Onderzoek door rijksrechercheur naar handgemeen op Leids politiebureau Film- en dia-avond te Leiden van de Reisvereniging voor Katholieken Aanvoer materiaal probleem van „Minerva" Weerbericht weer in Europa DINSDAG 12 MAART 1963 DE LEIDSCHE COURANT PAGINA 3 De affaire Van Ginneken-Berg over gehaald. Zij kunnen mét een bonnetje vincie rente en aflossing van het be- ziet in een dringende behoefte, omdat op het bureau worden terug gehaald, nodigde kapitaal zal garanderen. ongeveer 300 tot 450 bejaarden op Binnenkort zal deze slachting onder De plaats waar het gebouw zal een totaal van 15.000 protestantse de ijzeren rossen herhaald worden. verrijzen is nog niet bekend. Wel bejaarden aan een chronische ziekte zoekt men naar een terrein van on- of ernstige ouderdomskwaal lydt. Een De gummiknuppel ten spijt zit geveer anderhalf hectare. Het tehuis gedeelte wordt weliswaar reeds opge- de politie al gauw in de hoek waar zal ook in de directe nabijheid van vangen door particuliere verpleeg- litie ten onrechte zijn aangegrepen, de slagen vallen. Dat is uit de be- Leiden moeten staan, want het stich- huizen, maar een inrichting met een een verbaal en een handgemeen op Berg klaagde er zelfs over mishan richten in een landelijk dagblad over tingsbestuur, waarvan dr. S. Steketee, capaciteit van minstens 125 bedden het politiebureau te Leiden is nog delt te zijn, hij zou geruime tijd 't het optreden van de Leidse politie geneesheer-directeur van de Van den is zeker geen luxe. lang niet tot een oplossing geko men Hoewel de heer Berg, die de po bed hebben moeten houden, omdat gebleken. Daarom trof ons de brief Eerghstichting te Noordwijk, voorzit- Morgen, 13 maart, is het de tweede hij verwonding en een hersen- van een zekere W. de Jong uit Lei- ter is, heeft plannen nauw te gaan woensdag van de maand. Voor de schudding in de hal van het Leidse den, niet aan de politie verbonden, samenwerken met het Diaconessen- Milieu- of Lekenmissie wil dit zeg- Jitie van Leiden verwijt mishandeld politiebureau zou hebben opgelopen in hetzelfde blad. Deze behoort bij huis te Leiden. gen, dat een Avondmis wordt opge- te zijn, nog steeds geen officiële aan- Van Ginneken heeft aangekondigd, uitzondering niet tot de groep al- dragen voor het slagen van deze Mi- gifte heeft gedaan, heeft de Procu- dat Berg aangifte zou doen. Dit is fabeten, die met zweterige ijver be- tehuis zal in hoofdzaak bejaar- lieu-missie, diie onlangs met de Week reur-Generaal bij het Gerechtshof, tot op heden niet gebeurd, maar los gint te' schuimbekken zo gauw een den Saan huisvesten, wier fysieke van Geloofsvernieuwing te Leiden, mr. Van Gilse, zich in verbinding daarvan hebben procureur-generaal redactie aan z'n bel heeft getrokken toestand zich verzet tegen opneming Oegstgeest en Leiderdorp is gestart. Ho T.oiHco oommieeo^o en commissaris van politie tot een W. de Jong schrijft: hol"'vl'ln n° A"ftnAmi« m „De chauffeur kan het in de kwes tie met de Leidse politie-agent wel goed bedoeld hebben, maar een agent hoeft niet om te lopen. Als het een gevaarlijke plaats is moet de bestuur der uit zijn auto komen. Er zullen wel eerst wat woorden zijn gewis seld. want men wordt niet zo maar opgebracht. met de Leidse commissaris van po Jitie, de heer J. Dreeuws, gesteld, onpartijdig onderzoek besloten. Uit het overleg is het besluit ge- vallen, dat een onpartijdig onder zoek naar deze zaak wordt inge steld, waarbij een Rijksrechercheur is ingeschakeld. in een pension voor bejaarden. De De Avondmis is in de St. Lodewijks- stichting van deze inrichting voor- kerk. OOK AL UW FIETS KWIJT? SPRANKELENDE MARIBELVAN TONEELGROEP CENTRUM De Procureur-Generaal was door de berichten in de kranten op de ze affaire opmerkzaam gemaakt. De