MAAR MINISTER MARIJNEN ZAL MORGEN PARK OPENSTELLEN HET RIJMENDE PAARD WEINIG SCHADE AAN BOLGEWAS SPAREN VOOR KLEDING Deining rond pier van Zandvoort BURGEMEESTER P. M. F. SMOLDERS VAN VOORHOUT OVER RECREATIE £iefde met een Moafdiettei WOENSDAG 27 MAART 1963 DE LEIDSCHE COURANT PAGINA 2 DATUM CORSO NIET ZEKER NOG WEINIG KLEUR IN KEUKENHOF DE KEUKENHOF is nog geen bloementuin, waarin het prettig wandelen is. De enkele schuchtere crocussen, die voorzichtig hun kopjes in de nog kille wind steken en de inderhaast geplaatste bakken met tulpen kunnen maar weinig uitrichten tegen de win terse indruk, die dit park nog maakt. Maar morgen zal toch de minister van Landbouw en Visserij, mr. V. G. M. Marijnen, de Keukenhof openstellen. De datum 28 maart stond vast en daarvan is niet afgeweken. Er is ook een datum bepaald voor de Corsodag: 27 april. Doch het is nu al twijfelachtig, zoals gisteren tijdens de jaarlijkse persconferentie in het gemeentehuis van Voorhout bleek, of die dag gehaald kan worden. De winter is streng geweest en ook de gevolgen daarvan zal de Bollenstreek moeten dragen. VERWACHTING: maandag zullen de wagens in de vei linghallen van Hollands Bloembol- senteren. lenhuis te Lisse voor het publiek te bezichtigen zijn. Mozaïeken ROUTE-SCHEMA De Centrale Stierenkenring zal dit jaar niet gehouden worden in Lei den, doch in Woerden op het bekende exercitieterrein, dicht bij het station. De dag is bepaald op 17 april des v.m. 10.00 uur en niet op 25 april, zoals per abuis in sommige landbouw bladen vermeld is. Op deze keuring zullen de blaar kopstieren uit Zuid-Holland en Utrecht en eventueel uit Noord-Hol land aanwezig zijn, zodat het gehele blaarkopgebied uit deze drie provin cies in deze Centrale Stierenkeuring vertegenwoordigd zal zijn. In 1961 en 1962 heeft men de proef genomen in Leiden. Op grond van het Narcissen en tulipa's - 2e en 3e slagen hiervan is thans als centraler week van april plaats Woerden gekozen, waar de Hyacinten en vroege tulpen - 20 stieren op een mooi grasveld zullen tot 30 april kunnen paraderen. Late tulpen - eind april tot half mei. Het ziet er dus naar uit - abnormale weersomstandigheden voorbehouden - dat tijdens het Paasweekeinde de crocus en de narcis zich zullen pre- Gemeenteraad Deventer akkoord met afkoopsom directeur gemeentewerken De gemeenteraad van Deventer heeft maandagavond 't voorstel van b. en w., het wachtgeld voor de oud- directeur van gemeentewerken van Deventer, ir. E. A. Bierdrager, over eenkomstig diens verzoek, te vervan- Ir. Bierdrager werd ontslagen, om- In Hillegom, Lisse, Sassenheim, Noordwijkerhout en Voorhout zul- Start: Sassenheim (Warmonderdam) len in de week vóór het Corso bloe- om 13 uur. menmozaïeken worden uitgelegd. De schade aan het gewas zelf zal Aankomst centrum Sassenheim 13.20 echter - naar de algemene verwach- Aankomst centrum Lisse 14.20 Kindercorso's ting - bijzonder meevallen. Een aan- Aankomst centrum Hillegom 15.35 o tal gunstige faktoren heelt samen- Aankomst eindpunt Bennebroek 17.00 Lisse: zaterdag 20 april. Start 15 00 d afkoopsom van 119.600 rewerkt waardoor een movpliikc Bezichtiging in de H.B.G.