blijf jong...(jtïD blijf Hoofdpijn HET RIJMENDE PAARD Een goede fiets koopt u alleen bij de vakman! Dat spreekt vanzelf! 11 mei verplaatsing van Leidse markt DONDERDAG 11 APRIL 1063 DE LEIDSCHE COURANT PAGINA 2 KUNST IN WASSENAAR Tentoonstelling in Raadhuis „De Paauw" IN HET PRACHTIG GELEGEN, ar- chitectonisch opmerkelijke Wasse- naarse Raadhuis „De Paauw", wordt deze week een tentoonstelling gehou den van in Wassenaar wonende of werkende kunstenaars. Niet minder dan 78 schilderijen ♦n tekeningen en 22 beeldhouwwer ken z<jn op aantrekkelijke wijze over de hal en een tweetal zalen verdeeld, waar ze onder een bijkans ideale verlichting te zien zijn. „Wassenaarse kunstenaars" is niet meer dan een verzamelnaam. Het is geen artistiek-gesloten groep, het is ook geen verzameling van gelijkma tig artistieke hoogte. Werken van prof. Sierk Schroder, om er maar •en te noemen, hangen naast werk stukken, die niet boven een zeker dilettantisme uitgaan, als is dat di lettantisme nog niet zo slecht. De expositie geeft echter wel een goed beeld van het kunstleven van Wasse naar, een beeld waarop lang niet ie dere gemeente kan bogen. Wij ne men dan ook aan, dat de inrichters van deze tentocnsefling zich in hoofd zaak hebben laten leiden door het motief: laten zien wat er beeldkun- ■tig in en rond Wassenaar leeft. ABSTRAKTE, half-abstrakte en fi guratieve kunst h^ngt in een veelheid van stijlen en opvattingen zusterlijk bijeen. Er zijn sterke ge tekende portretten van Pattl Citroen ?n prachtige, scherp-geobeerveerde figuren van Sierk SchrcVler. Er hangen een tweetal poëtische pane len in blauw van Judy van Wijnber gen Miehiels van Kessenich- Kees v. Biezen toont enkele goed gecom bineerde stillevens, mooi van kleur en stofuitdrukking. Een schilder, die zijn doeken signeert met „Bonies", toopt eeo drietal abstrajcten, die door het kleurencombinatie wel effectvol zijn. J. Bruyn exposeert schilderijen vol levensvreugde naast een groot, wat onbezield portret. „Schaal met fruit", mooi gedrongen gecomponeerd en mooi van kleur, trof ons onder de werken van G. H. van Engelen burg. De half-abstrakte zwarte penseel tekeningen van Hans Eschauzier zijn niet direct naar onze persoonlijke smaak, maar „Industrie" heeft toch wel een markant beeldritme. Merk waardig zijn de stillevens van Jan Hofland, wat grof van contour, op gehoogd met enkele lichte kleurvlak ken. Wijds gezien is „Haven in Spa kenburg" van Roeland Koning. „Bo ten" van A. Landers is een zonnig doekje. Prachtig en liefdevol geschil derd is „Stilleven met flesjes" van mevr. Meyboom, zeker een der mooi ste werken van het genre op deze tentoonstelling. Mooi is ook „Barmhartige Samari taan" geschilderd in gevarieerde brui nen door Menk Meyer, die er ook een „zelfbewust" zelfportret heeft op gehangen Kees van R^emburg toont een vijftal zwaar gepenseelde prenten in de manier, die wij ons herinneren van zijn Leidse tentoonstelling in de Boerhaavezaal en H. Roodenburg is aanwezig met een sublieme grote ets van de Utrechtse Dom. Mooi is ook het doek „Baby" van J. Vorkink, die tevens een stoer gewerkt „Moe der en kind" laat zien. \7AN HET BEELHOUWWERK valt betrekkelijk weinig te zeggen. Het is op een enkele uitzondering na van wat star-academische opvatting. De kleine dierplastiekjes in brons van R. Blote zijn zeer charmant en Dirk Bus heeft een gevoelige meis jeskop opgesteld. Mooi is een brons- je (Wonderbare) „Visvangst" van mevr. v. Hall-Blom. Een mooie, strak ke sehulptuur is „Jonge vrouw" van mevrouw Nieuwenhuis-Schuitema, prachtig van stijl is „Negerkop" van W. R. van 't Oever. Tenslotte noteer den we een geestige, wat anecdoti- sche „Moeder met Kind" van A. C. Roth. De tentoonstelling blijft geopend tot en met 16 april a.s. Op werk dagen van 9-5 en 's zondags van 1-5 uur. Wpr. Van 30 maart tot en met 1 juni: Elke dag een fiets voor niets! Hoe? Vraag het uw fietsenhandelaar (Advertentie) De Koningin en de prinsessen Ire ne en Margriet zijn gistermiddag om half drie van het vliegveld Soester- berg naar Lech (O.) vertrokken voor een korte paasvakantie. De Prins heeft zich onderweg, in Brussel, bij het gezelschap gevoegd. Het ligt in het voornemen van de Koningin en Prins Bernhard dinsdag a.s. in de loop van de dag naar Ne derland terug te keren. Het ligt in het voornemen de verplaatsing van de weekmarkt var) de Botermarkt-Vismarkt naar de Hooglandse Kerkgracht te beginnen op zaterdag 11 mei aanstaande. De Hooglandse Kerkgracht zal dan voor de markt gereed zijn. Anibtenarenpeiisioenen Weinig steun voor motie van Beernink leiden VRAGEN IN KAMER: De geluidshinder door bromfietsen Het lid van de Tweede Kamer, mej. Ten Broecke Hoekstra (VVD) heeft de minister van Verkeer en Water staat en die van Justitie, schrifte lijk gevraagd of het juist is, dat het veroorzaken van „onnodige ge luidshinder" door rijwielen met hulp motor en motorrijtuigen in de prak tijk niet te controleren blijkt te zijn door de zeer ingewikkelde en per fectionistische voorschriften onder meer ten aanzien van de meting van de geluidssterkte in artikel 76 van het wegenverkeersreglement, zoals moet worden geconcludeerd uit de beschrijving van de controle in de praktijk op geluiden in het verkeer op grond van ministeriële metings voorschriften. Zijn de ministers bereid op korte termijn zodanige maatregelen te ne men, dat het inderdaad mogelijk wordt de overlast van de bovenge noemde geluidshinder door bekeu ringen binnen de perken te houden?, aldus mej. Ten Broecke Hoekstra. Vandaag, op de laatste vergader dag voor het parlement, zal de Twee de Kamer een beslissing moeten ne men over de maatregelen van min. Toxopeus voor de gepensioneerde ambtenaren. Het gaat hier om het vraagstuk van de overheidspensioe- nen: de AOW voor 80 pet. in een welvaartsvast overheidspensioen. De heer Beernink (CHU) hield giste ren een uitspraak over deze materie tegen met een door vijf CHU-Ka- merleden ingediende motie, waarin wordt gepleit voor aanvaarding van de pensioenmaatregelen 1963 en te vens bij de regering wordt aange drongen op het terugbrengen tot maximaal 56 pet. van de korting van maximaal 80 pet. voor de vóór 1 januari 963 gepensioneerden met inachtneming van de activiteitssala rissen. Vele Kamerleden en ook minister Toxopeus beschouwden deze motie als een motie van wantrouwen en een destructief amendement. De heer Beernink stelde evenwel duidelijk vast, dat van wantrouwen en des tructie geen sprake is. Het ging hem alleen om de kortingsregeling. Om elke schijn van een poltieke motie te vermijden was hij bereid de motie aan te houden tot een nader te be palen tijdstip. Van intrekken wilde hij niets weten. Kammervoorzitter mr. Van Thiel stelde voor, wetsontwerp en motie te splitsen, maar daarvoor vroeg prof. Vondeling, de PvdA-fractievoorzit- ter, bedenktijd. Vanochtend om