Het IBB beëindigt proces tegen Leiden over gemiste aanbesteding Haagse Rechtbank behandelt inbraak Academisch Ziekenhuis Leiden De heer L. van der Reek vandaag 101 jaar ty?e Spectaculair stuntwerk van Katwijker op Rijksweg 4 „beloond" met f 150 boete Directiewisseling Minnesota Leiden Weerbericht Het weer in Europa Wilt (J iets weten? DINSDAG 23 APRIL 1963 DE LEIDSCHE COURANT PAGINA 3 en het Ingenieursbureau voor Bouw nijverheid was geëffend". Het college erkent dus, dat het pad geblokkeerd was en dat normale re laties niet mogelijk waren. Dit besluit van het IBB achten wij Het komt ons onjuist voor, dat als even verheugend als het college van gevolg van een gerechtelijke affaire b. en w., dat van deze verheugenis het pad tussen principaal en uitvoer- kond deed in de raadsvergadering der geblookkeerd raakt. Normaal gistermiddag. verkeer tussen beide moet mogelijk Het Ingenieursbureau voor Bouw- had voor een Nederlands gerechtshof. Maar één zin in de verklaring van blijvenook al meent een van beiden, nijverheid te Oegstgeest heeft de ge- De directie van het IBB heeft thans het college heeft ons getroffen. De dat hij het hoger op moet zoeken. meente Leiden laten weten, dat het besloten de zaak maar aan de kant voorzitter vein het college verklaarde, Zolang de rechter geen oordeel het proces dienende voor het Ge- te doen. rechtshof te Den Haag tegen de ge- voorzitter van de Leidse raad, meente Leiden heeft beëindigd. wethouder S. Menken, las na de me- Het Ingenieursbureau voelde zich bedeling aan de raad over dit besluit zoals men zich zal herinneren een verklaring voor, waarin hij met door de gemeente Leiden tekort ge- voldoening vaststelde, dat hiermede daan bij een aanbesteding in 1958 van 0p een Voor beide partijen bevredi- 221 woningen in plan VI te Leiden- gende wijze een eind is gekomen aan noord. Het IBB was de laagste in- procedure terzake van de aanbe- schrijver in een openbare aanbeste- steding van 221 woningen in plan ding. Omdat met het bedrag waar- Noord 6. „Ik vertrouw, aldus de voor voor werd ingeschreven de door de zitter, dat hiermede de weg tot het centrale overheid vastgestelde curve- weder aangaan van normale relaties prijs niet werd gehaald, stelde de ge- tussen de gemeente Leiden en het méente Leiden opnieuw de inschrij- Ingenieursbureau voor Bouwnijver- ving open voor de twee laagste in- heid is geëffend", schrijvers t.w. n.v. Ingenieursbureau dat naar hij vertrouwde „hiermede heeft uitgesproken weet geen van de weg tot het weder aangaan van beide partijen zelfs of dit niet te- normale reaties tussen de gemeente recht is geschiedt. Schoenen van verdachte pasten in voetsporen Hoofdinsp. Verzijden: waarschijnlijk méér personen voor Bouwnijverheid te Oegstgeest en de firma Kuyt te Voorschoten. Laatstgenoemde kon daarna met de laagste prijs uit de bus komen. De WEG GEéFFEND De rechtbank in Den Haag behan- gesneden. De ruiten van het kantoor, delt vandaag de inbraak in het Aca- waren geblindeerd en tijdens het demisch Ziekenhuis in Leiden in de karwei was de brandkast en de naas- nacht van 25 op 26 januari van het te omgeving met vijf aan elkaar ge- zoals u elders in dit blad kunt le- vorige jaar. Bij deze inbraak ver- naaide dekens afgedekt. Het onder- zaak heeft in 1958 en