-hallen op vanaf het parkeerterrein van het z schade n'aar verhouding tot de strèn- vrijdag 26 april van 13.00—24 00 uur, Hollands Bloembollenhuis aan de gulden, goedgekeurd, ge winter kl»in zal zijn zondag 28 april van 13.0020.00 uur; Schoolstraat. .en maandag 29 april van 10.0020.00. Hillegom en Warmond: Koninginne- Van nature kan de bol een be- dag 30 april hoorlijke vorst zonder ernstige ge- LOSSER VAN OPBOUW volgen weerstaan, zo vertelde drs. Tulpenrally G* Slootweg, hoofd van de af- j}e ontwerper van het Corso, de heer deling praktijkaangelegenheden van A w van Driel meent dit jaar een Qp 22 en 25 april, start en finish te Overijssel hun goedkeuring. Deze uit- het Laboratorium voor Bloembollen- verfraaiing te hebben gevonden in Noordwijk. De rally zal worden be- kering ineens was ongeveer even ganjseerd onderzoek te Lisse. de verlenging van de traktoren, waar- sloten met het bekende tulpenrally- boog als de afkoopsom. Daarop stel- door de opbouw hiervan geleidelijk bal in Huis ter Duin. den b. en w. de raad voor, ir. Bier- Kort na het invallen van de vorst verloopt. Het geheel krijgt daardoor drager tot zyn 65e jaar in 1973 is er sneeuw gevallen - een natuur- een iossere indruk Busdiensten een wachtgeld toe te kennen, lijke bescherming voor de bol - en jjet komische element zal in dit In totaal was met dit voorstel een de dooi is geleidelijk gegaan, waar- Corso worden verwerkt, waarmee De NZHVM zal op drukke dagen ex- bedrag van omstreeks f 196.000 ge- (Advertentie) soon zullen moeten betalen. In Sche- drijfsleven, lezing, 12.43 Dixieland- veningen bedraagt de toegangsprijs orkest, 13.00 Nieuws, 13.15 Medede- - t j 50 cent. In de gemeentekas vloeit lingen, ventueel actueel of grammo- dat hij P J?rc+Ji nm v.»m dan tien procent van de bruto-entree- foonmuziek, 13.25 Beursberichten, «^2..J PriJs. vermeerderd iret de opbrengst 13.30 Licht orkest, 14.00 Pianorecital: 57 van de vermakelijkheidsbelasting van Spaanse muziek, 14.30 Voor de Gedeputeerde Staten a de andere evenementen, die op de vrouw, 15.05 Zing met ons mee (herh. twee vermaakeilanden worden geor- van zondag 24 maart j.l.), 15.30 Voordracht (herh. van zondag 24 maart j.l.), 15.45 Hongaars orkest (herh. van zondag 24 maart j.l.), Prof. dr. G. J. Hoogewerff, de 16.00 Van vier tot vijf, gevarieerd bekende Nederlandse kunsthubricus, programma, 17.00 Voor de jeugd, en oud-direkteur van 't Nederlands 18.00 Nieuws, 18.15 Eventueel actu- Historisch Instituut te Rome, is gis- eel, 18.20 Pianospel: lichte muziek, door een behoorlijke waterafvoer men het publiek wat enthousiaster tra bussen Haarlem-Keukenhof en moéUL Ir. Bierdrager verzoeht daar- 'eraSMoT^raliete S.SO Slirtpïaa^ lS ÏrGesproken mop Pi 11 K WAS. 1 1 - n l_t: L n al_.ilT orl an XT A,i Iran kaf «naakal.alan ft 11 h Pi RPTTI VPr IP P Tl (1P W3C 1*11 ?Piu te a n T-> a ar mogelijk was. De winter en de erop volgende dooi zullen echter de bloembollen in tui nen en parken niet geheel onberoerd hebben gelaten. Vaak zijn deze bol- in zijn reakties hoopt te krijgen. BOLLENSEIZOEN 1963 Den Haag H.S. kan men over Was senaar, Katwijk en Noordwijk naar rtrn Wanneer het zozeer verlangde Keukenhof gaan volgens de gewone len op minder geschikte gronden dan lenteweer niet verstek zal laten gaan lijndienst, die eventueel bij drukte die van de bloembollenkweker ge- kan thang giobaaj met de volgende wordt versterkt. Op alle haltes van o cfinvJJi bloeiperiode rekening worden ge- de buitenlijnen zijn retourbiljetten niet die uitstekende verzorgmg_krjj- houden: naar Lisse met toegang tot Keuken- Crocussen - eind maart, begin april hof verkrijgbaar. Leiden-Keukenhof inschakelen. Tij- °P bet hem