DE AVONTUREN VAN MICKEY MOUSE f/fe Aankoop N.Z.H.-opstallen; plannen voor centrale auto-garage Inbraak in de Prins Bernhardstraat Blijde inkomst! WOENSDAG 27 MAART 1963 DE LEIDSCHE COURANT PAGINA 11 én De Breestraat is vannacht afge sloten geweest in verband met het feit, dat negentien meter lange bui zen, bestemd voor de nieuwbouw van sociëteit Minerva moesten worden gelost. De pulspalen voor het funda ment zullen volgens een speciaal procédé in de grond worden ge bracht. De buizen worden in de grond gedrukt en met beton gevuld. Heien is in de Breestraat niet mogelijk met 't oog op instortingsgevaar van oude gebouwen. Voor de leden van het Leids Studenten Corps ging deze ge beurtenis met enige luidruchtige feestelijkheid gepaard. Om half zes werd de Breestraat weer voor het verkeer vrijgegeven. Benoemingen aan de Leidse universiteit Bij onderscheiden besluiten van Curatoren der Rijksuniversiteit te Leiden zijn: Mevr. M. C. S. Alexander-de Jager, wetenschapelijk ambtenaar in tijde lijke dienst bij de criminologie, be noemd tot wetenschappelijk ambte naar le klasse in vaste dienst; Dr. G. G. J. Benge, benoemd tot wetenschappelijk hoofdambtenaar in vaste dienst bij de botanie; J. de Beer, hoofdassistent op ar beidsovereenkomst bij de verloskun de, benoemd tot wetenschappelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst; G. van Benthem van den Bergh, wetenschappelijk ambtenaar in tij delijke dienst bij de faculteit der rechtsgeleerdheid, voor het tijdvalk 1 mei 1963 tot 1 mei 1964, wederom in deze functie benoemd; Dr. A. Breimer, wetenschappelijk ambtenaar le klasse (4 dagen per week) in tijdelijke dienst bij de geo logie, benoemd tot wetenschappelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst; Dr. J. G. Defares, wetenschappelijk hoofdambtenaar A in tijdelijke dienst bij de fysiologie, voor het tijdvak 1 januari 1963 tot 1 januari 1964, we derom in deze functie benoemd; Dr. R. Hofstra, benoemd tot weten schappelijk hoofdambtenaar in tijde lijke dienst bij de farmacie; Dr. J. R. A. Loman, wetenschap pelijk ambtenaar le klasse in tijde lijke dienst bij de faculteit der let teren en wijsbegeerte, benoemd tot wetenschappelijk ambtenaar le klas se i® vaste dienst; T. M. J. Ottenhoff, wetenschappe lijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de inwendige geneeskunde, voor het tijdvak 1 januari 1963 tot 1 januari 1964, wederom in deze func tie benoemd; Drs. J. W. Riedstra, wetenschappe lijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de fysiologie, voor het tijd vak 1 februari 1963 tot 1 februari 1964, wederom in deze functie be noemd; S. Schaafsma, wetenschappe lijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de neurologie, benoemd tot wetenschappelijke hoofdambtenaar in tijdelijke dienst; Dr. P. J. van der Schaaar, wetenschappelijk hoofdamb tenaar in tijdelijke dienst, bij de tho rax-chirurgie, voor het tijdvak 1 fe bruari 1963 tot 1 februari 1964, we derom in deze functie benoemd; Drs. H. H. Smits, wetenschappelijk amb tenaar in tijdelijke dienst bij de far macie, voor het tijdvak 15 februari 1963 tót 15 februari 1964 wederom in deze functie benoemd; Dr. A. Staal, wetenschappelijk ambtenaar le klas se in tijdelijke dienst bij de neurolo gie, benoemd tot wetenschappelijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst; Mr. Tan King Liem, wetenschappe lijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de faculteit der rechtsgeleerdheid, voor het tijdvak van 1 januari 1963 tot 1 