stop'n tijger in uw tank! WELKE FILM MET PASEN? a 395. ZATERDAG 13 APRIL 1963 DE LEIDSCHE COURANT PAGINA 3 LUXOR Chevalier Pardaillan" krijgt zijn Violetta niet cadeau. Par daillan, een man met een ontembare vechtlust, die voortgedreven wordt door een grote liefde voor het dan seresje Violetta moet heel wat ke ren zijn degen trekken tegen adel lijke heren, die ook wel wat in het meisje zien. De geschiedenis speelt in Parijs anno 1588. Dank zij zijn moed en bravour krijgt Pardaillan uiteindelijk wat hij hebben wil: Vio letta en zelfs nog iets meer, want het meisje blijkt van adel te zijn overgeschoten uit de Bartholomeus- nacht. Hoewel er druk gegoocheld wordt met allerlei beroemde en be ruchte namen zoals De Medici en Borgia heeft het verhaal weinig meer met geschiedenis te maken. Het ge heel draait om het avontuur van wilde, soms ook komische, gevech ten. Veertienjarigen kunnen gaan zien, hoe Pardaillan het allemaal mooi voor elkaar kreeg. STUDIO Men moet diepe be wondering hebben voor het geduld waarmee de staf van Walt Disney's filmmaatschappij de dierenwereld weet te benaderen. Twee films van deze jagers met de camera draaien deze week in het Studio-theater: een over het leven in de oceanen en een over de wildernis van hte amazone gebied. Hier is het een Jaguar-paar, Leidse Agenda ZONDAG 14 APRIL Rijksmuseum voor Volkenkunde - Vertoning van de film „Wij Surina- mers" van Peter Creutzberg, inge leid door de heer Th. J. Brasser, aanvang 3 uur. MAANDAG 15 APRIL Lunapark. Van 13 tot 24 uur op het Schuttersveld. Toegang vrij. 's Avonds om elf uur vuurwerk. DINSDAG 16 APRIL Lunapark. Van 9 tot 24 uur op het Schuttersveld. Toegang vrij. Heitje karweitje. Opening actie in het Van der Werffpark om zeven uur 's avonds. WOENSDAG 17 APRIL Lunapark. Van 9 tot 24 uur op het Schuttersveld. Toegang vrij. „Machten en mensen". Congres van de Ned. Federatie van Universitaire Studieverenigingen in de Socföle Wetenschappen. Om 14.30 opening in het Groot Auditorium van de Rijksuniversiteit. Lezing door prof. mr. J. F. Glastra va nLoon Slechthorenden. Bonte avond in „Rehoboth", aanvang 8 uur. Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde. Ledenvergadering in het Gereformeerd Jeugdhuis, aanvang 8 uur. Victorie. Jaaruitvoering in de Stadsgehoorzaal, aanvang 8 uur. Ned. Mij. voor Nijverheid en Han del. Lunchb ij eenkomst in rest. „Van der Heijden", 12.30. Ned. Ver. van Suikerzieken. Feest avond im „Den Burcht", aanvang 7.45. BIOSCOPEN De films in de week van 12 tot 18 april zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Avonturen van een zigeu nerjongen" (alle leeftijden). Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Beide Paasdagen: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: „De ijzervreter", (alle leeft.) Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Beide Paasdagen: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: „Ridder Pardaillan (14 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Beide Paasdagen: 2.30, 4.45, 7,00 en 9.15 uur. Studio: „Jungle Cat" (alle leeft.). Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Beide Paasdagen: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: „Harold Lloyd's wereld der zotheid" (alle leeftijden). Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Beide Paasdagen: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Bex: „Kid Galahad" (14 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Beide Paasdagen: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. dat met de lens wordt gevolgd. Vele andere dieren uit het oerwoud spe len de bijrollen, zoals de mieren eters en de aarts-luiaards. Een boei end programma voor dierenvrienden, dat toelaatbaar is voor alle leeftij den. TRIANON heeft voor de Paas dagen een kostelijke rolprent op het programma staan. Het is een herin nering aan een der grootste komie ken van het witte doek, Harold Lloyd. Het is jammer, dat deze fi guur gedoemd was in de schaduw van Charley Chaplin te blijven, want ge durende anderhalf uur kan men con stateren, dat ook Harold Lloyd een dei zeer groten is. Men heeft voor deze film een keuze ge.-.aakt uit acht films: Safety Last, the Fresh men, Hot Water, Why Worry, Girl Shy, Professor Beware, Movie Crazy, en Feet First, ue acht flitsen tonen de held in de vreemdste situaties, die hij telkens op een hartverwarmende, ietwat onbenullige wijze weet op te lossen. Behalve geykte „lachertjes" toont Harold, dat hij ook op het sa tirische vlak zijn mannetje staat, in het fragment uit „Why Worry" Schitterend hekelt Harold de revolu- tionnaire mentaliteit van Z.-Ameri ka: één schot verscheurt de stilte in het zijn siësta houdende dorpje Pa- radiso, en een felle revolutie barst los. Adembenemende avonturen be leeft Harold, als hij in een postzak langs de gevel van een wolkenkrab ber omhoog gehesen wordt. Ruim een kwartier lang hangt hij in de vreemd ste houdingen letterlijk tusen hemel en aarde, telkens nét niet vallend. Wij kunnen deze hernieuwde ken nismaking met de bijna vergeten Ha rold Lloyd van harte aan iedereen aanbevelen. Het is anderhalf uur adembenemend amusement. REX Teenageridool Elvis Pres- lv speelt ditmaal de stoere rol van Kid Galahad, een jonge bokser. Hij wordt sparring partner in 'n trai ningskamp. Wanneer hij na veel te genslagen eindelijk zelf in de wed strijdsport mag uitkomen, komt hij in aanraking met de misdadige prak tijken van de beroepssport. Elvis zou Elvis niet zijn, wanneer hij ook deze hindernis waarover in werkelijk heid ieder struikelde niet nam. Tussen de vechtpartijen door slaat Presly op zijn gitaar en brengt hij de zaal in verrukking met zijn drui- perige liedjes. Jongelui boven de 14 jaar mogen deze film gaan zien. LIDO „De ijzervreter" is een kostelijke geschiedenis, die bij uit stek voor een kil Paasweekeinde ge schikt is en de verstrooiing zoekende bioscoopbezoeker geruime tijd aan genaam bezig houdt. Het meeste ple zier hadden wij om de dolle situaties rond de figuur van Norman Wisdom. Niet dat Norman zelf geen vakkun dige grollen kan verkopen, maar de Engelse opvatting van humor op zich is al voldoende voor een bul derlach of voor fijnbesnaarde bin nenpretjes. Norman vervult een dub belrol: hij is mislukkend politie agent en een geraffineerde rooflus tige, hoofse Italiaanse meester-coif- feur. Vooral in deze laatste creatie laat Norman zich van een andere kant zien. Scotland Yard, die 'n gru welijke hekel heeft aan Normans on beholpenheid (de commissaris heeft daar alle reden toe, omdat Norman hem in een speelse bui kletsnat heeft gespoten), ziet geen andere kans om de Italiaan, die als twee druppels water op Norman lijkt, te grijpen dan met de hulp van het onhandige mannetje. Inmiddels heeft Norman een aantrekkelijke Italiaanse slachtoffer van de kapper van de verdrinkingsdood gered en dit feit draagt mede bij tot een dubbel hap- p> end: een trouwerij en de hoge waardering van Scotland Yard. Toe gang alle leeftijden. O D R de moderne Zig-Zag naaimachine fantastisch...! 