$LM£LGAT ^é)mmTAD bromfiets Weerbericht VRIJDAG 15 FEBRUARI 1963 DE LEIDSCHE COURANT i Jt&l de, GEMEDEN LEIDEN Zoals uit het overzicht (zie elders) blijkt is er nog steeds een vlucht uit Leiden. Het vertrekoverschot be draagt bijna vierhonderd zielen. Waarom wil men weg uit Leiden?, is de vraag die een rechtgeaard Lei- denaar zich stellen kan. De Sleutel stad is een aantrekkelijk woonoord; zee, duin, polder, plas liggen naast de deur. De oudheden hebban hun eigen bekoring. Het gebrek moet voornamelijk gezocht worden in het feit, dat Leiden ruimte mist voor de noodzakelijke uitbreiding. Waar niet is verliest de burger zijn recht. Hij zoekt zijn heil elders, liever dan ja ren op een woning te wachten. Daar om ook moet de grenswijziging zo gauw mogelijk van plan in daad overstappen. Dat een sneeuwberg gevaarlijk speelterrein is voor kinderen is gis termiddag weer bewezen toen om 5 over 12 de 7-jarige Willie Koper, wonend aan de Mauritsstraat, van een sneeuwberg gleed, de rijbaan van de Maresingel op. Zij werd ge raakt door een passerende bestel auto. Het meisje moest met een ge scheurde bovenlip en schaafwonden aan het gelaat naar het Academisch Ziekenhuis worden overgebracht. De gladheid blijft slachtoffers vragen: om tien over vier gistermid- Ontroerende film over jeugd zonder liefde „Truffaut klaagt niet aan, hij re gistreert slechts" in de film „Les Quatre Cents Coups" maar veel weet hij te vertellen met een eenvoudige registratie van de ellende in het le ven van het jongetje, dat in zijn om geving de liefde .mist. Zijn moeder wenste hem niet, de man die hij vader noemt, is zijn vader niet, zijn onderwijzer heeft een hekel aan hem en dus zoekt hij zijn heil op straat, daarbij gesteund door een kameraad je. Heel het ontroerende verhaal her leefde gisteravond nog eens voor de leden van K. en O., die in „Casino" de „Film van de Maand" draaide. „Les Quatre Cents Coups is in Lei den geen onbekende. De prent heeft al eens in Casino gelopen, maar ook een hernieuwde kennismaking over tuigt de toeschouwer opnieuw van het feit, dat Francois Truffaut een meesterwerk heeft gemaakt. Ontroe rend is het spel van de knaap Jean- Pierre Léaud, vooral in de scène van de ondervraging door de psychologe. Leidse Assurantie Club Donderdagavond hield de L.A.C. haar door de barre weersomstan digheden uitgestelde eerste bijeen komst in het nieuwe jaar. Mr. G. J. Braak te Rotterdam behandelde de voornaamste artikelen van de Suc cessiewet en de betekenis daarvan voor de (levens)verzekering. Worden enerzijds de verzekeringsuitkeringen in principe door de beoalingen dezer wet getroffen, anderzijds kan de le vensverzekering een machtig hulp middel zijn om de problemen, welke zich bij erfenissen en boedelschei dingen voordoen, het hoofd te bie den. De moeilijke materie werd door de spreker op heldere wijze uiteen gezet en nog verduidelijkt door de beantwoording van de door de ver gadering aan hem gestelde vragen. De volgende bijeenkomst van de L.A.C. is bepaald op 20 maart a.s. Leidse Acenda ZATERDAG 16 FEBRUARI K.A.B. Leonardus en Antonius Carnavalsviering 8.30 uur Boshof, Hoflaan achter no. 74 en 76. De Senior. - Reünie oud-leerlingen Titus Brandsma-Ulo. 8 uur. Stadsge hoorzaal. ZONDAG 17 FEBRUARI Rijksmuseum