Ook Ewout H. weet zich voor zijn rechters weinig te herinneren 20 Mille boete voor valse poststempels BIDAULT IN PORTUGAL Vastenaktie ook voor verheffing van de vrouw De opvolging van Adenauer LEIDSE SCHAAKCOMPETITIE WOENSDAG 27 MAART 1963 DE LEIDSCHE COURANT PAGINA 8 RADIO TELEVISIE „Hennie W. kwam met wurgingsplan" John Ewout H. is de derde ver dachte in de Baarnse moordzaak die deze week door de rechtbank in Utrecht wordt behandeld. Een acht tienjarige jongen, die samen met zijn broer Boudewijn en zijn vriend Hen nie W. verantwoordelijk wordt ge steld voor de moord op Theo Mast wijk. Wanneer men op de dagvaar ding van de officier van justitie af gaat, heeft deze jongeman de klein ste rol in dit verschrikkelijke drama gespeeld. Hem wordt primair mede plichtigheid aan moord, gepleegd te- samen en in vereniging met zijn broer en Hennie W. ten laste gelegd. Subsidiair is de beschuldiging mede plichtigheid aan moord, gepleegd door Hennie W. Tenslotte wordt hem, in dien op deze eerste feiten geen ver oordeling kan volgen, medeplichtig heid aan poging tot moord ten laste gelegd. Ook nu weer stelde de president, mr. J. Gijsman, eerst de diefstallen aan de orde die door het trio waren gepleegd. Ewout gaf duidelijk ant woord op de hem gestelde vragen en vertelde uitvoerig hoe de diefstallen van fruit, bier en limonade in hun werk waren gegaan. Beleefdheid op voorkomendheid. „Het was voor ons een avontuurtje, deze diefstallen", zo zei hij. Uiterst beleefd werden de antwoorden van de verdachte toen hem bleek, dat de president hem met alle voorkomend heid tegemoet trad. Een voorkomend heid, die mr. Gijsman ook bij de an dere twee verdachten aan de dag legde bij zijn uitputtend verhoor. President: „Jullie zijn na de moord op Theo Mastwijk weer aan het ste len gegaan. Hoe kan dat nou?" Verdachte: „Het was het afreage ren van de narigheid die we met Theo hebben gehad en weer de zucht naar avontuur". Ewout verklaarde, even als de twee andere verdachten, dat Theo Mastwijk rond 22 juni 1960 in de torenkamer van de villa van zijn ouders werd opgesloten. Hennie W., aldus de verdachte, was bang voor Theo Mastwijk, omdat deze teveel van hem wist. Het ging niet om de diefstallen waarbij de gebroeders H. betrokken waren. Ewout verklaarde, dat hij niet het plan had geopperd om Theo Mastwijk te doden. Hij vond het onwaarschijn lijk, dat het plan van zijn broer Bou- denwijn zou zijn uitgegaan. Zelf zou Bezoek buitenlanders vijf procent gestegen Gedurende 1962 zijn ruim 3.8 mil joen overnachtingen van buitenland se gasten in hotels geregistreerd. Ten opzichte van 1961 betekent dat een toeneming van 185.000 overnach tingen 5 pet), aldus deelt het Cen traal Bureau voor de Statistiek me de. Het grootste aantal bezoekers kwam uit Duitsland (ruim 1.3 min. overnachtingen). Ten opzichte van 1961 is dit een toeneming van 6%. hij tegen het plan geprotesteerd heb ben. De president maakte hem erop attent, dat dit protest dan niet erg sterk is geweest. Ook deze verdachte weet zich wei nig te herinneren. Het is me allemaal zeer vaag, zo zei hij. Herhaaldelijk kwam hij terug op verklaringen die hjj eerder had afgelegd voor de rech- ter-commissaris. Ewouts plan. President: „U hebt het plan geop perd, het lijk te verbergen in de sta- pelput en met kalk te overgieten?" Ewout: „Dat is wel mogelijk, edel achtbare". Na dit antwoord raakte de presi dent wat geïrriteerd en zei: „Bij de politie en de rechter-commissaris wist U het wel". Daar antwoordde Ewout op, dat hij inderdaad met het plan was