die $LMtLGAT SfeJ müSTAD goed hè die nylons 1- 145 m W7 Weerbericht 1 45 95 5 16 26 DINSDAG 16 APRIL 1963 DE LEIDSCHE COURANT PAG1N.' „Heitjes'-actie opent morgenavond met schoonmaak van Van der Werf UITBREIDINGSPLAN Die Burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat Gedeputeerde Staten der provin cie ZuidnHlolland bij besluit van 3 april I960, G.S. No. 400, hebben goed gekeurd het plan tot herziening (aanvulling) van het partiële uitbrei dingsplan „Leiden-Cronesteinsepol- der 1961", met betrekking tot grond gelegen nabij de Lammebrug, zome de een wijziging (aanvulling) van de bij het partiële uitbreidingsplan .Leiden-Cronesteinsepolder 1961" be horende bebouwingsvoorschriften. Ben en ander is vastgesteld bij raads besluit van 21 januari 1963, no. 9, met intrekking van het ten aanzien van het onderhavige gebied geldende uitbreidingsplan. Het plan c.a. ligt met een uitvoeri ge kaart voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, afdeling Openbare Werken (Stadhuis, kamer JU). Leiden, 16 april 1963, IDe Burgemeester voornoemd, S. Menken, Weth. Loco-Burgemeester. LEIDERDORP Burgeravond. Zoals men reeds uit de verslagein vam de laatste raadszittingen heeft kunnen verne men ligt het in de bedoeling van B. en W. te gelegenertijd een z.g. bur geravond te houden. De bedoeling hiervan is de nieuwe inwoners van de gemeente in de gelegenheid te stellen met het gemeentebestuur kennis te maken, hen een en ander over de gemeente te vertellen en hen met het plaatselijke verenigingsleven te confronteren. De eerste avond zal gehouden worden op vrijdag 19 april a.s. des avonds 8 uur in het Dorpshuis. Geboren: Gijsbert, zn van G. de Koning en J. W. Slingerland, Mau- ritssingel 17; Franctasca Johanna, dr van B. v. d. Horst en F. M. J. Jansen, Hoofdstraat 64; Philippus, zn van G. Knibbe en A .M. van Waardhuizen, Hubrechitstraat 33. Getrouwd: Johan de Graaf en Eli zabeth van der Stel; Rudolf L. Sant- bulte en Sara C. Bos. PIJNSTILLER Hebt u griep die zo echt in uw botten is gaan zitten? Jaag hem eruit met WITTE KRUIS, (poeders, tabletten of cacheti). Salicyl-vrlj en daardoor geen maagklachten. WITTE KRUIS V A O itotyae, PA'S MISèRE RADIO EN TELEVISIE VERZORGEN REPORTAGE Morgen gaat het weer beginnen. Dan zullen de talloze padvinders, verkenners, gidsen, welpen en ka bouters enthousiast aan het werk tij gen om zo veel mogelijk „heitjes" in de wacht te slepen. Ze zullen het hun „klanten" weer heel moeilijk ma ken om te weigeren, want ze weten zelf, dat er dit jaar heel veel op het spel staat. Er moet geld komen voor een Nationaal Hoofdkwartier, de or ganisaties van invalide padvinders en padvindsters, de Blauwe Vogels en de B.E., hebben een massa geld nodig, verschillende groepen zitten te springen om een nieuw troeplokaal, en niet te vergeten: de ver wezenlij- "Gold" nylons - satijn-zacht, perfekte afwerking. 