BEVA van de geheel nieuwe en gemoderniseerde l'ETACE! van I Pakken oude couranten - 5 kg f 0.75 Het gesprek van de dag... Qoud&daó 2$ vwa/b, 2 mjjT Kunst in de Noordwijkse „Duinark" "V VOORMAN-POETSER ENIGE NETTE JONGENS vers gladiolenland N.V. H. J. Salman en Zonen vakkleding VERRASSEND WOENSDAG 27 MAART 1963 PK LEIDSCHE COURANT PAGINA 6 In de uiterst moderne en mooie, dodh wel wat afgelegen jeugdher berg „De Duinark" in het Langeveld, bij de ingang van het radiosta tion, langs het fietspad naar de Staatsbossen, wordt deze week een tentoonstelling gehouden van beeld houwwerk. tekeningen en schilderij en, keramische produkten en hout plastiek Het zal wel niet zo heel dikwijls voorkomen dat in een trekkersver- blijf als een jeugdherberg een expo sitie van kunst in haar verscheidene vormen wordt gehouden. Dat is ech ter voor „De Duinark" niet zo ver wonderlijk als men weet, dat de „va der" van deze pleisterplaats, Wim Schuurman, een verdienstelijk schil- H.M. de Koningin heeft dinsdag ochtend ten paleize Soestdijk de nieuwe gouverneur, de heer Archi bald Currie, beëdigd. De heer Currie is de eerste Surinamer van geboorte, die definitief tot gouverneur van zijn land is benoemd. Op de foto H.M. de Koningin met gouverneur Currie'en diens echtgenote. der blijkt en diie dan ook, tezamen met de beeldhouwer Lo Molenaar, Francine Timmers (keramiek) en Herman Erbé (houtplastiek) de ex positie heeft ingericht. Lo Molenaar uit Noordwijkerhout is in onze omgeving geen onbeken de meer. Reeds eerder schreven wij over zijn werk en bovendien leidt hij de boetseerklas van Ars Aemula Naturae. Werk van grote afmeting toont hij weinig. Hij houdt zich bij de klein plastiek, waarin hij zijn fi guren met grote liefde en kunstvaar digheid vorm geeft in soms wat weelderige, maar altijd vloeiende lijn. Zijn naaktjes zijn decent en subtiel, zijn koppen doorwrocht met liefde en aandacht voor het detail. Lo Molenaar verliest zich niet in het gewild-modern; zijn werk toont een gedegen we zouden willen zeggen ouderwets-degelijk vakmanschap. I*Nok het werk van de jeugdige Francine Timmers toont reeds 'n vergevorderd kunnen, dat echter nog niet tot volle rijpheid is gekomen. Ze beheerst de keramische techniek ambachtelijk gezien maar 't komt ons voor dat ze het experimentele stadium, het zoeken naar een geheel eigen vorm nog niet te boven is. Dat maakt haar werk soms noig wat onvoldragen, doch ze zal de „schone voleinding" wel bereiken, zij het dan misschien na een enkele zij sprong. Wim Schuurman, die het initiatief tot deze tentoonstelling „in eigen huis" heeft genomen, exposeert te keningen en sahilderwerk. Zijn werk is nogal dualistisch van karkater, dat ergens zweeft tussen het figura tieve en het abstrakte, zonder zich tot enige richting bepaald te beken nen, ook in zijn kleurwerking komt dat tot uiting, een strak-doorgevoer- de lijn is er niet. Dat neemt niet weg, dat er uitstekende composities te zien zijn, maar zijn schildersdrift leeft zich uit in een veelheid van onderwerpenen van stijlen. Tpenslptte wijzen we op het hout- werk van Herman Erbé, eveneens 'n amateur en eveneens 'n jeugdher- bergvader, n.l. te Soest. Hoewel hij de houtbewerking pas sedert een paar jaar beoefent, komt hij tot zeer geslaagde resultaten. Hij weet de structuur van zijn materiaal soms op geraffineerde wijze dienstbaar te maken aan het produkt, dat onder zijn handen vandaan komt. Al met al een niet grootse, maar wel interessante expositie, die tot en met het komende weekeinde duurt en te zien is van v.m. 912 v.m. van 15 en 's avonds van 710 uur. Door omstandigheden, vragen wij een net persoon met verantwoordelijkheidsgevoel en de capaciteiten leiding te geven, om als een levenspositie te bekleden. (Liefst in be zit van rijbewijs). I.v.m. opleiding gelieve spoedig te solliciteren bij ■LAM n.v. Official Ford-dealer. Haarlemmerweg 2-4 Leiden Telef. 