KORTE golf ZATERDAG 16 FEBRUARI 1963 DE LEIDSCHE COURANT PAGINA 5 HAZERSWOUDE KAB AFD. IN HAZERSWOUDE (DORP) HEEFT NIEUW BESTUUR Vrijdagavond is het bestuur van de KAB-afdeling van de parochie der H. Engelbewaarders en bloc afgetreden. Tijdens de algemene jaarvergadering in zaal Timmermans deelde de voorzitter van genoemde afdeling, de heer P. Lam- mers, namelijk mede, dat hjj en de he ren Th. van de Ven, P. Fase, J. van Veen en G. Meurs zich niet meer her kiesbaar stelden. Overigens werd het Hazerswoudse KAB-schip aan een nieuwe kapitein en andere gezagvoerders toevertrouwd. Staande de vergadering namelijk zagen de heren W. van Beek, T. Wolvers, Jos van Vliet, H. van der Aa en de toch weer „teruggeroepen" Th. van de Ven zich de leiding toevertrouwd. RUST Voordat echter deze door dertig leden bijgewoonde vergadering genoemd hoogtepunt bereikte, wikkelde het be- stuur-in-zijn-oude-samenstelling de lo pende zaken af. Zo memoreerde voor zitter P. Lammers, dat er in 1962 alle aandacht aan de rust is besteed. „De ac tiviteiten waren miniem", aldus deze spreker, „terwijl zelfs de bezinningsdag in 't Zwaantje om een mij onbekende reden geen doorgang kon vinden. Wel hadden wij het feest van de arbeid, maar ongeveer de helft van ons leden tal (70) bleek er slechts belangstelling voor te hebben. Penningmeester P. Fase kon ook in zijn financieel jaaroverzicht minder op timistische geluiden ten gehore brengen. De „Dorpse" KAB'ers gaan het nieuwe jaar in met een nadelig saldo. Dit kon tot grote vreugde van de vergaderden niet gezegd worden van die financiën van de „onderafdelingen" Kanunnik van Schaikfonds, Herwonnen Levenskracht en Hulp in Nood. In dit geval konden de respectievelijke penningmeesters ba tige eindsaldi annonceren. Opvallend in dezen was, dat verscheidene leden zich weer spontaan beschikbaar stelden voor het verwerven van gelden ten behoeve van drie laatstgenoemde fondsen in het komende jaar. GEEN BELANGSTELLING Het venijn van deze vergadering zat dus in de staart. Het gehele bestuur bestaande uit bovengenoemde personen, legde het bijltje er bij neer. „Wij voe len er niet meer voor", was het verweer van de voorzitter. „Er werd steeds ge tracht zoveel mogelijk te organiseren, doch er bestond van de zijde der leden weinig belangstelling voor". KAB-lid H. Klerks stond, zoals hij zei MEDISCHE DIENSTEN Leiden en Omgeving Leider .In spoedgevallen nemen waar die artsen Veldhuyzen, Zoeter- woudsesingel 57 b, tel. 20617, Gaas beek, HiOgewoerd 128, tel. 20266, Brand, Zocherstraat 1, tel. 26946, Schaefer, Rijnsburgerweg 11, tel. 50481 en Postel, Witte Singel 69, tel. 23089. Apotheek D. C. Kok. Ra penburg 9, tel. 24807; tandarts A. Remmert, tel. 51067. Alkcmade en Leimuiden De art sen Schürer, tel. 01713-511, Oude We tering en Brinkhorst, tel. 01721-269, Leimuiden. Alphen a. d. Rijn Dkt. J. H. Veenendaal, tel. 2072; Wit-Gele Kruis, zuster Verkuyl, Vlierboomstraat 13. Boskoop Dkt. Pompe, tel. 2038; wijkverpl. zr. de Haan, tel. 2805: Hazerswoude zie Leiderdorp. Hillegom Dkt. A. v. d. Kaaden, tel. 5114; tandarts zie Lisse; Wit-Gele Kruis zr. E. Snellenberg, Maart. Trompstraat 29, tel. 6316. Katwijk Rijn Dkt. J. Bergman, tel. 2921; apotheek Kon. Julianalaan - 18, tel. 4370. Katwijk Zee Dkt. J. C. A. Cle- veringa, tel. 2061; apotheek zie Kat wijk Rijn. Koudekerk a. d. Rijn zie Lei- derd(»rp. Langeraar Dkt. A. M. van Don gen, tel. 01723-101; wijkverpl. Groe ne Kruis voor Aarl ander veen, Hoog- made, Langeraar, ter Aar, Woubrug- ge, Nieuwveen en Zevenhoven: zr. D. Schipper, tel. 01723-364, Zeven hoven. Leiderdorp Dkt. H. Bakema. tel. 01710-24828; wijkverpl. zr. v. d. Leer, tel. 