ZOLDER-BALLET IN LEIDERDORP TOT TEVREDENHEID GEREGELD Omschakeling bedrijven en mislukte augurken veroorzaakten lagere uitkomst COOP. TUINBOUWVEILING MOEST VELE TEGENSLAGEN INCASSEREN GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN DINSDAG 26 MAART 1963 DE LEIDSCHE COURANT PAGINA 5 In de raadsvergadering van 26 no vember jl. besloot de raad de zolder van de openbare lagere school te ver huren aan mevrouw I. C. Jacobs te Leiden, die daardoor het recht ver kreeg op deze zolder balletlessen te geven aan inwoners van deze ge meente. De huurprijs werd daarbij vastgesteld op 100.- per uur per jaar B. en w. hebben vóór het nemen van het besluit, zulks naar aanleiding van de in de raad gevoerde discussie, de toezegging gedaan dat over deze ver huur alsnog het advies zou worden gevraagd van de Culturele Raad. Blijkens het op 24 januari jl. ont vangen advies van de Culturele Raad wordt een huurprijs van 100.- per uur per jaar te hoog geacht. Een huurprijs van 50.- per uur per jaar wordt meer in overeenstemming ge acht met de ruimte die beschikbaar wordt gesteld. Voorts stelt de Culturele Raad o.m.: Het komt ons voor, dat de mogelijk heid tot het ontvangen van balletles in Leiderdorp een positieve bijdrage voor het culturele leven vormt, welke niet alleen valt toe te juichen, doch welke, zo nodig, steun van overheids wege verdient. Aan de hand van door mevr. Jacobs verstrekte gegevens becijfert de raad daarna dat tegenover een inkomst van circa 3.850.- wegens lesgelden een uitgave staat van 1.599.—. B. en w. zijn unaniem van mening dat in de voorliggende zaak geen vermen ging moet plaats vinden van de pri vaat-rechtelijke en de publiekrech telijke taak van het gemeentebestuur. Ten aanzien van de huur en ver huur treedt het gemeentebestuur niet op in zijn publiekrechtelijke functie dooh in zijn privaatrechtelijke func tie. Bij de vaststelling van de huur prijs dient men dan ook in principe alleen rekening te houden met pri vaatrechtelijke belangen. In dit licht bezien achten wij een huurprijs van 100.per uur per jaar (wat neer komt op 2.50 per lesuur) zeer ze ker niet hoog te noemen, temeiar als men daarbij in aanmerking neemt dat ons college, uiteraard behoudens goedkeuring van de raad, aan huur ster heeft toegezegd dat op de school- zolder een „barre" (een qnmisbaar attribuut voor het geven van ballet lessen) mag worden aangebracht, in de kosten waarvan de gemeente 50 zal bijdragen. Ten aanzien van de publiekrechte lijke kant van de zaak, die hier on miskenbaar aanwezig is, merken wij op dat ons inziens slechts dan tot subsidiëring (c.q. een verkapte sub sidiëring door bijvoorbeeld een lage- rts huur te vragen) kan worden over gegaan enerzijds indien de belang hebbenden alles in het werk gesteld hebben om hun eigen inkomsten op een redelijk peil te brengen, ander zijds indien alle inwoners der ge meente op voet van gelijkheid van de geboden diensten gebruik kunnen maken, aldus 't voorstel van b. en w. In dit licht bezien achten b. en w het niet juist dat de leerlingen van de openbare school slechts 4.per maand aan lesgelden behoeven t)2 be talen terwijl de leerlingen' van de andere scholen een lesgeld van ƒ5. per maand moeten betalen. Ook de Culturele Raad is deze me ning toegedaan, wat moge blijken uit haar advies aan mevrouw Jacobs om de lesgelden op gelijk niveau te brengen. In een onderhoud met me vrouw Jacobs heeft de burgemeester als het gevoelen van b. en w. naar voren gebracht dat aan de raad zal worden voorgesteld om de huurprijs van 700.terug te brengen op 400.per jaar, mits zij de lesgelden voor alle leerlingen wilde terugbren gen op ƒ4.per maand. Inmidels had mevr. Jacobs