verleende wachtgeld te piorence overleden dens openstelling Keukenhof pen- vervangen door een afkoopsom, deldienst Lisse-Keukenhof v.v. Van gen, die de kweker zijn bollen zal geven, brief, 18.40 Bang en piano, 19.00 Voor de kleuters, 19.05 Carrousel, een pro gramma dat alle kanten opgaat, 19.30 Voor de jeugd, 20.00 Nieuws, 20.05 Radiophilharmonisch orkest en so list: Klassieke en moderne muziek, 20.45 Lichte grammofoonmuziek, 21.10 Het licht der wereld, hoorspel, 22.30 Nieuws en mededelingen, 22.40 7.00 AVRO; 7.50 VPRO; 8.0024.00 Actualiteiten, 23.00 Sportactualiteit, 23.10 Discotaria, 23.5524.00 Nieuws. Aether klank en DONDERDAG 28 MAART 1963 HILVERSUM I 402 m. EéN KEER RIJDEN Zoals wij reeds eerder hebben ge meld, zal het Corso dit jaar maar éénmaal rijden, van Sassenheim (Warmonderweg) naar Bennebroek. HILVERSUM II 298 m 7.00 KRO; 10.00 NCRV; 11.00 KRO; In een vrij rumoerige vergadering van de Zandvoortse gemeenteraad AVRO. bleek gisteravond, dat drie aanvan- kelijke voorstanders van mening wa- 7.00 Nieuws, 7.10 Ochtendgym- ren veranderd en nu tegen de bouw nastiek, 7.20 Lichte grammofoonmu- van een wandelpier waren. Ondanks ziek; 7.50 Dagopening; 8.00 Nieuws; deze ommezwaai werd aan de n.v. 8.15 Programma-overzicht en lichte 14.0024.00 NCRV. Havenwerken te Amsterdam optie grammofoonmuziek, 9.00 Ochtend- 1"'""-o' Na de lange, strenge winter, waar- lenstreek zyn er echter meer dan verleend tot 31 december 1964. Zo- gymnastiek voor de vrouw. 9.10 De 7.00 Nieuws; 7.10 Morgengebed, Dit gebeurt niet alleen uit ver- in de bewegingsvrijheid van de mens de bloemboien alleen, aldus vertelde dra de rijksg-edkeuring zal worden Groenteman, praatje voor de vrouw, 7.15 Grammofoonmuziek, strip voor keerstechnische overwegingen, maar beperkt was, verwacht men in de de heer Smolders. Vanaf eind maart verleend, wordt met de aanleg, die 9.15 Clavecimbelrecital (gr.); Klas- de jeugd en berichten, 7.55 Overwe- men verwacht hiervan ook vele voor- Bollenstreek een grote belangstel- tot half mei de bloembollen, maar twee jaar zal duren, een aanvang sieke muziek, 9.35 Waterstanden, 9.40 ging, 8.00 Nieuws, 8.15 Lichte gram- delen: de stoet zal langzamer rijden, llng voor de 'ecreatie. De bloembol- in de zomermaanden recreatie aan gemaakt. De regering besloot echter Morgenwijding, 10.00 Arbeidsvitami- mofoonmuziek, 8 50 Voor de huis de chauffeurs en figuranten zullen lenstreek geeft telkenjare het start- zee en op de Kagerplassen Veel is kort geleden de goedkeuring in ver- nen (gr.), 10.50 Voor de kleuters, vrouw, 9.40 Schoolradio. NCRV: niet zo vermoeid worden en het ver- sein aa_i het nation:t«- en internatio- er de laatste jaren gedaan ter ver- band met de woningnood voorlopig 11.00 Kookkunst, 11.15 Hoornensem- Grammofoonmuziek 10 03 Klassieke keer zal makkelijker kunnen worden nale toerisme. Begrijpelijk dus ook, betering van die mogelijkheden tot nog niet te verlenen. De verwachting ble: moderne muziek, 11.30 Piano- grammofoonmuziek, 10.15 Morgen- aan- en afgevoerd. dat men daar met veel verwachting ontspanning in de streek, met mede- is, dat de pier zeker een miljoen be- trio: Moderne muziek, 12.00 Licht dienst, 10.45 Geestelijke liederen n. W9(,p., dprtiff nraalwavena en SS4** n^ar het *?egin va 5*JFcrke" van de Provbicie on de zoekers per jaar zal trekken, die een ensemble, 12.30 Mededelingen t.b.v. (gr.), 11.00 Voor de zieken, 11.45 pr*£ rt ÏSE