23109. Leidschendam D'kt. Ludwig, tel. 3532, Groene Kruis, tel. 3449, ambu lance Rijkspolitie, tel. 3923. Lisse Dkt. J. M. van Dijk, tel. 3134; apotheek Bollenstreek, Vierkant 223, tel. 3608; tandarts: H. A. Meule- mans, Gladiolenstraat 31, bel. 02530- 4297. Nieuwkoop en Noorden Dkt. B. P. Visser, Noorden, tel. 01724-203; dkt. G. J. Bremer, Nieuwkoop, tel. 01725-103. Nieuwveen zie Langeraar. Noordwijk Dkt. H. Kruyt, tel. 2030; Wit-a-Gele Kruis, zr. Hooy- mans, tel. 3388 of 2524; apotheek al leen De Duinrand. Noordwijkerhout en De Zilk Dkt. K. A. van *'raag, tel. 02533-2385; tandarts zie Lisse; Wit-Gele Kruis Rusthof 1, tel. 2246. Oegstgeest Dkt. H. A. Reterink, tel. 50394; Wit-Gele Kruis, zr. v. d. Kloij, tel. 52126, b.g.g 33773. Riinsbure zie Katwijk Rijn. Sassenheim Dkt. G. L. van Raay, tel. 7777; wijkverpl. zr. Janson, tel. 7680; Groene Kruis zie Voorhout: tandarts zie Lisse. Valkenburg -- zie Katwijk Rijn. Voorhout - Dkt. W. J. Binmema, tel. 02532-7202; Groene Kruis, zr Mevsscn. tel. 02532-77S6. Voorschoter Dkt. F. H. W. Swen, tel. 2356; Gezondheidscentrum, tel. 2177. Warmond Dkt. H. A. G. Walen kamp, tel. 01711-220; Groene Kruis zie Voorhout Woubruege zie Langeraar. Wassenaar De artsen A. F. F. Janse, tel. 3005 en K. de Wit, tel. 2460; Wassenaarse apotheek, Schouw- weg 32, teL 2402. Zwamtr erdam Dkt. G. J. Bre mer, Nieuwkoop, tel. 01725-103. perplex. „Dit heb ik nog nooit meege maakt. Mijn mening is, dat nu de bo dem van de kas is bereikt, het bestuur het zinkende schip wil verlaten. Dit ge tuigt niet van democratie! Juist nu is het een dure plicht van de bestuurders om aan te blijven", zo zei hij. „Door de diverse probeersels is alles op een fiasco uitgelopen, was de heer W van Beeks opinie. „Laten we ons echter spiegelen aan de andere stands- organisaties in de gemeente Hazerswou de. Zij vergaderen soms maar eens per jaar, terwijl de zaken gunstig lopen. De tijd van allerlei feestjes organiseren is heus voorbij! Gaat het bestuur met in achtneming hiervan te werk, dan is hun werkterrein in niet geringen mate ver licht. DRIE STEMMINGEN Niettemin bleef het bestuur bij zijn standpunt: namelijk in zijn geheel af treden. Te meer, omdat er vóór de ver gadering door de leden geen kandida ten voor een te vormen bestuur waren ingediend, werden er vrije verkiezingen gehouden. Als nieuwe bestuursleden werden de in de aanhef genoemde per sonen gekozen, terwijl de heer W. van Beek zich na drie stemmingen (in eer ste instanties verwierf hij zich niet de helft van het aantal adtgebrachte stem men) de voorzittershamer voor de ko mende twee jaren zag toegewezen. Tijdens de rondvraag werden nog on derwerpen als verjaardagsfonds („Geen belangstelling, aldus de scheidende voorzitter), feestavond en begrafenissen aangeroerd. Johannes Passion De culturele commissie ter plaatse zal 0p 12 maart a.s. in de Nederlands Hervormde kerk voor de tweede achtereenvolgende maal een uitvoering van de Johannes Passion van Johann Sebastian Bach verzorgen. Uitgenodigd hiervoor zijn het Residen tie-orkest en het Leids Kamerkoor. Als solisten zullen optreden: de tenor Chris van Woerkom (evangelist); de bas Henk van de Brink (Christuspartij); de so praan Ank Reinders; de alt Beliia Keij- zer. Jan Koot. lid van het parochiële zangkoor in de Groenendijk, zal de te noraria's vertolken, terwijl Henry Blaokman de basaria's ten beste zal ge ven. Hans Schouwman bespeelt het klavecimbel en de Groenendijkse orga nist J. M. Wesselingh begeleidt op het orgel. De algehele leiding berust bij Willem Mizee Uit Leiden. Bejaardensociëteit Woensdagmid dag om 13.30 uur, zullen de