OUD-LEIDEN VERTELT VAN TOEN LOSGESLAGEN WIEL BRACHT DE ZAAK „AAN HET ROLLEN" Hoger beroep op vonnis kantonrechter ROMEINS DROOMPALEISJE VOOR PAOLA EN ALBERT GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN DINSDAG 12 MAART 1963 DE LEIDSCHE COURANT HAG1NA VOOR DE LEIDSE KANTONRECHTER ENORME RAVAGE EN PERSOONLIJK LETSEL VEROORZAAKT TREKSCHUIT AAN DE MARE La Fargue heeft aan het eind van de achttiende eeuw menig gekleur de tekening van Leiden gemaakt. U treft litho's aan in gangen en boven de kapstokken van de oude en nieu we Leidse huizen. Maar de tekening van de Mare, die hij in 1778 maakte, is vrij zeldzaam. Wij hebben haar van het gemeente-archief kunnen overnemen, wat deze foto betreft. Het watertje de „Mare" is de oude, oorspronkelijke verbinding tussen de Leede in Warmond en de Rijn in Leiden. Op de splitsing van deze twee is het Maredorp ontstaan. Later is de bedding van de Mare voor een belangrijk deel opgegaan in de Haar lemmer-trekvaart, die gegraven is, de naam zegt het reeds, om 'n goede trekschuit-verbinding met Haarlem te bieden. Denk ook aan het Mare- dijkje, dat evenwijdig met de Trek vaart loopt! De Mare, Lange, Stille, en Korte zijn begrijpelijkerwijs op den duur belangrijke straten geworden, voor bestemd voor handel en nijverheid. Op de tekening van La Fargue ziet men op de achtergrond de Koepel kerk van de Mare, gebouwd tussen 1639-1649, door Arent van 's-Graven- sande. In het midden ligt 'n trek schuit gemeerd, rechts een pakhuis van de pakketdienst. De hier gete kende situatie betreft de kruising van de Oude Singel met de Mare. Links op de htfek is het huis waarin nu het Militair Tehuis is gevestigd, rechts op de hoek ligt thans het pak huis van Post, hoofdagent van een bierbrouwerij. Daarnaast een foto uit het begin van deze eeuw: de Lange Mare, een overzicht van precies de andere kant. Nog e ven terugkomend op de wees kinderen. Van mej. P. Kellenaers uit Leiderdorp kregen we een aardige brief: „De foto's van de weesmeisjes in uw blad brengt mij op een jeugdher innering. Wist U waar die grote hoe den voor die kleine meisjes voor dienden? De arme schapen hadden kale hoofden! Waarschijnlijk op hy giënische motieven werden de klei ne meisjes tot pl.m. 10 jaar gemilli meterd. Hoe ik dat zo precies weet? In vroeger jaren werd de katechis- musles voor de Eerste H. Communie in goed Leids „aanneemslering" ge heten, gehouden op de achterste, wie belende bankjes van de Lodewijks- kerk. Daar het idee nog niet zo erg ingeburgerd was om met 7 jaar tot de Eerste H. Communie toegelaten te worden gaf pastoor Hafkenscheidt z.g. deze „lering" zelf, en onder zijn wiebelend gehoor bevonden zich be halve ondergetekende en haar leef tijdgenoten ook altijd enkele wees meisjes en -jongetjes; Misschien zijn' er nog o^d-^Arochia. nen van „cle ruïne!', die daar nog meer van weten!" Van de heer J. P. van Barneveld ontvingen we een foto van manne lijke weeskinderen die helaas niet geschikt is voor clicheren. Het is eer. groep uit het St. Maartenshuis met daarbij pater H. van Barneveld CSSP, werkzaam in de missie van Tanga nyika. Sherlock HAAGSE RECHTBANK: Op 20 juli 1962 zwenkte een per sonenauto, bestuurd door een 66-ja- rige dame uit Haarzuilen, op de rijks weg te Zwammerdam plotseling naar links, schoot de weg over, rolde om en kwam weer op de wielen terecht en dit alles vlak voor