0171033141 matrassen HANSENSTRAAT 71—77 LEIDEN vraagt voor fabrieks- en expeditiewerk zaamheden (leeftijd 1518 jaar) Hoog loon 5-daagse werkweek 4% vakantie-toeslag. Aanmelden iedere werkdag van 918 uur bij de fabriekschef. Gevraagd: Fabrieksschoorsteenbouwers/ reparateurs Uitsl. actieve en nette personen komen in aanm. Loon afh. van bekwaamheid/prestatie 175.k f 200.p.w. Zelfst. werkkr. Teven6 METSELAARS voor opleiding in deze branche. Brieven onder no. 9922 aan het bureau van dit blad. GEVRAAGD: Kan ook op contract geteeld worden. Lijnbaan weg 37 Noord wijk Binnen Opgelet: voor 95.- uw hand- of trapnaaimachine electr. gemaakt, met nieu we motor en koffer. Bel of schrijf; vrijblijvend inlich tingen; Verk.kantoor Haag- weg 172a, Leiden, telef. "2T Gevraagd een r.k. huis houdster Dij man alleen. Brieven aan: R. Paauw, fg Gevraagd een net r.k. meisje, dat zelfstandig kan werken. P. v. d. Meer, Zuideinde 22B, R.A.Veen. 'S' Gevraagd: knecht voor alle voorkomende wasse rijwerkzaamheden. Hoog loon. Vergoeding reiskos ten. Wasserij Ancro, Voor straat 33, Voorschoten, tel. 01717—2323. 3? Twee 1ste kl. clubfau teuils met 4 stoelen 135.-; eethoekjes; dressoirs; ta fels; stoelen; kapstokken; damesrijwiel met 3 versn. naaf; kapokbedstellen; vloerkleden; wandelwa gens; kindertafelstoel; kin derbox; gascomfoor; ledi kanten; opklapbedden; lin nenkast; autopeds, enz. Hooigr. 55 (geen winkel). Huish. hulp gevraagd. Loon en tijden nader over een te komen. Br. onder no. 4016 bur. v. d. blad. *5? Gevr. huish. hulp boven 18 jr.; werktijden van 7.30 4 uur; zat. tot 1 uur. 's zondags vrij. Aanmelden na 19 u. Hotel „Het Witte Huis", Wilh.park 33, Oegst- geest. fS" Flinke zelfst. werkster wordt gevraagd door mevr. Duysens, Charl. de Bour bonlaan 2, Oegstgeest, tel. 51081. 3? Gevr. net meisje v. de kaas- en vleeswarenafd. Met het vak bekend. Van Vliet Zelfbed., Bosplein 4, Katwijk aan Zee, tel. 4537. Nu de lente er is verlangt U toch wel naar een eigen vervoermiddel? Zie onze etalages eens, er is stellig iets voor U bij. U weet het adres toch? Valk a.d. H. Schouw 296 300, Voorschoten, telef. 01710—25191. f? RijwielenOok aarin hebben wij een aar dige sortering. Merken als Empo, Ervo, BSA zeggen U toch wel iets. Komt U eens kijken a.d. H. Schouw 296-300, Voorschoten, bij Valk, tel. 01710—25191. grootste wasbestendigheid oersterke kwaliteit kleurechte stof blijvend goede pasvorm BENOIEN'S CONFECTIEFABRIEKEN N.V. ALMELO - Verkrijgbaar aan het bureau van dit blad - Penseel Is verbouwd Een nieuwe etage werd aan onze zaak toegevoegd, /n deze nieuwe omgeving komen de costuums nóg beter tot hun recht. Onze deskundige adviseurs kunnen U nog sneller en prettiger van dienst zijn, en meer ruimte betekent meer mogelijkheden: do nlemwa oollootle la uitgebreide* dan ooit an te alka prljaklmasa aan verraaaende keuze. U bent mm harte welkom. fa de etalage staan op de dag van de openihg donderdag 28 maart) 3 T.V. toestellen, waar mede PENSEEL hef tweede net m feite waar maaktI Want wat ziet U?: een directe uitzending earn da hoven-etage, waar U een indruk krijgt ven deze gezellige ruimte. HAARLEMMERSTR, 175

Leidse Courant | 1963 | | pagina 6