De avonturen van MICKEY MOUSE Ontmoeting met Pipo AANTAL TV-TOESTELLEN SINDS 1959 VERDRIEDUBBELD Bloemen- en hobbytentoonstelling belooft groot succes te worden WOENSDAG 27 FEBRUARI 1963 DE LEIDSCHE COURANT PAGINA 5 LEIDEN RUIM 14000 TOESTELLEN Dat de TV een pijlsnelle vlucht neemt bewijzen de cijfers. Van 1959 tot 1963 is het aantal televisietoestellen in ons land verdriedubbeld tot een totaal van 1.275.159. Op 1 februari jl. waren bij de Dienst Luister- en Kijk gelden van de PTT 1.310.969 televisietoestellen aangegeven tegen 1.275.159 per 1 januari (t.m. 25 februari). Er waren op 1 februari 2.609.002 geregis treerde radiotoestellen tegen 2.605.082 op 1 januari jl. Hier dus slechts matige stijging. Het aantal aansluitingen op de draadomroep bedroeg op 1 februari 467.258 tegen 467.584 op 1 januari jl. Overzicht van het aantal aangegeven televisietoestellen per provincie: 1 jan. 1959 Groningen 5.412 Friesland 6.422 Drente 2.282 Overijssel 11.595 Gelderland 29.850 Utrecht 28.483 Noord Holland 104.193 Zuid Holland 131.183 Zeeland 4.723 Noord Brabant 43.327 Limburg 23.566 391.036 1 jan. 1961 18.940 18.495 9.376 37.826 69.153 55.143 193.958 245.794 12.854 85.863 54.046 1 jan. 1963 45.271 36.903 24.450 73.412 120.385 83.218 282.282 357.472 23.328 139.541 88.897 MAMMALOE NEEMT RIJLES EN GAAT OPTREDEN VOOR OOSTENRIJKSE TELEVISIE (Van ome speciale verslaggever) ZAANDIJK (P P) - In een busje uit Zaandyk rijdt het gezel schap van Pipo de Clown al een jaar of vyf door het land. Pipo en zyn Mammaloe die by de kinderen een begrip zijn geworden. Geen uitzending sloegen ze over. Als vader en moeder geen tele visie hadden, gingen ze zeker kyken bij een vriendje of vriendin netje, bij oma of by de buurtjes. De televisie brengt dit seizoen een ander kinderprogramma, maar de kinderen zyn Pipo en Fe- licio en Mammaloe niet vergeten. if Christël Adelaar heeft de woonwagen waarin ze met Pipo en Feiicio over het te levisiescherm trok, voorgoed vaarwel gezegd. Ze neemt nu vast autorifles sen. 801.448 1.275.159 Het volgende staatje geeft een beeld van het aaaital aangegeven televisie toestellen in gemeenten met meer dan 100.000 inwoners. 1 jan. 1959 1 jan. 1961 1 jan. 1963 Amsterdam 51.834 93.212 129.132 Apeldoorn 2.549 6.014 10.633 Arnhem 5.441 11.135 16.310 Breda 4.356 8.317 13.336 Eindhoven 10.791 16.880 23.461 Enschede 3.003 9.413 16.638 's-Gravenhage 30.627 59.919 86.562 Groningen 2.780 8.675 17.950 9.448 17.150 24.369 Hilversum 6.185 10.737 14.910 Nijmegen 5.729 11.956 17.112 Rotterdam 50.691 84.836 115.017 Tilburg 4.346 8.989 14.440 Utrecht 15.155 27.083 37.992 Leiden (circa 96.000 inwoners) 5.842 10.849 14.202 Mamaloe, die altijd zorgzaam was en overal opnieuw probeerde het gezellig te maken, troffen we deze week aan in een grote lesauto. Ze is de woonwagen moe waarin ze met Pipo over 't kijkglas gleed. .Ja, Christel Adelaar is voor de kinderen alleen maar Mammaloe. Maar ze is en kan meer deze char mante, in Semarang geboren, kun stenares. Ze brengt een eigen pro gramma van voksliederen voor de radio, televisie en op het toneel. En niet alleen in Nederland. Ook in het buitenland heeft ze al verschillende contracten afgesloten. Voor de