u J 3 a böeüu s 11 12 13 16 18 19 In1000+1 gevallen Er is ook politiek bij postzegeluitgifte ZATERDAG 9 MAART 1963 DE LEIDSCHE COURANT PAGINA 5 maandag dinsdag woensdag maart maart maart zaterdag maart I Zondag gesloten I Toegang f 3.-| maandag dinsdag maart maart (Advertentie) Drie gearresteerden pleegden nog meer misdrijven in Den Haag Het is de rechter-commissaris ge bleken, dat de drie Hagenaars verdacht van inbraken en doodsla gen in de Schapenlaan en de Hugo Verrieststraat nog meer op hun kerfstok hebben. Thans is bekend gemaakt, dat het trio ook een amb tenaar bewusteloos sloeg en beroof de. De politie wil voorts graag we ten, wie in de Raamstraat in Den Haag, in augustus of september, van het vorig jaar, slachtoffer van de mannen is geworden. Deze man werd de keel dichtgeknepen, tot hij buiten bewustzijn was, waarna hij werd be stolen voor ƒ900. Van deze beroving werd geen aan gifte by de politie gedaan. Uit de be kentenissen van de drie in voorarrest gestelde mannen de 19-jarige J. J. H., de 20-jarige E. W. H. van R. en de 36-jarige H. C. S. is ze even wel aan het licht gekomen. Uit de bekentenissen is ook komen vast te staan, dat het drietal in de nacht van 11 op 12 januari van dit jaar op de Denneweg in Den Haa*j op soortgelijke wijze te werk ging. Na een ambtenaar gevraagd te heb- Nijmegen kampt met aanranders In korte tijd zijn in Nijmegen vijf aanranders aangehouden. Donderdag greep de politie een 17-jarige en een 18-jarige arbeider i.v.m. een op 7 mrt. gepleegde aanranding en beroving van een 17-jarig meisje. Een in de dagbla den geplaatste oproep voor getuigen leverde zoveel aanwijzingen op, dat tot arrestatie kon worden overgegaan. Op 7 febr. probeerde een jongeman een verpleegster insectenpoed in de ogen te wrijven in de verwachting, dat zij daardoor bewusteloos zou ra ken. De verpleegster slaagde ïrin- te Ontsnappen en de dader kon precies een week later worden gearresteerd. Op 22 febr. sloeg een 30-jarige, uit Veenhuizen ontsnapte man, in Nij megen op straat een 25-jarige wande laar bewusteloos met de bedoeling zijn begeleidster aan te randen. Zij ont snapte door list en waarschuwde de politie die vijf dagen later de gezochte te pakken had. Op 17 febr. werd nabij het stads centrum een wandelende dame aan gegrepen door een man, die echter korte tijd later door voorbijganger op de vlucht werd gejaagd. Ook hij is nu achterhaald Het is 'n in Nijmegen werkzame Griek. De 37-jarige heer W. Daemen uit Delft is is na een aanrijding op de secundaire weg van rijksweg 13, op weg naar" een ziekenhuis bezweken aan de verwondingen, die hij bij het verkeersongeluk opliep. De heer D. stak 's nachts onverwacht de weg over, een automobilist uit Pijnacker kon de voetganger niet ontwijken. De politie in Delft verzoekt de be stuurder van een auto, die stilstond op de weg toen het ongeluk gebeur de, zich met haar in verbinding te willen stellen. ben, hoe laat het was, gaf H. hem met een loden pijp een slag op het hoofd. Daar de ambtenaar evenwel on wankelbaar was, nam van R. het wapen over en sloeg wat harder. Het slachtoffer raakte wel buiten kennis en werd in een portiek gesleept, ter wijl S. op de uitkijk stond. In het portiek kwam de ambtenaar weei by. H. sloeg hem opnieuw op het hoofd, maar weer niet hard genoeg volgens Van R., die het daarop overdeed door de man nog vier of vijf keer met de loden pijp op het hoofd te slaan. Daarop kon de bewusteloze worden beroofd van: een