toegangsprijs van een nulden per per- land- en tuinbouw, 12.33 Uit het be- „kejedere^ 12.00 lijke lente, waarin men het binnen- WV. - - en buitenlandse bezoek met graagte len vooraf door de jury 's morgens riet komen om negen uur nabij de Gedempte Gracht in Lisse worden beoordeeld. „Wij verheugen ons er op, dat on- Om elf uur moet de jury klaar zijn ze streek door haar veelkleurige met haar taak. In die tijd krijgt het bloemenpracht, zoals ieder jaar weer, publiek ook voldoende gelegenheid zeer binnenkort voor velen een re de wagens van dichtbij te bewonde- creatie-oord bij uitstek zal zijn, waar ren en foto's te maken. zij de gelegenheid zullen vinden om In gesloten colonne gaat de stoet met volle teugen van een nieuwe, dan naar Sassenheim, waar het Cor- lange verbeide lente te genieten", al so op de Warmonderdam zal worden dus burgemeester P. M. F. Smolders geformeerd. Om één uur precies ver- van Voorhout gisteren tijdens de trekt men richting Bennebroek. Men Jaarlijkse perconferentie van de bur- hoopt om ongeveer vijf uur het eind- gemeesters in de Bloembollenstreek, punt te hebben bereikt. Zondag en VOORRECHT Zonnewijzer voor de Keukenhof De bond Horecaf zal op 9 april aan het bestuur van de Stichting Nationale Bloemen tentoonstelling „Keukenhof" in Lisse een zonnewijzer aanbie- den. Dit geschenk, dat tijdens de veertiende tentoonstelling van de thans vijftienjarige stich ting wordt aangeboden, sym boliseert de dank van de hotel- lerie en de café- en restaurant bedrijven voor het feit, dat Keukenhof 'n zeer belangrijke toeristentrekpleister geworden is. Daarmede werd aanzienlijk tot het verlengen van het toe ristenseizoen bijgedragen. „De bewoners van onze streek be schouwen het als een groot voor recht, dat hun natuurprodukt de ge legenheid opent om reeds in het vroege voorjaar vele vreemdelingen op spontane en weldadige wijze ont spanning te bieden, door hen te la ten genieten van velden vol bloeien de voorjaarsbloemen, welker schoon heid een steeds fraaiere bekroning en bundeling vindt in onze wereld vermaarde bloementuin de „Keuken hof". Jaarlijks wordt dit park door een steeds groter aantal toeristen be zocht. In 1962 werd het recordaantal van ruim 670 duizend bereikt". De burgemeester wijdde ook enige woorden aan de bol als bestaansmid del. In 1961 werd een kleine terug gang genoteerd in de export, maar 1962 gaf weef een percentuele stij ging van 10% ten opzichte van het jaar daarvoor te zien. Recreatiemogelijkheden in de bol- 12.25 Voor de boeren, 12.35 Mede delingen t.b.v. land- en tuinbouw, 12.38 Draaien maar!!!, lichte gram mofoonmuziek met commentaar, 12.55 Katholiek nieuws, 13.00 Nieuws 13.15 Draaien maar!!, lichte grammo foonmuziek met commentaar (verv.), 13.40 Wissenwassen licht pro gramma; 14.00 Promenade orkest en hoorspel, 15.45 Oude kamermuziek, 16.00 Bijbelverkenning, 16.20 Meis jeskoor, 17.00 Voor de jeugd, 17.30 Schoolzang, 17.40 Beursberichten, 17.45 Licht instrumentaal ensemble, 18.15 Sportrubriek, 18.30 Accordeon orkest, 18.50 Sociaal perspektief, le zing, 19.00 Nieuws en weerbericht, 19.10 Koorzang met orgelbegeleiding (gr.), 19.30 Radiokrant, 19.50 Politie ke lezing, 20.00 Lichte grammofoon muziek, 20.20 De jeugd op eigen wie ken, hoorspel (12), 20.50 Samen uit - Samen thuis, gevarieerd programma, 22.00 Kerkorgelconcert, 22.30 Nieuws, 22.40 Avondoverdenking, 22.55 Boek bespreking, 23.00 Platennieuws, 23.30 Literair klankbeeld, 23.5524.