IN VILLA WERD VOOR 15 DUIZEND GULDEN AAN JUWELEN GESTOLEN Beseft U het belang van een KATHOLIEKE KRANT in uw gezin VRIJDAG 5 APRIL 1963 DE LEIDSCHE COURANT PAGINA 10 WASSENAAR STROOPTOCHT VAN INBREKER(S) In het begin van deze week, in de nacht van maandag op dinsdag n.l., is in Wassenaar een viertal inbraken gepleegd, waarvan drie in de Eiken- horstlaan, bij een waarvan een hoe veelheid juwelen ter waarde van 15.000 werd buitgemaakt. De serie werd geopend in de Bloemcamplaain waar 's avonds om streeks half 8 buren van de familie C. de B. die op reis is onraad bespeurden, de politie waarschuw den en een man zagen wegvluchten. Het bleek, dat de man zich door het verbreken van een glas in lood ruitje van een openstaande deur de toegang had verschaft tot de verlaten woning. Omdat de deuren in het huis zelf waren afgesloten is de inbreker echter niet ver gekomen en voor zover kon worden nagegaan werd niets belangsrijks vermist. Kort na 10 uur meldde de heer L. Brunt, secretaris-penningmeester van de KNVB, die in de Eikenhorstlaan woont, dat zijn huis tijdens zijn af wezigheid ongewenst bezoek had ge had. Ook hier was een glas-in-lood- raam in een openstaande deur ver nield. Er bleken kasten te zijn door zocht, maar er werd niets vermist. Later op de avond werd een* inbraak LEIDSCHENDAM AUTO VERBRAND IN GARAGE In een garage aan de Veursestraat- weg is tijdens reparatiewerkzaamheden een vrijwel nieuwe auto uitgebrand. Een monteur verrichtte werkzaamhe den aan de benzineleiding en gebruikte een looplamp. Toen hij de benzinetank liet leeglopen spetterde de benzine op de kop van de lamp, waardoor de benzine onmiddellijk vlam vatte. De monteur is met geschroeid haar van onder de auto weggetrokken. De auto is daarna uit de garage ge sleept en vrijwel geheel verbrand. Grond gekocht voor een nieuive veiling De coöp. groenteveiling „Veur en Omstreken" heeft al grond gekocht voor de nieuwbouw. Het terrein ligt op een centrale plaats in de gemeente op een punt waar de grote uitvalswegen naar grote steden in binnen- en buitenland goed bereikbaar z(jn. Deze mededeling deed de voorzitter, de heer P. Bregman, in de jaarverga dering van de veiling. De huidige gebouwen van de veiling moeten tegen 1970 verlaten zijn, omdat de Ned. Spoorwegen haar eigendommen heeft geëist. Op de vergadering waren 102 van de 145 leden aanwezig en de voorzitter uit te tegenover de aanwezigen zijn grote vertrouwen in de toekomst. Over de nieuwbouwplannen zei de heer Breg man, dat de plannen er nu een duide lijk beeld van geven, dat met een doel matige opzet en een redelijke provisie voor de leden een nieuwe veiling te bouwen is. Verheugend is, dat het ge meentebestuur in ruime mate mede werking heeft verleend. Onveranderd zal worden doorgegaan met de verdere ontwikkeling van de veiling, daar in Leidschendam-Stomp- wijk nog grote tuinbouwmogelijkheden aanwezig zijn. De omzet van de veiling in 1962 bedroeg 10.429.404,-, een ver meerdering met 271/2 pet. vergeleken bij 1961. Met vermeerderings-percenta- ge stond de Veiling Veur aan de top in Nederland. Kaartavond bejaarden. De eerst volgende kaartgelegenheid voor de be jaarden wordt gehouden zaterdagmid dag a.s. om twee uur in het R.K. Ver enigingsgebouw aan de Damlaan. Geboren: Maria d. van H. J. Post en C. M. Hermanie; Christiaan J. C. M. z. van J. B. A. van Haperen en W. C. M. Oomen; Josef M. z van M. F. J. van Heiningen en