SNELFIX de snelle lijm^f? Ceta-Bever^?'^^ TWEE DIRECTEUREN EN ZEVEN PERSONEELSLEDEN JUBILEERDEN s?zeer2e; 1- „St. Bonifacius" viert negende lustrum en huldigt jubilarissen „BONA" STROOIT MET PRIJZEN VOOR MISSIE VAN MGR. GEISE /=7 o n OPENING NIEUW HOOFDKANTOOR VAN „COPEX" TE HILLEGOM ZATERDAG 20 APRIL 1963 DE LEIDSCHE COURANT Feest bij fa. Gebr. Segers te Lisse Het was voor de firma Gebrs. Se- de heer P. J. Segers, toen hij de ge- gers te Lisse vrijdagavond een ge- decoreerde werknemers hartelijk fe- denkwaardige avond, toen twee di rectieleden en 7 personeelsleden ge Op de voorgrond drie gouden jubi larissen: rechts „baas Reng", in het midden „baas Kees" en links P. Min- nee. Achter hen de 6 jubilarissen, die 40 en meer dienstjaren hebben: C. Quartel, B. Blokker, L. M. Roo- denburg, W. de Lange en D. Koor- liciteerde met hun onderscheiding na zovele jaren trouwe dienst. Deco- kweker«, die gezien mag worden recueieaen en t perMnieeiMcuen ge- ijw wveic luuuwe qfeedt traaf hii doer met selecfe- huldigd werden, die 50 of 40 jaren reren betekent echter niet alleen het Irf Vrnf^n' aan de zaak verbonden waren. Een opspelden van een insigne de dergelijk feit zal in de gehele bol- Segers bollenmand". Het is veel lenstreek maar zelden voorkomen, meer een gebaar van hulde voor de Het is dan ook een gevolg van het trouw aan de firma Gebr. Segers be ren en kruisen! Praten met de bollen feit, dat vanaf 1872 door de leiding gevende figuren in dit alom beken de bedrijf een personeelsbeleid gevoerd, waarin een sterke binding wie zijn „Gebr. Segers"? Dat is niet tussen directie en personeel de grond- de familie Segers, of niet de gebou- slag is geweest voor een zeer hechte wen met de landerijen en alle bol- Baas Reng, zo heeft men wel eens Gebr Se gezegd, praat met de bollen en het eert" aldus SDrekér maar wat is of is' alsof de bollen hem nog ant" li. „'iin Oohr Korers"' Dat is ni«t woord g0v0n °?k' 111 de vorm van sublieme kwaliteit. Spreker speldde hem onder een samenwerking. Zelfs in de moeilijke len daarop. De firma Gebr. Segers luid applaus óók de gouden „Gebr. crisisjaren rond 1930 was het deze is méér. Wij allen met elkaar, plan firma, die het personeel in dienst ters, rooiers, ziekzoekers, pakkerij- hield. Moeilijke jaren. Toen vrijdaagvond de directie met Segers-bollenmand" op de borst. Hierna huldigde de heer Segers de personeel, reizigers en directie vor- tweede firmant, de heer C. R. Se men die éne ketting: Gebr. Segers! gers, die eveneens 50 jaar directeur Wanneer men deze ketting na gaat, is van Gebr. Segers. Deze jubilaris dan komt men twee figuren tegen heeft zich meer in de buitenlandse het°gehele,ttKU'sonee! 'wt ^tm^dames dle Gebr' Seg0rs 6ók ™le jaren ge" dien9t bew(>«0n en de 100111 van de het gehele personeel en hun dames diend hebben en dat zijn: „Baas firma tot m verre gewesten uitge- f.pfl Reng" en „baas Kees". Beiden" heb- dragen. Ook deze jubilaris speldde van de „Nachtegaal te Lisse ver ca iaar ianp a,* 7aak mnppn di*>- hii dp gouden ..Gbr. Seeers-bollen- enigd waren, nam de firmant R. C. Segers het woord. In zijn terugblik stond hij stil bij de ups en downs i ben 50 jaar lang de zaak mogen die nen". Hij wees er op, dat „baas Reng" hy de gouden „Gbr. Segers-bollen mand" op de borst. Hij 'hoopte, dat zij nog lange jaren hun krachten w h2if L vJ X,Sp lThii wiens eminente leiding het zwaarte- aan de zaak zullen mogen geven, het bedrijf en met vreugde kon hij punt legde op de kwekerij, de kwe- waaroD eveneens een harteliik at>- mededelen, dat onder de aanwezigen r - teBftnalaffen heenee niet minder dan 7 personeelsleden S 1 t uiet wat opbrengst en kwaliteit bij nog vele herionermgen uit de waarop eveneens een hartelijk ap plaus volgde. Na