zakkammetje een etuitje met schrijfgerei en ƒ36. Brisanthbom vierde carnaval mee Feestvierend Koningsbosch in mid den-Limburg heeft zonder het gewe ten te hebben op een levensgevaar lijke vulkaan geleefd. Het laatste carnavalsfeest was zo hevig, dat de hossende en springende we-gaan- nog-niet-naar-huis-gemeenschap door de vloer van de dorpsfeestzaal ging. Op verschillende plaatsen waren planken gebroken en toen timmerlieden de vloer gingen herstel len deden zij een adembenemende ontdekking: er lag nog geen halve meter onder het houten toneel een brisantbommetje van 150 kilo te „sla pen". Via de rijkspolitie werd de op ruimingsdienst van de B.B. gewaar schuwd die aan de gevaarlijke situatie een einde maakte. Het kreeftengeschil Braziliaanse oorlogs schepen staken patrouille Het Braziliaanse- ministerie van marine heeft vrijdag de berichten tegengesproken, als zou de comman dant van het marinedistrict Recife aan Franse vissers, die voor de Bra ziliaanse kust op kreeft vissen, geen toestemming hebben gegeven om in Recife water en andere voorraden in te nemen. Volgens het ministerie is niet alleen deze haven niet voor de Franse treilers gesloten, maar zullen deze vaartuigen, ingeval zij zich in moeilijkheden zouden bevin den, van Braziliaanse zijde alle hulp krijgen. De Braziliaanse regering heeft in middels besloten, de patrouilletoch- ten van Braziliaanse orlogsbodems langs de noord-oostkust, waar zes Bretonse kreefttreilers zich bij het eiland Fernando Noronha bevinden, te staken. Het diplomatieke overleg over het conflict is echter nog niet hervat. RASSEN- WAANZIN Een blanke Zuidafrikaan, die reeds vijfentwintig jaar ge huwd is met een negerin, is in staat van beschuldiging gesteld volgens bepalingen van de Zuidafrikaanse wet, die sexuele betrekkingen tussen blanken en niet-blanken verbiedt. De man, die van Nederlandse afkomst is. verklaarde tegenover de rechter: „Ik ben een oude man en zij is een oude vrouw. Meer heb ik daaraan niet toe te voe gen." Zes kinderen en een aan tal kleinkinderen. De rechtbank zal 23 maart uitspraak doen. wat de huid ook deert of ontsiert helpt PUROL (Advertentie) PTT neemt proef met centen-op-gewicht De schaarste aan centen is nog steeds groot. Ook de PTT voelt dit aan. In de steden Amsterdam, Rotter dam. Den Haag en Utrecht wordt er wat aan gedaan. Met ingang van maandag 18 mrt. kunnen zakken met duizend of meer centen onverzegeld bij de hoofdpostkantoren in deze ste den worden ingeleverd. Het betreft hier een tijdelijke maatregel bij wijze van proef. Tot nu toe moest pasmunt in verze gelde zakken worden aangeboden. De PTT-employé's kunnen evenwel de inhoud van de zakken precies na gaan, Want duizend centen wegen nl. precies twee kilo. Men hoopt, dat de schaarse centen wat vloter zullen gaan circuleren nu er vier groe ste den tijdelijk minder werk is gemoeid met het aanbieden van losse centen. IJSBREKER IN OMGEVING LEIDEN De Vereniging voor IJsbestrij- ding begint maandag a.s. met het breken van het ijs in de om geving van Leiden. In heel Zuid-Holland zal men met het vrijmaken der vaar wegen een aanvang maken. Vanuit Rotterdam zal de ijs- breker „Marco" voorbij Leiden doorbreken, via de Zijl naar de Kagerplassen. Daar zullen ook de Warmonder Leede, de Koppoel en de Haarlemmer- Ringvaart worden gebroken. Voorts zal de Rijn van Alphen via Leiden naar Katwijk ge broken worden. Naar verluidt zal de ijsbreker hier en daar nog een hele toer hebben. On danks de