WELKE FILM DEZE WEEK? KOSTELIJKE KOMEDIE VOOR LEDEN NED. POLITIE BOND, LEIDEN Burgerlijke Stand lekker en gezond MarkthprirRten Weerbericht Het weer in Europa pauze puzzel puist ZATERDAG 16 FEBRUARI 1963 DE LEIDSCHE COURANT PAGINA 3 AMATEURTONEEL OP ZIJN BEST Het is een goede gedachte geweest van de toneelgroep van de Ned. Po litiebond afd. Leiden om evenals vo rig jaar haar leden te vergasten op een klucht. De groep meent, overi gens terecht, dat op een feestavond geen „zware" stukken met een be klemmende tendens gebracht mogen worden. Langs andere wegen kan men hiervan voldoende kennis ne men. De heer L. Algra, voorzitter afd. Leiden, heette eenieder van harte welkom, in het bijzonder oud-com missaris R. J. Meyer, afgevaardigden van de zus ter-organisaties, ere-leden en gepensioneerden. Hij bracht bij voorbaat dank aan de acteurs en ac trices voor de zeer vele moeite, die zij zich getroost hebben om deze avond zo sterk mogelijk naar voren te komen. Hij ging nog even in op enkele sociale problemen en deed dringend beroep op de leden colle ga's zoveel mogelijk te organiseren. „Alleen wanneer wij één front vor men, kunnen wij de problemen het hoofd bieden", voorzitter L. Algra. „Je moet er niet mee spelen" Dit was de titel van de klucht, waarvoor nu het doek opging Het was een komedie van het allerbeste soort met een sterke teksten verras send veel originele woordspelingen. Het verhaal gaat over een jongeman die door een verre tante uit Amerika in de gelegenheid gesteld te studeren voor advocaat. Het zal hem aan niets Predikanten tijdens de bezinningsreek In de acht parochies van Lei den, Oegstgeest en Leiderdorp verzorgen de volgende paters de prediking tijdens de Week van Geloofsvernieuwing: H. Lodewtfk: Th. Berkhout, Redemptorist, Amsterdam. Damascenus Boef, Franciscaan, Woerden. H. Leonardus: C. van Wunnik, Priester van het H. Hart, Dordrecht. G. Oostvogel, Dominicaan te Zwolle. H. Petrus: Jac. de Rooy, Jezuiet, Nijrn. Pius Huigen, Dominicaan, Rot terdam. A. Warmerdam, Redemptorist, Wittem (L.). O.L.Vr. Hemelv. en St. Jozef: H. de Vries, Oblaat van Maria, Cuijk. Drs. Joannes Bosoo, Capucijn, Helmond. A. Bogers, Redemptorist, Den Bosch. Onbevl. Ontv. (Hartebrug): Eusebius Peters, Augustijn, Cu- lemborg. Paschalis Brom, Franciscaan, Woerden. Th. de Caluwé, Redemptorist, Roosendaal. H. Antonius: B. Morak, Redemptorist, Roo sendaal Medardus Woestenburg, Fran ciscaan, Woerden. O.L.V. Onbevl. Ontv. (Meerb.): L. Hennning, Redemptorist Roermond. Everardus Zwanenburg, Passio- ndst, Mook. H. Willibrordus (Oegstgeest): F. Hafkemeijer, Redemptorist, Den Bosch. Callixtus Herraets, Augustijn, Amsterdam-N. C. Evers, Priester van het H. Hart, Dordrecht. ontbreken, financieel gezien. Maar na zijn studie zal hij moeten trouwen met een schatrijk meisje, met een bruidsschat van een half miljoen gulden. De verdere conditie luidt dat hij zich tijdens zijn studies niet mag inlaten met andere meisjes. Er was stof genoeg voor de meest fantastische complicaties. Het doet ons genoegen te kunnen zeggen, dat het gezelschap volkomen was opge wassen tegen iedere situatie. Met veel