voor Volkenkunde „Mijn eiland is maar klein", een film over Japan, ingeleid door drs. C. Ouwehand. Aanvang 3 uur. APOTHEKERSDIENST Geopend voor spoedeisende geval len: Centraal Apotheek, Breestraat 74, tel. 20552. Apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp is ge opend. BIOSCOPEN De films in de week van 1522 fe bruari zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: Botsende jeugd", 18 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: „Leef nu - betaal later", volw. Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: „De langste dag", 14 jaar. Dagelijks: 2.30 en 8.00 uur. Studio: „De overval", alle leeftijden. Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon. „Jessica", 18 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: „Dreigend tromgeroffel; 14 jaar Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. dag gleed de 42-jarige huisvrouw, mevr. Geertje Mandemaker-Rijnben- de, uit op de Burggravenlaan. Zij brak haar rechter-onderbeen. Het Wijkbestuur van de St. Leo nardus. en St. Antoniusparochie, afd KAB, maakt zijn leden bekend, dat de carnavalsavond zaterdag a.s. niet begint om acht uur maar om half negen. Dit in verband met de ker kelijke avonddiensten aan de Ge loofsvernieuwing. Op de bekende adressen kunnen nog enkele kaarten worden afge haald: Coornhertstraat 32; 's-Graven- zandestraat 105; Taussainkade 49. In verband met de milieu-missie begint de repetitie van het R.K. Al ma Materkoor maandagavond a.s. óm 8.45 uur. TONEELAGENDA VAN OUD STUDENTEN De toneelgroep van Oud-Studen ten zal onder leiding van mr. P. Cle- veringa de traditiegetrouw ook dit jaar de première van hun jaarlijkse serie toneelvoorstellingen in Leiden doen plaats vinden. Deze alom bé kende groep heeft reeds een groot aantal successen op zijn naam staan en wel met „Welkom thuis" (1957), „Kwartet in Majeur" (1958), „Hoed op hol" (1959), „Liefdes loze les" (1960), „Tricolore" (1961) en „Op het Lady kantje af" (1962). In de Leidse Schouwburg wordt op 5 maart a.s. ten tonele gebracht „De Impressario van Smyrna", 'n ko medie van Carlo Goldoni, die zich afspeelt in de 18e eeuwse Italiaanse opera-wereld. Dit amusante stuk be looft qua jpvoering en aankleding een hoogtepunt in het repertoire van deze groep te worden. De eerste voorstelling op 5 maart zal worden gegeven ten batp van de Vereniging tot bevordering der be langen van slechthorenden, die de opbrengst heeft bestemd voor een nieuw te bouwen jeugdcentrum. Twee kantelende kisten veroor zaakten gistermorgen een ernstig ongeval waarbij de 57-jarige maga zijnmeester, J. Louppen uit Heerlen om het leven is gekomen De heer Louppen was bezig kisten glas die werden aangereikt dooi een hef truck, in het magazijn te plaatsen Hij kwam onder twee kantelende kisten terecht en overleed enkele ogenblikken na het ongeval. MEERPOEL fantastisch Kom k.iken «n verj«lijk«n.