V, 15 FJSbriUARI 1963 DE LE1DSCHE COURANT PAUINA 5 Nauwere samenwerking tussen ANWB en KNAC door gecombineerde diensten BEHOUD VAN BEIDER ZELFSTANDIGHEID Delegaties uit het dagelijks be stuur van de Koninklijke Nederland- sche Automobiel Club hebben gedu rende de afgelopen maanden hun be sprekingen teneinde te geraken tot een efficiënte vorm van samen werking, met behoud van beider zelf standigheid voortgezet. De bespre kingen, die zijn gevoerd een sfeer van openhartigheid en wederzijds be grip, hebben geleid tot een reeks van concrete resultaten. In feite zullen nog voor het sei zoen de administratieve taken van de KNAC door de ANWB op zich worden genomen, waardoor voor de KNAC aanzienlijke besparingen zul len worden bereikt, die de service van de KNAC ten goede komen. Het gehele scala van algemene dienst verleningen, zoals die in meer of mindere mate zowel door de ANWB als door de KNAC tot dusverre wer den verricht, zal in de toekomst voor de leden van de beide organisaties door de ANWB worden verzorgd. Dit betekent, dat de kantoren van de KNAC in Amsterdam en Arnhem worden opgeheven, evenals de agent schappen van deze organisatie (in totaal een zestal). Leden van de KNAC behouden hun gratis service zoals ze die gewend waren, maar kunnen voortaan hiervoor boven dien terecht in de 23 vestigingen van de ANWB in het gehele land, de grenskantoren inbegrepen. Het secretariaat van de KNAC blijft gevestigd aan de Sophialaan 4 in Den Haag, doch anderzijds zullen hier ook ANWB-leden voor hun voor lichting en het aanvragen van dienst verleningen terecht kunnen. Dit houdt in, dat het huidige bijkantoor van de ANWB voor de Haagse bin nenstad aan de Parkstraat 22 kan worden opgeheven. De KNAC-ser- vice zal dus t.a.v. de algemene facet ten geënt worden op die van de ANWB. Het KNAC-lidmaatsohap Wilson leider der Labourpartij Tot leider van de Britse Labour partij is donderdagavond gekozen de 46-jarige Harold Wilson, die 144 stemmen verkreeg tegen 130 stem men die de plaatsvervangende La- bourleider George Brown op zich verenigde. Brown was als zodanig opgetreden na de dood van Hugh Gaitskell. Met zijn overwinning maakt Wil son een goede kans binnen anderhalf jaar premier van Engeland te wor den. Afrikaanse studenten verlaten Bulgarije Blijkens berichten in de Ghanese pers neemt de regering in Accra .pas sende maatregelen' in verband met de ongeregeldheden in Sofia, waar bij Afrikaanse studenten waren be trokken. De .Lhanaian Times' schreef dat in afwachting van nadere berich ten over deze kwestie alle Afrikanen „geschokt en verbolgen" zullen zijn over het gebeurde. Het blad voegde hieraan toe. dat geheel Afrika „vast beraden gekant is tegen rassenvoor oordelen, waar deze zich ook voor doen". Volgens in Wenen uit betrouwbare bron ontvangen berichten heeft het Bulgaarse ministerie van onderwijs aan alle Afrikaanse studenten, die bij de demonstratie betrokken wa ren. uitreisvisa aangeboden. Het me rendeel van de tweehonderd studen ten zal, naar verwacht wordt, het visum accepteren mits hun een kans gegeven wordt om hun studie in een ander land voort te zetten. De ambassadeur van Ghana in So fia, heeft later telefonisch aan ver slaggevers in Wenen meegedeeld, dat