Nieuwe KVP- en Prot. Chr. wethouders zonder instemming van PvdA HET RIJMENDE PAARD NIEUW AEG PERFECT L ii§ i geheim van de blauwe trein WOENSDAG 27 FEBRUARI 1963 DE LEIDSCHE COURANT PAGINA 2 GEMEENTERAAD VAN WASSENAAR P. u. d. A.: „Ondemocra tiscK' Gisteravond heeft de Wassenaarse gemeenteraad twee nieuwe wet houders benoemd, ir. G. A. P. de Kort (KVP) en ir. M. Elion (Prot. Chr.) en daarmee voorzien in de vakatures, die ontstonden door het bedanken van mevrouw mr. C. M. 's Jacob - des Bouvrie (WD) en mr. R. T. M. van der Lugt (KVP). Er was hier min of meer sprake van een uitgestelde wethouders benoeming. In september jl„ toen de nieuwe gemeenteraad aantrad, be" nloot de raad namelijk het mandaat van het zittende college nog enige tijd te verlengen. De twee andere wethouders, de heren dr. J. J. M. Veraart (KVP) en E. M. Schade (VVD) zijn dus aangebleven. De vraag of ook zij niet hadden moeten aftreden om de raad de gelegenheid te geven een volledige vrije keuze te doen werd gisteravond aan de orde gesteld door mr. A. C. van Gorcum (PvdA) en de heer L. G. Oosterling. Mr. Van Gorcum stelde, dat hij en zijn PvdA-fraktie het juister hadden fevonden als het gehele college zou zijn afgetreden. Spreker herinnerde eraan dat wat in september jl. gebeurd is - en niet de instemming had van rijn fraktie - niet in overeenstemming was met de democratische gebruiken la ons vaderland. Toen werd namelijk met negatie van de verkiezings uitslag het mandaat van het zittende college verlengd. Deze veronacht- saming van de democratische gebruiken kan nog alleen worden gerectifi ceerd door thans te doen wat in september had moeten geschieden: ver kiezing van het gehele college van wethouders. Stemming Hierna werd overgegaan tot stem ming. Bij de stemming voor de eer ste vakature werden 10 stemmen uitgebracht op ir. M. Elion, 3 op le den van de PvdA-fraktie, 3 op dr. W. F. van Gunsteren, 1 op de heer v. d. Stap en 3 blanco. Dat maakte een totaal van 17 geldige stemmen zodat de heer Elion de vereiste meerderheid had behaald. Bij de tweede stemming waren de meningen niet verdeeld: 19 van de 20 stemmen werden uitgebracht op ir. G. A. P. de Kort, 1 stem - tot grote hilariteit van de raad - op de heer Oosterling. Beide nieuwbenoemde wethouders verklaarden hun benoeming te aan vaarden. En daarna richtte burge meester mr. W. J. Geertsema woor den van dank tot de twee scheidende wethouders: mevr. mr. C. M. 's Ja- cob-des Bouvrie, die gedurende 4'/ï jaar de portefeuille van onderwijs beheerde en mr. R. T. M. van der Lugt, die ruim één jaar wethouder van openbare werken was. De bur gemeester bracht het vele werk in herinnering, dat beiden in het be lang van de gemeente hebben ver richt. De twee scheidende wethou ders spraken daarna een dankwoord. FALL OUT-SCHUDLPLAATSEN De raad heeft gisteravond voorts een vrij langdurige discussie gevoerd over het voorstel van 't college om in de kelders van het raadhuis, het politiebureau en de burgemeesters woning werkruimten in te richten, die in omstandigheden van fall out voldoende bescherming zullen kun nen bieden tegen de gevolgen daar van. Er waren aanvankelijk nogal wat bedenkingen tegen het voorstel. Wat de verdeling van de zetels over de partijen aangaat, aldus mr. Van Gorcum, was en is de franje van de PvdA voorstandster van de eer tijds algemeen aanvaarde en thans ook nog door de VVD voorgestane gedragslijn, dat in het college van vier wethouders ook de vier grootste politieke schakeringen in de raad vertegenwoordigd behoren te zijn. In het gevoerde overleg bleek dat voor deze verdeling geen meerder heid te vinden was. Uitgaande van deze situatie lijkt het ons niet onbillijk, aldus mr. Van Gorcum, dat de KVP twee zetels zou krijgen naast 1 zetel voor de VVD. Voor de vierde zetel zouden dan de 2 