College vraagt f 80.000 voor r.k. kleuterschool in Rhynenburch De heer B. Zwetsloot 40 jaar werkzaam bij fa. L. P. H. Vester Auto voor zuster van Groene Kruis ZATERDAG 2Q APRIL 1863 DE DEIDSCHE COURANT PAGINA 5 RAADSSTUKKEN VA*N HAZERSWOUDE De stichting: R.K. scholen VWI 4* pa rochie St. Michael in 't Zwaantje war* stelt met een probleem. Zoals bekend Is de kleuterschool, die onder genoem de stichting: ressorteert, ondergebracht 4n de R.K. school in 't Zwaantje, doch... de gebouwen hiervan zjjn slecht en te klein om alle kleuters „op te van gen". Door de gemeenteraad werd de stich ting op 28 september 1961 medewer king verleend voor de bouw van een nieuwe kleuterschool in Rhynenburch. De kans, dat er een urgentieverklaring voor een nieuwe kleuterschool zal ver strekt worden, is echter zeer gering en voorts dient in ogenschouw te worden fenomen, dat de lagere school uit 't waant je eveneens naar Rhynenburch «al worden overgeplaatst, zodra de ur gentie hiervoor is verleend. Nu heeft het stichtingsbestuur zich tot het gemeentebestuur gewend met de vraag op de plaats, waar de nieuwe kleuterschool zal verrijzen, een gebouw beschikbaar te stellen, zodat overplaat sing naar Rhynenburch zo spoedig mo gelijk kan geschieden. B. en w. stellen (donderdagavond tijdens de gemeente raad) de raadsleden voor een krediet van 80.000,- beschikbaar te stellen. Ge specificeerd zijn de kosten: grondkos- ten: 20.000,-; bouwkosten: 35.000,-; verwarming: 10.000,-; inrichting: 10.000,-; en diversen 5.000,-. R.K. Ulo Nog een schoolkwestie zal tijdens de raadsvergadering de aandacht krijgen. Het bestuur van de Stichting R.K. Ulo heeft medewerking gevraagd inzake de aanschaf voor de aanvulling van leer boeken van het derde leerjaar en voor boeken en leermiddelen voor het vier de leerjaar. Het aantal leerlingen van de derde klas zal belangrijk hoger zijn dan het huidige bij het ingaan van het nieuwe schoojaar en voor het eerst in het bestaan van de school, die voor lopig onderdak vindt in de Groenendijk in diverse lokaliteiten, g%,at er 'n vierde klas van start. B. en w. stellen voor de gevraagde medewerking te verlenen. Geen medewerking Het bestuur van de vereniging voor hervormd onderwijs heeft op^ 16 maart jl. het college een verzoek "doen toe komen inzake medewerking ingevolge artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 voor de verbetering van het speelplein aan de oostzijde van het schoolgebouw. Genoemd plein vertoont op verschil lende plaatsen verzakkingen, zodat op hoging en herbestrating van node zullen zijn. Twee mogelijkheden nu doen zich voor bij.de oplossing van dit probleem. Of de verzakkingen zijn een gevolg van constructiefouten bij de aanleg; óf zij zijn een normaal verschijnsel die pe riodiek terugkeren en derhalve bij de ter plaatse voorkomende bodemgesteld heid moeten worden gerekend tot het normale onderhoud. Het laatste is nu het geval, want bij een recent onder zoek te komen vast te staan., dat er van constructiefouten geen sprake is. Der halve ressorteert een en ander onder het predikaat „onderhoud"; de bepa lingen van de Lager-onderwijswet en de daaruit voortgekomen jurisprudentie laten geen mogelijkheid open de ge vraagde medewerking te verlenen. De meerderheid van het college heeft be sloten de raad voor te stellen de ge vraagde medewerking te weigeren. Sanering en Compensatie Tijdens de eerstkomende raadsvergade ring, donderdagavond a.s., zullen b. en w. het voorstel ter tafel brengen om de panden Dorpsstraat 213, 215 en 217 aan te kopen. De percelen zijn thans in be zit van de firma Goren en Bregman te Benthuizen. Reeds geruime tijd zijn de leden van het college doende ge weest een perceeltje tuingrond trachten aan te kopen in