M. C. C. Koot; Martinus P. W. z van M. J. Robijn en A. C. E. Klijsen; Johannes M. G. z van J. M. v. Rijn en K. M. T. van Rijn; Petrus A. M. z van J. C. van der Sman en J. B. M. Hermus; Arjen Chr. E. z van T. Wel- heim en E. Kruisinga; Petrus Th. z van J. A. Remeijsen en A. M. J. Koelman; Apolonia H. d van J. van Laar en A. H. van Wijlen. Getrouwd: Ch. L. Verdonk met M. G. Schaad; Th. J. Copper te Vlaardingen met A. G. Nauta. Overleden: Nicolaas A. A. Zoet 57 j.; Gerarda E. van den Berg 77 j. VOORHOUT MOZAÏEK-WEDSTRIJD Het bestuur van de VVV wil niet achterblijven om de a.s. hoogtijdagen van het bollenseizoen luister bij te zetten en heeft daarom besloten we derom een wedstrijd in het leggen van bloemenmozaiëken te houden. Een ieder kan gratis aan de wed strijd deelnemen. Er is een wissel beker en er-zijn mooie prijzen. De keuring heeft plaats op vrijdag 26 april, des namiddags om 5 uur. Deelnemers moeten zelf voor plaats en nagels zorgen. De eerste prijswinnaars in de klas se grote en kleine mozaïeken zullen op 27 april aan de streek wedstrijden deelnemen. Onder een groot mozaïek wordt verstaan een oppervlakte van meer dan 16 m2, onder een klein een opervlakte t.m. 16 m2. De inschrijving sluit op maandag avond 22 april a.s.. Inschrijfbiljetten O-i-on Voorhout. gemeld iin het huis van mevr. C.-L. eveneens aan de Eikenhorstlaan. Omdat ook in dit huis diverse deu ren waren afgesloten, heeft de in breker op drie plaatsen pogingen in het werk gesteld om binnen te ko men. De derde poging is geslaagd: hij stal uit de slaapkamer een hoeveel heid juwelen ter waande van 15.000. Tenslotte kwam er nog een melding van de Eikenhorstlaan van de fam. v. d. W. Ook hier weer hetzelfde beeld: een glas-in-loodiruitje ver- nieud, nu in de keukenkamer. Ken nelijk is de dief niet verder gekomen dan de keuken en onverrichter zake teruggekeerd. De bewoners van dit huis waren overigens wel thuis, maar sliepen- De volgende morgen bleek nog, dat een ruitje vernield was in een woning van de fam. Van W. in de Teylingerhorstlaan in Nieuw Wassenaar. Verder werden echter geen onregelmatigheden in dit huis ontdekt. GEMEENTE KATWIJK Openbare inschrijving standplaatsen consumptieijs Burgemeester en wethouders der gemeente Katwijk brengen ter al gemene kennis, dat op maandag, 8 april a.s. des voormiddags elf uur ten raadhuize de openbare inschrij ving voor de verpachting van een aantal standplaatsen voor de ver koop van consumptie-ijs gedurende de badseizoenen 1963 tot en met 1965 zal worden gehouden. De voorwaarden, waaronder de in schrijving zal plaats hebben, zijn kosteloos verkrijgbaar ter gemeente- sekretarie, afdeling algemene zaken. (Advertentie) KATWIJK Wit-Gele Kruis. Met een gro tere belangstelling dan we dit ge woon zijn vergaderde de afdeling Katwijk aan den Rijn van het Wit- Gele Kruis in het Parochiehuis. We gens verhindering van de voorzitter, de heer Willemse, presideerde de heer Bominaar, vice-voorzitter, de vergadering. Ook de secretaris, de heer S. Hofstra, kon wegens ziekte niet aanwezig zijn, zodat de 2de se cretaris mevr. Pampus de notulen las. Het jaarverslag kon wegens de ziekte van de heer Hofstra niet ge lezen worden. Het financieel verslag deed mevr. Pampus. Een zeer uit gebreid verslag, dat helaas met een nadelig saldo sluiten moest. Ook de begroting voor 1963 liet geen voor delig saldo zien. Een lange bespre king volgde over mogelijkheden om de rékeninq