slmügat &>y£msw Weerbericht DONDERDAG 21 FEBRUARI 1963 DE LEIDSCHE COURANT PAGINA 3 D&üf Lt .p VQ4\Jae> Bioscoopexploitanten wijzen voorstel B. en w. Leiden van de hand Naar wij vernemen heeft het col lege van b. en w. aan bioscoopdirec teuren te Leiden het voorstel gedaan de vermakelijkheidsbelasting alleen van „cultureel gekeurde films" met vjjf procent te verlagen. Voorts heeft het college voorge steld de vermakelijkheidsbelasting voor zover het Nederlandse films be treft met tien procent te verlagen. Voor het overige blijft de belasting gehandhaaft ot 25 procent. Aangezien de categorie „cultureel gekeurde" film slechts een zeer ge ring deel uitmaakt van het reper toire der biosconen, en men voorts in Leiden vrijwel geen Nederlandse films in de loop van dit jaar meer zal kunnen draaien hebben de bios coop-exploitanten dit voorstel van de hand gewezen. Aan de Nederlandse bioscoopbond, die achter de actie van de Leidse ex ploitanten staat, heeft men thans de zaak geheel in handen gegeven. De bond zal in de loop van deze week benalen welke de stappen zijn. die verder in Leiden ondernomen dienen te worden. Mocht er geen be ter aanbod van gemeentezijde komen dan is het wel zeker, dat de bios copen de deuren sluiten, nadat al thans aan het gemeentebestuur te vergeefs een ultimatum is gesteld. ratie van Guppenkwekers, die hoofd zakelijk haar zetel in Den Haag heeft, kwam de Leidse aquarianen het een en ander vertellen over hun organi satie en liefhebberij. Na het welkomstwoord van voor zitter de heer P. Geertsma, werd aandacht gevraagd voor een huis keuring welke men van deze zomer wil organiseren. Tevens ging men, bij wijze van proef, over tot het in leven roepen van een z.g. „visbeurs". Om deze beurs te realiseren zal het bestuur een plan nader uit werken, waarbij gesteund wordt op sugges ties van de leden. Na deze huishou delijke ..aken vertelde de voorzitter van de Federatie van Guppenkwe kers, de heer R. den Exter, over het ontstaan van dit facet in de vissen- liefhebberij. Het doel van deze groep mensen is het kweken van guppen in verschillende rassen waarvan de raskenmerken zijn vastgelegd in een Engels standaardhandboek. De heer v. Dijk, eveneens een expert op het gebied van de guppenkweek, besprak uitvoerig de wijze waarop men in deze groep rasguppen kweekt in ver band met de competitie. Iedere maand houdt men n.l. een z.g.. tafelshow, waarbij een jury aan de deelnemende guppen-exemplaren een aantal pun ten worden toegekend voor de vorm, kleur en afmeting. Tot slot merkte de heer G. v. Dijk op, dat het kweken met deze dieren een prachtige gelegenheid biedt, de erfelijkheidsfactoren grondig te be studeren, een terrein overigens waar bij men telkens voor verrassingen komt te staan. Leidse Universiteit Bij onderscheiden besluiten van curatoren der Rijksuniversiteit te Leiden zijn: H. ter Harmei, wetenschappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de natuurkunde, benoemd tot weten schappelijk ambtenaar in vaste dienst; mej. N. C. Michielsen, hoofd assistente op arbeidsovereenkomst bij de algemene zoölogie, benoemd tot wetenschappelijk ambtenaar le klas se in tijdelijke dienst. Aan de Rijksuniversiteit te Leiden is geslaagd voor het examen kandi daats kunstgeschiedenis: mej. L. G. A. Thijssen, Den Haag. Gepromoveerd tot doctor in de Let teren