dooi is het ijs op som mige plaatsen nog dik. NOORD WIJK 102 NOORDWIJKSE SCHOOL KINDEREN SLAAGDEN IN „ZEERUST-ZWEMBAD" SCHOOLZWEMDIPLOMA'S In het zwembad van hotel Zeerust te Noordwijk aan Zee werden onder bij zonder grote belangstelling de school- zwemexamens afgenomen voor leerlin gen van de lagere- en voortgezet lage re scholen uit Noordwijk. Na een korte oefenperiode konden reeds 104 candd- daten aan de examens deelnemen, wat ongetwijfeld een bijzonder compliment betekent voor de instructrice van het bad mevrouw M. van Tilburg-Van der Niet, de heer B. van Tilburg en de Noordwijkse gymnastiekleraren de he ren J. Koppenaal, B. J. H. Boers en B. Jansen, welk vijftal met de zwemlessen aan de kinderen belast is. Dat het schoolzwemmen in Noordwijk als een belangrijk onderdeel van de li chamelijke opvoeding gezien wordt mo ge blijken uit het feit, dat alle wethou ders van de badplaats t.w.: de heren G. Vogelaar, M. Sedelaar en P. den Otter bij deze examens acte de pre sence gaven, terwijl verder vele school hoofden. de eerwaarde zusters en zeer vele ouders de prestatie van hun pu pillen kwamen volgen. Het zwembad was werkelijk volgepropt, toen mevr. Van Tilburg de aanwezigen met een en kel woord welkom heette, waarna de examencommissie, bestaande uit mevr van Tilburg, de heer A. Roggeveen en de heer B. J. H. Boers en de jeugdige diplomazwemmers(sters) met hun werk konden aanvangen. Met veel belangstelling werden de zwemprestaties van de kinderen ge volgd en steeds als een groepje aan de laatste eisen voldaan had klonk een daverend applaus ih de zwemzaal op. Onder leiding van mevrouw Van Til burg werd het lijvige programma, nog aangevuld met enkele korte zwemde- monstraties, zeer vlot afgewerkt, waar na de geslaagde candid aten hun zeer begeerde zwemdiploma uit handen van de heer Roggeveen, rijksconsulent voor de lichamelijke opvoeding in ontvangst mochten nemen. En dit waren er zeer velen, want liefst 102 van de 104 can- didaten wisten het examen met succes te beëindigen. Woorden van waarde ring voor het gemeentebestuur, het in structief personeel en de directie van het zwembad werden nog gesproken door de heer Roggeveen, namens de in specteur Van het lagec onderwijs en de heer Th. Haakman, namens de Noord- wijkse schoolhoofden. Voor het A-diploma slaagden: Jan Kienjet, Wilfried Hermans. Jan Kortekaas, John Duwel, Leo Schelvis, Fred Paans, Jos van Burgond'iën, Nico de Haas, Aad GroenendaaL, Mieke van der Berg, Willy van Westerop, Coby de Ridder, Hanneke Boot, Mia Hoogeveen, Jeanna Hiep, Joke Wijnands, Ciska van der Holst, Harian Korbee, Pauline Del fos, Rika Kortekaas, Gerda Verhoeven, Ineke Caspers, Anneke Plug, Tineke Plug, Ina van der Berg, Monique Boort- man, Joke Koelewijn, Carla Augustinus, Clara van der Berg, Leonie Hooger- vorst, Eily Duivenvoorden, Nel van Roon, Corry Koeman, Toos Alkemade. Barbara Romijn, Henk Schaap, Hans de Mooy, Bart Dijkhuizen, Corry van Bee- len, Lucie van der Niet. Theo Wijnands, Maarten van der Deyl, Freek van Oort, Erik Kok, Charlotte Rietkerk, Hanneke de Geus, Rimke Haringsma, Hans van Duin, Peter Choufour, Ariaan Woelders en Cockie van der Haak. Voor het B diploma slaagden: Tineke van der Stel, Hanneke van der Eijkel, Everdien van Duin, Trijnie Barnhoorn, Monie van der Stroom, Hans Smit, Peter van der Laar, Gerard War merdam, Ton Vink, Tom van der Berg, Joke van Kan. Adrie Caspers, Lenie Pe- schier, Anneke Verhoeven. Marijke Schelvis, Cockie