groeperingen in aanmerking kun nen komen, die nu ieder met drie leden in de raad vertegenwoordigd zijn (de prot. chr. groep en de PvdA- fraktie). Waarom daarbij de groep, die uit 2 politieke partijen bestaat de voorkeur zou moeten hebben bo ven de PvdA is ons niet duidelijk, aldus mr. Van Gorcum, die bij voor baat tegen een dergelijke opvatting protest aantekende. Ook de heer L. G. Oosterling stel de zich op het standpunt, dat nu had moeten gebeuren wat in september werd uitgesteld: de verkiezing van alle vier de wethouders. Duidelijk is in de septembervergadering gezegd, dat de wethoudersbenoeming zou worden uitgesteld. Weinig fraai noemde spreker het dat slechts 2 van de 4 wethouders hun zetels beschik baar hebben gesteld. dat echter tenslotte met algemene stemmen werd aangenomen. De heer D. Bloemendal (PvdA) toonde zich niet zo enthousiast over het gebruik van de kelder van de (particuliere) woning van de bur gemeester. Hij zou liever eens uit zien naar het een of andere open bare gebouw in het zuidelijke deel van de gemeente. Als namelijk de burgemeester zou aftreden kunnen er allerlei moeilijkheden ontstaan. De heer A. J. M. van Gooi (KVP) stel de enkele technische vragen over de inrichting van de schuilgelegen- heden. De heer F. M. van der Stap (gemeentebelang) merkte op, dat 't bedrag van ruim 63.000 voor al de voorgestelde voorzieningen hem wat laag voorkomt om werkelijk goede schuilgelegenheden te verkrijgen. De heer A. J. M. van der Klaauw (kvp) steunde zonder voorbehoud het voor stel van b. en w.. Hij achtte het ook ten opzichte van de burgerij nuttig, dat de gemeente voorzieningen treft. Ir. G. A. P. de Kort (kvp) betwijfel de of de in te richten kelders wel voldoen aan de eisen, die men bijv. wat de instortlast betreft, bij andere overheidsdiensten stelt. Er zou des kundig advies moeten worden ge vraagd. Ook de heer L. G- Oosterling vroeg eerst een gedegen rapport van deskundigen over deze materie. Dr. W. F. v. Gunsteren, mr. Van Gorcum en mr. v.d. Vuure zouden graag zien dat deze kwestie eerst nog eens in de commissie financiën be sproken zou worden. Met name zou overlegd moeten worden of het ge wenst is gemeentelijke investeringen te doen in particuliere eigendom men. Het had echter naar de mening van de burgemeester weinig zin dit voorstel nog eens terug te verwijzen naar de commissie voor financiën. Wel was hij bereid de rechtskundige commissie in te schakelen in verband met de juridische kwestie in verband met de particuliere burgemeesters woning. Dr. Van Gunsteren handhaafde echter zijn suggestie om het voorstel toch in de commissie voor financiën te bespreken. Zijn voorstel daartoe werd met 13 tegen 7 stemmen ver worpen. Het voorstel van b. en w. werd daarna zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Vrij uitvoerig heeft de raad stilge staan bij het voorstel om het krediet voor de verbouwing van de burge meesterskamer te verhogen van 25.000 tot 40.000 gulden! De heren Oosterling, Van der Stap en mr. S. Leenstra (prot. chr.) lieten vrij ern stige kritiek hierover horen. De bur- gemeester antwoordde, dat destijds nog vpordat overleg gepleegd kon worden met de binnenhuisarchitect een stelpost van 25.000 gulden voor de restauratie van de burgemeesters kamer op de begroting werd ge plaatst. Toen later de architect werd ingeschakeld bleek dit bedrag te laag te zijn. Mr. Geertsema liet uitkomen dat de ergernis over de toestand waarin kamer en meubilair zich be vinden niet zozeer bij de burgemees ter zelf als wel bij vele bezoekers bestond: het paardehaar steekt door de stoelen, het verhangen van een schilderij bleek niet mogelijk omdat achter dat schilderij behang blijkt te ontbreken enz. De burgemeester verduidelijkte, dat bij het bedrag van 40.000 gulden ook de aanschaffing van nieuw