alle 25 Ghanese studenten, die zich nog in Bulgarije bevinden, met een KLM-vliegtuig naar hun land zou den terugkeren. Volgens hem hebben de meeste van de 350 Afrikaanse stu denten in Bulgarije besloten, het land te verlaten. Politieke piraten De Venezolaanse politieke extre misten, die zich in volle zee meester hebben gemaakt van het 3.127 ton metende Venezolaanse vrachtschip „Anzoategui", hebben donderdag in een radioboodschap aangeboden de bemanning uit te wisselen tegen po litieke gevangenen in Venezuela. De Venezolaanse minister voor vervoerszaken, kapitein Pablo Mi- liano, heeft echter meegedeeld, dat de positie van de „Anzoategui" nauwkeurig door vliegtuigen en schepen is vastgesteld. „Het schip zal door Amerikaanse en Venezo laanse oorlogsbodems worden aange houden", verklaarde hij. Deze actie van Venezolaanse ex tremisten doet denken aan die van een groep Portugezen, die zich in ja nuari 1961 in de Caraibische Zee meester maakte van de 20.000 ton metende Portugese „Santa Maria". De Portugezen waren, zoals be kend, tegenstanders van het bewind van Salazar. Het „Nationale Bevrijdingsfront" dat de regering-Betancourt omver wil werpen, heeft de afgelopen maan den al vaker aanslagen gepleegd, onder meer op krachtcentrales en olie-inatallaties. Oude vrouw op de belt gestorven blijft zonder meer bestaan, maar de mogelijkheden ervan worden uitge breid, temeer waar ook de onder- houds- en controledienst van de KNAC wordt samengevoegd met de technodienst van de ANWB, waar door een grotere spreiding voor de leden van de KNAC verzekerd wordt. Alle ANWB-diensten en documen ten, voor zover deze dienstverlenin gen niet gratis worden verschaft, zullen de leden van de KNAC tegen de ANWB-ledenprijs kunnen verkrij gen, met inbegrip van het lidmaat schap van de Wegenwacht van de ANWB; de KNAC blijft zijn eigen beleid voeren, geheel autonoom zijn sportbelangen behartigen, zijn ex pertise-dienst verrichten, zijn club- reizen verzorgen en behoudt zijn afdelingen wegen en verkeer. Ook het weekblad „De auto" zal in zijn huidige vorm blijven ver schijnen. De KNAC-wegeninformatiedienst zal dit seizoen ongewijzigd haar in lichtingen blijven verstrekken. Daar na zal nader worden bezien, in hoe verre deze dienst gecombineerd kan worden met de toeristische informa tie-dienst van de ANWB, welke in middels is voltooid. Men hoopt, dat zowel nationaal als internationaal de thans gevonden samenwerking goede resultaten zal kunnen afwerpen ten aanzien van de toeristische- en verkeersproble men. Jongen spoorloos verdwenen Sinds woensdagavond is het gehele politieapparaat van Hilversum aan het zoeken naar de negenjarige Arie van Hemert, die omstreeks half ze ven zijn ouderlijk huis verliet om een oudere broer op te halen die zich in een nabijgelegen café be vond. Tot vanmorgen zijn de naspo ringen zonder resultaat gebleven. De politie-autoriteiten die voor 'n compleet raadsel staan, hebben de hulp ingeroepen van militairen van het marine-opleidings- en opkomst centrum in Hilversum, die vanmor gen zijn begonnen om de buitenwij ken van de stad te doorzoeken. De politie heeft in het centrum alle leeg staande percelen, onbewoonbaar ver klaarde woningen en bouwvallige panden