FER HAKKAART HET RIJMENDE PAARD SPAREN VOOR DE STUDIE B, EN W. VRAGEN 10 MILLE VOOR ONDERZOEK £iefde met een MaafdCettet WOENSDAG 24 APRIL 1965 DE LEIDSCHE COURANT PAGINA 2 TALENTVOL GRAFICUS exposeert in Boerhaavezaal GINDS MAANDAG EXPOSEERT in de Boerhaavezaal een jonge kunstenaar, die ondanks zijn jeug dige leeftijd, hij is 22 jaar, reeds blijk geeft van een rijpheid in de grafische kunst, die bewondering en verbazing wekt. Niet alleen door de veelzijdigheid van zijn technische kunnen, maar ook door het hoge ar tistieke gehalte van zijn doorgaans kleine prenten, waarvan vooral de etsen de aandacht opeisen. Toch is hij artistiek gezien, nog in volle ont wikkeling, een ontwikkeling die gro te verwachtingen schept, vooral door de reeds eigen stijl, die in motieven en 'uitwerking zichtbaar is. Fer Hakkaart is een leerling van Co Westrik en dat is veel van zijn werk nog wel aan te zien, doch een eigen weg tekent zich toch al scherp af door de blijheid, die uit zijn pla ten spreekt. Soms wat anecdotisch, ook wat symbolisch, heeft het werk een uitgesproken poëtisch karakter, iets waar ook drs. van Wessem, die de tentoonstelling heeft ingeleia, op wees. „Niet alledaagse stemmingen" weet Hakkaart op te roepen, stem mingen, die het leven opvrolijken, Zijn compositietalent is van een gro te natuurlijkheid, waardoor toch de subtiele stemming niet wordt ver broken, aldus de heer Van Wessem, die verder sprak van een opmerke lijk debuut door een oorspronkelijk talent, welks verwantschap met Wes- terik geen verzwakking betekent. „Een onbevangen en rijp debuut", zo besloot de heer Van Wessem. Hakkaart, in Leiden geboren en ge togen, is als retoucheur werkzaam bij de Rotogravure. Hij bezocht vijf jaar de vrije Haagse academie. De tentoonstelling in de Boerhaavezaal is zijn eerste grote eigen expositie. In december van het vorige jaar was werk van hem opgehangen in een groepstentoonstelling van de acade mie in de Gevangenpoort te Den Haag. Naast een gedegen techniek, heeft hij ook een mooi kleurgevoel, blij kens enkele tempera's en gewassen tekeningen, zoals „Kermis" en „Blau we vrouw". Het voert te ver oim alle 77 nummers onder de loep te nemen en we bepalen ons tot enkele pren ten. die ons persoonlijk het meest boeiden. En dan noemen we ,,'t Huis" (nr. 13), de mooi aquatint „In de tuin" (17), „Zwangere Vrouw" in ALPHEN AAN DEN RIJN U itbreidings plan Onlangs besloot de gemeenteraad tot herziening van het uitbreidingsplan im onderdelen 1938 voor het tussen de Van Boetzelaerstraat en de Aarkade gelegen gebied. De stedebouwkundige adviseur van de gemeente is reeds enige tijd met de voorbereiding vam deze herziening doende. Voor een alleszins verantwoorde op zet van dit nieuwe plan en van de plan nen voor andere delen van het centrum is het echter nog noodzakelijk, dat het gemeentebestuur en zijn adviseurs door gespecialiseerde deskundigen worden voorgelicht. Dit is met name van belang, aldus de len b. en w. de raad mede, ten aanzien van de te verwachten behoefte aan niet voor bewoning bestemde gebouwen, zo als winkels, kantoorgebouwen, gebouwen voor cultuur en ontspanning e.d. Ook is het gewenst, dat wordt nage gaan in welke mait-e parkeergelegen- heden rullen dienen te worden gescha pen. 