Weerbericht MAANDAG 28 JANUARI 1963 DE LEIDSCHE COURANT F." 1NA 3 TWEE GOUDEN LEDEN BIJ R.K. BOUWVAKARBEIDERSBOND PERSONEEL MARKT EN HAVENDIENST Zaterdagavond 26 januari j.l. hield de personeeelsver. uit de Markt- en Havendienst haar jaarlijkse feest - De heren H. Pont en P. de Kier en de strijd, die zij in het verleden avond in de recreatiezaal van de zijn gisteren tijdens de jaarlijkse so- gebracht hebben. Zij zijn de pioniers firma Koster. De voorzitter, de heer ciale morgen in het St. Anthonius- van de Bond geweest, van hun werk W. C. Nagtegaal, mocht een groo? Clubhuis gehuldigd voor het feit, dat plukken wij nu de vruchten, want aantal leden, oud-leden en hun da- zij 50 jaar geleden lid werden van de vakbond kan thans strijden voor mes, welkom heten, waaronder de de R.K. Bou vvakarbeidersbond „St. zaken, die wij 20 jaar geleden voor directeur van de Markt- en Haven- absoluut onmogelijk hadden gehou- dienst en zijn echtgenote. „Sint den", aldus besloot de heer Mulder Jozef', de heer J. Mulder, was uit zijn rede. Namens het districtsbe- De heer F. van Dissel sr. was tolk van alle aanwezigen, toen hij Utrecht overgekomen om de beide stuur mochten de beide jubilaressen voorzitter, die de dienst heeft ver heren te complimenteren met dit ju- een enveloppe met inhoud ontvan- laten en dus aftredend als voorzit- bileum. De heer Mulder zei, dat het gen. De heer F. Breedeveld, voorzit- ter, hartelijk dankte voor het werk, toch wel een bijzondere gebeurtenis ter van de afdeling Leiden, bood de dat' hij voor de Personeelsvereniging is om 59 jaar lid te zijn van de vak- heren een kist sigaren en de echtge- heeft gedaan. Hij bood hem een vul pen aan. bond. Enige jaren geleden heeft de noten een doos bonbons aan. Bond besloten alleen bij een 40-ja- jn de allerbeste stemming bleven Het werd een gezellige avond vooral rig lidmaatschap een huldiging te de leden, die vergezeld waren van toen het „Klein Cabaret Blijf Opti- organiseren, maar voor deze mijlpaal hun echtgenoten, na dit officiële ge- mist" onder leiding van de heer V""* deelte nog enige uren bij elkaar, Henk Steenvoorde optrad. De heer waarbij ongetwijfeld het „vorstver- Steenvoorde wist er iets heel leuks let" als belangrijkste onderwerp zal van te maken en alle aanwezigen had het bestuur gaarne een uitzon dering willen maken. De heer Mulder merkte op, dat er zjjn aangeroerd. Deze zondagmorgen-bijeenkomst dragen door de eerwaarde pater Ar- man, in de kapel van de Zusters Car- tegenwoordig nogal wat kritiek wordt geuit op de organisatie: de vakbond zou geen strijdorganisatie meer zijn. Hij wees deze critici erop, dat Cf vandaag aan de dag veel meer 3te"SMn aan de Oude Vest. strijd wordt geleverd, dan velen ver- moeden. In dit verband bracht hij de Publiekrechtelijke Bedrijfsorganisa tie ter sprake waarvan de ontwik keling in het slop was geraakt. Ge lukkig is er de laatste jaren een vooruitgang te bespeuren, temeer daar ook in kringen van de PvdA steeds meer de noodzaak van de PBO wordt ingezien. Wij zijn de ouderen ten zeerste dankbaar voor de offers hebben zich kostelijk vermaakt. Het bestuur van de Personeelsver- was geopend met een H. Mis, opge- eniging heeft een gelukkige keuze gedaan om dit „Klein Cabaret" te