nagezocht. Het ouderlijk huis van de jongen staat namelijk in de Hilversumse binnenstad, in de Nieu we Doelenstraat. De jongen is zonder jas de straat op gegaan, want be doeld café bevindt zich slechts op een minuut afstand van zijn huis. De politie vreest dat de jongen een ongeluk is overkomen. Maasdam op wrak gestoten Geen gevaar voor het schip. Blijkens berichten uit Bremerhaven is aan boord van de „Maasdam" slechts de hoogst noodzakelijke be manning achtergebleven om het schip varende te houden. De zee was kalm en er bestond geen enkel direct gevaar voor schip en opvarenden. Men hoopte, dat het schip rond het middaguur in Bre merhaven zou kunnen afmeren. Een havenautoriteit in Bremerha ven meent, dat de „Maasdam" in botsing is gekomen met de wrakken van een Engels en een Russisch schip, die daar ter plaatse enkele jaren ge leden sen aanvaring hadden en bei de zonken. Burgemeester Van Walsum van Rotterdam, die aanvankelijk de reis had zullen meemaken maar in ver band met de begrotingsbehandeling in de gemeenteraad eerst vanmorgen kon vertrekken, kreeg bij zijn aan komst met het vliegtuig, dat om goed negen uur van Schiphol ver trok, in Hamburg bericht van het on geluk. De bedoeling was geweest, dat burgemeester Van Walsum op de ka de bij de aankomst van de „Maas dam" in Bremerhaven aanwezig zou zijn geweest. KORTE golf Een dodelijk ongeval deed zich gisternacht voor ter hoogte van de ..Dennenheuvel" in Apeldoorn, waar bij de 53-jarige heer S. Luitwieler uit Apeldoorn door een hem achterop rijdende auto werd opgeschept en in de berm geworpen. Op weg naar het St. Liduinazie- kenhuis bezweek hij aan de opgelo pen verwondingen. Het Franse prototype van een atoombommenwerper, een supersoni sche „Mirage 4", is woensdag bij Or leans neergestort na moeilijkheden met één der straalmotoren, zo heb ben officiële kringen in Parijs don derdag bekend gemaakt. De twee in zittenden ontsnapten per schietstoel, de piloot brak bij het neerkomen beide benen. Studenten van een universiteit in de Canadese stad Quebec hebben woensdagavond twintig minuten lang de vier particuliere radiozenders van de stad bezet. Zij namen de uitzen dingen in eigen hand en gebruikten deze om propaganda te maken voor het door hun school georganiseerde wintercarnaval. Korte tijd later ga ven zü de installaties weer in handen van het bevoegde personeel, boden verontschuldigingen voor de overlast aan en gingen carnaval vieren. Een voormalige Italiaanse the saurier-generaal, de 70-jarige Gio vanni Battista Ricciardi, is donderdag tot vier jaar en acht maanden ge vangenisstraf veroordeeld wegens verduistering van 228 miljoen lire aan staatsgelden. Het merendeel van het geld, dat hij vóór zijn pensione ring had verduisterd, heeft hij later terugbetaald. VOLLEYBAL MVC-KANGOEROES (D.) SPEELDEN GELIJK „Als raketten" was het commen taar van Kangoeroes-trainer Taconis op de serves tijdens de overgangs klasse volleybalwedstrijd in Moor drecht van de Kangoeroes-dames te gen MVC. Het was spoedig duidelijk dat met de goede, maar lichte bal HAZERSWOUDE 278 SCHOLIEREN SLAAGDEN BIJ IJSCLUB „HAZERSWOUDE-RIJNDIJK" Reeds enige malen hebben we hier Hoogeveen, Klaas Reyneveld, Wiim Wille, melding van