en Wijsbegeerte op proefschrift getiteld: „Das Homiliar des Patriar chen Neilos und die Chrysostomische Tradition" (Eind Beitrag zur Quel- lengeschiohte der spatbyzantinisohen Homiletik) de heer H. Hennephof, geborer te Kampen in 1933 en thans wonende te Dordrecht. Promotor was prof. dr. P. J. C. A. Hendrix. Burgerlijke Stand Geboren: CatJharina d.v. M. Plug en D. v. d. Plas; Engelina d.v. A. v.d. Ende en S. J. de Roos; Elly d.v. S. Breijer en A. Ros; Alida Maria d.v. C. P. v. Werkhoven en J. A. v. Kes- teren; Cornelia Johanna Gerarda d. v. J. M. M. Koeman en J. G. Heems kerk; Josina Bertina d.v. D. de Boer en C. A. Holster; Maria Johanna d.v. A. C. v. d. Hoorn en A. E. M. Har- tog; Brigitte d.v. P. Neuteboom en M. E. Sierat; Marinella d.v. A. Fari na en 3- M. Wannée; Antonius Pe trus z.v. A. E. M. Elferink en M. T. M. Walter; Eduardus Gerardus Ma ria z.v. P. C. J. v. Reisen en B. P. A. Persoon. Overleden: G. Heijblok 78 j., w.v. C. Koorn; A. Mensink 76 j., w.v. G. v. d. Ziel. „De Natuurvriend" Mode in positiekleding op en de guppenkweek show van Gerzon Gisteravond trad de Leidse Aqua- riumhoudersver. De Natuurvriend op als gastvrouwe van The Federation of Guppy Breeder's Societies afd Ne derland. Deze afdeling van de fede- BEIIRSOVERZICHT VAN DONDERDAG De internationale waarden h°bben vanmiddag merendeels een flinke stao terug moeten doen. Een uitzon dering hieroo vormden aandelen Kon. Olie. Dit fonds stond als een „rots in de branding" bii een note ring on f 164 30. onveranderd ten opzichte van de slotkoers van giste ren. Aanhoudende lokale sueculatie- ve vraag zoogde er voor dat de prijs, gedurende de verdere beursduur. op- lien tot f 164.90. Vanmorgen werd. gedurende de niet officiële handel, als hoogste priis f 165 20 voor de stukken betaald. Het gerucht ging toen, dat de Kon. Shell Groen van daag de iaarciifers 1962 zou bekend mak«n. Men is on het Damrak opti mistisch ten aanzien van deze cij fers. "Rij informatie bleek, dat ge noemde cijfers vermoedelijk op 28 februari door het concern zullen wor den bekend gemaakt. Dinsdag 26 fe bruari komt Unilever met de jaar cijfers. Het kan, aldus de beurs, vol gende week een interessante beurs- week worden. Akus lagen voor de vierde achtereenvolgende maal lager in de markt. De tik kwam vandaag wat hard aan en was moeilijk te in casseren. De ravon-aandelen noteer den od 437- bij de opening 10 punten beneden het slot van woensdag. Winstnemingen in een dunne markt speelden hier een "belangrijke rol. Later werd nog 434H gedaan. De stukken verlieten de markt een wei nig boven deze prijs. Philios liep op van f 150 70 tot f 151.20. Deze prijs betekende altijd nog een daling van ruim f 1.30. Unilevers stegen van f 141.20 tot f 141.90 (f 14270) Met de Hoogovens ging het verder berg afwaarts. Vandaag ging er op 510 ruim dertien punten van de koers af. Het fonds gaf later op de middag een paar punten koersherstel te zien. Hoogovens daalden deze beursweek reeds circa 30 punten ten opzichte van de vorige week vrijdag. Het fonds stond vanmiddag onder invloed van de prijsverlaging voor staal door het Amerikaanse concern U.S. Steel. De pr'jsverlaging in Amerika voor staal door de U S. Steel is woens dag in Wallstreet een deprimerende factor geweest. De markt sloot er met geringe koersverliezen De Ne derlandse hoofdfondsen