of nabij de bebouwde kom van net dorp. Op deze wijze im mers zou wellicht compensatie kunnen worden gegeven voor enkele boomkwe kerijperceeltjes, die in verband met de Verdere realisatie van het uitbreidings plan Zuid zullen moeten worden ont ruimd. Zoals in de aanhef gemeld, is dit het college gelukt en de prijs over de oppervlakte van ongeveer 1326 vier kante meter bedraagt 12.000,-. Mo menteel worden de drie percelen ver huurd tegen een bedrag van 803,32 per jaar. B. en w. wijzen er in hun preadvies op, dat de woonhuizen in slechte staat verkeren en binnen af zienbare tijd in aanmerking komen voor opbewoonbaarverklarjng. Aankoop bevordert een verantwoorde sanering van de Dorpsstraat, zo menen zij. Nieuwe hoofdbuis Enkele weken geleden is hier een aan vang gemaakt met de reconstructie van het Westeinde. In het Wegliohaam be vindt zich over de gehele lengte een hoofdbuis van de waterleiding. Aan deze buis moeten nogal wat reparaties worden verricht en hiervoor dienen steeds ontgravingen in de weg te ge schieden. Bij een gesloten wegdek, zo als nu in het Westeinde zal worden aangebracht, heeft ontgraven tot ge volg, dat de weg tengevolge hiervan niet meer behoorlijk zal kunnen wor den hersteld. De hoofdhuis is al meer dan vijftig jaar oud en zou onder normale om standigheden niet aan vernieuwing on derhavig behoeven te zijn. Onder de gegeven toestand achten b. en w. dit wel van belang en daarom stellen zij de raadsleden donderdagavond voor een bedrag van 21.000,- beschikbaar te stellen. VOORHOUT N OORD WIJKERHQUT ALG. VER. VAN BLOEMBOLLENCULTUUR Bij de aanivamg van die vrijdagavond gehouden vergadering van de Alg. Ver- v. Bloembollencultuur heeft voorzitter C. Th. de Groot enige ge voelvolle woorden gewijd aan de na gedachtenis van het woensdagmiddag na een kort ziekbed zo onverwacht overleden lid van de afdeling, de heer Jan Oostdam. Hierna opende de heer De Groot de vergadering met een korte be schouwing oyer de stand van zaken in het boUenhedrijf. Notulen, mededelingen, verslag pen ningmeester en beschrijvingsbrief voor de komende algemene vergade ring gaven geen aanleiding tot bij zondere op- en aanmerkingen. De heren Straathof en Jonkheer werden gekozen tot afgevaardigden naar diie algemene vergadering. De heer H. Braun wenste, dat bij de rondvraag ter sprake zouden wor den gebracht de hinderlijke geluidsin stallatie en de gebrekkige ventilatie in het Krelagehuis alsmede het to gemakkelijk accepteren en van een naam voorzien van nieuwe tulpenva- riëteiten. Naar zijn mening mogen nieuwe soorten eerst voor een naam in aanmerking komen, als zij de houdbaarheidsproof met goedresu 1 - taat hebben doorstaan. De heer Uit- tenbogaard wilde bij de rondvraag tea* sprake zien de vraag of het niet juist is, dat de Nederlandse bollen - kwekers ten aanzien van het bloemen snijden dezelfde vrijheid krijgen als de Engelse kwekers. De haar Uittenbogaard gaf tenslot te een uiteenzetting over de sitand van zaken met betrekking tot de wa gen van de afdeling bij het aan staande bloemencorso. De gekozen wagen is er één van aie middenklasse en draagt de naam „De Harp". Hij staat al helemaal klaar om met bloe men bestoken te warden en daarvoor rekende hij op de daadwerkelijke medewerking van de jongelui van LTJ en LTM. De kosten worden ho ger dan geraamd, maar de plaatse lijke banken hebben subsidie ver leend en er wordt gehoopt op een flinke geldprijs. Bij de rondvraag wees de heer A. v- d. Meer op het euvel van de los lopende honden, die hun wieg door de bollenvelden kiezen en deze velden zelfs als speelterrein kiezen. De voor zitter gaf de verzekering, dat gedaan zal worden, wat mogelijk is, om het loslopen vein honden tegen te gaan. De Noordwijkerhoutse