gemaakt, dat de ijssport- Piet v. Hemert, Jan Dirk Scherpenzeel, w -reniging „Harerswoude-Rijndijk" zich Henk Laros, Bert Didden, Gijs <ie Wit, van de thuisclub, de toch al sterke deze winter veel inspanningen getroostte Adrie Wille, Teun v. GLnhoven, Ton v. d. Leidse opslag het voornaamste wapen ten behoeve van de schooljeugd. Zo heb- Meyden, Adrie Boogaars, Huib de Wit. zou worden. MVC ging goed van ben ongeveer driehonderd leerlingen Gert Vergunst. Peter Molema, Jaap Cok. start en snel ging de eerste set met der lagere scholen ingeschreven voor de Jaap Duiker Jacz. 157 naar de thuisclub. voortgezette schaatsproeven der KNSB. R.K. school In Het Zwaantje: De tweede set werd door de Leidse Welgeteld tweehonderd achtenzeventig Meisjes: Lia v. Beek. Marianne Bo«, meisjes gewonnen 515. De derde i hen sloegen zich hierdoor voortref- Joke de Jong, Annie v. d. Laan, Anneke begon met een klein MVC-overwicht 'e,'jk heen en behaalden het diploma. Menken, Ada Meyer, Ada v. Rooyen, 20 en eindigde evenzo 1513. Overigens mag hier wel vermeld wor- Marijke v. d. Werf Tineke Wijsman. De Kangoeroes bleken echter niet d'en' dat de organisatoren P. Boer en Marga Heemskerk, Anny Westgeest, Wil- terneergeslagen. Via 69 en 9- kwamen de Kangoeroes op de drem pel van setwinst, waar ze door een forse klap van Kitty Kosto op een stuur de kolenboer naar het goede adres U heeft het al gelezen: een oude vrouw die alleen van AOW moet leven, zoekt kolen op de vuilnisbelt. Een vrachtauto komt vuil storten. Zij kruipt weg in haar angst, omdat het op het terrein verboden toegang is. De zware wielen dreunen over haar heen. Zij is op slag dood en dus verder van de zorg ontslagen kolen te gaan zoeken op de vuilnisbelt. Vandaag valt er van de actie „Warmte in de vrieskou" verder wei nig te melden. Er zijn geen gulle gaven bij de St. Vincentiusvereni- gingen binnengekomen. Maar de ver eniging helpt op krediet. Zij is nu enige honderden guldens achter. Het gironummer is (gewijzigd) 62.19.12, op naam van mr. H. M. DE MUNK te Leiden (Zoeterwoudseweg 106). Voorts kunt u kiezen uit de volgende adressen en nummers: (ook aanbevolen voor het melden van noodgevallen in uw omgeving) H. M. Filbry, Nieuwe Rijn 80, giro 536120; J. Th. Hosman, Burggraven- laan 36, giro 50510; J. Th. M. Jansen, Herenstraat 6, giro 478034; C. A. Nie- man, Jacob Catslaan 22, giro 378565; B. J. Timmerman, Scholtenstraat 32, giro zie boven; Zusters van Bethle hem, Thorbeckestraat 70, giro 44849. NOORDWIJK Uitgeputte man in bunker gevonden Een drietal Noordwijkse jongens, die zich- in de met sneeuw en ijsbedekte duinen vermaakten, zagen in een van de bunkers, een paar honderd meter be noorden „Helmhorst", een man liggen. Hij gaf vrijwel geen teken van leven meer en direct waarschuwden zij de po litie. Met de knapen als gids stelden 2 patrouilles onmiddellijk een onderzoek in. Zij troffen in de bewuste bunker inderdaad een door koude en ontbering volkomen uitgeputte man aan die waar schijnlijk van de spiegelgladde beijsde trap naar beneden was gegleden. Zijn beide voeten waren geheel opgezet. Slechts met grote moeite gelukte het hem naar boven te brengen, waarna een potige politieagent hem op de schouders nam en naar de