alle les- gen echter reeds verhoogd tot 5. per maand. (Met dien verstande dat een tweede en volgend kind uit één gezin 4.00 lesgeld per maand zou betalen). Deze handelwijze resul- Geheimzinnige branden in Over-Betuwe In de nacht van zaterdag op zon dag zijn een oud woonhuis en een landbouwschuur resp. in Valburg en in Slijk Ewijk afgebrand. Beide dor pen liggen op enkele kilometers af stand van Zetten, het Overbetuwse dorp dat vorige week in het nieuws kwam door de aanhouding van een zestal ingezetenen. Deze Betuwna- ren, onder wie twee militairen, wor den er van verdacht de hand te heb ben gehad in het in brand steken van enkele panden, waaronder het katholieke verenigingsgebouw ter plaatse. Naar aanleiding van die recente branden werd de conclusie getrokken dat ook de branden van zaterdag nacht zouden zijn aangestoken. Hier omtrent staat echter nog niets vast, zo verklaarde de rijkspolitie in Zet ten, die ook met het onderzoek naar deze branden is belast. Het onder zoek door deskundigen, onder wie mensen van de Provinciale Gelderse Elektriciteitsmaatschappij, is nog in volle gang. Van de zes naar aanleiding van de vorige branden gearresteerden is er één, een militair, intussen op vrije voeten gesteld. De vijf anderen be vinden zich na hun voorgeleiding voor de officier van justitie in Arn hem, nog in voorarrest in het Arn hemse huis van bewaring. Vier van de vijf thans nog in hechtenis zijnde Betuwnaren zijn ongeveer twintig jaar. De vijfde van het gezelschap, dat Zetten en omgeving een tijdlang onveilig heeft gemaakt, is ouder. De knapen veroorzaakten de branden als ze teveel gedronken hadden en ze uit balorigheid niets beters wis ten te doen in hun woonplaat*, waar verder weinig vertier is. teerde voor mevr. Jacobs in een netto meerinkomst van 500.- per jaar. Bezien in dit licht, waardoor de netto-inkomsten voor mevr. Jacobs op ongeveer 10.- p. lesuur kunnen worden gesteld, achten b. en w. een zekere subsidiëring door het vaststel len van een verlaagde huur niet meer noodzakelijk. Zij zullen daarom geen nieuw voorstel voor de verhuur doen toekomen. Tenslotte moge nog wor den opgemerkt dat mevr. Jacobs zich met de thans van kracht zijnde huur prijs kan verenigen en dat zij een verlaging niet meer nodig acht. Rugpijn... maar ook andere pla gende pijnen vaagt u prompt weg met WITTE KRUIS, (poeders, ta bletten of cachets). Salicyl-vrij en daardoor geen maagklachten. WITTE KRUIS TER AAR Jaarvergadering Ter Aarse Groenteveiling Onder voorzitterschap van de heer C. A. v. d. Hoorn hield de Coöpera tieve Tuinbouwveiling „Ter Aar en Omstreken" haar jaarvergadering in het parochiehuis te Langeraar. Ruim honderd leden woonden deze verga dering bij. In zijn openingswoord wees de voorzitter erpo, dat vele vei lingen met hun omzetten naar boven gegaan waren. Hij vond het dan ook zeer jammer dat hij dat van deze veiling niet kon zeggen. Dat de om zet bij ons lager ligt dan het vorig jaar, is niet de schuld van de tuin ders, maar van het koude jaar, al dus de voorzitter. Door enkele mis lukte teelten, o.a. de augurkenteelt, heeft de veiling een veer moeten la ten van bijna een half miljoen, maar ook de omschakeling van de groen teteelt naar de bloementeelt speelt hier op het moment een grote rol, wat de verlaagde omzet betreft. „Doch laat u niet ontmoedigen," zo ging de voorzittei verder, want naast deze sombere woorden, kon hij ook een zeer optimistisch geluid laten horen. Met de witlof en de slateelt gaat 't momenteel best en er worden goede prijzen gemaakt. Verder loopt het met de omschakeling van ver schillende exportprodukten, welke vooriieen op andere veilingen wer den geveild, en