HET RIJMENDE PAARD AKKERTJES cacUU FEEST BIJ DERDE LUSTRUM LTJ, MAAR OOK ERNST ONTBRAK NIET TOTALE SCHADE C. A.-BRAND ONGEVEER 15 MILJOEN GULDEN de blauwe trein MAANDAG 18 FEBRUARI 196J DE LEIDSCHE COURANT PAGINA 2 hoofdpijnhoof dpho... helpen sneller en beter dan ooit ZOETERWOUDE verdwenen, maar nu sluipt de Leidse zangerige uitgang van zinnen en de slechte r van dat taaltje binnen Dit stuk was voor de aanwezigen een kostelijk vermaak en werd dan ook een groot suoes. Simmige dialogen misten de vaart en levendigheid, maar niette- Beetje voorraad voor Schiermonnikoog De „Brakzand" is er zaterdagmor- min werden de rollen in meerdere en gen in geslaagd het eiland Schier- mindere mate goed vertolkt. monnikoog om de Noord te bereiken. - u. VI Verheugd, dat de jongelui met zoveel Men heeft echter niet alle lading van AU de verwachtingen bewaarheid wor- een echt fris en vrolijk programma op ^5^ het toneelspel zijn gaan beoefe- boord kunnen zetten. Nadat vijftig den, dat het tussen de LTJ en LTM tot de proppen zouden komen en nu maar en ^ik aardig spel hebben gege- mannen een pad hadden gehakt door eeo organisatie-huwelijk tal komen, dan «i^riering ven js het beter geen namen te noemen de ijsbarrière heeft men, half staan- w0 „or kan ln het geschiedboek worden aange- °P P met het Spel en geen der spelers te ontmoedigen. de in het ijskoude water, de lading Ho hn' A «1 f tekend, dat op 17 februari 1963. ter gele- vaJJ H®fde endwaasheid. Een volgende keer moet de typering kolen en 3l/a ton levensmiddelen aan fLSLlÜ genheid van het derde lustrum van de «tagjjteyl van beter verSrgd worden. Om een voor wal kunnen brengen. Toer. werd het LTJ het verlovlncsfect Innig en hart.- 5*™°nnualVe! ^en: alj die gepension.erde vloed, wai^a het uitladen moest d fam^p 0J.^™ss?oet. Jï„* bioloog een passende „kop" had gelere- worden gestaakt. Aan boord van de een (Advertentie) de LT'jongens met grote beoefenen van deze kunst geheel plat gen zou zijn optreden, hoe goed ook, „Brakzand" waren boen nog eegevlerd. En als dan 'n "f116 er ®fn de ut mt de boerenstand. vele maien heter gesproken hebben. De voorraad veevoeder en olie. lijk gevierd is, want de LT'melsJes heb ben 't feest v Spontanietelt au. on naa um> u n uuwu uctci gvopit/acj. LT'melsje zonder blikken of blozen op eers.te Proeve van bekwaamheid costumering was vrij goed. onder regie van de heer Jan Verstegen Qp het ejnde van het spel weixJ een is zeer geslaagd te noemen. applaus en gejuich aangeheven, vele De eerste vereisten waren voldoende malen herhaald, vooral toen de dames w aanwezig. De rolvastheid getuige van van het spel van de voorzitter grote V kunt het aan de voorzitters vragen, d"e lange en ernstige studie en de arti- dozen bonbons mochten ontvangen Die namen de voorzitster tot bruid culatie was zo goed, dat elke speler Het avondfeest werd bijgewoond door En gingen dan samen de LTJ en LTM goed verstaan werd. deken Van der Boog, kapelaan Planken uit!" Zelfs het boerendialect was vrijwel en burgemeester Detmers. fi incisie ïunocr minnen 01 oiozen op het Ontbijt b« de „luk.,,,,, f.'. VerStege" van het lS-.1arlg bestaan getnigt: „Over „samenwerken" hebben we nooit hoeven klagen, samengaan ln Het feest begon met de bijwoning van een H. Mis opgedragen in de parochie kerk van de H. Kruisheffing tot inten tie van de leden van LTJ en LTM In het Don Bosco-huis warer de LT- me:sjes de gastvrouwen die gezorgd had den voor een keurig geserveerde brood- FFVFï TIF TRFKKFN" weest voor het uitgebrande gebouw maaltijd, waaraan ook de bestuursleden van C. en A. aan het Damrak in de van de LTB gasten waren. 