politiewagen op de Ko ningin Astrid Boulevard bracht. Na een ingesteld onderzoek bleek het een pa tiënt te zijn, die dinsdagmorgen uit een elders gevestigde inrichting was wegge lopen. Stellig heeft hij het aan de kor daatheid van de jongens te danken, dat hij het er levend heeft afgebracht. Noordwijkse Filmclub Op de veertiendaagse bijeenkomst van de Noordwijkse Filmclub werden en kele belangrijke mededelingen ge daan. Er waren inschrijvingsformu lieren ontvangen voor de Nationale wedstrijd en voor de Franse wed strijd ,Journeés Int. du Film 8 m.m.! Het Unica rondreisprogramma kan tussen 15/225/3 ter beschikking van de clubs worden gesteld. In overleg met de Leidse Smalfilmliga zal dit programma bekeken worden op maandag 25 februari a.s. des avonds te 8 uur in de zaal Rest. v. d. Heijden, Breestraat, te Leiden. Kosten zullen door LSL en NFC worden gedragen. Op 30 en 31 maart en 6 en 7 april a.s. zullen de jure ringen plaats vinden voor de Na tionale wedstrijd, films inleveren vóór 23 maart a.s. Het zal voor de NFC mogelijk zijn 75,- subsidie te ontvangen van de Stichting voor de fotografie voor het organiseren van een filmavond te Noord wijk, een en ander zal nader bekeken worden. Er ontspon zich een discussie over de voor-jurering van de films voor de Nationale wedstrijd. Op voorstel van Notaris Muller zal dit in eigen kring geschieden op de onderlinge wedstrijd op 18 maart a.s. Vervol gens kwam in bespreking de jure ring van de films op de lustrum avond door de dames. Bij beschou wing van de beoordeling door de leden, bleek dat deze vrijwel ge lijkluidend was als die van de da mes. Door de heer Prins, werd een SCHEEPSBERICHTEN Alcor 14 te Zanzibar; Alioth 14 v. Hamburg n. Roterdam; Alnitak 14 te Bahia; Alphard 14 v. Rosario n. Ba- hia Blanca; Bengalen 14 te San Fran cisco; Calamares 14 v. Corinto n. Golfito; Diemerdijk 14 v. Rotterdam n. Hamburg; Giessenkerk 14 v. Ham burg n. Bremen; Kennemerland 14 v. Santos n. Rio Grande; Kdratia (t.) 15 v. Curasao n. Baltimore; Lekha ven 15 te Hamburg; Ouwerkerk 14 v. Tanga n. Mombasa; Rotterdam 15 te Aden; Stentor 14 te Bremen; Ulys ses 14 v. Antwerpen n. Amsterdam; Wonosari 14 v. Lorenzo Marquei n. Beirau de Boer voor een prima afwerking ly Pijwaeker, Willy de Groot, Lia zorgden. Zon, Mich. Kompier, Lyda Zuydwijk. De diploma's werden behaald door de Willy v. d. Werf. Corry v. Beek. Tooe .•olgende leerlingen van de Rijndijkse van Beek, Marijke Pijnacker, Lienek» rustige set-lip van "nonkaKruts ook stolen (die van de Koudekerk», rijn Schakenbos. belandden, hoewel hen dat uiteinde- hier reeds vermeldl: Jongens: Leo Captcvn. Gé van Dijk. Chr. Nat. school aan dc Rijndijk: Wim de Groot. Hans Heemskerk, Hennie Meisjes: Corrie Boom. Janny de Houd- de Keyzer, André Maurits, Bert van der ijker. Tineke de Kooter, Anneke de Lan- Meer, Herman v. Niekerk, Joop Pen- ge, Cootje van Leeuwen, Nelleke Rey- n-ings, Charles Post, Adrie Slingerland, neveld. Willy Starreveld. Corrie v. Jacques v. Velzen, Ben Zuid/wijk, Jan Vis, Nanny v. d. Voorst, Loes Laurier, Westgeest. Kees v. Rooyen, Gerard ven Marja v. Poelgeest, Marry Verburg, Nuland, Jan v. d. Laan, Theo v. Goozen, Martha v. Veen, Lily v. Leeuwen. Heiltje Theo Meyer, Dick