laten optreden. Met een grote tom bola werd de avond gesloten. Bewonderenswaardige rolkennis maar geen sfeertekening in toneelspel van Anouilh ACTIE WARMTE IN VRIESKOU! Voor de mens in nood kwa men weer vele giften binnen: A. B. te Leiden schonk f 500,-; dit bedrag is in het staatje van zaterdag jl. wel verwerkt, maar verzuimd werd dit bedrag af zonderlijk te noemen. Verder kwam binnen: van L. P. V. 10,-; A. J. 12,50; E. C. 100,-; C. H. 25,-; J. Sch. 25,-; Th. v. B. 50,- allen te Leiden; J. S. Oegst- geest 15,-: te zamen f 737,50. De deur-collecte aan de ker ken bracht zondag op: Harte- brug 400,-; Lodewijk 530.50; Petrus 530,20; L.Vr. Hemelvaart en St. Joseph 414,39. Vorige verantwoording 1.756; thans: f 3.868,59. De actie gaat door! Zie ingezonden medede ling in de krant van morgen, dinsdag 29 januari. Giften zijn altijd welkom op gironummer 457835!! t.n.v. penningmeester Mariaconferentie St. Vincen- tiusvereniging Oegstgeest. Frans studerenden speelde knaPt maniertjes, d,ie slechtsJn een echt kluchtig werk van node zijn. De verdere rolbezetting deed „Den Burcht" Met Léocadia van Jean Anouilh hebben wij te doen met een ironisch de zich werk, waarin de Franse acteur een prestaties, toneeldraak uit een ver en roman tisch verleden herschept met een nieuwe dimensie. In de irreële we reld van gravin d'Andinet d'Andai- ne, de steenrijke bewoonster van een kasteel met bijbehorend park, laat hij haar neef, Prins Albert, zich ver lustigen in het verleden. Enkele ja wel ongeveer wat ervan werd ver wacht. De geheel gevulde zaal toon- dankbaar voor deze DE BESTRIJDING VAN SNEEUW EN IJS TE LEIDEN ou In antwoord op vragen van het ren is de prins de geliefde geweest raadslid S. J. Roorda (PvdA) schrij- van de befaamde zangeres Léocadia, ven b. en w. van Leiden onder meer, maar het meisje is door een ongeluk- dat het door een samenloop van om- kige samenloop van omstandigheden standigheden wel uitermate moeilijk omgekomen. Sindsdien leeft de prins is geweest de sneeuwoverlast voor 't uitsluitend in het verleden, dat door verkeer overal op snelle en afdoende tante bovendien met tastbare her- wijze op te heffen of althans aan- inneringen wordt gevoed daar haar zienlijk te beperken. Niet alleen viel rijkdom haar in staat stelt gebou- nd* bet tijdvak, waarin de hinder van wen, waarin de geliefden verpozing sneeuw en gladheid optrad, door de hebben gezocht, te doen optrekken in dagen rond de jaarwisseling de kasteeltuin. Prins Albert krijgt Jeer ongunstig doch tevens waren dus alle gelegenheid zijn verdriet te de weersomstandigheden (langdurige koesteren en als een zonderlinge eJ *waFe sneeuwval, krachtige wind, door het leven te gaan. ÏÏ!?8!1?ÏV8n ••°°l) v™ dl6 aard, dat het sneeuwvrij maken van Een groepje Frans studerenden de wegen op ernstige moeilijkheden aan de Leidse universiteit heeft het stuitte. In vele omliggende plaatsen, spel ingestudeerd onder leiding van waarbij ook de bebouwde kommen E.L.E. van Hemert en er zaterdag- gerekend, hebben zich dezelfde pro avond een opvoering van gegeven in blemen als in Leiden voorgedaan, de grote Burchtzaal. De studenten waardoor eerst laat een gunstig re- hebben veel moeilijkheden moeten sultaat kon worden bereikt. Alle be- overwinnen. De