50 jaar na Scott De LTJ-voorzitter, Wim Kraan, hield een korte herdenkingsrede en gewaagde daarbij van de nuttige werkzaamheden van de vereniging en van het samen werken met de LTM, waardoor veel ont spanning en amusement werd bereikt. EEN VOLKSVERMAAK De reusachtige brand, die een fameuse carnavalsstoet, waaraan echter de Bossche zoete lieve Gerritje ontbrak. Dat zal wel hierdoor zijn gekomen, omdat deze jongedame sinds enige tijd is ver bonden bij de tv-sectie van de con currerende KRO. Allerlei bij de KRO De jongste uitzending van de KRO begon met. „Brandpunt", waarbij Han Mulder zijn tekst las met een snel treinvaart, alsof de vijand achter hem aan zat. Overigens was die tekst vakkundig en instructief geschreven door Ad Versney. Na eer wel span nende aflevering van „De Fuik" met 'n wat onverwacht slot heeft Johnny Kraaykamp in „Boulevard" enkele „mannetjes" voor het scherm ge bracht, die wel in de smaak zijn ge vallen, getuige ook de applausstem- ming van het aanwezige publiek in het Hillegomse Treslong. Enige bui- De heer Jac. Paardekooper, oud-voor- miljoen gulden schade aangericht titter en thans technisch adviseur, sprak waarde van het gebouw, dat Omkleed met traditionele program hoofdstad. Volgens een schatting van ma-onderdelen, heeft de NCRV zon de politie zijn tussen twee en ze- dag op film een documentaire van tenlandse gasten stonden Johnny ven uur ongeveer 100.000 auto's in de BBC vertoond over de bekende tistiek ter zijde. „Schatten op zolder" twee rijen over het Damrak gere- Britse poolonderzoeker Robert Falcon werden deze keer niet gepresenteerd nacht van vrijdag op zaterdag in den, waar veel agenten de bestuur- Scott, pionier voor het Zuidpoolon- door de journalist Stef Kleyn, maar Amsterdam heeft gewoed, heeft naar ders tot doorrijden maanden. Tot derzoek per slede. Hoogtepunt was door de actrice Lies de Wind, de schatting voor een totaal van vijftien zelfs uit Limburg was een nieuws- stellig de barre tocht in januari! 1912, Prudence uit het toneelstuk van j.l. gierige automobilist speciaal naar waarbij de Engelsen tot hun grote donderdag. Het is een vlot en leer de hoofdstad gekomen om het uitge- teleurstelling moesten ervaren, dat zaam half uur geworden. Voor de wiier en ma-ns lecnniscn aaviseur. spraK .«.u uc, uh.6c- -o -- - -- ---> •,-mq j„ - na zijn gelukwensen over de doelstellin- eigendom is van de maatschappij tot brande pand te zien. Verder waren Amundsen hen een jnaand voor was v(ji(ae^maal ^ïnj gen van de LTJ die in het verleden exploitatie van onroerende zaken - M I M 4 rx_i.jji.__t.-_ij. j.l, zijn nagestreefd n.l. dienst:ee. culturele wikkeling. Beroepskeuze Beurspassage N.V., bedraagt onge veer acht miljoen gulden, welk be drag in de vijftien miljoen gulden is inbegrepen. er duizenden wandelaars, die in vijf geweest. De kijker heeft dat kunnen ten van ons volk de zwakzinnigheid tot zeven rijen dik achter de afzet- mee-beleven, evenals de terugweg. Behandeld, thans -n het bijzonder de ting op hun gemak naar de ruïne waarop allen, door ongunstige weers- ^LwaAs0.nen- cje..n001' zelfstandig zal van het dameskledingmagazijn ston- omstandigheden en ondoelmatige Het was dies boeiend en ook den te kiiken Het verkeer in de hin- voeding om het leven kwamen. Deze wel bemoedigend te zien, wat er zoal nenstad heeft volkomen in de knoop documentaire gaf verder door mid- wordt g^aam Maar de beelden wa- Het dames- en meisjesbedrijf van gezeten. Vanaf het EAI-gebouw aan de? ,van historische filmopnamen en riemd de zuidelijke stadsrand tot aan de '°tos lnd™k de str«d en gevarieerd. - - teleurstelling, die vijftig jaar geleden de dood van Scott ten gevolge had- Televisie-rechtbank den. Van meer verstrooiende aard was de vijfde aflevering van het tv- Vanavond en woensdag houdt de feuilleton „Arthur en Eva", met Paul televisierechtbank van de Vara haar Cammerman en Kitty Janssen in bei- derde zitting. Ook nu gaat het om