een uit de tegenovergestelde richting naderen de vrachtauto. op de dagvaarding. De president der rechtbank lichtte evenwel in, dat zulks geen bezwaar behoeft te zijn. WINKEL OF SNACKBAR De eigenaar van een snackbar in Hazerswoude had flesjes bier ver kocht, waarvoor hij niet in het bezit was v-n de vereiste vergunning. Hij bezat een verlof B. doch volgens ver dachte had men hem bij de Kamer van Koophandel te Leiden verteld, dat hij wel bier mocht verkopen. „Maar dan hebt u zeker gezegd, dat u een winkel had en over de snackbar gezwegen", veronderstelde de officier van justitie; u wilt kenne lijk van twee walletjes eten, zowel winkel als snackbar". Geconstateerd werd, dat er geen sprake is van een winkel, want er is geen etalage en geen toonbank. Bij wijze van waarschuwing wilde de officier volstaan met f 11,— boete of 2 dagen hechtenis. Uitspraak in deze zaken op 22 maart. en de president der Haagse recht bank moest erkennen: „Dat zou ik ook". Het merkwaardige was, dat niet kon worden vastgesteld waar door dit alles gebeurde. De kantonrechter te Alphen aan de Rijn had echter schuld bij de dame gevonden en haar veroordeeld tot f 250,boete en intrekken van het rijbewijs gedurende 2 jaar, voor welk vonnis de dame in hoger beroep kwam bij de Haagse rechtbank. „Ik dacht dat er ineens een auto vlak langs mij heen reed", zo verklaarde ze, doch wist overigens zich niets van het gebeurde te herinneren. Bii de buiteling had ze vrijwel geen letsel opgelopen. „Ik denk dat ik het stuur stevig beet had", merkte ze op. De officier van justitie constateer de, dat verdachte ook voor anderen een groot gevaar op de weg beteken de en meende: „U is kennelijk niet meer tegen het verkeer opgewassen". De officier vroeg bevestiging van het vonnis. Evenwel constateerde de ver dediger. dat verdachte kennelijk een ogenblik van bewustzijnsvernauwing heeft meegemaakt en ziekte is niet strafbaar. Er is dus geen sprake van schuld en hij vroeg ontslag van rechtsvervolging. TE DIK BETAALD Een 42-jarige schilder vond, dat de aanrijding, welke hij op 1 sept. te Hazerswoude had veroorzaakt, te dik moest worden betaald. De officier eiste nl. f 50,- boete of 10 dagen hechtenis, omdat ver dachte met zijn auto niet tijdig had gestopt, toen een voor hem rijdende auto remde. „Het kwam door de zon", zo luid de het excuus van verdachte, die overigens nog probeerde aan veroor deling te ontsnappen, omdat zijn ge boortedatum niet juist was vermeld De nogal eens in opspraak geweest zijnde prinses Paola en prins Albert van Luik zijn in Rome in het bezit gekomen van een klein paleisje, staan de aan een nauw trapstraatje aan de rechteroever van de Tiber, de Salita di San Onofrio, die voert naar de top van de Gianicolo-heuvel. Het is een armoedige straat met zeer onderkomen gebouwen maar dat bleek voor vele gefortuneerde Romeinen en buitenlanders geen bezwaar toen zij eenmaal ontdekt hadden, dat de verdieping boven het dak een prachtige woongelegenheid biedt, dertig tot veertig meter boven de begane grond. En wat is er heerlijkers dan in het zondoorstoofde Rome temidden van bloemen te zitten op zulk een hooggelegen terras? En zulk een paleisje heeft het Luikse prinsenpaar nu gekocht. Het is ruim, zonder overdreven groot te zijn. In september hoopt men met de inrichting gereed te zijn en zal prinses Paola rustig over haar vaderstad kunnen