in het afgelopen jaar voor het eerst in Ter Aar worden geveild, goed en kan men hierover best tevreden zijn. Verder dat er te Mijdrecht een nieuw tuinbouwcentra in wording is voor een 20-tal bedrij ven, en waarvan er al enkele lid zijn geworden van onze veiling. Ook in de Noordensebuurt is 'n nieuw tuin- bouw-centra in wording van onge veer 30 bedrijven, en ook daar zal getracht worden deze bedrijven straks aan te trekken. De bestuursleden L. W. v. Tol te Ter Aar en H. J. Fransen te Noor den werden met grote meerderheid van stemmen herkozen. In de twee vacatures, ontstaan door het bedan ken van de heren A. Vrijbloed te de Amstel en G. H. v. d. Hoorn te Ter Aar, werden gekozen de heren J. v. 't Hart te Mijdrecht en J. Hoo- gervorst Nicz. te Ter Aar. Ook het lid van de commissie van controle, de heer W. Pietersen, werd met gro te meerderheid van stemmen herko zen. Om het fustpark op peil te hou den werden er 4000 grote kisten en 4000 G-kisten aangeschaft. Afgekeurd werden door de controle-commissie over het afgelopen jaar 6948 grote kisten, 4480 zakjes en 152 G-kisten. De voorraad was aan het eind van 't jaar 37.950 grote kisten, 9110 G-kis ten, 7104 eenmalige bakjes en 38.510 zakjes. Volgens de administratie kun nen nog ingeleverd worden 31.801 grote kisten, 8.846 G-kisten en 24.524 zakjes. In totaal zijn er in het afge- Ipoen jaar ontvangen en uitgegeven 1.014.721 stuks. Ook verkreeg het bestuur machti ging voor het aankopen van witlof- pennen. Hiervoor is al een aanvrage van de zijde -Ier kwekers, welke gro ter is dan ooit te voren, zodat de Ter Aarse veiling ook wat het witlof be treft, van flinke betekenis begint te worden. Bij de rondvraag kwam het veilen van bloemen aan de Ter Aarse vei ling ter sprake, daar de bloemen nu nog in Aalsmeer worden geveild. De voor.-'tter zeide, dat zolang het vol ledige bestuur van de bloemistenver eniging hier niet voor is, het dan niet mee zal vallen om te komen tot de oprichting van een bloemenveiling. Vooral de zelfvervoerders van de bloemen, krijgt men nooit, aldus een stem uit de zaal. Ook de keur van de tomaten kwam ter sprake. Er was een lid, dat voorstelde op cen tralisatie met enkele veilingen hier in deze omgeving aan te sturen, daar men dan steviger komt te staan en men eerder exporteurs aangetrok ken krijgt. Ook geen eenvoudige taak, aldus de voorzitter, daar het bestuur in deze riahting al eens po gingen heef* gedaan. Nu steeds meer gestreefd moet worden om produkten te gaan telen welke voor export in aanmerking komen, werd de vraag naar voren gebracht, of er geen instelling zal zijn, die de kwekers financieel zou kunnen helpen, bij het intensiever maken van hun groentenbedriiven Men dacht net in de vorm te doen. zoals het voorheen ook gebeurd is met het bouwen van kassen door middel van het Waarborg-instituut voor de Veenstreek. Men was alge meen van oordeel dat hier wel iets in zit voor de groentenkwekers De voorzitter zegt toe, dat in het be stuur overwogen zal worden, of men wat kan bereiken. Aan de Katholieke Universiteit Nijmegen is gepromoveerd tot doctor in de theologie de z.e. heer P. J. F. M. Harkx (Eindhoven) op een proef schrift getiteld: „De oud-Bisschoppe lijke Cleresie en Rome; contacten en vredespogingen 1733-1749". De pro motor was mgr. prof. dr. R. R. Post. TER AAR AUGURKENTEELT WERD EEN FIASCO Bij de jaarvergadering van de Coöp. Tuinbouwveiling, die op vrij dag, 22 maart, in het Parochiehuis werd gehouden, is door de direkteur, de heer C. Hoogervorst, het gebrui kelijke jaarverslag uitgegeven. Terugziende op het jaar 1962 moet worden gezegd, dat het op belang rijke punten heeft tegen gezeten voor de tuinbouwers. De