leden van de Groenendijkse bejaardensociëteit weer in het Groenendijks parochiehuis bijeenkomen. Op het programma staat een groots opgezet carnavalsfeest. Chroesjtsjov omhelsde Chinese ambassadeur In aanwezigheid van talrijke bui tenlandse diplomaten en verslagge vers lierp Sow jet-premier Chroespt- sjov vrijdag tijdens een receptie in de Russische hoofdstad op de Chinese ambassadeur, Pan Tsoe-Li, af en om helsde hem demonstratief. Op de vraag, of dit het begin was van een nieuwe fase in de betrekkingen tus sen China en de Sow jet-Unie ant woordde Chroesjtsjov ontkennend. Er bestaat al vele jaren vriendschap tussen beide landen, zo betoogde hij. De begroeting tussen hem en de am bassadeur was slechts een voortzet ting van die vriendschap. „De com munistische partijen van China en de Sow jet-Unie hebben samenge werkt, werken nog samen en zullen in de toekomst samenwerken. En ik ver zeker u dat wij, wanneer wij de laat ste schep aarde op het graf van het kapitalisme werpen, dit samen met China zullen doen," zo zei Chroesjt sjov, die kennelijk in een uitstekend humeur was. De communisten in Irak WIE SLAAT DE DEUR DICHT? Onder vele diplomaten in Genève heerst groeiende onrust, omdat de Russische en de Amerikaanse voor zitters, sinds de ontwapeningsbespre kingen dinsdag werden hervat, nog geen aanstalten hebben gemaakt de drielanden-subcommissie bijeen te roepen. Een Amerikaanse woordvoerder deelde gistereh mee, dat de Verenigde Staten nög niet om bijeeniroeping van de commissie hadden verzocht, omdat de beide voorzitters de af spraak hadden gemaakt eerst een al gemene bespreking te houden, waar op een ieder zijn standpunt duidelijk kon maken. Het ziet er echter naar uit, aldus de Amerikaanse woord voerder, dat de Sowjet-Unie niet van plan is mee te werken aan de bij eenkomst van de sub-commissie, ten zij aan haar eisen wordt voldaan. De Russische woordvoerder zei la ter, dat de Sowjet-Unie het stand punt blijft innemen, dat inspecties ter plaatse in het geheel niet noodza kelijk zijn, en dat zij, teneinde de im passe te doorbreken, ingestemd had met twee of drie inspecties. De Sowjetrussische afgevaardigde Koeznetsov heeft op de vergadering van vrijdag gezegd, dat het Westen de volgende stap moet zetten als men wil, dat de onderhandelingen over een akkoord tot stopzetting van kern proeven zullen slagen. TÏians is de beurt aan de Verenigde Staten, aldus de Russische gedelegeerde. In Westelijke kringen werd later gezegd, dat men niet gedeprimeerd was door de „harde" verklaring van Koeznetsov. Naar hun mening zou dit best een taktisché zet van de Rus kunnen zijn. De Brit Bodber zei op de confe rentie, dat Oost en West elkaar in de kwestie van een kernstopverdrag dichter dan ooit zijn genaderd en dat het nu vooral zaak is dat „niemand een deur dichtslaat". De Franse ex-kolonel Gardes, die een belangrijke rol heeft ge speeld in de O.A.S., is in Madrid ge arresteerd, zo is vrijdag uit welinge lichte bron vernomen. Men weet mo menteel nog niet, of de Spaanse auto riteiten hem zullen uitwijzen. Gar des zou een van de weinige O.A.S.