V visie te ie visie Opruiming het geheim van de blauwe trein MAANDAG 28 JANUARI 196J be L&DSCHE COURANT PAGINA 2 NOORD WIJK „Bloembollencultuur" bekeek grondverbetering en mechanisatie De jaarlijkse voorlichtingsmiddag: kan het grotere zoutgehalte nadelig van de afd. van Bloembollencultuur zijn. Aan de hand van de kartering een dragline tot een diepte van in samenwerking met de Rijkstuin- kon de spreker aantonen, dat in °nderhet maaiveld, als er dan mm bouwvoorlichtingsdienst, mocht zich Noordwijk maar enkele kleine pers- s*ens roeter zand voorkomt, of met ïroai- ;n ^..*„11r ppii Tflnnzuippr als mpn minstens 4 m alvorens men hiertoe echter over gaat is het geboden een onderzoek door de proeftuin naar het zand-, kalk-, humus- en slibgehalte en de zuurgraad te laten vaststellen. Bo vendien moet men kennis geven aan de omliggende grondeigenaren, de polder en Rijnland of de Provinciale Waterstaat. Deze omzetting kan geschieden met 3*/« m weer in een grote belangstelling ver- pectaeven zijn voor omzetting heugen en een gelukkig verschijn- bollengrond. sel was, dat zoveel jonge vakbeoefe- een zandzuiger als men minstens 4 m .onder het maaiveld moet gaan om een behoorlijke zandlaag naar boven naars aanwezig waren Eigenlijk was De heer Langeveld sprak over de te moeten brengen. Bij de bewer *i* j.'mechanisatie m de bollenteelt, nood- kjng met een zandzuiger moet men fwee^'ee'; «""SethaaJsTe hebben^ver veel wal chanisatie in de bloembollenteelt l v .verc*wlJnen °°k weer spoedig, zodat men dan voor bevloeing een cnanisatie m de bloemboBenteelt. toch spr. overtuigd dat men op de sterke pompbemaling moet hebben, Nadat de voorzitter, de hr. G. Fase goedf 1S' heeft hij een waarvan een prachtig voorbeeld ligt i aanwezigen, in hel bijzonder dé ES?i.bezwaar tegen de zware ma- op de nieuwe boUengronden in het De gestelde vragen be we'en, dat de aanwezigen, in hel bijzonder de rhiru*! beide sprekers A. J. v. Heusden en H. J. Langeveld had verwelkomd, werd het woord verleend aan de hr. Van Heusden voor zijn inleiding over «mgs'elling bestond, grondverbetering in de bloembollen teelt in het algemeen en meer spe ciaal te Noordwijk. Aan de hand van kaarten toonde spreker aan, dat de gemeente Noordwijk een oppervlakte beslaat van 3853 ha. gesplitsten 1428 ha. cultuurgronden (waarvan de helft weiland is), 1380 ha. duin en Langeveld. Als men water ophaalt zal men aan voor beide onderwerpen goede be- de Zwarteweg voorzichtig moeten zijn, want als men veel nodig heeft LTJ EN LTM WORDEN één JONGERENORGANISATIE strand, 441 ha. bos en 586 ha. huizen, Amsterdamse „Bellcvue" hebben de ver wegen en waterlopen, een bijzonder- heid waarvan weinigen op de hoogte *se*woordigers van de LTM- en LTJ Tijdens hun jaarvergadering in het februari zal de Afrika Alarm Actie in Nijmegen worden afgesloten. „Maar", aldus de LTM-presidente, laten we nu het oog op Latijds-Amerika richten' waren. Grondverbetering kan ge*- afdelingen uit de bisdommen Haarlem Zij oud-voorzitster van de LTM-afde- schieden door bemesting en door het en Rotterdam in principe besloten om in Alphen aan den Rijn en de aanbrengen van een betere water- LTJ-voorzitrter Piet van der Geer uit huishouding of door een betere on- per september als één jongerenafde- Voorhout memoreerden dat er in 1962 dergrond naar boven te halen Het ling door het leven te gaan. Steeds minder tot ftand is gekomen dan men omzetten van weiland in bollengrond meer „oan.,, van iti t tm zich had voorgesteld. Van het district i-tvtd....