zaal is ongeschikt schikbare personeel is bij de glad voor toneel. De toneeloutillage is heidsbestrijding ingeschakeld ge- Voor de gezamenlijke jeugdgroe- uiterst primitief en aan decors en weest. DOCOS-JEUGD VIERDE FEEST pen van Docos was er afgelopen za- toneelaankleding kon slechts met terdagavond een feestavond in de nieme middelen worden gewerkt, zaal van de Maria Gijzensteeg. De zodat er veel aan de verbeeldings- heer J. Nijssen, jeugdvoorzitter van kracht van het auditorium moest de avond met 'n wel- worden overgelaten. komstwoord en bracht dank aan de Vo°g daarbij, dat het werk zeer jongens, die zich in de middaguren moeilTjk te spelen is. Het instuderen hadden ingespannen om loten té ver- van een Franse tekst is op zichzelf kopen voor Centrum te Katwijk Zee. Tevens richtte hij een hartelijk welkom aan hoRez?glrdgüe een grote taak, laat staan het roepen van een dromige sfeer, waar in de schaarse handeling zich af- het gezelschav van het jeugdcircus speelt. De gravin heeft n.l. een hoe- „Atleta te Warmonddenmaakstertje laten aanrukken. Na het openingswoord opende het d*e van gezicht wel wat van het ge- jeugdcircus met een parade der deel- storven idool wegheeft, maar ^her- nemers en enkete acrobatische oefe ningen. Een goochelaar gaf vervol- aard niet kan tippen aan de verfijnde zangeres. Om de ontwikkeling van Leidse Agenda DINSDAG 29 JANUARI Ned. Madrigaalkoor Stadsge hoorzaal, 8 uur. „Die Ley the'" Jaarvergadering, Zomerzorg, 8 uur. Kynologenclub rest. Boerhaave, 8 uur. WOENSDAG 30 JANUARI Leids P itie-Muziekgezelschap Stadsgehoorzaal, 8 uur. gene enkele staaltjes van zyn kun- het ontwaken uit de droomwereld nen, waarna volgde de Chinese show, waar te maken, is meer toneeltalent eerst door twee meisjes apart en la- nodig dan de studenten konden op- ppntral_ voi2t gekeurd- ter gezamenlijk een nummer. Vervol- brengen. Toegegeven, hun rolkennis <-enlraie ais V01Sl ge eura. gens kwam Theodoor in rolbalans. was bewonderendswaardig, maar de Qasjno; De films in de week van 25 jan.- 1 febr. zijn door de Katholieke Film Met een geweldige concentratie en sfeertekening schoot, vooral aanvan uithoudingsvermogen wist hij op een kelijk zeer ver tekort. dik stuk rondhout de jeugdigen in de zaal in spanning te houden. De Stan- De mooiste typering kwam van Frans Jansen, die van de prins een lh|0. leys gaven verschillende capriolen fraaie introverte natuur maakte, weg op hun éénwielers. waarbij voor- Loulou Schweden als Amanda kon al het touwtje springen een aardig in het begin haar zenuwen nauwe- effect vertoonde. Ook de twee clowns lijks baas, maar in de twee laatste Luxor: bleven goed in evenwicht tussen twee bedrijven van het vijf bedrijven tel- studio: rijdende éénwielers. Bewondlaring lende stuk kon zij toch behoorlijk wekten de fietsende acrobaten op, tegenspel bieden. Anne Alvarez Cor- voor hetgeen zij in de kleine toege- rea kan een Franse tekst rap zeg- meten ruimte presteerden. Ook de gen, maar de regie had haar opge- ged-resseerde hond onder leiding van z'n twee meesters deed, wat er ge vraagd werd. Drie rolschaatsende meisjes sloten het programma voor de pauze af. Na genoten consumpties kreeg het jeugdige kijkersgezelschap Siegfried, de krachtmens, te