- leiders zijn, die zich nog in Spanje bevinden. Twee jeugdige Nederlanders, H. van der S. en A T., zijn gisteren in Graz gearresteerd, toen ze een ruit van een juwelierszaak hadden ver nield en er met juwelen en horloges ter waarde van 50.8000 shilling van door gingen. Ook een inbraak in een banketbakkerszaak wordt aan het tweetal toegeschreven. Een achteloos weggeworpen lu cifer is er de oorzaak van geweest, dat vrijdag de meubelfabriek „Me- vak" van de gebroeders Annevelink te Winterswijk in korte tijd in vlam men is opgegaan. Een aangrenzend woonhuis brandde gedeeltelijk uit. De Beierse bergen hebben in het afgelopen jaar vijftig slachtoffers geëist, zo heeft het Beierse Rode Kruis vrijdag meegedeeld. In de zo mer verongelukte er 43, in de win ter zeven mensen. Bijna 2700 men sen liepen er verwondingen op. De vervolging van de communis ten in Irak duurt nog steeds voort, waarbij leger en politie gezamenlijk acties ondernemen. In de straten van Bagdad werden gisteren nog commu nisten neergeschoten, terwij] sommi ge wijken werden omsingeld en sys tematisch uitgekamd. Er zijn honder den wapens gevonden, waaruit Wes telijke diplomatieke kringen conclu deren, dat de communisten mogelijk zelf van plan waren de regering-Kas- sem omver te werpen en men hen met de staatsgreep van verleden week dus vóór was. Naar schatting 2500 van die 7000 le den van de Iraakse communistische partij bevinden zich nu in arrest. Aangenomen wordt, dat zij samen met de aanhangers van Kassem voor militaire rechtbanken zullen moeten verschijnen. Volgens radio-Bagdad is brigade generaal Majid Mohammed Amin, openbaar aanklager bij het „volksge recht" tijdens het bewind van gene raal Kassem, vrijdag gedood, toen hij trachtte, gekleed als Bedoein, uit Bagdad te ontsnappen. Hij kwam om het leven na een vuurgevecht met politie en leden van de burgerwacht, toen hij zich nadat hij was herkend, in een rivier trachtte te verbergen. In Westelijke diplomatieke krin gen gelooft men, dat de eerste con tacten tussen de Koerden in Noord- Irak en het nieuwe bewind reeds gelegd zijn. De Koerden kwamen twee jaar geleden onder leiding van Moellah Moestafa Barazani in opstand tegen het bewind van Kassem. Na maandenlange bittere gevechten had den zij grote gebieden in het berg achtige Noord-Irak in handen. Ra dio-Moskou heeft intussen de Koer den opgeroepen, de opstand voort te zetten. De nieuwe leiders van Irak willen geen gehoor geven aan de ver langens van de Koerden naar zelf bestuur, aldus de Russische radio. Het dagelijks leven in de Iraakse hoofdstad heeft zijn normale ganj* hernomen. De regering heeft demon straties verboden. Op iedere straat hoek staan echter nog tanks en pant serwagens. De jacht op de „Anzoategui" De jacht op het door Venezolaanse extremisten buitgemaakte schip „An- zoategui", waaraan door Venezolaan se en Amerikaanse oorlogsschepen en vliegtuigen wordt deelgenomen, duurt nog onverdroten voort. Een woordvoerder van het Ameri kaanse ministerie van defensie zei vrijdagavond in Washington, dat Amerikaanse oorlogsschepen vliegtuigen zich in zodanige posities bevinden, dat het schip geen Cubaan se haven kan binnenlopen. Tot dus ver zijn bijna twee miljoen vierkan te kilometer afgezocht. In Caracas verklaarde een woord voerder van de Venezolaanse revo lutionaire beweging, dat de negen le den van het „nationale bevrijdings leger" die zich van het schip hadden meester gemaakt, geen koers naar Cuba zullen zetten, doch naar Bra zilië. Het zou een grove fout zijn om de Cubanse regering in moeilijkhe den te brengen door de Amerikaanse regering een voorwendsel te verschaf fen voor een invasie in of agressie tegen Cuba. Overigens hebben de betrokkenen, aldus deze woordvoerder verder, op dracht gekregen zich zonder tegen stand over te geven als de „Anzoa- tegui" mocht worden onderschept. Mislukte vlucht Drie jongemannen hebben zater dagmorgen een mislukte poging ge daan om van Oost- naar West-Duits- land te vluchten. Zij reden in een auto met volle vaart in op de grens- versperring bij Helmstedt. De beide eerste slagbomen begaven het. In middels had echter de Oostduitse grenspolitie de wagen onder vuur