politieveror dening bevat een voor het gehele jaar geldend verbod om honden te laten loslopen, maar dat verbod is zeer moeilijk te handhaven. De loonbespreking in de Westduit- se metaalindustrie in Noordrijnland- Westralen zijn vrijdag na twee en een half uur mislukt, zodat een sta king nog nader is gekomen. De me taalarbeiders eisen aoht procent loonsverhoging. In een mijn te Witteheim in Frank rijk heeft zich vrijdag een ontploffing voorgedaan. Acht. mijnwerkers kwa men hierbij om het leven. Niet elke dag kan men iemand vinden die een veertigjarig dienstver band achter zich heeft. Gisteren kon men in Voorhout wel zo iemand tref fen. Want het was veertig jaar gele den, dat de heer B. Zwetsloot, nadat hij eerst als landarbeider gewerkt had, op vijfentwintig jarige leeftijd de hamer en nijptang begon te han teren. Dit gebeurde bij P. H. Vester aan de Dinsdagse Wetering. Sinds die dag zijn er heel wat spij kers door de handen gegaan van de heer Zwetsloot en vele daarvan wer den geslagen om Voorhout weer een nieuw huis rijker te doen zijn. En al kon de jubilaris zich nog goed her inneren, waarheen de toenmalige heer Vester hem voor een klusje heeft gestuurd, hij weet nog niet wat het laatste zal zijn. De jubilaris, die thans enkele maanden 65 is, werkt namelijk nog, al doet hij het wat rustiger aan. Hoge waardering. Vanwege dit jubileum verzamelden jubilaris en familie en de werkgever met echtgenote zich gisteren in de kerk om aan God hun dankbaarheid te tonen. Na de H. Mis gebruikte men gezamenlijk het ontbijt ten huize van de heer L. P. H. Vester, de huidige werkgever van de jubilaris. Bij deze intieme aangelegenheid sprak de heer Vester enkele korte woorden van hoge waardering voor de nauw gezetheid en vakkundigheid van de jubilaris. Dit kwam wel uit, doordat de jubilaris altijd de uitvoerder is ge weest. De waardering hiervoor bracht de heer Vester tot uitdrukking door een enveloppe met inhoud, terwijl mevr. Zwetsloot met bloemen werd gecomplimenteerd. Onderscheiding. 's Avonds toen ck de andere per soneelsleden met dames en enkele anderen aanwezig waren, sprak de heer Vester nogmaals over de ver diensten van de jubilaris. Hij sprak zijn waardering en dank uit voor de ze veertig jaar. Hierna speldde de heer Vester de jubilaris een gouden RIJNSBURG RIJNSBURG, 18 apr., Bloemen. Anemonen 520-700, Gerbera 1 2700, Am. Anjers, Elisabeth 2000, Sim rose 8200-3600» Sim wit 3400-5100, Sim rood 3000-3400, Sim G. J. 3000-3200, Shocking Pink 330. Narcissen (koude grond) 140-400, ailles per 100. Tulpen. Golden West 110-115, Prof. Nobel 115-120, Rijnland 130-140, Or nament 105-115, Rijzende Zon 125. Lustige Witwe 100-110, Pr. Roseveldt 140-150, Kansas 115-125, White Virgi nia 105-125, Apeldoorn 135-160, Dan- ton 90, Pax 100-120, Copland 125- 130, Piccadilly 105, per bos. draagmedaille met diamant op de re- yers, ajs uitzonderlijke onderschei ding van de Katholieke Aannemers- en Patroonsbond. Burgemeester P. M. F. Smolders van Voorhout sprak hierna ook woor den van erkentelijkheid tot de jubi laris. Hij onderstreepte nogmaals de koninklijke onderscheiding in zilver, die hij reeds vier jaar geleden aan de jubilaris had uitgereikt voor zijn ver diensten-voor St. Cecilia. Het spreekt d?n vanzelf, dat ook deze muziek vereniging, waarvan de jubilaris ere lid is, met vrolijke klanken even kwam delen in de feestvreugde. Aan het slot van de avond sprak de heer Zwetsloot in enkele korte woorden zijn dank uit tot allen, die hem deze feestdag hadden bereid. KATWIJK VAN HET POLITIERAPPORT Op die kruising van de Industrie weg-K. Doormanlaan had een aan rijding plaats tussen een personen auto en een motorrijwiel. De oorzaak van de botsing was gedegen in het