OUDERAVOND R.K. VAKSCHOOL VOOR MEISJES Tentoonstelling in VGLO-school Geef teak-meubels 'n milde glansBEVER-TEAICSrCeta -Bever HET RUMENDE PAARD >Y1 &P8 L I in £iefde met een Moofdlett&c VRIJDAG 5 APRIL 1963 DE LEIDSCHE COURANT PAGINA 'l LEIDEN VOORLICHTING BU BEROEPSKEUZE Donderdagavond j.l. werd een avond gehouden voor de ouders van de leerlingen van de RK Vakschool voor Meisjes, die na een 2-jarige cur sus aansluitend op de lagere school in juli a.s. hun eerste getuigschrift van de z.g. primaire opleiding ho pen te behalen. In haar openingswoord besprak de directrice, mej. Th. W. van Meche- len, het doel van deze avond nl. ou ders en leerlingen te helpen bij de verdere keuze van een opleiding of beroep. De grote belangstelling voor deze avond(liefst 150 ouders) ge tuigde volgens spreekster van de grote behoefte die er bij de ouders bestaat, hun kinderen een gedegen vakopleiding te geven. Hoewel de laatste jaren de ver volgopleidingen uitgebreid zijn met een opleiding tot leerling-verkoop ster, acht zij het dringend noodza kelijk, dat er in de nabije toekomst over meer ruimte beschikt kan wor den om nieuwe mogelijkheden in eigen school te verwezenlijken. Het tweede schoolgebouw. Zal volgend jaar op deze tijd de eerste paal voor het 2e schoolge bouw aan de Haagweg al geslagen zijn? Hiervoor zal in elk geval nog veel werk verzet moeten worden, doch spreekster was er van over tuigd, dat bestuur, directie en do- oenten bereid zijn alle energie te geven om zo snel mogelijk tot bouw en dus tot oplossing van de proble men der overvolle school te komen. OUDE-WETERING Een buitengewoon fraaie en belang wekkende tentoonstelling is door leer lingen van de VGLO-school onder lei ding van de heer Broere georganiseerd. Onderwerp van de expositie, waaraan sedert januari is gewerkt, is scheeps bouw en scheepvaart, met name zee vaart. Mede dank zij de volledige me dewerking van grote cheepvaartmaat- gchappijen, slepersbedrijven en van de marine is een verrassend fraaie, ver zorgde expositie ontstaan. In het bij zonder de gedetailleerde maquette van -de verlading van een groot vrachtschip te Rotterdam trekt aller belangstelling. Opvallend van deze tentoonsteing is, dat uitsuitend is gestreefd naar voor lichting en dat van werving in geen en kel opzicht sprake is. De tentoonstel ling werd zo belangwekkend geacht, dat de burgemeester van Alkemade.de heer E. J. M. Kolfschoten, bereid was de opening te verrichten. Dit geschied de in het bijzijn van de inspecteur van het lager onderwijs, de heer J. Schipper, en vertegenwoordigers van de bedrij ven, die aan de school him medewer king verleenden. In de komende da gen zal de tentoonstelling door vele klassen van de scholen te Alkemade worden bezocht. KAMERLID JANSSEN (KVP) IN UTRECHTS ZIEKENHUIS. Het KVP-lid der Tweede Kamer drs M. M. A. A. Janssen, die enige weken geleden in Berlijn door een beroerte werd getroffen en sindsdien in een Berlijns ziekenhuis werd ver pleegd, is per vliegtuig naar Utrecht overgebracht, waar hij in het Acade misch Ziekenhuis is opgenomen. Mejuffrouw Van der Meij, hoofd van de afdeling vrouwelijke beroe pen van het Gewestelijk Arbeids bureau, vol overtuiging sprekend vanuit de praktijk, legde speciaal de nadTuk op het doorleren van deze nog jeugdige leerlingen. De tegen woordige maatschappij vraagt meis jes met vakopleiding, die in staat zijn zelfstandig hun.brood te ver dienen. Na deze inleiding werden de ou ders in groepen langs de lokalen geleid waar een van de docenten als vertegenwoordiger van een be paalde vakopleiding hierover uitleg gaf. Aan de hand van opgestelde werkstukken konden de ouders een indruk krijgen van de opleiding. Bij de opleiding leerling-verkoop ster zagen wij naast het algemeen vormend onderwijs in rekenen, boek