't Economisch-Technologisoh-Instituut voor Zuid-Holland heeft zich op verzoek van de gemeente bereid verklaard een diepgaand onderzoek naar deze te ver wachten behoefte aan zogenaamde city voorzieningen in te stellen. Het zal daar bij overleg plegen met het centraal or gaan ter bevordering van de bouw van middenstahdsbedrijfspanden (COM) te 's-Gravenhage. Het college meent, dat het voor een verantwoorde ontwikkeling van het cen trum der gemeente noodzakelijk is, dat dit onderzoek wordt ingesteld. De kosten worden begroot op 10.000 welk bedrag b. en w de raad vragen te voteren. monotype (31) en „Wasdag" (28) met het vastgelegde gebaar van de vermoeide vrouw. Tref end is voorts „Troost" (39). Indringend van stem ming is „De roos" (52) en ,,'t Wach ten" 53, naar onze smaak een der boeiendste prenten van de expositie. Drie fijne studies „Moeder en Kind" (72) in O.I. inkt en het zeer gevoeli ge „Meisje" (75) geven mede blijk van Hakkaarts gave het leven te kunnen betrappen. Tenslotte willen we dan nog wijzen op de ets „Pierrot met kooi" (20). Het is verheugend dat Hakkaart er toe heeft willen komen zijn talent niet onder de korenmaat te houden. Hij is een welkome „aanwinst", als we het dan zo mogen noemen, onder de jonge kunstenaars, die Leiden in zo verheugend groten getale telt. Deze expositie is een bezoek over waard. Ze duurt tot 4 mei en is te bezichtigen dagelijks van 2-5 en van 7-9 uur, zondags van 2-5 uur. Wpr. Leidse Smalfilm Liga vertoonde geluidsfilm van Joop Pieëte Gisteravond vervolgde de heer Pieëte zijn serie voordrachten over het geluid bij de amateurfilm. Met apparatuur van de leden werd een 8 mm filmpje van achtergrond-mu- ziek en commentaar voorzien. Er werd gebruik gemaakt van het Bau- ersysteem, waarbij de projector door een electrisphe recorder-koppeling op afstand bediend wordt, zodat de gehele synchronisatie door één per soon kan worden uitgevoerd. Eerst werd getoond hoe met behulp van één bandrecorder, voorzien van eer> tructoets het beoogde doel kan worden bereikt, hoewel de synchro nisatie vlotter verliep bij gebruik van twee recorders, waarbij van de ene op de andere band kan worden over geschreven, wat nog veel meer mo gelijkheden tot allerlei trucages biedt. Tijdens de demonstratie werd tel kens stilgestaan bij de problemen, die optraden en talrijke hulpmidde len variërend van echo-unit tot kin dertoeter kwamen ter tafel. Daar de heer Pieëte bovendien een gestencilde samenvatting verzorgde met tal van praktische aanwijzingen, zullen zijn lezingen nog lange tijd kunnen nawerken. Twee NEM-lassers in finale voor titel „Lasser van het jaar" (Advertentie) HILLEGOM St. Bernardusgroep bestaat 30 jaar Nadat zondagmorgen alle verken ners en welpen en ook de leiders rn leidsters voorzien waren van een nieuwe das, die, omdat zij van ge lijke kleur waren, de eenheid van de groepen demonstreerde, werd in de St. Josephkerk de H. Mis bijgewoond, die tot intentie van de St. Bernardus groep en uit dankbaarheid werd op gedragen door de aalmoezenier, ka pelaan J. Ammerlaan. Na de H. Mis kwamen de verken ners en welpen bijeen op het open terrein achter de St. Joseph-melsjes- scholen waar aalmoezenier, kapelaan Ammerlaan en hopman J. Stynman het 30-jarig bestaan van de groep herdachten. De districts-commissaris L. v. He- del bracht de gelukwensen over van de Staf. Daarna werd door ae verkenners en welpen aan het bestuur een band recorder aangeboden ala blijk van waardering. Na het ontbijt kwamen de verken ners en welpen in de bovenzaal van huize Theresia bijeen om te genieten van een aantal films. Na de inwendige mens te hebben versterkt ging de groep naar Duin en Bos, daar werd een aardig spel gespeeld. Drie verkenners waren ont voerd en werden de anderen voor de taak gesteld deze drie vrienden te zoeken en te bevrijden. De districtsaalmoezenier, kapelaan N. van Paaschen, die 's middags mede aan het diner aanzat, was vol be wondering over de groei en bloei van de St. Bernardusgroep, waarvan bij 8 jaar geleden ook aalmoezenier was geweest. De voorzitter van de paro chiële jeugdcommissie, de heer C. de Groot, deelde mee, dat ondanks de hoge kosten van deze dag er nog een overschot was, dat hij