zien, die een hal ter van zwaar kaliber boven z'n hoofd tilde. Ook een gewicht van 50 kilo ging, hangend!? aan zijn tanden, langzaam omhoog. Met een nog veel groter gemak liet de jeugdige toneel knecht deze krachtpatsersapparatuur van het toneel verdwijnen, tot grote hilariteit van het publiek. Moestafa op spijkerbed gaf als Oosters nummer de nodige sensatie. De Stanleys kropen nog eenmaal op hun fiets en na de gebrachte lenig heidsoefeningen besloot het gezel schap zijn optreden. Hierna bracht de heer J. Nijssen grote dank aan het jeugdige gezel- ifl Les enfants du Paradis", volwassenen. Dagelijks: 2.00 en 7.30 uur. Zondag: 2.30 en 7.30 uur. „De overval", alle leeftijden. Dag.: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00, 9.15. „De langste dag", 14- jaar. Dagelijks: 2.30 en 8.00 uur. „Ik beken", 18 jaar. Dag.: 2.30, 7. 'r en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00, 9.15. Trianon: Afgekeurd. Rex: „De zwarte ridder van Cornwall", 14 jaar. Dag.: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. 7ondag: 2.30, 4.45, 7.15, 9.15. BEURSOVERZICHT VAN MAANDAG Internationals verdeeld, cultures vast Het Damrak heeft vanmiddag de nieuwe beursweek ingezet met een verdeelde tendentie voor de inter nationale waarden. Bij de opening lagen Unilever en Hoogovens bene den het voorgaande slotniveau, Phi lips en Kon. Olies konden zich ver beteren, terwijl AKU onveranderd bleef. De handel was in alle hoeken van de hoofdfondsen uiterst kalm. Philips en vooral aandelen Kon. Olie werden gestimuleerd door Wall Street. Men nam op het Damrak kennelijk een afwachtende houding aan. Het is vooral, de situatie rond de EEG waardoor de handel wordt afgeremd. Men wil eerst weten waar men aan toe is alvorens in de markt te stappen. Zo denkt ook het buiten land er merendeels over. Vandaar, dat de arbitrage internationaal van daag geen kant uit kon als gevolg waarvan de handel tot een minimum beperkt bleef. De fluctuaties op de dag bleven, bij gebrek aan affaire, binnen zeer nauwe grenzen. De koer sen werden aangepast aan die van Wall Street vrijdag. Kon. Olies kon den zich ruim drie gulden verbeteren tot 166.60. Philips een gulden ho ger op 151.00. Unilevers gaven ruim een gulden prijs op 145.80. Aku's onveranderd op 434, terwijl Hoog ovens ruim vijf punten daalden tot 542. Wall Street sloot vrijdag iets ho ger. Voor Kon. Olies had men aldaar grote belangstelling. Hoewel de cij fers van dit concern over 1962 nog niet zijn vastgesteld, raamt men in Wall Street nu reeds dat de winst cijfers van de Kon./Shell-groep over 1963 beter zullen zijn dan die over 1962. Hierover haalt men op het Damrak slechs de schouders op. Een jaar vooruitzien vindt men in Am sterdam wat voorbarig. Ook gedurende de verdere beurs- duurbleef het in de hoofdfondsen zeer rustig. De scheepvaartaandelen lagen licht verdeeld in de markt. Aandelen Holl. Amerika Lijn werden onder druk gezet. Kon. Boot opende op 139 doch trok aan op 144. De ove- vorige slotkoers was 143)4- Mede doordat er in de hoofdfondsen zo weinig viel te beleven zocht de be roepsspeculatie het vandaag in de leidende cultuurwaarden. Amsterdam Rubbers werden opgezet van 107 tot 110 (107). De hoek van certificaten Deli werd opengemaakt met