Griep NIEUW NIEUW AEG PERFECT L HET RUMENDE PAARD ASPRO het geheim van de blauwe trein DINSDAG 19 FEBRUARI 1963 DE LEIDSCHE COURANT PAGINA 2 ALGEMENE JAARVERGADERING VAN BNMO De afdeling Zuid-Holland-Noord van de Bond van Nederlandse Mili taire Oorlogsslachtoffers heeft zater dagmiddag in de onderofficiersmess van de Doelenkazerne haar 18-de al gemene jaarvergadering gehouden. Daar de dag na de gemeenschappe lijke broodmaaltijd traditie getrouw weer werd besloten met een gezel lig samenzijn en vele leden van hun echtgenote waren vergezeld, droeg deze 18-de jaarbijeenkomst wederom een feestelijk karakter. In zijn openingswoord uitte de af delingsvoorzitter, de heer D. Tege laar, zijn dank aan „de gastheer", de kolonel H. Th. Wessels, alsmede aan het hoofd van de Cadi en het perso neel van de Kokschool, die wederom hun vrije tijd beschikbaar hadden ge steld voor het verlenen van de no dige service. Een bijzonder woord van welkom richtte spreker hierna tot de heer H. O. Sliep, lid van het hoofdbestuur en redakteur van het Bondsorgaan „Kareoler", die na de pauze een kort propagandistisch toespraakje hield. Nadat de vergadering staande één minuut stilte in acht had genomen ter nagedachtenis aan de BNMO- leden, die in het afgelopen jaar wa ren overleden, wierp de heer Tege laar in zijn jaarrede een korte terug blik op het boekjaar 1962 waarin ook nu weer „achter de schermen" veel werk was verzet en de nodige resul taten werden bereikt, w.o. een her ziening van de pensioenregeling en de intensivering van de sportbeoefe ning door de minder-validen BNMO- leden, mede door de oprichting van de Ned. Invaliden Sportbond. Uit het hierna volgende jaarver slag van de sekretaris, de heer J. Tieman, bleek duidelijk, dat de af deling in 1962 inderdaad weer de nodige aktiviteit wist te ontplooien met als hoogtepunten een vakantie week voor een aantal weduwen uit de afdeling t.l.v. de afdelingskas, de organisatie van het nationaal zit- volleybaltoernooi in de Stadsgehoor zaal en het St. Nicolaasfeest voor de kinderen van de leden. Het jaarverslag van de penning meester de heer A. F. Laue - dat wegens ziekte van de heer Laue werd uitgebracht door de wnd. pen ningmeester, de heer H. Gouw - kon ook nu weer, dank zij enige akties en de steun van een aantal donateurs, een voordelig saldo vermelden. Bestuursverkiezing De bestuursverkiezing had tot resul taat, dat de periodiek aftredende he ren Tegelaar en Tieman bij accla matie werden herkozen, evenals de heer J. Stam, de contactman voor Gouda en omstreken. Daar voor me vrouw H. M. Rijsbergen-v. Amster dam, die haar funktie van contact- vrouwe der weduwen om gezond heidsredenen moest neerleggen, nog geen geschikte opvolgster kon wor den gevonden, zal in de bestaande vakature t.z.t. worden voorzien. In zijn propagandistisch toespraak je wees de heer Sliep nog eens met nadruk op de vele successen die de BNMO bij het behartigen van de belangen der militaire oorlogsslacht offers had weten te bereiken. Daar aan de voornaamste eisen, die de BNMO in de loop der jaren stel de, inmiddels van overheidswege werd voldaan, stellen meerdere leden vandaag aan de dag nog wel eens de vraag, of het Bondswerk nu niet be langrijk in omvang is afgenomen, zodat tot een vermindering van de aktiviteit kan worden overgegaan. Met enige voorbeelden toonde spre ker aan, dat deze vraag op een mis vatting van de BNMO-taken berust te. Deze waren integendeel in de loop der jaren aanmerkelijk in omvang teogenomen en verzwaard, omdat er niet alleen moest worden gewaakt voor een continuering van wat tot »Cr PERFECT L AtU AUTOMATISCH HANDIGE OPEN GREEP VEDERLICHT heden werd bereikt, doch eveneens nog een aantal wensen onvervuld bleven en aan enige redelijke eisen nog niet werd voldaan. Onrechtvaardig