daarna veel zen js jiet proces, dat het Ingenieurs- dween een bedrag van 225.000 uit ste gedeelte van de brandkast had stof doen opwaaien. In de gemeente- bureau voor Bouwnijverheid te de brandkast. men niet open gekregen. Da&rin be raad werd een langdurige discussie Oegstgeest tegen de gemeente Leiden Verdacht van deze inbraak had zich vond zich nog een bedrag van 75.000 aan de zaak gewijd. De heer Van Dijk heeft aangespannen van de baan. Het voor de rechtbank te verantwoor- gulden. interpelleerde het college en het IBB IBB heeft besloten aan de procedure den de 21-jarige metaalarbeider W. Op 26 januari vond men m de Vliet maakte de zaak aanhangig bij de een eind te makeii. Het betrof hier C. J. van W. uit Den Haag. Hij ont- nabij Leidschendam een tas, met kle- Raad van Beheer Bouwbedrijf, die de de aanbesteding in 1958 van 221 wo- kende. ding en een klem model zuurstof firma Kuyl tot een boete veroor- ningen in Leiden Noord, waarvan het De hoofdinspekteur van politie te fles. deelde. De juridische procedure is IBB de laagste wasEen heraanbe- Leiden, D. J Verzijden, verklaarde Er waren afdrukken van voetstap een slepende geworden. Temeer daar steding bracht het werk echter naar vanmorgen, dat de inbraak waar- pen in de tmn van het zie en ",s ®n een dergelijke zaak nog niet gediend aannemer Kuyl te Voorschoten. schijnlyk door meer dan een per- op een aang ee d o^a v d&- soon is uitgevoerd en dat er gebruik vonden. Bij verdachte waren schoe- is gemaakt van een auto. nen in beslag genomen, die overeen- De brandkast, die van verouderd stemden met de gipsafdrukken, die was, werd aan de bijkant open- waren gemaakt. De hoofdboekhouder van het zie kenhuis, de heer H. Lauwrier deelde m dat iedere maand op een bord Wv dt aangekondigd, op welke datum de lonen en salarissen worden uitbe taald. Op 26 januari waren 1200 loon- ZOETERWOUDE ZOETERWOUDSE TAFELTENNIS KAMPIOENSCHAPPEN Op Koninginnedag gaait PIT '54 zakjes in de brandkast, hiervan zijn voor die 7e maal de Zoeterwoudse er 312 achtergebleven, kampioenschappen organiseren. Dege- De orthopedisch schoenmaker A. J. nen, die reeds eerder deelnamen, we- A. Douw uit Den Haag, die als ge- ten hoe het er op deze dag aan toe- tuige werd gehoord, zei dat de gips- gaat in het Parochiehuis. Een gezelli- afdrukken op 39 punten overeen- ge drukte kenmerkt telkens weer dit stemmen met de schoenen van de evenement. verdachte. Er is een onderscheid gemaakt tus- Deze schoenen waren gevonden in sen leden en niet-leden. Het gevolg de tas, die uit het water is opgehaald, is, dat men bij de niet-leden mensen De z"ting duurt voort, achter de groene tafel zieit verschij nen, die slechts enkele malen in hun Leven een batje gehanteerd hebben, m maar die omwille van gezelligheid en LeiüSe KUnStCnaRl' het sportieve contact met anderen deze dag niet willen missen. Voor iïi T.PPiii/VJïfdpïi iedereen zij vermeld, dat de inschrij- CXpu&CCI l 111 LjCCUWdl UCI1 ving nog slechts tot uiterlijk 23 april (heden) kan plaatsvinden bij de vol- De Leidse kunstschilder Kees Buur- gende adressen: J. P. R. de Boer, man houdt vanaf 30 april a.s. een Zwetkade 2 en A. M. A. v. d. Krogt, drieweekse tentoonstelling van teke-. Hoge Rijndijk 199. Toeschouwers zijn ningen, litho's en een aantal schil - op 30 april de gehele dag van harte derijen in het kunstcentrum Prinse welkom, tuin te Leeuwarden. BEURS0VERZ1CHT PHILIPS GEVRAAGD Evenals gisteren zijn het ook van daag de Philips-aandeLen geweest, die gevraagd in de markt lagen, We derom kwam deze vraag van lokale zijde. De opening voor dit fonds werd vastgesteld op f 151.30, tegen gisteren als slotprijs f 150,50. Vanmorgen werd gehandeld op f 150.20 tot f 150.40. Even voor de officiële beurs een aanvang nam werd f 150.80 voor de stukken betaald. Na bovenge noemde opening daalde de prijs tot f 151. De handel in de Philips-hoek was beginbeurs aan de ruime kant. Later werd het veel kalmer. In de overige hoofdfondsen was de handel minimaal. Het buitenland houdt zich afzijdig in verband met de situatie in Laos en Jordanië. Men geeft er de voorkeur aan een afwachtende houding aan te nemen. Kon. Olies hielden zich goed op f 175.50 (f 175.60). AKU, welk fonds giste ren ruim drie punten daalde, zakte in tot 448 (450 3/4). Hoogovens moesten op 568 een paar punten van de maandag behaalde koerswinst af staan. Unilevers lagen bepaald zwak in de markt. Winstnemingen, waarte genover bijna geen vraag aanwezig was, deed de prijs dalen tot f 160.80, na een opening op f 161.20 en een voorgaande slotprijs van f 162.60. De Unilever-waarden noteerden maan dag in Wallstreet 3/8 dollar lager. Hierdoor werd het vertrouwen in Amsterdam voor de Unilever-waar den vandaag wat afgeremd. Op het laatste moment heeft Wall street gisteren, als gevolg van flink aanbod, de eerder op de dag behaal de hogere koersen weer moeten prijs geven. De markt sloot met een ver deelde stemming. De ondertoon van de markt ziet er op de New Yorkse beurs goed uit. De Amerikaanse economische vooruitzichten worden aldaar vrij gunstig genoemd. De Europese beurzen gaven vandaag geen veranderingen, ten opzichte van gisteren, van enige betekenis te zien. Ook vanmiddag lagen de aandelen van de Koninklijke Boot in de scheepvaartsector goed gedisponeerd in de markt. Scheepvaart Unies wer den op 129, ex zeven procent divi dend, verhandeld, tegen gisteren 135 cum dividend. De leidende cultures gaven een verlaten aanblik te zien. De koersveranderingen hadden wei nig te betekenen. De staatsfondsen- markt was kalm met weinig veran deringen. In de lokale afdelingen waren de orders dun gezaaid. Aandelen „De Wereldhaven" lagen zwakker in de markt. Ook Rutten's Bier werd lager geadviseerd, evenals de aandelen van de grootbanken. Machinefabriek Braat Rotterdam kreeg een iets ho gere advieskoers op het gunstige di- videndvoorstel. „Chamotte Unie" werd iets beter geadviseerd op de volle bezetting voor 1963. VOOR DE LEIDSE KANTONRECHTER Vandaag is de heer L. van der Reke, wonend in het Geref. Rusthuis „Huize Groenhoven" aan de Witte Rozenstraat te Leiden, 101 jaar ge worden. Toen de heer Van der Reek zijn 100-ste verjaardag vierde, bij welke gelegenheid bovenstaande foto werd gemaakt, mochten wij schrij ven, dat zijn gezondheid nog steeds prima was. Ook nu nog voelt de jarige zich fit genoeg om, zoals op deze zonnige dagen, een wandelingetje te maken. Alleen zijn gehoor is sterk afgenomen zodat hij praktisch doof is geworden. Ook zijn gezichtsvermogen is verder achteruit gegaan. Maar voor het overige voelt deze