genomen. Tussen de tweede en derde slagboom bleef deze steken. De drie mannen werden uit de auto gehaald en weggebracht. Eén van hen zou gewond zyn. Vrijdagavond is in Cantaura, (Venezuela) een aanslag gepleegd te gen de installaties van een Ameri kaanse oliemaatschappij. Eén der pijpleidingen werd daarbij door een ontploffing vernield. Er vielen geen slachtoffers, doch de materiële schade is groot. ZESTIG VARKENS BU BRAND OMGEKOMEN Bij een felle brand in een schuur van de landbouwer M. A. van'Ros- sum te Warnsveld zijn vanmorgen 48 biggen en tien zeugen in de vlam men omgekomen. De brand is van morgen vroeg om kwart voor zes ontstaan, vermoedelijk door een over verhitte verwarmingslamp. De gehele schuur ging verloren. De eigenaar is tegen brandschade verzekerd. staan, dat de „slag om Duitsland", die de eerste grote slag van een der gelijke krijg zou zijn, niet door de Westerse verbondheden zou worden verloren. In dat geval zou Frankrijk de uiterst belangrijke taak krijgen om een bruggehoofd in Europa te behouden, waar de verbondenen la ter weer zouden kunnen landen", aldus het Franse staatshoofd. adeverzekerd ()nSChUldïg „Franse neutraliteit onbestaanbaar" President generaal Charles de Gaulle heeft in een toespraak, die hij vrijdagochtend bij het bezoek aan de militaire krijgsschool van Parijs tot aldaar studerende offi- vieren heeft gehouden, verklaard, dat neutraliteit van Frankrijk uitgeslo ten is. „Onze wens, om over een eigen kernmacht te beschikken, is een dienst aan onze bondgenoten", aldus de pre? ident. Van gewoonlijk welingelichte zijde wordt vernomen, dat de president ook zei: „Frankrijk behoort tot een bondgenootschap. Alles, wat het doet, berust op deze ene werkelijkheid: het Noordatlantische Verbond". Generaal De Gaulle verklaarde, dat Frankrijks aardrijkskundige lig ging, de geschiedkundige reden van zijn bestaan en zijn politieke aard maken, dat neutraliteit voor het land is uitgesloten. Hij voerde ook aan, dat nationalë onafhankelijkheid ondenkbaar was. wanneer men niet over een eigen kernmacht beschikte. „Er zou in een eventuele derde wereldoorlog geen waarborg be- gevangen Een ex-piloot van de Duitse lucht macht, die tien jaar in de gevange nis heeft gezeten voor een misdrijf, dat hij niet begaan heeft, heeft vrij dag als vrij man de rechtszaal in Milaan verlaten. Antonio Weissteiner uit Bolzano in Noord-Italië werd in 1953 schul dig bevonden aan moord op en be roving van een administrateur van het Duitse leger tijdens de terug tocht van de Duitsers uit Italië op het einde van de laatste wereldoor log. Men had een lijk in de Italiaan se Alphen gevonden en dat geïden tificeerd als het stoffelijk overschot van de administarteur Ernst Gross. Het vorig jaar kreeg de advocaat van Weissteiner nieuw bewijsmate riaal in handen, waaruit bleek dat het gevonden lijk niet dat van de administrateur was. De advocaat verkreeg herziening van het proces. Het hof van appèl bepaalde vrijdag dat de feiten, die aan de beklaagde waren toegeschre ven, niet bestaan. Het gaf bevel Weissteiner onmiddellijk vrij te la ten. Toen het hof zijn besluit be kend maakte, maakte Weissteiner een buiging en zei: „Dank u". AANGEBODEN 2? De Sleutelkoning Bij maken van alle sleutels repareren, veranderen en leveren van elk slot. Haar lemmerstraat 273 (bij de Overdekte), tel. 33958. Le vering aan rijk en ge meente. Zaterdagsmiddags en maandagmorgen geslo ten. Voorzien van de Gena demiddelen der H. Kerk overleed na een lang durig geduldig gedra gen lijden, onze lieve moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder, zuster, behuwdzuster tante CHRISTINA JOHANNA