°k 2 BREESTRAAT 171 (Advertentie) ZESDE ABONNEMENTSCONCERT Gisteravond speelde te Leiden het Residentie orkest onder leiding van Willem van Otterloo het zesde abon nementsconcert. Het was goed gezien de toehoorders opnieuw bekend te maken met de „Darsflitsen" van Sem Lresden, een kleurrijk geestig orkestwerk, waar van men de première al in vorige jaren heeft mogen genieten. Datgene waarnaar de componist heeft ge streefd; nl. klaarheid in elk opzicht, overtuigende eenvoud en helderheid in de orkestklank, is ook door het orkest bereikt. Een minimum aan klankmateriaal wordt gebruikt om het plan van de componist te ver wezenlijken. Onmiddellijk bevatbaar is Dresdens muziek niet. Evenwel men wordt geconfronteerd met een klankenwereld, die in haar perfec tie ontroering en spanning brengt. De orkestkLeur was bijzonder fraai van dit in 1951 ontstane bondige werk en men betoonde zich ingeno men met de voorname opvatting van de dirigent. Solist op deze avond was de jonge Amerikaanse pianist Malcolm Frager, die zijn gehoor heeft verkwikt met de voordracht van Mozart's pianó- concert in C. gr. t. K 415, daterend van 1483. In zijn drie en twintig klavierconcerten ontwikkelde de meest geniale van alle toonscheppers een stijl, die veelzijdigheid paart aan originaliteit, levensblijheid en aller hoogst schoon aan menselijk leed. De jonge pianist Frager benadert Mozart met jeugdige ontvankelijk heid. Ongelooflijk prachtig en sympa thiek speelt hij Mazart's frêle en, precieuse toonschepping. Hij ziet naast de buitenkant vooral de bin nenkant van de muziek. Hij speelt blijmoedig, maar Ook zeer ingetogen en exact. Zijn geestesinstemming is zó, dat hij nooit wil épateren met zijn virtuoos-zijn, maar intelligent als hij is, vertolkt hij Mozarts mees terwerk, vervuld van leven en ver fijning. 't Was alles even mooi en het orkest ondersteunde hem, puur van klank, soepel en geëmotioneerd. Een voortreffelijk samen-musiceren van solist en orkest. Men heeft de jonge kunstenaar bewonderd en toe gejuicht en met hem huldigde men het orkest en de zich volledig inzet tende dirigent om het innig contact, dat er gelegd was tussen solist en het voortreffelijk musicerend ensem ble. Besloten werd met Brahms on volprezen derde symphonie in F. gr. Nieuwe toko in Leiden geopend In de gistermiddag onder grote be langstelling in het perceel Morsstraat 51 geopende Toko Mampier onder directie van de firma Sira heeft Leiden er een unieke Oosterse gele genheid bij gekregen. Het is geen toko zoals de Sleutelstad er zovele kent. Ook is het geen Chinees-Indisch restaurant. Het is veel meer. Onder 't motto „Een gezellig avondje thuis" kan men er een volledige warme Chinese of Indische maaltijd afha len. De maaltijden zijn zeer geva rieerd en de samenstelling vooral ook uitgebreid. Bovendien heeft de heer Sira twee Oosterse koks aange trokken, zodat men er verzekerd van kan zijn, dat de menu's met zorg worden samengesteld. Burgerlijke Stand Geboren: Robert Hans, zn. van J. Tromp en N. Blom; Petrus Leonar dus, zn. .van J. van Klaveren en P. v.d. Lans; Guido, zn. van C. Creve- coueur en J. E. Koops; Jacobus Mar- tinus Hermanus, zn. v. H. C. v.d. Berg en M. C. Warmerdam; Pauline Petronella, dr. van P. Hartevelt en B. I. M. Roozen; Andreas, zn. v. J. C. Potters en M. W. de Boer. Gehuwd: L. van Ruiten en A. I. H. Leune; A. Swagers en E. J. Langerak. J. H. Haverkort en E. M. G. Veelen- turf. Overleden: G. Smit, 80 jaar, man; J. Philippo, 54 Jaar, man; A. B. van den Adel, 84 jaar, wed. van J. Marijt. A. M. Jung, 79 jaar, echtgen. van W. ter Haar; K. van Looij, 76 jaar, man; J. van Rijn, 52 