noterin gen van f 144.00 tot f 146.00 (f 143.90). Na een klein half uurtje keerde ook in deze afdeling de rust weer terug. De koersen Iconden zich op vrijwel het hoogste punt handhaven. Staats fondsen vast bjj kalme handel. In de lokale afdelingen lagen de papieraandelen gevraagd in de markt. Dit als gevolg van de fusie die de Papierfabriek Gelderland aangaat met Tielens Papierfabriek n.v. in Meerssen in de vorm van aandelen omruil in de verhouding van f 2000 aandelen Tielens tegen f 1075 aan delen Gelderland. In Tielens werd vanmorgen op de incourante markt 380 gedaan, terwijl aandelen Gelder land op de officiële beurs vrijdag 629 noteerden. De fusie wordt ter beurze gunstig opgevat. Valentijnhulde 1963 voor Leidenaar Ter gelegenheid van Valentijndag 1963 zal aan verscheidene Nederlan ders een nationaal Valentijns hulde blijk worden aangeboden. Hiervoor komen o.m. in aanmer king adj.-onderoff. F. Hackaart te Leiden, die tezamen met kolonel S. Kort reeds gedurende een tiental ja ren op de artillerie-school te Breda rondom Sint Nicolaas een duizendtal kinderen op een Sint Nicolaasfeest ontvangt. Beide heren organiseren in 1963 voor het zesde jaar de Bredase jeugd vierdaagse waaraan in het af gelopen jaar een duizendtal kinderen deelnemen van buiten Breda, afkom stig uit het gehele land. Het betreft hier kinderen tussen 8 en 12 jaar. Door de zorg van beide heren wor den deze kinderen 4 dagen gratis ge huisvest bij Bredase families. De bei de heren zijn evenens de organisa toren van de jaarlijkse prinses Bea- trix-poliomars, waarvan de opbrengst ten goede komt aan de poliocomité. i# Donateursavond van de Franciseusband De Franciseusband is voortgekomen uit de verkennerstroep van de Har- tebrugparochie en fungeert reeds twee jaar als drumband van de jeugd beweging van deze parochie. Haar werkterrein echter wordt steeds meer interparochieel. Zeer dikwijls treedt zij op bij feestelijke gelegenheden, in halen van neomisten, enz. en zij staat alom goed bekend. Het was zaterdagavond een indruk wekkend gezicht de 12 trommelaars, 4 paukenisten, een overslag en 14 hoornblazers op het podium var het Weer is de heg op de hoek van de An toni us Clubhuis te zien in hun Hl UW uautt aan utr leuKuxKv atrzei- TeIderskade en de Rooseveltstraat keurige uniformen. En hoewel in de- schap circusartisten onder leiding m Lfden Zuid-west de oorzaak ge- ze besloten ruimte de trommelvliezen van de heer Witsenburg. Hij spoorde don.ateurs we.' geweld het gezelschap aan door te gaan op crm0"-0" de ingeslagen wee en bedankte de leider, de heer Witsenburg voor de geboden nummers. Directrice van Reuvens" met pensioen sonen-auto komend van de Telders- werd aangedaan, werden de marsen «e voiomc, (He; en UWc,nvc «-c kade gaf geen voorrang aan een o.l.v. de tambour-maitre L. v. Strien, JTiderf"de*heèr Witsenburg, speciaal vrachtauto van de Rooseveltstraat. op keurige wijze uitgevoerd, waarbij De auto raakte uit haar koers, vooraal de „Combo" in es-stemming reed het trottoir op en reed opviel. En gezien het resultaat van de 2-jarige Corina Gouw aan, die zaterdag hebben de plannen van het viel en schaafwonden aan armen en bestuur een goede kans van slagen benen en een wond aan het hoofd om deze jonge band