Keelpijn VELDSLAG OM SIGARETTEN KOSTTE RIJNSBURG VELE DUIZENDEN ASPRO HET RIJMENDE PAARD £iefde met een Maa£dCettet WOENSDAG 3 APËlL 1963 QE LEIDSCHE COURANT PAGINA J VOOR DE LEIDSE KANTONRECHTER Plantsoenen en huizen moesten het ontgelden Dat in de annalen van Rynsburg 4 augustus 1962 niet zal zijn geboek- ijiet inzet van ai haar energie en vin dingrijkheid door de Rijnsburgse bur gerij glansrijk gewpnnen. Wel zal in het gemeente-archief de rekening van en kele duizenden guldens aan schade had aangegeven. Uit het proces-verbaal bleek inderdaad, dat zijn zoon op 11 jdnudti jl. was geboren en de aangifte eerst op 15 januari, dus één dag te laat, had plaats gevondên. „U bent urw vrouw toch wel in die eerste drie da gen gaan bezoeken en had dus alle ge legenheid om ook even naar het Leids stadhuis te gaan," weerlegde de kan- tonrèchtpr vèrdachtes pleidooi. „Daar had ik het te druk voor," sprak ver dachte dit tégen. „U liet üw particulier beiang prevaleren boven uw wettelijke plicht om de geboorte tijdig aan te ge ven," stelde de officier daarna vast en eiste ter correctie 10 boete subs. In de ontwikkelingslanden dragen de bejaarden stil hun leed ter wel akkoord waren gegaan met een cier er de nadruk op, dat de piloot in landifig óp het feestterrein nadat de zijn kwaliteit van gezagvoerder dê he- hellkbpter ter verhoging van de attrac- likopter inderdaad als de hoofdschul- tie enige rondjes boven het publiek had dige kon worden gekenmerkt. „In te- - gemaakt. Dat de ontsteltenis bij de genstelling tot deze verdachte was de «agen Die verontschuldiging inzake feestautoriteitèn zeer groot was toen zij piloot als vliegtechnisch deskundige het„ slechte busverkeer gaat hier niet zagen, dat men vanuit de helikopter wel degelijk op de hoogte van de voor- °P- concludeerde de kantonrechter op .j a toch sigaretten ging droppen behoefde schriften der R.L.D. en had hij zonder zijn beurten vonniste conform, staafd als de datum, waarop nauwelijks in het proces-verbaal te de vereiste vergunning deze reclame- in de eeuwenoude Rynsburgse worden vastgelegd. De onderhavige ver- vlucht moeten afwijzen," aldus gaf de een grote veldslag om pakjes sigaretten dachte de Uoot zal zich tzt moe_ officier de betreffende iloot als een *rerd geleverd behoeft nauwelijks tte- verantwoorden - had destijds, al- „voorproefje" van wat hem vanrechts- toog. Zelfs niet al-werd deze ve ds g du- dtèerde de kantonrechter uit het wege nog te wachten staat. De mede- proces-verbaal, tegen de politie ver- plichtigheid van de gul strooiende TV- klaavd, dat zij zonder meer een haar omroepster kan worden teruggebracht gegeven opdracht had uitgevoerd, uit- tot haar verzuim om vóór de bewuste gaande van de veronderstelling, dat de rondvlucht eerst naar de vereiste ver- gevraagde vergunning inderdaad was gunning te vragen. Ter correctie hief- worden bewaard, omdat de eindzege verleend Ik wist verklaarde verdach- van eiste de officier ƒ30 boete subs. 6 ---------- slechts kon worden behaald ten koste te l€tterlijk> niet> dat de toestem- dagen. Met een conform vonnis werd koop had zich voor de Haagse recht- van een grove ravage aan vernielde m}ng Voor deze reclamestunt was ge- het tweede bedrijf symbolisch afgeslo- ten nadele van zijn werkgever enkele plantsoenen, afsluithekken regenpijpen. weigerd en ik dus mede in overtreding ten. In het derde bedrijf zal t.z.t. de tennadele van zijn werkgever enkele dakgoten etc..etc. Ook zal £ft zow^l bij was- In zijn requisitoir legde de offi- piloot dus de hoofdrol vervullen. De Haagse rechtbank Door kaartroes kwam goudsmid tot diefstal Een 42-jarige goudsmid uit Bos- IN WERELDNOOD ONSVASTENOFFER giro 5850 ten name van Bisschoppelijke Vastenactie Utrecht het gemeentebestuur als bij het bloe. mencorso-comité nog zeer lang in her innering blijven, dat op die datum met name de eerste zaterdag in augustus de grote dag van het traditionele bloemencorso