feit, dat de bestuurder van de per sonenauto geen voorrang verleende aan die motorrijder. Tengevolge van die botsing liep de bestuurder van het motorrijwiel een enkelblessure op. De beide voertuigen liepen scha de op. Op de kruising Jan Tooropstraat- E. A. Borgerstraat had een aanrij ding plaats tussen een personen- en een vrachtauto. De botsing ontstond doordat de bestuurder van de perso nenauto geen voorrang verleende aan de vrachtauto. De gevolgen ble ven beperkt tot materiële schade. Op het rijwielpad in de Noorddui nen ontstond een aanrijding tussen twee bromfietsen. De bestuurders raakten elkaar tijdens het passeren en kwamen ten val. Een der bestuur ders bekwam een hoofdwond en moest worden behandeld door een arts. Doordat de bestuurster van een personenauto op de hoek Achterkerk- weg-Noordwijkerweg geen vooraang verleende aan een personenauto, ont stond een botsing. Beide voertuigen werden beschadigd. WASSENAAR Sproeiverbod In de periode van 1 mei tot 15 juli a.s. zal in Wassenaar weer het z.g. sproeiverbod van kracht zijn. Het is dan verboden water uit de waterleiding te gebruiken voor het bespuiten van gevels. Het spoelen en schrobben van straten zal alleen op zaterdagen zijn toegestaan en van 's morgens 7 uur tot 's avonds 7 uur zullen op werkdagen geen automa tische sproeiers mogen worden ge bruikt voor het besproeien van tui nen en gazons e.d. Nationale herdenkingsavond Op zaterdagavond 4 mei zal aan de Na tionale Herdenking in Wassenaar worden deelgenomen door het vor men van een rouwstoet, die zal de fileren langs de oorlogsbegraafplaats „Het Lange Duin" aan de Schouw- weg. Nadere bijzonderheden worden nog bekend gemaakt. Certificatie voor hondenenting Eigenaren van howdlen, die hun die ren vóór december 1962 vrijwillig hebben laten inenten tegen honds dolheid en niet in h)et bezit zijn van een van rijkswege afgegeven inen tingscertificaat, kunnen zich volgen de week tot de gemeentesecretarie wenden ter verkrijging van zulk een bewijs. Daarbij moet het bewijs, dat door de dierenarts werd afgegeven, worden ingeleverdMen kan hiervoor op het gemeentehuis terecht op alle werkdagen van de volgende week tussen half 2 en half 5 's middags. Geboren: Fredericks J. zn. van B. Vrijbur gen en M. van Leeuwen; Edua/rd J., zn van P. W. Nederhof en W. G. Tij na gel; Gerand L. J., zn van Ohr- Wij ling en J. G. Korendijk; Irene W., dr van A. J. Boonk en A. H. Oudshoorn; Petrus J., zn van L. J. B. Lubbe en H. A. M. Romeijn; Jo hanna C. M., dr van C. P. H. de Vo gel en S- M. van Spronssen. Ondertrouwd: H. W. v. d. Huijzen (Leiderdorpen H. Haaring; F. van Dam en E. J. v. d. Meer; Th. G.- W. M. van Elck en A. die Jong (R'darn). Getrouwd: N. H W. Amiabel en B. C. Altorf; J C. Blankespoor en H. M. J. Blokpoel; A. F. Went en E. M. Waltheer. ZWAMMERDAM Het was maai- een eenvoudige plechtigheid het overhandigen van een auto aan de wijkzuster van het Groene Kruis te Zwammerdam. Veel werk was er echter gedaan door de dames A. Mak-Langelaar en A. van Termeij-Zijlstra voor de 2.800 voor de auto bij elkaar was. De burge meester, die met het college van bur gemeester en wethouders het gezel schap in het Raadhuis ontving prees dan ook de gemeenschapszin van al len die tot aanschaffing hebben mee gewerkt. „Een goede daad van bur gerzin en gemeenschapsgevoel, die duidelijk aantoont wel keen hechte gemeenschap Zwammerdam is." Hij hoopte, dat deze daad ook voor de autoriteiten aanleiding mag zijn onze zelfstandigheid als gemeente te res pecteren. Dr. K. Gill droeg daarna de auto aan zuster Langeveld over. Hij prees daarbij de prestaties van het comité en wenste de zuster van harte geluk met haar voertuig. Ondertussen was de auto bij het Raadhuis voorgereden en na de sleu tels in ontvangst genomen te hebben stapte de zuster met haar tijdelijke rij adviseur, de heer Van Termeij, in haar auto voor het eerste ritje. T elefoontjes PERSONEEL Lampe vraagt een be schaafde juffrouw voor de keuken en licht huishou delijk werk. Van half ne gen 's morgens tot half dirie. Sollicitaties Breestr. 