verbalisant en de politie-ambtena- xen, die op de zaterdagmiddag rond zes uur in de hal aanwezig waren zijn reeds gehoord. Hedenmiddag werd te 2, 3 en 4 uur gehoord resp, de heer Van Ginneken, mevr. Van Gin neken en de heer Berg. Laatstgenoemde zou toen hij geen gevolg gaf aan het bevel autopa pieren te overhandigen door de po- Frits Kirihio komt studie regelen van Papoea's in Nederland Frits Kirihio is dezer dagen in Ne- aw wt> VQ11 uc vcclllcxJUt derland aangekomen om besprekin- Woonten van de afgelopen vorstpe- eeuw, werden omgezet in een Stede- 0— gen te voeren over de toekomst van rjode overgehouden, zij trekken zich lijk Gymnasium, de eerste gemeen- van het eerste bedrijf (wij vonden de ruim 40 Papoea-studenten, die in veeiai niets meer aan van liks of telijke school van dit type in ons de dialoog tussen de beide dames a ons land ook nog in Leiden stu- rechts. Heeft de politie dit optreden land. Tevens was het onlangs een enigszins geforceerd) is de auteur er Naar wij vernemen is bij het Be- **en. tot voor kort door de wintervingers kwart eeuw geleden, dat het hui- volledig in geslaagd het toneelmin- s*uur van de Stichting tot beharti- De Papoea-studenten, ongerust gezien nu gaat zlj weer optreden6 dige gebouw aan de Fruinlaan in nend publiek een vrolijk blijspel dfmlnder Morgen begint in Leiden de stren- gebruik werd genomen. Daarmee voor te schotelen. VOOR een niet geheel gevulde elegante wijze opgevangen. De on- tt.. Stadsschouwburg voerde gisteravond beholpen Marcelino werd door Piet net is al meer gebeurd dat terwijl de toneelgroep „Centrum" Miguel Römer vrijwel volmaakt uitgebeeld een agent even om de wagen heen- Mihura's blijspel „Maribel en de en Maribel vond in Ina van der Mo- liep de bestuurder plotseling wegreed vreemde familie" op. De niet bijster Ien een ideale vertolkster. Dano Pau- en dat de agent dan ondersteboven hoogstaande inhoud werd door de la en Dona Mathilde, respectievelijk w®rd gereden of zich nauwelijks in acteurs „opgevijzeld" tot 'n alleszins gespeeld door Neil Knoop en Sara veiligheid kon stellen. aanvaardbaar niveau. Heyblom waren ontroerend-echt in Ik ben zelf niet bij de politie, maar Het verhaal behandelt de geschie- na vieve kinderlijkheid. De drie goed- ik weet wel dat tegenwoordig ieder- denis van de liefde van een enigs- willende, maar in hun achterdocht een in het bezit is van een rijbewijs" zins schutterige jongeman uit de pro- jegens de beide dametjes averechts t vincie en een meisje van de vlakte werkende vriendinnen en oud- „col- uit de grote stad. De schrijver be- lega's" van Maribel werden ontwa- We herinneren de kaartliefheb- wandelt met dit onderwerp bepaald pend vertolkt door Elisabeth Ver- bers nog even aan het klaverjassen geen ongebaande wegen, maar hij sluys, Ria Vroemen en Marie-José hedenavond in de Docoscantine (Kik- heeft er met gebruik van alle mid- Nysten. De decora van Theo Kur- keipolder). Aanvang 19.45 u. Fraaie delen, die een confrontatie van de pershoek waren treffend, zij het mis- De winter is de slechtst opgevoede prijzen. keurige burger met het meisje van schien iets te conventioneel. weggebruiker van het afgelopen sei- minder allooi hem verschaft, een zoen geweest. Hij heeft zich links en Binnenkort viert het Leids Ste- vrolijk geheel van gemaakt. Op rechts een spoor over de wegen ge- delijk Gymnasium een veelvoudig geestige wijze speelt hij de onschul- baand en de wielende gemeente was feest. Het is namelijk dit jaar 125 dige naïviteit om zich uit hun bur- verplicht zijn grillen te volgen. jaar geleden, dat de „Latijnse scho- gerlijkheid los te rukken, uit tegen Maar dat is nu afgelopena De weg- len", waarvan de geschiedenis terug- de naïeve geraffineerdheid van het gebruikers hebben