als feest geschenk in een enveloppe aan de groepsleider Th. Schrama overhan digde. Om 8 uur was het sluitstuk van deze feestelijke dag een kampvuur, waarbij ook drie leden tegenwoordig waren van de MPV. De verkenners voerden hier de ko mische opera „Fulalia" op. Vaandrig A. de Bruyn wist zelfs de rumoerig ste bengel tot luisteren te brengen bij zyn verhaal over „Feodoor en de duivel". Groepsleider Schrama bracht allen in zijn ban door het door hem zelf gecomponeerde „Woudlopers lied". KATWIJK KRV BESTAAT 30 JAAR Het was op 17 mei 1933, dait in de parochie besloten werd tot oprich ting van een R.K. Voetbalvereniging. En de pioniers hadden meteen groot succes. Er werd al dadelijk gestart met 6 elftallen waaronder 5 senioren- elftallen. En nu na 30 jaren, het 6e lustrum, heeft KRV zijn bestaans recht ongetwijfeld bewezen. Dat heeft KRV vooral te danken aan het bestuur, dat ondanks de up en downs, die elke vereniging meemaakt en waaraan het in KRV ook niet ont broken heeft, altijd op de bres ge staan heeft voor KRV, en de vereni ging door de moeilijkheden heeft heengeholpen. De viering van dit 30- jarig bestaan is nog niet vastgesteld, doch zeer binnenkort horen we hier van wel een en ander. Inenting Donderdagmiddag om. half vier wordt ten gemeentehuize gelegenheid gegeven tot kosteloze in enting en herin enting tegen pokken. Honden blijven aan de lijn In verband met het feit, dat met ingang van 1 april 1963 de zgn. aan- lijnverplichting van honden in het gehele land buiten werking is ge steld, vestigt de hoofdinspecteur van politie dezer gemeente er de aan dacht op, dat op grond van de Alge mene Politieverordening der gemeen te Katwijk de eigenaar, houder of hoeder van een hond verplicht is zorg te dragen, dat deze niet zonder geleide of toezicht losloopt buiten woningen of andere gebouwen an ders dan op het bij hem in gebruik zijnde afgesloten erf van een woning of ander gebouw. De verplichting tot het in het bezit zijn van een bewijs van inenting van de hond tegen hondsdolheid blijft onverminderd van kracht. Tevens, moet de hond voorzien zijn van een aan een halsband bevestigde ter zake van de inenting uitgereikte penning, tenzij de hond jonger is dan 6 maan den. KATWIJK AAN ZEE KONINGINNEFEEST Het pro programma voor de a.s. Oranjefees ten is door het bestuur vastgesteld. En wat er te doen zal zijn in heus niet mis. De feestelijkheden worden zaterdag 27 april ingezet met een roeiwedstrijd door de leerlingen van de Visser ij school en op maandag 29 april is er een taptoe voor het ge meentehuis. Op dinsdag 30 april be ginnen de eigenlijke feestelijkheden. Het sein hiertoe geeft de burgemees ter door het hijsen der vlaggen aan de Boulevard. Dan een Carillonbe speling en de muziekvereniging UNI geeft een. concert voor de patiënten in het Zeehospitium. Vervolgens een muzikale wandeling waaraan mede werken de Drumband „Amicitia" het Jeugdkorps van UNI en de drumband DVS. De militaire kapel van het Vliegkamp zal zich ook presenteren in totaal 400 personen die aan de mars deelnemen. Het défilé voor het gemeentehuis zal omstreeks elf uur plaats hebben. Vervolgens voetbalwedstrijden en Volksspelen. Die volksspelen begin nen trouwens al om half elf 's mor gens. In de namiddag geeft KGV „Hercules" een demonstratie. Ook een zoek wedstrijd op het strand zal er gehouden worden. Des avonds om 7 uur een Voleybalwedstrijd tussen KVC I en Voorburg I op het St. An- dreasplein. Des avonds een volks concert aan de Boulevard door de muziekver. UNI en te 9 uur een Philips Bedryfsapp. Nederland N.V. heeft dit jaar weer een las wed strijd uitgeschreven, waar prachtige prij zen mee te winnen zijn, o.a. een tele visietoestel, een bandrecorder en een radiotoestel. Hiervoor