Ten aanzien van het KNIL-vraagstuk wees spreker nog eens met grote na druk op het nog steeds durende en zeer onrechtvaardige onderscheid, dat van overheidswege wordt ge maakt tussen oud-militairen van de Landmacht en Marine en die van het voormalige KNIL met als gevolg dat de pensioenen van de KNIL-invali- den aanmerkelijk lager zijn en zich het merkwaardige feit voordoet, dat de pensioenaangelegenheden van de voormalige Nederlandse Strijdkrach ten onder het departement van De fensie vallen en die van de voorma lige KNIL deels door het departe ment van Binnenlandse Zaken, deels door het departement van Sociale Zaken worden behartigd. Hierna volgde nog een geanimeer de rondvraag en werd de middag met een gemeenschappelijke brood maaltijd besloten. Gezellig samenzijn Het gezellig samenzijn dat 's avonds in de recreatiezaal plaats had, werd o.a. bijgewoond door de afgevaar digden van de Bond van Oud-strij ders, de vertegenwoordigers van „Meveo" en „St. Lidwina" alsmede door het dagelijks bestuur van de voetbalclub LFC. Het feestprogram ma omvatte o.m. prijsdansen en een „bingo-spel" voor allen en heeft, op geluisterd door Loe Hermans en zijn ball-room-orkest, de feestgangers (sters) enige uren kostelijk ver maakt In de loop van de avond hield de heer F. van Waver en, voorzitter van LFC nog een kort toespraakje. Ned. Middenstandsbank hogere winst Uit het jaarverslag van de Neder- landsohe Middenstandsbank N.V. blijkt, dat de bank zich in 1962 ver der heeft weten te ontwikkelen. De kredietuitzettingen stegen tot f 636 min. (v.j. 574 min.), de toever trouwde gelden tot 983 min. 825 min.), het balanstotaal kwam voor het eerst boven 1 miljard Het ge plaatste kapitaal bedraagt n<a de emissie van mei 1962 f 46.175.000 36.965.000), bij open reserves van 20.370.000. Óndanks sterk verhoog de kosten steeg de winst tot 11.65 min. 8.28 min.). De directie acht het resultaat bevredigend. Voorge steld wordt, zoals bekend, een onver anderd dividend van acht procent over hr verhoogde kapitaal. Voor 't nieuwe boekjaar rekent de directie wederom op het toenemen van de lasten, al zal deze stijging waar schijnlijk wel iets geringer zijn dan in 1962. Gezien de conjuncturele vooruitzichten voor 1963, waarbij met name de voortgezette daling van het groeitempo der investeringen van belang is, wordt verwacht, dat te genover de geringere stijging van de lasten een batenstijging zal staan, welke enigermate zal achterblijven bij de ontwikkeling van 1962. Het aantal medewerkers steeg van 2143 tot 2358, het aantal vestigingen van 149 tot 158. Verdere uitbreiding van het kantorennet staat op het pro gramma. Hiervoor werden panden aangekocht o.a. in Helmond en Waal wijk. In het verslag wordt verder inge gaan op de toekomstmogelijkheden voor midden- en kleinbedrijf. De di rectie komt hierin tot de conclusie dat, hoewel aanpassing aan de zich steeds wijzigende verhoudingen voor tal van branches een vereiste zal zijn, het midden- en kleinbedrijf juist door de bedrijfsgrootte zoveel spe ciale mogelijkheden heeft, dat deze zeer grote groep van bedrijven zich in de concurrentiestrijd stellig zal kunnen handhaven. Haagse politierechter Huis reed tegen auto op „Neen," zei een 31-jarige chauffeur uit Woubrugge, „ik ben niet tegen dat huis opgereden." „Het huis dan zeker tegen u," waagde de rechter te veronderstellen, want een aanrij ding had beslist plaats gehad. „Dat kwam zeker van de drank, want dan zie je alle dingen verkeerd," consta teerde de officier van Justitie. De chauffeur stond nl. terecht om dat hij onder invloed van drank ver kerend een auto had bestuurd in de Kerkstraat te Woubrugge. „Ik schampte tegen het huis aan," gaf verdachte toe. „Dat noemen wij te gen een huis op rijden," lichtte de politierechter in. Dat