lagen op de Newyorkse beurs licht verdeeld in de markt. Wallstreet blijft morgen, vrij dag, wegens Washington's B'rthday, gesloten. In de scheepvaartsector was de aktiviteit van gisteren toen in Holland Amerika Lijn nominaal 128.000 in Scheepvaartunie 84.000 werd omgezet, vandaag vrijwel ge heel verdwenen Alleen aandelen Ko ninklijke Boot lagen goed gedispo neerd in de markt. De rest was wat lager. Ook de leidende cultures moesten met geringe koersverliezen genoegen nemen. In de staatsfond senhoek was de nieuwe 4 1/4 lening 1963 aan de vaste kant. De handel in deze lening was zeer kalm. Giste ren bedroeg de omzet voor deze stuk ken nominaal f 1.818.000. Amsterdam gaat een obligatielening aan groot 20 min., 4 1/4 pet. tegen 99 pet. In de lokale afdelingen werden merendeels lagere koer-en geadvi seerd. Aandelen „De Schelde" echter kregen een hogere advieskoers op de miljoenenorder uit Groningen. lan /"\p een van de bovenverdiepingen van Gerzon's Modemagazijn, was gisteravond geen modemagazijn meer te herkennen. De afdeling was in een gezellige ruimte herschapen, waar tientallen aanstaande moeders de mo de in positie-kleding en de baby mode konden bewonderen; waar voorts allerlei artikelen voor de ba- byuitzet (met eventuele mogelijk heden voor studieverzekering) ge toond werden. Allereerst toonden en kele employé's van Gerzon found ations en onderkleding. De manne quins startten met enkele praktische, doch niettemin flatteuze nachthem den van katoenen imprimé of wat romantischer van dacron of nylon. Hierbij werden diverse dusters en bedjasjes gedragen. De mode voor a.s. moeders lijkt ieder jaar weer flatteuzer te worden. Er is zeer veel variatie. De japonnen zijn vanuit een kleine schouderpas geheel geplooid, rechtvallend en vanuit de taille ver stelbaar of er is een speciale coupe in gesneden. De deux-pièces hebben wat meer combinatiemogelijkheden; onder een mouwloos jackje kunnen verschillende blouses of jumpers ge- draeen worden, terwijl de rok even tueel met een ander jasje gecombi neerd kan worden. De diepe plooi, welke zich in het rugpand van de di verse overgooiers bevindt, kan eerst later worden los gemaakt. Deze over- gooier kan, wanneer de baby geboren is en nog niet alle kleding past, even tueel met ceintuur, nog heel goede diensten bewijzen. Helanca stretch en Terlenka met wol was hét materiaal van de ge toonde positiepantalons. Verder za gen we nog een modieus badcostuum, speciaal ontworpen voor de a.s. moe der. Naast diverse modekleuren <was ook de altijd modieuze combinatie marine-wit gebruikt voor diverse ontwerpen. Mevrouw Ven erna gaf deskundig en gezellig commentaar op alles waf er getoond werd. E. M. B.-E. Dr. M. J. Voorn lector in de fysische chemie Bij KB is dr. M. J. Voorn met in gang van 1 januari 1.1., benoemd tot gewoon lector in de faculteit der wis- en natuurkunde om onderwijs te ge ven in de fysische chemie. Dr. Voorn, die te Maastricht gebo ren is, legde op 16-jarige leeftijd in 1939 het endexamen HBS-B af. Aan vankelijk was hij als volontair bij de chemische bedrijven van de staats mijn Maurits te Lutterade werkzaam. Daarna volgde hij lessen aan de af deling chemische techniek van de HTS te Heerlen, alwaar hij in 1944 met lof het einddiploma behaalde. Na van 1944 tot 1949 in dienst bij N.V. Organon te Oss te zijn geweest, studeerde