jaar, man. Ongewenste benzine ruïneert de motor WANNEER U op een ongeluk kig moment het benzinekraan tje van uw bromfiets vergeet dicht te draaien, kar. u dat op een nieuwe drijfstang, een nieuwe zuiger en zelfs wel op een nieuwe krukas komen te staan. Natuurlijk 99 van de 100 keer gebeurt het helemaal niet, maar de honderdste keer kan u dit gebeuren: de vlotternaald, die heel ge makkelijk uit de zitting trilt, maar door de beweging van de bromfietsmotor normaliter weer op z'n plaats komt, blijft net op het moment hangen, dat u de brommer op "tal zet en daar bij het benzinekraantje niet dicht draait. De motorbrandstof, die an ders in de vlotterkamer blijft staan, kan nu vrij doorstromen en loopt hij vrijwel alle tweetactmotoren via de car burateur en de inlaatpoort in de cilinder. De brandstof drupt tussen de zuiger en de cilinder- wend in het vliegwielcarter. Want, al staat de zuiger in de gebruikelijke lage ruststand, waardooi de inlaatpoort is af gesloten, de afdichting is toch niet „waterdicht" De zuiger veren zitten meestal boven de inlaatpoort, dus ook zij helpen in dit geval niet. De volgende morgen probeert u de motor te starten. De zui ger in de cilinder moet dan inplaats van het gebruikelijke, gemakkelijke samendrukbare gas, die motorbrandstof samen persen. De zuiger slaat als het ware op de benzine en de weer stand is zo hevig, dat de drijf stang, de zuiger en zelfs wel de krukas dit geweld niet over leven. U kunt zich voorstellen, dat de reparaties, die uit zoiets voortkomen, ni»t goedkoop zijn. maar gelukkig zijn ze gemak kelijk te voorkomen: draai het benzinekraantje dicht, als u uw brommer stilzet. VOORSCHOTEN Geboren: Wilhelmina J. M. d.v. C. W. van Heijningen en T. M. A. Rem merswaal: Rene L. A. z.v. A. J. Meij- ers en T. H. Heins. Karei A. z.v. C. Teske en C. van Turennout; Antonia J. M. d.v. W. M. J. Heijdra en J. Schrijvers; Paulus C. J. z.v. C. S. v. der Kooij en C. K. M. van Os. Ondertrouwd: Cornelis J. Dompe ling, geb. 4 sept. '39, werktuigbouw kundige, te Zoeterwoude en Arina v. Tol. geb. 10 nov. '38, modinette. Gehuwd: J. W. van der Toorn. geb. 30 nov. '37, reklame-ontwerper en S. van der Linden, geb. 9 juni '38. zon der beroep; C. J. Schraven. geb. 30 aug. '36, meubelmaker en J. C. H. v. der Poel, geb. 14 jan. '37, kantoor bediende. BEIRSOVERZICHT t., die zo groots is opgebouwd en zo prachtig geinstrumenteerrd. 't Was een indrukwekkende en doorwroch te interpretatie. Een zeer dankbaar gestemd auditorium gaf uiting aan zijn grote bewondering. J. KORTMANN TIPS VOOR OW VAN VRIJDAG Stille markt In een zeer stille markt heeft 't Dam rak vandaag bij de opening 'n nau welijks prijshoudende tendentie voor de hoofdfondsen te zien gegeven. De koersverliezen waren van weinig be tekenis. Kon. Olie had hiervan nog het meest te lijden op 165.50. De vorige slotkoers was 166.30. De on rust in Venezuela werkt remmend op een hausse-stemming voor aan delen Kon. Olie. De Kon. Shell- groep heeft grote belangen in Vene zuela. Evenals gisteren eiste ook van daag de Philipshoek de meeste aan dacht voor zich op. Na een opening op 154.20 steeg dit fonds als ge volg van aanhoudende kooporders tot 155. De vorige slotkoers was 154.60. De stukken verlieten de markt op circa 154.80. Unilevers