geheel in het kader van het corso-feestprogramma 's mid dags boven de hoofden van de duizend- sieraden zou hebben gestolen. Verdachte had weliswaar toestem ming van zijn werkgever om bepaal de artikelen mee te nemen en die te verkopen, doch uiteraard moes- ,99 ten de ontvangsten worden afgedra gen. Dit had verdachte van enkele voorwerpen nagelaten. Hij was tot „Ik ben die dag niet van mijn erf af- rechter besloot daarom maar om de de feiten gekomen, doordat hij Verdachte: „Mijn auto stond in Hazerswoude Verbalisant: „U bevond zich op het Kort Rapenburg koppige menigte een helikopter ver- geweest en heb weliswaar mijn auto zaak aan te houden tot 6 mei a.s. ten- een roes Van kaartspelen was ge- scheen, die na enige afgesproken rond- aan mijn zoon uitgeleend, die be- einde de veehouder in de gelegenheid raakt en daar geld aan verloor. jes in plaats van als een attractief vond zich op dat tijdstip in Hazerswou- te stellen zowel zijn zoon als twee gé- De officier van justitie eiste acht cndeiceel van het feestprogramma de, waar hij bij een collega van me een tuigen „het behoeft heus geen hele maander gevangenisstraf waarvan 3 midden op het feestterrein te landen, feestdineetje bijwoonde". Met dit schijn- rij te zijn," voorzag de kantonrechter maander voorwaardelijk. onverwacht „met gulle hand" per Klei- baar waterdicht alibi trachtte een 59- eventuele stormloop van getuigen De rechtbank veroordeelde ver- ne parachutes pakjes sigaretten ging jarige veehouder uit Nieuwkoop de mee te brengen ten bewijze, dat zijn dachte tot 6 maanden gevangenis- .rondstrooien" als reclame voor bekend sigarettenmerk. geen straf waarvan 3 maanden voorwaar delijk met 3 jaar proeftijd. een edelachtbare heren van het Kantonge- alibi inderdaad waterdicht is recht te Leiden er afdoende van te derde met zijn auto op stap is ge- Zeer lang zullen de vroede vaderen overtuigen, dat het dus onmogelijk zijn weest. van Rijnsburg en met hen de verant- auto kon zijn geweest, die op 19 no- woordelijke leden van het corso-comi- vember jl. 's middags „om of omstreeks té zich ongetwijfeld blijven herinne- 3 uur" op het Kort Rapenburg door het ren, dat de menigte bij het zien van rode stoplicht was gereden. „Ik heb 't „Door de slechte wegen lag het bus. deze „sigarettendropping onstuitbaar kentekennummer zowel van het vóór- verkeer ook totaal in de war en toen 2ich te verantwoorden een 42-jarige in beweging kwam om een ware veld- als het aehternummerbord genoteerd en het even ging. was ik net één dag te veehouder uit Katwijk, die zich aan Geboorte-aangifte een dag te laat Haagse politierechter Voor de Haagse politierechter had WIJ HEBBEN in de afgelopen wekën de noden der ontwikkelingslanden be schouwd vanuit verschillende gezichts punten, die éven zovele fazëri in het menselijk bestaan vormen. Na het kind, de opgroeiende jeugd en de volwassen mannen ert vrouwen, richten wij onze aandacht deze eerste passieweek op de bejaarden, 's Levens einde dient zich bij hen aan in groeiende scherpte van kontouren. In onze moderne, wester se samenleving wordt dit vaak verdoe zeld. We weten nauwelijks nog wat ouderdom is. HET AANTAL BEJAARDEN is in de westelijke wereld dank zij de medische vooruitgang sterk toegenomen. Hierdoor is een bejaarden-probleem ontstaan. Al gemene voorzieningen voor bejaarden ontbraken of waren onvoldoende aanwe zig, terwijl anderzijds de familiebanden te los werden om vandaar hulp te mogen verwachten. Op verschillende wijzen tracht men hulp te bieden. Naast de ouderdoms- verzekering is er het systeem van een basis-pensioen voor allen en de armenzorg, welke laatste inspringt, waar het nodig is. Op dit gebied dient zelfs in de hoogontwikkelde landen nog heel wat te gebeuren. Maar de toestand is paradijselijk te noemen in vergelijking met het lot der bejaarden in de ontwikkelingslanden. Er is voor hen werkelijk geen enkele voorziening getroffen. Hun armoede is