vaart en verve bracht zij het stuk op de planken. G. A. N. Corne- lisse, die de hoofdrol vervulde en eveneens tekende voor de regie, von den wij genuanceerd spelen en zeer sterk in het „loslaten" van zijn ko mische teksten. Casper, zijn vriend door G. C. Klay en Angelique, de huishoudster gespeeld door mevrouw M. W. S. Bor-Leenheer: ruim vol doende. Lilian door mej. H. W. v. Duuren en Zoezoe, gespeeld door de gaste mevrouw L. de Jong-de Haas: volkomen thuis in hun rollen. „No taris Appelman" door de routinier M. van Dijk: een kostelijk typetje, waar hij uithaalde wat erin zat. De klei nere rollen van stroper door K. Klin geier en de wasvrouw van mevrouw A. Lodema-Mol: juist gekozen. Na bovenstaande hoeven wij niet meer te vertellen, dat de zaal met. volle teugen genoot en iedere dolko mische scène met een bulderend ge lach honoreerde. Bij het slot dreunde de Burcht op haar vesten door het klaterende applaus. Voorzitter L. Algra, die bij voor baat enige clementie vroeg voor de debuterenden kunnen wij zeggen niet te weten wie voor het eerst op de planken stonden. Namens ie zaal bracht de voorzit ter dank voor het voortreffelijke spel en vond dat een traditie voortgezet was. De traditie alleen maar goede stukken te brengen. Speciaal dankte hij de heer M. van Dijk, die deze avond zijn laatste rol vervulde. Na 17 jaar op de „Bühne" gestaan te hebben, meende hij zich nu terug te moeten trekken. Buiten klingelde het carillon door de vroege ochtend. De ijle klanken begeleidden de leden naar huis. Na het stuk hébben zij nog gedanst op muziek van het orkest „The Cornets" o.l.v. Ben Blankensteyn, onder het toeziend oog van dansmeester J. Al- phenaar. Geboren: Reina Hendrica Cornelia, d. v. G. Korsuize en E. Joffer; Gerritje, d.v. W. Bloemers en W. H. P. M. Kars- sen; CorneLis Hendrikus Jacobus z.v. H. J A. Hilders en A. I. H. Leune; Jacque line Johanna Maria, d.v. J. Verwoerd en C G. Marijt; Petrus Gabriël, z.v. A. La- terveer en J. Gressie, Ingrid Louise, d. v. N. L. van Welzenis en A. Schreuder, Lucas Augustinus Bonavemtura, z.v. A. P M. van der Veek on W. M. Frans- 9en; Maria Catharina, d.v. D. Denne- man en H. G. Schouten; Sandra Clasi- na Jannejte Maria, d.v. H. W. Kleyn en M. B. Blokker; Marion Cornelia Petro- nella, d.v. R. J. Struive en C. G. van der Poel. Overleden: M. Bloem, 8? jaar, man; P Parlevliet, 68 jaar, man.; D. Haasnoot, 79 jaar, man; D. C. Snitker, 83 jaar wed. van E. W. Schram; W. H. van Mourik, 83 jaar, man. BRIDGECLUG „DE SLEUTELS". De eindstand na de twee laatste ronden van de parencompetitie is als volgt; Groep Zwart: (Hoofdklasse). 1. KuytEldering 2095 p. (clubkam pioen paren). 2. Biesot—Plouvier 2918 p. 3. Vrijenhoekv. Helvert 1987 p. 4. Echtpaar Tijsen 1978 p. 5. Echtpaar De Vrind 1949 p. 6. Dames Sierv. Zijl 1904 p. 7. Klinkenberg Smittenaar 1873 p. 8. v. Klaveren v. Leeuwen 1869 p. 9. RibJanson 1851 p. 10. RobbersDe Vries 1818 p. 11. Mevr. en de heer Hartloff 1794 p. 12. v. d. Burgv. 