gekomen Mastwijk in de tuin te begraven en ongebluste kalk te gebruiken. Maar op de vragen van de presi dent of verdachte heeft gezien, dat Boudewijn later op de avond bij het bespreken van de mogelijkheid om Mastwijk op een andere manier uit de weg te ruimen een ijzeren staaf heeft gepakt en daarmee zwaaide en of Boudewijn heeft voorgesteld. Mastwijk een zak over het hoofd te gooien en hem daarna de hersens in te slaan, gaf hij geen duidelijke ant woorden: „Het kan wel zijn", en „het is wel mogelijk". Positief was hij pas toen hij zei: „Hennie W. kwam met het plan om hem te wurgen". Terwijl het misdrijf zou worden gepleegd zou Ewout op de uitkijk gaan staan Verklaring over voetstappen. Toen de beide andere knapen ach ter in de tuin waren, kwam een broer van Ewout en Boudewijn thuis. Hij merkte niets en Ewout bleef buiten staan. Toen de president hem vroeg wat hij heeft gehoord, terwijl hij op wacht stond, zei de verdachte, dat hij een aantal doffe geluiden heeft gehoord. Ook had hij voetstappen ge hoord. Naar aanleiding hiervan merkte de president op, dat de ver dachte voor de Baarnse politie zijn aanvankelijke verklaring hierover had ingetrokken. Toen Ewout hoorde, dat Boudewijn had medegedeeld, dat hij op het mo ment van het misdrijf was weggelo pen, bleek deze verklaring weer be langrijk te zijn. Ewout schreef een brief aan de rechter-commissaris waarin hij zei, dat hij wel degelijk voetstappen had gehoord. GANGETJE 12 (Advertentie) Verkoudheldsbacillen zijn ais de dood voor -u„ k-. -JüSïl. eschermtU^ A i-ioi Dit doosje betekent: protektie tegen infektie (Advertentie) Klacht tegen Haarlemse hoofdagent De 33-jarige concierge C. Mulder uit Haarlem heeft zich beklaagd over het optreden van een hoofd agent van de Haarlemse politie. In het wachtlokaal van het poli tiebureau aan de Smedestraat zou hij hardhandig langs een tafel zijn geduwd. De heer Mulder, die ernstig klachten over zijn rug had na het voorval, loopt, na grondig onder zocht te zijn, in de ziektewet. De hoofdcommissaris, de heer A. L. de Boer, heeft een grondig onder zoek gelast. De concierge hielp gistermorgen een dame, die door een bus was aangereden. De vrouw voelde zich, hoewel het ongeluk weinig te bete kenen had, duizelig worden. De heer Mulder, die Rode-Kruisverple- ger is, verleende haar eerste hulp maar een hoofdagent verbood de heer Mulder zich verder met de vrouw te bemoeien. Hij zou zelf de de handen van de concierge hebben weggeduwd. Ondanks het protest van de heer Mulder, die de politie man er op wees dat hij Rode-Kruis- helper was, zou de agent geant woord hebben, dat hij daar niets mee te maken had en dat hij maar eens mee moest komen naar het po litiebureau. De concierge heeft dit gedaan en in het wachtlokaal heeft de hoofd agent hem, toen de heer Mulder door op het raam te tikken de aan dacht van een collega—Rode-Kruis- helper wilde trekken, bijzonder hardhandig langs een tafel geduwd. De heer Mulder is gisterenmiddag ontboden bij de hoofdcommissaris van politie, de heer A. L. de Boer, met wie hij een lang onderhoud heeft gehad. De heer de Boer is van plan de zaak grondig te onderzoe ken. Tot zolang zullen er geen in lichtingen verstrekt worden. De rechtbank te Amsterdam heeft vanoohtend de 75-jarige gepensio neerde KNIL-liuitenant-kolonel E. P. M. uit Bussum terzake van poging tot oplichting meermalen gepleegd en een geval van oplichting van postzegelhendelaren in Den Haag en Amsterdam veroordeeld tot een boe te van 20.000 subsidiair 200 dagen heohtenis. F 15.000 der