hij dronken was geweest, dat gaf verdachte wel toe; hij wist overigens weinig van het gebeurde af, behalve dan dat hij wel zes borrels had gedronken. „Het is een goede les geweest en het zal me nooit meer gebeuren," zo luidde de belofte van verdachte. De politie man ve-klaarde dat verdachte in 't algemeen en rustig man is en zich niet aan dronkenschap schuldig maakte. Mede als gevolg van die verklaring wilde de offictier vol staan met een week gevangenisstraf en intrekken van het rijbewijs ge durende 9 maanden, waarvan 6 maanden voorwaardelijk. „Dat valt me niet mee," moest de verdediger verklaren, die een gehee1 voorwaar delijke straf vroeg. De politierech ter veroordeelde tot 75 boete en voorwaardelijk 10 dagen gevange nisstraf benevens voorwaardelijk in trekken van het rijbewijs gedurende 8 maanden. De lastige zaak Een 45-jarige zich „psycholoog" noe mende man had zich voor de Politie rechter te verantwoorden in verband met het feit, dat hij voor zijn vrouw en 6 kinderen die hij neeft verlaten, niet de opgelegde alimentatie vol doet. Verdachte betoogde, dat hij geen werk kan krijgen, al zou hij bereid zijn van alles aan te pakken. „Ik vind het verschrikkelijk voor mijn vrouw en kinderen," zo ver klaarde hij, doch de rechter had daar weinig geloof voor. De gemeente Warmond moet nu voor het gedu peerde gezin zorgen. De officier van Jstitie vond het een moeilijk geval, omdat men zo weinig vat op ver dachte heeft, die allerlei mooie praat jes heeft, doch kennelijk weigert te betalen. De gemeente heeft reeds overwogen verdachte te gijzelen, doch ook dat zou weinig resultaat opleveren. De eis luidde 6 maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met proeftijd van 3 jaar met bepaling, dat verdachte per week 65 aan zijn gezin betaalt. De rechter veroordeel de conform die eis. Geheel onafhankelijke stichting voor (reclame) televisie opgericht Oegstgeestenaar bij aanrijding gedood Op de rijksweg langs het Noord- hollands Kanaal is gistermorgen, even ten zuiden van Schoorldam, 'n militaire vrachtwagen, bestuürd door de 20-jarige dienstplichtig soldaat W., geslipt en in aanrijding gekomen met een auto met eieren. De linker voorzijde van deze auto werd totaal ingedrukt, waarbij de bestuurder, de grossier in eieren, J. Vermeulen uit Oegstgeest, op slag werd gedood. Zijn dochter, die naast hem zat, moest naar een ziekenhuis in Alkmaar worden vervoerd. SAMENWERKING MET NTS EN OMROEPEN Dezer dagen is na diepgaand be raad opgericht de Nationale Stich ting „Televisie Nederland" (TVN). In overeenstemming met het natio nale karakter van de stichting is er naar gestreeft het bestuur zodanig samen te stellen dat alle geledingen van het Nederlandse volk daarin vertegenwoordigd zijn. De stichting stelt zich ten doel het uitzenden van televisieprogramma's van instructieve, informatieve en verstrooiende aard zulks ter bevre diging van de culturele en maat schappelijke behoeften van het Ne derlandse volk in al zijn geledingen. Bij de samenstelling der program ma's zal met de wensen en proble men van de bewoners van alle delen van Nederland op voet van gelijk heid rekening worden gehouden en er zal naar worden gestreefd een be roep te doen op alle daartoe geschik te krachten, zonder dat ooit met on derscheid naar godsdienst of partij zal worden rekening gehouden. RECLAME Tussen duidelijk onderscheiden on derdelen van de eigenlijke program ma's en tijdens de natuurlijke on derbrekingen daarvan zal de stich ting zendtijd ter beschikking kunnen stellen voor het uitzenden van re clameboodschappen door derden. De reclameboodschappen zullen als zo danig ondubbelzinnig kenbaar zijn en zullen zijn afgescheiden van de ei genlijke programma's. Op de samen stelling van de eigenlijke program ma's zal aan bedoelde