echter slechte ge- gaat tot het begin van de veertiende straatmeisje Maribel. Met uitzondering van het begin Rijkssubsidie verleend voor restauratie Elisabeth-hof valide en verzorging behoevende be- overuraem vim nieuw uuuiea aun verkeerscontrole. Övertrëdïnêen *t)n de redenen tot het vieren van De regie, die in handen was van jaarden bericht binnen gekomen, dat Indonesië op 1 mei zal zijn, hebben ^orden „„middellijk gestraft links ee" Er°°t feest nog niet uitgeput. Er Luc Lutz, verdient alle lof. De zwak- de Minister van Onderwijs, Kunsten lioh gewend tot het ministerie van d is e „iet meer bi'i Men zal namelijk ook aandacht worden ka plekken in het stuk heeft hij op en Wetenschappen een Rijksbijdra Binnenlandse Zaken. Zu kregen te Gewaarschuwd besteed aan het vrij zeldzame feit, ge heeft verleend voor de restauratie horen, dat zij zich op geen enkele dat één van de leraren 35 jaren aan Wijze zorgen behoefden te maken De verscherpte controle strekt zich de school verbonden is. Op 1 septem- over hun studie, maar een schrifte- ook uit naar de vele fietsen die opzij ber 1923 ving dr. A. J. Koster zijn lijke bevestiging, waar men om ge- ™>r het station geprolongeerd het loopbaan als doceiit in de oude talen vraagd had, bleef tot nu toe uit. wachtverbod overtreden. aan djt gymnasium aan. Voorts viert Mochten zij na de overdracht hun Het i«n er vele honderden en ge- de leerlingenvereniging Uno Sumus Sociale avond: H. Mis kapel Oude volgende"jaren studie om financiële redenen niet mat.gd door de strenge koude heeft Animo het elfde lustrum en her- Vest 45 om 17.45 uur; koffietafel Het Gemeentebestuur voort kunnen zetten, dan willen zu (Kik hiervan de afgelopen maanden denkt de vereniging „Vrienden van en lezing in Ger Jeugdhuis Bree in Indonesië gaan studeren of vak-- de politie gezwegen. Maar dat was het Leids Gymnasium" het 25-iarie straat 10 Leidse Agenda DINSDAG 12 MAART. onderwijs gaan genieten. Frits Kirihio, oud-studenit van Lei den, is daarom naar Nederland geko men om deze kwestie zo gauw moge lijk voor zijn landgenoten te regelen. De Sportstichting Leiden schrijft: Indien de weersomstandigheden deze week gunstig zijn, d.w.z. wel het Leids Gymnasium" het 25-jarig straat 19 gisteren anders. De sterke arm sloeg bestaan. De festiviteiten ter gelegen- toe. Dertig fietsen, die op de meest heid van deze jubilea worden ge- r KJathl Nat* Bond voor EHBO, afd ongelegen plekken stonden, zijn weg- houden van 15 tot en met 19 maart. Leide"; aanvang cursus 8 uur Jeugd- huis, Gasstraat 36. Rozenkranskruistocbt St. Petrus- kerk, aanvang 6.45 uur. (Deze tijc gedurende de gehele maand maart) VRIJDAG 15 MAART. VIRO. Lezing in Witte Huis, Oegst van deze hofjes, welke deel zullen gaan uitmaken van 't hernieuwe Eli sabeth Gasthuis. Deze subsidie zal ter beschikking Ned. Kath.^ Kapperspatroons. worden gesteld in het jaar 1963 en heeft bij raadsbesluit dit complex aan deze Stichting ter beschikking gesteld voor het boogde doel, n.l. de verzorging van zieke bejaarden. Het Bestuur verwacht, dat nu met deze plannen spoedig een begin zal Icerlt Aenvene «44 mir (Deze tiiH kuImen worden gemaakt, waarmede SVefd» «"geeheie meen? meer?! «J* StaPPen WOrden ge- zet in de zo dringend noodzakelijke sanering van deze typische oude stadswijk van Leiden. Het Cecilea Gasthuis met de Boer- haavezalen wacht eveneens op een spoedige aanpak. De restauratie van beide objecten geest, aanvang 8 uur n.m. T»V.W1. Pe voorzitter van de Nederlandse dige reisleiding van de heer Jules APOTHEKERSDIENST wind, maar weinig of geen regen, R®is vereniging voor Katholieken, af- Jongenelen. Prachtige opnamen van dan is de kans niet uitgesloten, dat deling Leiden, sprak bij de aanvang de talrijke mogelijkheden