januari 1964, wederom in tijde lijke dienst benoemd; Dr. P. Vinke, benoemd tot wetenschappelijk hoofd ambtenaar (één dag per week) in tijdelijke dienst bij de faculteit der rechtsgeleerdheid; M. van der Vliet, assistent op arbeidsovereenkomst bij de neurologie, benoemd tot weten schappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst; Mej. dir. ir. S. Wagenaar, we tenschappelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de biochemie, voor het tijdvak 1 februari 1963 tot 1 februari 1964, wederom in deze functie benoemd; H. P. Wijnen, we tenschappelijk hoofdambtenaar in tij delijke dienst bij de thorax-chirurgie voor het tijdvak 1 februari 1963 tot 1 februari 1964, wederom in deze functie benoemd. OEGSTGEEST Geboren: Arold zn van A. Hou- waart en H. C. Mühlbauer; Frederick Francois zn van C. F. A. Borchardt en S. H. J. Viljoen. Ondertrouwd: J. H. Lemstra en D. C. Michon; A. Fuchs en A. Haasnoot. Getrouwd: C. G. Ruigrok en J R. Nol ten; J. H. Bromelow en S. van Makkelenberg. Overleden: B. C. Visser; G. J. Claasen; J. L. de Weerd; S van der Meij. KOUDEKERK RAADSAGENDA De raad van Koudekerk aan den Rijn komt op donderdag 28 maart a.s. te 8.15 uur namiddags in openbare vergadering bijeen. De agenda bevat o.a.: Verlenen bouw- en grondvoor- schöt aan de woningbouwvereniging „Goed Wonen" en het aanvragen van rijksvoorschotten en steun uit 's Rijks kas voor de bouw van 13 woningen aan de Beneluxstraat. Koers 99 1/8%, looptijd 30 jaar, ren te 4 1/4% halfjaarlijks te voldoen, aflossing in 30 zoveel mogelijke ge lijke jaarlijkse termijnen, geen kos ten, opneming 1 mei 1963. B. en W. komen vervolgens met een voorstel tot verhoging van de presentiegelden voor de raadsleden en wel tot f 25 voor het bijwonen der raadsvergaderingen en f 12.50 voor het bijwonen voor de commis sievergaderingen. Dit zal gelden voor vijf jaren. BESPROEIING SPORTVELDEN De voetbalvelden in „Nieuw-Zuid" moeten in de zomer herhaaldelijk worden besproeid. Hierdoor ontstaat veel slijtage aan slangen enz. Op dit gebied is er een vinding gedaan door een Amerikaan door de z.g. Rain- mobile. Dit apparaat sproeit over een breedte van 30 meter. Er zullen enkele voorzieningen moeten worden aangebracht. De kosten van aanschaf plus de voorzieningen zullen onge veer worden f 2500 waarvoor B. en W. een crediet bij de raad vragen. Touringcars Taxi's Vraagt offerte KANTOOR STATIONSPLEIN TEL. 2 2444 (2 lijnen) LISSE Geslaagd. Mej. W. G. Steenwinkel slaagde aan het Geref. Jeugdleidersin stituut „De Jelburg" te Baarn voor het einddiploma jeugdleidster. Zij werd in middels benoemd als jeugdleidster bij de „jeugdhaven" te Dordrecht met in gang van 1 april a.s. AAN KATWIJKSE RAAD VOORGESTELD: Wat de raad a.s. donderdag alzo te behandelen krijgt: Met de heer A van der Marei, Princestraat 41 heb ben B. en W. overeenstemming kun nen bereiken omtrent overdracht aan de gemeente van hem in eigen dom toebehorende percelen teelt- grond gelegen te Noordwijk ten zui den van de toekomstige stortplaats van vuil aan de 's Gravendijkse weg ter grootte van 3.41.80 ha voor een oppervlakte van pl.m. 0.15.20 ha voor de totaalprijs van f 86.300 hetgeen neerkomt op f 2.40 per m2 waarin dan is begrepen een vergoeding voor de pachtvrije levering. Dan een voor stel tot aankoop van de percelen 34 en 34a in de Baljuwstraat, eigendom van de erven G. de Best voor de som van f 9750. De gezamenlijke in houd dezer pandjes is 595 m3, huur voo reik perceel per week f 4.50. De percelen liggen in het