elf uur werd de vergadering weer ge opend. „HERWONNEN LEVENSKRACHT" JUBILEERT. De vereniging „Herwonnen Levens kracht" bestaat in juni van dit jaar een halve eeuw. De vereniging een organisatie van de Rooms Katholieke Vakbewegnig heeft zich tot 1948 in het bijzonder toegelegd op de be strijding vain tuberculose, daarna is zij uitgegroeid tot een vereniging ter bevordering van de volksgezondheid en bestrijding van volksziekten. In het kader van het jubilaumvie ring zal speciale aandacht worden geschonken aan die langdurige zieke of inyalide lede.n van de K.A.B., voor wie „Herwonnen Levenskracht" tot nu toe niets of weinig kon -doen. Daartoe organiseert men een vakan- tieaotie voor gebrekige of langdurige zieke kinderen, en een televisie-actie. Het jubileum wordt gevierd op 15 juni. Ter gelegenheid daarvan zul len er onder meer bijeenkomsten worden gehouden in het sanatorium „Berg en Bosch" en Tivoli te Utrecht. LISSE Successen van de Spartaan Te Wolvega (Fr.) werd door de A.V. „Griffioen" een invitatiewed- strijd gehouden, waaraan ook de „Spartaan" Piet Beelen was uitgeno digd. In een veld van sterke A-klassers, die 'n afstand van pl.m. 5000 meter moesten afleggen, wist Piet Beelen op de 9e plaats beslag te leggen en als eerste B-klasser over de finish te gaan. De uitslag luidde als volgt: 1. Hein Cujé A (Dynamo-Middel burg) 2. Fons Veldhuizen A (KNA U-lid). 3. Kees Clement A (FIT- Zeist). 4. Klaas de Ruyter A (AV '34 Apeld.). 5. Jan Keesom A (AV '23 A'dam). 6. Piet Deelstra A (Trekvo gels Den Haag). 7. Theo Roelofs A (HAC Helmond). 8. Rein Verkade (AAV '36 Alphen). 9. Piet Beelen B (De Spartaan L.). 10. Jan de Wit A (MFC Medembl.). Zondag, 7 april, werd te Amsterdam de traditionele Oo9terparkloop ge houden, waaraan door verschillende Spartanen met wisselend succes is deelgenomen. De uitslagen luiden als volgt: Jongens C 1150 meter: 9e Ton Smit. Jongens-B 2300 meter: 5e Frans Dames. Jongens A. 2200 meter: 2e Ton Warmerdam (na Ton Blok die deze race won), 12e Bas Rooijakkers. Heren-C en D 3450 meter: 5e Hans v. d. Water (D). 13e Piet Langelaan (D). 14e Kees~van Gerven (C). Heren-A en B 3450 meter: 5e Bert Smit (B). (Deze wedstrijd won Keesom van AV '23, A'dam). Tijdens de zaterdag j.l. door de wandelsportvereniging D.J.O. te Lis- se georganiseerde „Keukenhoftocht" hebben de „Spartaan"'-junioren E, F. en G voor een schitterend succes zorg gedragen en door voorbeeldig mar cheren een eerste prijs behaald. Deze prijs bestond uit een prachtige „Zilveren Tulp", die voor een jaar in de prijzenkast van „De Spartaan" zal pronken. Bovendien werd een lau wertak en een plaquette van de ge meente Lisse gewonnen. Naast zo vele atletiek-successen nu dus een wandelsucces. De uitslag van de wintercompetitie voor Junioren F en G van Groep I is nu bekend. Winnaar werd hier Wim van Oosten, die met ruime punten- voorsprong deze competitie beëindig de. Als goede tweede volgde André v. d. Klauw en als 3e Piet Ruigrok. Deze atleten zullen binnenkort voor deze prestaties een medaille ontvan gen. De uitslag luidt als volgt: 1. Wim van Oosten 262 p. 2. André v. d. Klauw 229 p. 3. Piet Ruigrok 190 p. 4. Gerard Broersen 188 p. 5. Paul Langeveld 179 p. 6. Ton Bon 175 p. 7. Ad van Zeist 173 p. 8. Rob Slootbeek 165 p. 9. Sjaak de Vroo- man 154 p. 10. Leo Beijsens 151 p. 11. Sjaak v. d. Poel 143 p. 12. Wim van Ruiten 130 p. 13. Rudi v .d. Veek 130 p. 14. Jan