de titelrollen. Eerder op de zondag een gefingeerde gebeurtenis: de zaak was er maar niet bij de NCRV Van Veen. Sinds de 'orige maal zijn uiteraard de nodige sport met ruw enkele wijzigingen in de bezetting rugby en een flits van de carnavals- gebracht, maar opnieuw zal profes- optocht in het Italiaanse Viareggio. sor Belmfante de sympathieke presi dent van de rechtbank zijn. De kijker Carnaval in Den Bosch weet vooraf, dat deze zaak door de deelnemers tevoren niet is ingestu- Avro's „Sterren en streken" kwa- deerd en dat niemand vooraf kan men deze keer uit het Bossche Casi- zeggen, hoe de afloop van het proces no, waar het publiek kennelijk in za* zMh* Oeteldonkse carnavalssfeer verkeer de. In de Limburgse gastheer Wiel Komende uitzendingen Knipa vond men een gelijkgezind feestganger en in Peer van Bakel Dinsdag wordt bij de NTS de serie keerde de Nederlandse tv-artist van 'documentaires over de bezetting het eerste uur op het scherm terug, voortgezet en bij de Avro wordt een De uitgekozen sterren waren niet alle ballet gegeven, dat in Parijs werd van de eerste grootte, maar ze heb- opgenomen. Het toneelstuk van don- ben de kijkers toch wel bezig gehou- derdag heet ,De rechter en zijn beul', den. We denken aan het populaire Deze uitzending wordt omkleed door Cocktailtrio uit de Snip en Snap-re- enkele KRO-programmanummers, als vue, dat een kostelijke variatie had bijvoorbeeld Brandpunt en Kijk op De kleine groep van boerenzoons krijgt C. en A. zal zo spoedig mogelijk, zij steeds meer een ander aanzien. Een zeer het op kleinere schaal, worden Dam zat het vast. klein gedeelte hiervan krijgt aog maar voortgezet in de herenafdeling aan de kans om boer te worden. Het wo"dt tijd, Nieuwendijk, die door de brand ge- dat de boerenzoons zich bezinnen om in spaard is. Daar zal dan ook het 200 andere richtingen hun maatschappelijke personen tellende winkelpersoneel positie te verwerven. Het is beter de van de dameszaak zoveel mogelijk nieuwe richting reeds op jeugdige leef- worden ingeschakeld. Het hoofdkan- tijd te kiezen: want ouder geworden is toor van C. en A. zal tijdelijk worden de stap in een andere richting, het ver- ondergebracht in een huurpand aan laten van het boerenvak veel moeilijker het Rapenburg te Amsterdam. Als de aaneensluiting van LTJ en LTM rx a t. j tot stand zal komen zullen zowel de jon- Amsterdamse brandweer is za- gens als de meisjes zich voor een ander terdagmiddag geruime tijd bezig ge- beroep of zaak moeten gaan interesseren weest met het slopen van een ge- en in hun vereniging niet enkel ie ple- d«lte de voorgevel van het uit- zierige kant van dans en feestavontfjee gebrande pand op het Damrak, dat zoeken. ernstig gevaar van instorten oplever de. Was de aanblik van het ver- Moeiüjke positie nielde en met ijspegels bedekte ge bouw de gehele dag reeds een enor- Ernstig houdt spr. de positie voor van me trekpleister voor de Amsterdam degenen. die in het boerenbedrijf blij- mers, de capriolen die de brandweer ven. Het gaat met de huidige loonwsar- lieden bij de slooppogingen moesten de niet meer over de vraag, wat wordt ondernemen, werden een waar volks per h.a. land geproduceerd, maar hoeveel vermaak, de opbrengst per manarbeid zal bedra gen. Dit komt er meer en meer op neer, Applaus, dat de nieuwe boer op een eenmans-be drijf komt te werken, hetgeen betekent Duizenden mensen, op veilige af werken van zondagsmorgens tot zater- stand gehouden door een groot aan- dagsavonds. tal politiemannen, aanschouwden Er bestaat zelfs gevaar, dat de interes- vanaf het Damrak en het Beursplein, »e van een boerenzoon om boer te wor- hoe de brandweerlieden probeerden den gaat slinken. lange touwen met pikhaken rond de Breedvoerig ontwikkelde spr. de nood', gevel te slaan. De