moest een las- vaardigheidsproef afgelegd worden en wel het lassen van een bepaalde proefplaat, die geröntgend en tevens door een jury beoordeeld moest wor den. Degenen, die de Landelijke fina le bereiken, moeten een geheim werkstuk in Utrecht maken om mee te dingen naar de hoofdprijzen. Dank zij de medewerking van de direktie heeft de NEM in Leiden (F I), voor het eerst met een 1 as- groep mee kunmen doen, met groot sukses voor deze deelnemers, want van de 915 deelnemers over het ge hele land was het resultaat van de NEM-lassers de heer A. v. d. Hoogt en de heer A. de Jong dusdanig, dat zij de finale bereikt hebben, die ge houden zal worden op 6 en 16 mei 1963. Op 31 mei zal dan de prijsuitrei king in Eindhoven plaats vinden en bekend gemaakt worden, wie „de las ser van het jaar 1963" ls. ROELOFARENDSVEEN D.O.S. Donderavond te 7 urn- worden alle D.O.S. R.-senioren en de de A-junioren op het D.O.S.R.-ter- rein verwacht voor een bijzondere veldtraining. Aller opkomst is drin gend gewenst. Smokkelaars slrooiemeuil om Pande mdomeuafens tr vernielen! Ms ik daiwrnofopmimvefvind... flÊÊ' openluchtfilmvoorstelling op het Emmaplein. Om 10.15 uur een groots vuurwerk. Het „Vermaakcentrum" uit vorige jaren voldoende bekend, is vanaf vrijdag 26 april reeds ge opend vanaf 19 uur. Aether klanken DONDERDAG 25 APRIL 1963 HILVERSUM I 402 m. 7.00 Nieuws; 7.10 Ochtendgymnas tiek; 7.20 Lichte grammofoonmuziek; 7.50 Dagopening; 8.00 Nieuws; 8.15 De Tulpenrallye 1963; 8.20 Programma- overzicht. Aansluitend: lichte gram mofoonmuziek; 9.00 Gymnastiek voor de vrouw; 9.10 De groenteman; 9.15 Klassieke grammofoonmuziek; 9.35 Waterstanden; 9.40 Morgenwijding; 10.00 Arbeidsvitaminen (gr.); 10.50 Voor de kleuters; 11.00 Huishoude lijke zaken, lezing; 11.15 Radio-Ka- merokest: klassieke muziek; 12.00 Licht instrumentaal ensemble, zang solisten en accordeon; 12.30 Medede lingen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.33 Uit het bedrijfsleven, lezing; 12.43 Lichte orkestmuziek; 13.00 Nieuws; 13.15 De Tulpenralley 1963; 13.20 Me dedelingen, evenueel actueel of grammofoonmuziek; 13.25 Beursbe richten; 13.20 Ramblers Hit Parade; 14.00 Zangrecital: klassieke liederen; 14.30 Voo rde vrouw; 15.05 Zing met ons mee; 15.30 Voordracht; 15.45 Lichte grammofoonmuziek; 16.00 Van vier tot vijf, radioprogramma in een Notedop; 17.00 Voor de jeugd; 18.00 Nieuws; 18.15 Eventueel actueel; 18.20 Grammofoonmuziek; 18.30 De Tul penralley 1963; 18.35 Gesproken brief; 18.40 Zangsoliste: Nederlandse lied jes; 19.00 Voor de kinderen; 19.95 Carrousel, programma dat alle kan ten opgaat; 19.30 Voor de jeugd; 20.00 Nieuws; 20.05 Rotterdams Philhar- monisch orkest en solist: Populaire klassieke muziek. In de pauze: 21.00 21.25 Literair interview; 22.15 Lich te grammofoonmuziek; 22.30 Nieuws en mededelingen; 22.40 Actualiteiten; 23.00 Sportactualiteiten; 23.10 Lichte grammofoonmuziek; 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II 298 m 7.00 Nieuws; 7.10 Morgengebed; 7.15 Muziekprogramma, strip voor de jeugd en eventueel actualiteiten; 7.55 Overweging; 8.00 Nieuws; 8.15 Lichte grammofoonmuziek; 8.50 Voor de huisvrouw; 9.40 Zigeunermuziek (gr.); 10.00 NCRV-lied; 10.03 Klassie ke grammofoonmuziek; 10.15 Mor gendienst; 10.45 Klassieke grammo foonmuziek; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Geestelijke muziek; 12.00 Mid dagklok - noodklok; 12.04 Lichte or kestmuziek en zangsolist; 12.25 Voor de boeren; 12.35 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.38 Draaien maar!!!; 12.55 Katholiek nieuws; 13.15 Draaien maar!!!; 13.40 Wisse- wassen (herhaling van zondag j.l.): 14.00 Metropole orkest; 14.30 Moderne grammofoonmuziek; 15.30 Licht orkest; 16.00 