Akerboom 127 p. 15. Ben Langeveld 125 p. 16. Melchior v. Kesteren 124 p. 17. Hans van Noort 124 p. 18. Kees Warmerdam 111 p. 19. Piet Paardekooper 108 p. 20. Kees Nooijen 105 p. 21. John van Oosten 94 p. 22. Pierre v. d. Lans 88 p. 23. Kok Slobbe 79 p. 24. Wout Ruigrok 75 p. 25. Boudewijn v. Ger ven 73 p. 26. Jan v. d. Lans 70 p. 27. Giel de Wit 69 p. 28. Frans Zonneveld 60 p. 29. Pieter Broersen 60 p. 30. Sjaak van Ruiten 60 p. 31. Wim v. d. Lans 50 p. 32. Gerard Zwetsloot 50 p. 33. Harry v. d. Zwet 43 p. 34. Robby de Graaf 41 p. 35. Frans Baten 41 p. 36. Jan Huizer 39 p. 37. Tonny v. d. Lans 38 p. 38. André Boudewijns 35 p. 39. Leo van Schooten 28 p. 40. Sjaak Huizer 25 p. 41. Martin de Vos 20 p. 42. Frans Murk 19 p. 43. Ad Geerlings 10 p. 44. Luuk Bakkum 8 punten. (Door een latere start aan deze competitie behaalden deze jongens een lager puntental). NIEUWKOOP Woningbouw - De N.V. Garant- bouw te Hilversum heeft het bouwen van 46 woningen te Nieuwkoop op gedragen aan de firma Verboon Zn te Alphen a.d. Rijn. Aelherklanken VRIJDAG 12 APRIL 1963 HILVERSUM I, 402 m. 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 12.00 AVRO, 16.00 VARA, 19.30 VPRO, 21.00 VARA, 22.40 VPRO, 23.00-24.00 VARA 7.90 Nws. 7.10 Ochtendgymn. 7.20 Soc. strijdlied. 7.23 Lichte ochtend- klanken (gr.). (Om 7.35 Van de voorpagina, praatje). 8.00 Nws en soc. strijdlied. 8.18 Lichte gr. muz. 9.00 Gymn. voor de vrouw. 9.10 Concert- gebouwork.: mod. muz. (gr.) (9.35- 9.40 Waterstanden). 10.00 En zij gin gen op naar Jeruzalem: Engelse kerkzang met comm. 10.20 Voor de vrouw, 11.00 Voor de kleuters. 11.15 Klavecimbelrecital: klass. muz. 11.40 Elektronisch orgelsped. 12.00 Licht instr. ens. 12.20 Regeringsuitz.: Voor de landbouw. 12,30 Meded. t.b.v. land- en tuinb. 12.33 Sport en recrea tie, afgewisseld met gr. muz. 13.00 (Advertentie). Nws. 13.15 Meded., event, act. of gr. muz. 13.25 Licht instr. ens. 14,00 Kerkorgelconc. met vioolbegeleiding. 14.45 Voordracht. 15.00 Gr. muz. 15.05 Gewijde muz. (gr.). 16.00 Grepen uit de muziekgeschiedenis, muz. lezing. 16.30 Voor de zieken. 17.00 Zangreci tal: Negro-spirituals (gr.). 17.15 Klas sieke gr. muz. 17.50 Act. 18.00 Nws. 18.15 Gesproken brief uit Vlaande ren. 18.20 Kinderkoor. 18.50 Onder het mes, praatje. 19.00 Paulus, de boskabouter. 19.10 Muz. voor kinde ren (gr.). 19.30 Herv. Avondmaals dienst. 20.40 Vijftig jaar Lambarene, een jubileum in het oerwoud, lezing. 20.55 Nws. 21.00 Klass. kamermuz. (gr.). 21.35 Zonder blinddoek: discus sie. 22.15 Buitenlands weekoverzicht. 22.30 Nws. 22.40 Orgelspel en zang: gewijde muz. .23.00 Soc. nws in Es peranto. 23.10 Gewijde muz. (gr.) 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II, 298 m. 1TSushetnltfsliezuninTWinmtiten) s lkvit weten vwhet XV verpttchlwui ïpodepsardwitdm Trouwens het is Jontt enmrhetis!ffnttemnnlmifn *5 [schuld, tfrimso/i/ y luister! r 7.00-24.00 KRO 7.00 Nws. 7.10 Morgengebed. 7.15 Muz. progr. met event, act. 7.55 Over weging. 8.00 Nws. 8.15 Klass. en mod. orkestmuz. (gr.). 8.50 Voor de huis vrouw. 9.40 Koorzang (gr.). 10.00 Mod. orkestmuz. (gr.). 10.45 Chan sons. 11.00 Voor de zieken. 11.40 Pia norecital: klass. muz. 11.45 Gods dienstige uitz. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.04 Licht klass. concert. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinb. 12,33 Lichte gr. muz. 12.55 Kath. nieuws. 13.00 Nws. 13.15 PlatennwS. 