1. Sande 1788 p. 13. SelierKoning 1748 p. 14 StaalduinenVogel 1536 p. Groep Wit. (Ie klasse): 1. de Jon% Bloemhof 2075 pnt. Clubkampioen le klasse); 2. Middelham-Lepelaar 2054 pnt; 3. v. d. Steen-Kappers 2031 pnt; 4. Kop-Blansjaar 2008 pnt; 5. De Vries-Lodder 1090 pnt; 6. Beugels- dij k-Bon 1903 pnt; 7. Barnard-Ooms 1871 pnt; 8. v. d. Meulen-Duinveld 1867 pnt; 9. Engels-Vogel 1866 pnt; 10. dames Bernard-Bon 1823 pnt; 11. Ravenswaay-Klaases-Lie 180<8 pnt; 12. mej. Duinhoven-Jansen 1790 pnt; 13. Rijnsburger-Oele 1843 pnt; 14. echtp. v. Kempen 1560 pnt. Volgende week wordt begonnen met het clubkampioenschap viertal len. Leidse Agenda ZATERDAG 16 FEBRUARI Kunst en Genoegen Uitvoering, 8 uur, Stadsgehoorzaal. Ons Grunnegerland Toneel, 8 uur, in Den Burcht. Ned. Bond van Mil. Oorlogsslacht offers Jaarvergadering, 3 uur, in Doelenkazerne. K.A.B. Leonardus en Antonius Carnavalsviering 8.30 uur. Boshof, Hoflaan achter no. 74 en 76. De Senior. - Reünie oud-leerlingen Titus Brandsma-Ulo. 8 uur. Stadsge hoorzaal. ZONDAG 17 FEBRUARI Rijksmuseum voor Volkenkunde „Mijn eiland is maar klein", een film over Japan, ingeleid door drs. C. Ouwehand. Aanvang 3 -uur. MAAND G 18 FEBRUARI K O Nieuw Rotterdams To neel: „Medea" en „Damesorkest", 8 uur, Leidse Schouwburg. Groninger kustvaart Lezing, 19.30 uur, Kleine Burcht. WOENSDAG 20 FEBRUARI Natuurvriend Vergadering, 8 uur, in Kleine Burcht. Mij. voor Tuinbouw en Plantkun de Ledenvergadering, 8 uur, in Geref. Jeugdhuis, Breestraat 19. VRIJDAG 23 FEBRUARI K O „Het strafproces", opvoe ring van een rechtzitting, o.l.v. prof. dr. J. M. v. Bemmelen, 8 uur, Kan tongerecht. ZATERDAG 23 FEBRUARI Kon. Ned. Nat. Hist. Ver. Ex cursie Dierenpark, Wassenaar. Ver trek 13 10 uur van Stationsplein. Litteris Sacrum „Graniet", 8 uur, in Leidse Schouwburg. Nut en Vermaak KarnavalsVie- ring, 9 uur, Den Burcht. APOTHEKERSDIENST Geopend voor spoedeisende geval len: Centraal Apotheek, Breestraat 74, tel. 20552. Apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp is ge opend. BIOSCOPEN De films in de week van 1522 fe bruari zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: Botsende jeugd", 18 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: „Leef nu - betaal later", volw. Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: „De langste dag", 14 jaar. Dagelijks: 2.30 en 8.00 uur. Studio: „De overval", alle leeftijden. Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon. „Jessica", 18 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: „Dreigend tromgeroffel; 14 jaar Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. (Advertentie) REX „Dreigend tromgeroffel" is het signaal van de Indianen, die destijds in Arizona rondzwierven en er iets op tegen hadden, dat de bleek- gezichten rond dartelden op hun (van de Indianen) grondgebied. De Amerikaanse militairen dachten daar anders over en zo werd het een voortdurend gevecht, waarbij over en weer harde klappen vielen. Dat alles wordt in het filmverhaal nog gecompliceerder door de komst van een beeldschone dame, die relaties blijkt te hebben met twee van de Amerikaanse officieren. Dat geeft narigheid, rivaliteit en wanhoops daden en -tenslotte leidt dat tot het sneuvelen van één der officieren. Wie nu denkt, dat de ander vrij spel