sluitend te maken, maar die mogelijkheden waren er momen teel niet. Het bestuur zal zich hier over beraden. De bestuursverkiezing gaf tot uitslag, dat de heer S. Hof stra werd herkozen. Voor uitbreiding van het bestuur met een lid werd ge kozen de heer J. C. M. Schreurs. Zuster Nivarda had vele hartelijke woorden van dank in ontvangst te nemen voor het vele mooie en heil zame werk. dat zij in 1962 voor het Wit-Gele Kruis had verricht. De voorzitter hoopte, dat het zuster Ni varda gegeven moge zijn ook in dit jaar 1963 het werk van naastenliefde te kunnen vervullen op een wijze zoals men dat van zuster Nivarda gewoon is. Ook mevr. Pampus en de heer Willemse kregen woorden van dank voor het vele werk in 1962 voor de vereniging verricht. Na sluiting der vergadering bleef men nog enige tijd bijeen om .bingo' te spelen, waardoor velen met mooie priizen huiswaarts gingen. Als bijzonderheid kunnen we thans vermelden, dat de meerderheid der opgekomen leden uit dames bestond. LISSE SLUIT EEN PERSOONLIJKE LENING BIJ DE NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK N.V. (Advertentie) NOORDW1JK Aan het Kindercorso zal dit jaar bijzonder veel aandacht geschonken worden. Muziekverenigingen zullen de stoet door het dorp begeleiden. Voorts zai de prijsuitreiking niet meer plaats vinden direct na het corso, maar op de daarop volgende woensdagmiddag in het KAB-gebouw waar een kindercircus zal optreden. Coöp. Boerenleenbank Gister avond werd in de mijnzaal van HBG de jaarvergadering gehouden van de Coöp. Boerenleenbank te Lisse on der voorzitterschap van de heer J. W. A. Lefeber, die er in zijn ope ningswoord op wees, dat de bank een goed jaar achter de rug heeft. In het jaarverslag merkte de kassier, de heer Van Gerven, op. dat de ver wachte terugslag niet gekomen is, terwijl het tempo geleidelijker is ge worden. Voor de bezoekers van de bank is het een aanwinst, dat door het slopen van twee oude huisjes een parkeerplaats naast de bank ge creëerd kon worden. De vergadering ging er mede ac- coord, dat het winstsaldo van 52.858.43 aan de reserve wordt toe gevoegd, waardoor de reserves zijn gebracht op 1.032.761.09. Bij de bestuursverkiezing werd de heer J. P. Rotteveel herkozen als lid van de Raad van Toezicht en de heer K. Dreijer als lid van het bestuur. De vergoeding voor de bestuursle den werd gebracht op 25.per ver gadering, terwijl het salaris van de voorzitter met ƒ1000.— werd ver- hoofd tot 3500.— per jaar. De Ver lies- en Winstrekening 1962 werd goedgekerd, eveneens de Balans over dit boekjaar De door het bestuur voorgestelde wijziging van de Statu ten in art. 5 en 6 werd door de ver- ffndHn? geaccepteerd. In verband met de Paasdagen zal de raad niet zo als gewoonlijk op de derde dinsdag van de maand in vergadering bijeenkomen, maar op dinsdag 23 april a.s. Tweekamp Klaverjaswedstrijd. - De Noordwijkse Klaverjasvereni- ging „Nooit Gedacht", die enige tijd geleden in de „Oude Gevel" een ne derlaag incasseerde in de jaarlijkse tweekamp tegen „Sport na Arbeid", speelde in Ons Gebouw de return- wedstrijd. In eigen huis wist „Nooit Gedacht" met ruim 2000 punten te winnen, zodat de stand 2—2 werd. Kruisjas-competitie - Bij de ge houden competitie-wedstrijd van de Klaverjasverenigipg „Noordwijk" ge speeld in restaurant De Beurs werd de uitslag als volgt: L. Caspers 8622; E. Wijnands 8436: G. Caspers 8227; C. Vermeulen 8205; P. v. Diemen 