saneringsge- bied. Voorstel tot aankoop van grond en opstalen van de NZHVM. In totaal is 7626 m2 grond eigendom van de NZH voornamelijk trambaan, en 169 m2 ondergrond van het haltegebouw Nu de onderhandelingen met de di rectie van de NZH zijn afgerond hebben B. en W. overeenstemming bereikt over de aankoop van 7795 m2 met opstallen tot de totale prijs van f 35.000 op voorwaarde dat haar te zijner tijd een terrein van pl.m. 4000 m2 in koop zal worden aangeboden in het gebied 't Heen voor de bouw van een centrale autogarage voor 40 a 50 autobussen. De koopprijs zal te zijner tijd dan worden vastgesteld aan de hand van een exploitatiebe groting voor het uitbreidingsplan '1 Heen. De heer P. Kompier, Kerkstraat 56, Katwijk aan den Rijn wil van de gemeente een perceeltje grond ko pen ten Westen van de Kerkstraat, 1.7 m voor totaal f 40. Het bestuur van de Ver. voor geref. lager onder wijs wil 397 m2 bouwgrond van de gemeente kopen gelegen nabij de Calvijnschool onder voorwaarden dat het van 'n beplanting moet wor den voorzien en gehouden, Prijs f 5 per m2. De heer W. de Visser, E. A. Bor- gerstraat 38 vraagt van de gemeente te mogen kopen een perceel grond in „Óverduin" groot circa 705 m2, prijs f 10.150 en verder onder de gebrui kelijke voorwaarden. In het kader van de voorbereidin gen ter realisering van het weder- opbouwplan hebben B. en W. onder handelingen gevoerd inzake de aan koop van het op de hoek van de Badstraat en de Freek van Rhoon- straat gelegen perceel met opstallen van A. Verdoes, Mr. C. Fockstraat alhier. Dit perceel heeft een opper vlakte van 341 m2 en omvat een oude bakkerij met twee bergzolders thans in gebruik als timmermans werkplaats en houtopslagruimte als mede een woning welke verhuurd is voor f 7 per week. In ruil hiervoor krijgt de heer Vefdoes 341 m2 terug gelegen aan de Willy Sluiterstraat tegen een geldende exploitatieprijs. Als vergoeding voor de door de ge meente te verwerven grond en op stallen betaalt de gemeente aan de heer Verdoes f 40.000. Vervolgens het aangaan van een grondtransactie met de heer N. van der Meij, Princestraat 40 alhier. De heer van der Meij krijgt een perceel grond in 't Heen en ruilt dopr deze transactie nog enkele percelen waar bij de gemeente aan de heer van der Meij zal toebetalen f 15.540. PACHTÊN ÏN CLEIJN DUYN' Ultimo 1963 eindigen een aantal voor 6 jaren geldende contracten be treffende de pacht van gronden in „Cleijn Duyn". Op grond van art. 36 le lid van de Pacht\vet worden der gelijke contracten telkens van rechts wege met 6 jaren verlengd tenzij een van de partijen aan de ander heeft kennis gegeven, dat zij verlenging niet wenst. Deze gronden moeten bouwrijp gemaakt worden en de pachters is aangezegd dat de gem. verlenging van de contracten niet wenst. Een vijftal tuinders, de Erven H. W. Grimbergen, de Erven C. J. Bos kamp, de heer D. Remmelzwaal, de heren C. W. en A, van Duyn, en de heren B. J. en G. Verdoes heeft zich daarop tot de Pachtkamer gewend met het verzoek de pachtovereen komsten te verlengen. De gemeente is thans opgeroepen zich te verweren. B. en W. stellen mistdien voor, ten einde de belangen van de gemeente veilig te stellen, te sluiten tot het voeren van bedoelde procedures. De GEMEENTEREKENING B. en W. stellen voor de gemeente rekening 1961 voorlopig vast te stel len met de volgende eindcijfers: Ge wone dienst: inkomsten f 13.143.203.38 uitgaven f 13.053.921.48, batig saldo f 89.281.90. Kapitaaldienst: uitgaven f 40.986.11.24, ontvangen f 