Oostenrijkse tv. Zo zal ze in juni van dit jaar een maand lang voor de Weense televisie optreden. Dat kan, omdat Pipo in die tijd een rustpauze houdt met zijn programma. Zou zij daar in Wenen ook nog van een welverdiende vakantie kun nen genieten We wensen het haar van harte toe. Want veel vrije tijd blijft er voor deze actieve jonge zangeres niet over. Buiten haar op treden, volgt ze nog steeds zang lessen bij Ruth Horna. Een klassieke opleiding, die haar eigen program ma nog steeds ten goede komt. De vriendelijke opgewekte Chris tel vindt nog tijd om autorijlessen te nemen, omdat autorijden tol haar hobby's behoort. Ze is een ijverige leerlinge, die, als ze even stilstaat met haar lesauto, al gauw omringd wordt door op straat spelende kin deren. Altijd herkennen ze haar. Geen wonder, ze is vrolijk, gezellig en ze heeft voor ieder 'n vriendelijk woordje. Ze wordt niet voor niets „het zonnetje van de bus van Pipo" genoemd. „Je mag myn kamertje wel" Enthousiast vertelde ze ons van de vele reacties van de kleine toeschouwertjes: „Ze leven zo met de voorstelling mee, dat een keer, toen we speelden dat we het huis uitgezet zouden wor- iï Maar als zij met de wagen in de bewoonde wereld lest, herkennen de kinderen haar direct. Mammaloe moet vaak uitstappen en haar handte kening zetten. BENTHUIZEN Bestuurder auto gedood bij frontale botsing Bij de driesprong op de Hogeveen- se in Benthuizen is gisteravond om half zes een door de heer F. uit Rot terdam bestuurde auto frontaal in botsing gekomen met een Citosa-bus van de lijn Den Haag-Boskoop. De 54-jarige echtgenote van de bestuur der werd op slag gedood, haar, man Is zwaar gewond opgenomen in het Academisch Ziekenhuis te Leiden. De politie neemt aan dat de botsing is ontstaan toen de heer F. in een bocht een andere wagen heeft willen passeren. HAZERSWOUDE B. en W. vragen krediet voor restauratie molen „Nieuw Leven" Donderdagavond zullen burge meester en wethouders tijdens de openbare vergadering, die om half acht ten raadhuize, aanvangt, de le den van de gemeenteraad voorstel len een bedrag van f 10.397£5 be schikbaar te stellen. Deze gelden zul len nodig zijn om de korenmolen aan de Dorpsstraat te restaureren. Het college acht het bedrag verantwoord enig in zijn soort als dit type molen Tijdens de vergadering van 22 fe bruari 1962 besloot de gemeenteraad om de korenmolen van Verheul „Nieuw Leven" geheten, te kopen tegen de symbolische prijs van één gulden. De bedoeling was om hierna te komen tot algehele restauratie. Burgemeester en wethouders onder namen hierop de noodzakelijke stap pen om in de kosten van de restau ratie subsidie te verkrijgen van rijk en provincie. Het college diende een begroting van f 20.355 in en hierin was een post van f 2000 voor onvoorziene werken opgenomen. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland en de mi nister van Onderwijs Kunsten en We tenschappen verhoogden deze begro ting met f 2750 waarin verdere ver betering van het metselwerk, het aanbrengen van een bliksembevei- ligingsinstallatie en de waarschijn lijk noodzakelijke vernieuwing van die lange spruit van de molen zijn verdisconteerd. Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland en de minister van Onder wijs Kunsten en Wetenschappen zul len de restauratie subsidiëren met een bedrag van f 12.707.75. De ge meente zal dus f 10.397,25 moeten bijdragen. Tijdens de behandeling van de begroting voor dit jaar is uitgegaan van een bedrag van f 12.500. DAMO WINNAAR AFVALWEDSTRIJD Dinsdagmiddag organiseerde de Hazerswoudse IJsclub op de veld- ijsbaan aan de Voorweg nationale afval wedstrijden. Belangstelling was er zowel van de zijde van het pu bliek voor dit schaatsevenement als van de kant van de deelnemers. Liefst eenenveertig schaatsers uit Noord- en Zuid-Holland kwamen er namelfjk ®an de start, teneinde óf de grote beker óf een ander graantje uit de prijzenpot mee te pikken. Al gemeen winnaar werd uiteindelijk Angelo Damo, de bekende lange-af- standrijder uit Kortehoef. Omtrent het aanvangsuur, twee uur namiddag, zagen zij die toen aan de start kwamen, zich geconfronteerd met een ijsbaan, die ietwait bros was geworden door de lichte dooi, die hoogtij vierde door de felle zonne stralen. Dit euvel was na enige tijd weer spoedig verholpen, door de macht die Koning Thialf tegen het vallen van de middag weer ver kreeg. Wat .de wedstrijd betreft:, de deel nemers zagen zich in vier verschei dene pools geplaatst. Voor de halve finales klasseerden zich uiteindelijk: D. Huitema, Hilversum; G. Sanders, Nieuwkoop; J. Vermeulen, Breuke- len; F. Verwey, Nieuwkoop; A. Da mo, Kortehoef; M. van Wijngaarden, Boskoop; M. van Geest, Zoeterwoude: A. Rijkaard, Hazerswoude; J. van Beek, Hazerswoude-Rijndijk; P. van Wetten, Hazerswoude-Groenendijk; D. Oldenhof, Amsterdam; F. van der Star, Hoogmade; A. de Winter, Stompwijk; F. Grootendorsit, Bos koop; J. van der Eijk, Hazerswoude en W. Rijkaard, Hazerswoude. In de finales gaven de negen ge- plaatsen elkaar geen duimbreed toe. Winnaar werd uiteindelijk Angelo Damo uit Kortenhoef, die daarmee plaatselijk favoriet Jac. van der Eijk de loef afstak en voor zijn neus de beker wegkaapte. W. Rijkaard, de Hazerswoudse relevatie in deze wed strijd, legde beslag op de derde plaats. M. van Wijngaarden uit Boskoop 'en M. Verwey uit Nieuwkoop bezet ten de volgende plaatsen. Opvallend was, dat de Groenendijkse jonge schaatser Pim van Wetten de zeven de plaats bezette. Donderdagmiddag, om twee uur, organiseert de Hazerswoudse IJs club een nationale koppelwedstrijd. Voor de best geplaatsten ligt een prij- zenschat van driehonderd gulden te wachten. Dfö zaterdag daarop, wan neer ijs en weder dienen, vindt een nationale kortebaanwedstrijd voor dames plaats. Aanmeldingen: tele foon 01728—300. Grote zege van Slagvaardig Het eerste herenteam van de tafel tennisvereniging Slagvaardig heeft een 91 overwinning geboekt op TCS uit Sassenheim. De monsterze ge werd bewerkstelligd door Eric Pietersz, Jacob de Jong en invaller Bernard van Mil. TCS redde de eer dank zij een zege in het dubbelspel. Slagvaardig 2 komt zo langzaam aan ook weer op gang. Dit drietal dwong Steeds Vooruit uit Warmond namelijk een 55 draw af. De Rijn- dijkse dunten werden gescoord door Frans Zandbergen en Theo Wortman. Zij wonnen ook toet dubbelspel. Het programma: 28 februari: Ba ronie (dames)Slagvaardig; 5 maart Play Fair (dames)Slagvaardig; Plav Fair I (heren)Slagvaardig II; Treffers (heren)Slagvaardig I. den, we stapels brieven kregen. Ze verzekerden ons aan moeder te vragen of we bij hun thuis mochten wonen. Anderen boden ons hun kamertje aan Voor het volgende winterseizoen heeft Christel Adelaar plannen naar Mexico te gaan. Pipo zien zij niet Cor Witsche, die al jarenlang de red van Pipo de clown vervult, kan rustig toekijken als de kinderen op dringen om handtekeningen. Ze herkennen hem immers niet als hij ongeschminkt is Hij deelt dat voor recht slechts met Tom Manders, die alleen in de gaten loopt als hij jas en hoed, brilletje en snor van Dorus aan heeft. Cor heeft node afscheid ge nomen van de televisie, maar het spelen in zalen gaat onverminderd voort. De belangstelling van de kin deren voor dit gezelschap blijft even groot. Wel een bewijs van Pipo's po pulariteit. Wie is eigenlijk de populairste figuur van dit troepje Als we het vragen, wijzen ze op Jan Pruis, want hij heeft als Feiicio de groot ste „gillers" op zijn naam staan. Jan Pruis wil er niets van weten Jan Pruis zegt van zichzelf dat hij geen acteur is, maar wij weten wel beter. Immers zijn rol als Fe iicio spreekt boekdelen. Wie Pruis eens persoonlijk wil spreken, moet een bezoek brengen aan Loosdrecht, daar is hij in zijn vrije tijd te vin den op het water met zijn run about of waterski's of ergens tussen het riet met zijn schetsboek in de handen terwijl zijn ogen een fasci nerend stuk landschap zoeken. Wanneer je hem ontmoet, merk je pas hoe fors gebouwd deze ac teur is, hoe zelfverzekerd maar ook hoe bescheiden. Hij bezit een enorm gevoel voor humor. Mopjes vertelt hij met een droog gezicht. Wanneer hij in zijn rol als Feiicio weer een of andere snuggere grap uithaalde, bulderden de cameramannen van het lachen en hadden moeite het beeld vast te houden, maar Jan blijft er even droog bij. Maak j« hem na zijn optreden een compli ment dan glimlacht hij Verlegen en wil er niets van horen. Deze ac teur heeft een heilig ontzag voor de televisie en zegt: „Voor televisie moet je een bepaalde hoogte halen, de mensen verwachten het onmoge lijke van je". Pruis beseft hoe moei lijk het is om op te treden voor de t.v. Hij maakt zich ook zorgen over zijn beide zoons en in de eerste plaats de oudste. Franklin. Jonge man Franklin wil namelijk ballet danser worden en vader Pruis be moeit zich daarmee. „Als hij zo graag danser wil worden, dan moet hij choreografie studeren en veel reizen, dus talenkennis opdoen". En waar kan Franklin beter terecht dan bij zijn eigen vader. Met zijn rol als Feiicio verover de hij ontelbare kinderharten. Hij kreeg vele reacties binnen van zijn „fans". „Ik kon die duizenden brie ven niet beantwoorden en ben toen maar foto's van me zelf gaan uitde len met handtekeningen en dat von den de kinderen natuurlijk prachtig. Ik liet er drieduizend maken, maar binnen een minimum van tijd was ik ze weer kwijt". Jan Pruis verklaarde ook nog ,,Ik heb onder alle zuilen gewerkt, behalve voor het IKOR, daar wilden ze me zeker niet hebben" en daar mee willen wij bewijzen dat Jan een bijzondere smaak voor humor heeft. (Nadruk verboden). ROELOFARENDSVEEN Zaterdag 2 maart, 's