derden gener lei invloed toekomen. Het doel der stichting omvat mede al hetgeen met het bovenstaande verband houdt of daarvoor bevor derlijk kan zijn, daaronder begrepen het maken van propaganda voor de door de stichting te verzorgen uit- AUTOMATISCHE PRECISIE-REGELAAR (Advertentie) zending door middel van al'le publi citeitsmedia. Artikel 3 der statuten van de stich ting TVN omschrijft de middelen als volgt: „De middelen der stichting wor den gevormd door de inkomsten uit het ter beschikking stellen van zend tijd voor reclameboodschappen, vrij willige bijdragen en alle andere wet tige inkomsten." Teneinde de waarborg te schep pen dat de stichting te allen tijde zelfstandig en onafhankelijk zal kun nen optreden is in artikel 4 van de statuten de bepaling opgenomen, dat personen, die door hun werkzaam heden of anderszins op zodanige wij ze gebonden zijn aan een reclamebu reau of een dergelijke onderneming dat zij niet geacht kunnen worden de vereiste onafhankelijkheid te be zitten ,geen leden van het hoofdbe stuur kunnen zijn. Als onafhankelijke stichting is zij bereid samen te werken met de NTS en met de omroepverenigingen als mede met de N.V., die de reclame televisie gaat verzorgen. BESTUUR In het bestuur van de stichting hebben reeds zitting genumen: mr. G. E. van Walsum, voorzitter, bur gemeester van Rotterdam, mr. H. K. J. Beernink, plv. voorzitter, voorzit ter CHU, dr. P. J. v. d. Wilde, secre taris, secretaris van de raad voor het midden- en kleinbedrijf, jhr. mr. A. Feith, penningmeester, voorzitter Ned. Sport Federatie, jhr. A F. C. de Ca- sembroot, commissaris der koningin in de prov. Zeeland, mevr. mr. J. M. Stoffels-van Haaften, 2e voorzitster van de Tweede Kamer, P. G. v. d. Weele. voorzitter Kon. Ned. Midden standsbond, Chr. Matser, burgemees ter van Arnhem, J. T. Mellema, lid der Tweede Kamer van de CHU, ir. A. G. Maris, oud dir.-hoofding. van de rijkswaterstaat, dr. J. G. Tetzner, Amsterdam, L. Brunt, secretaris-pen ningmeester KNVB, drs. A. Th. Bo- gaardt, burgemeester van Rijswijk (ZH). Bejaarde veehouder overvallen BUIT 500,- Te Kubaard in de buurt van Hee renveen (Fr.) is zaterdagavond een overval gepleegd op de 69-jarige vee houder G. Halbersma. De heer Hal- bersma was die avond alleen thuis, daar zijn 50-jarige huishoudster op bezoek was naar haar vader. De overvaller verdween met een bedrag van vijfhonderd gulden. Hij had eerst op de ramen geklopt en de veehouder, die reeds te bed lag, doch in de veronderstelling verkeerde dat zijn huishoudster was thuisgekomen, ging opendoen. Er stond een onge veer 30-jarige man voor de deur, die vroeg of „hier de heer Kuperus" woonde. Op het ontkennende antwoord van de veehouder ging de man weg. Enige tijd later verscheen de man echter weer, nu gemaskerd en gewa pend met een ijzeren staaf en een revolver. Onder bedreiging werd Halbersma het huis ingedreven, waar de overvaller hem 500 gulden afpers te. Een direkt met behulp van een speurhond ingesteld onderzoek had geen resultaat, daar de sporen door de stuifsneeuw waren uitgewist. Van de dader ontbreekt nu ieder spoor. Bescherm u tegeir Rillerig? Onprettig? Vlug: Aether klanken WOENSDAG 20 FEBRUARI HILVERSUM I, 402 m. 7.00 VARA, 10.00 VPRO 10.20 VARA, 19.30 VPRO, 20.00-24.00 VARA 7.00 Nws. 7.10 Ochtendigym. 7.20 Sos. strijdlied. 7.23 Lichte gr. muz. (Om 7.35 Van de voorpagina, praat je). 8.00 Nws en soc. strijdlied. 8.18 Lichte gr. muz. 8.40 Elektronisch orgelspel. 9.00 Gymn. voor de vrouw. 9.10 Kookpraatje. 9.15 Mod. gr. muz. 9.35 Waterstanden. 9.40 Schoolradio. 10.00 Inzicht en uitzicht: Leven zon der pijn, lezing. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Voor de vrouw. 11.00 De Ram blers Bandshow. 11.35 Potpourri van Weense melodieën (gr.). 