38.433.389.07. Nadelig saldo f 2.552.022.17. B. en W. stellen voor een geldle- nng aan te gaan met de Bank van Nederl. Gemeenten, groot f 1.000.000 onder de volgende voorwaarden: B. en W. vragen aan de raad een crediet voor de aankoop van een jeep en een motorboot ten behoeve van de strandpolitie. De in 1956 ten behoeve van de strandpolitie in ge bruik genomen patrouilleboot vol doet geenszins. De boot is te lomp en te zwaar. Het niet voldoen van som mige dingen vraagt veel te veel tijd, reden waarom het B. en W. nood zakelijk voorkomt een nieuwe boot aan te schaffen. Met betrekking tot zo'n boot heeft de dealer de fa C. J. Bruijnhuis te Oud-Loosdrecht een offerte gemaakt. Zo'n boot met toe behoren kost f 6030 met inruil van de oude boot f 4530. Een botenhuis wordt geraamd op f 2200. Alles in totaal f 7000. Dan is er ten behoeve van de politie voor gebruik op hét strand nodig een jeep. Te Noord wijk, Wassenaar en Scheveningen heeft de politie gunstige resultaten be reikt. In ieder geval is zo'n jeep vol gens B. en W. dringend nodig. De kosten worden geraamd op f 3000. Wordt dan in totaal f 10.000. Gevolg gevend aan het daartoe strekkend verzoek van de heer Grim bergen in de vergadering van 15 febr. 1.1. stellen B. en W. thans voor omtrent de brandWeergroep te Kat wijk aan den Rijn een commissie in het leven te roepen. Indien dit voor stel wordt aanvaard en tenzij de raad de benoeming aan zich wenst te houden, tot leden dezer commissie benoemen de heren A. Pronk, J. Bergman, C. van Dijk, H. J. Grim bergen, J. de Krijger en Nic. Parle- vliet. DE VU1LNÏSSTORTING B. en W. vragen crediet voor het treffen van voorzieningen t.b.v. de vuilnisstortplaats aan de 's-Graven- dijkse weg te Noordwijk. Het laat zich aanzien dat binnenkort de in gereedheid te brengen gemeentelijke vuilnisstortplaats in gebruik zal kunnen worden genoïnen. Hiervoor zijn verschillende werkzaamheden als het in gereedheid brengen van de toegangsweg nodig. De totale kos ten, inclussief enige voorzieningen zulen f 40.500 bedragen. De exploita tiekosten zullen naar raming f 36.000 bedragen. B. en W. verwach ten dat Rijnsburg en Valkenburg mede van de partij zullen zijn waar door jaarlijks pl.m. 50.000 m3 huis- en ander vuil zal worden aangevoerd waardoor de kosten komen op 71 ct per kubieke meter vuil, welke prijs B. en W. niet ongunstig voorkomt. B. en W. stellen voor de woningen Louwestraat h en Louwestraat 39 1 onbewoonbaar te verklaren. Deze wo ningen, eigendom van A. de Vreugd, Baljuwstraat 19, zijn in zodanige staat dat ze niet meer bewoonbaar zijn te maken. In overleg met de In specteur van de Volksgezondheid wordt daarom voorgesteld deze wo ningen onbewoonbaar te verklaren. Voorstel tot verhoging van de jaarlijkse subsidie aan de KRB. De financiële zorgen van de Reddings brigade zijn zodanig dat deze vereni ging niet of zeer moeilijk haar taak kan vervullen. In '62 heeft de Brigade f 2250 van de gemeente ontvangen. Om een dragelijke situatie te schep pen heeft de' Brigade een subsidie nodig van f 500 wat B. en W. voor stellen te geven. Dan een voorstel tot het verlenen van een crediet voor de uitbreiding van de strandpost- noord van KRB. WARMOND WINKELIERSVERENIGING TOONDE ZICH TEVREDEN Onder voorzitterschap van de heer J. Mentink kwamen maandag de win keliers van Warmond in voltallige vergadering bijeen. Door drukke werkzaamheden was de penning meester, de heer v. d. Ploeg erhin- derd, zodiat de voorzitter de finan ciële resultaten behandelde. Ook liet de