middags drie uur, zal de officiële opening plaats hebben in de Pancratiuszaal van de grote bloemen- en hobby-tentoon stelling. De jeugd van Roelofarends- veen zal dan weer tonen, dat zij haar vrije tijd nuttig weet te besteden, alsook dat zij reeds over een gede gen vakkennis beschikt. Reeds maanden tevoren is men aan de voorbereidingen begonnen, waarbij de gestrengheid van deze winter de jeugd in haar activiteiten veel hinder heeft bezorgd. Echter wij zijn ervan overtuigd, dat deze kwekers in de dop met prachtige stands voor de dag zullen komen en er weer een rijke variatie aan tul pen, narcissen etc. te zien zal zijn. Een novum op deze tentoonstelling is ook de keuring van Am anjers. Deze moeten op vrijdag 1 maart tus sen 5 en 6 uur in de Pancratiuszaal aanwezig zijn, en zullen per 20 stuks in de door de tentoonstellingscom missie beschikbaar gestelde vazen worden opgesteld. Aan iedere bos moet een naamkaartje zijn bevestigd. De werkstukken voor de huisvlijt- en hobbytentoonstelling moeten don derdag 28 februari tussen 5 en 8.30 uur in de Pancratiuszaal zijn be zorgd. Mocht men alsnog als inzen der op deze tentoonstelling willen inschrijven dan kan men dit heden nog doen bij P v. d. Meer Zuideinde 22b, ofwel bij mej. Tonnie Klein, Zuideinde 17. In ieder geval staat het nu reeds vast, dat prachtige werkstukken te bezichtigen zullen zijn, terwijl ook de dames zioh in de naaldvakken niet onbetuigd hebben gelaten. Ongetwijfeld zal het voor de jury weer geen eenvoudige taak zijn haar beoordelingen voor het toekennen van de prijzen vast te stellen. En na tuurlijk zal een talrijk publiek zich na zaterdagmiddag 3 uur en zondag na de Hoogmis niet onbetuigd laten en met belangstelling kennis komen nemen van datgene, wat de Veense jeugd in haar vrije tijd of in haar dagelijks werk weet te presteren. LEIDSCHENDAM Geboren: Eveline E. P. dr van N. C. van der Meer en P. M. van Vliet; Laura J. C. dr van G. de Groot en J M. Spaan; Karin A. dr van A. G. F. Lindemeijer en C. B. C. Smorenburg; Alexander F. L. zn van J. C. van Ag- ten en A. Y. Helmy; Jacoba T. C. dr van T. J. Bergman en C. W. Teunis- sen; Albertus J. J. zn van T. J. Berg man en C. W. Teunissen; Adrianus T. M. zn van A. A. van Santen en H. T. Verhagen; Albertus A. J. zn van J. Waanders en J. Strijland; Marinus C. zn van M. C. Huisstede en M. Star- renburg; Christine M. dr van W. van Wijk en I. A. S. Nieuwenhuis; Johan nes P. G. zn van J. P. Roteveel en J. M. G. Oudshoorn. Ondertrouwd: M. J. M. de Meij en J. A. van der Zalm. ZWAMMERDAM Geboren: Maria Gerarda dr van L. W. J. van Rijn en W. C. Akerboom. Ondertrouwd: Wijnand v. Tilburg 25 jr te Bodegraven en Jacoba Elisa beth van der Vis 23 jr. Overleden: Sara Agnietha Lezwijn 72 jr, e.v. Jac. de Bruin. NOORD WIJK LENTEPROEF BU KON. MIJ. VAN TUINBOUW Het ziet er buiten nog niet naar uit en daarom deed het ons goed, op de gehouden bijeenkomst van de Kon.Mij. v. Tuinbouw in „Het Hof van Holland", van een klein voorlopertje van de lente te kunnen genieten in de vorm van acht goede inzendingen huisbroel van bloembollen door de leden. Daarnaast nog een prachtige vrye inzending van de Gebr. Zandwijk, bestaande uit twee tal pannen narcissen