houden en Nederlandse taal, speciaal vakwerk in de etaleerkunst en smaakontwikkeling. Deze opleiding duurt één jaar. Bij de opleidingen in de naaldvak ken trof ons het goed verzorgd en modieus vakwerk, dat beslist op hoog peil stond. De opleidingstijd hiervoor kan variëren al naar de vakbe kwaamheid die men wenst te berei ken. De hoogste trap is coupeuse. De opleidingstijd hiervoor is vier jaar. In het lokaal voor de opleiding as sistente in de huishouding werd vooral aangegeven, dat deze oplei ding een vóóropleiding is voor de verzorgende beroepen, zoals inas, kinderverzorgster, verpleegster en kraamverzorgster. Ook van de kin- derverzorgstersopleiding, die na de assistenteklas volgt, werd een uitleg gegeven en werkstukken getoond. Al met al een nuttige avond, die de ouders voldoende gelegenheid ge geven heeft om met hun dochters tot een verantwoorde keuze te komen. mer van de Londenae politie. Een zo genaamde parallel-montage bracht de nodige spanning. Dat t.v. serie» langademig kunnen zijn, toonde „De reis van hun leven" aan, waarvan reeds de negentiende aflevering werd vertoond. En nog schijnt het einde niet in zicht te zijn. ,£.AUDES EVANGELIÏ" Op de avond van Goede Vrijdag zal de KRO het mysteriespel „Lau- 4.000-ste student te Nijmegen ingeschreven 23-jarige heer J. C. M. Meeuw- des evangelii,, uitzenden, ontsproten sen uit Wouw (Noord-Brabant) is aan de fantasie van een bekend Rus- de enige Nijmeegse student op sisch choreograaf. Door middel van wiens collegekaart het traditionele mime, dans, muziek en zang zal het universiteitsstempel is vervangen leven van Christus in acht episoden door de zelf geplaatste handtekenin komt dat de geboortepiek in die ge- A&thprlflfinlcPn westen hoger is geweest dan in de AeiiUSrKEUnKm andere delen van ons land. Nijmegen moet hiermee rekening houden en in een geforceerd bouwtempo alle voorzieningen treffen die nodig zijn om dit grote aanbod van studenten op te vangen, aldus prof. Lammers. ZATERDAG. HILVERSUM I. 402 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. 105-JARIGE TE NIJMEGEN. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtend- Mevrouw Kors uit Nijmegen, de gymnastiek. 7:20 Socialistisch strijd- worden uitgebeeld. Het accent valt gen van de rector-magnificus, prof. moeder van prof. dr. Kors, de oud- hed. 7.23 Lichte ochtendklanken (gr), op de geboorte en het lijden van de dr. H. J. Lammers. voorzitter van de KRO, 'hoopt don- (Om 7.35 Van de voorpagina, praat- Heer. In deze uitzending, die we -— van harte aanbevelen, zal niet wor den gesproken, behoudens een sobere evangelietekst. De begeleidende mu ziek is gebaseerd op gezangen uit Meeuwsen, die rechten gaat stu- derdag 11 april a.s. 105 jaar oud te jes). 8.00 Nieuws en socialistisch strijd deren, is de ,4000ste ingeschrevene worden. Mevrouw Kprs is npg altijd üed. 8.18 Lichte grammofoonmuziek. Voor dit collegejaar bij de Katho lieke Universiteit te Nijmegen. Toen hij zich gistermiddag kwam goed ter been en zeer geest. dertiende eeuw en het decor geeft f,vf-fSSSkit inSÏ de illusie, dat de opvoering in een ?aI™êldan' Werd a i 5 1 J "S; kerkgebouw geschiedt, n. uitvoe- haald. Hem werden daarby onder ring'zal een aantel so'Sten anda™ lrle boeken tellen. Dit spel, in 1961 geschreven, aangeD°aen- werd verleden jaar op het festival In een toespraak bracht de rector van de Unda in de categorie „drama" magnificus in herdenking dat de Nij- bekroond. meegse universiteit in 1950 de 1000- ste student inschreef. De 5000 wordt in 1965 verwacht, de 6000ste nog voor 1970 en als de prognoses juist zijn. kan in 1970 de 7000ste worden ver wacht. Deze zeer snelle ontwikke- Huizinga KOMENDE UITZENDINGEN Na ten overvloede wellicht te heb ben meegedeeld, dat de voetbalwed- strijd Feijenoord'-Benfica op 't beeld- ling schreef de rector-magnificus scherm zal verschijnen, kondig an vooral toe aan de grote belangstel we de volgende uitzendingen in het *n Brabant en Limburg voor de weekèinde aan. De Vara heeft van- Nijmeegse universiteit, waarbij nog avond 'n nieuwe Rudi Ca rell-show; helder van 8.40 Grammofoonmuziek. 