brandwachten zakelijkheid voor de boeren zich op elk werden daarbij luide aangemoedigd gebied te ontwikkelen om, hoe klein in door de Amsterdamse jeugd. Bij iede- getal geworden, toch nog een prachtige re mislukte poging ging een zucht positie te verwerven door de eigen or- van teleurstelling door de menigte, ganisaties goed te bouwen en vaardige Maar dan was het de jeugd, die met plaatsen te bezetten in overheidslicha- een oorverdovend hup-hup-geroep men. De interesse voor de politiek is de brandweerlieden weer moed bij de moeren vaak onder nul. Onbe- wilde geven, grijpelijk, terwijl op agrarisch gebied bij de binnen- en buitenlandse politiek Er was geen beweging in de gevel (EEG) zoveel te winnen of tf verliezen te krijgen, daarom riep men de hulp in van het publiek, dat zich dit bui- De voorzitter van de LTB:, de heer tenkansje niet liet ontglippen. Toen A. A. de Jong sprak met grote waarde- men tegen zes uur dacht, dat de gevel begon mee te geven, brak de kabel, waardoor de tientallen trek- kenden languit achterover vielen tot grote hilariteit van henzelf en de toeschouwers. a. GEBR. TEN HOEVE DEN HAAG (Advertentie) op het succesnummer van Katootje kunst. Wake, dkHsfsnrntisrh'.Ovmt wintin huvin veerkomen schiet ten btoem uit de frond! ring over het 15-jarig bestaan van deze jongerenorganisatie. Andere standen, dit werken ziende, erkennen, dat zij de or ganisatie, die hun jongeren bindt, node missen. Spr. spoort vooral aan in dezelfde ac tiviteit te blijven voortwerken. Jeanne van Leeuwen, sprekende na mens het 10-jarig zusje, bood het 15- jarig broertje in een zeer goede rijm gelukwensen en goede raadgevingen aan. Een liefdesverklaring, waarvan men vroeger zei: „Het hooi loopt de wagen na". HET AVONDFEEST Wederom werd, en niet tevergeefs, een oproep op sterke mannen ge daan, die zich bij tientallen aan meldden. Tegen 18.25 begon tenslot te de gevel mee te geven. Traag hel de deze voorover, om vervolgens met donderend lawaai naar beneden te storten. Een luid en enthousiast gejuich steeg toen op uit de menig te, die zich daarop verspreidde. Geweldige toeloop van kijkers. Ter gelegenheid van het Oogstdankfeest van (te LTB is de wens geuit, dat /oor eigen feestavonden in plaats van een vreemd toneelgezelschap te arrangeren Ongekend groot is zondagmiddag de vele boerenzoons en -dochters met de belangstelling uit stad en land ge- HILVERSUM I, 402 M. 7.00 AVRO, 7.50 VPRO, 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtend gymnastiek. 7.20 Lichte grammofoon- muziek. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Programma overzicht. Aansluitend: lichte gram- mofoonmuziek. 9.00 Gymnastiek voor de vrouw. 9.10 De Groenteman. 9.15 Klassieke grammofoonmuziew. 9.15 Waterstanden. 8.40 Morgenwij ding. 9.55 Boekbespreking. 10.00 Ar beidsvitaminen (gr.) 10.50 Voor de kleuters. 11.44 Voor de zieken. 12.00 Dixieland-orkest. 12.20 Regerings uitzending: Voor de landbouw. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuin bouw. 12.33 Dansorkest en zangso listen. 13.00 Nieuws. 13.15 Medede lingen, eventueel actueel of grammo- foonmuziek. 13.25 Beursberichten. 13.30 Metropole-orkest. 14.00 Lichte grammofoonmuziek. 14.40 Schoolra dio. 15.00 Met naald en schaar. 15.30 Klassieke kamermuziek. 16.00 Voor dracht. 16.15 Licht instrumentaal en semble en zangsolisten. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Grammofoonmuziek voor de jeugd. 17.55 New York calling. 18.00 Nieuws. 18.15 Eventueel ac tueel. 18.20 Lichte grammofoonmu ziek. 18.35 Lichte orkestmuziek en zangsoliste. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Paris vous parle. 19.10 Frag menten uit de opera Manon Lecaut (gr.). 20.00 Nieuws. 20.05 Tot uw or ders: gevarieerd programma voor de soldaten. 21.15 Cabaretprogramma. 