Bakker, Jan van der Het centraal Bureau voor de Sta- Wit, Rita Kok. Corrie v. d. Vis Cd.. Meer. Peter Hoogeboom. Leo Slinger- tistiek heeft geraamd, dat er in 1962 Greet de W'it. Lyda v. d. Voorst, Marja land. Antoon Schakenbos. Jan v. Kam- voor een bedrag van 7.2 miljard gul- Hoogeveen, Ginie Molema, Gerrie van pen, Hein v. d. Hulst. Rob Uljee, Nico den aan nieuwe levensverzekeringen Dorp. Reina Reyneveld, Lyda v. Veen, Captein, Tom v. Dijk, Bert Meyer, Benv tot stand _is^ gekomen. Dit betekent, Nelleke v. d. Steen, Elly Verheul. v. d. Laan, Kees v. d. Berg, Frans Blok- Jongens: Marrie v. Bostelen, Jan land, Frans Heemskerk, Hans Pont, Fred LEVENSVERZEKERINGEN IN 1962 dat het Nederlandse publiek zijn fi- HH, „JU... SÜÜSL.ï liailo ruuii nanciële zekerheid door middel ^van Brommers, Peter v. Dam, Arie Didden, Voskuil, Chris Wijsman, Jan v. d. Zon, levensverzekering met heeft verhoogd. Henk Duiker Lzn., Jan Guldemond, Ber- Henny Meyer, Jan de Rooy, Hans van tho Horstman, Fred v. d. Meyden. Hen- Goozen. Henny Slingerland. Een definitief cijfer kan nog niet no Batelaan. Arie v. Bostelen, Peter de R.K. scholen In de Groenendijk on worden vermeld doordat nog niet Jong, Gert Snatersen. Gert v .Veen, leerlingen die elders op school gaan: Henk Nagtegaal, Ad Rijlaarsdam, Otto Meisjes: Rita Boer, Ermelinda de Ketel. Nico Reyneveld, Piet Smit, Wim limgen, Willy de Roo, Willeke Vriese- Boer, Adrie Zonderop. Betty van Tey- koop Wilma van Wetten Marga Spieren burg Tineke van Wetten. Toos de Boer, Trees Borst, Betsy van Wetten, Jok* Verdegaal, José de Groot. Joke Spieren burg, Mariëtte de Boer, Margeret de Boer, Lyda Verkley, Lia van Vliet, An nie de Groot. Willeke v. d Werf, Sjake- lien Kraan, Elsje Zonderop, Trees Ver kley. Joke Sehoonderwoerd. Angela de Boer, Thea Loomans, Magda Zuydwijk, roorrtel waren gekomen De b.jzondere Cok Vriesekoo„, Ami(,ke van betten. Gemeenteraad van Rijnsburg SPRAK LANG OVER VERGOEDING BIJZONDER ONDERWIJS Meer dan twee uren heeft de raad Rjjnsburg besteed aan de behandeling scholen moeten nog veel doen om de MVSm™AnnSiê"a>r8t! Cotoi Slerd. van een voorstel van b. en w. om de vast stelling van het bedrag per leerling voor Jongens: Adriaan Verkley, Noke Her achterstand iin te halen. Spr. betwijfel- of het voorgemelde berirag van zes- m^Koos Jeninï wfmT d L^an. Nkx, d, bijzonder» scholen niet meer te kop- tig gulden ..aanmerkelijk" ligt boven het Wesaelingh Frans Verkley Nico Ver- pelen aan dat van de openbare school, gemiddelde van andere gemeenten, zo- k!ey Bddy Heymans. Jan Verkley. Thee dl» en w. stelden. De heer v. d. Gug- Koeiema„ JOfi Elstgeest. Jan Groen. B. en w. stelden 60.per leerling maar na langdurig debat werd het ten slotte ƒ65.—. De o.l. school telt thans nog slechts 31 leerlingen. Daardoor xijn de exploitatie kosten per leerling zo hoog gestegen, dat b. en w. het niet verantwoord vin- ten noemde een groot aantal gemeenten de Bocr Jaa v Diemen. Herman waar het bedrag veel hoger Ugt v Teylingen, Dlck v d Ven, Theo de Boer, Joha-n v. d. Bulk, Tom Vervloet, Bart de Roo, Jantje Groen, Paul van Wetten, Jan Wesselingh, Martien v. d. J Pi N Zwaan, Theo v. Beek, Wim Koeleman, den dezelfde maatataf ook voor het b„- (beiden