12.00 Voor het pla nd. 12.05 Lichte gr. muz. (12.30-12.33 Meded. t.b.v. land- en tuinb.). 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 13.45 Gesproken portret. 14.00 Rott. Filharmonisch orkest en het koor De Stem des Volks. 15.00 Houdit u van bijstand? toespraak. 15.10 Voor de jeugd. 17.00 Amateursprogr. 17.30 Ten- toonstelüingsagenda. 17.35 Licht instr. trio. 17.50 Regeringsuitz.: Geven en Nws. en comm. 18.20 Act. 18.30 Radio- nemen. Tips voor weggebruikers. 18.00 Volks-Universiteit: Levende letteren, door Jacques den Haan. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 Vara-varia en lich te gr. muz. 19.30 Voor de jeugd. 20.00 Nws. 20.05 Grand Gala-orkest. 20.40 Kaf en koren, wekelijkse notities. 20.50 De rust van de Lotus-vijver, sa- tyrisch hoorspel. 22.15 Lichte gr, muz. 22.30 Nws. 22.40 Hart op de tong. 22.55 Rlass. en mod. kamermuziek, (opn.). 23.55-24.00 Nws. 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.10 Dag opening. 7.25 Klass. gr. muz. 7.45 Ra diokrant. 8.00 Nws. 8.15 Lichte gr. muz. 9.00 Voor de zieken. 9.35 Man nenkoor (gr.). 9.40 Voor de vrouw. 10.10 Oude gr. muz. 10.15 Morgen dienst. *0.45 Samenzang: geesteliike liederen, (herh. van zondag 17 febr. jl.). 11.10 De jeugd op eigen wieken hoorspel (deel 6. Herh. van donder dag 14 febr. jl.). 11.30 Lichte gr. muz. 12.10 Licht instr. kwartet. 12.30 Me ded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Aecordeonork. 12.53 Gr. muz., even tueel act. 13.00 Nws. 13.15 Licht instr. kwartet. 13.35 Klass. gr. muz. 14.30 Lichte gr. muz. 14.40 Lichte gr. muz. 15.00 Jong Nederland musiceert. 15.50 Bij bel vertel ling voor de jeugd. 1600 Voor de jeugd. 17 15 Vrije tijd.... wel besteed! 17.30 Lichte gr. muz. 17.40 Beursber. 17.45 Licht ork. en zangsol. 18.05 Zanggroep. 18.30 Het spektrum. lezingen. 18.45 Nieuwe gr. muz. 19.00 Nws. en weerpraatje. 19.10 Gr. muz. 19.15 Leger des Heils-kwar- tier (gr.). 19.30 Radiokrant. 19.50 Lichte gr. muz. 20.10 Op de man af, praatje. 20.15 Das Ezzolied, orato rium 21.15 Nederl. Himalaya-expedi- tie 1062, lezing 21.35 Viool en niano: klass. muz. 22.10 Kanitrtekemmeem. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Operamuz. (gr.). 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S VARA: 17.00 Voor de kinderen. NTS: 17.35-17.45 Int. jeugdjournaal. VARA: 19.30 Spiegel der kunsten. NTS: 20.45 Jazzimprovisaties. VARA: 21.05 TV-rechtbank. NTS: 22.30-22.35 Journaal. ''-v 23) „In dat geval", wierp Knighton tegen „zou mevrouw Kettering haar stellig een som geld hebben uitbe taald en haar naar Engeland hebben teruggestuurd. Zij zou haar toch ze ker niet naar Ritz hebben gezon den." „Neen", zei de miljonair, „dat is waar". Hij wilde nog meer zeggen, maar hield zich in. Hij mocht Knighton graag lijden en hij vertrouwde hem, maar hij kon toch moeilijk de parti culiere aangelegenheden van zijn dochter met zijn secretaris bespre ken. Waarom had Ruth in Parijs het meisje weggestuurd? Hij dacht na over de eigenaardige loop der din gen: dat de eerste bekende die het meisje te Parijs zag, nu weer de se cretaris van Ruths vader moest zijn! Ha, maar dat waa het juist waar door de dingen aan het licht kwa men. Deze laatste overweging was ge heel natuurlijk en vanzelf in zijn brein opgekomen. Was er dan iets dat „aan het licht moest komen"? Hij had zichzelf die vraag gesteld tegen zijn zin en het antwoord was hij was er zeker van Armand de la Roche. Het was een bittere gedachte voor Van Aldin dat zijn dochter zich door zo'n man liet inpalmen; maar hij moest toch toegeven dat ze in goed gezelschap verkeerde dat andere welopgevoede en intelligente vrouwen even gemakkelijk voor de graaf waren bezweken. Mannen door zagen hem, vrouwen niet. Hij zocht nu naar woorden om alle achter docht, die in de secretaris had kun