8.50 Weg wijs, tips voor trips en vakanties. 9.00 Postduivenberiohten. Aansluitend: Ochtendgymnastiek voor de vrouw. 9.10 Klassieke grammofoonmuziek. 9.35 Waterstanden. 9.40 Amateursor kest. VPRO: 10.00 Samen thuis, le zing. 10.05'Bijbelse miniaturen, lezing. VARA: 10.20 Licht instrumentaal kwintet. 10.45 Rotonde: gevarieerd programma. 12.15 Tussen mens en ne velvlek, populair-wetenschappelijke lezing. 12.30 Mededelingen t.b.v. land en tuinbouw. Aansluitend: Postdui- venberichten. 12.34 Sportnieuws. 13.00 Nieuws. 13.15 VARA-Varia. 13.20 Jazzmuziek. 13.45 Programma voor de twintigers. 14.20 Radio Jazzclub. 14.50 Beter wonen de toekomst van de Nederlandse huisvesting in T het geding, reportage. 15.15 Licht in woning en toe te wijzen aan de kath. strumentaal octet (gr.) 15.35 Een woningbouwvereniging. boordeknoopje, hoorspel. 16.55 Boek- Uitbreiding aantal gemeentewerk- beSpreking. 17.15 Licht vocaal-instru- Gemeenteraad. De raad dezer fiedeii. Het aantal thans m dienst mentaai ensemble. 17.30 Weekjour- rijk zijn. Er komt verder een kleine gemeente vergadert op maandag 8 zijri de werklieden is niet groot ge- naal jg.OO Nieuws en commentaar, wijziging van het programma, omdat april n.m. acht uur. De agenda bevat noeg om au€ werkzaamheden regel- 182(j Metropolitan 19351945: Opera een grote documentaire over de o.m.: voorstellen van b. en w. tot: matig en op tijd uit te voeren. B. en fragmenten (gr.). 19.00 Artistieke apartheid wordt ingelast. Zaterdag het geven van een straatnaam, toe- w hebben hierover advies gevraagd staalkaart. VPRO: 19.30 Christendom heeft de VPRO een lang program- wijzing van het woningcontingent '63 va(n de commissie openbare werken, |n ontmoeting met wereldgodsdien- ma te verzorgen, dat al om drie uur aan de kath. woningbouwvereniging, die adviseerde twee gemeentewerk- gten iezing 19.45 Grammofoonmuz. begint. Behalve een „spel der dro- uitbreiding van het aantal werklie- heden aan te trekken. B. en w. stel- 19 55 Deze week, praatje. VARA. 20.00 men" en een cabaret is er een t.v.- den, ingebruikgeving van de vuilnis- ien Voor hiertoe een crediet te ver- Nieuws 20.05 Oude en nieuwe dan- debat over actuele politieke vraag- auto, verhoging van het crediet voor lenen en aan hun college over te sen 20.40 Smaken verschillen: amu- stukken in verband met de komen- de verbouwing van het raadhuis. laten in welke groep de aanstelling sementsprogramma. 21.35 Socialis- de Kamerverkiezingen. A.s. zondag .„nnmrn^uAT za' P^aats hebben. tisch commentaar. 21.50 Grammo- ïs er alleen maar avonduitzending. RAADSSTUKKEN Verbouw raadhuis. In de ver- f00nmuziek. 22.00 Als de klok dertien thans in handen van de Avro. Daar gadering van 17 oktober 1962 werd slaat hoorspel. 22.30 Nieuws. 22.40 wordt de muzikale loopbaan van Pia Naamgeving staat. B. en w. 2- r-. - (Advertentie) en als het seizoen verlopen is, zal Rudi er mee ophouden. Hij wil voor lopig wat anders ondernemen, want men kan niet altijd even vinding- ZOETERWOUDE Beek behandeld; daar zal Pierre stelen voor de gehele rondweg van crediet verleend van totaal Babysitten: lichte grammofoonmu- 62.000, waarvan 20.000 voor de zjek met commentaar. 