22.00 Klassiek pianospel (quatr' mains). 22.30 Nieuws en mededelin gen. 22.40 Actualiteiten. 23.00 Con certgebouworkest: klassieke en mo derne muziek (gr.). 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM II, 298 M. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Morgen gebed. 7.15 Muziekprogramma, strip voor de jeugd en eventueel actuali teiten. 7.55 Overweging. 8.00 Nieuws 8.15 Lichte grammofoonmuziew. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.40 Schoolradio. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Lichtba ken. 10.25 Moderne grammofoonmu ziek. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Lichte, grammofoonmuziek. 11.50 Volaan vooruit, lezing. 12.00 Middagklok noodklok. 12.04 Licht instrumentaal kwartet en zangsolis ten. 12.30 Mededelingen t.b.v. land en tuinbouw. 12.33 Draaiorgelklan ken. 12.55 Katholiek nieuws. 13.00 Nieuws. 13.15 Platennieuws. 13.30 Promenade-orkest en solisten. 14.15 Pianorecital: moderne muziek (gr.). 14.35 Voor de plattelandsvrouwen. 14.45 Tierelantijnen, gevarieerd pro gramma. (Herhaling van zaterdag j.l.). 15.45 Lichte grammofoonmu ziek. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Zie- kenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.45 Beursberichten. 17.50 Regeringsuit zending: Petrus Stuyvesant, een merkwaardig Antilliaans-Amerikaans figuur, door W. Meyer. 18.00 Dansor kest met zangsolisten. 18.30 Lichte grammofoonmuziek voor de jeugd. 18.50 En nu mijn geval, vragenbe- antwoording. 19.00 Nieuws. 19.10 Ac tualiteiten. 19.25 Proficiat Emiel!, programma t.g.v. de 85e verjaardag van de Vlaamse componist Emiel Hullebroeck. 20.00 Cantemus Domi no, beschouwing over Gregoriaanse gezangen. 20.30 Bas en orgel: klas sieke muziek. 21.10 Klein Taaige ding. 21.25 Omroeporkesth: klassieke muziek. 22.15 22.25 Boekbe spreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Vreemd een keuze uit woord, zang en dans van elders en anders. 23.10 Lichte grammofoonmuziek. 23.55 24.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S. AVRO: 19.30 Telstar, documentaire TV-flim. NTS: 20.00 Journaal. 20.20 De Bezetting, documentaire (deel 12). AVRO: 21.20 Muziek mozaiek. 22.05 Ballet. NTS: 22.40—22.45 Jour naal. 22) De meesten van Lady Tamplins gasten waren al aanwezig en aange zien Lady Tamplins partijen zich al tijd kenmerkten door veel lawaai, was de herrie al verschrikkelijk Chubby rende naar Katherine, drong haar een cocktail op nam haar on der zijn hoede. ,Ah, ben je daar, Derek", riep Lady Tamplin toen de deur openging om een nieuwe gast toegang te verle nen. ,Nu kunnen we eindelijk iets gaan eten. Ik sterf van de honger". Katherine liet haar ogen op hem rusten. Ze was verbaasd. Zo, dus dat was Derek; en ze werd zich bewust dat ze altijd wel geweten had dat ze op zekere dag de man zou ont moeten, die ze al driemaal had ge zien onder zulke eigenaardige om standigheden. Ze meende dat hij van zijn kant haar eveneens herkende. Hij hield midden in een gesprek met Lary Tamplin op en ging toen weer door alsof het hem inspanning kost te. Toen ging men aan tafel en Ka therine ontdekte dat ze naast hem was geplaatst. Dadelijk wendde hij zich met een levendige glimlach tot haar, ,Ik dacht wel, dat ik u spoedig zou ontmoeten", merkte hij op, „maar ik had nooit kunnen vermoeden dat het hier zou zijn. Het moest zo zijn, weet u. Eens in het Savoyhotel, eens bij Cook driemaal is scheepsrecht. Zegt u niet dat u zich mij niet herinnert of dat u mij nooit hebt op gemerkt." „Zeker heb ik u gezien", zei Ka therine „maar dit is niet de derde keer. Het is de vierde. Ik zag u in de blauwe trein". „In de blauwe trein!" Er kwam iets vreemds over hem; ze had niet pre cies kunnen zeggen wat het was. Het was alsof hij een klap had