op%te leiden tot opliep. De bestuurder van de auto een keurcorps. Mej. H. B. A. Heyse, trice geweest van de openbare bibli- otheek „Reuvens" en 40 jaren werk- beriep zich op de onoverzichtelijk- jaar direc- heid van dit .kruispunt. Op de dag van zjjn verjaardag, Doch, en hier wees. de secretaris van de band, de heer J. Hogeboom in zijn openingswoord op, „daarvoor zal de trouwe steun van de reeds vrij grote en enthousiaste kern van dona- zaam in het bibliotheekwezen, gaat heeft de 17-jarige J. Smittenaar, wo- 1 februari a.s. met pensioen. Donderdag 31 januari zal er HHHHWÊfÊ/fÊÊ 45 uur in restaurant „De Doelen" zijn linkerbeen gebroken, 't'Slacht- boom dankte "speciaal de instructeurs nen aan de Hooglandse Kerkgracht, teurs en een behoorlijke uitbreiding bij het schaatsen op de Oranjegracht hiervan nodig zijn". De heer Hoge- FORUMAVOND VOOR POSTDUIVENLIEFHEBBERS In samenwerking met de firma De Witte Molen en de Leidse Postdui ven Club kwam er nu eens geen duivenfilm, maar een forumavond in de Kleine Burcht, die ondanks het nog slechte weer toch door een groot aantal belangstellenden werd be zocht. De avond werd voor de orga nisatoren een groot succes. De voorzitter J. C. Vos stelde het forum voor, t.w. de heren A. M. Boo- naerts; A. Langenberg; M. de Roode; M. de Zeeuw. Spoedig werd het forum overladen met vele vragen. De antwoorden wer den vlot en eensgezind gegeven, zeer tot genoegen van de vragenstellers, Het was een succesvolle avond, ze ker ook doordat de oude rotten ach ter de tafel, vaak doorspekt met rake opmerkingen en jarenlange onder vindingen de talrijke vragenstellers wisten te adviseren. Leidse universiteit Aan de Rijksuniversiteit te Leiden zijn geslaagd voor de examens: kan didaats Frans: mej. M. Th. J. Gh. Pijls Den Haag) en de heer H. H. W. Scholte (Enschede); doctoraal Frans: de heer N. E. M. Osse (Heerlen); kan didaats Klass. Lett.: de heer E. San ders (Den Haag): doctoraal Klass. Lett.: mej. E. A. Moen (Alphen aan den Rijn). Geslaagd Voor het kandidaats examen tropische landbouwplanten teelt van de Landbouwhogeschool te Wapeningen slaagde de heer F. de Wolff uit Leiden. VOORSCHOTEN Bridgen De uitslagen van de door de bridgeclub „Voorschoten" in groep A gehouden vierde paren- wedstrijd luiden (tussen haakjes 't behaalde aantal matchpunten): 1 De Lannoy-van Oosten (140); 2 Auer- Guijkens (133); 3 Huijskes-Jespers (117); 4 Vermeer Vlaardingerbroek (116); 5 Rutten-v. d. Post (112); 6 Lamboo-Verhoef (105); 7 Van Al- phen-Korpershoek (100): 8 Riksman- Scheepmaker (94); 9 Bronsgeest-v. Delft (85); 10 De Beer-Slieker (78) Groep B (derde parenwedstrijd): 1 Berger-Schulp (90); 2 Wassenaar- Goddijn (89); 3 Dado-Schulp (77); 4 Zuijderduin-Goddijn (75); 5 Van Someren-van Someren (72); 6 Ha- meetman-Klein (71); 7 Drijter-Wa- gener (61); 8 Wempe-van Delft (61); 9 Volkers-Klein (52). Het gemiddelde in groep A be droeg 108 matchpunten, in groep B 72 matchpunten. ZOETERWOUDE- LEIDERDORP Meerburgvoetballers op de schaats De schaatsliefhebbers van „Meer burg" bleken zaterdag nog steeds enthousiast voor de ijssport, want ondanks de slechte toestand van het ijs wilden zij dat de wedstrijden toch door zouden gaan. Bij de adspiranten toonde Ericv.d. Bijl zich de