Steenvoorden, Cockie van Schooten, Hennie Steenvoorden, Ria van Abswoude, Lenie Salman, Piet Caspers. Dick van der Berg, Coby van der Kant. Menno Alkemade. Fons Pee- ters, Jeanne Lamboo, Ineke van Hal, Fietje Riem-Vis, Marjoke Vink, Feike van der Berg, Marianne Herweyer, Jan na Posthumus, Willy Ravensbergen, Jobs Duiverman, Kees Duiverman, Tom Sleeboom. Marjan Wiebols, Jan de Vries. Jan Steenvoorden. Huub van Am- mers, Gijs van Roon, Cobie Plug. Mies van der Luyt. Liana Lis9enberg, Ria Groenewoud, Marja van der Ruit. Op 27 maart a.s. zal het tweede ge deelte van de schoolkinderen in de ge legenheid gesteld worden de zwemexa- mens af te leggen. KATWIJK AAN DEN RIJN Damnieuws Na een lange en span nende strijd is ook de kampioen van het 2de tiental bekend geworden. Het was J Slootweg, die beslag wist te leggen op de titel. De tweede plaats was voor H. Klinkenberg. Deze beide winnaars spelen reeds promotiewedstrijden om 2 plaatsen in het eerste tiental. Klinken berg moest in deze strijd de vlag strij ken tegen J. Heemskerk, die zijn plaats in het eerste tiental verdedigt. De twee de wedstrijd tussen J. Heemskerk en J. Slootweg leverde na vier uur spelen re mise op. De leiding in deze wedstrijd heeft nu J Heemskerk met 3 punten uit 2 wedstrijden, J. Slootweg 1 uit 1, H. Klinkenberg 0 uit 1. J. van Duyvenbode en Ar. van Beelen moeten nog een be slissingswedstrijd spelen wie als vierde in deze wedstrijd mag uitkomen. De LDD-kampioenschappen, waaraan 7 leden van KDC deelnemen, slaan in deze wedstrijden een goed figuur. In de hoofdklasse heeft J. Zwaan 5 punten uit 3 wedstrijden, J. Passchier heeft er 2 uit 3, en Klinkenberg 2 uit 2. In de eerste klasse zijn Ar. van Bee len en J. van Duyvenbode beiden met 3 uit 2 ook favoriet voor de titel. In de tweede klasse staat J. Godwaldt met 4 punten uit 2 wedstrijden. C. de Winter doet het minder goed en is nog puntloos. Uitslagen van de verschillende prijzen wedstrijde v: Hoofdklasse 1ste ronde: J. VermeerH. Koelewijn 02; J. Schone- veldJ. Passchier afgebr; J. Zwaan— C. van Klaveren 20; Fr Spierenburg— H. Koelewijn 11; 2de Ronde: J. Scho- neveldJ. Vermeer 11; C. van Klave renFr. Spierenburg 02; J. Zwaan J. Passchier 02 H. KoelewijnAr. van Beelen 11. lste klasse: Am. van BeelenC. Guyt 11, C. de WinterJ. van Slooten 11, Ab van BeelenC. Pronk 11; C. Guyt J. Dotwaldt 02; J Schoneveld Pz Am. van Beelen 20; J. GodwaldtAb van Beelen 20: C. PronkJ. Slootweg 02; J. SlootwegAb. van Beelen 20. Maandag a.s. spelen voor het eerst in de geschiedenis van KDC de beide tien tallen een wedstrijd tegen elkaar. Dit is min of meer bedoeld als een vriend schappelijk krachtmeting. KATWIJK AANBESTEDING Namens de gemeente Katwijk zal, onder directie van de dienst van Openbare Werken, openbaar worden aanbesteed: „Het onderhouden van gemeentelijke plantsoenen en be graafplaatsen in 4 percelen". Bestekken zijn, voorzover de voor raad strekt, verkrijgbaar vanaf 12 mrt. a.s. bij de administratie van het bureau Openbare Werken, Raad huis te Katwijk tegen betaling van 5,—. De aanbesteding zal 21 mrt. a.s. te 11 uur plaats vinden in het Raadhuis te Katwijk. (Advertentie) STOMP WIJK „Knipbrug" afgesloten. De in de Kniplaan gelegen ophaalbrug over de Stompwijkse vaart (de „Knipbrug") zal in verband met het maken van 'n vaste brug ter plaatse met ingang van maandag 11 mrt. a.s. voor de tijd van één maand zijn afgesloten voor alle verkeer. TELEFOONTJES AANGEBODEN 3? Wilt U veel plezier en weinig zorgen, laat dan uw tuin door ons verzor gen. Nu is het tijd om een afspraak te maken voor het snoeien van heesters en rozen, het mesten van uw tuin, enz. Tuinbouwbe drijf C. L. Mulder, Haar lemmerweg 21, Leiden, tel. 20550. T.V. groot beeld 53 cm. z.g.a.n. 325. Telef. 