hoogbejaarde Leidenaar zich nog uitstekend. Door de gewone gebreken die met de ouderdom komen, is de heer Van der Reek wat meer geïsoleerd van zijn omgeving komen te staan, maar hij verheugt zich nog immer in het gezelschap van zijn 88-jarige zuster, die in een kamer naast de zijne woont. De jarige wil vandaag op zijn feestdag er verder geen drukte van maken. deze postzegels ten goede aan aller lei instellingen, die werkzaam zijn op het gebied van de volksgezondeid en de cultuur. In Leiden richt het Plaatselijk Comité voor de Zomer- postzegels als gewoonlijk een speciale verkoopstand in, in de voorhal van het Postkantoor aan de Breestraat. Behalve de postzegels zullen daar ook prentbriefkaarten te koop zijn, die evenals de zegels afbeeldingen vertonen van vijf typen van Neder landse molens. De verkoopstand in het Postkan toor zal geopend zijn van woensdag 24 april tot en met vrijdag 10 mei van 95 uur. Bovendien kan men tot en met 15 juni terecht op het adres van het Plaatselijk Comité: Cobetstraat 57. De directeur van Minnesota (Ne derland) N.V. te Leiden, de heer R. Haefliger, is met ingang van 1 mei a.s. benoemd tot directeur van een nieuw op te bouwen Zwitserse vesti ging, Minnesota Mining Products A. G. te Zürich. De heer Haefliger, die Zwitser is van geboorte, heeft ook de oprichting van Minnesota (Nederland) N.V., 21/* jaar geleden te Den Haag, geleid. In 1961 opende de onderneming een nieuw pand aan de Rooseveltstraat te Leiden, waar thans circa 130 per soneelsleden werken. Eveneens per 1 mei is benoemd tot opvolger van de heer Haefliger in Nederland de heer D. Horsford, voordien divisional vice-president for Videotape Productions (televisie beeldband), een dochteronderneming van de 3M-Company te New York City. De R.K. Harmoniekapel te Leiden hoopt op het komende concours een begin te maken aan de opmars naar hogere afdelingen. Om hier allerteerst een goede indruk te maken waren nieuwe uniformen nodig. De unifor men zijn inmiddels wel besteld, maar ze moeten nog betaald worden. Een gedeelte van het bedrag is reeds bin nen gekomen door de grootse loten- actie, maar er is meer geld nodig. Men heeft daarom besloten een ball- penactie te beginnen. Men koopt gemakkelijker een ball pen van 1 dan een lot van dezelfde prijs. Een ballpen kan iedereen ge bruiken. Iedere verkochte ballpen be tekent weer uniformgeld. Hebt u ze nog niet, kom ze halen; ze liggen voor U gereed bij de heer Van Buu- ren, Atjehstraat 33 a of bij de heer H. van Wely, Breestraat 12. ZOMERPOSTZEGELACTIE START Op woensdag 24 april a.s. begint weer de jaarlijkse Zomerpostzegel- actie. Zoals bekend mag worden ver ondersteld, komt de opbrengst van Een 23-jarige pompbediende uit Katwijk oogstte gisteren geen waar dering, toen hij dwars tegen de ver klaringen van zeven getuigen in, zijn schuld categorisch bleef ont kennen en „die ander" als de enige ware schuldige aanwees. Hem was ten laste gelegd, dat hij in de late avond van de 3e februari jl. zonder enige verkeersnoodzaak met een auto op rijksweg 4 onder Sassenheim plotseling de midden berm was ingereden, tengevolge waarvan de auto een complete salto mortale maakte en daarna op vier wielen midden op de rijbaan van het tegenliggend verkeer terecht kwam. Dat verdachte en zijn