dit officiële gedeelte bleef men nog enige tijd gezellig bijeen, waar- betreft. S] ben ook de moeilijke dertiger en oorlogsjaren meegemaakt, een periode KVH had" de moed om 20—30 jaar vóór- eeuw tijd mede hebben geholpen om teZtTwa w Uit te zien. Door dit goede inzicht de firma Segers die naam te geven, dat do5 ate™Mn ailefno^zo b«' en d0H! mosd hebben wi> nu een welke z« ta de bollBnwereld b00«- het oude kon blijven en dankte in het bijzonder het personeel, dat in moeilijka jaren zichtbare steun gaf, hetgeen onvergetelijk zal blijven in de htrinnering! De heer Segers noemde de namen van hen, die 40 jaar of lan ger aan de zaak verbonden zijn ge weest, n.l. B. Blokker, G. van der Wolf, L. M. Roodenburg, W. de Lan ge, D. Koordes, C. Quartel en P. Minnee, waarvan laatstgenoemde zelfs meer dan 50 jaar in het bedrijf werkzaam is geweest. Hij wilde hen allen namens de directie van Gebrs. Segers een blijvende herinnering schenken in de vorm van een zilve ren bollenmand met firmanaam en speldde deze de jubilarissen op de jas. De hee r P. Minnee kreeg deze onderscheiding in goud. Hij sprak daarbij de wens uit, dat zij nog vele jaren aan de zaak verbonden zullen mogen blijven, waarmede alle aan wezigen instemden door een warm applaus. :iaal dacht spr. aan de oude tijd werden opgehaald en ook tulpen. Baas Reng gedacht werd aan hen, die in een ALPHEN AAN DEN RIJN PRO ECCLESIA VOOR Q. WORTMAN In dubbel opzicht had de plaatse lijke afdeling van de Ned. Kath. Bond van werknemers in het Transportbedrijf te Alphen aan den Rijn reden om feest te vieren. Al- deling in haar huidige structuur het gouden jubileum niet meer zal beleven. De structuurveranderin gen in de KAB, waarvan deze bond een onderafdeling is, omvat name lijk het „vonnis" dat deze zal op gaan in het grote geheel van de Ver voerdersbon d, die dan ruim 30.000 leden zal tellen. De heer C. Zonderop, de huidige Twee gouden directeuren gehuldigd. De heer W. J. Segers, een der te genwoordige jonge directeuren, sprak mede namens zijn mede-directielid, lereerst omdat de afdeling nu 45 voorzitter van de jubilerende af de- jaar bestaat en ten tweede omdat ling, heeft het vorenstaande uiteen- de afdeling vier jubilarissen kent, gezet ter inleiding van de feestavond die allen 40 jaar lid hiervan zijn. vrijdagavond in hotel „Centraal" en Bovendien is een hunner evenlang hij liet zich daarbij ook ontvallen, bestuurslid. De eerste reden moge dat de keerzijde van dit jubileum- jii,-A^;nkiionm feest in zekere zin een uitvaart be- kracht", dat hy met nooit aflatende ijver ter ere van God, belangloos heeft verricht. Spr. zei, dat het hoofdbestuur trots is op zulk een werkkracht als toonbeeld van de christelijke charitas. De heer Luister- berg feliciteerde de heer Wortman met de hem ten deel gevallen gouden pauselijk erekruis van verdiensten, in welke onderscheiding spreker gaarne ook een erkenning wilde zien van de mooie taak van „Herwonnen Levenskracht". Gewoonlijk betekent een hoge on derscheiding het naderend einde van de werkzaamheden op het terrein waarop de verdiensten hiervoor zijn verworven. De jubilaris is echter nog in de volle bloei van zijn leven en zijn sterke vitaliteit laat er ook geen twijfel over bestaan of hij gaat nog vele jaren op de ingeslagen weg voort. Hierom was de heer Luister- berg blij, want, zo zei hij, de mensen hebben H.L. nodig en H.L. kan u niet missen. Hij sprak ook dankwoorden mede namens het hoofdbestuur van de K.A.B. Yvonne, het zevenjarig, jongste dochtertje van de heer en mevrouw Wortman-van Egmond, verraste haar feestvierende vader met een ruiker en bezegelde haar medeleven met een hartelijke kus. PRO ECCLESIA Aan dit alles was een zeldzame ceremonieel voorafgegaan. Zijn