meubi lair is inbegrepen; de raad ging hier na met het voorstel akkoord. Transformatorstation De voorgenomen afbraak van het transformatorstation aan de Lange Kerkdam bij de Prinsenweg en de bouw van een nieuw, kleiner station in een plantsoen in de onmiddellijke omgeving gaf aanleiding tot een dis cussie, die leidde tot het terugnemen door het college van dit voorstel. De heer A. C. Duyvestijn (kvp) vroeg het college of nog succes werd ge boekt met de pogingen om het nieu we stationnetje, dat op een uiterst gevoelig punt komt te staan wat uit zicht betreft onder te brengen op particulier terrein. De heren D. Bloe mendal en ir. De Kort pleitten voor het inschakelen van een architect, bij het maken van de plannen voor dit gebouwtje. Mr. Leenstra sprak over het krediet van 10.000 gulden dat is uitgetrokken voor het een of andere kunstwerk dat het gebouwtje zal moeten verfraaien. Liever had spreker gezien dat eerst overleg was gepleegd met een kunstenaar en dat daarna een solide begroting op tafel was gekomen. De 10.000 gulden zijn in zekere zin een stelbedrag dat la ter wel eens te klein kan blijken te zijn. Wethouder E. M. Schade beant woordde de sprekers. Er bleken geen particulieren bereid te zijn een stati onnetje op hun terrein te dulden. Het plan wordt uitwerkt door de dienst gemeentewerken. Voldoet het plan niet dan zal een archiect wor den ingeschakeld. Deze laatste op merking gaf aanleiding tot een vrij scherpe reactie van mr. A. van Vuure (VVD). In de commissie waarin dit voorstel ter sprake kwam is uitdruk kelijk afgesproken dat direct een ar chitect zou worden ingeschakeld op dat zo min mogelijk schade zou wor den gedaan aan het uitzicht op dit punt. Ook in het preadvies van b. en w. wordt positief over het inschake len van een architect gesproken. De wethouder verduidelijkte, dat een meerderheid in het college later van mening is veranderd, te laat om nog in het stuk tot uitdrukking te wor den gebracht. Maar dan, aldus mr. van Vuure, had het college dit toch kunnen meedelen voordat dit punt in behandeling kwam. Het resultaat van een en ander was, dat het voorstel door b. en w. werd teruggenomen, om nog eens op nieuw bekeken te worden. De overi ge punten van de agenda werden stilzwijgend afgedaan. Nut van het Algemeen, de gemeente Voorschoten en de Culturele Com missie van de hervormde Jeugdraad. De zaal van het Cultureel Centrum was geheel uitverkocht. Het gebodene werd gebracht in een prachtige rijke costumering, uitgevoerd door de fir ma Lambert Hofer te Wenen. Het was een lust voor het oog. De decor uitvoering was van de fa. Van Does burg uit Amsterdam. Vooral de ens cenering in het tweede bedrijf van „het schilderij" was een prima vondst en verkreeg een uitstekend effect. De tenor Jan Handerson zong de be kende melodie „Du bist die Welt fur mich". Zijn zangsolo kreeg een dave rend applaus, zodat gebisseerd werd. De acteurs en actrices werden na het gebodene geweldig toegejuicht bij de grandiose apotheose. Het was een avond van kostelijke muziek en dito spel, een lust voor oog en oor. ZOETERWOUDE Raadsagenda De raad van Zoe- terwoude vergadert op vrijdag 1 maart a.s. n.m. 8 u. De agenda bevat o.m. voorstellen van B. en W. inzake verdeling van 15 woningwetwonin gen in de Zuidbuurt; tot het verlenen van renteloze voorschotten aan de Kath. Woningbouwvereniging; tot verhoging van de huren van gemeen te-eigendommen; tot verhoging van de huur van de woning Miening 6; tot verhuui van de woning Noord- buurtseweg 1; tot instandhouding van de o.l. school tot toepassing van art. 55 quater de L.O. wet 1920 voor de HET STAAT DEZE WEEK IN o.l. school; tot vaststelling van een nieuwe bezoldigingsverordening; tot wijziging van de Kindertoelagever ordening; tot het verlenen van een subsidie aan de Bejaardensociëteit; tot