passagiere zonder noemenswaardig letsel uit de zwaar beschadigde auto konden krui pen en er op dit moment geen ver keer op de weg was, waarvoor de auto uiteraard een onheilbrengend obstakel vormde, werd door alle partijen een wonder genoemd. Uit het getuigenverhoor kwam duidelijk naar voren, dat verdachte bij het inhalen van twee voor hem rijdende auto's zonder aanwijsbare reden onverwacht krachtig ging af remmen en toen als het ware de middenberm indook met genoemd gevolg. „Nadat ik de achterste van de twee voorbij was, maakte de voorste een kleine zwenking naar links, zodat ik de middenberm wel in moest om een botsing te voorko men," verklaarde verdachte zijn vreemde manoeuvre. „Ik reed al ge ruime tijd achter die auto en weet dus pertinent, dat deze absoluut in een rechte lijn bleef rijden en van enige zwenking geen sprake was," getuigde de bestuurder van de twee de auto met klem en vertolkte hier mee tevens de eensluidende mening van de zes andere ooggetuigen. Tot ieders verwondering, en vah de ma gistraten niet in het minst, hield verdachte vol, dat zijn verklaring de enige juiste was en dus niet hij, doch „die ander", namelijk de bestuurder van de eerste auto, de schuldige van alles was. „Ik zocht nota bene naar een uitwijkplaats aan de rechter kant van de weg, omdat een van de achterbanden leegliep, dus waarom zou ik dan naar links zijn gezwenkt," voerde „die ander" nog eens nadruk kelijk als bewijs van „zijn onschuld" aan en zag zich ook in dit opzicht door de zes andere verklaringen ge steund. Het requisitoir van de offi cier, mr. C. Sluijk, was kort maar krachtig. „Niet minder dan zeven getuigen leveren het wettig en over tuigend bewijs, dat verdachte om welke duistere reden dan ook op een hoogst onverantwoordelijke wijze 'n auto bestuurde en dus ter correctie hiervan enige tijd van de weg dient te worden verwijderd". Naast 150 gulden boete subs. 1 maand eiste hij dan ook de onvoorwaardelijke ont zegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van zes maanden. „Ik moet al 30 per week aflossen op de schaderekening en zie dus geen kans om die 150 gulden te betalen, temeer daar ik zonder rijbewijs ook zonder werk kom en dus geen inkomen meer heb," benutte verdachte zijn laatste woord. Met verwijzing naar de getuige-verklaringen, kwam ook de kantonrechter, mr. W. de Koning, tot de conclusie, dat verdachte zon der een aanwijsbare aanleiding des tijds levensgevaarlijk had gestunt. Ten aanzien van de geldboete zag hij dan ook geen reden tot enige clementie en vonniste in deze dus conform. Wat de intrekking van de rijbevoegdheid betreft, wilde hij verdachte niet extra duperen en stelde deze derhalve voorwaardelijk met een proeftijd van 1 jaar. „Kan ik die 150 gulden ook in ter mijnen betalen," informeerde verd. hierna nog alvorens de verdachten- bank te verlaten. „Als u een ver zoekje bij het parket indient, valt hier nog wel over te praten," stelde de officier hem min of meer gerust, inzake de maand hechtenis bij non betaling. Na overtreding doorgereden Drie weken geleden stond een 50- jarige kruidenier uit Den Haag te recht, omdat hij als de juridische be stuurder van zijn auto op 30 septem ber jl. niet voor een voetgangers oversteekplaats op de Molentuinweg te Katwijk had gestopt