'erkt^ocik met 2 naalden. Kom kilken en vergelij MEERPOEL MAAKT DIT MOGELIJK B ree straat 171 (Advertentie) Brandje in Maria Gijzensteeg Gisteravond omstreeks tien minu ten voor zeven werd in de hal van het Parochiegebouw aan de Maria Gijzensteeg een begin van brand ont dekt. Naar alle waarschijnlijkheid heeft de jeugd hier, na een ruit ka pot gegooid te hebben, een brandend voorwerp naar binnen gegooid, waar door voor ongeveer ƒ150,- aan toneel benodigdheden vierloren is gegaan. Enkele kleden en matten zijn geheel of gedeeltelijk verbrand. Het door de politie ingestelde onderzoek heeft tot nu toe geen enkel resultaat opge leverd. VERKEER. Burgemeester en wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat zij hebben besloten de Louris- brug, in verband met de slechte toe stand, waarin de brug verkeert, als tijdelijke maatregel met ingang van heden gesloten te verklaren voor motorrijwielen op meer dan twee wielen. (Advertentie) De Lakenhal: Dag. 104 uur, zond 14 uur Tentoonstelling „A s aemula natu rae"-. Tol 21 april. Tentoonstelling „Etsen van Cha gall" (De bijbel). Tot 29 april. Legermuseum (Pesthuislaan) Ma t/m vrijdag 104 uur, zond 14 uur Rijksmuseum v. Oudheden (Rapen- ourg). dag 10—5 uur, zond 15 uur Tijdelijke tentoonstelling: „Het die' als motief in de oudheid". Tot 4 juni. Rijksmus. Geologie en Mineralogie (v. d. Werfpark): Geologie van Ne derland. Dag 1012 en 24 uur. zon- en feestd 24 uur. Rijksmus. Gesch. Natuurweten schappen (Steenstr.): dag 104 uur zond. 14 uur. Rijksmus. v. Volkenkunde (Steen straat): Wisseltentoonst. (Japanse) kunst van Hokusai. Dag. 105 uur, zond. 15 uur. PAASEI-ACTIE R.K. KINDERUITZENDING Men schrijft ons: Op verzoek van de Deken is ook dit jaar onze Paasei-actie weei enige weken uitgesteld. Nadere medede lingen volgen spoedig. We willen in geen geval de Bisschoppelijke Vas tenactie in de weg staan. Toch ho pen we, dat ook wij niet vergeten worden, onze kinderuitzending kan niet buiten de Paasei-actie. We kun nen toch geen uitzending weigeren, omdat we geen geld hebben. Bewaart U wat voor ons, U hoort nog hoe en waar U uw offertje kwijt kunt. BESTUUR R.K. KINDERUITZENDING afd. Leiden Burgerlijke Stand Geertruida J. d.v. F. Arnoldus en M. de Leeuw; Robertus G. J. z.v. H. F. A. Kok en A. H. T. Lorist; Ronald E. N. z.v. G. L. T. van Gijlswijk en A. M. M. Bakker; Frank z.v. P. E. Dusoswa en H. J. S. de Vos; Corne lls N. z.v. A. J. van Zuijlen en P. M. v. d. Nouland; Hermance M. d.v. J. Verstelle en M. v. d. Zwan; Fre- dericus G. z.v. A. J. Kallenberg en J. M. Wisse; Judith M. d.v. H. J. A. van Veen en I. Nelèman; Nelly J. C. d.v. H. P. Hofstede en S. Brander; Pepino W. z.v. W. A. Janssen en W. M. Parmentier; Jacobus J. z.v. J. J. Bakker en A. Blauw; Hanneke S. d.v. F. J. Burger en T. J. Zandee. Overleden: A. C. Spruit, 71, jaar, man; S. W. Polderman, 52 jaar, echt- gen. v. K. van Pelt; A. J. Hendriksen, 67 jaar, man; J. W. van Weerden, 81 