-,meer Sro«P«n van LTJ en LTM g.ngen Rüniand_Gouda kwam 0p de bijeen- ertoe over de samenwerking te verste- komst der dames het idee ter tafel om komt in Noordwijk nog al eens voor; Melkconsumptie bleef in 1962 gelijk vigen, terwfjl hier en daar zelfs orga nisatorisch sprake was van één bewe ging- met andere jongerengroeperingen ge zamenlijke trainingsavonden voor de sportdagen te houden. Dit lijkt het be stuur niet uitvoerbaar omdat de reis- moeilijkheden, vooral in de avond, hier een belangrijke factor spelen. Als de districten toch zoiets willen organiseren zijn hiertegen geen bezwaren. De LTM- sters zullen dit jaar een diosecane hob bywedstrijd houden. De dames Puck van Duynhoven- Straathof, Tonny Vergeer-Streng, Ria Tas, Tiny Groot en Leny Olsthoorn na men als leden van het LTM-bestuur af scheid. Gekozen wi rden nu voor Zuid- Holland: Tilly Kesier en Annie van Haastert en voor Noord-Hol'land: Tiny Ruyetr, Bep Glorie en Corry Beers. Als voorzitster zal voortaan fungeren: Wil ly Stolwijk (De Kwakel). Puck van Duynhoven-Straathof (Alphen aan den Rijn) werd door een nieuwe voorzitster bedankt voor het vele werk dat zij 3 jaar als voorzitster ontplooide. De Al- phense werd uitgenodigd het erevoor zittersschap waar te nemen en het da gelijks bestuur te blijven adviseren. Bij de LTJ n?m Piet van der Geer (Voorhout) afscheid als voorzitter. Zijn plaats zal worden ingenomen door Jac ques Vijverberg uit Naaldwijk. De va cante plaatsen in het dagelijks bestuur ontstaan door het vertrek van Henk van Dam, Nic. Ammerlaan en Piet Mourits, werden aangevuld door de benoeming van Jacues Braakman, Nico van Uffelen en Paul Buize. „Laat de grondgedachte voor 1963 zijn" aldus Puck Straathof, „om het en ge eigen kringetje te doorbreken'. Voordat Frans van Dusschoten, Les deux Jeateux, Ria Verda en Tonny Schifferstein, LTMsters en LTJers, nu samen de landdag voortzettend, de stemming op een meer plezierige toon brachten, werd tijdens het scheiden van markt der LTJ-vergadering het voorstel van het district Leiden om een foto wedstrijd te organiseren uitvoerboer ge acht. Aantal melkboeren neemt af De daling in de afzet van con- sumptiemelk en melkprodukten heeft „Wel zullen we moeten uitkijken naar een andere naam", aldus de voorzitter van de LTM, Puck van Duynhoven- Straathof. „Wellicht kunnen de afde lingen een suggestie aan de hand doen: wel moet daarin tot uiting komen, dat onze organisatie er een is: bestemd voor de plattelandsjeugd - en dus niet alleen voor de boeren- en tuindersjon- zich verleden jaar, in het algemeen, geren". niet voortgezet. Dit is gisteren in Aan het begin der vergadering her- Utrecht meegedeeld door de heer dachten LTJ'ers en LTM'ers, die elk r- a lwkf afzonderlijk vergaderden ,de heer J. G. C. A. Heuft, voorzitter van het be- Kampschöer, de oud-voorzitter van de drijfschap detailhandel in melk en LTB, die vorige week overleed. Op 6 suivelprodukten, op de eerste open- bare vergadering van 't bedrijfschap Van de rationalisatie van de bezorg- in 1963. routes. Momenteel is 80 pet. van de Vanuit een zeer koud en winderig San Remo aan de