om drie meis jes een vrije oversteek te verlenen. Volgens het proces-verbaal ontkwam een der meisjes nog juist bijtijds aan een aanrijding en was verdachte desondanks gewoon doorgereden. Daar verbalisant echter toevallig per motorrijwiel ter plaatse was en dus een en ander zag gebeuren, zette hij een korte achtervolging in. Verdach te kreeg bij de aanhouding prompt de gebruikelijke bekeuring. De krui denier en zijn vriend, de feitelijke bestuurder, die onder zijn toezicht reed, ontkenden beiden ten stelligste, dat er destijds meisjes overstaken en dus van roekeloos rijden geen spra ke kon zijn. De kantonrechter be sloot toen deze zaak aan te houden, teneinde verbalisant als getuige te kunnen horen. „Ik stond zelf met mijn motor aan de overkant van de weg vóór de oversteekplaats 'en zag dus duidelijk, dat verdachte niet stopte voor die drie meisjes, waarvan de voorste bijna onder de auto kwam", bevestigde verbalisant gis teren onder ede nog eens zijn in het proces-verbaal vastgelegde verkla ring. „Toen ik zag, dat verdachte gewoon doorreed alsof er niets aan de hand was, ben ik hem direkt achterna gegaan en had hem spoedig daarna ingehaald", voegde hij er nog volledigheidshalve aan toe. „Verba lisant heeft zich schromelijk vergist, want er staken absoluut geen meis jes over," hield verdachte vol. Op verzoek van de kantonrechter teken de verbalisant hierna een situatie schetsje, teneinde zijn verklaring nog extra te onderstrepen. De feitelijke bestuurder, die tevens als getuige décharge fungeerde, verklaarde even eens nog eens nadrukkelijk, dat ook hij geen meisjes had gezien en ging zelfs nog een stapje verder door aan te voeren: „Ik heb ook geen agent met een motorrijwiel aan de overkant zien staan en merkte hem pas op toen hij ons aanhield." De officier bleek er voldoende van overtuigd te zijn, dat verbalisant geen fabeltjes had verteld en wel degelijk een en ander goed had gezien. „Als verdachte en de getuige die meisjes niet hebben gezien, hebben zij zich aan een grove onoplettendheid schul dig gemaakt", luidde zijn conclusie, en eiste hiervoor f 25 boete subs. 5 dagen. Door de pal tegenover elkaar staande verklaringen van verbalisant enerzijds en verdachte plus getuige anderzijds, was er bij de kantonrech ter enige twijfel gerezen en achtte hij een misverstand geenszins uitgeslo ten. „Ik zal mijn twijfel ten gunste van verdachte laten uitvallen", klonk zijn besluit en hij sprak de kruide nier vrij. (Medegedeeld door het KNMI. Geldig van dinsdagavond tot woensdagavond. Opgemaakt le 11.15 uur). MEER BEWOLKING Veranderlijke bewolking met later voornamelijk in het mid den en zuiden van het land kans op een bui. Matige tot zwakke wind in hoofdzaak uit oostelijke richtingen. Iets la gere middagtemperaturen. temp. gist. max. min. HELSINKI geh. bew. 13 0 STOCKHOLM motregen 8 3 OSLO regen 6 4 KOPENHAGEN regen 5 4 ABERDEEN zwaar bew. 15 3 LONDEN zwaar bew. 16 8 AMSTERDAM onbew. 15 8 BRUSSEL half bew. 16 8 LUXEMBURG half bew. 16 6 PARIJS regen 16 8 BORDEAUX regenbui 21 10 GRENOBLE zwaar bew. 22 8 NICE geheel bew. 17 11 BERLIJN motregen 17 7 FRANKFORT licht bew. 17 3 MUNCHEN mist 14 3 ZURICH geheel bew. 17 3 GENEVE zwaar bew. 18 8 LOCARNO regen 11 WENEN regen 20 9 INNSBRUCK licht bew. 15 5 BELGRADO regen 25 e ATHENE zwaar bew. 19 13 ROME mistobst. 