het verlenen van een subsidie aan de Stichting tot bevordering van het geordend zwemmen; tot een ver zoek om subsidie aan de actie „Op geruimd staat netjes"; tot verhoging van de hondbelasting; tot voorlopige onteigening grond t.b.v. industrie schap. Ten gevolge van kortsluiting is er in de Martinushoeve van de land bouwer Louvet aan de Drabbelsweg te Venraij-Veulen, een brand uitge broken. Schuur en stalling gingen door de vlammen verloren. Het vee werd tijdig in veiligheid gebracht, maar de landbouwwerktuigen, de oogstvooraad en een auto gingen ver loren. VOORSCHOTEN HOOFDSTADOPERETTE MET „IN EJNER KLEINEN KONDITOREI" De romantiek sterft niet. Dat is gisteravond weer overduidelijk ge bleken. Men was in een woord en thousiast over het gebodene van de hoofdstadoperette. „In einer kleinen Konditorei" is een operette in 3 be drijven van Julius Brammer en Al fred Grünwald. De muziek is van Leo Ascher. Ingelast zijn echter stuk ken van Johann Strauss. De muziek- arrangementen waren van Alfred Salten en John Brookhouse Mc. Car- thy, die ook dirigent is van 't Hoofd stad Operette Orkest, de voortzetting van de voormalige Fritz Hirsch Ope rette. Deze avond van romantiek, humor en prachtige muziek was georgani seerd door de Maatschappij van het Op een koude januari-avond van 1945 maakte in het kamp Ravensbrück een nekschot een einde aan het leven van een vrouw, die door de wereldbe roemde geheime agente Odette Churchill „de dapperste van ons allemaal" werd genoemd. De aangrijpende geschiedenis van een der moedigste vrouwen ter wereld. Waarom heeft juffrouw Tine de Groot, coupeuse in den Haag, van de Italiaanse regering een bijzon der hoge en mooie onderscheiding gekregen? Al gelooft Sneeuwwitje niet meer in lentesprookjestoch brengt Panorama in fleurige kleuren een kokerjuffrouw met Diorplooi en an dere interessante lentenieuwtjes voor de vrouw Napoleon trouwde met een vrouw die zwart op wit had gezegd dat ze niet van hem hield en dat ze geen hekel aan hem had, maar dat hij haar volmaakt onverschillig liet. ;e6oA jaaq puejsdoq 9>j|e jaiu :sneq ug 'sai|/\| j6az „qaoq -ueiuejd-eAud ufiui jin 6i)suioq -je 'smqe uaa sb'aa aia" *ap -ueejs-pjooq-jeeq-do-ueuj/wnog sai.i/u uea puoojjaA ojoj uaa uap -uóqas a|aqua apuajnpab pja/w „dJOQ J9H" ■IOOA 3P f!3 Het tragische einde van het kind van een groot voetballer. Panorama doet uit de doekjes, dat de inkt van dit weekblad wordt gemengd in een pand waar lang geleden nonnen schuifelden; dat ééns bekend was als pesthuis en later weeshuis werd. Een unieke geschiedenis. 't Is weer een fantastisch nummer deze week! Een nummer om er het hele weekend van te genieten. Tal rijke kleurenplaten, een bijzonder geestig omslag in vier kleurendruk, een volle pagina kersverse car toons: 't Is Panorama op zijn aller best. Losse nummers, overal, a 50 ets. Een abonnement is véél voordeliger. Slechts 40 ets per week (en de eerstvolgende twee num mers gratis). Geef u als abonné op aan „Panorama-Haarlem" (Di adres is voldoende.) Met Panora ma elk weekend een feest AUTOMATISCHE PRECISIE-REGELAAR (Advertentie) Aetherklnnken DONDERDAG 28 FEBRUARI 1963 HILVERSUM I, 402 m. 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymn. 7.20 Lichte gram. 7.50 Dagopening. 8.00 Nws. 8.15 Progr.-overz. Aansluitend: lichte gram. 9.00 Gymn. v. d. vrouw 9.10 De groenteman. 9.15 Klass. gram. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Arbeidsvitaminen (gr10.50 V. d. kleuters. 11.00 Kookpraatje. 11.15 Klass. kamermuz. 11.40 Moder ne kamermuz. 12.00 Licht instru mentaal ensemble en sol. 12.30 Me dedelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Uit het bedrijfsleven, lezing. 12.43 Licht ensemble. 13.00 Nws. 13.15 Meded., evt. act. of gram. 13.25 Beurs- ber. 13.30 Promenade-ork amuse mentsmuziek. 