Bijbeloverden king; 16,20 Cello en piano: Klassieke en moderne muziek; 16.50 Moderne liederen (gr.); 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Schoolzang; 17.40 Beursberich ten; 17.45 Licht instrumentaal triö; 18.15 Sportrubriek; 18.30 Lichte grammofoonmuziek; 18.50 Sociaal perspectief, lezing; 19.00 Nieuws en weerpraatje; 19.10 Geestelijke liede ren; 19.25 Op de man af, praatje; 19.30 Radiokrant; 19.50 Politieke le zing: CHU; 20.00 Wy poetsen de plaat; 20.30 Lichte muziek; 21.35 De jeugd op eigen wieken, hoorspel; 22.00 Orgelconcert; 22.30 Nieuws; 22.40 Avondoverdenking; 22.55 Boek bespreking; 23.00 Platennieuws; 23.35 Programma gewijd aan de wijs geer Sören Kierkegaard (II); 23.55 24.00 Nieuws TELEVISIEPROGRAMMA'S AVRO: 14.30 Voor de vrouw; 15.30 —15.45 Voor de kleuters; 19.30 Flits; NTS: 20.00 Journaal; AVRO: 20.20 Kijkerpost; 20.30 Mr. J. M. A. H. Luns, Minister van Buitenlandse Za ken; 21.00 De Indringer, televisiespel; 22.20 Meer dan muziek, muzikale le zing over het religieuze lied; NTS: 22.5022.55 Journaal. BODEGRAVEN, 23 april, Kaas Aanvoer: 58 partijen Goudse kaas. Prijzen: le kwal. 2.15-2.25; 2e kwal. 2.03-2.14, extra kwal. 2.32. Handel kalm. 24) Ik heb dat niet, dacht Meg droe vig, terwijl zij over het zand liep, nog nat van juist voorbije vloed. Het moest heerlijk zijn, iemand als Iris te wezen een meisje, waar de man nen naar opkeken, dat zij vereerden, waar zij naar verlangen, als een zeld zaam, exquise schepsel, een verwij derde ster. Haar gedachten gingen terug naar Guy. Die moeilijke, tegenstrijdige persoon. Zy wilde wel, dat Iris meer vertrouwen in hem had bezeten ais schilder. Hij moest behoefte hebben gehad aan alle liefde en aanmoedi ging welke zij hem kon geven, toen hij geconfronteerd werd met het feit. dat hij nooit meer in staat zou zijn zijn rechterhand te gebruiken - er nooit meer mee zou kunnen schilde ren. Geen wonder, dat hij somber was en driftig. Meg voelde haar wangen gaan gloeien, toen zy zich herinner de, wat zij allemaal tegen hem had Vertaling: J. A. W. VAN HACHT gezegd. Zij was geen haar beter dan Iris, om de manier waarom zij hem nog een beetje verder had wegge duwd in de modder van zijn eigen wanhoop. Arme Guy. Zij had het ge voel, dat zij wel wilde omkeren en langs het strand naar het huisje te- rugrennen om hem te zeggen, hoe zeer het haar speet. Maar zij dacht aan de ijzige ontvangst, welke haar ten deel zou vallen inidien zij aan deze impuls gehoorzaamde, en dus liep zij door. Het was een wandeling van twee uur, terug naar Fernacre. Vanaf de haven kreeg zij de lange klim naar de top van de heuvel voorbij Pol- rennick en dan nog een wandeling van bijna een half uur door de geu rige lanen naar het dal, waar het huis in was gelegen. Meg was warm en moe tegen dat zij de oprijlaan inliep en het huis voor zich zag, vre dig in het licht van de ondergaande zon, terwyl de kleine vensters de stralen van gouden licht over de tui nen terugkaatsten. Het huis, dat door een Spanjaard was gebouwd. Het was een boeiend en interessant verhaal, meende Meg, terwyl zij zich afvroeg, wat er ge worden was van de nakomlingen van de stichter van het huis. Zy trachtte zich de Zuidelijke Herlandez voor te stellen en zijn bruid uit Cornwallise die hier him tehuis hadden geves tigd. Hoe hadden zij er uit gezien? Hij was natuurlijk lang geweest, met zwart haar en een donkere huid, fier van houding en gestalte. Om een onverklaarbare reden zag zij een man als Quy Harlyn voor zich, al leen gekleed in het kostuum van een Spanjaard uit de zestiende eeuw. Het was belachelijk, meende Meg glim lachend, veronderstellend, dat, omdat zijn vanmiddag by Guy Harlyn was geweest, hy de eerste lange, knappe donkere man was aan wie