8199; J. Brederode 7933; mevr. Wij nands 7877; C. Collee 7874; mevr. v. d. Meer 7845: W. M. v.d. Meer 7842 punten. Coöp. Raiffeisenbank Onder voorzitterschap van de heer C. G. J. Alkemade hield de Coöp. Raiffei senbank in Rest. Flora haar jaar vergadering, waarbij de belangstel ling buitengewoon was. De voorzit ter sprak over de a.s. viering van het gouden bestaansfeest in 1962. Nadat enkele ingekomen stukken waren behandeld, werd verslag uit gebracht van het werk van de bank over 1962, waarvan wij de voor naamste cijfers weergeven (tussen haakjes cijfers 1961). Ontvangsten: spaarbank ƒ2.997.917,76 (2.764.383.01) (385.488.50). centrale bank 9.847.22 (10.237.494.30), postgiro 610.393.04 (433.012.10), lopende rekening: an dere banken 1.661.275.49 (1.312.336) rekening houders 11.705.382.18 (10.983.041.35), overige rekeningen 2.832.668 57 (3.162.871.48); rente 231.807.28 (214.977.84); provisie en kosten 46.989.51 (44.353.66). De uitgaven aan de spaarbank 2.021.188.09 (2.043.037.48), ver strekte voorschotten 602.275. (751.100.-), cenfcr. bank ƒ10.298.192.13 (10.297.349.97), postgiro 630.608.74 (440.937.6); lopende rekening andere banken f 1.676.809.65 (1.336.794.15), rekeninghouders 11.748.295.89 (11.251.183.73), overige rekeningen 2.902.775.13 (3.154.337.37), rente: 189.642.23 (150.750.30). Het totaal v. d. spaarb. geeft aan 5.743.249.42 (4.766.494.75), zodat er in 1962 976.754.67 meer door de spaarders is ingelegd. De winst over 1962 be draagt 18.762.64 (21.878.93). Beslo ten werd de winst over 1962 aan het reservefonds toe te voegen, waar door dit fonds een reserve aangeeft van 187.313.52. Het statistisch over zicht gaf aan: spaarders 2375 (2140), rekeninghouders 440 (386), voor schotnemers 181 (173), dagboekpos- ten 93300 (78439). De totale omzet 1962 is 60.913.300.94 (59.364.229.82), dus 1.549.091.12 hoger. Het leden aantal is 407 (384). In het bestuur werd herkozen de heer H. C. v. d. Loo en in de Raad van Toezicht de heer Alb. Mulder. Door de voorzitter werd mededeling gedaan, dat nog steeds geen rijks goedkeuring was ingekomen voor verbouwing van de nieuwe bank aan de Lijnbaanweg. Alles zal ech ter in het werk worden gesteld deze zo spoedig mogelijk te verkrijgen. Jeugd van DOS De jeugd van de Noordwijkse gymnastiek- en sportvereniging DOS hield haar on derlinge wedstrijden. Daar deze keer het Casino niet dis ponibel was, vonden deze plaats in het gymnastieklokaal. De uitslagen waren: Meisjes 69 jaar: le graad: 1 Li- dia van Drongelen 37,4 pnt; 2 Anne- marie Haasnoot 37 pt; 3 Ingrid van der Stroom 36,8 pnt. 2e graad: 1 Alie Marijnis 37 p; 2 Marion Blokpoel 36,2 p; 3 3 Jea— nette Passchier 36,2 p; 3 Willy van der Bent 35,4 pt. Meisjes 1012 jaar: le graad: 1 Janneke van der Niet 38 p; 2 Wendy Baalbergen 37,6 p; 3 Cora Vogelaar 37.2 p. 2e graad: 1 Monica van der Stroom 36,8 p; 2 Cobie Plug 35,6 p; 3 Cokkie Vos 35,4 p; 3e graad: 1 Ditta v.d. Werf 37,4 p; 2 Marian Korbee 36,8 p; 3 Majonne van Duin 35,4 p. NOORDWIJKERHOUT OVER STRUCTUURWIJZIGING VAN KAB In de gisteravond gehouden jaar vergadering van de afdeling Noord- wijkerhout van de R.K. Bond voor Handels-, Kantoor en Winkelbedien den (HKW) hebben ie aanwezige leden zich unaniem voorstanders verklaard van het voorstel van het hoofdbestuur de HKW als zodanig op te heffen en over te gaan tot de vorming van drie nieuwe bonden. De beide afgevaardigden, nl. mej. C. Berg en de heer G. v. Gijlswjjk