14.00 Pianorecital: klass. en moderne muz. 14.30 Voor de vrouw. 15.05 Zing met ons mee. 15.30 Voordracht. 15.45 Licht instru mentaal trio. 16.00 Van vier tot vijf: radioprogr. in een Notedop. 17.00 V.d. jeugd. 18.00 Nws. 18.15 Act. 18.20 Pianospel. 18.30 Sportpraatje. 18.35 Gesproken brief. 18.40 Licht instru mentaal kwintet en zang. 19.00 V d. kinderen. 19.05 Carrousel, progr. dat alle kanten opgaat. 19.30 V. d. jeugd. 20.00 Nws. 20.05 Moderne kamermuz. 21.05 Logboek 1947 21.50 Populaire melodieën uit 1947 (gr.). 22.15 Licht te gram. 22.30 Nws. 22.40 Act,- 23.00 Sportact. 23.10 Nieuwe gram, 23.55.-, 24.00 Nws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00 Nws. 7.10 Morgengebed 7.15 Gram., strip v. d jeugd en berichten. 7.55 Overweging. 8.00 Nws. 8.15 Lich te gram. 8.50 V. d. huisvrouw 9.40 Schoolradio. 10.00 Gram. 10.03 Klass. gram. 10.15 Morgendienst 10.45 Klas sieke gram. 11.00 V.d. zieken. 11.45 Geestelijke liederen. 12.00 Middag klok - noodklok. 12.04 Lichte muz 12.25 V. d. boeren 12.35 Meded. t.b.v. land en tuinb. 12.38 Draaien maar!!, lichte gram. 12.55 Kath nieuws. 13.00 Nws. 13 15 Draaien maar!!, lichte gram. (verv.). 13.40 Wissewassen licht progr. (herh 14.00 Metropole- ork. en zangsol.: lichte muz. 14 30 Moderne gram. 15.30 Licht instru mentaal trio. 16.00 Bijbellezing 16.20 Viool en piano: klass muz 17.00 V. d jeugd. '7.30 Schoolzang. 17 40 Beurs- ber. 17.45 Lichte gram. 17 55 Licht orkestmuz en zangsol. 18 15 Sport- rubriek. 18.30 Latijns-Ameriaans ork 18.50 Sociaal perspektief. lezing. 19 00 Nws. en weerber 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Geestelijke liederen 19.30 Radiokrant. 19.50 Politieke le zing. 20.00 Lichte gram. 20.25 De jeugd op eigen wieken, hoorspel (8) 20.50 Samen uit, Samen thuis, gevar progr. 22.00 Kerkorgelconcert 22.30 Nws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Boekbespr. 23.00 Nwe gram, 23.30 Moderne kamermuz. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S AVRO: 14.30-15.15 V, d. vrouw 15.30-15.45 V. d. kleuters. 19 30 Flits, maandelijkse TV-kroniek. NTS: 20.00 Jouro. 20.20 Sabrina, blijspel. NTS: 21.30-23.30 Eurovisie: Reportage we reldkampioenschappen kunstrijden op de schaats te, Cortina d'Ampezzo (Advertentie) (vrije figuren voor paren) lij in J M „Derek!" fluisterde zij. „Ben je blij me te zien?" Ze viel neer op een stoel tegenover hem aan het tafeltje. „Maar heet me dan toch welkom, domme jongen", spotte ze. „Dat is een zeer onverwacht ge noegen", zei Derek. „Wanneer ben je uit Londer gegaan?" Ze haalde de schouders op. „Een dag of twee geleden." JCn het Parthenon?" „Ik heb ze hoe zeg je dat ook weer laten schieten." „Werkelijk?" „Je bent niet erg vriendelijk, De rek". „Verwachtte je dat ik dat zou zijn?" Mirelle stak een sigaret op en deed een paar trekken, eer ze zei: „Je vindt het misschien niet ver- itandig, zo spoedig?" „Wat bedoel je eigenlijk?" Mirelle leunde plotseling voor over. „Speel tegenover mij toch geen ko medie", zei ze. „Ik weet ik weef wat je voor me gedaan hebt." Hij keek haar verbaasd aan. Een vreemde klank in haar stem trok zijn opmerkzaamheid. Zij knikte gerust stellend. „O, wees maar niet bang; ik kan mijn mond houden. Je bent prachtig! Je hebt een schitterende moed, maar ik ben het toch geweest, die op het idee bracht, toen ik te Londen tegen je zei dat er soms ongeluken gebe.u- ren. En loop je geen gevaar? Ver denkt de politie je niet?" „Wat voor de drommel „Ssst!" Ze hield een fijne vinger met een grote smaragd op. „J« hebt gelijk; ik had er zo in hel publiek niet meer over moeten spreken, maar met onze moeilijkhe den is het gedaan; ons leven zal heer lijk zijn heerlijk!" Derek lachte plotseling een har de, onaangename lach. „Dus de ratten keren terug? Twee miljoen maakt een heel verschil natuurlijk