gaven veertig cent prijs op 144.90. AKU opende twee punten lager op 455, doch trokken daarna aan tot 456V2. Hoogovens hielden zich van daag goed op 542, min één punt. De belangrijke winstdaling, alsmede de minder gunstige vooruitzichten bij de Dortmund hoerder, waarin Hoog ovens grote belangen heeft, waren niet meer van invloed op de koers van de Hoogovenwaarden. In Wallstreet hadden de staalaan- delen donderdag de wind goed in de zeilen op de gunstige vooruitzichten van de staalmaatschappijen. De om zet op de Newyorkse beurs van 5.640.000 aandelen, betekende de grootste in 1963. De Nederlandse hoofdfondsen konden zich op de Newyorkse beurs moeizaam hand haven. Unilever sloot er iets lager, evenals KLM. De Westduitse beur zen gaven vandaag koers verbeterin gen te zien. Ook gedurende de verdere beurs- duur bleef de activiteit voor de hoofdfondsen zich beperken tot de Philipshoek. Koersveranderingen van enige betekenis kwamen in de in ternationals niet meer voor. Verge leken met de slotkoers van de vo rige week, boekte AKU deze beurs- week een koerswinst van circa elf punten. Daarentegen daalde Hoog ovens circa 14 punten. Philips ver beterde circa vijf, Unilevers ruim twee gulden. Kon. Olie echter moest een kleinigheid prijsgeven. In de scheepvaarthoek was de schade van 't passagiersschip „Maas dam", opgelopen in de mond van de Weser, niet van invloed op de aan delen „Holland Amerika-lijn". Voor de overige scheepvaartfondsen was de stemming prijshoudend, terwijl Koninklijke Boot twee punten ho ger noteerde op 152V2. Van de lei dende cultures traden alleen certifi caten Deli op de voorgrond met 'n koerswinst van 1.40 bij een note ring op 149.20. HVA en Amster dam Rubber prijshoudend zonder meer. In de staatsfondsenhoek viel weinig te beleven. Ook op de ove rige beleggingsmarkt blijft de han del zeer kalm met een prijshouden de stemming. In de lokale afdelingen werden aandelen Simon de Wit, waarvoor de laatste weken een groeiende be langstelling bestaat, wederom iets ho ger op 281 geadviseerd. Ook Veree- nigde Glas en, aandelen Figee kre gen een hogere adviesprijs. Aande len Amsterdamsch Bank en die van de Roterdamsche Bank noteerden vandaag ex 14 en ex 17 procent di vidend respectievelijk. LAATSTE NIEUWS Nieuw complot tegen De Gaulle In tegenstelling met de eerste be richten volgens welke vrijdagmor gen op De Gaulle tijdens zijn be zoek aan de militaire academie in Parijs een aanslag zou zijn gepleegd moet „zijn" gelezen worden als „worden". De eerste editie van het avond blad Paris-Presse brengt het nieuws onder de grote kop: „Aanslag tegen De Gaulle mislukt". Volgens het blad zijn vier officieren gearres teerd, die de samenzwering op touw gezet zouden hebben. De arrestaties zouden door officieren van de mili taire veiligheidsdienst zijn verricht. Tijdens het bezoek van de generaal vrijdagmorgen waren strenge vei ligheidsmaatregelen genomen. Alle auto's, die het grote gebouw binnen reden, werden doorzocht en op pa pieren gecontroleerd. De arrestaties werden bekend ter wijl in Parijs nog steeds een proces wordt gevoerd tegen 15 mannen, die vorig jaar augustus een moord aanslag op de president hadden ge pleegd. Zes van deze beklaagden zijn voortvluchtig. MAASDAM IN VEILIGE HAVEN