GODDIJN weduwe van Jacobus Hensing eerder weduwe van Wilhelmus Johannes Hensing op de leeftijd van 81 jr. Leiden, 16 februari 1963 Corresp.adres: Suringarstraat 16 De overledene is opge baard in de aula van begr.ass. „Ad Sanctos", Lange Mare 69. Bezoek uren aldaar: zaterdag, zondag en maandag van 3-4 u. en 6.30-7.30 u., dinsdag van 3-4 uur. Rozenkransgebed: za terdag- zondag-, maan dagavond te 7 u. in de aula, dinsdagavond te 7 u. in de kerk. De H.H. Uitvaartdien sten zullen gehouden worden woensdag 20 febr. a.s. in de kerk van O.L.Vr. Hemelvaart en St Joseph (Herensin- fel), de gelezen H. Mis .30 u., ae gezongen H. Mis van Requiem te 10.30 u., waa .a d be grafenis vanuit de kerk te ca. 11.30 u. op de r.k. begraafplaats .Zijlpoort' Divanbedden, wentel- bedden; stalen ledikanten Een pracht collectie tegen de laagste prijzen vindt U bij De Kleine Winst, Haar lemmerstraat 51. Leiden. Te koop: 2e hands da mes-, heren- en kinder rijwielen Alles gemoffeld en onder garantie Riiwiel handel A. Grimbergen Dubbelebuurt 11. Runs ourg. tel 01718—2967 2T Voor aanleg en ider- houd van tuinen, leveran ties van vaste planten, heesters coniferen, flag stones, tegels, rotssteen raszodc mest, grond bloembollen, zoals tulpen narcissen, hyacinthen. cro- cussen, blauwe druifjes, enz. C. L. Mulder, Haar lemmerweg 21. Leiden, tel 20 ">50 2£ Naaimachines. Tijdel. aanb. Importeur biedt aan: nieuwe electr. naaimachi nes met kleine lakbescha diging, van 245.- voor 185 -, 3 jaar garantie. Bel of schrijf, vrijblijvend bezoek aan huis. Verkoopkantoor: Haagweg 172a, Leiden, tel 2? Opgelet Voor f 95 uw hand- of trapnaaimachme elektrisch gemaakt. Com- p.eet met nieuwe motor koffer en blok. Bel of schrijf Vrijblijvend inlichtingen Vei koopkantooi Haagweg 172A. Lelden tel. 32833. Naaimach. occasions: wenstein, Singer en Kohier 45.-, 65.-, 95.-; trap- naaimach. 60.-, 85.-, 1 jaar garantie. Bel of schrijf. Vrijblijvend bezoek aan huis. Verkoopkantooi: Haagweg 172a, Leiden, tel 32833. 2T Grote inboedel! Electri sche kassa, ameublementen mah. secretaire eiken lin nenkasten, opklapbedden. fauteuils, dressoirs, divans, boekenkast, Singer trapma- chine, schrijftafels uitzoeken 7.50, nachtkastjes, bureaus Piuym, Hoogewoerd, koopt inboedels. Tel. 21266. 2T Wasmachines f 135. nog enkele dure machines, iets beschadigd i 155.—: centrifuge. Fa. Dusorwa. Turfmarkt 1-3, tel. 24409 2? Gootstenen, aanrecht- bladen en keukenkasten. feheel pasklaar, erste las materialen, zeer lage prijzen. Jac. Arnoldus e- Zn. Minnebroersgracht 9. 8T Een nieuwe woning? oor al uw lampen' De Lichthal Gratis plaatsen van lampen boven de 20.- Haarlemmerstraat 293 2? Nu een nieuwe lamn uit De Lichthal De groot ste sortering De laagste prijzen De Lichthal, Haar lemmerstraat 293. t. De Overdekte 2T Koopjes. Sjoelbakken v.a. 7.50; trapleren: eiken boekenhanger; kinderslee; keukentafels; werkbankje; gereedschapskistie; bloe- menstandaard voor kamer; spijkerbakken: kl. kruiwa gens (sterk): konijnenhok ken; z.g.a.n. laarzen; onee- reeeld hout; vijlen van alle soorten zagen. Oude Singel 216. 2T Rotan meubelen, wie- en, mandenwerk, koopt J het voordeligst dij Fa. Van der Vaart, Lange Pie- terskerkkoorsteeg 24, tel 30534. Speciaal adres voor reparaties en bekleden van wiegen. 2? Am. grenen vloerdelen; vloer-, kraal- en sponning hout; houten binten; bad- dings; rasters; latten, ra men; deuren ijzeren bin ten; pijpen; stortbakken; closetpotten; houten maga zijnstellingen. Fa. H. de Bolster, Overrijn 8, Leiden bij de Zijlsingel. Volkswagen de Luxe 61, weinig gereden met schuif dak en kunstlederen bekleding, kleur gebroken wit. Fiat 600D 1962, 6 mnd. oud, nog geheel als nieuw, kleur licht groen, volledige uitrusting. Telef. 