161, Leiden. 37 Gevraagd een flinke hulp in de huishouding, 1 of 2 dg. per week. M. J. v. d. Poel, Loeteweg 17, Hazerswoude (Dorp). Tel. 01727-2155, f Coöp. Vooruit, afd. le vensmiddelen. vraagt een le be 'iende/plaatsvervan- gend chef. Aanmelden: Coöp. Vooruit, Korevaar- straat 30, Leiden. Aanmel den 's avonds na 7 uur; Lage Morsweg 24. 37 Lampe vraag een borat- werkster, gedurende het bonitseizoen, voor halve da gen. Tevens vragen wij een 1ste naaister voor het ver- ander-atelier. Sollicitaties Breestr a at 161, Leiden. 37 Gevraagd een bloemist knecht van 16 a 18 jaar, voor vast werk. N. J. v. d. Meer, Zuideinde 91, Roe- liofarendisveen. 3? Gevraagd verkoopster en jongen voor winkelwerk in nieuwbouw Leiderdorp. Groenten en fruitbedrijf Kouwenhoven. Fred. Hen driklaan 1, tel. 30364. 3? Hotel „Central", Bree- straat 45, Leiden, telefoon 01710-20365 vraagt een net te mnl. of vrl. hulp voor buffetwerkzaamheden in de dagdienst. Vakkennis niet vereist. Aanbieding dagelijks e.v.t. reiskosten worden vergoed. 3? Voor het komende voorjaar vragen wij enige beschaafde meisjes voor Restaurant Hostess in jaar- dienst. Inl. Rest. Hotel de Nachtegaal, Lisse. 37 In doktersgezin net meisje gevraagd voor de ochtenduren. Lief voor kinderen. Mevr. Loeliger, Floralaan 33, Oegstgeest, telef. 52975. 37 Gevraagd enkele jon gens in straatmakersbe- drijf. Aanm. tussen 6-7 uur Surinamestr. 150, Leidien. Nette werkster ge vraagd voor 2 ochtenden of middagen per week. Schoutenburgstr. 23, Oegst- geest, tel. 50133. VANGERODEN 37 Puch 1961 te koop aan geboden, groen, hoog stuur, potje, voetversneUing, goe de bandien, 395, Leidse- straatweg 2, Oegstgeest. 37 R.K. Brabants meisje, 35 j. z.z. gaarne geplaatst als hulp, voor het seizoen aan zee, in keurig restau rant. Br. ondar nr. 1781 bur. v. d. blad. 37 Alt op de Mare 112. 122, nieuwe complete rij wielen, meisjes 87,50, oc casions: w/rkfietsen vanaf 29, damessport Burgers ENR knijpremmen, ver snelling 12/0, prima tan dem 85. rijwlelrek 5 pi., 15. Net meisje gevraagd van 8.30-1 uur. Goede ge tuigen vereist. Prettige werkkring. Mevrouw Ver boog, Steenschuur 18, Lei- don. Telefoon 25335. 37 Schrijfmachines, geheel gereviseerd aangeboden. Volledige garantie. Billijke prijzen. Nieuwe kofferma chines 198 en 295. Al leen zatordiag, maandag en dinsdiag van 9 tolt 21 uur. Resedastraat 2 Leiderdorp, Telef. 24191. 37 „Zoekt U bijver- dienste-avondwerk?" Ook U helpen wij hieraan! N i Postbus 21 H.I Ambacht 37 Jong meisje gevraagd voor de maandag, woens dag en vrijdagochtend, in gezin met 4 kleine kinde ren. Aanm. na 7 uur. Me vr. De Haan, Prinsenlaan 9, O eg st geest. 37 Te koop woonhuis te Voorhout, gelegen aan de Engelselaan. Te bevr. Jac, v. Beierenweg 36, Voor hout. Gevraagd geroutineer de modinettes Wegens uit breiding, kunnen wij nog 20 modinettes plaatsen Komt U eens praten Goed loon en 5-d werkweek. Aanm. maandag tot vrij dog van 817.30 u. Heren gracht 84, Leiden, telef 30268 37 Een aluminium Para- lux jaloezie van b.v. 220 br. en 175 lang kost slechts f 69.10 Te leveren in di verse maten. Vraagt 'n< lichtingen en prijsopgaaf bij v. d. Klugt Haarlem- merstr. 256-258, tel. 22154 3? Gevraagd net meisje voor dag of dag en nacht in gezin met 4 kinderen (2 tot 11 j.) Binnenweg 16, Wassenaar, tel. 0I1T51-9246. 37 Communiefoto's, gezins. foto's. Foto v. Bemmelen. Zoeterwoude, tel. 01715- 353. 