heeft, vergist zich, want hij loopt 'n blauwtje. Een avontuurvolle film voor 14 jaar en ouder. LUXOR heeft „De langste dag" (de invasie in Normandië) wederom geprolongeerd. Toegang 14 jaar. STUDIO komt nog steeds met de Nederlandse vezetsfilm „De over val". Voor alle leeftijden. LIDO „Leef nu betaal later" is een satire op de huurkoop van luxe artikelen. Een gladde verkoper wordt dagelijks op pad gestuurd om met behulp van een mooi praatje arge loze vrouwen de produkten van een afbetalingszaak aan te smeren. Dat pakt voor de slachtoffers meestal verkeerd uit, maar dan is de hand tekening op het huurkoopcontract al een garantie voor de winst van de firma èn de provisie van de ver koper. Die laatste is in zijn privé- leven ook maar een sukkelaar: zelf tot aan zijn nek in de schulden. Regisseur Jay Lewis kent de el lende van de koop op afbetaling. Al heeft hij van zijn film een klucht ge maakt, de vaak trieste gevolgen van deze opgedrongen koperij heeft hij niet overgeslagen. Hij toont een stukje van de keerzijde van de wel- vaartsmedaille; de normale levens behoeften zijn vervuld en met de paar gulden over gaan velen ondoor dachte dingen doen. Zijn film is dan ook zeker te beschouwen als een aanklacht tegen sommige afbetalings huizen. Wettelijk kan men ze niets maken, maar op zijn minst plegen zij een oneerlijke handel. Men kan deze film verwerken als een klucht zondermeer, maar even aandacht voor hetgeen Lewis achter die grappenmakerij vertelt, zal de ogen van sommigen misschien ope nen. Details, die het ongeregelde liefdesleven van de mannelijke hoofd persoon behandelen, noopten de KFC zeer terecht tot voorbehoud aan vol wassenen. TRIANON Jessica, een blonde, ranke fee, heeft haar naam gegeven aan de zonnige en kluchtige film, die deze week in Trianon vertoond wordt. Een Siciliaans dorpje raakt danig in opschudding wanneer de jonge Amerikaanse weduwe Jessica ten tonele komt en zich vestigt als vroedvrouw in het dorp. De mannen raken verblind en vergeten hun vrou wen; de vrouwen verteren van ja loezie, omdat zij hun greepop de heren dreigen te verliezen. Het gaat flink botsen. De mannen lopen ach ter Jessica aan, maar krijgen geen kans. De vrouwen nemen wraak en besluiten tot een huwelijksstaking. De pastoor, Maurice Chevalier, redt uiteindelijk de situatie. Een opper vlakkig verhaaltje, maar door de vrolijke vondsten toch wel te genie ten. Maurice Chevalier speelt een grap pige rol in het verhaal, hoewel niet erg origineel, want de pastoor heeft te Don Camillo. Na de korte beschrij ving, die wy gaven zal het duidelijk zijn, dat aan het verhaal enkele kantjes zitten, die slechts moreel te verwerken zijn door personen met onderscheidingsvermogen boven de 18 jaar. CASINO De jeugd van de Ver enigde Staten kan ze wel eens bruin bakken, 'n Nuchter Hollander vraagt zich echter af of zij ze zo donker bruin uit de oven laat komen, als dit in de film „Botsende jeugd" getoond wordt. Wijlen James Dean, het idool van de teenagers enige jaren geleden, speelt in deze „Botsende Jeugd" een sterke rol van de jongen, met een va der zonder wil en albedil van een moeder, die