01719 2820, Noordwijk, Herenweg 21. Bandrecorders, radio's, t.v. Grote sortering Philips bandrecorder, 3 snelheden, Crundig bandrecorder, 3 speakers, groot model en vele andere merken, alles met garantie. Grote sorte ring transistorradio's: t.v., grootbeeld. Nieuwe Rijn 60 2T Mahonie Biedermeier- stoelen; tafels; bijzettafels en fauteuils; secretaires; ladenkastjes; antieke mah. hoekkast; kabinet; koper werk; fraaie schilderijen; kristallen karaffen; mah. bankstel, enz. Inkoop an tiek, enz. Nieuwe Rijn 60, bij hoek Hooigr. tel. 22150. 2? Alt op de Mare 112 Occasions; autokach'! 6 V. compressor: badgeiser 75.-; Electra verfspuit 185.-; milligram weegschaal 25.-; 2 etalage standaards 320.-; tandem 85.-; heren Gazelle rijwiel, trommelrem ver snelling als nieuw 180.-. 'S Hutirt uw auto by auto- •rhuur „Centraal' Opeis en Volkswagens 1962. All- risk verzekerd Hoi racht 71. tel 31607 2T Aangeb.: half febhuari grote gemeubileerde zit- slaapkamer, koud en warm water en verwarming, Leiden Zuidwest. Br. on der no. 7576 bur. v. d. blad. WONINGRUIL Woningrull. Aangeboden riante 3-kamerhoekflat, 5- Meilaan, rondom zon. Gevr.: Huis met tuin, minstens 3 slaapkamers, event, garage in Leiden of omgeving, event, kopen. Brieven onder no. 3646 bur. v. d. blad 2? Aangeb. te Voorburg: moderne 4 k.flat, huur 65.- p.m. Gevr. heel huis te Leiden of omgeving. Br. onder no. 3656 bur. v. d. blad. X Aangeboden: riante be nedenwoning met voor- en achtertuin in Professoren- wijk. Gevraagd: heel huis event met garage. Gene gen in verhuiskosten bij te dragen. Br. onder no. 3636 bur. v. d. blad. 2? Den Haag. Aangeb.: be nedenhuis, kamer enruite, 2 slaapk.. bergk. en grote tuin, vrij uitzicht. Gevr.: 3-4 kamerwoning te Lei den of omgeving. Br. on der no. 3651 bur. v. d. bl. I 2? Biedt zich aan: nette jongen van 16 jaar als bij rijder. Telef. 51298. Brie ven onder no. 3671 bur. v. d. blad 2? Aanhangwagens. H.H. Stucadoors, loodgieters, enz. Wij maken sterke aan hangwagens voor uw be drijf. vanaf 560.- compleet Te bevr.: Hogewoerd 62, telef. 23123, Leiden. TE HUUR 2? Zomerhuisjes t.h met verwarming in div. vakan tiecentra Vóór 13 juli 40% red Aanvr postbus 1251 Amsterdam. 2? Nieuwe auto's zonder chauffeur Taunus 17M Consul, Opel. Rekord: Volkswagen: Anglia. VW- busje met radio. AU-risk verz. Werkhovens garage bedrijf. Maredijk 34 telef 2230032735. Uw adres vooi het hu ren van 1ste klas oruids- toilet compleet met petty coat. kapje, sluier, t.asie en handschoenen in de nieuwste modellen is al leen Fa Sloos. Stille Rijn 11. tel 20868 Trouwnlannen?? Als eerste in Nederland pre senteert „Het gespeciali seerde trouw-autobedrijf' de nieuwste Chryslers Vr inl De lonp Zeemanlaan 12a tel 23055 W Wasmaohineverhuur Edy" voor Leiden er om breken Wasmachines met klok 2 00: centrifuge 1 50 en 1 75: wasmachine? mei centrifuge 3 00 huur voor de gehele week Kan ook eigendom worden Bern h-r kade 23. tel 32039 2? Door onze errote omzet in aanrechtbladen hebben wij thans weer enkele 2e keus aanrechtbladen met kleine schoonheidsfouten. Zaterdag 's morgens is ons bedrijf geopend Jac. Ar noldus, Minnebroersgr. 9. 2? Gevraagd: net meisie voor de huishouding, geh. of halve dagen. Geen schoonmaak. Mevr. Bertel, Morsweg 14, Leiden, telef. 23302. 2? Dagmeisje gevraagd te Wassenaar, vlakbij bus halte De Kievit, in gezin met kinderen. Hulp "oor dag en nacht aanwezig. Pr. werkkring en goed loon. Mevr. v. d. Lugt. Wilhel- minaplein 8, Wassenaar, telef. 01751—8559. 