welke de Geopend voor spoedeisende geval er het komende weekeinde op som- van de gisteren in de Jacobazaal ge- vereniging haar leden biedt, werden len: apotheek Reijst, Steenstraat 35 zal een belangrijk stuk stadsver mige terreinen weer kan worden houden film- en dia-avond een ope- door spreker van een prettig com- teL 20136 Apotheek R van Breest- betering betekenen en tevens ruimte gespeeld, onder voorbehoud dat er ningswoord tot de aanwezigen. Hij mentaar voorzien. Dit maakte deze Smallenbip-g te Leiderdorp is ge scheppen, waaraan reeds lang een niet te veel wedstrijden achter el- heette allen welkom en gaf een korte avond tot een succes. De voorzitter opsnd. kaar worden gespeeld. Voorzichtig- toelichting op het jubileumreispro- sprak een kort woord van dank, de BIOSCOPEN heid bij het gebruik blijft dus nog gramma. Daarna liet hij gaarne de aanwezigen op het hart drukkende n„ ;n a- „.«.oi, wan r ia geboden! h«r Smulders aan de filmprojector de Reisvereniging als principiële d(J0r de Kath0,jeke Fi*lm Voor enkele complexen zal het nood- JUP «aa«- Deze had een tweetal vereniging trouw te blyven. Centrale als volgt gekeurd dringende behoefte bestaat. Marktberichten zakelijk zijn de bespeling nog een bijzonder mooie reisfilms meegeno week uit te stellen. Algemeen be- men. Eén van de Duitse spoorwegen kend is, dat de vorst (hal) ongeveer en één van de KLM. De eerste film 80 cm (op sommige plaatsen minder had Zuid-Duitsland tot onderwerp, en soms ook meer) in de grond ge- In de tweede rolprent zagen wij de drongen was. Voor dat deze hal uit KLM, die zijn vleugels over gans de grond verdwenen is moet het Europa uitsloeg. Het is vreugdevol te dooiwater, niet alleen afkomstig van constateren, dat op het gebied van de sneeuw maar ook van de hal zelf, reisfilms een grote verbetering valt zijdelings worden afgevoerd. Dit wa- te constateren. Het vertoonde muntte ter kan niet doorzakken naar de be- uit door de fraaie opnamen en beeld- i._i - nedengrond om dan via de draineer- compositie. 'Beeldrijm met verras- s ae buizen te verdwijnen. Hierdoor fun- sende overgangen en vele variaties. k h^f* ninnnpn in Hp huurt van geert de bovenlaag van een terrein Vooral de KLM-film was bijzonder ïi^ te «i?hte„dê min of meer als een spons, zodat een grappig. Het bestuur van de N.R.v.K. verpleging en verzorging van langdu- HrassÏP veld ontstaat. De srasmat, hppft mpj opnrtpmd filmmatprinal oori P Casino: „Winden waaien om de Diaconieën werken samen r0Dagei«4ksiaa2.3o, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. aan tehuis voor zieke bejaarden ROTTERDAM, 12 maart, Vee Aanvoer 3579, weehaanvoer 5532, vet te koeien en ossen 300, gebruiksvee 630, vette kalveren 300, graskalveren 115, nuchtere kalveren 2052, varkens 12, lopers 19, biggen 12, paarden 33, rig lichamelijke zieken. De bouw- en drassig veld ontstaat. De grasmat, heeft met genoemd filmmateriaal een r.„ „pn«mM„KA die in deze sponzige bovenlaag ver- geslaagde keuze gedaan. De aanwe- inrichtingskosten van het tehnis, ankerd is, komt los te liggen. 21gen toonden zich er zeer dankbaar waarvan men hoopt, dat het er bln. nen enkele jaren zal staan, zullen Na de pauze trok men per dia nog naar ruwe schatting 4 tot 5 milj, gul eens even door „Europa", onder kun- den zijn. Men verwacht, dat de pro- BEURSOVERZICHT VAN DINSDAG Oplopende markt Evenals gisteren had de handel vandaag begin beurs in de hoeken van de hoofdfondsen weinig te be tekenen. De stemming was nauwe lijks prijshoudend. AKU, Unilever en Hoogovens openden onveranderd op respectievelijk 435, f 143.80 en 521. Philips had wat middenkoersaanbod te verwerken waardoor laag op f 150.80 (f 151.50) werd ingezet. Kon. Olie lag 30 cent lager op f 167.80. De orders van het