13.20 Lichte gr. muz. 13.45 Voor de vrouw. 14.00 Klass. gr. muz. 14.30 Cellorecital: mod. muz. 15.00 Plech tigheden Goede Vrijdag. 16.80 Piano recital: klass. en mod. muz. 17.00 Voor de jeugd. 17.45 Omroepork.: klass. muz. 18.20 Europa Seminarié Maastricht, klankbeeld. 18.50 Rege ringsuitz.: Nabeschouwing over de Dag der Dorpshuizen op 22 maart 1963 gehouden te Utrecht, door dr' G. Hendriks, Hoofd Afdeling Onder zoek en Maatschappelijk Opbouw werk van het Ministerie van Maat schappelijk werk. 19.00 Nws. 19.10 Aot. 19.25 Bespreking van boeken voor de jeugd. 19.30 Zendtijd po! partijen: VVD. 19.40 Orgelwerken (gr.). 20.00 Johannes Passion. 22.20 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws 22.40 Avondtheater: Mod. gr. muz. en: De man, die Jezus' zijde doorstak, hoorspel. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S KRO: 19.30 Progr. voor jongeren NTS: 20.00 Journaal en weeroverz KRO: 20.20 Act. 20.45 Schatten op zolder. 21.15 Laudes Evangelii, mys teriespel. 22.45 Epiloog. NTS: 22.55 Journaal. Hief.de met een Moafdiettet Maar Hugh, je kunt toch moei lijk verwachten, dat hij zal willen verkopen? Hij heeft daar meer dan de helft van zijn leven gewoond. Waar zou hij naar toe moeten gaan? Heeft hjj familie? Hugh schudde het hoofd. Ik geloof het niet. Dat is de helft van de moeilijkheden. De oude man zit er heel erg hard voor hij heeft enkel zijn pensioentje om van te leven, heb ik begrepen. Het huis je verkeert in een bedroevenle steat van onderhoud, zoals je kunt zien, nauwelijks nog voor bewoning ge schikt, maar hij heeft geen geld om er iets aan te laten doen. Het zou eigen lijk een weldaad voor hem zijn, wan neer wij hem er toe konden krijgen te verkopen. Mr. Warren heeft hem het dubbele geboden van wat het huis waard is en met dat geld zou hij zich kunnen inkopen in een Te huis voor Oude Zeelieden of iets der gelijke. I Vertaling: J. A. W. VAN HACHT Meg staarde fronsend voor zich uit. Het klonk allemaal redelijk ge noeg, maar zij moest voortdurend denken aan de hulpeloze uitdruk king op kapitein Trevose's gelaat toen Hugh tegen hem had gesproken; zijn air van tragische koppigheid, als of hij zich wanhopig vastklemde aan wat hij kende en wat hem dierbaar was. Langzaam zei ze: Arme, oude man. Sc veronderstel, dat hij zo lang als hij kan onafhankelijk wil blijven. Wie zorgt er voor hem? Hugh haalde de schouders op. Heb er geen idee van. Toen ik de eerste keer informeerde, wie de eigenaar was van het huisje op de hoek, scheen hij pas ernstig ziek te zijn geweest maar te oordelen naar hetgeen zijn buren vertelden, was hij erg onwillig geweest om hulp te ac cepteren. Probeerde zichzelf te hel pen, wat allemaal heel mooi en flink klinkt, maar wat toch eigenlijk ab surd is, gezien zijn leeftijd en om standigheden. De waarheid is, dat hij vooral niet wil bekennen, dat hij ook maar iets mankeert, uit angst dat hij met geweld naar een ziekenhuis zal worden gebracht en zijn huisje zal moeten opgeven. Meg zuchtte vol medelijden. Dat is heel begrijpelijk- Ik vind het een droevige gedachte, dat men sen oud worden en dan, OMDAT zij oud zijn en zwak en HULPELOOS maar moeten doen wat anderen over hen beslissen. Dingen, die zij niet wil len doen dat hun maar wordt ge zegd, wat goed voor hen is, alsof zij een van de heiligste menselijke rech ten hebben verloren: zelf te beslis sen wat er met hen moet gebeuren. Hugh wierp een zijdelings