2T Gevraagd: nette zelfst. werkster voor 2 dagen per week. Dinsdag en donder dag. Goed loon. Aanmel den: Pierrot, Juwelier- Horloger. Maarsmansteeg 21, Leiden. <5? Net meisje gevraagd v. halve dagen en 1 hele dag per week. Mevr. v. d. Veen Sweilandstraat 65. War mond. B.z.a. gordiinennaaister. Winkel speciale Drijzen. Br. onder no. 7571 bur. v. d. blad. HTVFRSEN 2? Autorijden leren? Frans Godaijn erkende rij school geeft les in nieuwe Opel. Snelle dus voordeli ge opleiding, ook theorie lessen. Madoerastraat 29, Garenmarkt 5, Leiden, tel 34430. 2? Wij verzorgen a) uw drukwerk tegen zeer scherp concurrerendt pril zen, o.a. visitekaartics, ee boortekaarties, verluvings- kaartjes, huwelijksaank en uw zakendrukweri. enz Prima afwerking, vlotte bediening HaTpa. Vul- oenservice Haarlemmer naast i Hofenk 2? Dierenvrienden opge letl Stichting Amivedi, Den Haag, registreert ook in Leiden kosteloos gevon den en verloren dieren Adres voor opgave; mevr Hovius. Sunngarstr 17, tel. 23558 Dieren kunnen ni worden opgenomen. fS1 Eerste 10 rijlessen voor 47.50. In de nieuwste Dau- phine riedipl instr Theo rieles volg afspraak Erk. bondsautorijschool „Irene" Nieuwe Beestenmarkt 5, Leiden, tel. 25251. b.g.g. 01729—286 Accu, accu, accu, accu, accu. accu, accu, accu, accu. accu, accu, accu. Reeds meer dan 15 jaar, de enige erkende accu- sp :cialist. Groenen, Nieu we Rijn 106, Leiden, telef. 23140. 2? 10 Rijlessen a 00 mi nuten voor 55.- in Peu- gec. 403. Erkende bands- autorijschool Joop Groe- nendiik, Spoorlaan l7, tel. 02532—8611, Voorhout: Morsweg 135, Leiden, tel. 31283. Kredieten tot f 4000.- voor aankoop meubelen, woningtextiel Vraagl gra tis folder Discrete behan deling en zeer lage aflos singen. Postbus 1083 Rot terdam. 2T 12 Lesuren voor 49. Modern lesmateriaa' eedi- plomeerde instructeurs Halen en brengen eiatis rheorieavonden met licht beelden Erkende bonds- autoriischool De Centrale, Veerst.raat 31 Leiden tel. TfiOO (na 19 uur). 7 Gelden beschikbaar zondrj borg voor iedereen. Kant uren van woensdag t.m zaterdag van 10 tot 3 uur of br Adm kant Koe dam. Middelharnisstraat 150b Rotterdam 2? Behangwerk. Wilt U uw kamers laten behan gen? Bel dan eerst 25813 en wij komen kijken en prijs opgeven. Keuze uit 10Ó0 dessins Verfhandel Pelikaan. Pelikaanstr 27 Helpt U mee een kerk bouwen ter ere van Sint Jozef Elk dubheltie is welkom, eiro 227223 A A. J. Buys, bouwpastoor. Leidschendam. 2? Het adres voor alle sierteeltvergunninèen is J. v. Paridon Jz. Noordwij kerhout. Inkoopbetalin" bij het tekenen van het for mulier. Verkoop na over dracht Tel 02533-2205. Het telefoonnummer voor uw huweliiksrepor- tage is 01715—353 Foto va Bemmelen. Zoeter- woude Sierteelt. Het adres voor in- en verkoop, huur en verhuur van alle sier teeltvergunningen. ook alle inlichtingen hierover J. Elstgeest. Roelofarends- veen. tel 01713—291. 2T Accu's? Acifit voor service en garantie n be grip Nu verlaagde prijzen, 'evisie overhodig Vraag uw handelaar of bel Acifit Leiden 24850 daq en nacht. Acifit accu-service. Hoge Rijndijk 165 Zoeterwoude bij Leiderdorp Voordeel voor U. Zijn uw stoelen, fauteuil of bankstel in versleten staat, geen nood Wij stofferen, repareren, overtrekken lijmen in onze eigen stof- feerderij Van der Berg, Gerrit Doustraat 1-2, tel. 34824 Trompstraat 66 2? Er is maar één Van der Berg. die in eigen stoffeer- derij stoffeert, repareert, overtrekt, lijmt, Gerrit Doustraat 1-27, tel. 34824. Trompstraat 66 2T Huwelijk. Nette r.k. weduwnaar, 57 jaar, zoekt kennismaking met r.k. vrije vrouw of jonge wed., 1 kind geen bezw. Foto op erewoord retour. Br. onder no. 3668 bur. v. d. blad.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 5