11y en Ij "Teenager" nylons - de beste 'kous voor elke dag en 9 king van een groots plan van het district Leiden eist ook veel geld. Ons district wil namelijk een de monstratie-pop voor mond-op-mond- beodeming aanschaffen, en de aan schaf van zo'n „Resusi Anne" eist een bedrag van ongeveer 300. En als men al deze doelstellingen wil bereiken, dan zal er met de verwor ven heitjes nog flinik gegoocheld moe ten worden. Om nu deze „Heitje voor een kar- weitje"-actie een geschikte publici teit te geven, hebben de Leidse pad vinders en verkenners, padvindsters en gidsen, welpen en kabouters de koppen bij elkaar gestoken, en er is uit dit overleg een origineel initia tief ontsproten. Morgenavond zullen alle leidse leden van met NPV, de KV, de NPG en de NGB vanaf twee plaatsen (het Bevrijdingsplein en de Kaasmarkt) vooraf gegaan door de Trozinah- en de St. Paulus-band op marcheren naar het Van der Werf- park. Om precies zeven uur zullen zij daar beginnen met een grote schoonmaak van het standbeeld van onze beroemde burgemeester, terwijl ook de perken een grondige beurt zullen krijgen. Aan deze schoonmaak beurt zullen nog enkele sensatione le dingen worden toegevoegd maar. als u dit wilt weten, laat u dan niet door het slechte weer weerhouden, maar kom kijken! Naar men ons heeft medegedeeld, zouden radio en televisie een reportage verzorgen van dit eveneement. Nadere informaties hedenmorgen bij de journaalredaktie van de NTS leerde ons, dat van een journaalreportage geen sprake is. ST. AGNES-LYCEUM WORDT AANBESTEED Donderdag aanstaande aal de aan besteding van de nieuwbouw van het St. Agnes-Iyceum (aan de Leidse Hout) plaats vinden, 's morgens om 11 uur in restaurant Van der Heyden. Leidse Universiteit Op ons Paasbest hebben we zowat allemaal heel huiselijk rond 't haard vuur gezeten, de dames rillerig m hun vrolijke zomerjurkjes, de man nen wat triest met hun nieuwe das op het pas verworven overhemd. De televisie werkte op volle kracht, alle snaren van het verwachtingsvolle ge moed bespelend: van ingetogenheid tot jolijt, van een Paasspel via daas rondrijdende autocoureurs, gala rond het mysterie van een Mariene Die trich en een succesvol organiserende Higgins tot Jacques Brei, die mees terlijk navrant en onnavolgbaar de monstreerde hóé warm het soms wel kan zijn. Met geen stok kreeg je de meesten de deur nog uit. Na de Paaswake volgde in vele gevallen een diepe, langgerekte nachtrust, en wie op de Eerste Paasdag blakend van paaszin vroeg uit de veren was koos na de Paasmis thuis het eerst de pantoffels, alvorens de series eieren naar binnen te werken en het poedersuiker vol daan van de lippen te vegen. De kip pen en hazen hipten in alle mogelijke chocolade en fondanten verschij ningsvormen over de barstensvolle tafels; je zocht je een ongeluk naar het eierlepeltje, dat onder het schaal tje met rookvlees bleek te liggen en het zoutvaatje had zich verstopt ach ter een corpulente, glimmende paas haas en kwam pas tevoorschijn met een bleke, korrelige glimlach toen de stadsreiniging voor de deur stond om de stapels aan gruzels ge slagen lege elerdoppen bijeen te ve gen. En dan waren daar altijd nog de ontelbare minuscule eitjes, puur en melk, kleverig verpakt in zilverpa pier, dat in duizenden snippers over de vloer dwarrelde daar zorgden de kinderen wel voor en dat je maar liet liggen omdat je kiezen vol mierzoete cacao zaten en je verging van de kiespijn. 