blik op haar. Kom, Kom, Meg, zo erg is het niet. Je schijnt te vergeten, dat som migen van die oude mensen net klei ne kinderen zijn, en dat hun wel ge zegd MOET worden, wat goed voor hen is. Ik bedoel neem kapit^ Trevose nu eens. De oude baas zou waarschijnlijk zo gelukkig zijn als een kleine jongen in een zandbak, in de zitkamer van een Tehuis voor Oude Zeelieden, waar hij tegenover oude makkers verhalen over zijn avonturen kon doen. Ik vermoed, dat hij hier maar een akelig eenzaam be staan leidt, met alleen die weinig spraakzame Harlyn-kerel, die hem nu en dan een maaltje vis komt brengen. Meg schudde^het hoofd. Daar ben ik allerminst zeker van. Hij weet zich hier omringd door mensen en dingen, die hij zijn hele leven gekend heeft— het is het be kende en vertrouwde, dat hem ge lukkig maakt, en hem misschien jong houdt. Je moet oudere mensen niet proberen nieuwe dingen te leren, en het lijkt me altijd iets vreemds hen te willen overplanten. Net als het overplanten van een oude boom, waarvan je feitelijk zeker weet, dat hij niet opnieuw ergens anders wor tel zal schieten. Hugh lachte, terwijl hij haar aan keek. Meg, je bent een gevoelsmens. Ik had dat niet kunnen dromen. Ik dacht, dat je een van die nuchtere, zakelijke mensen was, met een prak tische kijk op het leven. Meg keek naar buiten, uit het por tierraampje. Het probleem van kapi tein Trevose was vergeten bij het ge voel van kwetsing, dat zij onder vond. Een nuchter, zakelijk, prak tisch persoon, dacht zij. Zo beschouw je mij zeker. Iemand, die toevallig hier is om een bepaalde taak te ver richten. Iemand, die gesteven witte jassen draagt en smakelijke maal tijden kookt. Niet als Iris die de coratief is, en lief en die niet nuttig behoeft te zijn. Maar dat behoef jij evenmin, rede neerde Meg in zichzelf. Je kon pre cies hetzelfde hebben dat Iris heeft, indien je trouwde en de beschikking kreeg over je erfdeel. Het is nergens voor nodig, deze deze „maske rade", zoals Adele het noemt. Meg slaakte inwendig een diept zucht. Hugh HEEFT gelijk, ik BEN sentimenteelJa, zelfs nog meer romantisch. Ik wil voelen, dat ik wanneer ik trouw, dat uit liefde doe. En niet om de materiële voordelen, welke het huwelijk aan beide partijen kan bieden. Terwijl Hugh de auto de oprijlaan van Fernacre instuurde, schoten Meg de woorden van een populair liedje te binnen; dat het een ouderwets idee was, trouwen uit liefde. Meg glimlachte voor zich heen. Maar zo droom og er ook over. Zij keek Hugh aan en dacht: als ik er maar uitzag zoals Iris, zou het wei iets méér kunnen zijn dan een droom. HOOFDSTUK IV. Het pakje, dat Guy Harlyn in de bus had laten liggen, bevond zich nog steeds in de la van Megs toilettafel. Zjj maakte zich er zorgen over. Hoe zou zij het kunnen teruggeven? Zij had aan de mogelijkheid gedacht om op een middag, dat zij op het strand was, naar zijn huisje te wandelen. Maar de komende week was het tij niet gunstig voor een wandeling om de landtong en na haar laatste avon tuur schrok Meg er voor terug risi- oo's te nemen. En zij kon het pakje niet per post versturen, omdat zij het adres van Guy's huisje niet kende. Dan docht zij aan kapitein Trevose. Guy scheen hem regelmatig te bezoe ken en daarom zou zij, de eerstvol gende maal dat zij in Pob-enniok kwam, het pakje aan de oude man geven en hem vragen het aan Guy terug te geven. (wordt vervolge

Leidse Courant | 1963 | | pagina 2