eerste maan den van het jaar waren goed. De omzet kreeg een voorsprong van 100.000, maar deze brokkelde later snel af en de omzet kreeg een ach terstand op 1961 van rond een half miljoen 2.755.388,08 en in 1961 3.252.625,53. Verschillende oorzaken zijn voor deze vermindering aan te wijzen, o.a. het teruglopen van het glasareaal groenten vanwege de overschakeling naar de bloementeelt, de misoogst van de augurken en de matige oogst met lage prijs van de late tomaten. Van de glasprodukten gaven sla, vroege snijbonen, vroege stooktoma- ten en komkommers goede resulta ten te zien. Andijvie sterk variëren de uitkomsten. De vollegrond-teelten: peulen, tuin bonen, snijbonen en augurken boek ten een schrale oogst. Het laatste produkt is geheel mislukt tengevol ge van het slechte weer en daardoor veel voorkomende ziekten. De wit lof teelt is goed geslaagd. Voor het eerst is men ertoe over gegaan om de vroege stooktomaten en stookkomkommers aan de eigen veiling te veilen. Voorheen werden deze naar exportveilingen gebracht. Het bereikte resultaat is zeker een stimulans om op de ingeslagen weg voort te gaan. 118 Leden hebben aan de kontraktteelt van tuinbonen deelgenomen met een geleverd kwantum van 382.900 kg. Voor de teelt van snijbonen op kontrakt Gevestigde personen in de week van 6 t.e.m. 13 maart 1963: R. A. v. Zeijl en fam, techn. comm. medewerker, Schubertlaan 64; E. G. Turk en fam, havenarbeider, Oude Rijn 24; W. J. Mühlstaff-v. Duijven- bode en fam, Druivenstr 44; C. E. v. Oort en fam, sportleraar, van der Waalsstr 53; A. Bakker en fam, gem. ambtenaar, Burggravenlaan 95; M. D. Stapper en fam, magazijnmeester, Middelstegracht 83; R. S. Minnema, bouwk. opzichter, Beatrixstr 35; A. van de Haar, onderwijzeres, Jan van Goijenkade 29; B. J. Carlier, Buys Ballotstr 77; A. H. J. M. Sikken, Klikspaanweg 42; P. G. Stokman, Lo- rentzkade 6; E. D. Wassenaar, Lange- gracht 81; A. B. de Graaff, onder wijzeres, Plantage 20; A. Hogeweg, ambtenaar NS, Jac. Catslaan 105; R. B. J. Pors, Buitenruststr 7; T. F. M. Janssen, 1.1. verpleegster, Hooigracht 11-29; J. C. de Hingst, S. de Zee'shof 2; H. M. I. Nouwen, 1.1. verpleegster, Rijnsburgerweg 10; H. Jager, Os en Paardenlaan 27; A. G. M. Oudshoorn, 1.1. verpleegster, Rijnsburgerweg 10; J. Laurentius, Melch. Treublaan 42; W. Steenbruggen, Klikspaanweg 43; M. J. van der Velde, 1.1. verpleegster, Rijnsburgerweg 10; M. A. F. S. Kolk- mann, 1.1. verpleegster, Rijnsburger weg 10; R. van der Meijden, Spie- ghelstr 20a; U. Fontein, Klikspaan weg 13; M. T. Göpner, Witte Singel 81; E. M. Kwadijk, Klikspaanweg 39; W. Jansen-Arens, Haagweg 118; G. Bins, Bakh. Roozenboomstr 8; C. J. Jaspers, militair, Noordeinde 2a; J. Berghout, militair, Noordeinde 2a-; R. M. del Prado, Duinhof 19; C. O. C. Caudri, Bakh. Roozenboomstr 37; G. Korving, Schubertlaan 52; J. D. Groeneveld, rijksambtenaar, Lijster- str 12; M. G. A. Hosman, Haagweg 22; C. de Rijk, kantoorbediende, Boer- haavelaan 7; J. van Lopik, tekenaar- constructeur, Lorentzkade 52; W. G. van Buuren, kleuterleidster, Hoge Rijndijk 175; J. van Muilwijk, 1.1. ver pleegster, Witte Singel 27; N. Bou- ter, 1.1. verpleegster, Witte Singel 27; D. E. Ravensbergen, 1.1. verpleegster, Witte Singel 27; H. C. Dawson, ana- lyste, Bilderdijkstr 16; A. M. Meijer- Verkerk, Hooigracht 38; G. C. A. Ro man, chauffeur, Oude Singel 156; G. H. Sluijter, Plantsoen 19; A. Kort land, militair, Warmonderstr 3; P. F. J. Inniger, St. Jacobsgracht 1; P. H. Blok, Acaciastr 3; H. P. Obermann, Klikspaanweg 11; L. Klaassen, Klik spaanweg 12; J. M. van Harreveld- De Bruijn, v. Vollenhovenplein 85; J. J. Vleeskens, Jan van Goijenkade 11; J. C. Visscher, grondwerker, Bern- hardstr 20; M. Filippo-De Ridder, Vestestr 130; P. J. M. Akkermans, Boerhaavelaan 2; A. Stallinga, 1.1. verpleegster, Rijnsburgerweg 10; M. L. Unkel, 1.1. verpleegster, Rijnsbur gerweg 10; T. Haarsma, verpleegster, Rijnsburgerweg 10; E. T. Keijer, 1.1. verpleegster, Rijnsburgerweg 10; H. Rhijnsburger, Ververstr 18; M. C. Westermann, Papengracht 24; F. J. M. Hoens, leraar, Jan van Goijen kade 38; E. F. Stolte, kleuterleidster, Janvossensteeg 46; A. M.