voorz. weten, dat de heer De Vroo- men bereid was gevonden het pen ningmeesterschap voorlopig over te nemen. Dit werd met algemene stem men aanvaard. De vergadering was buitengewoon tevreden over de geslaagde St. Nico- laasactie. Hierna werden diverse acties be sproken voor de a.s. Kaagweek. Daar acties van bet VW niet bekend wa ren, werd besloten om een ballon wedstrijd te organiseren. De deelne mende winkeliers zullen de ballons verstrekken bij aankoop van een be paald bedrag. De vergadering verzocht 't bestuur de verdere details uit te werken. NOORDWIJK Tijdens de afwezigheid van de bewo ners is vermoedelijk zondagavond tus sen acht uur en half elf ingebroken in de woning van de heer Kroon, aan de Prins Bernhardstraat te Noordwijk. Zijn woning bevindt zich boven zijn drogis terij. Men heeft zich toegang verschaft aan de achterzijde van het pand door forcering van het slot van een balcon- deur. Blijkbaar is alleen gezocht naar geld. Een belangrijk bedrag wordt ver mist. Eenieder, die inlichtingen kan ver- schaffen over de dader (s), wordt ver zocht zich in verbinding te stellen met de recherche. SASSENHEIM Géboren. Petrus J. M. z.v. Petrus M. v. d. Plas en Johanna T. Heijker; Ilse Cornelia P. d.v. Adrianus Flofis van Duijn en Petronella F. Kool; Ro- bertus F. A. z.v. Franciscus A. van Kesteren en Bernadette P. C. Allard. Ondertrouwd. Simon Kroes, 27 jr. en Jennigje Abbink, 20 jaar; Corne- lis Filippi, 20 jr. en Hilliohiena Bak ker, 19 jaar. Getrouwd: Dirk Knetsch, 23 jaar en Jannie v. d. Eijkel, 19 jaar. Overleden: Petrus Wassenaar, oud 87 jaar. HAZERSWOUDE Verrassend reserve-Scheepje. Het tweede team van de Groenen- lijkse biljartvereniging 't Scheepje heeft voor d e verrassing van het seizoen in haar klasse in de Leidse Biljartbond gezorgd door met 80 te winnen van kampioenspretendertt Centrum 4 uit Alphen a. d. Rijn. De heren G. Elsgeest, J. van de Voort, W. van de Zwaan en H. de Vogel stonden de Alphenaren zelfs niet de twee punten toe, die zij slechte nodig hadden om het kampioenschap in de wacht te slepen. Overigens debuteer de dit „schippers"-team ook niet slecht in de competitie, gezien de 4e plaats als eindsresultaat. Al met al hebben de leden van het tweede team zich toch niet in de schaduw van hun grote broers van het „eerste" willen doen plaatsen Het aantal bezoekers op het noor den van het Uitwateringskanaal ge legen strand is de laatste jaren aan zienlijk toegenomen en zal na be bouwing van de Hoornespolder nog meer toenemen. De werkzaamheden van de Reddingsbrigade zullen daardoor aanzienlijk worden ver zwaard. Om een spoedige oplossing hiervoor te vinden is de directeur van openbare werken opgedragen daarvoor 'n kostenberekening te ma ken. Deze kosten nu worden ge raamd op f 5600 waarvoor B. en W. thans een crediet vragen. (Wordt vervolgd) Wij zullen moeder even overvallen, zegt vader. Maar moeder heeft best gehoord dat hij thuis gekomen is. Wat dacht je, zegt moeder, ik heb de koffie al klaar, en lekkere koffie ook! Met „lekkere koffie" wordt natuurlijk Douwe Egberts koffie bedoeld. Het fijnste van de plantages, op speciale manier gebrand en, door de grote vraag, altijd vers bij uw winkelier voorhanden. Fijne Dessert De koffie voor fijnproevers,; werkelijk iets bijzonders. Pak van 250 g 1.80 Rood Merk De kwalitcitskoffie bij uitstek. Pak van 250 g 1.48 Vacuum koffie in blik verpakt Handig als u er op uit trekt. En als reserve voor onverwachte situaties.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 11