De avonturen van MICKEY MOUSE Wilt U iets weten? Opruiming MEERPOEL'S MacMillan over 71/2 Mille meer voor verzwaring brug en de verkeerskwestie nog eens bekijken Brussel „BROKKENPILOOT" IN KATWIJKS EN NOORDWIJKS STRATEN WERD DOOR GEDUPEERDEN ACHTERVOLGD Europa heeft het moeilijk In Icon en sneeuw Belastin sverWing in Amerika Het loonniveau in de Benelux DINSDAG 22 JANUARI 196S DE LEIDSCHE COURANT PAGINA 4 Adres Kunt u mij het adres op geven van A. den Doolaard? K. J. P. v. L. Het adres van A. den Doolaard is Miggelen bergweg 51, Hoenderloo. Erfenis Indien mijn tweede moe der overlijdt, kunnen dan haar stief kinderen aanspraak maken op haar erfenis? (Ab U kunt geen aanspraken doen gel den op het vermogen van uw twee de moeder, noch uw beide zusters. Alleen uw vader is erfgenaam, als er geen testament is dat anders be paalt. Uw tweede moeder zou uw zusters dus iets kunnen nalaten, als zij dat wenst. NAAIMACHINES Nieuwe, doch overjarige model len, vanzelfsprekend met vol ledige garantie. Zie onze etalage. Naaimachinebedrijf BREESTRAAT 171 LEIDEN Inlichtingen A. J. R. O., als toe komstig lerares in de akte N XII, moet voor haar mede-leerlingen een les geven over het kopen van hui zen. Of wij haar enkele inlichtingen hierover kunnen verschaffen! 1 Over dit onderwerp valt zoveel te vermelden, dat dit onmogelijk in het kleine bestek van een vragenrubriek kan worden behandeld. Wij zullen ons dus maar bepalen tot enkele op merkingen, die u ter harte zoudt 'I/ moeten nemen als u zelf een huis IJ/- - r- wilde kopen. Indien u een huis gaat kopen, komt er wel wat kijken en om te begin nen willen wij u adviseren kontakt op te nemen met iemand in de buurt, die het huis kent en van deze zaken op de hoogte is, b.v. een makelaar, doch niet degene die het huis ver per ongeluk een zeventonner de brug koopt of voor dt verkoper handelt, op rijdt zakt hij er door. Deze zal u precies kunnen inlichten over wat u te doen staat en waar u Gevaarlijk. °P letten moet, zodat u geen kat in de zak koopt. En dat voor 7500." Het belangrijkste is het geld. In- Wethouder Piena wees in zijn ver- dien u dit niet bezit, kunt u een hy- weer vooral op het feit, dat men géén potheek krijgen via banken en ver extra-verkeer wil hebben op het ge- zekeringsmaatschappijen. Deze laat- vaarlijke kruispunt Kraaierstraatste verbinden meestal een levens- Levendaal. Men doorkruist met hier verzekering e.a. mee, daar dit hun een verkeersbrug te leggen de plan- eigenlijke doel is. Dit is meestal nen van het nieuwe wegenschema, duurder dan een gewone hypotheek, Ook de rust en recreatie van het doch u hebt daarmee de zekerheid. De Van Disselbrug is „een dis- meer op een bedrag van totaal men. „In elk geval de bakkers en de Plantsoen werd in het geding ge- dat het huis, ingeval van overlijden, telige zaak" geworden voor de acht en negentigduizend de brug in melkboeren", zei de heer Someling bracht. Enige schorsingen volgden geheel vrij in bezit komt van uw erf- Leidse raadsleden. Een ding is zeker elk geval geschikt kan maken voor (P.v.d.A.) en ook de hr. Lambermont nog, waarin onder meer het verkeers- genamen. U moet deze zaak bespre- het noodbruggetje voor de Kraaierstr. zwaarder verkeer. (KVP) legde daar de nadruk op. technische aspect onder de loep ge- ^en met de bank of verzekerings- („Over bruggen gesproken: ik houd nomen werd. De commissaris van inspecteur of met uw makelaar. Het Stemming. goede moed t.a.v. de Huigbrug"). De politie zegt: men kan geen uitzonde- volledige koopbedrag zult u waar- lijn in de betonnen brug vindt de ring op een inrijverbod maken voor schynlijk niet kunnen krijgen, doch Er is over gestemd gistermiddag; heer Lambermont sierlijk, maar het driewielige voertuigen, daar zijn geen er zlJn wel maatschappijen die met de brug wordt inderdaad voor zwaar- hek daarop te zakelijk. Voorts ver- borden voor. Maar de heer Woudstra een *e