hemeltergend Nauwelijks nog in staat in hun levensonder houd te voorzien, moeten ze er toch iedere dag op uit trekken om met wat eenvoudig werk of door te bedelen hun dagelijks brood bij elkaar te krijgen. Voor hen is de ouderdom geen gloriekroon maar een trieste last. WANNEER we de aanvragen bij de Bisschoppelijke Vastenaktie door kijken treft het ons dat slechts één aanvrage betrekking heeft uitsluitend op de bejaarden. In Ethiopië (Afrika) wordt gevraagd om een huis voor ouden van dagen te Lechemti en te Dembidollo. In verdere gevallen delen ook de bejaarden in de verzorgingsprojekten als ziekenhuizen, klinieken, voedselvoorziening enz. Wij die steeds meer oog krijgen voor de noden der bejaarden in eigen land, laten wij in deze stille passietijd ons het stil gedragen leed van de bejaarden in de noodgebieden aantrekken. rótten te gaan leveren. Geen plantsoen klaarde verbalisant echter met nadruk was te mooi, geen hek te stevig en geen en uiteraard onder ede. dak te hoog om toch maar in het be- „Man, ik kan zit van zo'n pakje mét parachute te meebrengen, diè allemaal kunnen ver van mijn vrind in Hazerswoude stond". v v.b ob VCCIIUUUCl Uil ^|A, U1C fall.ll wall slag om het bezit van een pakje siga- er ii dus geen twijfel mogelijk ver- laat zodat ik het vergezocht vind om vernielingen aan een auto en bele- de Haagse politierechter, dat hij de rechter dan ook rekening met de fi- mij hiervoor een proces-verbaal te ge- digen van zijn buurman zou hebben verleiding niet had kunnen weer- nanciële moeilijkheden van verdach- ven". Aldus eën 41-jarige kantoorbe- schuldig gemaakt. staan de bromfiets mee te nemen, te; het vonnis werd f 40,- boete plus hele rij getuigen diende uit Zoetermeer, die terechtstond De scheldpartijen zouden zich her- die hij onbeheerd bij het station zag de 15 dagen gevangenisstraf voor naal kunnen ver- omdat hij de geboorte van zijn 2oon. haaldelijk hebben voorgedaan, doch staan. De financiën lieten hem niet waardelijk. de klaren, dat mijn auto toen op het erf die jn een Leids ziekenhuis ter wereld in de nacht van 25-26 nov. was de toe zulk een karretje aan te schaf- kwam, niet binnen het wettelijkë ter- buurman zo slim geweest het ge- fen, zodat de kantoorbediende zijn mijn vah 3 dagen bij de B.S. van Leiden beurde op een tape-recorder vast te toevlucht tot de diefstal had geno- leggen. men. De officier van justitie verklaarde De officier van justitie stelde zich een en ander te hebben gehoord en de Vraag, of dit nu diefstal was of hoewel verdachte ontkende, nu toch Joy-riding" want verdachte had voldoende bewijs te vinden om tegen zich weliswaar het voertuig toege- verdachte 2 weken gevangenisstraf, eigend, maar het toch later weer komen. Men draafde dwars door plantsoenen, klom over hekken en klau terde langs regenpijpen naar de daken „Je hebt je vast en zeker vergist", dien met een niets ontziende rage en ten de verdachte verbalisant van repliek. koste van ontelbare vernielde planten, „Een vergissing is menselijk," hekken, regenpijpen, dakgoten en dak- voegde hij er nog verzachtend aan toe. pannen om van jaspanden en -mou- De kantonrechter vond het „een duis- wen e.d. nog maar niet te spreken. Het ter geval", temeer daar „de voorlopige behoeft geen betoog, dat deze niet in verdachte" desgevraagd met zekerheid het programma voorkomende reclame- kon antwoorden, dat zijn zoon op ge stunt met genoemde gevolgen van dien noemd tijdstip vaders auto absoluut niet allerminst werd geapprecieerd. Ook be- niet aan een derde had uitgeleend, hoeft niet te worden vermeld, dat de „Récht is recht, edelachtbare, en ik piloot van de helikopter en met hem ben niet van plan om voor de fout van de charmante met gulle hand sigaret- een ander op te draaien," hield de vee ten droppende jongedame een appeltje houder voet bij Stuk. Daar verbalisant met de Rijksluchtvaardienst te schil- op zljri beurt uiteraard eveneens „geen len kregen