's Avonds kwam men niet zelden tot de conclusie, dat er geen eten meer in huis was. Het was Tweede Paasdag, moet u weten. Wij kennen een door dit feit geplaagde pa, die een hapjesleverancier opbelde om uitkomst. Onze kennis mocht kiezen uit een voortreffelijk, zij het oudbak ken, paasmenu. Zonder aarzelen liet hij huiverend warme snert aanruk ken. Gisteravond zijn onze man en zijn gezin vroeg onder de wol gekro pen, want de kachel was uitgegaan. Tussen 14 april 15.00 en 15 april 22.30 is een inbraak gepleegd in het studentenhuis „Wallon" aan het Ra penburg. De dief heeft het slot van een op een der kamers staande kof fer van een student geforceerd, en uit de koffer een busje met een geld bedrag van 185 ontvreemd. Internationale modekleuren. Verkrijgbaar o.a. bij uw kruidenier Rajakovic nog steeds onvindbaar? De politie van München heeft maandag gezegd, dat het haar nog niet is gelukt dir. Erich Rajakovic, een voormalig -medewerker van Eich- mann, te vinden. Zij denkt, dat hij tijdens de paasdrukte over de Beierse grens Oostenrijk kan zijn binnenge komen. Rajakovic en zijn rouw zijn don derdag per vliegtuig in München aangekomen, nadat zij uit Zwitser land waren uitgewezen. De West- Duitse autoriteiten verklaarden hem tot ongewenste vreemdeling en hij zal naar Oostenrijk worden gezonden wanneer hij wordt gevonden. Zijn verdwijnen is door de Münchense politie een „mysterie" genoemd. Van ambtelijke zijde in Wenen is nader gezegd, dat Rajakovic niet on gemerkt uit Duitsland Oostenrijk binnengekomen kan zijn. TWEE LECTOREN BENOEMD In de faculteit der wis- en natuur kunde van de Leidse universiteit zijn twee lectoren benoemd met de ex- perimentele natuurkunde als leer- (Advertentie) opdracht. Het zijn dr. W. J. Huis kamp en dr. H. C. Kramers, diie bei den reeds enige jaren aan het Ka- merlingh Onnes Laboratorium zijn verbonden. Zaterdagavond tussen half acht en half twaalf is in het pand Van der Duynstraat no. 5 ingebroken, waarbij de dieven met gebruikmaking van een valse sleutel zich de toegang tot de woning hebben verschaft. Uit een houten kistje is een bedrag van f 525 ontvreemd, twee blikken doosjes met een inhoud van 60 en een heren- portemonnee met een inhoud van 150 zijn verdwenen. Van de daders ontbreekt nog ieder spoor. Leidse Agenda DINSDAG 16 APRIL Lunapark. Van 9 tot 24 uur op het Schuttersveld. Toegang vrij. Nederlandse Katholieke Kapperspa troonsbond. Slotavond seizoen. Prijs uitreiking. 7.30 uur nam. Breestraat 19. WOENSDAG 17 APRIL Heitje karweitje. Opening actie in het Van der Werf f park om zeven uur 's avonds. Lunapark. Van 9 tot 24 uur op het Schuttersveld. Toegang vrij. „Machten en mensen". Congres van de Ned. Federatie van Universitaire Studieverenigingen in de Sociale Wetenschappen. Om 14.30 opening in het Groot Auditorium van de Rijksuniversiteit. Lezing door prof. mr. J. F. Glastra va nLoon Slechthorenden. Bonte avond in „Rehoboth'*, aanvang 8 uur. Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde. Ledenvergadering in het Gereformeerd Jeugdhuis, aanvang 8 uur. Victorie. Jaaruitvoering in de Stadsgehoorzaal, aanvang 8 uur. Ned. Mij. voor Nijverheid en Han del. Lunchbij eenkomst in rest. „Van der Heijden", 12.30. Ned. Ver. van Suikerzieken. Feest avond in „Den Burcht", aanvang 7.45. Rozenkranskrüistocht. 7 uur nam. St. Petruskerk. BIOSCOPEN De films in de week van 12 tot 18 april zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Avonturen van een zigeu nerjongen" (alle leeftijden). Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Beide Paasdagen: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: „De ijzervreter", (alle leeft.) Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Beide Paasdagen: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: „Ridder Pardaillan (14 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Beide Paasdagen: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: „Jungle Cat" (alle leeft.). Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Beide Paasdagen: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: „Harold Lloyd's wereld der zotheid" (alle leeftijden). Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Beide Paasdagen: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: „Kid Galahad" (14 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Beide Paasdagen: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. BEIIRSOVERZICHT VAN DINSDAG „Willig" voor internationals Het Damrak heeft vandaag, na de rustdagen van Goede Vrijdag en de tweede paasdag, een „willige" ten dentie te zien gegeven bij de ope ning voor de meeste internationale waarden. Vooral Hoogovens maakten een grote sprong omhoog tot 570, te gen een voorgaande slotkoers van 541. Unilevers, waarvoor de belang- stelling op de New Yorkse beurs nog I steeds blyft aanhouden, verbeterden I vijf gulden tot f 166.60, ofwel 25 pun ten op de oude omrekeningsbasis. Kon. Olies lieten zich niet onbetuigd met een koersstijging var. f 3.60 op f 177.40. Philips deed het wat kal- mer aan met een avance van f 2.70 I tot f 158.80. AKU bleef in koer*stij- ging bij de overige hoofdfondsen ten achter. Dit fonds opende vier punten hoger op 454H- De „willige" stem ming op het Damrak ging hoofdza kelijk uit van Wall Street. Dit geldt speciaal voor de Hoogovenwaarden. De selectieve staalprij sverho gingen door enkele Amerikaanse maatschap pijen, waaronder de op twee na groot ste in Amerika, namelijk „Republic Steel", hebben in Wall Street leven in de brouwerij gebracht. Vorige i week werd genoemde prijsverhoging ingezet door de „Wheeling Steel Corp", daarna volgden er meer maat schappijen. Het gevolg is geweest, dat de aandelen van de Amerikaanse staalconcerns in Wall Street ook op maandag, tweede paasdag, vast in de markt lagen, ondanks ruime winst nemingen. Daarnaast bestond er in New York grote vraag voor de olie aandelen, terwijl van de Nederlandse hoofdfondsen Unilever er vast in de markt lag. De zeer vaste stemming vandaag op het Damrak lag dius voor de hand. De beurs is echter van mening, dat de koersstijging hier en daar vanmid dag wat te hard van stapel is gelo pen. Men bedoelde dan hoofdzakelijk de koersstijging van Hoogovens. D e handel was het eerste beurs- halfuur in de meeste hoofdfondsen ruim. Toen aan de vraag van het publiek vrijwel was voldaan, werd het kalmer. Het buitenland had al leen belangstelling op een lager ni veau. De Westduitse beurzen gaven vijf tot tien punten koers verhogingen te zien voor aandelen van chemische maatschappijen. Later op die middag daalde Hoog ovens tot 567. Philips liep op tot 159.40, Unilever tot 167.20 en Kon. Olie tot 178.00. AKU verbeterde tot 4ö6. De hoofdfondsen sloten op vrijwel het hoogste punt van de dag. Voor de overige afdelingen ter beurze bestond weinig belangstel ling. De tendentie in de scheepvaart- hoek was prijshoudend, zonder meer De stemming voor de Leidende cul tures was licht verdeeld. De staats- fondsenhoek gaf weinig veranderin gen te zien bij kalme handel. In de lokale afdelingen werden aandelen Grasso hoger geadviseerd, onder andere op de grote Mexicaan se ordier. Ook „Buttinger" kreeg een