PvdA) meenden, dot met teveel Gljgberl Spierenbur8, Peter Waasinlt. Niet beknibbelen op het bijzonder onderwijs moest Nico Kaptein, Peter Heemskerk, Theo den beknibbeld. Er werd geen overleg Verklev Nico Vriesekoon Kees de het woord over. met als eerste de heer gepleegd met de besturen van bijzon- |eyL B,„k van Egmond (AR). Deze vond het dere scholen, hetgeen zij onjuist achten. Me" Tonnk V^ga" voorstel wel begrijpelijk, maar hij wees zij stelden b. en w, voor het voorstel er toch .op, dat het bijzonder onderwijs a Nica van Schaik. Frans van Sohaik, Ber- voorlopig terug te nemen. Pe heer Van Eddie Vervloet Fred- vroeger veel is Je kort gekomen. Hij de Meij voerde nog aan. dat dc bijzon- ïfllssS'Jan .dZM Dok, werd hierm bugevallen door de heer dere scholen grote tekorten hebben en Njo|cerk Wortman Corn 'v, Zand. W. L. V. d. Gugten (CH), die daarom de gaten moeten gestopt worden met r K D Aalst Jan v Aalst meende, dat b. en w. te vroeg met hun kerkcollecten e.d. Het moest toch niet Jj^brmd'v Aalst nodig zijn dat het christelijk onder wij e het geld bij elkaar moet bedelen. aantal truc-films vertoond, welke hij van een uitgebreide toelichting voorzag. Bij de rondvraag stelde de voor- Goede bedoeling Burgemeester B. H. Koomana zei in zitter zijn functie beschikbaar, wel- ziin antwoord aan de verschillende spre ke hij 5 jaar geleden voor „tijdelijk" kers, dat b. en w. reeds veel eerder met had aangenomen. De wenselijkheid bet voorstel hadden willen komen, maar voor het aanstellen van een biblio- dat -een ztjÉ thecaris had tot gevolg dat de heer "u van Langendijk zich hiervoor beschik- MEDISCHE DIENSTEN rSSTsSEÏLh<snp" Leiden en Omgeving .„Siwv. de echter, dat het niet verantwoord is baar stelde. Het voorzitterschap zal °P de oude voet öo» te 8aan- is Leiden Apotheek D. C. Kok, Ra- geen overleg geweest met de bijzondere penöurg 9, tel. 24807; tandarts A. schoolbesturen, omdat het een zaak is Remmert, tel. 51067. waarbij de openbare school en daarmee Alkemade en Leimuiden De art- de gemeente is betrokken. Burgemeester sen Schürer, tel. 01713-511, Oude We- Koomans stelde nadrukkelijk, dat het tering en Brinkhorst, tel. 01721-269, zeker niet de bedoeling is van b. en w. Leimuiden. het bijzonder onderwijs te benadelen. Alphen a. d. Rijn Dkt. J. H. Ook In tweede instantie werd nog Veenendaal, tel. 2072; Wit-Gele Kruis, langdurig gedebatteerd. Tenslotte ver- zuster Verkuyl, Vlierboomstraat 13. klaarden b. en w. zich bereid het be- Boskoop Dkt. Pompe, tel. 2036; drag te verhogen tot 62.50, waarop wijkverpl. zr. de Haan, tel. 2805. de heer v. d. Gugten voorstelde tot Hazerswoude zie Leiderdorp. 65.te gaan. Dit laatste voorstel Hillegom Dkt. A. v. d. Kaaden, werd in stemming gebracht en aan- tel. 5114; tandarts zie Lisse; Wit-Gele genomen met 7 tegen 5 stemmen. Te- Kruis zr. E. Snellenberg, Maart, gen stemden de heren D. v. d. Mey Trompstraat 29, tel. 6316. (PvdA), G. van Delft, P. Ravens- Katwijk Rijn Dkt. J. Bergman. tel. 2921; apotheek Kon. Julianalaan 18, tel. 4370. Katwijk Zee Dkt. J. C. A. Cle» Duitsland veringa, tel. 2061: apotheek zie Kat wijk Rijn. Op 6 en 7 maart zullen b. en w. een Koudekerk a. d. Rijn zie Lei- Toneelmiddag voor Noordwijkse be