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S AVRO: 14.3015.15 Voor de vrouw, 15.3015.45 Voor de kleuters; 19.30 De actuele camera. NTS: 20.00 Jour naal AVRO: 20.20 Kijkerpost, 20.30 Flits, maandelijkse televisiekroniek, 21.00 De glimlach van de Mona Lisa. TV-spel. 22.20 Meer dan muziek: programma over liederen met een re ligieuze strekking. NTS: 22.50—22.55 Journaal. 2> Hugh schakelde terug en langzaam zocht de auto zijn weg door de smal le. hobbelige straatjes, langs de wit gekalkte huisje, langs het oude uit hangbord van het Haven Café, om dan weer naar rechts af te buigen over de smalle kade. Het was vloed en de steeds verder aanrollende golven lieten een dik schuim op het kleine strand achter. Meeuwen zeilden geluidloos over hun hoofden, terwijl Hugh de auto par keerde en beladen met handdoeken en badpakken liep het gezelschap weldra de kade af en vervolgens over het glibberige pad naar het strand. Een eind verder staken de scherp getande rotsen uit zee op, aldus de Baai van Polrennick vormend, en halverwege daarheen waren er tal van rotsen en grotten, waar zij besloten zich te ont kleden en te baden. Hugh maakte een wenkend gebaar. Kijk, Meg. Hij glimlachte. I Vertaling: J. A. W. VAN HACHT Ik kan niet blijven doorgaan je voort durend Miss Summers te noemen, wel? Kijk daar ginds kun je St. Alvyn zien liggen. Het is een alleraardigst plaatsje met een bloeiden artistenko- lonie, maar het wordt de laatste tijd een beetje té populair voor zijn eigen bestwil. Meg keek naar de witte huisjes, sommige met rode daken, temidden van de karakteristieke leisteen-rotsen, welke de bocht van de kustlijn mar keerden. De rotsen leken er niet zo hoog als in Polrennick en het stadje was ruimer, wijder gebouwd in tegen stelling met Polrennick, dat lag saam gedrongen in een klein dal tussen de omringende heuvels. Weldra bereikten zij de andere zijde van de baai. Derek begon terstond zijn khaki broekje uit te trekken. Hugh, die wat meer om het decorum moest denken, trok zich terug achter enkele rotsbloken, terwijl Phyllis zich in een kleine grot in badpak stak. Meg hielp Jess haar badpakje over haar kleine. mollige lichaampje aantrekken en deed dan zelf haar sandalen uit Phyllis kwam naar buiten, terwijl zij huiverend haar armen wreef. Het is toch kouder dan ik dacht. Of misschien komt het door die som bere, kille grot. Zij bukte zich om een kus te drukken op het donkere hoofd je van Jess. Lieveling, je lijkt spre kend op een rose worstje. Zij knuf felde haar dochtertje. Ik zou je wel kunnen opeten. Jess giebelde. Dat zoudt u toch niet kunnen! Zij draaide zich snel om. Ha, daar is oom Hugh. Kom mee hollen! Zij rende naar de zee. Phyllis en Meg volgden haar iets langzamer. Ik kan eenvoudig niet hardlopen zei Phyllis. Ik ben pas dertig, maar ik voel me als een oude vrouw. Mijn hemel! Ik mag wel ophouden als een oude vrouw te zeuren, of je gaat nog medelijden met me krijgen. Het is een feit, dat ik me al stukken beter begin te voelen dan ik was, besloot zij. Toen wij in maart hier kwamen, was ik werkelijk geen cent waard. Zij wierp een snelle blik op Meg. Jü bent een typisch rustig per soontje. Je laat andere mensen maar voortdurend praten. Vertel me eens waar denk je aan? Meg glimlachte langzaam. Ik dacht juist, dat Fernacre echt het soort huis is om iedereen, die ziek ia geweest, zich beter te doen voe len. Phyllis