doorgaans zonnige Italiaanse rivièra is zondag het jaar lijkse internationale bloemencorso gehouden. Dc honderden deelnemers melk-detailhandel gesaneerd. Op o In de afzet van de verschillende januari van dit jaar telde ons land waren nochtans niet in winterse kle- produkten vielen onderling wel ver- 10.700 zelfstandige melkhandelaren. ding en al bij het begin verscheen schuivingen waar te nemen. Zo daal- De heer Heuft sprak zijn bezorgd- een juffrouw in het beeld, die uit- de de verkoop van losse melk met heid uit over een eventuele verho- gedost was als kwam ze van een bal. 10 procent, terwijl die van verpakte ging van het vetgehalte van de melk Jammer, dat de beelden niet scherp gepasteuriseerde melk met 8 en van van 3 tot 3,5 pet. Dit zou, volgens waren en niet gekleurd konden zijn, gesteriliseerde melk met 1,5 procent hem, een prijsverhoging van 2 cent Want de kijker thuis miste een lcleu- steeg. De omzet van yoghurt en vla per liter betekenen. De huisvrouwen renpracht van vele duizenden bloe- nam met resp. 7 en 10 procent toe hebben te kennen gegeven, dat zij men ajje soorten. En dan te we en er werd 16 pet. meer chocolade- niet alleen uit financiële overwegin- ten, dat zelfs in San Remo de bloe- melk, 9 pet. meer slagroom en 10 pet. gen, maar ook op andere gronden men thans zeer kostbaar zijn wegens meer koffiemelk verkocht dan in '61. tegen een verhoging van het vetge- De heer Heuft zei, dat het aantal halte zijn. In de EEG-landen ligt het melkdetailhandelaren in Nederland gemiddelde melkvet-percentage op langzaam daalt, mede ten gevolge 3,2. de vorst die hier, overigens zeldzaam, heeft geheerst. Twaalf Europese lan den hebben deelgenomen, met prach tige praalwagens en folkloristische groepen. Nederland was niet bepaald het sterkst vertegenwoordigd. Daar waren de Kikvorsen uit Den Bosch in hoerendracht en hun praalwagen beeldde en Brabantse „poffer" uit. Aantrekkelijk waren vooral de Bel gische steltlopers met hun praalwa gen, die een sprookje voorstelde, ge schreven door koningin Fabiola. Na afloop heeft men kunnen kijken naar internationaal zwemmen uit Bremen, gelukkig overdekt, maar te beknopt voor internationale strijd. Vara op zondag. De t.v.-musici 9taken nog steeds, maar toch heeft de Vara er zich zon dag goed doorheen geslagen, met een 'afwisselend programma. De bekende oud-SDAP'er K. ter Laan kwam in het beeld bij een toelichting op de spoorwegstaking, precies zestig jaar geleden. Joop Smits, die men kent als t.v -omroeper, kon men ontmoe ten als zanger, samen met de jeugdi ge Francis van Rooy. Het was een kort programma van „zomaar wat liedjes". „Bloemen voor de president" was een t.v.-spel, met een spannend verhaal van Willian Farraday, die in 1958 onverwacht werd betrokken bij binnenlandse politieke aangelegen heden van de Zuid-Amerikaanse staat Serez. Er waren goede rollen door Leo de Hartogh, Frits Butzelaar en anderen. NCRV op zaterdag. Vanwege de bovengenoemde sta king moest de NCRV de muziek via Pi Scheffer laten vervallen. In de plaats kwam het Scandinavisch kwin tet van Jörgen Ingmann, een wat flauw aandoend gezelschap. De eer ste aflevering „Land(ing) in Alaska", bracht een luchtig, maar toch geniet baar kijkspel. Een filmreportage uit Pakistan werd boeiemd toegelicht door Dick van Eommel. die ergerlijke