zullen dus in de bondsraad op 5 en 6 mei a.s. de stem van de afdeling uitbrengen voor het hoofdbestuurs voorstel. Dat belangrijke besluit werd gis teravond in de zaal van hotel Van der Geest genomen na een uiteen zetting door de dïstrïctsbestuurder A. Fogarin, aangaande de in de KAB op handen zijnde structuurwijziging en de daarmede samenhangende wij zigingen in de diverse bij de KAB als vakcentrale aangesloten vakbonden. Hiet aanvankelijke idee van be drijf sbonden raakte geruime tijd ge leden, mede op grond van de erva ringen in de praktijk, reeds van de baan. Een poging tot vorming van 'n vakbond voor al het mediale per soneel stuitte op hardnekkige tegen stand van de zijde van de bond van technici. Een federatie van de vier bonden in het mediale vak t.w. de HKW, de werkmeesters, de technici en „St. Christoffel" bleek ook niet wenselijk. Na rijp beraad kwam de grootste van genoemde bonden, nl. de HKW, met het voorstel ziohzlef op te heffen en drie nieuwe bonden te vormen t.w. één voor het administratieve en commerciële personeel in de in dustrie, én voor de groep groothan del en detailhandel en één voor de zuiver administratieve bedrijven, zo als banken, verzekeringen, accoun tantskantoren, administratiekantoren ©d. IN WERELDNOOD ONSVASTENOFFER giro 5850 ten name van Bisschoppelijke Vastenactie Utrecht Moeilijkheden. De vorming van deze nieuwe bon den zal nog wel enigie moeilijkheden met zich brengen, vooral ook in de plaatselijke afdelingen van de HKW, welke vaak toch al niet zo groot zijn en nu in drie gedeelten uiteen zullen vallen. De ontwerpers van 't voor stel denken dan ook aan kringen in "plaats van plaatselijke af delingen. Uitvoerig zette de heer Fogarin de moeiijkheden rond de structuurwij ziging in de KAB uiteen en hij ver zekerde tenslotte, dat het vakbonds werk ononderbroken door zal gaan, want de HKW zal niet worden op geheven, voordat bedoelde drie bon den in staat zullen zijn haar taak over te nemen. Uit de aan de heer Fogarin ge stelde vragen bleek wel, dat vooral de ouderen onder de aanwezige HKW'ers de opdeling van hun krach tige, 27.000 leden tellende bond in drie nieuwe bonden wel met enige zong tegemoet zien, maar uiteindelijk zagen zij daarin toch de beste oplos sing, nu andere oplossingen niet haal baar zijn gebleken. Een voorbehoud zal de afdeling in de Bondsraad ma ken. De contributie voor de nieuwe bonden mag niet hoger zijn dan de huidige HKW -contributie. Bestuursverkiezing. Aan dit belangrijke besluit ging de behandeling van de normale jaar vergadering-agenda vooraf. De af tredende bestuursleden mej. C. Berg en de heren P. van Waas en G. van Gtflswijk werden bij acclamatie herkozen. Laatstgenoemde werd met op één na algemene stemmen als voorzitter herkozen. De kascontrole commissie dejalde bij monde van mej. Timmermans mede, dat bij de pen ningmeester alles in orde was en hem dus op grond van zijn jaarver slag decharge kon worden verleend. Wegens bijzondere huiselijke omstan digheden was penningmeester P. van Waas zelf in de jaarvergadering niet aanwezig. De voorzitter constateerde, dat het ledental van ruim 40 te constant is en wekte op tot ledenwerving in eigen kring. Op de vraag van Frans Jansen, werkzaam in de administratie van een bollenbedrijf. „Wat heb ik nou aan de bond", gaf de heer Fogarin een uitvoerig antwoord, waarin hij duidelijk aantoonde, dat iedere werk nemer thans profiteert van hetgeen