voortdurend weer in moeilijkheden geraakt, omdat hij vooral niet het voorbeeld van zijn vader wil volgen en geen lafaard wil zijn. Op de High School, waar de jon gen als nieuweling terecht komt wordt zijn moed al dadelijk op de proef ge steld. De beelden, die op het doek komen in de krachtproef tussen de nieuweling en de „gang" van de school, die hem wil testen zijn adem benemend. Ook de kleur speelt in deze beelden een rol. Regisseur Ni cholas Ray toont zich hier van zijn beste zijde; ook in de eerste scènes welke zich in een politiebureau af spelen. Na een race met twee gestolen auto's echter, die voor één der kna pen met de dood in het ravijn ein digt, verliest de film aan waarach tigheid, omdat het verhaal te véél tegelijk wil vertellen. De toeschou wer valt van de ene sensatie in de andere. De geschiedenis wordt al te botserig. Natalie Wood („Maria" in West-Side-Story) speelt ook 'n hoofd rol in „Botsende Jeugd". Toegang 18 jaar. De staatssecretaris van O. K. en W., mr. Y. Scholten, heeft aan dr. C. Kruyskamp, Rapenburg 49, de op dracht verleend tot het verzorgen van een uitgave van Bredero's „Rod- drick ende Alphonsus". Door het ministerie werden in het geheel vijf opdrachten gegeven op het gebied van de literatuur-historie. BEIRSOVERZICHT VAN VRIJDAG In een zeer stille markt heeft 't Dam rak vandaag bij de opening 'n nau welijks prijshoudende tendentie voor de hoofdfondsen te zien gegeven De koersverliezen waren van weinig be tekenis. Kon. Olie had hiervan nog het meest te lijden op 165.50. De vorige slotkoers was 166.30. De on rust in Venezuela werkt remmend op een hausse-stemming voor aan delen Kon. Olie. De Kon. Shell- groep heeft grote belangen in Vene zuela. Evenals gisteren eiste ook van daag de Philipshoek de meeste aan dacht voor zich op. Na een opening op 154.20 steeg dit fonds als ge volg van aanhoudende kooporders tot 155 De vorige slotkoers was 154.60. De stukken verlieten de markt op circa 154.80. Unilevers gaven veertig cent prijs op 144.90. AKU opende twee punten lager op 455, doch trokïcen daarna aan tot 456V«. Hoogovens hielden zich van daag goed op 542, min één punt. De belangrijke winstdaling, alsmede de minder gunstige vooruitzichten bij de Dortmund hoerder, waarin Hoog ovens ^rote belangen heeft, «varen niet meer van invloed op de koers van de Hoogovenwaarden. In Wallstreet hadden de staalaan- delen donderdag de wind goed in de zeilen op de gunstige vooruitzichten van de staalmaatschappijen. De om zet op de Newyorkse beurs van 5.640.000 aandelen, betekende de grootste in 1963. De Nederlandse hoofdfondsen konden zich op de Newyorkse beurs moeizaam hand haven. Unilever sloot er iets lager, evenals KLM. De Westduitse beur zen gaven vandaag koersverbeterin- gen te zien. Ook gedurende de verdere beurs- duur bleef de activiteit voor de hoofdfondsen zich beperken tot de Philipshoek. Koersveranderingen van enige betekenis kwamen in de in ternationals niet meer voor. Verge leken met de slotkoers van de vo rige week, boekte AKU deze beurs- week een koerswinst van circa elf punten. Daarentegen daalde Hoog ovens circa 14 punten. Philips