toestanden heeft gevonden in dit land van ongekende schoonheid. Het was tenslotte een heel gedrang en gepraat bij en om en in een lift. En wat een probleem met Coen Flink als oorzaak van veel ellende. Maar het goed gespeelde stuk ging toch wel wat als een nacht kaars uit. De avond tevoren heeft de Avro haar Music-hall ge opend met van alles wat, met voor treffelijke Hongaarse acrobaten en met de nieuwelinge Ronnie Bierman, die wel wat belooft Overrompelend was het half uurtje bij de wilde In dianen in de oerwouden van Brazi lië. Komende uitzendingen. Vanavond gaat de Avro haar actie „Open het dorp" afsluiten met een grootscheepse reportage vanuit het Amsterdamse Concertgebouw. In de terugblik zal de kijker stellig ver trouwde beelden van de 24 uurs ma rathon terugvinden. De wekelijkse speelfilm komt nu op dinsdag; het zal gaan om „De nachten van Cabiria" een levensschets met Guibetta Masi- na in de hoofdrol. Woensdag bij de KRO kan men genieten van een t.v.- dansant. waarvoor de muziek kenne lijk geen moeite heeft opgeleverd Het toneelstuk van donderdag heet „Aan de vooravond", waarbij men spel te genieten krijgt o.a. van Cruys Voorbergh, Vera Bondam, Ramses Shaffy en John Soer. Wim Sonneveld met Katootje. „Doe 'ns wat. meneer Sonneveld", had de KRO-televisie gevraagd en toen kwam een charmante show op het scherm, die zelfs móest worden herhaald Onder die herhaling vielen ook de beide verrukkelijke nummer tjes „Katootje" en „De drie schuin- tamboers", knap geregisseerd door een uit Engeland overgekomen vak man. Beide nummers zijn door Phi lips op een 45-toerenpl aatje vastge legd, waarbij de KRO het copyright zich voorbehield. Vooral „Katootje naar de boten- markt" is bijzonder ingeslagen en nu en dan hoort men de' frisse melo die en de blijmoedige tekst op de ra dio. Maar eieenlijk moest men ook het elegante beweeg van het zingende achttal daarbij kunnen zien. We ver nemen intussen, dat Wim met zijn Katootje vei op weg is naar de weke lijkse top-tienprogramma's voor de luidspreker. NAAIMACHINES Nieuwe, doch overjarige model len, vanzelfsprekend met vol ledige garantie Zie onze etalage MEER POE L'S Naaimachïnebedrijf BREESTRAAT 171 L.EIDEN (Advertentie) Seminarie „Leeuwenhorst" te Noordwijkerliout kreeg orgel aangeboden De seminarie-orgelbouwaktie van de St. Gregorius-verenlging In het bisdom Rotterdam vond zondagmiddag in de kapel van het klein-seminarie Leeuwen horst te Noordwükerhout haar feeste lijke beëindiging in de overhandiging van een chèque van f 22.500 aan de Bisschop van Rotterdam, Mgr. M. A. Jansen. Dit prachtige bedrag is in ruim 3 jaar door 98 kerkkoren en 42 kloosterge- gemeenschappen in het bisdom bijeen gebracht en een groot aanital afgevaar digden van de gevers en geefsters woonden de bijeenkomst bij. Pastoor C. P de Wit, de voorzitter van de St. Gregoriusvereniging, die de feestgave aan ae Bisschop overhan digde zei onder meer, dat dit resul/taat van de aktie, naast de opofferingsge zindheid van zovele koren mede te dan ken is aan het stimulerende werk van de penningmeester der vereniging de heer A. J. Langelaan en dienst echtge note. Dankwoord van de bisschop In zijn dankwoord na de aanbieding van de chèque uitte Mgr. Jansen zijn bijzondere waardering voor hert werk van de kerkkoren. Zij toch geven ge hoor aan de opdracht