pa- orchieherder, pastoor A. Groen, heeft namelijk tevoren de heer Wortman het Gouden kruis van verdiensten „Pro Ecclesia et Pontifice", alsmede het bijbehorend document van de toekenning van deze pauselijke on derscheiding, uitgereikt. Mevrouw Wortman-Van Egmond mocht dit ereteken haar man op de revers spelden, terwijl de vele aanwezigen met een luid applaus met de verering van de heer Wortman instemden. Bouwpastoor Groen, wie het genoe gen een van zijn parochianen op dus danige wijze te waarderen, voor de eerste maal in zijn leven te beurt is gevallen, wees op de betekenis van „Pro Ecclesia", dat een zeldzaam toegekende onderscheiding is en dankte de heer Wortman en diens echtgenote voor het vele verdienste lijke werk in het vlak van de charitas in alle stilte, met onbaatzuchtige liefde verricht. Ten bewijze van dat de dames van alle jubilarissen in de waardering van hun echtgenoten werden betrok ken, kregen zij allen bloemen aange boden. Namens de plaatselijke afdeling van de KAB werden de jubilarissen gecomplimenteerd door haar voorzit ter, de heer A. W. G. van Leeuwen. Zich in het bijzonder tot de heer Wortman richtend noemde spr. H. L. de parel van de KAB en de heer Wortman de bezielende promotor. Spr. bemoedigde de jubilerende voorzitter van H.L. om dit werk niet in de steek te laten, want H.L. heeft uw goede leiding en zorgen nodig. Als laatste spreker kwam de heer Zonderop nogmaals aan het woord om de jubilarissen en bloc te felici teren, hun dankend voor de betoonde trouw aan de afdeling, waarmede zy velen ten voorbeeld en de afdeling ten nutte zijn geweest. Zijn jubile rende secretaris en persoonlijke vriend, de heer Wortman, bood hy een bloeiende plant aan. De huldiging werd ook bijgewoond door deken en kanunnik E. A. M. Paap, kapelaan A. J. C. Haket, gees telijk adviseur en door het dagelijks bestuur van de K.A.B. Onder de titel „Vooruit met volle zeilen" heeft het Aalsmeers gezel schap „De Vrolyke Vrijbuiters" o.Lv. Klaas Tas, met solistische medewer king o.m. van Nelly Beuk, in vlot tempo een welgeslaagd cabaretpro gramma verzorgd en het gezellig sa menzijn daarna met veel muzikaal genot opgeluisterd. NOORDWIJK Gemeente-ontvanger A. Dekker gaat met Het was acht uur precies, toen gis teravond Ben van Cleef (16) met een enkel woord de fancy fair inleid de, die dezer dagen in het Sint Bo- naventuralyceum gehouden wordt voor de missie van Mgr. Paternus Geise O.F.M., onder het motto Bona helpt Bogor. Toen deze bisschop en kele maanden geleden voor de ope ning van het Concilie Leiden be zocht, heeft hij gesproken voor de leerlingen van deze school. En spon taan kwam toen het plan naar voren de jaarlijkse Bona-fancy fair voor zijn bisdom te houden. Nadat Ben van Cleef nogmaal had gewezen Op de gote loterij en de trekking, die a.s. zondag zal plaats vinden, nodigde hij prof. mr. W. L. G. Lemaire uit de fancy fair officieel te openen. Het deed de hoogleraar, die een per soonlijke vriend van Mgr. Geise is, veel genoegen deze fancy fair te ópenen omdat dit jaar het derde de moderne Zig-Zag naaimachine fantastisch...! 'ell^en°k met 2 nla'den- Kom kilken en vergèïij MEERPOEL MAAKT DIT MOGELIJK Breestraat 171 (Advertentie) pensioen dan wel geen kroon jubileum in houden men vond er toch wel alle tekende, aanleiding om het negende lustrum op wel grootse wijze te vieren, om dat er alle kans bestaat, dat de af- tijdens de receptie. Het Coöp. Expeditiebedrijf U.A. gelegen in de W eerlaan 3 te Hille- gom, werd door de burgemeester van Hillegom, jhr. mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden officieel geopend. Namens de directie opende de heer Fr. Preidel jr. de bijeenkomst en hij heette de burgemeester, het bestuiur van Copex, de