nen opkomen, weg te nemen. ,Ruth kan soms zo plotseling van idee veranderen"; merkte hij op on verschillige toon op; en hij voegde erbij: „Het meisje gaf geen reden op voor die onverwachte wijziging?" Knighton trachtte zijn stem zo na tuurlijk mogelijk te doen klinken, toen hij antwoordde: ,Ze zei dat mrs. Kettering onver wachts een vriend had ontmoet." Van Aldin knikte. Zijn ergste ver moeden werd bevestigd. Hij stond op en begon door de kamer te ijsbe ren, een gewoonte van hem als hij geagiteerd was. Hij kon zijn ge voelens niet langer onderdrukken en barstte los: „Eén ding zal een man nooit luk ken: een vrouw naar rede te doen luisteren. Zij schijnen werkelijk alle gezond verstand te missen. Niet een van de tien doorziet een schurk als ze hem ontmoet; iedere knappe man met een zijden tong kan hen in zijn strikken vangen. Als ik mijn zin deed Er werd geklopt Een picolo trad binnen met een telegram. Van Aldin scheurde het open en zijn gezicht werd krijtwit. Hij trachtte zich vast te houden aan de leuning van een stoel en wenkte de jongen weg te gaan. „Wat is er, mijnheer?" Knighton was verschrikt opge sprongen. „Ruth!" zei Van Aldin hees. Mrs. Kettering?" „Gedood!" „Een spoorwegongeluk?" Van Aldin schudde het hoofd. „Neen. Volgens dit telegram zou ik zeggen dat ze ook beroofd is. Ze gebruiken het woord niet, maar mijn arme dochter is vermoord." „Maar, mijnheer!" Van Aldin tikte met zijn vinger op het telegram. „Het komt van de politie te Nice. Ik moet er met de eerstvolgende trein heen." Knighton keek naar de klok. „Vijf uur van Victoria, mijnheer". „Goed. Jij gaat mee, Knighton. Laat Archer inpakken en doe het zelf ook. Zorg voor alles hier. Ik wil nog even naar Curzon Street." De telefoonschel ging en de secre taris nam de hoorn op. „Ja, wie daar?" Toen tot Van Aldin: „Daar is mr. Goby, mijnheer." „Goby? Ik kan hem nu niet heb ben. Of neen wacht eens, we heb ben nog alle tijd. Laat hem boven sturen." Van Aldin was een sterk man. Hij had reeds zijn ijzeren kalmte her wonnen. Weinig mensen zouden iets bijzonders hebben gehoord in zijn stem, toen hij Goby begroette. „Ik heb weinig tijd, Goby. Heb je iets belangrijks mede te delen?" Goby kuchte. „Ik kan u omtrent de heer Kette ring meedelen, dat hij gistermorgen uit Londen naar de Rivièra is ver trokken". „Wèt?" Nu trof toch ook Goby iets bij zonders in Van Aldins stem. Hij week af van zijn gewoonte, degene tot wie hij. sprak niet aan te zien en wierp even een blik op het gelaat van de miljonair. „Met welke trein is hij gegaan?" vroeg Van Aldin. „Met de blauwe trein, manheer." Goby kuchte nogmaals en keek naar de klok op de schoorsteen. „Mademoilselle Mirelle, de danse res van het Pathenon, is met de zelfde trein vertrokken." HOOFDSTUK XIV. ADA MASON VERTELT. „Ik kan u niet genoeg onze ontstel tenis, onze afschuw en onze sym pathie betuigen, mijnheer". Aldus sprak monsieur Carrège, de rechter van instructie, tot Van Al din. Monsieur Caux, de commissaris, maakte enige keelgeluiden die zijn instemming met deze woorden moes ten vertolken. Met een korte hand beweging maakte Van Aldin een eind aan ontsteltenis, afschuw en sym pathie. Hij bevond zich in de kamer van de rechter van instructie te Nice. Behalve Carrège, de commissa ris en Van Aldin bevond zich nog een persoon in de kamer. Hij was het, die nu sprak. „Monsieur Van Aldin", zei hij, „wenst dat er gehandeld, spoedig gehandeld zal worden. „Ik" riep de commissaris. „Ik heb u nog niet voorgesteld. Monsieur Van Aldin dit is monsieur Hercule Poirot; u heeft zonder twijfel van hem gehoord. Hoewel hy zijn werk al een paar jaar eraan heeft gegeven, is zijn naam nog altijd bekend als die van een der grootste detectives.'' (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1963 | | pagina 2