23.10 Dorus HILVERSUM II, 298 m. 7.00—24.00 KRO. SPEL VAN LIEFDE EN TOEVAL De titel van het toneelstuk, dat de NCRV donderdag op het tv- scherm bracht, gaf precies aan, waai de kijker aan toe was. Hy kreeg een „spel van liefde en toeval" te ver werken dat onder regie van Gerard Rekers een gave opvoering kreeg. De hoofdrollen in deze klassieke co- medie van Marivaux werden met toewijding vertolkt door de jongere generatie van de het Nederlandse to neel. Evenals de meeste van Mari- vaux's 34 blijspelen had ook het stuk van nu de ontluikende liefde tot onderwerp. Mede doordat aan het stuk een verkleedpartij te pas kwam, gaf de comedie aanleiding tot mis verstanden en verwikkelingen. Het was licht amusement. Vooraf heeft dokter Schreuder van de gereatri- sche afdeling van „Zonnestraal" te Hilversum instructief en begrijpelijk gesproken over de behandeling en het voorkomen van ziekten bij be jaarden. Het onderwerp was actu eel en de spreker stellig deskundig. VORIGE AVONDEN De Dinah-Shore-show en Rondo Sinfonico waren twee programma onderdelen van de Avro, die onder- symfonische muziek brachten. Men kon zich achtereenvolgens vermeien met Frank Sinatra en Prokofieff, om maar twee van de belangrijkste van elk onderdeel te noemen. Waarom de langdurige literaire reportage uit de Antillen door H. Gomperts zo zeer moest uitlopen, is ons een raad sel. Voor de NCRV heeft professor Diepenhorst zijn zoveelste forum ge leid. Deze keer werd van gedachten gewisseld over de vraag, welk stand punt een christen kan of moet inne<- men ten opzichte van de kernbewa pening. De kijkers zullen stof tot bezinning hebben meegekregen; al vast konden ze meeleven met het boeiende filmpje over duikboten, die met polarisraketten zijn bewapend. Een nieuwe serie politiefilms werd geopend met „3x9", het telefoonnum- Janssen nieuwe kunstgrepen verto- het plan Zuidbuurt de noemen „Zuid- verbouw van het raadhuis. Op 20 maakt een bende van, radiostrip, nen en zal Godfried Bomans voor de hof". maart zijn deze werkzaamheden 23.40 lichte grammofoonmuziek. 23.55 laatste maal onder schot worden ge- Woningwetbouw 1963 - In 1963 aanbesteed, waarbij als laagste' werd _24.00 Nieuws, nomen, naar we vernemen door Wil- kurmen 15 woningwetwoningen ingeschreven door de Erven A. Paar- lem Duys, die ook de eerste malen worden gebouwd. De realisering hier- dekooper alhier voor de som van de vragen stelde. van kan piaats vinden in het zuid- 35.37". oostelijk deel van de Loethe. De wö- B. en w. hebben hierover advies ningbouwverendiging heeft hiervoor gevraagd van de commissie openbare een plan laten ontwerpen, dat 21 wo- werken, die adviseerde een verhoging ttro- 7 nn Niwiwc 7 10 Mwupti- ningen omvat waarvan 8 bejaarden- van het crediet van 16.000 aan te bed Grammofonmuziek cn woningen. Het bouwen van bejaar- vragen. Het komt het college g>3- 7 4- Gppsteli;ke denwoningen heeft tot gevolg, dat wenst voor dit bedrag te verhogen i:e(£ren n 55 Overweging 8 00 Nws het contingent met 1/3 gedeelte van tot 18.000 om eventuele nog met Lichte grammofoonmuziek. 9.00 het aantal bejaardenwonmgen of te voorziene tegenvallers te kunnen Djin gevarie6rd programma. 12.30 drie woningen kon worden verhoogd, opvangen. Bovendien is nog geen re- Medèdelinuen t h v land- en tuinl Het contingent wordt dan 18 wo- kening gehouden met nog uit te voe- bouw 12|3 Licttegrammofooijmu- nmgen. ren werkzaamheden aan het ee- z;eki 12.55 Wereldkampioenschappen Om genoemd plan van 21 wonm- foonnet in. het gebouw. tafeltennis in Praae 13 00 Nieuwe geta te kunnen uitvoeren zal een ver- Door verhoging van het credtet tot piatennieuws 13 2o Musicerende zOek. worden ingediend het contin- 18.000 wordt dan tevens voorkomen, 1 Musicerende Sent met drie woningen te verhogen, dat deze aangelegenheid voor de der- Voor de j d; 15 00 viool en iano: In afwachting hiervan stellen b. en de maal m de raadsvergadering moet klassleke muZiek. 15.25 Vrouwenkoor: (Advertentie) w. voor het gehele contingent van 21 worden behandeld. 13 mm mm oh ie mmm mwffa snrr eeh Eimre mmot moderne muziek. 