uitkijken. De bestelwagen-bestuurder, die in de ochtend van de 30ste augustus jl. op Rijksweg 4A onder Zoeterwoude onverwacht een solide achterwiel van een 6-wielige vrachtauto linea recta op zich af zag komen rollen, kreeg de schrik van zijn leven. Sterk rem men en een uithaalmanoeuvre moch ten niet baten: het wiel boorde zich in de zijkant van de bestelwagen, die tengevolge van de schok omkantelde en dwars over de weg een uiterst gevaarlijk verkeersobstakel ging vor men. Dit bleek wel toen even later e«m personenauto er bovenop vloog en een ware kettingbotsing volgde, waarbij in totaal vijf auto's betrok ken waren. Door de klap tegen de bestelwagen raakte de velg van het op drift geraakte wiel los van de band en vloog daarna „en passant" nog tegen een aan de botsing ontko men auto op, die eveneens vrij ern stig we'd beschadigd. Al met al richt te het wiel een enorme ravage aan en moesten drie autobestuurders met o.m. een hersenschudding en enkele botbreuken in een ziekenhuis worden ODgenomen, waardoor zij geniime tijd op non-actief werden gesteld. Het onheilswiel bleek afkomstig te zijn van een zeswielige vrachtauto, die ruim 6 ton aan vracht vervoerde en bestuurd werd door een 22-jarige chauffeur uit Ede en het eigendom was van een 51 - jarige expediteur eveneens uit Ede. Beiden stonden nu in de verdach- tenbank, omdat bij nader onderzoek was gebleken, dat twee van de acht moeren van het achterwiel niet goed of in het geheel niet waren vast gezet. In hun eensluidende verkla ringen. die zij met een serie foto's verluchtten, gaven de beide getui gen-deskundigen van de Rijkspolitie een technische uiteenzetting over de wijze waarop de gehele wielbevesti- ging het had begeven doordat twee moeren hetzii onvoldoende hetzij in het geheel niet bevestigd waren ge weest. De expediteur voerde aan. dat hij persoonlijk de wielbevestigingen regelmatig controleerde en ook nu geen enkele moer had ontbroken noch onvoldoende aangedraaid was geweest. Zijns inziens was de oorzaak van alles te wijten aan het feit. dat de band van het binnenste achter wiel lek was geraakt heteeen de getuigen-deskundigen ook hadden ge constateerd en door de zware vracht het tweede wiel als het ware was bezweken. Wiel onvoldoende bevestigd De beide getuigen bleken desge vraagd echter van oordeel te zijn, dat niet de lekke band doch.,de on voldoende bevestiging de oorzaak van alles was geweest, daar hüns inziens één. mits goed gemonteerd, wiel wel terdege in staat zou zijn geweest de vracht mede te helpen dragen. „Door dat het wiel op twee plaatsen onvol doende bevestigd was ging het der mate wringen, dat ook de andere bouten en moeren het onverwachts begaven" luidde hun slotoordeel. De chauffeur sloot zich geheel bü het verweer van zyn werkgever aan en merkte nog op, dat hij onderweg van genoemde lekke band niets had bemerkt. In zijn requisitoir legde de officier mr. C. Sluijk de nadruk op de ravage, diie was aangericht en het lichamelijk letsel dat aan enkele totaal overrom pelde autobestuurders werd toege bracht. Afgaande op de verklaringen van de beide getuigen-deskundigen achtte hij de schuld aan een grovie na latigheid van beide verdachten af doende bewezen en daar deze voor de een wat meer bedroeg dan voor de ander, eiste hij tegen de expedi teur 100.boete subs. 20 dagen en tegen de chauffeur 60.subs. 12 dagen. Nadat