vertegenwoordigers Noorwegen en Btarlyn. GOUDEN INSIGNE De jubilarissen waren de heren Q. Edelaar, J. v. d. Geer, W. Noorder- meer en Q. Wortman. De heer Noor- dermeer is werkzaam in bouwmate rialen industrie P. van Dijk jr. (Nu- mi) te Alphen aan den Rijn, de ove rigen bij de Centrale Coöperatie van de LTB te Alphen aan den Rijn-Kou dekerk aan den Rijn, namens welke instelling de huldiging ook werd bij gewoond door de heer J. A. Kemme- ren, bedrijfsleider. De jubilarisen kregen allen het gouden insigne van de bond, opge speld door de bondsvoorzitter, de hr. H. C. van Waarden, die elk hunner bovendien een kunstzinning uitge voerde rookset overhandigde. In zijn toespraak legde spr. de nadruk op het pionierswerk, dat deze jubilaris sen hebben verricht, ten voorbeeld van zoveel anderen, in een tijdsge wricht, dat het lid-worden van een sociale organisatie een grote mate van persoonlijke moed eiste. De bondsvoorzitter dankte deze mannen, alsmede hun echtgenoten, mede na mens de duizenden leden. Zich in het bijzonder tot de heer Wortman richtend vertelde de heer Van Waarden, dat diens werkgebied zich niet bepaalde tot het plaatselijk terrein, maar dat het zich ver uit strekte daarbuiten. GOUDEN VRIEND" De heer Wortman werd ook toege- D-Wo, sproken door de heer F. Luisterberg De heer en mevrouw Preidel^ Utrechtt pr0pagandist van „Her- Wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd heeft de heer A. Dekker per 1 oktober 1963 ontslag gevraagd uit zijn betrekking van gemeente-ontvanger en die van kassier der bedrijven. De heer Dekker kan bogen op een langdurige staat van dienst in de ge meente. Na achtereenvolgens werk zaam te zijn geweest in de gemeen ten Leeuwarderadeel en Den Helder, trad hij op 8 september 1923 als com mies, chef van de afdeling financiën, te Noord wijk in dienst. Op 1 april 1930 volgde hij de toenmalige ge meente-ontvanger op, terwijl hij van 10 maart 1926 tot 31 december 1932 bovendien de functie bekleedde van Mevrouw Wortman speldt haar man op uitnodiging van pastoor Groen de Pauselijke onderscheiding op. wonnen Levenskracht", die hem de gouden vriend noemde, met wie vele van bedrijven, die met Copex te ma- jaren vruchtbaar en prettig is sa- ken hebben, die leden van de vereni- mengewerkt. De jubilaris legde ging en belangstellenden welkom, steeds een grote warme belangstel- Daarna las de heer H. Arentshorst ling aan de dag voor de sociaal-cha- felicitatie-telegrammen voor uit Ame_ ritatieve en maatschappelijke positie rilka, Zuad-Afnika, Finland, Zweden, van de naaste in zijn geweldig apos- tolaatwerk „Herwonnen Levens boekhouder-kassier van het gemeen telijk electriciteitsbedrijf en ingaan de 1 januari 1933, werd hij benoemd tot kassier der bedrijven. Gedurende de periode, dat hij als chef afd. fi nanciën werkzaam was, was hij te- diensten verworven in dienst van de gemeente Noordwijk, terwijl hij ook buiten het ambtelijk bestel in het maatschappelijk en verenigingsleven een belangrijke plaats inneemt. Op 8 september a.s. nog voor hij de dienst verlaat zal de heer Dek ker 40 jaren in dienst van de ge meente Noordwijk zyn. Fluoridering drinkwater. Na des kundige voorlichting heeft het college van b. en w. bij de raad een voor stel ingediend over te gaan tot fluo ridering van het drinkwater in het belang van de Volksgezondheid. De kosten hieraan verbonden wor den geraamd op ƒ27.500.terwijl de jaarlijkse lasten 7500.zullen bedragen. Om deze jaarlijkse kosten te dekken, stelt het college voor de vastrechttarieven voor de levering van water in Noordwijk, Noordwij- kerhout en Voorhout te verhogen met 0.25 per kwartaal met ingang van de eerste van het kwartaal volgen de op date waarin de fluoriderimghin- stallatie in bedrijf