15.35 Gouden Platen Kabinet. 16.00 Als de dag van giste ren, klankbeeld. 16.30 Licjit orkest en solisten. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Reportage van de hockey-interland- wedstrijd voor dames Nederland België. 17.30 Boekbespreking. 17.40 Licht instrumentaal octet. 18.00 Kunstkroniek. 18.30 Corte Metten: licht programma. 18.50 Voor de kleu ters. 19.00 Nieuws. 19.10 Actualitei ten. 19.22 Sportperiscoop. 19.30 De Oelewappers, gevarieerd programma. 20.00 Populaire klassieken. 20.25 En Xerxes ging naar Ester, hoorspel. 22.00 Klassieke pianomuziek (gr.) 22.20 Wereldkampioenschappen tafel tennis in Praag. 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Wij luiden de zon dag in. 23.00 Nouveauté's. 23.5524.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S. NTS: 15.00 Verborgen schatten, do cumentaire TV-film. 15.30 De vrouw in de Olympische Spelen. VPRO: 16.15 Contrabande, programma over het werk van de Vrijzinnige Christelijke Jeugd Centrale. 16.35 De jonge draaidoos. 17.00 Voor de kindeken 17.45). 19.30 Navigare necesse est, decumentaire over de koopvaardij (deel 4). NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht. VPRO: 20.20 Spel der dromen, harlekinade. 21.00 Man van de dag: voordracht. 21.10 De oude dame, TV-spel. 21.30 Pauze. 21.32 Mens durf te leven, cabaret. 22.15 Dansende vromen. 22.40 Gesprek aan de schrijftafel, lezing. 22.50 Op de degen, TV-debat over acutele poli tieke vraagstukken. NTS: 23.2023.25 Journaal. 9) Dit meisje, dat nu naast hem zat, had iets over zich van terughouding en rustige ernst. Zij was het soort meisje, dat niets had van coquetterie, airtjes of aanhalige maniertjes. Hij veronderstelde, dat hij een bepaal de belangstelling voor haar voelde, omdat hij haar gisteren had gered. Een keukenmeisje. Hij kon zich voorstellen, dat dit meisje van zulk werk kon houden, ondanks haar op voeding en schijnbaar goede afkomst. Met een schortje voor, dacht Guy spottend, terwijl zij in de een of an- tere bruine schaal het beslag voor koekjes maakte. Zijn gedachten stok ten hier. IN DE KEUKEN VAN FERNACRE. Het was een nogal prettige dachte. Ja, zij paste daar volkomen in. Die ruime keuken, met de blank ge schuurde aanrecht en de koperen pan nen op de planken, de wijd open ra- Vertaling: J. A. W. VAN HACHT men, welke uitzicht verleenden op de in het zonlicht badende tuinen. Hij stond met een ruk op. Hier moet ik er uit. Hij keek op Meg neer. A propos, nog wel be dankt voor het afwassen, gisteren. Ik zal U nog eens moeten redden, zodra ik de boel weer eens schoongemaakt wil hebben. Hij nam het grote, vier kante pak onder zijn arm. Adieu! Hij tikte Derek en Jess op de schou der, terwijl hij zich een weg baande door het gangpad. Dag jongens. Daag! Daag! Meg keek hem na en zag zijn lange figuur de weg af lopen. Terug naar dat typische kleine huisje, ongetwij feld, meende zij. Wat was hij toch een vreemde man. Hij plaatste haar voor raadsels. Zij hadden inmiddels de halte voor Fernacre bereikt. Meg stond op en struikelde daarbij over een pakje, dat op de vloer van de bus lag. Zy raapte het op en herkende het als een, dat Guy uit zijn zak had gehaald om te bekijken. Het was lang en dun, een spiraal van opgerold bruin pa pier. Ik denk, dat ik hem nog wel eens zal zien om het hem te kunnen teruggeven, dacht Meg, en stopte het in de boodschappentas, welke zy bij zich had. Hugh kwam die avond later thuis met de mededeling, dat mr. Warren gehoord had, dat de koop van de hut ten er door was en dat Hugh meteen met het restauratiewerk kon begin nen. Mr. Warren wilde de hutten nog eens nauwkeurig komen bekijken en daarom vroeg Hugh, of hij mr. Warren en zijn dochter, die in St. Al- vyn by hem logeerde, voor de lunch mocht uitnodigen. Natuurlijk, zei Phyllis. Zij glim