de expediteur nog had aangevoerd, dat z'n vrachtauto „rond om" steeds in een prima staat van on derhoud verkeerde en hij zach der halve onschuldig achtte en de chauf feur dezelfde mening toegedaan bleek te zijn, vonniste de kantonrechter, mr. W. de Koning met resp. 40. subs. 8 dagen en 20.subs. 4 da gen. Zonder blikken en blozen. De wekelijkse „ongevallenlijst" van Rijksweg no. 4 onder Oegstgeest werd ditmaal „aangevoerd" door een 47- jarige fabrieksdirecteur uit Leiden, die op 1 september j.l. met zijn auto via de oprit nabij het Rhijngeester- viaduct pardoes de rijbaan was op gereden en geen voorrang had ver leend aan een aldaar rijdende auto. Deze vloog met grote snelheid boven op verdachtes auto en gezien de niet geringe materiële schade werd het een wonder genoemd, dat t.a.v. licha melijke letsels alles nog betrekkelijk goed afgelopen was. Uit de verklaringen van een zestal getuigen w.o. twee wachtmeesters der Rijkspolitie, die toevallig ter plaatse waren, kwam duidelijk naar voren, dat verdachte inderdaad een levens gevaarlijke stunt had uitgehaald. „Hij haalde op de oprit een andere auto in reed daarna met onverminderde snelheid de rijbaan op in plaats van eerst even van de invoegstrook ge bruik te maken en sneed aldoende die andere auto als het ware de weg totaal af". Aldus de unanieme getui gen-verklaringen. Verdachte demon streerde een totaal gemis aan schuld gevoel. „Toen ik die andere auto ging inhalen zag ik geen andere auto op de rijbaan naderen en reed dus ge woon door". Als de bestuurder mij wel heeft zien aankomen, had hij toch best tijdig genoeg kunnen afremmen en uitwijken zodat er totaal niets zou zijn gebeurd", verklaarde hij zonder blikken of blozen. Op de vraag van de kantonrechter waarom hij niet achter die andere auto op de oprit was gebleven antwoordde verdachte: „Ik dacht, dat hij langs de oprit wilde gaan parkeren, omdat hij zo langzaam reed". De officier verweet verdachte diens totaal gemis aan verantwoordelijk heidsgevoel en nam het hem tevens bijzonder kwalijk, dat hij de schuld geheel op een ander trachtte te schuiven. Gezien de ernst van 't feit, eiste hij een gevoelige correctie, .tw. 150.boete subs. 30 dagen. Daar de kantonrechter het met een en an der volkomen eens was vonniste hij verdachte die overigens zijn zich- van-geen-schuld-bewuste houding halsstarrig volhield conform de eis. Uitstel is nog geen afstel Een 31-jarige zandvormer uit Leiden haalde op 13 november j.l. omstreeks half 6 in de namiddag met zijn auto op de Valkenburgseweg even vóór de Haagweg een voor hem rijdende auto in en wel ondanks het feit, dat deze auto met uitstaande richting aanwijzer lingsaf de weg op draaide in de richting Amsterdam. Door sterk af te remmen en „bij te draaien" kon de bestuurder een botsing voorkomen wijl de zandvormer rustig de weg overstak en in de richting van Leiden verdween. Een jaar voor soldaat die omdat hü zijn vader wilde helpen bij J het „opbouwen" van een nieuwe zaak die deze was begonnen. met naar N. Guinea wilde Het hoog militair gerechtshof in Den Haag heeft vanochtend de 20- jarige dienstplichtige soldaat B. B. veroordeeld tot één jaar gevange nisstraf met aftrek van voorarrest. Daarmee bevestigde het hof het von nis van de krijgsraad en volgde het de eis van de advocaat-fiscaal, die bevestiging van dat krijgsraad vonnis had geëist. Soldaat