Uit Bremen wordt gemeld, dat de bemanning die nog aan boord is van de „Maasdam" kans gezien heeft de lekken goeddeels te dichten en de slagzij uit het schip te halen. Met een vaart van ongeveer 9 mijl en geassisteerd door 3 sleepboten, is het schip naar de Columbuskade in Bre merhaven gesleept. De Maasdam is om 14.22 uur veilig aan de Columbuskade in Bremer haven afgemeerd. De algemene Nederlandse Bond van Gepensioneerden, de Centrale Raad ter Behartiging van Gemeen schappelijke pensioenbelangen en de Bond van Gepensioneerden bij spoor- tram- en ander vervoerpersoneel heb ben in een schrijven aan de minister van Binnenlandse Zaken een koude- toeslag voor de ambtelijk gepensio neerden bepleit. Indien actief die nenden een koudetoeslag wordt toe gekend, wensen de bonden dit even eens voor de gepensioneerden. VOORHOUT Receptie 6i jaar KAB -- Het bestuur van de afdeling Voorhout van de KAB stelt ieder in de gelegenheid gelukwen sen aan te bieden bij gelegenheid van het 60-jarig bestaan van de afdeling. Deze receptie wordt gehouden op za terdag 16 februari a.s. 's namiddags om hall 3 in het Parochiehuis. Marktberichten LEIDEN, 15-2. Groente Kroten, gekookt 70, prei 2.01-2.40, rabarber 1.00, stoofsla 1.06-1.39, spruiten 45- 182, uien, drielingen 34.00, id. mid delfijn 33.10, winterpeen 26, witlof 85-1.48, sla 20-49. Leiden, 15 febr. Kaas. Aangevoerd 2 partijen Goudse kaas en geen Leidse kaas. Noteringen: Goudse exra kwal. tot 2.44 Handel goed. Leiden, 15 febr. Vee. Stieren4; melk koeien 50 700—1000 rustig, vete koeien 300 2.303.30 maig, vare koeien 20 425— 885 rusig, pinken 3, vette kalveren 36 2.03 —2.90 kalm. nuchtere kalveren 139 1.00 1.20 lui, vette schapen 522 125180 vlug, fokschapen 15. zeugen 25 250—325 re delijk. schrammen 145 7090 redelijk, biggen 676 45—50—52 redelijk, gelten 3. lammeren 9. totaal 1947. Leeuwarden, 14 febr Zuivel. Com missienoteringen: Goudse kaas 2.11, Edammer kaas 2.00, Broodkaas 2.20. Handel goed. Roeiofarendsveen, 14 febr. Bloemen Freesia's: Golden Yellow 1.85. Blauwe Druifjes 3546. Narcissen: Early Glory 1.001.20: Golden Harvest 1.20.131, Fortuna 1.03—1 16: Buxton 93—1.10; l'In- nocense 91—99 per bos. Tulpen: Hillegarde 1 401.45, Bellona 1.95—2.00; Br Star 94—1.10; Preludium 1.40—1 70: Wintergold 1.20—1 70: Rose Copland 1 80—2 30; Early Queen 1.15 130: White Sail 1.40—2 20; Krelage 1.10 1.50: Karei Doorman 2.702.80; Apel doorn 2 403 20: Crown Imperial 1.30 1.35; Lustige Witwe 1 60—2 20; Editb Ed dy 1.70—1 90; v d Eerden 1 60—2 00; Blenda 2.00—2.05: Roland 2.10—2.25; France 1 80—1.90; Paul Richter 2.00— 2.15; Prominence 2.102 20; Topscore 2.00—215; Yellow Gem 1.80—1 85; Gol den Harvest 1.70—2.10; Dubb. Tulpen 1.40 —175 per bos Am. Anjers: rose sim 4663. rose sim 4064. witte sim 5465 per stuk. Ter Aar, 13 febr Groente. Witlof 1 1.17—1.31, idem 2 0 95—1 15, idem af wijkend 0.61—0.87. idem stek 0.31—0.53: spruien A 0 84—1 13, idem B 0 56—0 77. idem stek 0.240.53; sjalotten 0.59, stoof sla 0.71, uien 0 20—0 33 alles per kg. Sla C 0.08—013 per stuk. PONT (Medegedeeld door het KNMI. Geldig van vrijdagavond tot zaterdagavond, opgemaakt te 11.15 uur). VRIEZEND WEER Half tot zwaar bewolkt met in de zuidelijke provincies eni ge sneeuw. Vannacht lichte tot matige vorst, morgen overdag temperaturen om het vries punt. Zwakke tot matiee wind tussen oost en zuidoost. Het weer in Furona HELSINKI sneeuw —10 —16 STOCKHOLM geh bew. —5 —10 OSLO zw. bew. 1 14 KOPENHAGEN sneeuw —3 —5 ABERDEEN sneeuw 3 0 LONDEN sneeuw 3 1 AMSTERDAM geh. bew. 0 —4 BRUSSEL h bew. 2 —4 LUXEMBURG zw bew. —1 —8 PARIJS sneeuw 3 1 BORDEAUX regenbui 6 5 GRENOBLE regen 5 0 NICE regen 10 4 BERLIJN sneeuw 2 7 M1TNCHEN onbew. 