hij van 1847 tot 1953 schei kunde aan de Utrechtse universiteit; eveneens te Utrecht promoveerde hij in januari 1956 op een proefschrift getiteld: Compex coacervation. Reeds tijdens zijn studie deed hij in TNO-verband een onderzoek naar bepaalde eigenschappen van volle melkpoeder en was hij werkzaam als assistent bij zijn promotor, prof. dr. J. P. G. Overbeek. In 1957 benoemd tot wetenschappelijk ambtenaar le klasse te Leiden, alwaar hij reeds voordien wetenschappelijk werkzadm was geweest, werd de neuwbenoemde lector in 1959 benoemd tot weten schappelijk hoofdambtenaar. Dr. Voorn, die thans lector is ge worden, heeft behalve zijn proef schrift verscheidene studies in de des betreffende vakbladen gepublceerd. De lessen van de R.K. Gymnas tiekvereniging Sportief op vrijdag en maandagavond a.s., kunnen we gens ziekte van de leraar geen door- VOORSCHOTEN Bridgen De uitslagen van de achtste door de bridgeclub „Voor schoten" gehouden parenwedstrijd luiden voor wat betreft groep A (tus sen haakjes de stand in het algemeen klassement): 1 v.d. Meer-Verrips 120 (5), 2 Huijskens-Jespers 119 (7), 3 Bronsgeest-v. Delft 118 (8), 4 De Lannoy-v. Oosten 112 (1), 5 Lam- boo-Verhoef 109 (2), 6 Auer-Guijkens 108 (3), 7 Rutten-v. d. Post 107 (4), 8 De Beer-Sliekear 102 (10), 9 v. Al- phen-Korpershoek 95 (9), 10 Riks man-Scheepmaker 90 (6). Uitslagen zevende parenwedstrijd in groep B: 1 Goddijn-Wassenaar 78 (1), 2 Dado-Schulp 77 (6) 3 Volkers- Klein 68 (5), 4 Drijter-Wagener 62 (8), 5 Zuiderduin-Goddijn 61 (2) 6 Hameetman-Klein 60 (3), 7 Berger- Schulp 53 (4), 8 v. Someren-v. So meren 45 (7). HAZERSWOITDE Slagvaardig Het eerste heren team van de tafeltennisvereniging „Slagvaardig" heeft zijn overwinnin genreeks tegen het Alphense „Baro nie" voortgezet. Met een 91 neder laag stuurden de Hazerswoudse ta feltennissers de Baronnen huis waarts. Jacob de Jong, Egbert van Bennekom en Eric Pietersz eisten de zeges in het enkelspel voor „Slag vaardig" op. „Baronie" won het dub belspel. Het Rijndijkse damesteam moest tegen „Steeds Vooruit" uit Warmond met een 55 stand genoegen nemen. Greet Boers en Ans van Velzen zorg den voor drie respectievelijk een overwinning in het enkelspel. Toos Boers, de invalster, kwam niet tot het proeven der zege. Het tweede herenteam verloor met 28 van „Baronie" Frans Zandber gen en Theo Wortman redden elk het Slagvaardig-gezicht door een keer de eer voor zich op te eisen. Dan kwa men de junioren beter voor de dag: zij wisten namelijk „Play Fair" uit Leimuiden een 55 draw af te dwin gen. De punten werden gescoord door Bernard var Mil (3) en Leo van Wet ten (1), die ook het dubbel wonnen. Het programma: 23 februari: Slag vaardig (junioren)Docos; 25 febr. Slagvaardig (heren)-TCS; Slagvaar dig 2St. Vooruit. Vastenavond De festiviteiten rondom vastenavond doen ook hier ter plaatse nog altijd opgang. Zo hiel den de leden van de Groenendijkse bejaardensociëteit woensdagmiddag carnaval; een feest, dat mede zijn hoogtepunt bereikte door de aanwe zigheid van een aantal musici, goo chelaars en andere personen, die zoal voor vertier kunnen zorgen De be jaarden werden overigens ook ge trakteerd op een natje en een droog je, mede dank zij de medewerking van de leden van het Katholiek Vrou wengilde St. Theresia. De jeugd uit 't Zwaantje heeft zon dag een aangename