met een proces-verbaal op duimbreed,, toegaf, was en bleef het de koop toe. Het tweede bedrijf van „De slag om sigaretten" speelde zich gisteren af in de rechtzaal aan het Rapenburg en was uiteraard heel wat minder luidruchtig en spectaculair van opzet en inhoud dan het eerste. In dit tweede bedrijf moest genoemde jongedame, een 20-ja- rige TV-omroepster uit Rijswijk, te- Dc export van bloemkwekerijpro- rechtstaan als mede-schuldige aan de dukten Is In 1962 ten opzichte van vèrmelde consternatie, doch zij liet in het jaar daarvóór met 20 miljoen gul- dit bedrijf rustig verstek gaan. Dit ver- den gestegen tot 98 miljoen gulden. Madurodam vandaag geopend geval iiidërdaad duister. De kanton- Gestegen export van bloemkwekerijprodukten tijd van 3 jaar. De verleidelijke bromfiets (Advertentie) Alphen aan den Rijn verklaarde voor hinderde de kantonrechter mr. W. de De snijbloemennitvoer bracht hier van het grootste deel, 82 miljoen gulden op. Dit is gisteren meegedeeld door Ontsteltenis Koning en de officier mr. C. Sluijk ech ter niet om, na een resumé van 't eer ste bedrijf vastgelegd in een lijvig -Mi proces-verbaal te hebben geciteerd de voorzitter van de "groep bloem en de sigarettenslag nog eens te heb- kwekers van de Ned. Kath. Bloe ben laten herleven, het tweede bedrijf mistenvakbond, de heer H. Kolk, op tóch doorgang te laten vinden, ook al de algemene vergadering van deze moesten de dialogen tussen de magistra- groep in Utrecht. ten en de hoofdrolspeelster-verdachte De heer Kolk zëi, dat Diiitsland vanzelfsprekend achterwege blijven en het grbotste deel van de Nederlandse konden alleen de monologen van de exportstijging heeft opgevangen. De ze concentratie op Duitsland maakt de uitvoer, volgens hem, kwetsbaar en hij acht het daarom ook van groot belang, dat aan het zoeken van af zetmogelijkheden buiten Duitsland Uit genoemd resumé kwam o.m. naar vee] aandacht wordt besteed, voren, dat voor vermelde „reclame-stunt" De heer Kolk stelde, dat de handel die wel was aangevraagd doch niet jn bloemkwekerijprodukten in het toegestaan was de Rijksluchtvaart- afgelopen jaar sterk afhankelijk is dienst alsmede Rijnsburgs burgemees- geweest van de weersinvloeden. Door het geringe aanbod liepen de prijzen rond de topdagen zeer sterk op, het- ;7An nnrk zr jwy geen, naar zijn oordeel, een ongun- 1UU»UUU VClïl JyAij stige weerslag had op de consumenten van wie er velen door de hoge prijzen voor Franse stakers wonit nog ver. Het verbondsbestuur van de Ka- meld, dat ook de bloembollenexport tholieke Arbeidersbeweging heeft op in 1962 een zeer grote toeneming te een gisteren in Utrecht gehouden zien heeft gegeven en wel van 248 vergadering besloten, een bedrag miljoen gulden in 1961 tot 278 mil- van 100.000 over te maken aan de joen in het afgelopen jaar. De uit- Christelijke Mijnwerkersbond in voer naar de Ver. Staten en Canada Frankrijk. liep echter verder terug. Vandaag (woensdag) heeft het waarvan 1 week voorwaardelijk, te fangs"de"weg neergezet „Ik had be- miniatuurstadje Madurodam zijn eisen. slist niet de bedoeling om de brom- Pooien weer opengesteld voor het De politierechter veroordeelde ver- frets te houden, ik wilde alleen maar nieuwe seizoen. De minister-presi- dachte overeenkomstig die eis. een r^je maken", betoogde ver- dent, prof. dr J. E. de Quay, heeft de Gelijktijdig werden nog twee ver- dachté. officiële opening verricht. Ter be dachten die aan de scheldpartij had- J; groeting van de minister-president den deelgenomen veroordeeld ieder die grond wilde de officier dan waren Bees (N.