boete werd voorwaardelijk opgelegd met een proeftijd van drie jaar. Het ging in deze zaak om vervalsingen van voor- filatelistische poststempels, die M. zo knap imiteerde, dat de deskundigen ze niet van de echte konden onder scheiden en waardoor de justitie M. reeds bij voorbaat „de Van Meegeren van de filatelie" noemde. De officier van Justitie had 12 maanden geëeist, waarvan tien voor waardelijk plus een boete gelijk aan het thans opgelegde onvoorwaarde lijke deel der boete van 20 mille. Volgens schatting van de officier heeft M. tenminste 1000 vervalste poststempels" in de handel gebracht. Franse aardgaswerkers vandaag weer aan het werk In het Franse aardgasgebied van Lacq zullen de stakers aan het werk gaan. Hun vakbondsleiders wisiten dinsdag van de directies de toezeg ging los te krijgen, dat zij dezelfde voorrechten zullen krijgen als die de nog steeds stakende mijnwerkers zouden weten te bewerkstelligen. Men begon onmiddellijk voorberei dingen te treffen om de levering van aardgas te hervatten. De fabrieken in Lacq leveren ongeveer de helft van het totale verbruik in Frankrijk. De staking heeft twintig dagen ge duurd. GELUK OPDELEN De onderhandelaars kwamen een verhoging van de produktiviteitstoe- slag met één procent overeen. Daarbij kwam dan het akkoord, dat de gas- arbeiders gelijk-op zullen delen in de voordelen, die hun stakende col lega's van de mijnen zouden weten te bereiken. Hoewel de terugkeer van de 3.000 gasarbeiders een scheurtje in het Franse stakingsfront betekent heeft hun overeenstemming nog geen op lossing gebracht voor het belangrijk ste geschilpunt, dat over de grootte van de loonsverhoging gaat. Het akkoord met de gasarbeiders omvatte voorts een loonsverhoging van vijf procent, waarvan twee pro cent op 1 april zal worden uitbetaald en het restant op een nog nader te bepalen tiidstip. De stakers hebben vanochtend het werk hervat. De mijnwerkers zyn nog steeds in staking, terwijl het spoorwegperso neel ook vandaag weer tweeuurssta- kingen houdit. De mijnwerkers hebben dinsdag zendtijd geëist om het Franse volk over radio en televisie toe te kunnen spreken. Volgens hen wordt in de officiële uitzendingen de waarheid over de staking verdraaid. De eis was vervat in een communiqué van het centrale stakingscomité, dat eer der in de Lotharingse mijnstad Merle- bach bijeen was geweest om te be raadslagen over een toespraak, die de Franse minister van voorlichting, Alain Peyrefitte, voor de televisie heeft gehouden. De Franse ex-premler en leider van de anti-Gaullistische „nationale versetsraad", Georges Bidault, is dins dagmorgen met een toestel van de KLM ln Lissabon aangekomen. Bi dault, die onder de naam Auberger reisde, weigerde een verklaring af te leggen toen hij herkend werd. Waar schijnlijk hebben Bidault en zijn secretaris, Ribeaud, zolang bij vrien den in Portugal hun intrek genomen. Pogingen om in contact met de ex- premier te komen en hem naar zijn verdere plannen te vragen, zijn tot dusverre vruchteloos gebleven. NAAR ZUID - AMERIKA Het is niet bekend hoelang Bidault in Portugal zal blijven. Volgens som mige berichten wil de ex-premier doorreizen naar een ander land, mo gelijk in Zuid-Amerika, om van daar uit zijn politieke activiteiten tegen De Gaulle voort te zetten. Voor Por tugal hebben Franse staatsburgers gaan visum nodig om het land bin nen te komen, als het verblijf maar niet langer dan twee maanden duurt. Als zij langer in het land willen blij ven moeten zij een verblijfsvergun ning aanvragen. Een woordvoerder