B. had zich vorig jaar niet teruggemeld van inschepingsverlof en zich zodoende onttrokken aan uit zending naar Nieuw-Guinea.. Hij was van het krijgsraad vonnis in hoger beroep gekomen omdat hij de straf die dit college hem had opgelegd te zwaar vond. Soldaat B. had veertien dagen geleden voor het H.M.G. ver klaard, dat hij zich aan uitzending naar Nieuw-Guinea had onttrokken, Privilege voor Rotterdams kapittel Als gevolg van een besluit van Z.H. de Paus mogen sinds gisteren de ka nunniken van het kapittel in het bisdom Rotterdam de onderschei dingstekenen dragen van de „geheim kamerheren". Dit betekent, dat zü in plaats van de zwarte de paarse toog, collaar en sjerp dragen. Deze promotie „in de uitmonstering" was gistermiddag in verschillende pasto rieën en seminaria van het Bisdom aanleiding tot een klein huiselijk feestje. In Leiden maakte kapelaans en kerkmeesters van de St. Lodewijks- parochie rond vier uur hun opwach- De dienstdoende verkeersleider- wachtmeester der Rijkspolitie noteer de echter het kentekennummer van verdachtes auto en het proces-ver baal volgde dus prompt. Hoewel ver dachte drie weken geleden reeds te recht stond ontkende hij toen de overtreding te kunnen hebben be gaan, omdat hij toen op genoemde datum en tijdstip tot 8 uur moest overwerken en dus door verbalisant een fout moest zijn gemaakt bij de notering van het kentekennummer der overtreder. Daar het loonzakje dat verdachte overlegde wel enkele overuren aangaf doch niet de tijd stippen waarin deze waren gemaakt, besloot de kantonrechter destijds tot aanhouding van de zaak teneinde verbalisant nader te horen en ver dachte in de gelegenheid te stellen zijn bewering met een werkgevers- verklaring te staven. Zo diende deze zaak dus gisteren opnieuw met als uiteindelijk resultaat, dat verdachte bij de magistraten geen al te beste beurt maakte. Geen werkgeversverklaring Desgevraagd verklaarde hij name lijk al direct geen werkgevers ver klaring te kunnen overleggen, omdat hij deze niet tijdig had aangevraagd en zijn werkgever op dit moment uit- stedig was. Het behoeft geen betoog, dat de kantonrechter gezien 't ver leende uitstel van drie weken, ver dachte dit verzuim bijzonder kwalijk nam. Hierbij kwam nog, dat verbali sant een gedetailleerd verslag van verdachtes gemanoeuvreer kon ge ven, hem pertinent herkende en bo vendien kon aantonen, dat het ken tekennummer van verdachtes auto eveneens door een ooggetuige en goed ook was genoteerd. Deson danks hield verdachte vol, dat hij wegens overwerk op genoemd tijd stip niet ter plaatse was geweest „U had dit met een verklaring van Uw werkgever eventueel kunnen be wijzen", repliceerde de kantonrech ter nog eens met nadruk. „Ik werkte over zonder vergun ning en kon dus geen verklaring van m'n werkgever loskrijgen", poog de verdachte, tot niet geringe verba zing van de kantonrechter, een en ander goed te praten. Het resiquisitoir was hierna kort maar krachtig en hield de eis van 50 boete subs. 10 dagen in. „Als ik niet clandestien had over gewerkt zou ik vrijuit zijn gegaan", hield verdachte halstarrig vol. In zijn vonniswijzing liet de kan tonrechter overduidelijk uitkomen, dat hij de wijze waarop verdachte de zaak had „getraineerd" allerminst op prijs stelde en aan de waarheid inzake diens overwerk in hoge mate twijfelde. Hy achtte de begane over treding dan ook