jaar, man; M. van Polanen, 64 jaar, wed. v.D. Harte velt; S. I. M. Arons, 4 maanden, zoon; N. M. S. van de Bree, 1 dag, dochter; M. A. de Jong, 39 jaar, echtgen. v. J. de Bruijn. Gehuwd: P. H. de Bloca van Schel- tinga en W. M. Flim; D. Knol en P. Wassink; P. Krassenburg en J. van Helden; A. C. Gressie en L. Paal man; H. Zandvliet en J. Hemerik; S. J. L. van der Linden en E. M. T. Fons; H. S. Klein en G. J. van Rijn; A. van Doesburg en H. de Bruin; J. N. Röling en G. Kop; A. Pardon en J. van der Holst. Peperduur plezierjacht te water gelaten Gistermiddag om drie uur is op de scheepswerf „De Vlijt" te Aals meer een plezierjacht, de „Ocepa" te water gelaten, dat werd gebouwd in opdracht van de Amerikaanse multi miljonair mr. S. G. Rautbord, direk- teur van een fotocopieermachine- fabriek te Chicago. Het schip kost 400.000 dollar (circa anderhalf mil joen gulden). De „Ocepa" is een stalen diesel- motorjacht en heeft een lengte van circa 33 meter, een breedte van 6.30 meter. Het jacht bevat talrijke luxe salons, badkamers, bemanningshut ten en een speciale diepvrieskamer. Het schip is voorts uitgerust met radar, air conditioning, stereofoni- sche geluidsinstallaties, televisie, koelkasten, dieptemeter, etc. Er is ook een zoetwaterdestilleerapparaat aan boord, terwijl in de bar een ijsblokmachine is aangebracht. Het schip is ontworpen door de Haarlemse architect H. W. de Voogt, die ook het koninklijk jacht „Piet Hein" ontwierp. PRODUKTSCHAP SIERGEWASSEN Weer bolbloemen naar Duitsland Het bestuur van het Productschap voor Siergewassen dat zich tijdens de openbare bestuursvergadering nogal uitvoerig bezig hield met de prijzen der boomkwekerijproducten kreeg aan het slot een belangrijke mededeling: er zullen ook in het a.s. seizoen weer bolbloemen naar Duitsland geëxpor teerd mogen worden. De hoeveelheid is gekoppeld aan de uitvoer van bloem bollen. Een bepaald percentage van het bedrag dat aan bollen naar Duitsland is gestuurd, is het contigent bolbloemen. Een dezer dagen is een mondeling ge maakte afspraak met de vertegenwoor digers der Duitse vakorganisaties schrif telijk bevestigd. Tevens deelde de voorzitter dr. A. J. Verhage mede, dat personen die in 1962 door het Landbouwschap werden erkend als kweker van tulpen, narcissen of hyacinten tot 1 juli gratis a.s. teeltrecht kunnen aanvragen bij het PVS. Uitvoerig werd gesproken over een rap port dat handelde over de bloementeelt in Italië. De heer Kralt toonde zich al lesbehalve bevreesd voor de concur rentie der zuid-bloemen. Om te begin nen weet men ginds geen produkt te kweken, dat een vergelijking met het Hollandse kan doorstaan en voor het overige zal men daar nooit goedkoop kunnen kweken. Het land is er schreeu wend duur en de arbeidslonen liggen er ook al hoog. Vrouwen verdienen op het land van 65.— tot 100.— per w. In de vorige vergadering had men de prijzen der boomkwekerijproducten be handeld. Vele Boskoopse kwekers had den toen op de publieke tribune plaats genomen om de discusies te volgen. De bestuursleden Sterringa, Roelofs en Elferink ontbraken toen. Ze kwamen op de besprekingen terug. Deze kwestie was volgens hun mening op een onjuis te manier behandeld. Dr. Verhage gaf ruiterlijk toe dat hij de moed niet had om alles weer terug te verwijzen naar die prijzencommissie. Diverse verordeningen