van het Franse ministerie van buitenlandse zaken heeft naar aanleiding van Bidaults vertrek uit Beieren meegedeeld, dat men met voldoening had kennisgeno men van het strikte verbod voor po litieke aktiviteit, dat de Duitse auto riteiten Bidault hadden opgelegd. Daar Frankrijk geen gemeenschappe lijke grens met Portugal heeft, zal Parijs vermoedelijk geen stappen on dernemen om de tegenstander van De Gaulle tot ongewenste vreemde ling te laten verklaren, zo zei de woordvoerder. Goeverneur Ned. Antillen verleende eerste hulp Gouverneur mr. N. Debrot van de Nederlandse Antillen heeft maandag op Aruba eerste hulp verleend aan een 65-jarige man, die na een vecht partij op straat was blijven liggen. De gouverneur, die ter gelegenheid van de opening van een onderwijs instelling op Aruba verbleef, passeer de de plaats waar het slachtoffer op straat lag. Hij staptie direct uit zijn auto en verleende de man eerste hulp (gouverneur Debrot is nil. ook medi cus). Nadat een plaatselijke arts was ver schenen, vervolgde het gezelschap zijn tocht naar het Hotel Aruba Caribean, waar de gouverneur en mevrouw De brot verbleven. Drie Chinese priesters in gevangenschap overleden Naar eerst thans bekend is gewor den, zijn enige tijd geleden drie Chi nese priesters in gevangenschap ge storven. Het zijn de paters Chang Cheou-ki, Michel Yuan (65 en Ma- thieu She Kia-ki (41). Deze laatste, pater She, werd gevangen genomen na het congres van patriottische pries ters in Nauhing eind 1957. Het is niet bekend wanneer de priesters gestorven zijn. DEZE WEEK boeit ons naar de woorden van kardinaal Al- frink het lot van zovele vrou wen ter wereld, eindeloos geva- riëerd, maar tragisch gelijk in verdriet om een onhaalbaar ge luk voor haar kinderen. Het is 'n feit, dat waar de vrouw wordt getroffen, ook man en kind mede geraakt zijn. De grote kinder sterfte in de ontwikkelingslan den staat voor een groot deel reeds op rekening van de onder voedheid der vrouwen. Zo schreef de Braziliaan Josué de Castro: „Nieuwe onderzoekingen wijzen uit, dat deze rampzalige jeugdsterfte te verklaren is uit de omstandigheid, dat de kinde ren al bij de geboorte door de gebrekkige voeding van de ou ders schade hebben opgelopen en dat zij door hun eigen on toereikende voeding niet in staat zijn, zich te ontwikkelen". Wat de verhouding tot de man betreft, merkte kardinaal Al- frink reeds op, dat bij die jonge volken, waar de mannen tot snelle ontwikkeling en tot lei dinggevende posten komen, een ernstige verstoring van huwe lijksliefde en gezinsgeluk dreigt, omdat de meisjes en vrouwen niet konden delen in de vooruit gang en de ontwikkeling. Het grote probleem is daarom de verheffing van de vrouw. ZUSTER BAPTISTA Simons vraagt vanuit Indore in India aan de Vastenaktie een bedrag van 5000 gulden om 20 naaima chines (a 250 gulden) te kunnen aanschaffen. „Als we deze 20 naaimachines kunnen kopen, kunnen de moeders wat meer geld verdienen om hun gezin voor de honger fe bewaren". IN WERELDNOOD ONSYASTENOFFER giro 5850 ten name van Bisschoppelijke Vastenactie Utrecht IN DE STAD USUMBURA in Burundi, schijnt een urgent pro bleem te zijn: het opvangen van jonge meisjes uit het platteland, die als typiste, verkoopster, enz. naar de stad komen. Als ze werk hebben gevonden, blijft het pro bleem van de huisvesting. Som migen logeren bij vrienden maar de meeste meisjes hebben geen bekenden in deze stad wonen. Deze jonge meisjes lopen groot gevaar. Velen hebben reeds hun toekomst verspeeld. Sommigen hun geloof verloren. De