van God om Hem in muziek en gezang lof te brengen en zij stellen hun talenten en tijd in dienst van de gemeenschap der gelovigen. Het verheugde de Bisschop, dat de koren van hert bisdom zo gulhartig dit prachtige geschenk hadden bijeenge bracht. Naast lid van een kerkkoor zijn zij tevens parochiaan en als zodanig hebben zij ook al meegeofferd in de 5- jaars-aktie voor düt seminarie. Hierna verrichtte Mgr. Jansen de in zegening van t door de orgelbouwers B .Pels en Zn. te Alkmaar en P. Valckx te Rotterdam vervaardigde instrument. Na de plechtigheid van de inzegening bespeelde de toonkunstenaar Joop Schouten, lid van het diocesaan bestuur va nde St Gregoriusvereniging het or gel en opende het programma met een chromatische fantasie van J. P. Swee- linck. Het concert werd afgewisseld met gezangen door de Schola Cantorum van het klein-seminarie, onder leiding van de leraar aan het seminarie, de zeer- eerwaarde heer R. M. Kuijpers en beur telings geassisteerd door de organisten J. van Holstein en Joop Walhain. De finale van César A. Franck vorm de de afsluiting van hert door Joop Schouten gegeven concert. Aether klanken DINSDAG 29 JANUARI HILVERSUM I, 402 m. 7.00 AVRO, 7.50 VPRO, 8.00-24.00 AVRO 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgym. 7.20 Lichte gr. muz. 7.50 Dagopening. 8.00 Nws. 8.15 Progr.-overzicht. Aansl.: lichte gr. muz. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Klass. gr. muz. 9.35 Waterst. 9.40 Mor genwijding. 10.00 Arbeidsvitaminen (gr.). 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de zieken. 12.00 Licht instr. ens., zangsol. en accordeonmuz. 12.20 Reg uitz.: Voor de landbouw. 12.30 Meded. t.b.v land- en tuinb. 12.33 Lichte ork muz. en zangtrio. 13.00 Nws. 13.15 Meded., event, act. of gr. muz. 13.25 Beursber. 13.30 Lichte muz. 14.00 Klass. en mod. kamermuz. 14 40 Schoolradio. 15.00 Met naald en schaar. 15.30 Pianorecital: klass en mod. muz. 16.00 Act. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Amateursprogr. 17.55 New York calling. 18.00 Nws. 18.15 Event, act. 18.20 Instr. trio. 18.30 Ra- dio-Volks-Universiteit: Research en Ethiek - Ethische vragen betreffende de wetenschap en haar invloed op de samenleving, door prof dr. R. C. Kwant OESA. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Paris vous parle, gespr. brief uit Parijs. 19.10 Klass. kamermuz. (19.20 Inleiding tot muz. begrip, muz. lezing.) 19.55 Carillonbespeling. 20.00 Nws. 20 05 Dansork. en zangsol. 21.0.5 Wat ons bezig houdt, radioforum over act. kwesties. 21.45 Lichte gr. muz. 22.00 Pianorecital: mod. muz. 22.30 Nws. en meded. 22.40 Act. 23.00 Pia norecital (verv.) 23.20 Concertgeb. ork.: klass. muz. (gr.). 23.55-24.00 Nws HILVERSUM II, 298 m. 7.00-24.00 KRO 7.00 Nws. 7.10 Morgengebed. 7.15 Muz. progr., strip voor de jeugd en ber. 7.55 Overweging. 8.00 Nws. 8.15 Lichte gr. muz. 8.50 Voor de huis vrouw. 9.40 Schoolradio. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Lichtbaken, lezing. 10.25 Opera-ork. van Monte Carlo, koor en sol. (opn.): Gewijde muz. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Lichte gr. muz. 11.50 volaan.vooruit, lezing. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.04 Lichte gr. muz. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinb. 12.33 Pop. gr. muz. 12.55 Kath. nws. 13.00 Nws 1315 Pla- tennieuws. 