sterkste; 2e werd Dick v. Galen Pzn.; 3 Kees Zwetsloot; 4 Jan Zandbergen; 5 Pirn v. Mil; 6 Ge rard v. d. Klauw. Hoewel aanvankelijk de junioren en senioren apart zouden rijden, werd besloten, daar het aantal junio ren niet zo groot was, deze bij de senioren in te delen waarbij de bes ten van de junioren in de prijzen zouden vallen. Er bleek hier echter een verrassing ir te schuilen, want de junior Nic. Zwetsloot versloeg al zijn tegenstanders en verwierf daar door de titel van kampioen van Meer burg. De uitslag voor de junioren was: 1 Jan Klein, 2 André Voor- douw. Uitslag senioren: 1 Nic. Zwet sloot, 2 J. Straathof, 3 Fr. Klein, 4 W. Bruines, 5 A. v. d. Poel. Rapenburg 2, gelegenheid zijn om af- offer werd naar het ziekenhuis ge- scheid van mej. Heyse te nemen. bracht. de heren L. van Strien, Fr. Klein, P. Vreeburg en A. Weers, die weer voor een jaar belangeloos hun diensten hebben aangeboden voor de oefening en de opleiding der nieuwelingen. Hij prees ook de goede verkennersgeest welke onder de jongens heerst als de oorzaak van de prachtig bereikte resultaten. Het tweede gedeelte van deze tien de donateursavond was in goede han den van de r.k. toneelgroep „De Gast- spelers" met „De Bungalow" van Toine van Bergen. De tweede opvoe ring van dit blijspel was zeer goed, zo niet beter dan de eerste opvoering. De tegenstellingen in de karakters van Sjaak en Frans en Louise en Ivonne kwamen beter tot uiting. Vooral Sjaak, de cynische en tegen zichzelf gekeerde jongeman, speelde zijn rol voortreffelijk, waarbij echter de andere spelers beslist niet achter bleven. De regisseur en medespeler Jac. Buis, kan beslist met genoegen terugzien op deze avond, waaraan ook de donateurs van de band bij zonder veel genoegen hebben beleefd. Pater Demmers o.f.m. sprak een warm dankwoord, vergezeld van een verrassing voor de dames van de „Gastspelers", waarbij hjj terect de woorden „vaart en vuur en flitsend snelle avond" liet horen. Henny Boes zorgde m.m.v. de „Blue Moon Combo" voor een gezellig dans je voor de jongelui en de oudere lief hebbers. Marktberichten LEIDEN, 28 jan., Groente Kro ten, gekookt 55; boerenkool 2757; stoofsla 3055; spruiten 60174; uien drielingen 3650; uien middelfijn 34 90; uien middelgrof 3310; uien grof 3370; witlof 65119, alles per 100 kg. Sla 1729 per 100 bos. AMSTERDAM. 28 jan. Vee Aan gevoerd 217 runderen: le soort 3.10 3.20; 2e soort 2.60—3 00; 3e soort 2.20— 2.50; 118 varkens: le soort 2.202.27; 2e soort 2.102.25. ROTTERDAM. 28 jan. Vee Totale aanvoer 1560, Vette koeien, ossen 1206, varkens 354, vette koeien 26090 235— 60. 215—35; varkens 185, 183. 181. vette koeien, iets ruimer, gemiddeld zeer kalm, aanvankelijk bm-en notering, af loop vooral niet hoger dan vorige week, Drima boven notering; varkens, even korter, onregelmatig, bij aanvang bo ven notering, afloop lager, prima vlees varkens boven notering, slachtzeugen 150—152 per kg. PUIST Als ik nou maar wist wie de eigenaar is? Die hond haalt al drie maanden lang 's morgens de krant weg. (Medegedeeld door het K.N.M.I. Geldig van maandagavond tot dinsdagavond. Opgemaakt te 11.15 uur). OPKLARINGEN Overwegend droog weer met opklaringen, maai* ook hier en daar mist. Zwakke tot matige wind tussen noord en noordoost. Vannacht en morgenochtend in het algemeen lichte vorst. Over dag temperaturen even boven het vriespunt. Het weer in Furnpa De weerrapporten van hedenmorgen 7 uur luiden: max. min. HELSINKI geh. bew. —3 —8 STOCKHOLM mist —4 —10 OSLO onbew. —3 —11 KOPENHAGEN onbew. 