keek haar verbaasd aan. Wat een eigenaardig ding om te zeggen. Maar het is volkomen waar. Wij Tom en ik bemerkten het dade lijk. Er gaat een soort rust en vrede van dat huls uit. Alsof het heel beza digd en verstandig is, omdat het zo veel weet. Ik geloof, dat het een hele ge schiedenis heeft. Het heeft voortvluch tige Cavaliers beschutting gegeven en er moet ergens een geheim vertrek zijn, waar vroeger een priester zich enige tijd heeft schuilgehouden, maar we hebben het nog niet kunnen vinden. Ik begrijp niet, hoe de eigenaresse het over haar hart heeft kunnen ver krijgen hier weg te gaan om ergens an ders te gaan wonen, zei Meg nadenkend. Het is een „hij", antwoordde Phyl lis. Dat zei de makelaar tenminste. Het is een vrijgezel, die er heel hard voor zit Ik geloof niet, dat hij ooit wer kelijk in Fernacre gewoond heeft Hij heeft het geërfd of zo iets. Zij sprong op, toen een koele golf over haar voe ten rolde. Hoei! Het is werkelijk koud. Ik kan er maar beter in eens induiken, zodat ik er doorheen ben. Meg keek haar na, terwijl Phyllis sich voorover wierp in de 9teeds sneller aan rollende golven. De beide kinderen stoeiden en speelden aan de rand van het water en kwamen nu en dan naar Meg toe om haar hun vondsten te laten zien, terwijl zij- langs het strand wan delde. Hugh was een eind de zee in gezwommen, tot voorbij de branding. Het was zonde, dat zij geen zwempak bij zich had, dacht Meg. Maar haar oude zwempak van school was haar te klein geworden, en de laatste tijd, terwijl zij in Londen woonde en werkte, had zij er geen nodig gehad. Phyllis riep tegen haar, terwijl ze met Derek en Jess in de bruisende golven danste en sprong. We komen er aanstonds uit, Meg. Laat je niet door de kinderen tegen houden, als je ooms een eindje wilt wandelen. Meg knikte, terwijl zij naar het rots achtige uiteinde van de baai wees. Ik ga een eindje die kant uit Phyllis bracht haar handen aan haar mond om iets terug te roepen, maar Meg kon niet verstaan wat zij zei. Zij wuifde nogmaals en begaf zich op weg langs het strand. De grote rotsen van Trevethy Head schenen groter, dreigender te worden, naar mate zij er dichter zij kwam. Aan hun voet deed een aantal kleine rots blokken aan een school bruinvissen denken, zo glad en_glimemnd waren zij in het zonlicht. Een hele zwerm duiker hoenders vloog krijsend op bij Meg's komst, daar zij haar kennelijk als een indringster beschouwden. Zij keek achterom naar Polrennick en glimlach te bij het zien van de grazende koeien op de hellende weiden, hoog boven het kleine dorpje, waardoor het leek alsof zij aan de nokken van de daken knab belden. Zij stond op hei punt om te keren, toen 'n plotselinge impuls haar er toe bracht over de glibberige rotstoppen heen te klauteren en te kijken, wat er aan de andere zijde wel te zien zou zijn. De vloed leek vrij snel op te ko men, maar het zou een kwestie van slechts enkele minuten zijn. Zij zag in de verte het groene badcostuum van Phyllis nog naast het rose vlekje, dat Jess moest zijn. De frisse zeewind trok aan Meg's rok. zij slipte en gleed omlaag langs de vochtige rotsen, waar haar blote voeten, die aan dergelijke klimpartijen niet ge wend waren, moeilijk houvast op von den. Het was allemaal heerlijk opwin- dijd. De lucht was scherp en fris en de zon stond nog hog aan det stralend blau we hemel. (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1963 | | pagina 2