ver beterde circa vijf, Unilevers ruim twee gulden. Kon. Olie echter moest een kleinigheid prijsgeven. In de lokale afdelingen werden aandelen Simon de Wit, waarvoor de laatste weken een groeiende be langstelling bestaat, wederom iets ho ger op 281 geadviseerd. Ook Veree- nigde Glas en aandelen Figee kre gen een hogere adviesprijs. Aande len Amsterdamsch Bank en die van de Roterdamsche Bank noteerden vandaag ex 14 en ex 17 procent di vidend respectievelijk. LISSE BUITENGEWONE VERRASSING VOOR „GEBRS. SPAARGAREN" Het is alom in den lande bekend geworden, dat de vier heren Spaar garen, die een mannenkwartet vor men en overal hun liederen zingen in bijzondere kerkdiensten evange lisatie-avonden, om hun werk zeer gewaardeerd worden. Ze zingen in Friesland en Zeeland, in het westen en het oosten en ze maken vaak zeer verre autotochten! Daar was laatst iemand, die onbekend wil blijven, getuige van en zag de vier gebroeders bij een kerkgebouw uit een kleine auto stappen na een verre reis. De heer vond dit iets onmogelijks om vol te houden om n.l. met zo'n klei ne auto zulke reizen te maken opge pakt als haring in een ton. De Gebrs. Spaargaren werd na en kele dagen een wagen getoond wel ke voor hen geschikt was. Later bracht die mijnheer zelf de grote Amerikaanse „Plymouth" naar Lisse en bood deze de Gebrs. Spaargaren aan uit sympathie voor hun mooie werk. WARMOND FEEST BU „ST. AGNES" Ondanks hot slechte weer mocht de jaarvergadering van d« retraite- vereniging St. Agnes een grote be langstelling genieten. De plaateen in ,,'t Trefpunt" waren nagenoeg allen bezet en dat stemde het bestuur ui teraard tot grote tevredenheid, iets dat door de presidente, mevr. Van der Zalm-Langezaal dan ook niet on der stoelen of banken werd gesto ken. Een keurig verzorgd jaarverslag van secretaresse mevr. Flint-De Wolf bracht aan het licht dat de vereniging momenteel 391 leden telt. Tot leden van de kasoommissie wer den benoemd mevr. Kortekaas-Laros en mevr. Versluys-Verbeek. Periodiek aftredend in het bestuur was mevr. De Vroomen-Lommerse die werd her kozen. Er zal een enquête onder de leden gehouden worden betreffende de on derwerpen voor de recollectie-avon den. Verder zal er dit jaar een re collectiedag of een retraite gehou den worden in Noordwijkerhout en in verband met het jubileumjaar, de vereniging bestaat n.l. 25 jaar, wer- •den door de presidente vooral de jon geren hiertoe aangespoord. Ter gele genheid van het 25-jarig bestaan zal vooraf een triduum worden gehou den. Op 1 maart zal er over de gehele wereld een gebedsdag worden gehou den. De presidente spoorde aan om toch vooral, daar de vereniging een geestelijke vereniging is, hierbij ver tegenwoordigd te zijn. Tenslotte werd nog bekend ge maakt dat nieuwe leden zich na af loop op konden geven. Na de pauze voerden elkele leden een toneelstukje op, dat een groot succes was. De spelers ontvingen hiervoor een presentje. Ook het rad van avontuur werd weer op vaardige wijze bediend door mevr. Flinit en de vele prijzen vonden gretig hun weg onder de aanwezigen. OEGSTGEEST Benoemd Bij beschikking van de staatssecretaris