middag aangebo den gekregen door de plaatselijke standsorganisaties Muziek, zang en spel en een traktatie vormden de ingrediënten van dit menu in het parochiehuis St. Joris. In deze zelfde lokaliteit plaatsten de leden van de parochiële afdeling van het Vrou wengilde zich dinsdagavond achter de kaarttafel teneinde de vasten avondstemming er in te houden. Succes In Gouda hebben de da mes A. Binnendijk en I. van d< Mo len van de plaatselijke gymnastiek vereniging Hou Vast tijdens examens de zogenaamde tweede graad voor turnster behaald. Jehovagetuigen Gisteravond heeft pater J. Francino uit Uden in restau rant „Groenendijk" een boeiende causerie gehouden over de getuigen van Jehova. Deze bijeenkomst werd belegd door de plaatselijke midden standsvereniging „De Hanze" en het Katholiek Vrouwengilde „St. There sia". Opvallend was, dat slechts wei nige leden van genoemde laatste Groen endijkse vereniging acte de présence gaven. Spreker behandelde onder andere het doel, dat de getuigen van Jehova zich stellen, de propaganda, die zij voeren, en wat dies meer zij. Om trent dit veelomvattend onderwerp stelden verschillende aanwezigen (er waren er vijfendertig) vragen. Deze werden door pater Francino, een des kundige op dit terrein als hij is, naar volle tevredenheid beantwoord De heer Joh. Zwartjes, lid van de Hanze, was de vertolker van allen, door spreker dank te brengen voor diens heldere inzicht in een onderwerp, dat bij velen nagenoeg onbekend is. ROELOFARENDSVEEN IJSCLUB „WILHELMINA" VERSCHAFTE DE JEUGD VEEL IJS-PLEZIER Woensdagmiddag organiseerde de ijsclub „Wilhelmina" schaatswed strijden voor de oudere schooljeugd. Dat di' gewaardeerd werd bewees wel de deelname van ongeveer 300 kinderen. Hierbij bleek wel, dat de ijsclub zich ook in de toekomst geen zorgen behoeft te maken, en uit de zeer spannende strijd bleek wel, dat dan beslist nog goede rijders(sters) naar voren zullen komen. Overigens heeft deze winter de ijsclub „Wilhelmina", misschien ook wel dank zij haar bijzonder grote activiteit, beslist geen windeieren gelegd, want gisteravond werd het 200ste nieuwe lid tijdens dit seizoen ingeschreven. Dit was Nic. v. d. Meer Jz., Noordkade 16 Hij kreeg een gra tis lidmaatschap. Het ledental kwam hiermede op een totaal van ruim 500 leden. De uitslagen van de wedstrijden waren: Huishoudschool: 1 Will} v.d. Meer, 2 Marian v. Berkel, 3 ineke Scha- kenbos 6e klas meisjes: 1 Til'ke Schouten Nd., 2 Annie Möllers, 3 Marian Bouwmeester, 4 Violet v. d Zwet. 5e klas meisjes: 1 Elly v. d. Veer, 2 Henny Schouten, 3 Lia v. d. Veer, 4 Margret v. Ruiten Hd. 6e en 7e klas jongens: 1 Jan v. d. Meer Cz., 2 Jan Rodewijk, 3 Sjaak Bouwmeester, 4 Erik v. d Meer Pz. 5e Mas jongens: 1 Kees Akerboom, 2 Ron^y de Jong, 3 Sjaak Verbrug- ge, 4 Adrie de Prie. A.s. zaterdag om 1 uu- wedstrijd voor schoolkinderen van de le t.m. de 4e klas van St. Jozef, St. Ignatius en Zustersschool. Om 2 uur voor leden kortebaai wedstrijden, zowel dames als heren. A.s. zondag natio nale koppel wedstrijd. Zie adverten tie in ons blad van zaterdag. wen; 7. Th. v. d. Geest Hz.; 8. Alie Straathof Ad.; 9. Nico Juffermans; 10. Jac v. d. Geest Pz.; 11. Herman Straathof Az.; 12. Elly v. Schie; 13. Fie Pennings Jac.d. Aan het einde van de avond reikte voorzitter v. d. Poel onder geluk' wensen de prijzen uit en brdcht