de vakbonden voor hem hebben be reikt en dat nog dagelijks bergen werk worden verziet om de positie van de werknemers te verbeteren en ook de individuele belangen van elke werknemer zo nodig en voorzover mogelijk te beschermen. LEIDERDORP Boekenweekavond Woensdag werd in Irene een Boekenweek gehouden, welke werd geopend door burgemees ter R. M. Gallas. Deze avond is tot stand gekomen in samenwerking van Cultu rele Raad van Leiderdorp en Liethorps Boeckhuys. Het schrijversprotest was oorzaak, dat men niemand bereid had gevonden als spreker op te treden. Mevr. Anite Kaptein verzorgde 'n lite rair cabaret. Met gezongen, gesproken liedjes en korte verhalen van bekende en onbekende schrijvèrs oogstte zij, vooral door een zeer goede voordracht, veel succes. Als dank ontving zij van mej. Van der Voort een boeket tulpen. Mevr. Kaptein werd bij haar liederen begeleid door Harrie Broekhuizen. VOORSCHOTEN Geboren: René Laurentius Julius z.v. O. W. L. Witjes en J. Maass; Antonius Martinus Johannes z.v. A. F. Sluiter en A. J. M. Verbeek; Theodoras Jphanhes. Gijsbertus z.v. J. G. Valentijn en W. M. v. Wijngaarden; Jolanda d.v. F. Bosma en G. Boers; Anneliese Antonia Hermi- na Maria d.v. F. V. J. v. d. Berg en H. M. v.d. Berg; Cornelia Alberta Maria d.v. C. A. v.d. Valk'en A. M. Devilee. Ondertrouwd'; Eeuwe de Vries 24 j., taxi-ondernemer, en Henderika K. Weg gen 21 j., z.b. Gehuwd: Jacob Korenhof 54 j. en Hu- berdina A. v. Nieuwenhuljzen 45 j.; Taco F. Berboon 28 j. en Fransje Riet bergen 25 j.; Willem H. v.d. Luit 24j. en Augusta P. Kop 23 j.; Johannes A. Al'bers 30 j. en ;Geertruida E. Boom 27 jaar. Overleden: Maria Gerwig e.v. Kooij 74 j.; Casper M. Gertenaar 75 j. BERT ZOET NEEMT DEEL AAN RONDE VAN GELDERLAND (Van onze wielermedewerker) Voor de bekende klassieker de Ronde van Gelderland over een af stand van 130 km. waren niet minder dan 300 inschrijvingen binnengeko men. Er moest een strenge selectie worden toegepast om tot het toege stane aantal van 130 renners te ko men. Op 27 april komen dan ook de sterkste amateurs aan de start, onder wie Cornelisse, Visser, Van de Keme- nade, Van Espen, Solaro, Boom, Den Hartog, Oudkerk, Walravens, Rudie Liebrechts en de Sassenheimer Bert Zoet van de Swift-combinatie. Bevel tot uitwijzing Spanjaarden opgeschort Hei bevel van de burgemeester van Sittard, de heer H. M. J. Dansen, waar bij tweehonderd Spaanse mijnwerkers werden uitgewezen, Is op verzoek van de hoofddirectie van de Staatsmijnen opgesohort. Het bevel tot uitwijzing gaf de bur gemeester, omdat de Spanjaarden door hun ontslag en door de ontzegging van het verblijf in het gezellemhuis Leijen- broek, zonder werk of onderdak zou den komen en daardoor voor de ge meente Sittard de status van ongewens te vreemdeling zouden krijgen. Burgemeester Dassen voedge aan deze mededeling toe, dat de verblijfsvergun ning voor de Spanjaarden is gebonden aan de duur van de werkvergunning. Het verblijf in het gezellenhuis was de Spaanse mijnwerkers ontzegd per vrij dag 5 april, 's morgens om negen uur. Het bevel van burgemeester Dassen zou op dat moment van kracht zijn geworden, als alles niet op losse schroe ven was komen te staan. Het verzoek om opschorting van het bevel willigde burgemeester Dassen, naar hij zei, graag in. Van hem hoeven de Spanjaarden niet weg. Hij vond het spijtig, dat de zaak zo is gelopen en dat de Spanjaarden niet tijdig er toe kwamen de in