10 0 AJACCIO licht bew. 18 6 MADRID zwaar bew. 20 0 MALLORCA half bew. 22 9 LISSABON onbew. 18 11 PUZZEL No. 538. HOR.: 1 nobele, 5 zeker balspel, 6 zijtak Douro, 8 graafwerk- tuig, 10 tussenzetsel, 13 Europeaan, 15 meisjesnaam, 16 achterdeel van de hals, 17 meisjesnaam, 18 lichaams deel, 20 bijb. figuur, 22 werkstuk van een componist, 24 nevens. VER.: 1 oude lengtemaat, 2 op schik, 3 vrouw van Jacob, 4 boom, 5 Italiaans nationaal gerecht, 7 voeg woord, 9 muziekinstrument, 11 bier soort, 12 geit, 13 biersoort, 14 sociëteit (afk.), 18 familielid, 19 roodachtig, 21 meisjesnaam, 23 oude inhoudsmaat (afk.) OPLOSSING MORGENAVOND. OPLOSSING No. 537 HOR.: 1 wonder, 5 oor, 6 epopee, 8 dn, 9 ego, 10 spa, 13 el, 14 slegel, 17 den, 18 der tig. VER.: 2 nop, 3 doos, 4 Erp, 6 engel, 7 Empel, 8 de, 11 al, 12 Eger, 15 Ede, 16 ent. Marktberichten R'veen, 22 april, Bloemen Anemo nen 1038; Irissen 902.00; Freesia's 15—52; Lathyrus 50—95, Narcissen (glas) 1042; Narcissen (koude grond) 3—21. Tulpen: Alaska 6089; White Sail 1845; Queen Elisabeth 3061; Van de Werden 2558; Couleur Cardinal 1663; Apeldoorn 4386; Galaté 2835; Edith Eddy 1638; Lustige Witwe 4055; Pa ris 3059; Rose Copland 2171; William Pitt 2062; Rose van Luma 4069; Al bino 3064; Parkiettulpen 3080; Orna ment 4048; Rijnland 3051; Winter- gold 2041; Br. Star 1023; Piccadilly 1843; Reforma 3868; Golden Har vest 6087; Am. Anjers 16 30 p. stuk; Rozen 827 per stuk. TER AAR, 22 april, Groenten Ex portveiling: Komkommers A. 0.53; idem B 0.45; idem C 0.38, idem D 0.31 p. stuk. Komkommers krom 0.74 per kg. Aard- beiën 1.301.35 per doosje. Binnenland: witlof I. 0.600.72; idem B 0.280.51; idem stek 0.080,25; spi nazie 0.200.40; glasandijvie 0.41—0.60; aardappelen 0.07; waspeen 0,1314; prei 0.2845; Kassnijbonen 4.805.80; toma ten 2.70; rabarber 0.430.74; stoofela 0.20—0.25; komkommers krom 0.74; idem stek 0.350.51 alles per kg. Sla A 0.18—0.21; idem B 0.11—0.17;- idem C 0.06-0.10; komkommers 0.16-0.53; alles per stuk. Radijs 0.160.24; raapstelen 0.020.03; bosselderij 0.07 alles per bosje. Aardbeiën 1.351.40; Idem klein 0.551.00 per doosje. LEIDEN, 23 april Vette Varkens Aanvoer 61 varkens. Prijzen: Lichte varkens 1.621.67; Slagersvarkens 1.68 1.70; Slachtzeugen 1.301.35. Handel matig, enkele prima's boven notering. PUNT Zonder woorden HUURKWESTIE - G. R. legt ons een ingewikkelde huurkwestie voor met verzoek om advies. ANTWOORD: Inderdaad is wan betaling een grond voor ontruiming. Of dit proces echter kans van slagen heeft, kunt u het beste bespreken met de rechtskundige die reeds voor U in deze zaak is opgetreden en dus op de hoogte is met alle omstandig heden. U moet er echter wel reke ning mee houden dat dringend nood zakelijke reparaties als een totaal vergane vloer, waar huurder doorge zakt is, voor rekening van de huis eigenaar komen en dat deze niet kan weigeren tot reparatie over te gaan omdat huurder achterstallig is met de betaling. De huurder zou U hier toe via Bouw- en Woningtoezicht kunnen dwingen. Kosten maken moet u dus in elk geval, bespreek dus eens rustig met uw advocaat wat de voordeligste en snelste manier is om uit de moeilijkheden te geraken.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 3