-Br.), waar de tot f 75,- boete en voorwaardelijk de joy-riding aannemen en vanwege keer ©n mevrouw De Quay hun bui een week gevangenisstraf met proef- blanco strafblad volstaan met henhuis hebben, het St. Antonius- f 75,-boete of 15 dagen hechtenis en gUde en de Irene-Harmonie overgeko voorwaardelijk een maand gevange- ^en nisstraf met proeftijd van 3 jaar. gtrenge winter heeft niet kun_ „Een duur ritje overwoog ver- nen verhinderen, dat er in het stadjé Eer. 21-jarige kantoorbediende uit aacftte- verschillende nieuwe gebouwen ver- Het bleef duur genoeg, al hield de rezen zijn. Zo is er een moderne openbare bibliotheek, een model van de gebouwen van Van Gend en Loos te Utrecht, en het Frans Hals Mu seum, dat echter nog in aanbouw is. Het havenmaterieel is verrijkt met de zeesleper Zwarte Zee, een duw boot met 4 bakken en een model van de nieuwste motorreddingboot, de Koningin Juiana. Schiphol-Maduro- dam heeft zich kunnen handhaven als een van de belangrijkste vlieg- havens ter wereld, hetgeen blijkt uit het feit, dat weer drie maat schappijen landingsrechten hebben aangevraagd en verkregen. De spoor wegen in Madurodam zijn dit jaar uitgerust met de nieuwste technische snufjes. De treinen zijn automotisch bev eiligd, en liggen dus ruim tien jaaf voor op de werkelijkheid. Ook op het gebied van de recreatie blijft het stadje niet achter: binnen kort begin men met de aanleg van een z.g. „kristalbad", naar het voor beeld van een zwembad te Apel doorn. Evenals vorig jaar zal in het ka der van het Holland Festival een tentoonstelling van kleinplastiek worden ingericht, waarvoor men ech ter enkele grenswijzigingen nodig acht. Een grote uitbreiding acht men economisch niet verantwoord, aange zien het bestuur van de stichting van oordeel is, dat het niet waarschijn lijk is, dat een dergelijke uitbreiding ook een hoger rendement zal opleve ren. Bovendien wil men het doel van dit stadje, namelijk een jaarlijkse bijdrage van 100.000 gulden aan het Studenten-sanatorium, niet in gevaar brengen. Adele was Meg's stiefmoeder een magere, levendige vrouw, dol op het grotestadsleven, feestjes en mensen. Zij behandelde Meg vrien delijk genoeg, maar had haar toch altijd min of meer het gevoel gege ven, dat zij er maar een beetje bij hing. Dat was tenslotte natuurlyk, meende Meg. Zij hing er maar een beetje bij. Zij was zo volkomen an ders dan haar stief-broertje en zusje, die vlot en vrolijk waren, net als Adele. Rosemary was een knappe bakvis en Peter een aantrekkelijke jongen van dertien, terwyl Meg zelf te lang en te kalm en allerminst knap was. Misschien had de dood van haar moe der, toen zij nog pas drie jaar was, haar een ernstig en eenzaam kind ge maakt. Toen haar vader opnieuw trouwde, had het geringe leeftijdsver schil tussen haar en ae nieuws ge zinsleden Meg er toe gebracht een loopbaan te kiezen. Vertaling: J. A. W. VAN HACHT Maar waarom in 's hemelsnaam nu net koken? had Adele gevraagd, toen Meg koppig verklaarde, dat zij een graad wilde halen in hogere huishoudkunde. Op die manier zul je heel geen GESCHIKTE mannen ontmoeten, had zij vervolgd. Je bent tenslotte aan het Hof voorge steld, en ook al was het je, tengevol ge van de dood van je vader, niet mo gelijk het seizoen mee te maken, toch heb je mogelijkheden gehad, welke honderden andere meisjes nooit zul len krygen. Haar donkere ogen had den zich verhard, toen zij vervolgde: Die arme Rosemary, bijvoorbeeld. Ik denk niet, dat zij JOUW kansen Aft. UCIIJV IlICl, UBl C. IJ zal krUgen. Toenztf je vlug trouwt, bftëfhèl 4 jé zijn ieté voor haar te doen, wanneer waardoor je onafhankelijk wordt. DAN zal het je misschien mogelijk het zover is. Adele had haar smalle schöuders opgehaald. Jé beht niet knap, Meg, maar niet IEDERE man vraagt naar een knap gezichtje. Vooral niet, wanneer zijn vrouw een eigen ruim inkomen heeft. Meg had zich zwijgend omge draaid. Waarom moest Adele altijd terugkomen op het feit,, dat zy in het bezit van een flink kapitaal zóu ko men, wanneer zij trouwde? En waar om moest zij steeds hameren op het denkbeeld, dat niemand Meg om haarzelf zou willen trouwen, doch alleen om de extra attractie Van een eigen inkomen. Het bezorgde Meg een complex. Als zij knap was geweest, het soort meisje, tot wie de mannen zich ogen