1 —2 ABERDEEN geh. bew. 5 —3 LONDEN geh. bew. 2 1 AMSTERDAM motregen 2 —3 BRUSSEL motregen 1 —7 LUXEMBURG 1. bew. —2 —7 PARIJS onbew. 3 —6 BORDEAUX onbew. 4 —5 GRENOBLE geh. bew. 1 —5 NICE onbew. 8 —1 BERLIJN sneeuw 0 —4 FRANKFORT zw. bew. 1 —5 MUNCHEN sneeuw —3 —7 ZURICH sneeuw —3 —9 GENEVE h. bew. —1 —4 I 3CARNO onbew. 5 —7 WENEN onbew. —1 —8 INNSBRUCK sneeuw —2 —8 ATHENE zw. bew. 7 3 ROME onbew. 8 —4 AJACCIO onbew. 8 —1 MADRID h. bew. 13 —2 MALLORCA h. bew. 13 0 LISSABON onbew. 15 5 PAUZE Morgei^ Frans van Sales, bisschop van Geneve, geb. 1567 op het kas teel Sales bij Thorens (Savoye), f 1622 te Lyon. Kerkleraar en be schermheer van de journalisten. BISSCHOP KROOP IN DE BOOM. „Ik ben niet voorzichtig en zelfs is het een deugd, waar ik niet veel van houd schreef Frans van Sales. Niemand zou snappen, dat zulk een man tot hemels hoofdre dacteur is benoemd, indien hij er niet aan had toegevoegd: „Nou ja, ik houd ervan, omdat zij noodzakelijk is, zelfs zeer noodzakelijk, en daar om ben ik geheel in het juiste spoor, gedekt door Gods Voorzienigheid". Ziedaar de grote man ten voeten uit. Toch was hij in zijn bisschoppelijke ijver soms onvoorzichtig. De boom wordt nog aangewezen, waarin hij eens moest overnachten om aan een horde wolven te ontkomen. Het sym pathieke in deze hoog-adellijke pre laat is zijn eenvoud. Hij hield niet van buitensporigheden, ook niet in het godsdienstige. „Als er dan toch ergens overdreven moet worden, laat het dan een overdrijving van liefde zijn". Zijn „Inleiding tot 't god vruchtig leven" is nog altoos lezens- en levenswaard. Frans' zijn Frans is bovendien prachtig Frans. PUZZEL No. 510. Horizontaal: 1 gevierde zangers, 4 voorzetsel, 8 gem. in Gel derland, 7 pas, 9 telwoord, 10 knaag dier, 12 muzieknoot, 13 geschiedenis, 16 scheik. element afk17 meis jesnaam, 19 welvaren, 22 uitroep, 23 eer, 2' water in N.-Brab., 25 aan loop, 27 gem. in N.H., 29 stapelmeter (afk.), 30 zijtak Elbe. Vertikaal: 1 landschap op de Oost kust van Sumatra, 2 afkorting van idem, 3 in een andere taal overzet ten, 4 jongensnaam, 5 tijding, 6 ri vier in Duitsland, zytak Rijn, 7 krijgskundige, 8 per expresse (afk.), 11 jaar (afk Lat 14 sociëteit (afk.), 15 meisjesnaam, 18 bijb. figuur, 19 zekere dans, 2C de oudste (afk.), 21 akelig, 22 uitroep, 26 in het jaar der wereld (afk. Lat.), 28 lidwoord. Oplossing morgenavond. In de Westduitse stad Kiel is zaterdagavond een zesjarig meisje overleden, dat na een blindedarm operatie op 5 december 1961 niet meer bij bewustzijn was gekomen. Bij een lawine op de 1670 me ter hoge Kampenwand in Beieren zijn zondagmiddag vermoedelijk drie mensen om het leven gekomen. Zij behoorden tot een groep van acht skiërs, die door een reusachtige sneeuwmassa werd meegesleurd. Slechts vijf mensen konden zich uit de sneeuw bevrijden. Een man uit Schleisheim bij Mü.nchen, zijn drie jarig kind en zijn zwager werden levend bedolven.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 3