Het was (warme) snert- en hondeweer met Pasen 1963 Leids jongetje overreden te Waddinxveen 12.7S 4.5° DINSDAG 16 APRIL 1963 DE LEIDSCHE COURANT PAGINA 3 POOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCOOCOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCOOOOc FOTO'S VAN BOVEN NAAR BENEDEN De jonge lente heeft in de Keukenhof de grootste moeitenog wat bewondering en genieting te toveren op de gezichten van de vele duizenden, die in deze dagen huiverend, diep in de kra gen weggedoken, vaak in een ijltempo de bloemenpracht in ogenschouw nemen. Maar ze blijven komen, de vreemdelingen. Men wil een lange tocht niet voor niets gemaakt hebben. Even kij ken en dan gauw weer weg. De Keukenhof is een beetje een triest sprookje als de regen op de parapluies tikt en een gure wind ruwweg de tere bloesem beroert. (Foto Cees de Boer). Aan het strand, stil en verlatenDe omgeving van de Rotonde te Zandvoort vertoonde een orde lijk beeld. De enigen zandhazendie hier de Noordzee een verlangende blik toewierpen wa ren enkele afgevaardigden van het Roergebied die misschien een visioen hebben gehad van een nabije toekomstals de grote bezettingweer zal plaats vinden. (Luchtfoto ANP) De NZH had heel optimistisch (je kunt nooit wetenextra bussen ingelegd op de route Amsterdam— Zandvoort. De maatregel bleek totaal overbodig: er kwamen hoegenaamd geen passagiers opda gen. De chauffeurs maakten zich verder maar geen zorgen en trachtten (op het busstation te genover het Amsterdamse hoofdpolitiebureau) met de hoogste troeven op tafel te komen. Geen last van de buren hadden de caravanbezitters, die op een kampeerterrein bij Zandvoort knus rond een kacheltje binnen in de wagen de Paasdagen doorbrachten. „Zo heerlijk rustig (Luchtfoto ANP) Verhitte gemoederen verdreven de Paaskou bij Trafalgar Square in Lon den, waar de politie angstige momenten beleefde toen zij moest optornen tegen ontspoorde deel nemers aan de Anti-Kernbommars van het atoomcentrum Aldermaston naar Londen. De mees ten van de 15.000 a 17.000 deelnemers hielden hun vredelievende activiteiten binnen de perken, maar er waren heethoofden genoeg die zich warm wilden vechten. „Beeldenstorm" omwille van de oecumene: Na Pasen gaat de Parochiekerk te Ulvenhout een kerkdorp van de ge meente Nieuw-Ginniken onder de rook van Breda, voor een half jaar dicht. In overleg met zijn parochia nen heeft pastoor F. Epping beslo ten het neo-gotieke kerkgebouw in grijpend te saneren. Het zal ontdaan worden van alle overdadige sier die er in de loop van de jaren is in ge bracht zoals daar zijn de vele af beeldingen van heiligen met gouden aureolen, de vrome" spreuken en de uitbundige krullen en ornamenten. Het monumentale altaar wordt af gebroken en de kerk krijgt een nieuw altaar van de hand van de Bredase beeldhouwer Jan Vaes. Het befaam de orgel, in 1803 gebouwd door de Gentenaar Feterghen, krijgt een an dere plaats. De beschildering van de kerk wordt sober en blank. De bedoeling van pastoor Epping is mede, dat Ulvenhout waar de sa menspraak tussen katholieken en pro testanten allang op gang is geko men, een kerkgebouw krijgt waarin ook de protestanten zich thuisvoelen, b.v. bij oecumenische bijeenkomsten. Tijdens de restauratie zal de pa rochie zich behelpen met een dans- lokaal dat plaats zal bieden aan 500 kerkgangers. VOORBURGS JONGETJE NOG STEEDS ZOEK Ook Eerste Paasdag zijn in Voor burg de opsporingswerkzaamheden voortgezet naar de sinds donderdag middag vermiste 6-jarige Wimpie Slee. De „helderziende" de heer Croiset uit Utrecht, die de laatste dagen in Frankrijk vertoefde, was hiervoor speciaal naar Voorburg overgekomen. Op zijn aanwijzingen weyd gegraven op een terrein van de oude water leiding. In dit poldergebied zijn bij werkzaamheden voor de aanleg van wegen, straten en bouwwerken door kranen grote zandhopen gedeponeerd. De opsporingswerkzaamheden ble ven tot heden echter zonder resul taat Het driejarig jomgetje Martin Cee is zaterdagmiddag op de Sniepweg te Waddinxveen door een auto over reden. Het knaapje is korte tijd later in een ziekenhuis te Gouda overleden. De kleuter logeerde bij een oom: zondag zou hij zijn vierde verjaar dag vieren. elke woensdag Jxmgensmarki ANORAKS Van prima waterafstotende poplin. Kleur: modern ko ningsblauw. De capuchon te van dubbelstof. Speciaal verlaagde J.M. prijs leeftijd 6 jaar SHORTS Gemaakt van sterke fantasie no-iron denim. Kies uit 5 vrolijke kleuren. Speciaal verlaagde J. M. prijs leeftijd 6 jaar met kleine stijging per maat b.v. II jaar 6.^ De Vaticaanse waarnemende staats secretaris, mgr. Angelo Dellacqua, heeft zaterdag tegenover verslagge vers gezegd, dat Paus Johannes het goed maakt hoewel hij zich vermoeid gevoeld had toen hij aan de plechtig heden in de aan Pasen voorafgaande week had deelgenomen. Volgens mgr. Dellacqua is er geen reden tot be zorgdheid over de gezondheidstoe stand van de Paus. Een felle brand heeft zaterdagmid dag in het Robbenoordtoos in de Wie- ringermeerpolder in ruim een uur tijd een terrein van 8 ha spar -denne- en loofhout verwoest. De brand is ver moedelijk ontstaan doordat kinderen 'n vuurtje stookten. Op verschillende plaatsen sloegen de vlammen metershoog uit het droge bos- gewas. Er werd in totaal met 15 stra len water geblust. Om ongeveer vijf uur slaagde men er in de brand te lokaliseren, waarna met de nablussing kon worden begonnen. Blijde verwachting in Witte Huis Mevrouw Kennedy, de echtgenote van de Amerikaanse president, ver wacht omstreeks half augustus een baby, zo heeft de perschef van het Witte Huis maandagavond bekend gemaakt. Het echtpaar Kennedy heeft thans twee kinderen, John en Caroline, die resp. twee en vijf jaar oud zijn. Mevrouw Kennedy zal op advies van haar arts geen officiële verplich tingen meer vervullen en zij zal dientengevolge ook haar man niet vergezellen op zijn reis naar Italië in juni. De presidentsvrouw zal in het va kantieverblijf te Palm Beach blijven wanneer haar man woensdag naar Washington terugkeert. De zomer maanden zal zij doorbrengen in Kaap Cod, in de staat Massachusetts. De leeftijd van mevrouw Kennedy is 33, haai' echtgenoot wordt volgende maand 46. Zij traden in september 1953 in het huwelijk.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 3