- Ticheloven, kinderverzorgster, Rijn en Schiekade 63; T. Aoys, Plantsoen 45; B. G. P. Brom, ambtenaar Raad van Arbeid, Oude Singel 230; G. J. Klein, H. de Vriesstr 65; J. Dijkema, Kloksteeg 13a. Vertrokken personen in de week van 6 tm. 13 maart 1963 M. J. de Gier en fam., Mariënpoelstr. la, Oegstgeest, Julianalaan 6; T. H. Dick- hoff en fam., Kanaalstr. 6, HazeW- woude, H. Swarthplantsoeri 32; J. J. van Oosten en fam., v. 's Gravepsan- destr. 55, Den Haag, Netscherstr. 40; A. Riedijk en fam., G. Kasteinstr. 35, Hardinxveld-Giessendam, Nieuwe- weg 233; A. van den Ouweelen en fam., Steenschuur 3, Leiderdorp, Pinksterbloem 12; I. Knotter en fam., Boerhaavelaan 31, Nieuwveen, Mo lenlaan 4; A. M. Tuurenhout—-Maas en fam., Tomatenstr. 36, België; J. A. van der Laan en fam., Rijnsburger weg 160, Oegstgeest, v. Griethuijsen- plein 10; H. Moekardanoe en fam., Burggravenlaan 209, Leiderdorp, Mauritssingel 47; J. W. C. M. van der Boog, Pres. Steinstr. 5; Rijsbergen, Ettenseweg 37; L. J. Vaneman, Lage Morsweg 33, Voorschoten, Rembrandt laan 204; W. G. W. van Luijn, Haag weg 22, Vlaardingen, Prof. Rutgers- straat 164; J. H. A. Grubben, Heren- steeg 13, Maasbree, Dorpsstr. 44; L. J. M. ToursKlinkenberg, Joh. de Wittstr. 46, Den Haag, Copernicusstr. 198; A. A. Rijks, Noordeinde 2a, Amersfoort, Bosweg 10; T. T. H. Slip pens, Noordeinde 2a, Hengelo O., Deurningerstr. 143; H. M. Turk, Bree- straat 83, Zoeterwoude, Weipoortse- weg 80: H. R. Verbrugge, Haagweg 138, Ned. Antillen; J. P. C. v. Schaik, Plantsoen 49, Ver. St. v. N.Amerika; J van Dooren, Noordeinde 2a, Culem- borg, Geldijk 18; K. M. Richter, Burg gravenlaan 96, Duitsland; H. J. v. d. Zee, Hoge Rijndijk 208, A'dam, Roo- sevltlaan 37 III; E. de Vries, Stieltjes straat 56, Delfzijl, Waterstr. 33; A. Wassenaar, Wasstr. 29, Gouda, Re- gentesseplantsoen 28; A. C. J. v. Eg- mondv. d. Hulst, v. Ledenberchstr. 2, Opmeer, Spanbroekerweg 168; A. G. M. Dinkhuijsen, Roodborststr. 39, Eindhoven, Boutenslaan 54; C. J. Vo gelsang, Oppenheimstr. 15, Utrecht, Leidseweg 115; H. A A, Knaap, Kai- serstr. 34, Rijnsburg, Burg, Meijboom- straat 18; J. T. C. Fles, Hogewoerd 29, Den Haag, Noordeinde 126b; H. Vroe- op, Hoogl. Kerkgr. 56, Den Haag, Zusterstr. 44; H. L. Op den Orth, Wit te Singel 37, Den Haag, Barnsteen horst 126; F. Sanders, Vliet 5a, Schie dam, Julianalaan 24; J. G. Tielenius Kruythoff, J. v. Goijenkade 1, Oegst geest, v. Griethuijsenplein 2; R. A. W, Ruitenberg, Roomburgerweg 11, Den Haag, Gentsestr. 137; L. ten Wolde— Speel, Da Costastr. 73, Vlaardingen, Schimmelpenn.straat 10c; K. L. Ha- gemans. Lage Morsweg 61, Delft, v. d. Lelijstr. 139; E. Barendsen, P. Paal- tjenspad 7, R'dam, Schieweg 67c; J. A. Helling, Rijnsburgerweg 140, Den Haag, Barentszstr. 21; T. Lancée, Ma- redijk 19c, Bloemendaal, Mauricia- laan 24; J. W. DelfosKikkert, Lage Rijndijk 12, Zoeterwoude, H. Rijndijk 227; F. C. Maatje, Nieuwe Rijn 31a, Oegstgeest, Rhijngeesterstraatw. 157b E .A. M. Parmentier, Haarlemmerstr. 295a, Amersfoort, Utrechtseweg 149; W. ten Wolde, Noordeinde 2c, Vlaar dingen, Schimmelpenn.str. 10c; M. W. Wilhelmij, Kloksteeg 17, Groningen, Damsterdiep 120a. Vertrokken personen in de week van 13 Lm. 20 maart 1963 C. J. Stokkermans en fam., Lombokstr. 