3? Vloerhout, kraal en sponninghout, Am. grenen, vloerdelen, eiken kinder binten, houten en ijzeren binten, baddings, pijpen, 2x3 en rasters, latten, ra men, deuren. Kruis en Tuile du Nord-dakpannen. Fa. H. de Bolster, O ver rijn 8, Leiden, Sloop- en Handelsbedrijf. 37 Kampeerders. Verhuur van meer dan 1000 tenten (van 2 tot 12 pers.) lucht bedden, slaapzakken, im perials, kooktoestellen en alles zonder borg. Natuur lijk weer bij Kampeerpa- radijs v. Delft, Steenstraat 45. Parkeerruimte aanwe zig. 37 Dames. Wij hebben een enorme sortering dames pantalons (tot maat 50); damesiacks; zeilkleding; tenniskleding. Natuurlijk weer bij Kampeer-paradijs v Delft, Steenstraat 45. Parkeerruimte aanwezig. Originele Amerikaanse spijkerbroeken o.a. Lee, Wrangier, Apache. Ameri kaanse spijkeroverhemden ook voor dames 6.95. Na tuurlijk weer bij v. Delft. Steenstraat 45. <5? Te koop: 2e hands da mes-, heren- en kinder- rijwieleii. Alles gemoffeld en onder garantie. Rijwiel handel A. Grimbergen, Dubbelebuurt 11, Rijns burg. tel. 01718-2967. <3? Accu, accu. accu accu. accu, accu, accu, accu, accu. accu, accu, accu, Reeds meer dan 15 jaar dr enige erkende accu- sj cialist. Groenen, Nieu we Rijn 106, Leiden, telef 23140. <3? Voor metsel- en tim merwerk en tegelzetten stucadoorwerk. winkelbe timmering en div répara- tiewerkzaamheden, uw adres: n.v Hoogduin, O* v. Noortstraat 168, Stomp- wijk, tel 01761—4365 37 Wij geven 25.- tot 200.- voor uw oude wasmachine bij aankoop van wasmach. of combinatie. Keuze uit alle bekende merkèn. Ook op termijn. Na 7 uur: Van Eersel, Ravelstraat 25. tel. 3j7 Solex de Luxe brom fiets compleet Contant f 417, eerste betaling f 125 18 maanden f 23.50 incl AU Risk-verzekering. Ge- br. Huisman. Hogewoerd 37 Gelden beschikbaar zonder borg voor iedereen Kant.uren van woensdag t.m. zaterdag van 10 tot 3 u. of br. Adm.kant. Koe dam, Middelharnisstraat 150b, Rotterdam. 37 Rotan meubelen wie gen, mandenwerk, koopt U het voordeligst bij Fa Van der Vaart, Lange Pie- terkerkkoorsteeg 24, telei 30534 Speciaal adres voor reparaties en bekleden van wiegen. 37 Trouwplannen?? Als eerste in Nederland pre senteert „Het gespeciali seerde trouw-autobedrijf de nieuwe Chryslers. Vr inl. De Jong, Zeemanlaan 12a, tel. 23055. 37 De Sleutelkoning. Bij maken van alle sleutels, repareren, veranderen en leveren van elk slot. Haar lemmerstraat 273 (bij de Overdekte) tel. 33958 Le vering aan rijk en ge meente, Zaterdagsmiddags en maandagmorgen geslo ten. briek- en inbouwbatterijen Reparatie, service, contro le, garantie, laden. Meer dan 50 jaar vertrouwen. Vraagt uw handelaar of bel: Accu-service „Acta- via", K. Raamsteeg 67, tel. 21427, Leiden. 37 Puch bromfiets Con tant f 680 eerste betaling 194, 18 maanden f 36. in clusief AU Risk-verzeke- ring. Gebr. Huisman. Ho gewoerd 66-68. 37 Hard- en zachtbord tegelboard, spaanplaat, ge- perforeerd hardboard, for mica, kastplanken, trap pen, hout in alle maten en lengten. Houthandel „De Burcht". C. J v. d. Geest, hoek Nieuwstr.-H. Kerkgr tel. 01710-33078. 37 Kampeer-show 1963 Iedere dag van 9-6 u. heb ben wij een uitgebreide kampeershow in onze enorme showroom achter onze winkel. Natuurlijk weer bij: Kampeerparadijs v. Delft, Steenstraat 45 Parkeerruimte aanwezig. f? Kampeerders! Wist U at onze zaak 40 mtr diep is en dat U daar iedere tent opgezet kan zien Na tuurlijk weer bij Kampeer- paradijs Van Delft. Steen straat 45. Parkeerruimte aanwezig. 37 Moderne mensen wil len een moderne stalen slaapkamer. De grootste sortering ledikanten, di vanbedden, enz. vindt U bij De Kleine Winst, Haar lemmerstraat 51, Leiden. 37 Een nieuwe woning? voor al uw lampen: De Lichthal Gratis plaatsen van lampen boven de 20.- Haarlemmerstraat 298. 