gingen vlot onder de hamer door. WERNINK DIVIDEND 10 PROCENT Commissarissen en directie van Wernink's Beton- en Aanneming Maatschappij N.V. te Leiden hebben besloten aan de op 2 mei a.s. te hou den jaarlijkse algemene vergadering van aandeelhouders voor te stellen over het boekjaar 1962 een dividend uit te keren van 10% over de oude aandelen (vorig jaar eveneens 10%) en 5% over de in 1962 uitgegeven aandelen. BENT U BETER UIT! Op Goede Vrijdag was het verkeer te Helmstedt van en naar Berlijn in verband met de komende Paasdagen ]M«l wat drukker dan normaal aan deze grenspost tussen oost en west. De foto toont wachtende auto's bij de controle. KORTE GOLF De Franse zangeres Edith Piaf is weer in het ziekenhuis opgenomen. Haar bloed en longen zullen onder zocht worden. De negerpredikant Martin Luther King, een bekende bestrijder van rassendiscriminatie, is vrijdag met dertig andere negers gearresteerd, toen zij in de grote staalindustriestad Birmingham, in de zuidelijke staat Alabama, een vreedzame betoging hielden om te protesteren tegen voor de negers discriminerende bepalin gen. Bij de poolcirkel zijn onlangs res ten van volstrekt onbekende voorhis torische dieren gevonden, die thans worden bestudeerd. Paolo Rizzo en Maria Bongiorno zijn donderdag in Antillo op Sicilië na een verloving van vijftig jaar in het huwelijk getreden. Hij is 90, zij 87. In de Oostenrijkse provincie Salz burg heeft zich een aardschok voor gedaan, die in verscheidene steden, waaronder Bad Ischl, Bisschofshofen en Hallstatt is gevoeld. Er werd geen •chad* aangericht Akkoord over Jemen Imam gaat het land uit Radio-Cairo meldt dat er tussen Jemen, de VAR, Saoedi-Arabië en de Verenigde Naties een akkoord is gesloten om een eind te maken aan de strijd in Jemen. Krachtens deze overeenkomst zal Imam al Badr van Jemen Arabië verlaten. Hij zal zich waarschijnlijk in Italië vestigen. Verder zou pre mier Faisal van Saoedi-Arabië heb- bens toegezegd, dat zijn land de troe pen van de Imam in Jemen niet meer zal steunen. Aan de grenzen van Jemen zal een controle worden ingesteld om te voorkomen dat er van buiten af weer een aanval op de republiek Jemen wordt gedaan. Ten slotte zullen de Egyptische troepen geleidelijk uit Jemen worden terug getrokken. Paus liet kanunnik „over bidden" De kanunnik, die bij de Goede- Vrij dag-dienst in de Sint Pieters basiliek de daarbij gebruikelijke ge beden tot verschillende intenties re citeerde, heeft in het gebed voor de Joden zich versproken, door daarin toch de kwalificatie „ontrouwe" op te lezen ofschoon, naar bekend, paus Johannes juist enkele jaren geleden dit woord heeft laten schrappen. De paus hief, bij het horen van de ver spreking, verwonderd even het hoofd op en de kanunnik herstelde zijn vergissing, door het gebed maar nu op de juiste wijze te herhalen. De Amerikaanse jazz-musicus Ed die Edwards, componist van de „Tiger Rag", die voor de tweede wereldoor log furore maakte, is woensdag op 71-jarige leeftijd in New York over leden. Hij was een der scheppers van de Dixieland-stijl in de jazz. Een dertigjarige Westduitse slo tenmaker is door een Oostberlijnse rechtbank tot drie jaar gevangenis straf veroordeeld omdat hij foto's ge maakt had van de begrafenis van de bij de Berlijnse muur neergeschoten vluchteling Peter Fechter. Zijn daad werd