zij moest denken by het scheppen vam het denkbeeldige portret van die vroe gere Herlandez. PhylliB Griffel schreef aan Iris om haar uit te nodigen voor het be loofde week-end, zodat 2(j zich per soonlijk zou kunnen overtuigen van de vorderingen aan het werk. Het was nog maar veertien dagen geleden, finds Irk en nu*. Warren Polrennick bezocht hadden en Meg had sterk het gevoel, dat de uitno diging aan Iris eenvoudig een excuus van Hugh was om haar weer te zien. Zij komt vrijdagmiddag, ver telde Phyllis aan Meg. Ik ver moed, dat Hugh haar die avond zal meenemen naar het huisje, maar voor de zaterdag wilde ik een pic-nic op de heide voorstellen. Tom wil graag wat van die oude stenen daar onder zoeken en het kan een gezellige ex cursie worden. Bodmin is vrij som ber, maar op een zonnige dag kan het er wel heel mooi zijn. Meg knikte. Zij voelde zich vreemd terneergeslagen bij de gedachte aan het bezoek van Iris. Zij en Hugh zouden natuurlijk voortdurend samen zijn, terwijl zy, Meg, bezig zou wor den gehouden op de achtergrond, om de maaltijden te bereiden en het werk te doen, waarvoor zij hier was. In ge wone omstandigheden had Meg ple zier in haar werk en schonk het haar voldoening bij elke maaltijd met lekkere schoteltjes te verrassen. Bovendien hadden de Criffels haar zozeer in het gezin opgenomen, dat het haar soms moeite kostte zich te herinneren, dat zij als tijdelijk keu kenmeisje tewerk was gesteld en niet gewoon gast was. Ik had gedacht een Cornwallis- pasteit mee te nemen voor de pic-nic- lunch, zei Phyllis. We konden een salade ook meenemen. En het een of andere dessert, dat gemakkelijk te verpakken is en geen dorst ver wekt. Wat denk jij er Van, Meg? Ik laat het graag aan jou over. Ja, zeer zeker een pastei, zei Meg, terwijl zij zich inspande om haar aandacht aan de plannen van Phyllis te geven. De kinderen zi^jn er dol op. En een kersenvla, mis schien? Die is goed mee te nemen en erg verfrissend. Dat klinkt prima, zei Phyllis. Wat zullen we vrijdagavond eten? Die vrijdag arriveerde Iris op tijd voor de thee. Zij leek knapper dan ooit, in een zacht rose wollen jurk. haai* donkere haar als een fraaie omlijsting van haar fijne, ovale ge zichtje, waaruit twee zacht bruine ogen iedereen met aandoenlijke vriendelijkheid aanstaarden. Wat heerlijk, weer hier te zijn. Het is zulk een allerliefst oud huis, mrs. Criffel. Ik hoop maar, dat U hier blijft wonen, wanneer wij in de Blauwe Horizon trekken. Zij glim lachte tegen Meg. U ziet U hebt het voor ons gedoopt. Meg beantwoordde haar glimlach, maar zei niets. Zü dacht aan Quy. Ver onderstel, dat hij en Iris elkaar zou den ontmoeten? Dat zou een moment vol spanning voor hen béiden zijn. Misschien misschien zouden zij weer tot elkaar kunnen komen? Guy had gezegd, dat hij nog van Iris hield en terwyl zij haar opnam, dacht Meg b\j zichzelf, dat zulks waarlijk geen wonder was. Een man zou iets zo lieftalligs als Iris niet gemakke lijk kunnen vergeten. Het zou prach tig zijn, wanneer Iris plotseling in hem zou kunnen geloven en hem zou helpen zijn plaats terug te verove ren in zijn gekozen beroep. Phyllis beantwoordde de ha-ar door Iris gestelde vraag. - Enkel gedurende een jaar, zei ze. We schrokken er voor terug het voor een langere termyn te hu ren, voor het geval zijn werk mijn man weer weg zou roepen. Maar in dien wij dat willen, zullen wij de huur wel kunnen verlengen. Dan hoop ik maar, DAT U het zult willen, riep Iris uit. Het zou prettig zijn U als buren te hebben. O ik weet het al, U moet profes sor Criffel overhalen het te kopen. Waar U dan ook heen gaat, zult U toch altijd Fernacre hebben om naar terug te keren. (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1963 | | pagina 2