070— 725793. POSTE RESTANTE Eén ding moet van Engeland worden gezegd, n.l., dat het een uiterst fatsoenlij ke postzegel-uitgifte-politiek bedrijft. Het kent geen weldadigheids zegels dus geen toeslagen en is ook met zijn gelegenheidszegels uiterst spaarzaam, al moet worden gezegd, dat daar de laatste twee jaar een klei ne bij andere landen vergeleken een hele kleine wijziging is geko men. Feitelijk ging Engeland zich maar twee keer te buiten (in 1929 en in 1948), toen het een herinneringsserie uitbracht, waarin beide keren een zegel van 1 pond sterling voorkwam. Daarom moest het ons van het hart, dat wij niet begrijpen, dat Engeland met zijn praktisch smetteloos filatelistisch verleden op enkele kleine en zeer kleine eilanden, die tot het Verenigd Koninkrijk behoren, toestaat, dat men aldaar lokale zegels uitgeeft voor 'n z.g. inter-insulair verkeer en voor het verkeer met het „vasteland" van Engeland. Ik geloof, dat 't tyd wordt, dat de Britse .postmaster-general" er eens een stokje voor gaat steken. En als deze zegels werkelijk voor het inter-insulair verkeer nog druk zouden worden gebruikt, zouden wellicht nog de verzamelaars er genoegen mee nemen. Maar deze particuliere ondernemingen zijn uitsluitend duitendieven. In 1953 gaf men „Kroningsopdruk- ken" uit, terwyl ze thans reeds enkele jaren de euvele moed be zitten, ons verzamelaar^ op „Eu ropa-zegels" te vergasten, zo b.v. verleden jaar, twee van de tot Engeland behorende Kanaaleilan den onder de rook van de Franse kust, t.w. Alderney en Sark. Ja en niet gering ook: beide eiland jes voorzagen 5 zegels van de op druk „Europa 1962" en elk dezer serie had een nominale waarde van 6/3 sh. En dan de brutaliteit dat deze zegels gedrukt zouden zijn door Perkins Bacon Ltd., te Londen, terwijl deze eertijds zeer bekende postzegel-drukkerij haar activiteiten op dit gebied heeft gestaakt. Deze drukkerij is Inder tijd opgegaan in de drukkerij Sprague en deze drukt generlei postzegels. Je moet maar brutaal zijn. Toch hebben de Kanaaleilan den eerder weieens eigen post zegels gehad, n.1. tijdens de twee de wereldoorlog, toen deze ei landen door de Duitsers waren bezet. Toen verschenen er zegels voor beide grote eilanden Guern sey en Jersey. Bovendien gaven de Engelse posterijen op 10 mei 1948 twee zegels uit t.h.a. de be vrijding van deze eilandengroep. Ze bevatten generlei aanduiding van het land van herkomst,- wa ren uitsluitend op de eilanden verkrijgbaar, maar hadden in geheel Engeland frankeergeldig- heid. Dat is dus allemaal eeht, officieel! De eerste twee hier afgebeelde zegels met de bewuste Europa- opdruk zijn particuliere produk- DE AFBEELDINGEN Boven: links: zwendelzegel van Alderney, midden: zegel van Jer sey, rechts: zegel van Guernsey. Midden: links: zwendelzegel van Sark, rechts: uitgifte van 10 mei 1948 (zeegraswinning). ten van de „Commodore Ship ping Co., Ltd." te St. Peter Port op Guernsey. De oplage bedroeg eventjes 25.000 stuks, die men vooral in Duitsland aan de man hoopte te brengen, vandaar dat er speciale kaarten in het Engels en in het.... Duits aangemaakt zijn, die als z.g. „first-day"-kaar ten dienst moesten doen. Zo'n kaart met „eerste-dag-afstempé- ling" ko6tte