de leden tenslotte dank voor de pretti ge medewerking en belangstelling. Leidse Agenda DONDERDAG 21 FEBRUARI KAJ en VKAJ Bijeenkomst le den; speciaal voor die leden die mee gaan naar de Wereldwijdactie in Gou da, in de Kleine Burcht, 7 uur n.m. VRIJDAG 23 FEBRUARI K O „Het strafproces", opvoe ring van een -echtzitting. o.l.v prof dr. J. M. v. Bemmelen, 8 uur. Kan tongerecht. ZATERDAG 23 FEBRUARI Kon. Ned. Nat. Hist. Ver. - Ex cursie Dierenpark, Wassenaar Ver trek 13 10 uur van Stationsplein. Litteris Sacrum ..Graniet", 8 uur. in Leidse Schouwburg. Nut *n Vermaak Karnavalsvie- ring, 9 uur, Den Burcht. APOTHEKERSDIENST Geopend voor spoedeisende gevallen: apotheek D. C Kok. Rapenburg 9, tel. 24807 Apotheek R. v Breest Smallen- burg te Leiderdorp is geopend. BIOSCOPEN De films in de week van 1522 fe bruari zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: Botsende jeugd". 18 jaar. Dagelijks: 2.30, 7 00, en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Lido: „Leef nu - betaal later", volw Dagelijks: 2.30, 7 00, en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7 00 en 9 15 uur Luxor: „De langste dag", 14 jaar. Dagelijks: 2.30 en 8.00 uur. Studio: „De overval", alle leeftijden Dagelijks: 2.30. 7.00, en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Trianon. „Jessica", 18 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: „Dreigend tromgeroffel; 14 jaar Dagelijks: 2.30, 7 00, en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur STOMP WIJK R.K. EHBO. Aan de jaarverga dering van de afd. Stompwijk van de R.K. EHBO St. Joannes de Deo, ge houden in café „De Gouden Leeuw", werd een feestelijk karakter gegeven doordat ook de echtgenoten en ver loofden van de leden waren uitge nodigd om getuige te kunnen zijn van de uitreiking van de diploma's aan de geslaagden van de cursus '62 en na de vergadering nog wat gezel lig bij elkaar te zijn. Goedkeuring werd gehecht aan de notulen en bet jaarverslag van secretaresse en pen- ningmeesteresse. Ook de kascommis- sie had geen reden om opmerkingen te maken. Mej. I. v. d. Helm was af tredend lid van de kascommissie. In haar plaats werd benoemd mevr. v. d. Meer-Janson. De oefenavonden wer den vastgesteld op de 2e en 4e dins dag van elke maand, te beginnen op 12 maart a.s. De voorzitster, mevr. Boer. was periodiek aftredend en had zich herkiesbaar gesteld. Daar er geen tegencandidaten waren werd zij bij acclamatie herkozen Aan de voor zitter van het Wit-Gele Kruis werd een kruisbeeld gegeven om deze te plaatsen in het binnenkort te openen wjjkgebouw. De EHBO-post zal ver plaatst worden naar Meerlaan 2, waar de fam. Havik zich over het mate riaal zal ontfermen Tot slot van de vergadering reikte dr. Perquin aan de geslaagde EHBO'ers de diploma's uit. De gelukkigen waren: Paula Warmerdam, Ploni Waayer, Mieke Verhagen, TTieo v. Vteen, Annie van Santen, Jeanne van Steen, mevr. v. d. Meer-Janson, M. J. de Kok, mevr. Jansen-van Rijn, mevr. de Groot- Pannebakker, J. Boogmans, J. de Groot en Annie Haastert. Dr. Per quin bood de geslaagden namens de vereniging ook een zak verband doos aan. Mevr. Boer dankte dr. Perquin voor de aangename lessen en liiet haar woorden vergezeld gaan van 'n fruit mand en bloemen voor mevr. Per quin. Met een plant werd de dank vertolkt voor mevr. Van Dam als instructrice aan de