Golden Harvest en February-Gold met een uitgebreide col lectie Iris Reticulata, Crocussen en van mevr. Ooms een uitstekende pan witte Hyacinthen. Alles bijeen gaf dit een fleurig aanzien aan de zaal. Als waarnemend voorzitter opende de heer H. Schipper deze goed bezochte bijeenkomst. Vele leden hebben door de langdurige vorst hun bollen nog niet uit de grond kunnen halen, zodat men mag ver wachten, dat op de Maartvergadering weer genoten kan worden van onze bolgewassen. Echter zullen deze inzen dingen niet in aanmerking komen voor de prijsvraag, omdat deze was uitge schreven voor de februari bijeenkomst. BU de ingekomen stukken was een mededeling van het Hoofdbestuur, dat de vriendschappelijke bUeenkomst van de maatschappij dit jaar gehouden wordt op 16 mei a.s. te Hilvarenbeek. Waar de afd. gewoonlijk half mei haar voorjaars-excursie houdt, zou dit mooi te combineren zyn om hieraan deel te nemen. De uitslag van de keuring was als volgt: 1. J. Passchier 24 p. (plus wis selbeker); 2. H. Schipper 23p.; 4. P. v. Beelen 21>/2 p.; 5. Mevr. Bloem bergen 21 p 6 Mevr. v. d. Voort 19p.; vrije inzendingen Gebr. Zand wijk 27 p. met lof van de jury. Na de prijsuitreiking, waarbij de heren H. Schipper en J. v. d. Berg-Smit een prijsje voor het jaarlijkse punten- stelsel ontvingen, verkreeg de heer Oudshoorn, tuinbouwvakonderwijzer te Aalsmeer de gelegenheid voor zijn causerie over bloeiende potplanten, toe- gelicht met fraaie dia's. Feestavond Pluimvee en Konijnenfok kerij Vereniging. In rest. „De Beurs" kwamen de leden van Pluimvee- en Konünenfokkerij bijeen voor een gezellige avond. Deze vereniging, welke nationaal, vooral op het gebied van de konijnenfokkerij een geducht woordje meespreekt en één der leden zelfs be slag wist te leggen op de Blauwe Wim pel op de nationale tentoonstelling weet ook waardig feest te vieren, waartoe 't veelzijdig gezelschap The Sunny Boys uit Hillegom het zijne op voortreffelijke wijze heeft bijgedragen. KATWIJK Geboren: Maria H. dr van A. van Zuylen en T. A. Buis; Maartje dr van B. van der Bent en G. M. C. Remmel- zwaal; Cornelis zn van B. van der Bent en G. M. C. Remmelzwaal; Ma ria M. dr van L. van der Plas en A. K. van Beelen; Cornelis zn van C. van der Plas en C. van der Marei; Carolina dr van C. Kuyt en C. van Rooven; Jan zn van C. Meij vogel en A. va nDuyvenbode; Harmen z van A. Parlevliet en D. H. Ooms; Teunis C. zn van K van der Plas en C. van Gijzen; Gijsbert J. zn van I. J. Piket en P. Duindam; Paulus A. A. zn van A. J. M. Teunissen en C. S. Aanhaa- nen; Jerona J T. dr van A. Guyt en H. M. C. Steen voorden; Elisabeth dr van A. de Jong en P. van der Plas; Jannetje dr van M. van der Plas en M. van der Bent; Neeltje A. dr van L. van der Bent en T. Haasnoot; Ja cob zn van J. Zwaan en T. van Dijk. Ondertrouwd: A. C. Verkade en G. M. Winters. Getrouwd: G. Tavenier en A, van den Oever: J. Guyt en M Klinken berg; D. Parlevliet en M. K. Hen driks; C. Ouwehand en J. Otgaar. Overleden: G. Forman 50 jr, v--; T. Meij vogel 81 jr, m. H. van Duyn 62 jr, m.; H. Hulst 52 jr. m.; G. M. Sik- kenk 52 jar, vr.; A. J. B. Borgaerte 79 jr, m.; J. Kuil, 71 jr, m.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 5