nogeens 3 d. meer! Voor de rest geef Ik u maar een advies: „Blyft u er maar met uw vingers af, want het is pure zwendel!" Ik kan het helaas niet anders zien. K. E. KÖNIG Grote inboedel! Bankstel boekenkasten, dressoirs, stof zuigers 220 on 125 V., box, tafelstoel, kinderledikant, op- klapbedden, kasten, kapok matrassen, haarden, gasfor nuizen. wringer, grasmachine, tuinbank, tulnstel, gasradia- tor, oliekachels. Pluym, Ho- gëwoerd. Tel. 21266. maken van alle sleutels, repareren, veranderen en leveren van elk slot. Haar- meente, Zaterdagsmiddags en maandagmorgen geslo ten. Trouwplannen?? Als eerste in Nederland pre senteert „Het gespeciali seerde trouw-autobedrii 12a, tel. 23055. 3? Te koop: 2e hands da mes-, heren- en kinder- rijwielen. Alles gemoffeld en onder garantie. Rijwiel handel A. Grimbergen, Dübbelebuurt 11. Rijns burg, tel. 01718-2967. *2* Pullman-, Aupine- en kapokmatrassen vindt U in de grootste sortering en de laagste prijs bij: De Kleine Winst. Haarlem merstraat 51, Leiden. Een nieuwe wonine? Voor al uw lampen: De Lichthal. Gratis plaatsen van lampen boven de 20.-. Haarlemmerstraat 293. fS? Accu's Acifit voor service en garantie 'n be grip. Nu verlaagde priizen. Revisie overbodig. Vraag uw handelaar of bel Acifit Leiden 24R50 dag en nacht Acifit accu-service. Hoge Riindiik 165 Zoeterwoude bij Leiderdorp. 3? Kinderwagen in goede staat, wit. Koningstraat 11, Leiderdorp. Koopje! Van particu lier te koop aangeboden: windscherm en 2e valhel men. Alles in staat van nieuw. T.e.a.b. Spieghel- straat 4a, Leiden. Accu, accu, accu accu, accu, accu, accu, accu, accu, accu, accu, accu, Reeds meer dan 15 jaar, dc enige erkende accu- sj cialist. Groenen, Nieu we Rijn 106, Leiden, telef. 23140. Gootstenen, aanrecht- bladen en keukenkasten geheel pasklaar. erste klas materialen, zeer lage pryzen Jac. Arnoldus co Zn Minnebroersgracht 9. J21 Er is maar één Van der Berg, die in eigen stoffeer- derij stoffeert, repareert, overtrekt, lijmt. Gerrit Uoustraat 1-27, tel. 34824. TromDstraat 66. Voordeel voor U Zijn uw stoelen, fauteuil of bankstel in versleten staat, geen nood. Wij stofferen, repareren, overtrekken, lijmen in onze eiger stof- feerderil Van der Berg, Gerrit Doustraat 1-2, tel. 34824. Trompstra 6 Goede gebruikte brom fietsen: Berini. Soarta So lex, Mobilet. Batavus, Puch. Keuze uit 45 stuks W. Hooymans. Riiksstraat- Weg 328, Wassenaar Stofzuigers v.a. 115.-. Bij aankoop van een nieuwe geven wij f 25 voor uw oude. Fa Dusoswa, Turfmarkt. 1-3. Leiden. W Ford F.K. 1000, 1958, in zeer goede staat, le eige- haar, aantrekkeliike priis. Fin. mogelijk. Tel. 30692. J. P. v. d. Linden. 2 x bel len. Haven 13. Philips Erres TV's. 43 en 53 cm als nieuw met ga rantie. bandrecorders, gro te en kleine modellen. Grundig, Philips. Uher. Harting. radio's, ook tran sistor. Alles met garantie. Nieuwe Rijn 60. •5? rinwtuotten. urinoirs. Stortbakken, vloer-, kraai en soonninghoiit. baddings. rasters. Danlatten. bouten en ijzeren binten, iizeren niioen. ijzeren tuinhek, ei ken kinderbinten. Am. grenen vloerdelen. F. H. de Bolster. Ovorriin R. Lei den. bij de Ziilsingel. W Gelden beschikbaar ronder borg voor iederpen Kant uren van woensdag t.m. zaterdag van 10 tnt 3 u. of br Adm kant Koe dam. M'ddeiharnisstraat 150b, Rotterdam. •5* Rotan meubelen, wie ken. mandenwerk, koont U het voordeligst bi! Fa Van der Vaart "Lenge Pie- terkerkknorsteov 94. telef 30534 Spéciaal adres voor renaraties en bekleden van wiegen. paratie, laden, service, con- tole. Meer dan 50 jaar ver trouwen. Vraagt uw han delaar of bel „Actavia" K. Raamsteeg 67. Telef. 