als „nieuwsgaring voor het wes ten" gekwalificeerd. Tot hofdame honoraire is met in gang van 1 juni a.s. benoemd mej. J. C. M. M. Geldens. Zij was van 1 juni 1945 af particulier secretaresse van wijlen Koningin Wilhelmina. Afgebrand is in de nacht van don derdag op vrijdag j.l. een boerderij in het plaatsje Waspik. Ongeveer 40 stuks vee kwamen in de vlammen om, terwijl de bejaarde zieke weduwe, mevrouw Biemans slechts met de grootste moeite gered kon worden. Ook de gehele huisraad is verloren gegaan. De oorzaak van de brand is vermoedelijk kortsluiting geweest. Medische diensten tijdens Paasweekeinde In spoedgevallen nemen waar de artsen: le Paasdag Van Leeuwen, v. d. Brandelerkade 28, tel. 20412; Van Leeuwen, Haagweg 60, tel. 26509; Pleiter, Fruitlaan 11, tel. 31337; Veld- huyzen, Zoeterwoudsesingel 57b, tel. 20617 en Coutinho, Morssingel 6, tel. 30363. 2e Paasdag: Roodenburg-Ver- maat, Boshuizerlaan 8, tel. 26655; Meel, Thorbeckestraat 5, tel. 22522; Van Gent, Plantage 14, tel. 22538; Tegelaar, Burggravenlaan 14, telef. 34902; Sastrowijoto, Titus Brandsma- laan 20, tel. 34779. Leiden - Eerste Paasdag: apotheek Kok, Rapenburg 9, tel. 24807; 2e P.d. apotheek Hooigracht 48, tel. 21060 (ook voor Leiderdorp); tandarts le P.d. G. J. van Erk, tel. 52694; 2e P.d. P. R. van Mens, tel. 52836. Alkemade en Leimuiden - Beide Paasdagen dkt. Schürer, tel. 01713— 511, Oude Wetering; en dkt Brink horst, tel. 01721269, Leimuiden. Alphen a.d. Rijn - Wit-Gele Kruis le Paasdag zr. Juffermans, tel. 3540; 2e Paasdag zr. Moons, Roerdomp- straat 34. Bodegraven le Paasdag C. G. van Beek, tel. 2268; zr. A. de Groot. tel. 2599; dierenarts G. Hofland, tel. 3798; 2e Paasd. dkt. L. Kunst, tel. 2811; zr. A. de Groot, tel. 2599. Boskoop - le Paasdag: dkt. Pompe, tel. 2038; 2e Paasdag: dkt. De Wilde, tel. 2740; beide dagen zr. De Haan, tel. 2805. Hazerswoude - zie Leiderdorp. Hillegom - Beide dagen dkt. G. P. D. le Cocq d'Armandville, tel. 5613; Wit Gele Kruis zr. Snellenberg, teL 6316; tandarts A. de Wilde, tel. 02520 —2592. Katwijk-Rijn - Beide dagen: dkt. J. Bergman, tel. 2921; apotheek Kon. Julianalaan 18, tel. 4370. Katwijk-Zee - Beide dagen: dkt. J. C. J. Lodder, tel. 4600; apotheek zie Katwijk-Rijn. Koudekerk a.d. Rijn - zie Leider dorp. Langeraar - zie Nieuwveen. Leiderdorp - le Paasdag: dokter Blaauwendraad, Koudekerk, telefoon 01714—208; 2e Paasdag: dkt. M. P. Hennink, tel. 01710—33686; zr. Hoog vliet, tel. 0171024909; apotheek te Leiden. Leidschendam - le Paasdag: dkt. Perquin, tel. 3510; Wit-Gelé Kruis, tel. 4161; 2e Paasdag: dkt. Uhl, teL 3039; Groene Kruis tel. 3449; ambu lance Rijkspolitie tel. 3923. Lisse - tandarts: zie Hillegom. Apotheken: le Paasd. Lisser apoth. Vierkant 223, tel. 3608; 2e P.dag Hil- legömmer apoth., Hoofdstraat 78, Hil legom, tel. 02520-5272. Nieuwkoop en Noorden - le Paas dag: dkt. Visser, telefoon 01724203, 2e Paasdag: dkt. Sanders, tel. 01725- 555, Nieuwkoop; dkt. Bremer (le P.) Nieuwveen Dkt. A. M. v. Don gen, tel. 01723-101. Noordwijk Beide dagen: dkt J. D. Mulder, tel. 2230; Wit-Gele Kruis zr. Laaper, tel. 2338 of 3067; apotheek Dee Duinrand. Noordwijkerhout en De Zilk Dorp: dkt. H. C. de Groof, teL 02533 —2910; De Zilk: dkt. A. G. T. v. d. Lugt, tel. 02520—5705; Wit-Gele Kr.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 11