hogere advieskoers als gevolg van de dividendverhoging tot elf (tien) pro cent. Op de incourante markt wer den claims „Glinderman" voor het eerat verhandeld» De adviesprijs was 35 per claim. (Medegedeeld door het KNMI geldig van dinsdagavond tot woensdagavond, opgemaakt te 11.15 uur). MEER WIND Veranderlijke bewolking met tijdelijk enige regen en van nacht hier en daar mist. Aan vankelijk zwakke tot matige, morgen matige tot krachtige wind uit zuidelijke richtingen. Iets hogere temperaturen overdag. Het weer in Europa LEIDERDORP GIFT VOOR VERLICHTE WIJZERKLOK. In de voorlaatste raadsvergadering is een voorstel van B. en W. om een subsidie te verlenen aan het kerk bestuur van de Herv. Kerk ten be hoeve van een verlichte wijzerplaat op de toren, afgewezen. Blijkbaar zijn er toch ingezetenen, die een ver lichte wijzerplaat wel op prys stellen en daar ook nog iets voor over heb ben. Een onbekende gever heeft nl. 't kerkbestuur bedacht met 2000. met de opdracht, 'tegelijk met de vernieuwing van het uurwerk ook de verlichting aan te brengen. De uitvoering van het werk is inmiddels opgedragen aan de fa. J. A. Elder- horst Zn. te Zoeterwoude in sa menwerking met de architect P. v. d. Sterre alhier. Men hoopt omstreeks 1 juli met het werk gereed te zijn. In de nacht van zondag op maan dag j.l. heeft op de Rijnsburgerweg omstreeks tien minuten over twaalf een aanrijding plaats gehad, waarbij een voetganger, een scooter en een personenauto betrokken zyn ge weest. De voetganger stak op het zebrapad ter hoogte van de Houtlaan de Rijnsburgerweg over. De perso nenauto, komende uit de richting Oegstgeest, minderde snelheid, om de voetganger gelegenheid te geven over te steken. De scooter, waarvan de be stuurder niet zag dat de voor hem uit rijdende auto snelheid minderde, reed tegen de auto op. De scooterbe stuurder, een 23-jarige instrument maker uit Leiden, liep 'verwondingen aan het hoofd op, en brak vermoede lijk zijn rechterbeen. Zijn duopassa- giere, een 22-jarige inwoonster van Voorschoten, kreeg ontvellingen aan beide knieën. Zowel scooter als au to werden beschadigd, maar de voet ganger bleef ongedeerd. De Lakenhal: Dag. 104 uur, zond, l4 uur Tentoonstelling „A s aemula natu rae" Tot 21 april. Tentoonstelling „Etsen van Cha gall" (De bijbel). Tot 29 april. Legermuseum (Pesthuislaan)Ma t/m vrijdag 104 uur, zond 14 uur Rijksmuseum v. Oudheden Rapen- ourg): dag 105 uur, zond 15 uur Tijdelijke tentoonstelling: „Het diei als motief in de oudheid". Tot 4 juni. Rijksmus Geologie en Mineralogie (v. d. Werfpark): Geologie van Ne derland. Dag. 1012 en 24 uur. zon- en feestd. 24 uur. Rijksmus. Gesch. Natuurweten schappen (Steenstr.): dag 104 uur. zond. 14 uur. Rijksmus. v. Volkenkunde (Steen straat): Wisseltentoonst. (Japanse) kunst van Hokusai. Dag. 105 uur, zond. 15 uur. Marktberichten AMSTERDAM, 16 april, Vee Aanvoer 85 runderen; le, 2e en 3e kwal. 250-330. Aanvoer 77 varkens, le, 2e kwal. 205-215. ROTTERDAM, 16 april, Vee Totale aanvoer 4701, weekaanvoer 4701, vette koeien en ossen 1050, ge- bruiksvee 210, vette kalveren 210, graskalveren 159, nuchtere kalveren 1883, varkens 329, biggen 6, paarden 16, veulens 2, schapen of lammeren 62. weide/zuiglamm. 