bisschop van de stad mgr. Michel Ntuya- haga wil een meisjestehuis bou wen. Hiervoor heeft hij al bij velen aangeklopt. Het bleef bij beloften. Mgr. Ntuyahaga hoorde van de Nederlandse Vastenactie. Als laatste toevlucht schreef hij aan kardinaal Alfrink. De kardi naal moest terugschrijven: Het zal afhangen van de Vastenactie. (Gironummer 5850 Bissch. Vas tenactie Utrecht). De voorzitter van de Beierse Chris telijk Sociale Unie en voormalige Westduitse minister van defensie Franz Josef Strauss is door zijn partij aangewezen om samen met de frac tievoorzitter van de CDU-SCU, Von Brentano, en de zakelijk voorzitter van de CDU Dufhues, naar een oplos sing van de kwestie der kanselier opvolging te zoeken. Zoals bekend, is de CSU de zusterpartij van de CDU. De christen-democraten hebben zich met de aanwijzing van Straus6 akkoord verklaard. De door genoem de drie politici uitgewerkte voor dracht moet volgens de parlementaire secretaris van de CSU, Leo Wagner, ter goedkeuring worden voorgelegd aan die besturen van CDU en CSU en die bondsdagfractie. Een woordvoerder van de West duitse sociaal-democraten, die zoals bekend de oppositie vormen, heeft de opdracht van de CSU aan de meerde re malen in opspraak gekomen Strauss politiek tactloos genoemd. Een zwaar beladen vrachtauto is gisteren door onbekende oorzaak van de Groene Kruisweg in Brielle van de weg afgeraakt en in een sloot terecht gekomen. Daarbij kwam de 23-jarige chauffeur H. W. Brauns uit Krimpen aan de Lek om het le ven. De auto kwam eerst in botsing met een boom, die midden doorbrak. Ook een tweede boom werd omver gereden en enkele meters verder kwam de wagen tot staan in een on diepe sloot. De chauffeur moet op slag dood zijn geweest. SCHEEPSBERICHTEN Agamemnon 26 vn. Port of Spain nr. Santo Domingo; Beninkust 26 vn. Abid jan nr. Monrovia; Ganymedes 26 vn. Cartagena nr. Mobile; Montferland 26 rede Vitoria; Philine t. 27 te Mena al Ahmadi; Rotterdam 27 te Honolulu; Rijndam 27 te Southampton; Servaas- kerk 26 te Suez; Statendam p. 27 str. vn. Messina, nr. Epidaurus; Waterland 26 vn. Hamburg nr. Montevideo; Kelletia 27 vn. Aalesund nr. Rotterdam; Kaby- lia t. 26 river Mersey; Parkhaven 24 te Bremen. Van Riebeeckwy te Dar m Sa laam. Contact Vatikaan-Moskou mag niet worden misverstaan Kardinaal Döpfner, aartsbisschop van München, heeft de katholieken aangespoord de contacten tussen Va- tikaan en Moskou niet verkeerd uit te leggen. Hij deed dit tijdens een plechtigheid, welke zondag georga niseerd was in de kathedraal van München als medeleven met de ver volgde Kerk in Oost-Duitsland. „ïn de landen achter het IJzeren Gordijn", zo betoogde de kardinaal, „treedt geen verandering in de toe stand in en duurt de propaganda voor het atheïsme onveranderd voort. Ook houdt men vast aan de vervol ging der Kerk en blijft men haar be doelingen verkeerd uitleggen". Hij achtte het zeker een verheu gend verschijnsel, dat de aartsbis schop v. Lemberg mgr. Slipyi, uit ge vangenschap in Siberië was vrijge laten en dat de bisschoppen uit de communistische landen aan het Con cilie hadden kunnen deelnemen. Maar van de andere kant wees hij op de woorden, die paus Johannes op kerstmis 1959 had gesproken en waarin deze zei, dat de vredespogin gen van de Kerk niets afdeden aan haar verzet tegen vijandige ideolo gieën en tegen systemen, die met haar leer in strijd waren. Deze vre despogingen van de Kerk betekenen evenmin onverschilligheid jegens die landen, waar de mensenrechten worden genegeerd en de leugen als systeem verkondigd