1, Leiderdorp, MP Splinterlaan 45; W. Kooreman en fam., De Sitterln 35, Voorburg, Parkweg 24D; P. P. Jan sen en fam., G. Kasteinstr. 38, Ha- zerswoude, Rhynenburcherln 18; C. B. Kullberg en fam., Rijpsburgerweg 163, Oegstgeest, v. Wassenaerln 19; J. van Rijswijk en fam., Utr. Jaagpad 15a, Australië; A. R. Miedema en fam., Bevrijdingsplein 28, Alphen a. d. Rijn, Wilgenln 15; J. Busch en fam., Lijsterstr. 11, A'dam, Persijn 26; C. MosselmanNell en fam., H. Rijn dijk 93, Oegstgeest, Haarl.trekv. 10; A. van der Spek en fam., Doelengr. 15, Ver. St. v. N. Amerika; H. J. Helb en fam., v. Vollenhovenpl. 81, Den Haag, Mankesstr. 5; A. Tieleman en fam, v. Vollenhovenpl. 34, Oegstgeest Hazenboslaan 38; M. T. G. Beentjes Becking en fam., Mulderstr. 1, Rijs wijk ZH, Frederiklaan 31; J. Moll en fam., Churchilllaan 44, Spijkenisse, W. Kloosstr. 14; M. van Syll, Fagel- straat 41, A'dam, Nw. Herengr. 69; F. M. Hartman, Rijnsburgerweg 86, Oude-Tonge, Emmastr. 21; J. M. W. Brouwer, Morslaan 49, Leiderdorp, Meidoornstr. 10; L. L. NoyaSanders De Genestetstr. 85a, Voorschoten, Noortheystr. 2a; A. Kram, Vijf Mel- laan 39, Beverwijk, Acacialaan 36; M. B. Bontje, Wasstr. 15, Canada; G. Gressie, Bernhardkade 24, R'dam, Toepad 120; Jonkheer A. R. P. Bod- daert, Rapenburg 12, A'dam, Vondel straat 59; F. H. J. Hugas, Steenschuur 8, Den Haag, Ln van Poot 180; J. M. Titulaer, Haarlemmerstr. 216a, Ub- bergen, Ubbergse Holleweg 2; M. M. J. Peek, Lammenschansweg 36, Vin- keveen en Waverveen, Wilnisserij- weg 28; E. O. Lie Hap Po, Vinkenstr. 4, Leiderdorp, MP Splinterlaan 8; J. Bennebroek Gravenhorst, Rijnsbur gerweg 10. België; J. Waasdorp, Mei doornstr. 10, Den Haag, Kon. Emraa- kade 160; W. H. van den Dool, Drie Octoberstr. 15a, R'dam, Dennendaal 42; J. Waasdorp-Kerpershoek, Uiter stegracht 14a, Den Haag, Kon. Em- makade 160; W. Dansberg, Hogewoerd 102, Oegstgeest, Julianalaan 2a; F. E. Samuel, Plantsoen 49, Ver. St. v. N. Amerika; C. Behrens, Rapenburg 131 Zwitserland; J. A. v. d. Stadt, Rijns burgerweg 10, Haarlem, Wagenweg 5; H. Bakker, Lijsterstr. 36, Leider dorp, Beatrixstr. 33; E. Hoog, Oude Vest 31, Den Haag, Waalsdorperweg 28; W. Weijgerse, Noordeinde 2a, Den Helder, Buitenhaven 5; H. M. Postma v. d. Meer, Utr. Jaagpad 1, Sas- senheim, Hoofdstr. 193; A. M. L. Mon sterOverveld, a.b. Roomburgerweg Vlaardingen, Heemraadsstr. 18; T. H. Ferkranus, Druckerstr. 12a. A'dam, Middenweg 197hs; H. Rhijnsburger, Ververstr. 18, Oegstgeest, Sumatra- straat 36; M. van Zwieten de Blom, Drie Octoberstr. 51, Apeldoorn, Hoog- akkerln 46; W. E. Swart, Fruinlaan 9 A'dam, Sarphatipark 118; A. van der Schrier, Kapteynstr. 19, Oegstgeest, Terweeweg 78 /M. H. M. G. Vrij ens. De Sitterlaan 18, Wassenaar, Slinger weg 5; J. C. Visscher, Bernhardstr. 20, Leiderdorp, Achthovenerweg 39; G. M. Mauriks, Molenstr. 7a, Zoeter woude 7; J. van den Berg, Roodborst- straat 19, Sliedrecht, Prof. Lorentzln 119; E. A. M. Klink, Rijnsburgerweg 10, Hilversum, Regentesselaan 6; H. A. L. Clasener, Boshuizerkade 14, Rijswijk ZH, Frederiklaan 31; W. M. L. de Koning, Lange Mare 104-104a, Bloemendaal, Zandvoorterweg 34; F. C. Hayes, Duyvendakstr. 19, Pakis tan; J. van Ispelen, Lammenschans weg 175, Voorschoten, Donklam 58; D. P. Tuyn, Boerhaaveln 220, Roer mond, Munsterplein 5; A. M. Kop- p.iü's, Boerhaaveln 124,' Zeist, Aristo-' teleslaan 14; W. Jv de "Waal,'"Klik spaan 38, Boskoop, Gouivestr. 16; M. L. J. Rijnsburger, Witte Singel 27, Leiderdorp, Dr. de Bruijnestr. 2. Gevestigde personen in de week van 13 t.m. 20 maart 1963 J. van der Scheun en fam., hoofd ener school, Hartmanstr. 