lachte tegen Meg. Meg hier zal wel iets heel lekkers op tafel toveren, daar ben ik niet bang voor, zodat Hughs invloedrijke cliënt zijn werk door een uiterst rose-gekleurde bril zal bekijken, nietwaar, Meg? Ik zal mijn best doen, antwoord de Meg, op haar beurt glimlachend. Wanneer zal de lunch plaats heb ben? Ik dacht donderdag, antwoord de Hugh. Kun je daar mee ac- ooord gaan, PhylT Dan zal ik .mr. Warren meteen even opbellen om af te spreken. Meg en Phyllis troffen alle voor bereidingen voor de lunch, drie da gen later. Meg was de hele morgen druk be zig in de keuken. Het was 'n gloeien de hete dag en zij was dankbaar voor het feit, dat het desondanks in de keuken verrukkelijk koel bleef. Zij stelde er een eer in, dat de lunch zo volmaakt mogelijk zou zijn, niet al- Iets, dat Megs dagen kleurde, zodat dat zij ook Hugh een genoegen wilde doen. Elke dag, dat zij langer in zijn ge zelschap vertoefde, vond zij hem aar diger. Zyn aanwezeigheid in het huis maakte dit op zich reeds prettige vakantie-werk tot iets opwindendere. Iets, dat Heg's dagen kleurde, zodat zij het ontbijt kookte in de pret tige verwachting Hugh even te zul len zien voor hij uitging, in een oude sweater en corduroy-broek naar de hutten om daar samen met de twee plaatselijke werklieden voorzichtig de lagen kalk en pleister af te bik ken, waardoor de oorspronkelijke balken weer bloot kwamen. Zij maak te de lunch klaar in de hoop dat Hugh zou terugkomen om daar sa men met hen van te genieten. Ging zij met mrs. Griffel en de kinderen naar het strand om te baden, waar bij de pick-nick-mand mee ging, dan keek zij verlangend uit of Hugh zich bij hen zou voegen. En des avonds, na een rustig diner in de lage, lange eetzaal, met de donkere betimmering en de grote schilderijen in vergulde lijsten, was er altyd de kans, dat Hugh een praatje met haar zou ma ken. Of een wandeling door de in het maanlicht badende tuin, vol zoe te bloemengeuren, om over zijn werk te praten en over zijn plannen voor de toekomst. Hoe hij er van droomde adviserend architect te worden van de een of andere belangrijke firma. Mrs. Penryn, de daghulp voor het grove werk, bleef die ochtend om Meg te helpen. Het was een taai, mager vrouwtje dat overliep van energie en werklust. Zij had met koortsachtige ijver in alle kamers stof afgenomen en was daarna op haar knieën de eiken vloeren gaan wrijven, die reeds glommen van het rijke patina der ouderdom. Meg hoorde een auto de oprijlaan opkomen, gevolgd door het geluid van stemmen, en keek op de klok. Mrs. Criffel had gezegd, dat zij om half twee zouden lunchen. Zy zou hun even tijd gunnen om hun sher ry te drinken en dan opdienen. Alles leek volmaakt in orde. De consommé au riz was klaar, helder en gloeiend warm, de lobster cream, in het midden gevuld met salade, stond op een zliveren schaal. Het dessert Baked Alaska zou in de oven worden geplaatst, enkele ogen- blikke voor mrs. Penryn de tafel af nam. Meg had zelf gedekt, terwijl Phyl lis voor de lunch even was gaan rus ten. Zij had geaarzeld, of zij ook voor zichzelf zou dekken. Het was stilzwijgende afspraak, dat zij alle maaltijden „en familie" at maar een gelegenheid als deze was iets anders. Mrs. Criffel had Meg van het begin af aan duidelijk gemaakt dat zij, wanneer er bezoekers waren, of spe ciale gasten kwamen lunchen, het in de keuken te druk zou hebben om zich bij hen te voegen. Mrs. Penryn haastte zich buiten adem naar de eetkamer met een dienblad, beladen met gebloemde soepkommen. Meg hoorde stemmen gelach terwyl de deur openstond. Deze werd weer gesloten en mrs. Penryn kwam terug om Megs kaas- stokjes te bewonderen, die gloeiend uit de oven moesten komen zodra het dessert werd opgediend. (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1963 | | pagina 2