cursus verbon den. Namens de geslaagden bood me vrouw De Groot-Pannebakker aan docent en instructrice een taart aan. RIJP WETERING LTM-LTJ. Voor de derde maal in dit seizoen kwamen de leden van de LTM en LTJ afdeling Rijp wete ring-Oud Ade bijeen voor een avond van genoeglijke ontspanning in café „Rustoord". Evenals de twee vorige avonden bestond deze ontspanning in een ge zellig partijtje prijsjassen. Verheugd over de flinke opkomst heette de LTJ-voorzitter, de heer L. van der Poel, de 52 dames- en herenleden van harte welkom. Hierna werd een aanvang gemaakt met het prijsjas sen, waarbij het totaal aantal behaal de punten van de drie avonden be palend waren voor de prijswinnaars. Om de ontspanning echter te ver hogen, waren ook voor deze avond enkele aparte prijsjes beschikbaar gesteld. De gelukkige prijswinnaars waren: 1. Jac. v. d. Geest Sz.; 2. Rensia v. Schie Pd.; 3. Th. v. d. Geest Mz. De uitslag van het totaal behaalde aantal punten was als volgt: 1. G. Daleman; 2. Jac. v. Schie Pz.; 3. Hein de Haas; 4. Bep Verlaan; 5. Lina Straathof Jd.; 6. Cors v. Leeu- Marktberichten TER AAR. 20 febr Groente Witlof A 1.181.31; idem B 0.951.18; idem af wijkend 1.03—1.15; idem stek 0.26—0.95 per kg; Sla C 0.16; idem C II 0.14 per stuk; Stoofsla 1.04 per kg; Spruiten A 0.82—1.00; idem B 0.36—0.65 per kg. 's-HERTOGENBOSCH. 20 febr Vee Aanvoer 6810; Runderen 1426; Gras kalveren 236; Vette Kalveren 888; Nuchtere kalveren 1104; Schapen 155, Geiten 16; Fokzeugen 27; Slachtvar- kens 562; Lopers 15; Biggen 1672; Slacht- runderen 709; Melk- en kalf koeien 550- 1075; Guste koeien 475—835; Graskal veren 185320; Kalfvaarsen 7001070; Klamvaarzen 590800; Guste vaarsen 550760; Pinken 390560; Nuchtere kalveren voor fok en mesterij 60135; Weideschapen 7095; Ooien met lam meren 59—145; Drachtige zeugen 240 330; Lopers 6070; Biggen 4455; Slachtrunderen extra kwal. 3.00 3.15; le kwal. 265—2.93: 2e kwal. 2.45 —2.65; 3e kwal. 2.20—2.40; Vette stie ren 2.653.00; Worstkoeien 2.10—2.25; Vette kalveren le kwal. 2.903.20; 2e kwal. 2.50—2.00; 3e kwal. 2.15—2.35; Nuchtere slachtkalveren 1.001.25; Slachtzeugen le kwal. 1.421.48 2e kwal. 1.36- -1.40; Slachtvarkens 1.68 1.78; Vette schapen 85125; Aanvoer, handel, prijzen: Melk- en kalfkoeien, groter, matig, weinig verandering in prijzen; Guste koeien, normaal, stil, flauw prijsh.; Jongvee, iets groter, gun stig, gehandhaafd; Vette kalveren, rui mer, trager, niet hoger; Nuchtere slacht, kalveren, groot, gedrukt, gedrukt; Scha pen en lammeren, beperkt, levendig, vast; Fokzeugen, matig, tamelijk vlot, nauw prijsh.; Lopers en biggen, nor maal, willig, prijsh.; Slachtvee, behoor lijk, stroef, weinig: Slachtzeugen, rede lijk, vlot, aflopende prijzen.v R.A.-VEEN, 20 febr. Bloemen Blauwe druifjes 31—53; Freeesia's Ma rijke 2.10; Golden Yellow 2.10; Anemo nen 1.751.85; Narcissen Early Glory 70—94; Carlton 72—1.07; Buxton 61— 81; King Alfred 911.12; Fortune 70 91; 1'Annoncenel 7882; Tulpen Winter- gold 1.051 32; Lustige Witwe 1.31 1.62; Edith Eddy 1.40—1 52; Bellona 1.38 —1.56; Krelage 1.001.28; Zenober 1 05 1.28; Rose Copland 1.351.85; Win. Copland 1.38—1.62; White Sail 1.05— 1.50; Mirjoran 1.601.70: Pigenante 1.58 —1.72; Pre'-iium 1.181 37; Br. Star 78 92; Emme Peek 1.161.35; Apeldoorn 1.952.50; Karei Doorman 1,70—2.10, v. d. Eerden 1.381 66 p. bos; Am. Anjers