23; A. Oosterom en fam., mach. bankwerker, Mar- grietstr. 16; J. F. Holleman en fam., hoogleraar. Boerhaavelaan 116; J. Klunder en fam., sleepbootkapitein, a.b. Sumatrastr. t.o. 49; T. J. Zwet sloot en fam., grossier, v. d. Werfstr. 26; S. Versteegen en fam., leraar, Steenschuur 3; G. T. Vermeulen en fam., militair, Franchimontlaan 57; J. Drijvers en fam., detacheur, Haar lemmerstr. 299a; J. M. Claassenvan Wanrooij en fam., Lammenschans weg 80; A. G. Schot en fam., kapster, Anna v. Saksenstr. 8a; W, E. M. van Damvan der Lans, Drie Octoberstr. 45; M. M. Berg, vertaalster, Gerecht 8; J. L. Kleijnvan Olst, Suriname- straat 52; E. R Vorderman, Van Ban- chemhof 24; H. de Kruijff, Klikspaan weg 42; C. T. de Lange, winkeljuffr., Vijf Meilaan 68; K. D. Jenner, Witte Singel 65; R. F. van Oostrum, Hooigr. 51; H. A. Ooijen, ateliernaaister, Lan- gegracht 254; H. P. A. J. van der Spek, Nieuwe Rijn 33; C. L. Dirkx, militair, Aarstr. 4; E. Kramer, de L. de Kanterstr. 11; W. Brinkhuis, chef boormeester, Maasstr. 2; G. M. van Waveren, De Meij van Streefk.straat 29; J. G. Koulman, P. de la Courtstr. 70; J .M. van Paare, militair, Noord einde 2a; A. de Kleuver. verpleeg ster, Hoge Rijndijk 232; P. D. Kue- nen, Kloksteeg 17; K. Stigter, Jan v. Goijenkade 11; M. Visser, Steen schuur 10; B. J. C. J. Terstegge, Drie Octoberstraat 39a; J. M. Bonten, te lefoniste, Cronesteinkade 2; W. Ha verkamp, serveerster, Nic. Beetsstr. 11a; J. A. Stijnis, onderwijzeres, Lo rentzkade 52; H. de Smidt, instru mentmaker, Spaarnestr. 53; P. M. Stevens, leraar, P. C. Hooftlaan 1; P. F. E. de Kort, kok, Lijsterstr. 28; J. B. Ravelli, Korte Mare 24; W. Frij- ling, arts, Joh. de Wittstr. 49; L. J. van Velzen, Groenesteeg 9-11; M. J. A. de Weert, Tomatenstr. 30; A. J. Kamphuis, Rapenburg 131; P. E. dos Santos, Hoge Rijndijk 85; L. Daniels, analiste, Jan van Goijenkade 29; H. J. Ravensbergen, Roodborststr. 22; S. van den Berg, Celebesstr. 47; J. A. van der Schoor, 1.1. verpleegster, Haarlemmerstr. 268a; A. M. Kor- pershoek er H. den Herder, beiden Witte Rozenstr. 26; C. A. Knuistv. d. Berge, P. J. Blokstr. 15; G. van Logchem, Joh. de Wittstr. 34; H. A. Beens, militair. Noordeinde 2a; E E. Heisen, 1.1. verpleegster, Hooigracht 11-29; J. Langkamp, kantoorbediende Roomburgerlaan 27; S. Sevenhuysen, werktuigkundige, Lijsterstr. 36; H. ImminkCoesel, Herengr. 11; J. J. van Leeuwen, Nieuwe Rijn 20; H. C. JanssenHoogenboom, Korevaarstr. 11; J. F. M. T. van Koppen, P. de la Courtstr. 70; J. M. VeenhofHol- werda, lerares, Burggravenlaan 153; H. A. H. Gribnau, Rapenburg 79; P. N. Ravensbergen, besteller PTT, Me- zenstr. IS; A. H. Brunner, huishoud kundige, Roodborststr. 19; J. J. Waaijer, vertegenwoordiger, Anna v. Saksenstraat 8a. meldden zich 39 deelnemers, die in schreven op een levering van 48.250 kg, maar met elkaar maar 26.125 kg konden brengen. Zelfs waren er 12 leden die augurken ok kontrakt wil den verbouwen. Ze dachten 72.000 kg te oogsten, maar slechts 2,619 kg konden ze plukken. Tegenvaller De aankoop van witlofpennen, die elders worden gekweekt, had de in teresse van 38 leden, zij bestelden 1.038.000 kg. De in het begin trage aflevering der pennen en de vroeg invallende vorst brachten mee dat het bestelde kwantum niet kon wor den geleverd, tot spijt van de telers, waarvoor de schade is geregeld. Ondanks de slechte uitkomsten moest toch maar weinig een beroep worden gedaan op de minimum prijzen fondsen. Een totaalbedrag van 16.643,76 werd aan de tuinders uitbetaald, waarvan de tomaten het leeuwenaandeel vroegen van ruim 13.000. Aan de heffingfondsen moes ten de aanvoerders 19.940,41 af staan. om de vergoedingen en het in stand