wordt. VOETBAL DE SPORTTOTO De 549.360 deelnemers aan de voet balpool van het afgelopen weekeinde hebben een bedrag van 656.077,50 ingelegd. Met inbegrip van het geld, dat nog over was van de voor gaande tot is er voor de prijzen 247.828,97 gulden beschikbaar. Aangezien er geen enkele deelne mer een foutloze voorspelling heeft ingezonden zullen de vier deelne mers met 12 goede uitslagen 184.130,80 mogen verdelen. Zij ontvangen bruto 46.032,70 gul den (netto 39.127.79). Voor de prijs van de gelijike spe len is 63.698, 17 gulden beschikbaar. Er hebben zich 1219 personen ge meld met een of meer goede kolom men. Zij ontvangen per kolom rond 52 gulden. Er was een deelnemer, die vier maal een juiste voorspelling voor de extra-prijs inzond Een ander kwam tot drie goede kolommen en zestien tot twee. VOETBAL AFDELING HAARLEM BESLUIT TOT NOODCOMPETITIE Het bestuur van de afdeling Haar lem van de KNVB heeft besloten de nu lopende voetbal-competitie als noodcompetitie te beschouwen. Het bestuur ls van mening, dat een nor male afwerking van het programma niet meer mogelijk ls, aangezien de gemeente veld en in Haarlem slechts tot 1 mei a.s. beschikbaar zijn, en er moeten in de diverse afdelingen nog negen tot dertien wedstrijden wor den gespeeld. Met ingang van 1 mei wordt de competitie stopgezet. Een uitzondering is gemaakt voor de eerste klassen a en b van het aondagvoetbal en de eerste klasse van het zaterdag voetbal, resorte- rend onder de afdeling Haarlem, die voorlopig doorgang zullen vinden. Dit in verband met de promotie mogelijkheden naar de competitie van de KNVB mochten evenwel enkele wedstrijddagen uitvallen door slechte weersomstandigheden dan zal het bestuur van de afdeling Haar lem eind april de situatie nogmaals bezien en eventueel ook voor deze klassen tot een noodcompetitie be sluiten. NOG GEEN MAATREGELEN VAN AFDELING LEIDEN In de afdeling Leiden, zo deelde 't bondsbureau ons mede, heeft men nog niet besloten tot noodmaatrege len. Omdat de Leidse Sportstichting op het ogenblik werkt aan een nieuw schema voor het sluiten van de vel den, in verband met herstelwerk zaamheden, is de zaak nog niet ur gent. Pas als men zekerheid heeft over het sdhema van de Sportstich ting kan men zich gaan beraden over maatregelen. Wat de Sportstichtin gen van de buitengemeenten van plan zijn is ook nog niet bekend. De Leidse Voetbalbond zal alles in het werk stellen de competitie nor maal te laten uitspelen in die klas sen, die promotie- of degradatie-mo gelijkheden hebben. Wel is men van mening, dat het voetbal in de laag ste klassen en bij de jeugd in de ver drukking zal kunnen komen. BILJARTEN UITSLAGEN LEIDSE BILJARTBOND. Ie klas: 't Noorden't Centrum 08; DOSDe Spljkerbak 44; De Caram boleDe Vriendschap 08; TOP't Zuid 44; UVSDe Morschpoort 26. 2e klas: De Spijkerbak 2Katwijk 4—4; DVS—TOG 4—4; DVH—Rijnegom 0—8; DOS 2—DDE 6—2; De Heul— Vrienwenkring 26. 3e klas: DOS 3Centraal 08; De Waag—DVH 2 6—2; TOP 2—De Morsch. poort 2 26; 't Spoortje De Spijker bak 3 4—4; UVS 2— s Centrum 2 4—4 4e klas: Vriendenkring 2De Vriend schap 2 62; 't Centrum 3TOP 3 44 5e klas: Vriendenkring 3De Vriend schap 3 8—0; Centraal 2—DVS 2 4—4 De Heul 3—UVS 3 2—6. 6e klas: 't Spoortje 2't Zuid 3 26 De Waag 3De Carambole 3 44. 