21427, Leiden. andijvieplanten voor te po ten en voor de perspot. Gebr. Sega ar, Leidseweg 497, Voorschoten, telefoon 01710-25685. 5F Te koop galant-accor deon. zwart, 96 bas, met koffer, l'/t jaar oud, pia- noklavier. H. Wanders, Staringstraat 15, tel. 01714- 555, Hazerswoude-Rijndijk. Te koop 1 ha. prima tuinland met warenhuis, groot 960 ramen, 600 ra men piatglas, 'n schuurtje enz. Te bevr. bij C. J. Huigsloot, Mgr. Noordman- laan 96. De Kwakel. tel. 02975-1671. Te koop Opel 1200 de Luxe Deskundig onder zoek toeegstaan. Br. onder no. 8274 bureau v. d. blad. 5? Pb Htm T.V.'s, 43 en 53 cm. Moderne apparaten. worden onder garantie verkocht. Eventueel nlaat antenne. Hoge Riindiik 156 koop T V 43 om r>rerht beeld f '50. T» bevr. Dorossraat 153a, Nieuw koop. Alt on de Mare 11? Rohustp bankschroeven f 99 50 v»r>o'-rnpchine 10 mw f 1?60 13 mm 16 10 handdagen f 4.40 f 4 °o Cirkelzaagassen f 1R50 liimtanpen va f 2 °5 ->c- easion gassniidorys 1 /4 tot 1 f 45 - »->'iwielrekken 5* doïii* f 17 50 4,t on de A*are Werkflotsen vanaf f 95 nrima tandem f Dames snort Pureerc TVR vpr- «Ttollir»" Irniinrnvrimen «Oor* f 05. •w» wu ververeen al U«' drukwerk tecrer» zeer schem cnncn «-reu de nrii- hoortolraartloe vorlovinPs- kaarries. Hijweliilrcaank °n uw 7a1r°ndrntrwerk out Prima afwerklot» vlotte HedlenW Vnlna Vul •erW Vaarle Straat «4 naaot muziek handel (IA WofenV Pen aluminium Parn- lux ialonrie van h v 290 br en 175 laprf kost filerMc f 69.10. Te leveren !n di verse maten. Vraagt in- lichtingeh en prHsoneaaf bij v. d. Klugt, Haarlem- merstr. 256-258, tol. 22154. 2Aangeboden riante be nedenwoning in Professo- renwijk. Gevraagd: heel huis eventueel met garage. Genegen in verhuiskosten bij te dragen. Nu een nieuwe lamp uit De Lichthal. De groot ste sortering. De laagste firijzen. De Lichthal. Haar- emmerstraat 293 t.o. De Overdekte. DIVERSEN Het telefoonnummer voor uw huweliiksrepor- tage is 01715353. Foto van Bemmelen, Zoeter woude. Behangwerk. Wilt U uw kamers laten behan gen? Bel dan eerst 25813 en wij komen kijken en prijs opgeven. Keuze uit 1000 dessins. Verfhandel Pelikaan. Pelikaanstr. 27. W Pension Bouwens. Sib- berkerkstraat 57, postbus 23, Sibbe bij Valkenbure. Bekend adres met prima keuken. Bespreek spoed ie. Pensionnriis ƒ8.- 4- 10% p.p. p.d. Tel 04406—3281. 'V Autoriiden leren? Frans Goddijn erkende rii- school geeft les in nieuwe Opel. Snelle dus voordeli ge OPleidiorr ook thPOrïe- lesspn, Mfidoprastriat ^9, Gnvonrnarkt 5, Leiden, tel. 34430. Sierteelt. Het adres 'oor in- en verkoon. buur on verbuur van alle sier- tooltvorrmnningen. ook *11o inliohtinvon hierover T El st Poelef-irends- veen te) 91713-291. honweu te- ere <ran C'ot To-xef TP1U duMvalHo "•el'-o»u oiv-n 9970O3 A T Envs. bouwpastoor. r «;-i„0v,Pndam. 12 Lesuren voor 44— Modprn lesmateriaal wed'nl trele T tel 94c, IrerhoMt W!| dnoeht Tol 0'>S'J9-,»9n5 Kredieten tot f 40A0 - voor aanknoo meubelen wo- ninirtextie) Vraart crre»''« fnl. der !">i*rrete hehandelino en zeer lave aflossingen Post bus 1933 Rotterdam Dierenvrienden opge let! Stichting Amivedi. Den Haag. registreert ook in Leiden kosteloos gevon den en verloren dieren. Adres voor opgave mevr. J. Hovius. Suringarstr. 17, tel. 23556. Dieren kunnen met worden opgenomen.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 5