houden van de minimumprij- zenfondsen mogelijk te maken. Om het fustpark op peil te houden werden 4000 grote kisten en 4000 g. gisten aangekocht. Uit de roulering weiden genomen 6.948 kisten en 4880 zakken. Deze werden vernie tigd. De voorraad fust was bij het eind van het jaar 37.950 kisten, 9.110 g.kisten, 7.104 eenmalige bakjes en 38.510 zakken. De betalingen door de kopers le verden geen moeilijkheden op en de verstandhouding wordt door de di rekteur goed genoemd. Het centraal sorteren van de«augurken is een dure zaak geworden. Er werd een regeling getroffen met het daarvoor aange worven personeel, waarbij een ga rantieloon werd uitbetaald. De slech te oogst bracht geen kilo's en dus geen werk, zodat dit een niet te ont lopen schadepost is geworden voor de veiling. De vereniging heeft, door de werk zaamheden van het bestuur getracht bemiddeling te verlenen tot het aan kopen van percelen grond voor de vestiging van nieuwe bedrijven. Dit mocht geen resultaat opleveren. Het kontakt met de Rijkstuinbouw- voorlichtingsdienst is heel goed, de heer J. de Jong uit Amsterdam, bij de tuinders gezien om zijn kennis van zaken, heeft menig waardevol advies aan de leden verstrekt, voor al met betrekking tot, de teelt van komkommers. Twee leden zijn overleden, name» lijk C. J. Besemer en P. M. Hooger vorst. Het totaal aantal leden be draagt nu 406. Op de balans van de vereniging komen de gebouwen voor met een waarde van 303.168,91, na de af schrijving van 13.092,92. De terrei nen staan op 100. De inventaris vertegenwoordigt een waarde van 31.897,38 en de emballage 29.366. De reserve bedraagt per 31 dec. 1962 32.000,en het ledenkapitaal 251.251,74. Het centraal sorteren van augur ken heeft een verlies opgeleverd van 11.454,59, waarbij de afschrijving op de machines en de rente van het geïnvesteerde kapitaal nog moeten worden gerekend. Verminderde export De export van snijbonen naar België is belangrijk teruggelopen, in 1961 was het nog 80.000 kg, maar in 1962 slechts 39.000 kg. De tomaten-uitvoer naar Duitsland is vrijwel gelijk ge bleven namelijk 350.000 kg. Vanzelf sprekend is de afname van augur ken door de oosterburen belangrijk minder geweest, in 1962 100.000 kg en het voorgaande jaar 375.000 kg. Engeland heeft veel minder tomaten aangekocht dan voorheen, 172.000 kg tegen 263.000 kg in 1961. Voor de komkommers waren Duitsland en Zweden de meest geïnteresseerden. Voor deze export werden 536 vergun ningen uitgereikt. PTT-sorteerder „verzamelde" postzegels Een 42-jarige Haarlemmer, W. F. H., die sinds september van het vo rig jaar als hulpknecht op de sor- teerafdeling van de PTT op het Cen traal Station te Amsterdam werk zaam is, is door de postale recher che aangehouden op verdenking van het verwijderen van postzegels van honderden buitenlandse poststukken. Er kwamen de laatste tijd bij de postale recherche veel klachten bin nen, dat van buitenlandse brieven en ansichtkaarten postzegels waren afgehaald. Na een onderzoek werd de Haarlemmer aangehouden, waar bij tien brieven en acht ansicht kaarten met buitenlandse postzegels werden aangetroffen. In zijn woning werden ongeveer 500 buitenlandse postzegels in beslag genomen. Ook opende verdachte buitenlandse post stukken en eigende zich hieruit post zegels toe. De man was geen post zegelverzamelaar. Vergiftigd door kolendamp is zondagmorgen de 52-jarige alleen wonende weduwe Wauben te Geleen in een stoel in haar huiskamer aan getroffen. Zij was gewocn elke mor- fen bij haar bovenburen koffie te rinken. Toen zij zondagmorgen niet verscheen, werden de buren onge rust en gingen op onderzoek.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 5