publiek blijven schaars, terwijl de arbitrage de laat ste tyd internationaal weinig heeft kunnen uitrichten. Wall Street sloot maandag de eer ste dag van de nieuwe beurs week af met iets hogere koersen. De stand van zaken in de Amerikaanse auto industrie ziet er goed uit. De berich ten uit de staal-industrie getuigen van optimisme. De Nederlandse hoofdfondsen gaven in Wall Street weinig verandering te zien. De beur zen in West-Duitsland noteerden van daag een weinig beneden maandag, zodat er van die zijde voor Amster dam geen enkele stimulans uitging. Gedurende de verdere beursduur kwam er plotseling in alle hoeken van de hoofdfondsen leven in de brouwerij. Enig valuta-angstgevoel was hiervan de oorzaak. Dollars en jje voor de studentensociëteit Minerva te ponden sterling lagen aangeboden op j de valutamarkt. Dit leidde tot koop- Le»den hee" de opdracht tot de bouw van de nieuwe orders op de aandelenmarkt, waar- sociëteit verstrekt aan de Aannemingsmaatschappij door over een breed front koersver- v.h. H. en P. Voormolen te Rotterdam. Verwaoht wordt, beteringen vielen te constateren. Zo dat in de loop van april met het heien zal worden be- verbeterde AKU van 435 tot 441, Phi- gonnen. Thans is men nog bezig met het opruimen lips van f 150.80 tot f 151.80, Uni- van de fundamenten, voor zover die reen dienst kun- lever van f 143.80 tot f 144.20 en nen doen bjj de nieuwbouw. H,'ermede kwamen alle hoofdfond: Een grote moeilijkheid bij de bouw te de aanvoer van «en boven de vorige slotprijzen te materialen, aangezien de Vrouwensteeg te smal te en Hggen. het verkeer op de Breestraat (die overigens zelf bin- Lido: „De verborgenheden van Pa rijs". 18 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. veulens 7, schapen en lammeren 72. Zondag: 2.30, 4.45, 7 00 en 9.15 uur. bokken en geiten 27. Prijzen resp. Luxor: „De Langste Dag", (prol), le, 2e en 3e kwaliteit: vette koeien Een interkerkelijke stichting, waar- 14 jaar. 265-285, 230-265, 210-230, vette kalve Dagelyks: 2.30 en 8.00 uur. ren 260-270, 230-260, 225-230, nuchtere Studio: „Eclipse", (prol.), volw. kalveren 110, 100, 90, graskalveren Dagelijks. 2.30, 7.00 en 9.15 uur. 300, 250, 200, lopers 90, 80. 75, biggen Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. 50, 45, 40. slachtpaarden 280, 250, 220. Trianon: „Taras Bulba", 14 jaar. schapen 125, 110, 100, lammeren 130, Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. 120, 100, kalf- en melkkoeien 1050. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9 15 uur. 950, 750, vare koeien 720, 620, 500, Rex: „De piraten van de Bloed- vaarzen 825, 725, 525, pinken 500, rivier", 14 jaar. 375, 325. Resp. Aanvoer, handel en Dagelijks: 2.30, 7,15 en 9.15 uur. prijzen: vette koeien iets meer, ta- Zondags: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. melijk, prijshoudend, vette kalveren iets korter aanvankelijk gewillig, af loop flauw, onveranderd enkele pri ma's boven notering, graskalveren als vorige week, iets williger, ruim prijshoudend, nuchtere kalveren, gr., tamelijk, iets stijver, lopers en big gen kort, rustig, onveranderd, slacht paarden korter, goed, prijshoudend, schapen en lammeren iets kleiner, kalm, gedrukt, kalf- en melkkoeien gewoon, kalm, als vorige week, vare koeien tamelijk, iets levendiger, ruim prijshoudend, vaarzen en pinken, klein, stil, ongewijzigd. LEIDEN, 12 maart, VETTE VAR KENS. Aanvoer 91 varkens. No teringen (in f per kg levend gew.): Lichte varkens 1.681.74; Slagers- varkens 1.751.78; Zeugen 1.48— 1.53. Handel goed. Enkele prima's boven noteringen. PUNT nenkort gereconstrueerd wordt) zo min mogelijk be lemmerd mag worden. Besloten is, langs de Boom- markt in de Rijn een opslagplaats op zolderschuiten In te richten. Door