7e klas: 't Noorden 2Katwijk 3 6-2 TOP 4—DVH 3 2—6; UVS 4—'t Zuid 4 4—4; De Spijkerbak 5—DVS 3 3—5. BODEGRAVEN KAMPIOEN IN 2A Dinsdagmorgen is in Suriname de telling begonnen van de maandag voor de statenverkiezing uitgebrach te stemmen. Om 12.00 uur Sur. tijd stonden de „samenwerkende partijen" in alle kieskringen voor. De „samenwer kende partijen" steunen de huidige regering in Suriname. Naar het zich laat aanzien tullen de Partij van de Nationalistische Re publiek en de Progressieve Suri naamse Volkspartij in deze verkie zingen de grootste verliezen lijden Na ruim 68.000 getelde stemmen op de evenredige lijst behaalden zij ieder niet meer dan 3.00Q stemmen. KAMPIOENSKANSEN VOOR SASSENHEIM Wij ontvingen nog een aantal uitsla gen van afgebroken partijen, hoger be roepen e.d. waardoor thans op een uitzondering na alle uitslagen van de voorlaatste ronde bekend zijn. Allereerst een aanvullende uitslag van de wedstrijd Voorschoten INoord- wijk I uit de eerste VitV/s in plaats van O'/tOVs voor Voorschoten (S. S. v. d. Kooy—dr R. C. de Lange 10). Zoals al lang kon worden vermoed, heeft het eerste tiental van Bodegra ven het kampioenschap van de tweede klasse A veroverd en daardoor promo veert dit sterke team weer naar de eerste klasse, waar het gezien de resul taten van vorige jaren stellig thuis hoort. Om dit kampioenschap te bereiken hoefde de kaasstadploeg zelf niet eens te spelen maar kon rustig afwachten of de concurrent Alphen II bij arbitrage van het Leidse SPW I zou gaan verlie zen, wat dus inderdaad gebeurd is. Eveneens een fraaie prestatie van SPW I dat de laatste jaren beduidend aan kracht heeft gewonnen en thans zelfs de tweede plaats in de tweede klasse gaat bezetten. SPW IAlphen II 5»/»47* in plaats van 4V«2'/». J. VipkW. v. d. Roest 01; J. v. OostenP. E. Plantfeber Vt; H. van WeizenA. D. Kardol !/tVJ- Voorts won Leiderdorp II volgens verwachtingen het degradatie-duel met Nieuwkoop I. Leiderdorp II—Nieuwkoop I 5»/*—4»/j i.p.v. 4«/t—4Ve, (H. S. Ginjaar—J. van Ginkel 1-6). In klasse 2B werd de uitslag van de wedstrijd -Katwijk IILeithen I 2—8, na hoger beroep ln 2*/»—7*/g gewij zigd- De situatie na zes ronden aan de kop is thans: 1. Sassenheim I 6 10 41'/* 2. Leithen I 6 10 40 3. Katwijk I 6 10 40 Tenslotte nog een kleine sensatie in 3A waar de wedstrijd HazerswoudeAl phen IV bij arbitrage toch een gelijk spel opleverde en geen Alphense over- winning, zoals verwacht werd. Dit gelijke spel zou Hazerswoude vrijwel het kampioenschap verzekeren, Alphen is het echter o.i. terecht, niet met deze arbitrage eens en zal waar schijnlijk wel in hoger beroep gaan. Bij een overwinning is het kampioenschap n.l. wel voor Alphen IV. (Hazerswoude —Alphen IV 55 i.p.v. 45. (J. v. Dorp -P. J, Wijnbek 10>. Voor de tweede klasse B moest Phi- lidor IV het zondei drie prominente spelers opnemen tegen koploper Sassen heim I. Ondanks deze handicap heeft Philidor keurig partij gegeven maar het heeft toch niet kunnen voorkomen, dat Sassenheim een ruime zege, waar schijnlijk 64 gaat boeken. Of dit vol doende zal zijn om Sassenheim kam pioen van 2B te maken moet worden afgewacht. Gedetailleerd: Sassenheim IPhilidor totaal 63. Voorlopig. 1. J. J. de Bokdrs, H. B Gerritsen 10 2. G. v. Dijkdrs A. J. Reijnen 01 3. C. v. d. LipH. Meijers (res) 01 4. C. P. v. iNeuwkoopH. Verberg (res.) 10 5. B. v. MeijgaardehJ. G. Betke 1—0 6. E. v. d. Zaag— J. Meise 7. A. KoppenaalW, de Haas (res) 1—0 8. J. BoogerdD. Bonnet 9. M. D. Bergman (res)— J. A v. d. Meijden 10 10. P. Ie ClerqE. W. v. d. Burgh afgeb. De concurrenten Katwijk en Leithen die vanavond tegen elkaar spelen, moe ten dus acht bordpunten scoren om Sas senheim alsnog vanhet kampioenschap af te houden, niet erg waarschijnlijk, lijkt ona.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 8