afdoende bewezen en vonniste derhalve conform. ting bij de deken, kanunnik W. P. M. Haring, zojuist van de kapittel verga dering in Rotterdam teruggekeerd, om de „gepromoveerde" hun geluk wensen aan te bieden. Kapelaan J. A. M. Rohde, sprekend mede namens zijn collega, kapelaan L. C. van Paas- sen, en het kerkbestuur wilde niet zo ver gaan, dat hij de deken „de das wilde omdoen". De gloednieuwe col laar en de sjerp in het paars had hij echter wel meegebracht als ca deautje van de beide kapelaas. De kapelaan memoreerde in dit verband dat de deken dit jaar zijn koperen pastoorsfeest viert. Andere tot paars „gepromoveerde kanunniken in Leidens omgeving zijn: mgr. N. Ph. J. van Ruyven, re gent van het klein-seminarie „Leeu wenhorst" te Noordwijkerhout; drs. A. J. van Ooaterom, directeur van het Philoeophicum te Warmond; drè J. C. Groot, hoogleraar aan het Philoso- phicum te Warmond en deken E. A. M. Paap, deken van Alphen. Vertrokken personen in de week van 27 februari t.m. 6 maart 1963 F. F. Oostingh en fam., Vijf Meiplein 186, Groningen, J. v. Oldenbarne- veltlaan 25; L. A. M. v. d. Meel en fam., Rijnzichtstraat 8, Den Haag, Middelburgsestr. 26; I. Delmeer en fam., Marislaan 25, Duitsland; B. A. Vermond en fam., Alexanderstr. 49a, Zoeterwoude, a.b. ligg. Cronesteijn; A. P. Versluijs en fam., Korevaarstr. 11, Biervliet, Markt 3; A. Roobolv. d Staaij en fam., v. d. S. Bakhuyzen- laan 2, Katwijk, Princestr. 29; N. de Jong en fam., Middelstegr. 83, Voor schoten, Rijndijk 270; J. Pijl en fam., Nieuwe Rijn 13, Zwitserland; J. F. Visser en fam., Meerburgerkade 32, Ned. Antillen; J. W. Cornelisse, Jan Lievensstr. 8, Delft, v. Beresteynstr. 11a; M. Quartel, Witte Singel 27, De venter, H. J. P. Fesevurstr. 9; C. L. Voorhoev, Witte Singel 27, Apeldoorn v. d. Houwen v. Oordtlaan 4; H. G. Wolthuis, Bilderdijkstr. 2, Adam, W. Pyrmontlaan 20; J. C. Schook, Da Costastr. 9, Sliedrecht A 524; W. J. Rietveld, Klikspaanweg 13, Koude kerk a. d. Rijn, Pr. Marykestr. 3; H. A. W. P. Piek, Klikspaanweg 16, R'dam, L. Verschuierstr. 74; A. Kroon Paviljoenshof 14, Den Haag, Sma ragdhorst 332; A. Appel, Boerhaave- laan 7, Laren NH, Zevenenderdrift 50; D. A. de Bie, Lage Rijndijk 28b, Vlaardingen, Rozenlaan 26; P. E. M. RietveldScheffers, Breestr. 37, Koudekerk a. d. Rijn, Pr. Marijkestr. 3; J. A. G. M. Kuij laars, Hartesteeg 2a, Dordrecht, C. van Beverenstr. 9; M. E. Nordlohne, Herengracht 22, Vlissingen, Const. Huygenslaan 12; J. M. Batelaan, Hartmanstr. 15, Al phen a. d. Rijn, v. Boetselaerstr. 66; P. DoekesStigter, Thorbeckestr. 12, Frankrijk; P. J. M. Damen en J. Wolfslag, beiden v. Vollenhovenpl. 29 naar Koudekerk a. *d. Rijn, Dorps straat 7; J. v. d. WelBlansjaar, Hogewoerd 48, Hillegom, a.b. ligg. Vossevaart 182; M. J. Bakkeren, Pie- terskerkstr. 8, A'dam, Stadionplein 11, M. J. J. A. Hombergen, Lange- brug 28a, Rosmalen, Berlicumseweg 8; D. Burger, Langebrug 6, Den Haag, Beeklaan 399; W. Timmers, Lange Mare 39, Delft, Bieslandsekade 162; T. A. PlanjeVeenstra, Groenesteeg 91a, Den Helder, Anemonenstr. 13; R. G. Kaersenhout, Sn. Hurgronjestr. 10 Suriname; V. M. Meinders, Rooden- burgerstr. 72, Nijmegen, Thesaurier- weg 1; G. M. Zeegers, Rijndijkstr. 