37 Wij verzorgen al uw drukwerk tegen zeei scherp concurrende prij zen, o.a. visitekaartjes, ge boortekaartjes, verlovings kaartjes, huwelijksaank en uw zakendrukwerk enz Prima afwerking, vlotte bediening Halpa, Vul penservice. Haarlemmer straat 64, naast muziek handel Gé Hofenk. 3? Wilt U veel plezier en reinig zorgen, laat dan uw tuin door ons verzor gen. Nu is het tijd im een afspraak te maken voor het snoeien van heesters en rozen, het mesten van uw tuin, enz. Tuinbouwbe drijf C. L. Mulder, Haar lemmerweg 21, Leiden, tel 20550. 37 Nu een nieuwe lamp uit De Lichthal De groot ste sortering. De laagste prijzen Det Lichthal. Haar lemmerstraat 293 t.o De Overdekte. 37 „Rosine" geeft de hoog ste prijs voor goud, zilver en juwelen. Grote keuze in verlovingsringen, gou den, zilveren en verzilver de artikelen. Het adres voor alle reparaties en uurwerken. Steenstraat no. 16, telef. 26854. (F Kamperen. Gaat IJ voor het eerst kamperen? Laat U zich dan eerst vrijblij vend voorlichten door een kampeerexpert (25 jaar ervaring) Natuurlijk weer bij Kampeerparadijs Van Delft, Steenstraat 45 Par keerruimte aanwezig. 37 Te koop wegens aan schaf grotere: Goggomobile T 300 de Luxe, 41.000 km, raldak, parkeerhoes, beslist in prima straat, benz. 1 20. Prijs 975. Franikenhorst 15, Sassenheim, Tel. 02532- 8194. 3? 'n Keuken voor 189 compleet, prachtig graniet blad, in kastje roestvrij 9talen rekjes, gratis bij thuis bezorgd, koopt U al leen b(j C. J. v. d. Geest „Houthandel De Burcht hoek Nieuwstraat-Hoog- landsekerkgracht, tel. 33078 3? Tenteninruilcampagne 1963. Is uw tent te klein of hebt U liever een bun galowtent? Wij ruilen iede re tent in! Natuurlijk weer bij Kampeerparadijs Van Delft, Steenstraat 45. 3? Aangeboden drie zomne- weren (type Luxaflex), ge heel in ork, lang 203, breed resp. 103, 117 en 309 cm, compleet met hang- en touwwerk, tezamen voor 75. Te beziohtigen Voor hout, Prof. Noilenslaan 5, telefoon 7633 (02532). 37 u belt 01713-39,2 voor touringcars voor binnen- en buitenland. Modern ma teriaal. Bovo Tours, Oude Wetering. 2* Voordeel voor L Zijn uw stoelen, fauteuil of bankstel in versleten staat, geen nood Wij stofferen, repareren, overtrekken, lijmen in onze eigen stof- feerderij. Van der Berg, Gerrit Doustraat 1-2, tel 3a824 Trompstra 6 3? Te koop witte Engelse kinderwagen. Heerenweg 29, Warmond. 3? Er is maar één Van der Berg. die in eigen stoffeer- derij stoffeert, repareert, overtrekt, lijmt. Gerrit Doustraat 1-27, tel. 34824 i'romostraat 66. 3? Accu's Acifit voor service en garantie n be grip. Nu verlaagde prijzen Revisie overbodig. Vraag uw handelaar of bel Acifit Leiden 24850 dag en Nacht. Acifit accu-service, Hoge Rijndijk 165, Zoeterwouar bij Leiderdorp. 37 Aangeboden mooie kin derwagen, grijs, geheel compleet, teL 21021. 3? Gootstenen aanrecht bladen en keukenkasten geheel pasklaar. erste klas materialen, zeer lage prijzen Jac Arnoldus Zn Minnebroersgrac ht 9 3? Alt op de Mare 112. Prima handzagen 4.40, waterpasjes 0.90, cirkel- zaagass 18.50. boormachi nes 10 mm. 12.60, 13 mm. 16.U0, kruissleutels 5.10, schroevendraaier 3 stuks 2.50, zware schroeven draaier 2.50, occasion 15 cm Hemklem bankschroef 67.50. 3? Aardbeienplanten, di verse soorten! Kunt U dit seizoen nog van plukken. S. F. Verhagen, Hoge Rijn dijk 52, Zoeterwoude, tel. 31440. GEVRAAGD 3? GevTaagd omgeving Leiden een weekendhuisje of gedeelte van woning voor die zomermaanden, Br. onder nr. 4218 bur. v. d. bliad. 3? Jong echtpaar met vriendelijke baby zoekt in woning. C. v. Os, Weidehof 32, Leiden, tel. 24848 van 's morgens 8-6 u. 's avomd6. 