jaarden De reeds eerder aangekon digde toneelmiddag voor de Noordwijk se bejaarden m „Hotel Royal1', georga niseerd door de toneelgroep van het Fanfarekorps „Excelsior", welke ech ter uitgesteld moest worden dooi het overlijden van de heer Polman, secre taris van de Algemene Bejaardenbond afd Noordwijk, zal nu gehouden worden op dinsdagmiddag 19 februari a.s. Het is niet nodig dat kaarten worden afge haald. De firma Beuk alhier, heeft zich bereid verklaard de Zeeërs naar Royal' te brengen. Bejaarden, die met de tou- bergen, H. de Moo(j (allen AR) «n ringears van de firma Beuk willen mee- Zandbergen (CH) rijden, dienen dit op te geven aan mevr. Crama, Beatrixstraat 10, tel. 2293. De verzamelpunten zijn het Piet Heinplein en „D&lrust". oriënterend bezoek brengen aan een derdorp. Klaverjas-oompetitie De laatst ge- Duitse gemeente, waarmee Rijnsburg Langeraar Dkt. A. M. van Don- houden, competitie-wedstrijd van de contaoen wil gaan uitwisselen. Het is gen, tel. 01723-101; wijkverpl. Groe- Klaverjasver. Nooitgedacht bracht de de gemeente Klafeld, die echter binnen- ne Kruis voor Aarlanderveen, Hoog- volgende uitslagen: J. Olimans 5321 p.; kort zal worden omgedoopt in Geiseh- made. Langeraar, ter Aar, Woubrug- weid. ge, Nieuwveen en Zevenhoven: zr. Na afloop van de openbare vergade- D. Schipper, tel. 01723-364, Zeven- P v. 't Wout 5297 p.; J. BLaauw J. v. Duyn 5136 p. W. Hazenoot 5125 p.; H. Hoogeveen 4996 p.; E. de Ridder 4971 ring, die meer dan drie uren had ge- hoven. p.: W. Hoek 4921 p.; p.; D. Vink 4839 p. L. v. Beelen vergd, ging de raad nog enige tijd in geheime zitting. GEMEENTE LEIDEN Loop der bevolking over het jaar 1962 Bevolking op 31 december 1961 Vermeerdering door: a. geboorte b. vestiging mannen vrouwen totaal 967 2145 1799 4404 Vermindering door: a. overlijden b. vertrek mannen vrouwen totaal 429 379 808 2348 2443 4791 2777 2822 Verschil tussen vermeerdering en vermindering +335 +269 +604 Bevolking op 3e december 1962 48069 49944 98013 Aantal voltrokken huwelijken 800 (v.j. 839). Aantal ingeschreven echtscheidingen 64 (vj. 69). Leiderdorp Dkt. H. Bakema, tel. 01710-24828; wijkverpl. zr. v. d. Leer, tel. 23109. Llsse Tandarts: H. A. Meule- mans, Gladiolenstraat 31, tel. 02530- 4297. Nieuwkoop en Noorden Dkt. B. P. Visser, Noorden, tel. 01724-203; dkt. G. J. Bremer, Nieuwkoop, tel. 01725-103. Nieuwveen zie Langeraar. Noordwijk Dkt. H. Kruyt, tel. 2030; Wita-Gele Kruis, zr. Hooy- rnans, tel. 3368 of 2524; apotheek al leen De Duinrand. Noordwijkerhout en De Zilk Dkt. K. A. van 'Taag, tel. 02533-238Ö; tandarts zie Lisse; Wit-Gele Kruis Rusthof 1, tel. 2246. Oegstgeest Dkt. H. A. Reterink, tel. 50394; Wit-Gele Kruis, zr. v. d. Kleij, (el. 52126, b.g.g 33773. Rijnsburg zie Katwijk Rijn. Sassenheim Groene Kruis zie Voorhout; tandarts zie Lisse. Valkenburg zie Katwijk Rijn. Voorhout Dkt. W. J. Birunema, teL 02532-7202: Groene Kruis, zr. Meyseon, tel. 02532-7796. Voorschoter Dkt. F. H. W. Swen, tel. 2356: Gezondheidscentrumtel. 2177. Warmond Dkt. H. A. G. Walen kamp, tel. 01711-220; Groene Kruis zie Voorhout. Woubrugge zie Langeraar. Zwamtrerdam Dkt. G. J. Bre mer. Nieuwkoop, teL 01726-103.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 5