28, bokken of geiten 28. Resp. le 2e en 3e kwaliteit: vette koeien 295-315, 255-285, 230- 255, vette kalveren 260-270, 230-260, 220-230, graskalveren 320, 270, 220, nuchtere kalveren 110, 100, 90, var kens 173, 170, 166, slachtpaarden 285, 255, 235, schapen 110, 100, 90, lamme ren 115, 105, 90, kalf- en melkkoeien 1070, 970, 760, vare koeien 790, 660, 560, vaarzen 850, 730, 530, pinken 510, 380, 330. Handel, aanvoer en prijzen: vette koeien tamelijk, goed iets hoger, pri ma's boven notering, vete kalveren aanmerkelijk mindei, tamelijk, prijs houdend, prima's boven notering, graskalveren korter, matig, stabiel, nuchtere kalveren korter, kalm, on veranderd, varkens (levend, gew minder, tamelijk, iets gedrukt, prima vleesvarkens boven notering, slacht- zeugen 1.25-/ 1.35 per kg. slacht- parden klein, goed, hoger, schapen en lammeren als vorige week, flauw, vooral niet hoger, kalf-melkkoeien iets ruimer, kalm, prijshoudend, va re koeien gewoon, slepend, onver anderd, xaarzen en pinken kleiner, flauw, als vorige week. LEIDEN, 16 april, Vette varkens Aanvoer 34 varkens, i.v.m. geringe aanvoer geen handel en geen prij zen. HELSINKI licht bew. 8 —2 STOCKHOLM half bew. 9 3 OSLO geh. bew. 5 0 KOPENHAGEN mist 5 1 ABERDEEN zw. bew. 12 1 LONDEN regen 14 AMSTERDAM regen 10 8 BRUSSEL motregen 10 9 LUXEMBURG zw. bew. 13 6 PARIJS regen 13 10 BORDEAUX regen 24 11 GRENOBLE onbewolkt 22 4 NICE onbewolkt 17 8 BERLIJN geh. bew. 17 8 FRANKFORT geh. bew. 16 8 MÜNCHEN zw. bew. 15 7 ZURICH zw. bew. 14 4 GENEVE half bew. 18 4 LOCARNO onbewolkt 16 4 WENEN zw. bew. 16 7 INNSBRUCK licht bew. 16 3 BELGRADO onbewolkt 16 6 ATHENE onbewolkt 22 ROME onbewolkt 21 8 AJACCIO onbewolkt 17 4 MADRID onbewolkt 20 7 MALLORCA licht bew. 21 4 LISSABON geh. bew. 19 12 PAUZE De pauzenist is op vacantie ge gaan. Waaneer deze lebteren onder de ogen van lezers komen, is de vo gel gevlogen. Vogelvrij - en buiten scbot. De dagen voor Pasen zijn be drijvig geweest en de pauzen langer dam goed is. Maar wij hopen, dat d'een of d'ander ze gelezen heeft. Het ging om de kern van het chris tendom. Als die „Hoeksteen" niet stevig op de Hem toekomende plaats ligt, schuift alles schots en scheef. Het Paasfeest wordt in de Kerk nog een week nagevierd, met iedere dag een eigen „aantrekkelijk" program ma. Zoek dat zelf maar uit, vrien den! Het is een echt vakantie-pro gramma en een schone gelegenheid er godzalig tussen-uit te knijpen. PUZZEL 2 3 V 6 7 8 9 10 12 '3 U .5 18 is» ,0 23 24 25 28 29 10 31 32 No. 532. Hor.: 1. zouteloos, 4. brei naald, 9. vette vloeistof, 11. -denk beeld, 12. oude hoofdstad v. d. resi dentie Banka, 13. muzieknoot, 14. grappenmaker, 15. ad vocem (afk), 17. voorzetsel, 18. emeritus (afk), 21. muzieknoot, 23. oorlogsgod, 25. oude lengtemaat, 27. land met de hoofd stad Teheran, 28. zoon van Jacob en Lea, 30. bakt me.i brood van, 31. hooggelegen zandgrond tussen de duinen en het polderland, 32. baan voor balspel. Vert.: 1. onbehouwen, 2. dubbel- zout van aluminiumsulfaat en kali umsulfaat, 3. het einde betreffende, 5. meisjesnaam, 6. afkorting v. idem, 7. achting, 8. vogel, 10. gravure, 16. ontspanning, 19. een briefje van hon derd gulden (bargoens). 20. Europe aan, 22. heilige stier der oude Egyp- tenaren, 23. lichaamsdeel, 24. teken teken dat in de psalmen voorkomt, 26. water in Z.H., 29. votre excellence (afk). Oplossing morgenavnd. PUIST „Ik moet een donkerblauw boek heb ben, dat kleurt bij deze deken: ik wil het in bed lezen."

Leidse Courant | 1963 | | pagina 5