blikkelijk aangetrokken gevoelden, ongeacht andere voordelen, zou zij zich misschien meer zeker van zich zelf hébben gevoeld. Maar zoals de situatie nu was, was er diep in haar binnenste een vast besluit gegroeid om een loopbaan te kiezen en haar eigen brood te verdienen. Om dan op zekere dag indien zij tenminste zo ge lukkig was, de man te vinden, die zy zou kunnen liefhebben en die haar zou beminnen, Meg, enkel om dat zij Meg WAS. Daarom had zij ook weg willen gaan van Adele, die maar steeds pro beerde Meg in de richting van wat zij ..geschikte candidateh" noemde, te sturen, wat enkel de een of andere man betekende, die Meg terstond wilde huwen, zodat zij in het bezit van de erfenis van haar vader zou komen om dan, met haar getrouwde status en haar eigen geld Rosemary te helpen. Rosemary zou Meg's hulp niet no dig hebben. Op haar zestiende jaar was zij reeds opvallend knap en po pulair bij de jeugdige leden van de andere sexe op een wijze, zoals Meg hooit was geweest. Öugh wekte haar uit haar gepeins. Je bent opeens zo in gedachten verzonken. Hij glimlachte tegen haar. Ik geloof, dat je al spijt hebt, dat je al die vakantie-pretjes moet missen. Meg schudde langzaam het hoofd. Neen werkelijk niet. Ik ben heel blij, dat ik hierheen gekomen ben! Weg van Adele die naar Ma jorca was gegaan, met Rosemary en Peter, tot het laatste ogenblik protes terend tegen Meg's koppigheid en haar waarschuwend, dat zij prach tige kansen ongebruikt liet. Hugh had de auto inmiddels langs het trottoir van eeii drukke straat laten stoppen. Ik geloof, dat ik je hier het best kan afzetten. Merridew, waar Derek zijn vishengel wil kopen, is hier vlak tegenover. En ddar gihds* rechts, zijn een paar erg aardige winkels. Phyl gaat altijd naar Otterham, geloof ik. De bus terug naar Pelrennick gaat elk half uur vanaf de Klokke-Toren dat is vlak voorbij Merridew. De- rek weet wel waar het is, niet waar, oude jongen? Het spijt me, dat ik je niet met de auto mee terug kan ne men, Meg, maar ik vermoed, dat ik wel de hele middag met mr. Warren zal bezig blijven. Hij logeert buiten de stad in het grote hotel aan de boulevard, Mount Bay genaamd. Meg en de beide kinderen stapten uit. We zullen het best vinden, ver zekerde Meg hem. Dank je, zij aar zelde even, alvorens er verlegen aan toe te voegen: Hugh. Hij glimlachte vriendelijk tegen haar. Het was me een genoegen. Tot straks dan makr. Amuseer je. St. Alvyn was een mengsel van oud en nieuw; een schilderachtige haven met een warnet van nauwe straatjes er vlak omheen, omhoog lopend naar de brede, nieuwe promenade, met vrolijke, witte huizen en grote ho tels, welke uitkeken op de baai en op de wyde, blauwe zee. Derek kocht zijn vishengel en Jess kocht was snoepjes en een nieuw kleurboek en daarna hielpen beide kinderen Meg een nieuw badpak Uit zoeken. Derek toonde een afkeer voor rose en rood en Jess vond niets aan don kerrood of groen, terwijl Meg zelf niet enthousiast kon zijn over het vrolijk-gebloemde lastex, dat Jess vurig bewonderde. Tënslotte werd de keus bepaald op een eenvoudig maar smaakvol badpak in een blauw, dat niet helemaal marineblauw was maar toch ook weer gee,n donker blauw en dat ieders goedkeuring wegdroeg. Derek dacht in termen van ice cream en Meg aan een welkome pot thee, toen zij op weg naar het café, waar volgens Jess „Mammy ons altijd mee naar toe neemt", voor een eta lage bleven staan om de producten van plaatselijke artisten te bewonde ren. Derek floot zachtjes. Gosh! bij het zien van een schip voor anker in de haven van Falmouth, terwijl Jess een rose-kleurig huisje bewon derde, dat uitzag over een rivier. Meg's blikken gleden waarderend van het ene stuk naar het andere. Terwijl zij daar zo stonden, trad een figuur uit de winkeldeur naar buiten, die even om zich heen keek en daar- by Meg en de beide kinderen ont dekte. (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1963 | | pagina 2