van O. K. en W., mr. Y. Scholten, is de heer K. van Baaren benoemd tot lid en voorzit ter van de regelingscommissie voor de staatsexamens voor de danskunst in 1963. ZOETERMEER K.A.V. De KAV heeft dit jaar de vastenavond vroeger gevierd dan andere jaren. De viering vond plaats in het parochiehuis. Bij de opening deed de voorzitster mevr. P. Smits- Gouweleeuw enkele mededelingen en kondigde aan dat de jaarvergadering zal plaatsvinden op 19 maart a.s. Hierna werd een aanvang gemaakt met de vrolijke avond. De stemming zat er al spoedig in waaruit eens te meer bleek, dat het bestuur een keu ze had gedaan bij de samenstelling van het feestprogramma. Het spel „Zoek de zin op" viel wel bijzonder in goede aarde. Natuurlijk was er ook voor traktatie gezorgd. Een geslaag de avond, die naar de zin van de leden veel te snel voorbij gegaan was. LEIMUTDEN Schaatswedstrijden. Twintig deelnemers, allen inwoners van Lei- muiden, streden gistermiddag onder grote belangstelling om de burge meester Kammenga-trofee op de ijs baan „Nut en Vermaak". Het was 'n zeer spannende wedstrijd. Er werd fel gereden, maar er waren ook en kele valpartijen. Toen de strijd was beslist ontving de heer M. de Bult uit het Tuindorp uit handen van gemeente-secretaris, de heer J. W de Ren, die tevens voor zitter is van de ijsclub „Nut en Ver maak", de mooie trofee van winter 1962-1963. Hij sprak er zijn leedwe zen over uit, dat burgemeester Kam men ga aan het bed gekluisterd is en hij wegens de griep deze béker niet kon aanbieden. Ook. aldus de heer De Ren. kon de wethouder de heer C. A. W. Buickx om dezelfde reden niet komen. De tweede prijs ontving Jan Hoogenboom; de derde Gert van der Hoorn; de vierde Henk Turk en de vijfde prijs kwam in handen van Henk de Rijk. De voorzitter zei, dat ijs en weder dienende, zaterdag 16 februari aanstaande, een prikslede- wedstrijd voor volwassenen zal wor den gereden. LEIDSCHENDAM. 15 febr. Eieren - Ter markt waren aangebracht 74.300 kipeieren. De prijzen waren voor: 4300 eieren no. 0 18.55—19.65. 10.400 eieren no. 1 18.0018.85, 29.400 eieren no. 2 17.35—18.60. 14.800 eieren no. 3 17.20- 18.10, 11.800 eieren no. 4 17.00—17. 1900 eieren no. 5 16.8017.15, 500 eieren no. 6 16.50—16.60, 900 kneus I 14.25— 14.65, 300 kneus II 16.80. LEEUWARDEN. 15 febr. Kaas (in f per kg). Commissienotieringen: Goudse kaas 2.11, Edammer kaas 2.00, Broodkaas 2.02, Handel: goed. TER AAR, 15 febr. Groente Witlof I 1.13—1.22, idem 2 0.92—1.11, idem af wijkend 0.820.89, idem stek 0.330.65, Spruiten A 0.90—0 94, idem B 0.76—0.79, idem afwijkend 0.41, Uien 0.20 alles per kg. R.A.-VEEN, 15 febr. Bloemen Blauwe druifjes 4069, Anemonen 1.40 1.85, Narcissen Early Glory 1.001.39, Carlton 1.05—1.36, Buxton 90—1.20. Gol den Harvest 1.201.31, Tulpen. Hille- garde 1.40—1.55, Bellona 1.P0—2.20, Br. Star 1.00—1.23. Preludium 1.40—1.80, Wintergold 1.301.75, Rose Copland 1.70 -2.30, Early Queen 1.15—1.55, White Sail 1.502.20, Apeldoorn 2.40—3.30, Karei Doorman 2.502.90, Crown Impe rial 1.201.60, Lustige Witwe 1.602.20, Edith Eddy 1.80—2.20, v. d. Eerden 1.70 —2.20, Paul Richter 1 90—2.80, Roland 1,80—2.20 p. bos, Am. Anjers Sim rose 44-67, Sim Rood 38-63 p. at. (Medegedeeld door het KNMI. Geldig van zaterdagavond tot zondagavond. Opgemaakt te 11.15 uur). VORST Half tot zwaar bewolkt, maar slechts hier en daar wat lichte sneeuwval. Zwakke tot matige noordooste lijke wind. Lichte, in de nacht plaatselijk matige vorst. De weerrapporten van hedenmorgen 7 uur luiden: max. min. HELSINKI geh. bew. —9 —10 STOCKHOLM geh. bew. —7 —9 OSLO onbew. 