gekregen. Toen zei hij onverschillig: „Wat was dat toch voor herrie van morgen aan het station? Er was iemand gestorven, nietwaar?" „Ja", zei Katherine langzaam, „er was iemand gestorven." „Men moet niet in een trein dood gaan", zei Derek luchthartig. „Dat bezorgd een mens allerlei wettelijke en internationale verwikkelingen, en het is voor een trein een excuus om nog later aan te komen dan gewoon lijk". ,Mr. Kettering!" Een forme Ame rikaanse dame die tegenover hem zat boog zich voorover en begon te gen hem te spreken op de besliste toon, die eigen is aan haar ras. ,Mr Kettering, ik geloof dat u mij verge ten bent; en ik vond u nog wel zo buitengewoon sympathiek". Derek leunde voorover en gaf haar antwoord; en intussen zat Katherine verstomd. Kettering! Dat was de naam, na tuurlijk! Nu herinnerde zij zich die maar wat een vreemde, dwaze situatie. Daar zat een man die zij de vorige avond in het compartiment had zien gaan van zijn vrouw, die haar volkomen onwetend dat zij ge storven was. Daar was geen twijfel aan. Hij wist het niet. Een bediende boog zich naar Derek over en fuisterde hem iets in het oor, terwijl hij hem een briefje over handigde. Met een woord van excuus tot Lady Tamplin maakte hij het open en een uitdrukking van de grootste verbazing verspreidde zich onder het lezen over zijn gezicht; toen keek hij naar de gastvrouw. „Dat is heel vreemd, Rosalie; ik zal je tot mijn spijt moeten ver laten. De prefect van politie ver langt me te spreken. Ik kan me niet voorstellen waarover." „Je zonden hebben je achterhaald", merkte Lenox op. „Dat moet wel", zei Derek, „waar schijnlijk een of ander idiote non sens, maar ik zal toch naar het po litiebureau moeten. Hoe durft de ke rel me onder het diner te storen? Het moet wel heel ernstig zijn, om dat te rechtvaardigen". Hij lachte terwijl hij zijn stoel achteruitschoof en opstond om de kamer te verlaten. HOOFDSTUK XIII. De avond van de 15e februari hing er een dikke, gele mist over Londen"; Rufus van Aldin bevond zich in zijn suite in het Savoyhotel en maakte van de weersomstandigheden ge bruik om dubbel hard te werken. Knighton was dolblij. Het was de laatste tijd een toer geweest om „de baas" zijn aandacht te doen bepa len bij zijn werk, maar nu wierp Van Aldin zich met dubbele energie op zijn zaken. Toch was er iets, een terloops ge maakte opmerking van zijn secreta ris, die Van Aldin maar niet uit het hoofd wilde.Hij luisterde naar wat Knighton zei, 'maar ni werkelijkheid drong geen woord tot zijn hersens door. En terwijl de secretaris een nieuwe stapel papieren opnam en begon te sorteren, zei Van Aldin plotseling: „Zou je me dat nog eens willen vertellen, Knighton?" „U bedoelt dit, mijnheer?" Hij wees op een rapport. „Neen, neen", zei Van Aldin, „ik bedoel wat je me verteld hebt over dat zien van Ruths kamenier in Pa rijs gisteravond. Ik begrijp dat niet. Je moet je toch vergist hebben." „Ik kan me niet vergist hebben, mijnheer, ik heb met haar gespro ken." „Nu, vertel me de hele zaak nog eens". „Ik had de zaak met Bartheimer in orde gemaakt", vertelde Knighton, „en was naar Ritz teruggegaan om mijn koffers te pakken vóór het di ner en de trein van negen uur van het Gare du Nord te nemen. In de hal zag ik een vrouw, die, zoals ik zeker wist, de kamenier van uw dochter was. Ik ging naar haar toe, en vroeg of mevrouw Kettering hier logeerde. „Ja, ja,', zei Van Aldin. „Natuur- lya Natuurlijk. En ze vertelde je dat Ruth naar de Rivièra was door gereisd en haar naar Ritz had ge stuurd met de opdracht daar verdere orders af te wachten." „Precies, mijnheer". „Het is heel vreemd", zei Van Al din. .Werkelijk bijzonder vreemd, tenzij de vrouw brutaal of zo was ge weest." (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1963 | | pagina 2