Sim rose 4663; Sim Rood 4065 p. st. PUNT „Beslist U snel, wanneer het kopen wilmorgen is het misschien al weg". (Medegedeeld door het KNMI. Geldig van woensdagavond tot donderdagavond. Opgemaakt te 11.15 uur). MATIGE TOT STRENGE VORST Op vele plaatsen opklarin gen en geen neerslag van be tekenis. Vannacht en morgen ochtend matige tot strenge vorst en morgenmiddag over wegend lichte vorsit. Veran derlijke wind. Het weer in Europt De weerrapporten van heienmor gen 7 uur luiden: HELSINKI zw. bew. 13 15 STOCKHOLM h. bew. 7 —17 OSLO 1. bew. 8 16 KOPENHAGEN onbew. 7 18 ABERDEEN sneeuwbui 2 1 LONDEN 1. bew. 1 2 AMSTERDAM motsn. 2 6 BRUSSEL sneeuw 3 5 LUXEMBURG sneeuw 2 3 PARIJS sneeuw 2 6 BORDEAUX 1. bew. 8—2 GRENOBLE sneeuw 7 3 NICE 1. bew. 15 5 BERLIJN sneeuw 3 4 FRANKFORT sneeuw 1 4 MüNCHEN zw. bew. 4 2 ZüRICH sneeuw 6 GENEVE sneeuw 4 LOCARNO zw. bew. 11 WENEN gem. bew. 3 INNSBRUCK zw. bew. 7 BELGRADO zw. bew. 7 ATHENE zw. bew. 9 ROME regen 15 AJACCIO geh. bew. 14 MADRID onbew. 10 MALLORCA 1. bew. 15 LISSABON h. bew. 13 PAUZE Morgen: St. Pieters Stoel. PSYCHIATRISCH ONDERZOEK. Terwijl raketten in het ruim wor den afgeschoten en satellieten rond snorren op het feestvierende Carna val van de aarde, leeft er een man, die volhoudt de plaatsbekleder van Christus te zijn. Een dergelijke aan matiging in de moderne tijd is zo buitennissig, dat het wel wat doet denken aan gestoorde geestvermo gens. De man echter, die telkens en telkens weer in zijn toespraken zegt de plaatsbekleder of stadhouder te zijn van de Zoon van God, is een psychiatrisch voorbeeld (overigens vrij zeldzaam!) van iemand met ón- gestoorde geestvermogens. Hij is de forse belichaming van het „gezond boerenverstand". De hele wereld is een beetje gek op die wijze paus, die journalisten waarschuwde, dat hij „niet tot de belangrijke persoonlijk heden behoorde", maar die in zijn eenvoud en klaar verstand weet de plaatsbekleder van Christus te zijn, als opvolger van Petrus,. Men be hoeft buiten de Kerk niet te gelo ven, dat hij dat alles is, doch, de man kennende, twijfelt niemand eraan dat er zeer redelijke en gezonde mo tieven zijn om het wél te geloven. PUZZEL li 2 3 4 Hs 6 7 8 9 uT 11 12 13 14 His 16 17 <8 -■ io 2i 24 25 26 27 28 30 No. 528. Hor.: 1. ouderwetse rust bank, 5. vogel, 8. in 't oog vallend, 11. rang, 13. medicinaal gewicht, 15. plechtige gelofte, 17. water in Fries land, 18. sociëteit (afk), 20 lidwoord (Fr), 21. holte in een muur, 23. brand- verf. 25. lange nekharen van dieren, 27. rapport, 29. wrok, 30. gem. in Gelderl. Vert.: 2. voorzetsel, 3. schijnge stalte der maan, 4. dierentuin, 5. mens. 6. einde, 7. voegwoord (Fr), 9. gem. in Groningen, 10. vertegen woordiger, 12. nobele, 14. koor van zangers, 16. hogepriester te Silo, 19. muggenlarve, 22. vlek, 24. riviertje op de W kust van Sumatra, 26 vlak temaat. 27. votre excellence (afk), 28. voornaamw. Oplossing morgenavond. Oplossing no 527. Hor.: 1. kroos, 5. Inn, 7. Aa, 8. noen, 10. Adem. 11. dg, 12. bles. 13. vee. 14. Goor, 15. teen, 16. rem, 17. poen, 18. o.r., 19. karn, 21. gage, 22. na, 23. Noë, 24. enorm. Vert.: 1. kap, 2. Ra, 3. onder, 4. soes, 5. in. 6. negen, 9. Em, 10. alom, 11. Deen, 12. boer, 13. veen, 14. groen, 15. toren, 17. page, 19. ka, 20. dam, 21. ge, 22. nr.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 3