5 12 KOPENHAGEN sneeuw —3 —4 ABERDEEN geh. bew. 2 —1 LONDEN geh. bew. 2 0 AMSTERDAM sneeuw 1 3 BRUSSEL mist 1 —1 LUXEMBURG mist 1 0 PARIJS geh. bew. 4 3 BORDEAUX regen 12 5 GRENOBLE geh. bew. 8 3 NICE regen 9 5 BERLIJN zw. bew. 0 —3 FRANKFORT 1 regen 1 —1 MUNCHEN zw. bew. —4 —8 ZURICH zw. bew. 2 6 GENEVE sneeuw 5 1 LOCARNO sneeuw 6 0 WENEN geh. bew. 0 7 INNSBRUCK zw. bew. 2 —10 ATHENE 1. bew. 15 8 ROME h. bew. 9 2 AJACCIO regen 8 5 MADRID geh. bew. 8 9 MALLORCA h. bew. 14 9 Morgene: Sexagesima (de „zestig ste" dag voor Pasen). Mis: „Exsur- ge Sta op, waarom slaapt Gij, Heer?" (uit psalm 43). DE SLAPENDE GOD. De vrijpostigheid van de psalmist om God te vragen, waarom Hij slaapt en daarmee opent mor gen de mis is een houding, die „laten we eerlijk zijn" alle mensen van alle tijden in sombere omstan digheden begrijpen en delen. Zij zul len de vraag meestal niet durven uit spreken, zeker niet in zulke krasse termen, maar denken des te meer! Deze wanhoopswekroep uit het Oude wordt in het Nieuwe Testament her haald. „Zij staken van wal; en on der de vaart sliep Hij in". O.L. Heer sliep zo diep, dat Hij niet merkte dat de schuit met man en eventuele mui zen dreigde te vergaan. De storm werd gestild, maar op de verwijtende vraag, waarom Hij in het uur van nood sliep, antwoordde Christus met een eveneens verwijtende en (nou ja!) uitdagende wedervraag: „Waar is uw gelóóf?" Of zoals ergens an ders in het Oude Testament staat: „Meende ge dat Ik u niet zag, omdat ik Mijri ogen niet opsloeg?". God vraagt een wakker geloof, ook als wij ons afvragen, waarom Hij schijnt te slapen. Het is het geloof, ons eigen leven in God, dat bij de schip breuk wordt gered. Oplossing no. 521 Hor.: 1 do, 3 ido, 6 of, 7 minaret, 11 Karei, 13 in, 15 pa, 16 nona, 17 raak, 18 Se, 20 Ne, 21 manie, 25 melodie, 27 ha. 28 kea, 29 ski. Vert.: 2 om, 3 Ina, 4 darm. 5 ore, 6 Ot, 8 ik, 9 el, 10 winst, 12 rakel, 14 Noë, 15 pan, 19 gnoe, 21 m, 22 alk, 23 Ida, 24 ei, 25 ma, 26 es. „Wü parkeren onze wagen voor de stad en rijden, danr met de fiets verder. Is dat soms ook al verkeerd?" Gistermorgen ls weer een zieke per helikopter van Ameland opgehaald en naar een ziekenhuis in Leeuwar den gebracht. Het was de 57-jarige J. Kooiker uit het plaatsje Buren. De heer Kooiker was de vijfde pa tient van dit speciale vervoer ge bruik heeft moeten maken. De „Beaver"-vliegtuigen van de vliegbasis Leeuwarden hebben van daag vluchten naar het eiland ge maakt. Zij hebben 36 personen naar Ameland overgebracht, waaronder 'n aantal leerlingen die het weekeinde thuis willen doorbrengen. 13 perso nen werden naar de vaste wal ge bracht.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 3