middel van een op de binnenplaats van het PTT-terrein opgestelde kraan zal het mate riaal van deze tijdelijke opslagplaats naar het bouw terrein worden gehesen over de Boommarkt en de daaraan gelegen panden. Na de laatst gepubliceerde plannen is de voorgevel van de nieuwe sociëteit aan de Breestraat op een detailwijziging aan de ingang na ongewijzigd gebleven. (Meegedeeld door het KNMI. Geldig van dinsdagavond tot woensdagavond, opgemaakt te 11.15 uur): MORGEN OPKLARINGEN Aanvankelijk zwaar bewolkt met plaatselijk enige regen of motregen, en hier en daar mist, later opklaringen. Zwak ke tot matige wind krimpend van noordwest naar zuidwest tot zuid. In het algemeen ho gere middagtemperaturen. Het HELSINKI sneeuw 7 8 STOCKHOLM sneeuw 0 2 OSLO sneeuw 1 2 KOPENHAGEN regen 2 0 ABERDEEN geh. Dew. 10 2 LONDEN regen 11 4 AMSTERDAM regen 9 3 BRUSSEL regen 11 5 LUXEMBURG regenbui 9 4 PARIJS regen 14 6 BORDEAUX regenbui 9 7 GRENOBLE regen 14 6 NICE onweer 14 10 BERLIJN licht bew. 10 3 FRANKFORT licht bew. 9 4 MUNCHEN regen 9 3 ZURICH regenbul 4 2 geh. bew. 11 4 regen 9 2 regen 11 1 sneeuw GENEVE LOCARNO WENEN INNSBRUCK BELGRADO zwaar bew. ATHENE half bew. ROME half bew. AJACCIO zwaar bew. MADRID zwaar bew. MALLORCA licht bew. 22 PAUZE Morgen: het H. Sakrament van Mi rakel van Amsterdam (1345). MACHT IN DE NACHT. Zou er op aarde één openbare pro cessie zijn. die het halen kan bij de geheime godsvrucht van de Stille Omgang? Het is niet aanbevelens waardig van de omgang ter herden king van het mirakel een toeristisch spektakel te maken. Liever niet! Toch zouden buitenlanders een bi- zondere indruk meenemen en er rol len plaatjes op verschieten, indien zij getuigen waren van Amsterdam-bij- nacht in de nachten van de omgang. Vreemde en dus scherper ogen zou den de eindeloze, eentonige, zwij gende en zware tredgang van vre- desmannen door de slapende wereld stad huiveringwekkend vinden. Zij zouden zich afvragen: wat is dat voor vreemde, stille macht in de nacht? En het antwoord van de ho telportier: zy zijn gekomen van over al om dank te brengen aan hun H. Sakrament. Het is de buitenlanders niet kwa lijk te nemen, dat zij dit nachtelijk gedoe niet begrijpen, ook al zouden zij katholiek zijn. Het is een lands- eigen, echt-Nederlandse devotie. In de zaal van het Laatste Avondmaal heeft Christus de Amsterdamse nach ten voorzien. „En het was nacht", toen het verraad werd gepleegd. En in de nacht komen Nederlandse man nen aandrommen om zich met hun Heiland te verenigen, als balsem op het verraad. PLZZEL „Kij eens mama, ik speel verstop pertje met het nijlpaard No. 505. Horizontaal: 1. uitroep, 3- plomp, 5. gewicht (afk.), 6. aanwij zend voornaamw., 7. waarmerk, 9. dam langs een water, 10. rivier in Siberië, 12. radio omroepvereniging (af.), 14. zangstem, 15. gemalin van Augustus, moeder van Tiberius, 16. tweetal, 17. zeehond, 19. familielid. 21. in het jaar onzes Heren (af. Lat.), 22. muzieknoot. 24. bergweide, 26. rund, 26. hoofddeksel, 27. boom. Verticaal: 1 scheikundig element (afk,), 2. meisjesnaam, 3. jongens naam, 4. pers. voornaamw., 5. lig plaats voor schepen, 8. huisdier, zuii, li, deel van een sleutel, 13. meisjesnaam, 16. opschik. 18. bun del, 20. bekend dier, 21. vriend, (Fr.), 23. per. voornaamw., 25. voor zetsel. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 504. Horizontaal: 1. Hoboken, 7. p.e., 8. An, 10. in, 13. Oss, 14. Po, 15. lap, 17. sté, 18. oraal. 19. ant, 21. are, 23. as, 24. rek, 26. el 27 nu, 28. r.k. 30. Newport. Verticaal: 2. op, 3. beo, 4. kas, 5. en, 6. Kiliaan, 9. Toegela, 11. na, 13. spade, 14. pt, 16. pot, 17. sla, 20. N.S.. 22. re, 24. ruw, 25. Kro, 27. Ne, 29. kr. VOOR STADSNIEUWS ZIE OOK PAG. 5

Leidse Courant | 1963 | | pagina 3