doet het dat". Weer lach te hij. „Je wilt me helpen om die twee miljoen op te maken, nietwaar, Mi relle? Jij verstaat die kunst beter dan enige andere vrouw." Weer lach te hij. ,Stil toch!" sprak de vrouw. „Wat is er met je aan de hand, Derek? De mensen beginnen naar je te kijken." ,Ik zal je zeggen wat er met me aan de hand is. Het is uit tussen ons, Mirelle. Hoor je goed? Afgelopnen!'' Mirelle reageerde niet zoals hij verwacht had. Ze keek een paar mi nuten naar hem, toen glimlachte ze zacht. „Wat ben je nog een kind! Je bent boos, je bent onaangenaam en dat alleen omdat ik praktisch ben. Heb ik je niet altijd gezegd dat ik je aan bid?" Ze leunde voorover. „Maar ik ken je, Derek. Kijk me aan het is Mirelle die tot je spreekt. Je kunt zonder haar niet le ven, en dat weet je. Ik hield al van je, maar ik zal nog honderdmaal meer van je houden. Ik zal het le ven tot een wonder voor je maken tot een groot wonder. Er is geen tweede zoals Mirelle. Haar ogen brandden in de zijne. Ze zag hem bleek worden en zijn adem inhouden en ze glimlachte tevreden in zichzelf. Ze kende haar eigen ma gische kracht over de mannen. „Dat is dus afgesproken", zei ze zacht en liet een kort lachje horen. „En nu, Derek, wil je me een lunch aanbieden?" „Neen." Hij haalde diep adem en stond op. „Het spijt me, maar ik heb een andere afspraak." „Je luncht met iemand anders? Bah, ik geloof er niets van." „Ik lunch met de dame die daar aankomt." Hij liep een dame in het wit te gemoet, die juist aankwam. Hij sprak haar met ingehouden adem aan. „Miss Grey, wilt u wilt u mij het genoegen doen met mij te lun chen? U zult zich herinneren dat wij elkaar bij Lady Tamplin hebben ont moet." Katherine zag hem een paar se conden aan met die grote grijze ogen, die zo veelzeggend konden kijken „Ja," zei ze, na enige aarzeling, „dat zal ik heel graag doen." HOOFDSTUK XIX. EEN ONVERWACHT BEZOEK. Graaf de la Roche had juist het déjeuner geëindigd en stond van ta fel op. Hij liep door de salon van zijn villa, naar het terras, en keek uit over de Middellandse Zee met ogen, die niets zagen. Voor schoonheid had hij nu geen oog. Zijn plannen waren plotseling in de war gestuurd en moesten van de grond af opnieuw worden opgebouwd. Uitgestrekt 'in een rieten stoel, met een sigaret tus sen de blanke vingers, dacht hij na. Nu bracht Hippolyte, zijn dienaar, koffie en een keur van likeuren bin nen. De graaf zocht een zeer oude, fijne brandewijn uit. Voordat de man wegging, hield de graaf hem te gen met een licht gebaar. Hippolyte bleef vol aandacht staan. „Het is mogelijk", zei de graaf, „dat er in de loop van de eerstvolgende dagen verschillende vreemdelingen hier zullen komen. Ze zullen trach ten kennis te maken met jou en Ma rie. Ze zullen je vermoedelijk ver schillende dingen vragen over mij Hippolyte keek vol belangstelling zijn meester aan. „Zoals je weet ben ik verleden dinsdag hier aangekomen. Vergeet dat met, als de politie of iemand an ders mocht trachten je uit te horen Ik arriveerde dinsdag de 14de, niet woensdag de 15de. Begrepen?" .Volkomen, monsieur le comte". „In een zaak waarin een dame be trokken is, is het altijd geraden voorzichtig te zijn." „Wij weten discreet te zijn, mon sieur le comte. Voor Marie sta ik ook in." „Zo, dan is het goed." Hippolyte vertrok, maar de graaf was nauwelijks weer in gepeins ver zonken, of de knecht kwam terug. „Een dame, monsieur." „Een dame?" De graaf was verrast. Niet dat da .mesbeziek op Villa Marina zo vreemd was, maar op dit speciale ogenblik had hij er geen flauw vermoeden van welke dame het kon zijn „Laat haar boven komen, Hippo lyte", beval hij. Even later stapte een droom van zwart en oranje, omzweefd door een sterke geur van exotische bloemen, het terras op.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 2