13 Den Helder, Buitenhaven 5; W. A. MonsBuddingh, De L. de Kanter- EXTRA-TREEVEN VOOR FEIJENOORD-REÏMS De Ned. Spoorwegen hebben even als bij interlandwedstrijden extra- treinen ingelast, die zullen stoppen op de halte Rotterdam-Feijenoord- Stadlon. De loop van de treinen begint in Den Haag H.S. en wel te 18.55, 19.12 en 19.23 uur. De aanslultlngsmoge- lijkheden vanuit Leiden in Den Haag moet men dus overstappen *ljn: 18.23, 18.45 en 18.54 uur. straat 38, A'dam, Platanenweg 40II; E. Hirschfeld en S. Vajda, beiden, Meidoornstr. 20 n. Zuid Afrika; J. Long, Cronesteinkade 30, Ver. St. v. Amerika; B. H. Moermans, Marnix- straat 129, Den Helder, Buitenhaven 5; M. F. A. Vlek. W. Singel 8, Delft, Pr. Bernhardlaan 3; P. J. Arnoldus, Sumatrastr. 100, Canada; J. Landaal, de L. de Kanterstr. 15a, A'dam, Nic. Witsenkade 151; E. J. Ellis, Konin- ginnelaan 88, Ned. Antillen; T. Wol- vekamp, Kernstr. 7, A'dam, Botticel- listr. 1 bov.; G. de Jong, Drie Octo- berstr. 57a, Workum, Spükerslaene 3 B. van Mourik, Plantsoen 49, België; C. Bartels, Noordeinde 2a, Zaandam, Molenmakersstr. 31; J. A. Kersten, Noordeinde 2a, Ravenstein, Stations singel 12; H. S. Pietersz, Noordeinde 2a, Katwijk, Wassenaarseweg 75; G. M. G. L. J. Kats Rapenburg 62, Maas tricht, St. Hubertuslaan 7; E. Mulder, Nieuwsteeg 31, Den Haag, Voorthui- zenstr. 232; M. PrinsJilleba, Oude Ryn 104, Leeuwarden, Klein Scha- vernek 26II; W .van Herk, Lorentz- kade 21, De Bilt U., Stenen Camer 43 S. Tradori, Zoeterw.singel 95, Italië; J. J. S. Busscher, Boerhaavelaan 47, Haarlem, Schotersingel 145; A. Bo gaard, Witte Singel 27, Bodegraven, Noodstr. 72; K. F. P. Langemeijer, Klikspaanweg 16, Zeist, Noordweg 29; J. de Rode, Noordeinde 2a, Den Hel der, Buitenhaven 5; T. S. M. Dink- huysen, Roodborststr. 39, Den Haag, Mesdagstr. 45; C. van Bergen, Groen- hovenstr. 13, Middelburg, Lange Gist- str. 37; P. J. Sinteur, Ter Haarkade 8a, R'dam, Zwaanshals 16b. GEVESTIGDE PERSONEN In de week van 27 febr. t.e.m. 6 maart J. Cazemier en fam., hoofdvertegen woordiger. Vijf Meiplein 186; E. Paauw en fam., Tit. Brandsmalaan 112; S. I. I. Blotto-Bandini en fam., Haagweg 182; A. G. van Dorp en fam., Maredijk 31; L. E. Kruizinga en fam., leraar, Vijf Meiplein 56; L. A. L. A. van den Broek, Rijns- burgerweg 10; M. C. E. M. Buljs, 1.1. ver pleegster, Hooigracht 15; J. A. v. Delft- Mantel, Rijn- en Schiekadie 37; T. B. Heijbroek, Piet Paaltjenspad 2; P. S. Zwart. Piet Paaltenspad 2; H. J. Veer- mans, Trompstr. 47; Jonkvrouwe C. F. V. Quarler van Ufford, Burggravenlaan 24; G. de Leeuw, boekbinder, Timorstr. 4; H. M. Scholten, heilgymnaste-masseu- se, Oude Rijn 5; J. M. Lagendijk, lera res. Lammenschansweg 102; J. A. Haana, wever. Oranjestraat 31; T. H. Slem, Boerhaavelaan 21; J. de Klerck. mili tair, Beyerincklaan 30; M. Beemer, scheepswerkt.kundige, Jul. v. Stolberg hof; Z. C. van Vuuren, Klinkspaanweg 18; C. A. J. Groen, Hooigracht 111; N. J. M. van, Mechelen, Cobetatr. 34; K. M. van Hoven-de Ridder, Nieuwe Rijn 80a; W. W. I. de Haan, hulp in d« verpleegster, Rijnsburgerweg 10; T. H. Sieverts, secretaresse, Kaiserstr. 34; M. H. Ferrier, Klinkspaanweg 7; E. Delfos, hulp In de huish., De M. van Streefk.str. 57; J. A. P. M. Westerdijk, v. Oldenbar- neveltstr. 32; G. J. Sorteboom, sorteer der, Lammenschansweg 329; M. A. Rem mers, arts, Boerhaavelaan 218; C. F. Nieman, techn. inspecteur. Vliet 9; M. G. Sohaad, kapster, van Riebeeckhof 8; B. H. J. M. Oudshoorn-Mom, Levendaal 138a.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 5