Nederland gebruikelijke weg te bewandelen om hun grieven aan de betrokken instanties bekend te maken. De Staatsmijnen hebben besloten een groep van 200 Spaanse arbeiders die dinsdag j-.l. in staking zijn ge gaan, te ontslaan, omdat naar hun mening de verzorging, die zij in het gezellenhuis „Leyenbroek" te Sittard genieten, beslist onvoldoende is. De staatsmijnen hebben de stakers toen de toezegging gedaan, dat zij on verwijld een onderzoek zou instellen naar de gerechtvaardigheid van hun klachten, op voorwaarde, dat zij on middellijk weer aan het werk zoulen gaan. De stakers hebben op dit voor stel niet gereageerdmaar zetten hun staking voort. De staatsmijnen heb ben daarop de knoop doorgehakt en hebben besloten de Spanjaarden van daag te repatriëren. (Inmiddels is het uitwijzingsbevel door de burge meester van Sittard opgeschort. Zie elders. (Gisteravond zijn in het ge zellenhuis besprekingen gevoerd over de regeling van de thuisreis van de Spanjaarden. De gemeentepolitie heeft met assistentie van de mijn- politie gepatrouilleerd rond het ge bouw, maar er deden zich geen on geregeldheden voor. Op de vraag, welke hun klachten omtrent de verzorging in hun tehuis waren, antwoordden zij, dat zij voor al bezwaren hadden tegen het. tij/dst'ip waarop de warme maaltijd geser veerd werd (zeven uur 's avonds) èh tegen het naar hun mening te weinig uitgebreide menu. Bovendien wens ten de Spanjaarden warm stromend water op hun kamers en een gezel liger aankleding van 't gezellenhuis Tenslotte achtten zij damesgezelschap onontbeerlijk. Een tweede groep Spanjaarden, waaronder ook hier en daar ontevre denheid heerste over de maatregelen van de staatsmijnen tegen hun land genoten, is echter aan het werk ge bleven, alhoewel men ernstig reke ning houdt met de mogelijkheid, dat ook zij het wenk zullen neerleggen. De bevolking van Zuid-Limburg ziet de Spanjaarden niet zonder vreugde vertrekken. Herhaaldelijk waren de Spanjaarden gedurende het laatste half jaar de oorzaak van hef tige twisten, waarbij niet zelden het mes werd gehanteerd. De Nederlandse Katholieke Mijn- werkersbond heeft aan de gezamen lijke steenkolenmijnen in Limburg een schrijven gericht, waarin hij verklaart volledig achter de maat regelen van de Staatsmijnen te staan. „Het aanwerven van buitenlandse arbeiders is niet bevorderlijk voor de orde en rust die het mijnbedrijf drin gend behoeft. In verband hiermee verzoeken wij u de werving van bui tenlandse arbeiders onmiddellijk stop te zetten", aldus de Katholieke Mijn- werkersbond. Het schrijven is onder tekend door de bondsvoorzitter F. Dohmen en secretaris J. Palmen. i Abonneer U op een goed, principieel blad. Neem DE LE1DSE COURANT. Uitgebreid nieuws uit bin nen- en buitenland en uit uw omgeving. Een reputatie op sportgebied. Vul deze bon in; wij zorgen voor de rest. Ondergetekende: Woonplaats:. geeft zich hierbij op als abonné en wenst betaling per week (ƒ0.65) per maand (ƒ2.80) per kwartaal (ƒ8.25) Doorhalen wat niet verlangd wordt Willen wij U of een van uw kennissen ter kennismaking De Leidse Courant twee weken gratis op proef zenden? Ook dat kan als U onder staande bon invult. De heer/mevr./mejj Adres: zal gaarne De Leidse Courant gratis 2 weken op proef ontvangen. Deze bon verzenden als drukwerk in open envelop (4 cent poetzegel) aan De Leidse Courant, Papengracht 32, Leiden.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 10