wordt gesteld. Gisteravond heeft in de gymnastiek zaal van het St. Bonaventuralyceum te Leiden de opening plaats gevon den van de fancy-fair, georganiseerd door de leerlingen ten bate van de missie te Bogor. Op de foto prof. mr. W. L. G. Lemaire, die de opening verrichtte, met echtgenote bij de ge- lukstent, waar een Bonaventura-leer- linge een enveloppe, met of zonder inhoud, overhandigde. Vandaag en morgen kunt ook u er terecht. lustrum gevierd wordt van het bis dom Bogor, dat in 1948 als prefec tuur Soekaboemi werd opgericht. In vergelijking met katholiek Nederland zijn de bisdommen van Indonesië een totaal verschillende wereld. Daar zijn de dissonanten in de religieuze wereld scherp en de dere mate voor het bisdom Bogor, een ontwikkelingsgebied, waar de missie nog alleen maar kan verkeren in de prille fase van zuiver onver valste technische hulp, poliklinieken, scholen en van al dat werk, dart ver richt moet worden in het voorportaal van de eigenlijke missionering. Van katholieke gemeenschap is ingeklemd door een zichzelf bewust en opdrin gend Islamisme, door de historisch materialistische ideeën van het na tionalisme en door een zeer militant communisme. Bij het missiewerk in een dergelijk gebied hebben wij meer dan elders O.L. Heer nodig. Met dit voor ogen heben wij, die niet daad werkelijk aan de missie kunnen deel nemen, de plicht om alles te doen om de gunstige voorwaarden voor dat missiewerk te bevorderen. Zeer lofwaardig noemde de hooggeërde spr. het, dat de jongelui van deze school voor dit werk deze fancy fair hebben opgezet. Hier wordt ge demonstreerd, dat deze leerlingen wel missie-minded zijn. Dit stemt de ouderen tot nadenken. Het is te hopen dat zij, aangezet door het jeugdig enthousiasme, tot daadwer kelijke missieliefde zullen komen. Na de korte en sympathieke ope ningswoorden van prof. mr. W. L. G. Lemaire begon dan deze fancy fair op volle kracht te draaien. Dank zy de onvemoeibare heer en mevrouw FisserCastelein, bijgestaan door de heer J. Castelein, Pater Gelauff en zijn medewerkers was de sfeer al spoedig zoals alle jaren. De of ficiële persoonlijkheden, die de ope ning hadden meegemaakt, waartoe ook behoorden Pastoor F. van Ber- kel O.F.M., dr. A. M. van Dongen, pater dr. W. Geurts, de rector van de school en pater P. Mikx, de gar diaan van het klooster, waren volop bezig hun geluk te beproeven bij rad van avontuur en schiettent, terwijl wij prof. Lemaire, aangemoedigd door mevrouw Lemaire, zijn krach ten zagen beproeven op een keihard stuk hout, waarin met krachtige sla gen een spijker gedreven moest wor» den. De jeugd was in groten getale ko men opzetten en de stemming was opperbest. Een woord van lof is zeker op zijn plaats voor allen die in dagenlange arbeid deze gymzaal hadden omgeto verd in een ware gelukshal. Het was een imponerend gezicht, de betrekke lijk kleine „raddraaiers", de heren Fisser en Castelein te zien staan voor een naar het plafond op torende prij- zenstand. Om elf uur sloot Bona zijn deu ren na een alleszins geslaagde ope ningsavond. De vermoeide organisatoren wa ren over deze eerste avond goed te vreden. Wel vroegen zij ons met klem aan onze lezers door te geven, dat de fancy fair, zo gezellig en in formeel geopend, graag zijn wijde poorten open zet voor u allen. Van middag en vanavond kunt u allen weer terecht en weet, dat u van harte welkom bent. Morgen om twee uur wordt een grote opkomst van kinderen en ouders verwacht, ter wijl morgenavond, de slotavond, de klap op de vuurpijn moet zijn. Er is hard gewerkt in de Mariënpoelstraat. Het is aan u om deze arbeid te ho noreren met uw bezoek en uw ga ven. Bona en Bogor danken u van harte.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 4