13.30 Metrop ork. en zang sol. 14.10 Lichte gr. muz. 14.35 Voor de plattelandsvrouwen. 14.45 Lichte gr. muz. 15.00 Jubileumbijeenkomst t.g.v. het 75-jarig bestaan van de Ned. Heidemaatschappij. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17 45 Beursber. 17.59 Reg. uitz.: Wetenschappelijk onderzoek in de Ned. Antillen, door drs. M. Vro- man. 18.00 Licht instr. kwartet met zangsol. 18.20 Kaarten op tafel, ge sprekken over act problemen. 18.30 Jubileumactie SUS 10, bekendmaking prijswinnaars. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Lichte gr. muz. 20 00 Grego riaanse muz 20.20 Mod. strijkkwartet. 20.55 Vocaal dubbelkwartet. 21.10 Klein taaigeding. 21.25 Limburgs symfonieork. en sol.: mod. en klass. muz. In de pauze: Klein taaigeding. 22.15 22.25 Boekbespr 22 30 Nws. 22.40 Vreemd, een keuze uit woord, zang en dans van elders en. an ders. 23.10 Lichte gr muz. 23.55- 24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S Avro: 19.30 Ongewone hobbies, doc. NTS: 20.00 Journaal. AVRO: 20.20 Act. NTS: 20.30 75 jaar vooruitgang, film t.g.v. het 75-jarig jubileum van de Ned. Heidemaatschappij 20 50 Uganda doc. over de nieuwe Afri kaanse staat. 21.20 De nachten van Cabiria, speelfilm. 23.05-23.10 Jour naal. i ÉÉfil 4) De Amerikaanse miljonair knikte. „Alles in orde?" vroeg hij. „Ja, mijnheer. Majoor Knighton is boven". Van Aldin knikte weer. „Nog post?" vroeg hij. „Alle brieven zijn naar boven ge bracht, mr. Van Aldin. Maar wacht u eens even". Hij ging naar een kastje en haal de er een brief uit te voorschijn. Rufus van Aldin nam de brief aan; toen hij het met een lopende vrou wenhand geschreven adres zag, ver anderde de uitdrukking van zijn gezicht. De harde trekken verzacht ten zich. Hij scheen een ander man te zyn geworden. Hij liep naar de lift met de brief in de hand en de glim lach nog om zyn mond. In zijn zitkamer zat een jongeman handig een aantal brieven te sorte ren. Hij sprong op, toen Van Aldin binnentrad. „Bonnjour, Kinghton!" „Verheugd, u weer te zien, mijn heer. Goede reis gehad?" „Zo, zo", zei de miljonair onver schillig. „Parijs is tegenwoordig niet veel zaaks. Maar ik heb datgene bereikt, waarvoor ik ben gegaan. Hij lachte grimmig in zichzelf. „Dat doet u gewoonlijk, zou ik zeggen", zei de secretaris lachend. „Inderdaad", gaf de ander toe. Hij sprak zakelijk, als iemand die een algemeen bekend feit consta teert. Hij wierp zijn zware overjas neer en ging naar het bureau. „Iets dringends?" „Dat geloof ik niet, mijnheer. Maar ik ben nog niet helemaal klaar met sorteren." Van Aldin knikte kort. Hij was Bij de keus van zyn ondergeschik ten handelde hij zeer eenvoudig; hij gaf hun een eerlijke kans, en als ze niet voldeden ontsloeg hij ze onmid dellijk. Hij koos zijn mensen op een eigenaardige manier. Kinghton had hij bijvoorbeeld toevallig twee maanden geleden op een reis in Zwitserland ontmoet. De man stond hem aan, hij had zijn staat van mili taire dienst doorgezien, en daarin de verklaring gevonden voor het feit dat hij mank liep. Kinghton had er geen geheim van gemaakt dat hij een werkkring zocht en vroeg terloops aan de miljonair of hij geen betrek king voor hem wist. Van Aldin moest nog in zichzelf lachen, als hij zich het verbaasde gezicht van de jonge man herinnerde, toen