37 Oude speeldoos met metalen plaat of koperen rol, grammofoon met was- rollen, hoorngrammofoon en oude grammofoonpla ten te koop gevraagd. Br. aan Postbus 4010, Rijswijk 37 R.K. verpleegster zoekt voor haar zoontje van drie jaar goed pleeggezin. Brie ven onder nr. 1782 bur. v. d. blad. 37 Student-leraar zoekt kamer p.i.v. 1 sept. a.s. Telefoon vereist. Br. onder no. 4189 bur. v. d. blad. 3* Linguaphooncursus te koop gevraagd. Telef. 070 —725793. TE HUUR 37 Huur nu 59 cm, super t.v. het 2e programma voor 5.- per week; 4 jaar volledige garantie. Gratis een week op proef. Avond - servicedienst tot 23 uur. Voor proefplaatsingen en inlichtingen: Kraaierstr. 2a, Leiden, tel. 33805. 3? Roeibootverhuur Zwaan. Nieuw materiaal. Mevr. Kennis, Zwanen burgerpolder 1, Warmond. 37 Zomerhuisjes t.h. met verwarming in div. vakan tiecentra. vóór 13 juli 40% red. Aanvr. postbus 1251 Amsterdam. 3? Uw adres voor het hu ren van 1ste klas bruids toilet compleet met petty coat, kapje, sluier, tasje en handschoenen in ie nieuwste modellen is al leen. Fa. Sloos. Stille Rijn 11, tel. 20868. 3? Huurt uw auto bij auto verhuur „Centraal". Opeis en Volkswagens 1962. All- risk verzekerd Hooigracht 71, tel. 31607. fF Nieuwe auto's zondei rtiauffeur Taunus 17M Consul, Opel Rekord: Volkswagen: Anglia; VW busje met radio All risk verz. Werkhovens garage bedrjjt, Maredijk 34. telef 22300—32735 37 Wasmachineverhuur „Edy" voor Leiden en om streken. Wasmachines met klok 2 00; centrifuges 1.50 en 1.75; wasmachines met centrifuge 3.00 huur /oor de gehele week. Kan ook eigendom wordeh. Bern- hardkade 28, tel. 32039. DIVERSEN 37 Behangwerk Wilt U uw kamers laten behan gen? Bel dan eerst >,b813 e.l wij komen kijken en Prijs opgeven Keuze oit 1000 dessins. Verfhandel pe!ikaan. Pelikaanstr 27 37 Sierteelt. Het adres oor in- en verkoop, huur en verhuur van alle sier teeltvergunningen, ook alle inlichtingen hierover J Elstgeest. Roelofarends- veen, tel. 01713-291. 3? 10 volle uren autorijles 47,50. Nieuwe leswagen. Gedipl. instructeur. Bonds- autorijschool .Irene', Veer. straat 31. Tel. 24600 (van 8-17 en van 19-22 uur). 3* U belt 01713-39,2 voor touringcars voor binmen- en buitenland. Modern ma teriaal. Bovo Tours, Oude Wetering. 37 Het telefoonnummer voor uw huwelijksreporta ge is 01715-353. Foto v. Bemmelen Zoeterwoude 31 Helpt U mee een kerk bouwen ter ere van Sint Jozet. Elk dubbeltje is welkom, giro 227223. A A. J. Buys, bouwpastoor. Leidschendam. 3? Autorijden leren? Frans Goddiin ei kende rij - ichool geefi les in nieuwe Opel Snelle dus voordeli ge opleiding, ook theorie lessen Madoerastraat 29. Garenmarkt 5. Leiden tel. ^4430 3? 12 Lesuren voor f 49. Modern lesmateriaal, ge dipl. instructeurs. Halen en brengen gratis. Theorie- avonden me lichtbeelden Erk bondsautorij school De Centrale Veerstraat 31, Leiden, tel. 24600 (na 19 uur) 37 Het adres voor alle slerteeltvergunnincen is J. v. Paridon Jz. Noordwij kerhout, Inkoop betaling nij het tekenen van het for mulier Verkoop na over dracht Tel 02533 2205 37 10 rijlessen a 60 minu ten voor 55.- in Peugeot 403. Erkende bondsautorii- sehool. Joop Groenendijk, Spoorlaan i7, tel. 02532 8611, Voorhout: Morsweg 135, Leiden, tel. 31283. 37 Kredieten tot f 4000.-. voor aankóop meubelen woningtextiel Vraagt gra tis folder Discrete behan deling en zeer lage aflos singen Postbus 1083. Rot terdam. 3? Dierenvrienden opge let! Stichting Amivedi, Den Haag, registreert >ok in Leiden kosteloos gevon den en verloren dieren. Adres voor opgave mevr. J. Hovius, Suringarstr. 17, tel. 23556. Dieren kunnen niet worden opgenomen. WONINGRUIL 37 Woningruil-centrale voor geheel Nederland, Stationsstraat 20, Utrecht, tel. 03011831, postbus 2006. Adressen met huis- nummei in de handige gids van 't grootste ruilbureau met de efficiente service.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 5