1 —15 ZURICH mist 1 —11 GENEVE sneeuw 3 6 LOCARNO geh. bew. 8 —3 WENEN 1. bew. 2 —9 INNSBRUCK h. bew 1 —15 BELGRADO mist 10 ATHENE zw. bew. 19 11 ROME mist 12 —1 AJACCIO motregen 9 1 MADRID h. bew. 7 3 MALLORCA 1. bew. 13 7 LISSABON gen. bew. 16 8 P40ZE Een meneer, zelf een auto bezit tend (maar geen Rolls Royce, hoor!) vindt ons verhaal over het te leen krijgen van een auto „een onvei lige toestand". Wat wij onder het aantrekkelijk voorbeeld van een auto hebben beweerd, was enerzijds bedoeld als een waarschuwing te gen vrome eigengereidheid (want men kan, evenmin als wijsheid, de genade in pacht hebben), ander zijds als een geruststelling. Het per soonlijke kontakt van een mens mot God het doordringend besef van Zijn Aanwezigheid gaat niet uit van de mens. Het is puur genade. Deze wordt zelden geweigerd aan wie er om vraagt, maar het is even zelden dat zij voor het gehele leven wordt gegeven. De geschiedenis van vele mensen, die nu heiligverklaard zijn als vrienden van Christus, be wijst het Dat kan een geruststel ling zijn en een bemoediging om dwars door dorre plichtsbetrachting en geloofstwijfels heen te bijten, zo als een toerist, die één dag de Alpen heeft gezien in schitterende zonne- glorie en de rest van zijn vakantie op regen wordt getrakteerd. Hij weet dan in ieder geval, dat de Al pen er zijn. Hij kan alleen maar ho pen, dat de lucht nog eens klaart. Want ook dat heeft hij niet in han den. evenmin als de genade! POZZEL Zonder woorden. No. 521. Horizontaal: 1 muziek noot, 3 wereldtaal, 6 nevenschikkend voegwoord, 7 slanke toren bij een moskee, 11 jongensnaam, 13 voorzet sel, 15 familielid, 16 slaapziekte, 17 getroffen, 18 scheik. element (afk.), 20 scheik. element (afk 21 dwaze gewoonte, 25 zangwijs, 27 uitroep, 28 papagaai in N.-Zeeland, 29 mu zieknoot. Vertikaal: 2 voorzetsel, 3 meisjes naam, 4 buisvormig ingewand, 5 vreemde munt, 6 jongensnaam, 8 pers. voornaamw., 9 oude lengtemaat, 10 het bedra.' van de verkoop, ver minderd met de inkoopsprijs, 12 pookijzer, 14 bijb. figuur, 15 kookvat, 19 soort van antilope, 21 voornaamw., 22 zwemvogel. 23 meisitsnaam, 24 voedsel, 25 frmilielid, 26 boom. Oplossing morgenavond. Oplossing no. 520 Horizontaal: 2 snoek, 6 adé, 8 ree, 10 -ing 12 boer, 13 me, 14 ree, 16 ne, 17 palet, 18 ka, 20 air, 23 raaf, 25 stop, 27 arm, 29 era, 30 ieder. Vertikaal: 1 darm, 2 sen, 3 of, 4 kro, 5 Vere, 7 die, 9 een, 11 graaf, 12 Beers, 15 Eli, 18 kram. 19 aar, 21 oor, 22 span, 24 ami, 26 ter, 28 ed. Ziekenhuisartsen ln witte jas sen, apothekers en verloskundigen marcheerden donderdag door de stra ten van Rome, protesterend omdat het parlement eisen voor meer zeker heid in hun loopbaan nog niet goed gekeurd had. Ook twee maanden ge leden hielden zij een dergelijke pro testmars.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 3