hij hem voor stelde zijn secretaris te worden. „Maar maar ik heb geen ver stand van zaken", had h(j gesta meld. „Dat doet er niets toe", had Van Aldin geantwoord. „Daarvoor heb ik al drie secretarissen. Maar ik zal de eerstvolgende zes maanden waar schijnlijk in Engeland doorbrengen en ik heb een Engelsman nodig, die wel, die het klappen van de zweep kent en voor mij de maatschappe lijke kant van de dingen kan behar tigen". Tot dusver had Van Aldin geen spijt van zyn keus gehad. Knighton was actief, intelligent en betrouw baar gebleken en zyn manieren wa ren charmant. De secretaris wees op drie of vier brieven die bij elkaar boven op het bureau lagen. „Toch zou het misschien wel goed zijn als u deze brieven even wilde doorzien," zei hij. „De bovenste be treft het contract met Colton Maar Rufus van Aldin wenkte afwerend. „Ik bemoei me vanavond nergens mee", verklaarde hy. „Ze moeten al lemaal maar wachten tot morgen. Behalve deze ene brief', voegde hij erby, terwijl hij naar de brief keek die hij in de hand hield. En weer vloog de glimlach die zijn gehele uiterlijk veranderde, over zijn ge zicht. Richard Knighton glimlachte vol sympathie. „Mrs. Kettering?", mompelde hy. „Ze heeft gisteren en vandaag op gebeld. Ze scheen erg verlangend u zo spoedig mogelijk te zien." „Werkelijk?" De glimlach vervaagde op het ge zicht van de miljonair. Hij scheurde de enveloppe, die hij in de hand hield open ,en nam de brief eruit. Terwijl hij die las, betrok zijn ge laat, om zijn mond kwam de trek die Wall Street zo goed kende en hij fronste dreigend de wenkbrau wen. Knighton draaide zich tactvol om en ging door met het openen en sorteren van brieven. Een onder drukte vloek ontsnapte de miljonair en zijn gebalde vuist kwam zwaar op de tafel neer. „Dat kan ik niet langer hebben", zei hij in zichzelf. „Arme kleine meid! Gelukkig dat ze haar oude vader nog heeft". Hy liep enige tijd de kamer op en neer, met een' woedende uitdruk king op het gezicht. Knighton boog zich nog steeds over zijn bureau. Plotseling bleef Van Aldin staan en nam zijn overjas van de stoel. ,Gaat u weer uit, mijnheer?" „Ja, ik ga naar mijn dochter." „Als Colton opbelt „Dan zeg je maar dat ze naar de duivel kunnen lopen", zei Van Al din. „Uitstekend, mijnheer", zei de se cretaris onverstoorbaar. Van Aldin had nu zijn overjas aangetrokken. Hij zette zijn hoed op en ging naar de deur. Met zijn hand aan de deurknop bleef hij staan. „Je bent een goede kerel, Knigh ton", zei hij. „Je irriteert me niet als ik het land heb". Knighton glimlachte, maar ant woordde niet. „Ruth is mijn enig kind", zei Van Aldin, „en niemand op de hele we reld weet wat zij voor mij bete kent". Even verhelderde een glimlach zijn gezicht. Hij stak de hand in zijn zak. „Wil je eens wat moois zien, Knigh ton?" Hij trad op zijn secretaris toe. Uit ztfn zak haalde hij een pakje, achteloos in bruin papier gewik keld. Hij deed het papier er af en bracht een groot, vuil, roodfluwelen etui te voorschijn. Middenop stond een monogram, met een kroontje er boven. Hij liet het doosje open springen en de secretaris hield zijn adem in. Tegen het enigszins groezelige wit van de bekleding la gen de stenen te gloeien als bloed. „Maar, mijnheer!", zei Knigthon. „Zijn die zijn die echt?" Wordt vervolgd

Leidse Courant | 1963 | | pagina 2