en 2e hypotheek tot 90 pet. der verkeer geschikt gemaakt. Welk wonderde hij zich er over dat alleen is van mening, dat daar best een uit- £aarV waa i-] ,u me€Stal de 2e hypo- verkeer er echter straks van dezt de schets van de betonnen door zondering aan verbonden kan worden, theek versneld moet aflossen en no- voortdurend werken met een begro tingsrecord het land naar de onder gang zou leiden. Hij verklaarde dat vermindering van de belastingen de beste manier is om de inkomsten te vergroten. (In de donderdag jl. inge diende nieuwe begroting werd het fe derale tekort op ongeveer twaalf mil jard dollar geschat). Kennedy voorspelde een bruto na tionaal produkt van 578 miljard dol lar dit jaar en hij verklaarde geen vijfde na-oorlogs»e recessie te ver wachten. Niet de vrees voor een re cessie, maar vijf jaren van overmatige werkloosheid, ongebruikte capaciteit en slappe winsten vormen de drin gende aanleiding voor een belasting herziening. Tijd schaft de Leidse raad raad op Van Disselbrug: over de Zoeterwoudse Singel zal een permanent karakter krijgen. Men zal zich herinneren dat de minister van financiën al een bedrag van 24.000 beschikbaar heeft gesteld voor herstel van de door de Duitse weermacht in bezettingsjaren gesloopte brug. Lei- vcuc «c ucwiuia. «uuaiUB Ro_. nfinc den stond thans voor de noodzaak 'n oeververbinding gebruik mag ma- b. en w. gewenste brug bij de stuk- zoals men wel meer onder verkeers- &ere renie Detaaix. nenie en aiios- nieuwe brug te bouwen. De vraag, ken, heeft de raad nog even in het ken had gelegen. De heer Woudstra borden ziet. p"®[zijni geheel afhankelijkvan de die de raad lang bezig gehouden heeft midden gelaten. Men sprak over be- kreeg min of meer steun van enige Om kort te gaan het resultaat was: ifPaiingen me ue geiogever opiege gistermiddag was: hoe zwaar en voor perkt verkeer met motorcarriers drie- raadsleden waar het 't zwaarder ver- een zwaardere brug 4 105.500 en de sescmeut ren verslaan welk verkeer? De heer Woudstra wieiers en motortrucs (leveranciers), keer betrof, de heer Zitman (Pr. Chr.) zaak van het verkeer zal men nog na- een notaris, daï (Pr. Chr.l. die enige tijd terug al heeft voorts over artsen, die ook zo'n buurt viel hem bij, ook de heer Van Weizen der bekijken. Het oude voorstel „vHi^risen dat voorgesteld, dat het ook 'n brug voor moeten bedienen. Voor hen dient in wu het verkeer een kans geven. Ster- Woudstra, thans ondersteund door uuui is e autoverkeer moest worden, is op zijn elk geval een uitzondering gemaakt ke motieven waren hierbijook in ge een motie is dus nog niet van de baan. dan volledig aansnrakeliik voor het standpunt blijven staan. In de zitting te worden. Een stemming over het vanen van nood moet de brug door onderhoud en voor verschillende gistermiddag bleek, dat men voor voorstel van de heer Woudstra werd zwaarder verkeer gebruikt kunnen Bij de tekening: ontwerp van de soorten belasting zoals straatgeld, zeven en een half duizend gulden uiteindelijk 249 stemmen aangeno- worden (brandweer) en „als er eens nieuwe brug. - - - vermogensbelasting (waar u echter het bedrag van de hypotheek weer letjes vandoor was gegaan, had hij „zocht" en hem dus het nodige on- vanaf kunt trekken). Als het 'n oud niet kunnen verhinderen omdat hij recht was aangedaan. Tot verdachtes huis betreft, is het goed om ten ge nu eenmaal niet de gehele dag thuis zichtbare verrassing bleek de kan- meentehuize te informeren of 't niet zat om op de hond te passen. „U tonrechter eveneens van mening te in een strook grond ligt, waar b.v. heeft destijds tegen verbalisant toe- zijn, dat verbalisant zich min of meer in het uitbreidingsplan een weg is gegeven, dat u wel degelijk wist, tot „verdachtes privé-verbalisant" geprojecteerd. Het komt wel eens dat uw hond zo nu en dan vrij rond- had opgeworpen. „Het is inderdaad voor, dat om deze reden een huis liep en er nog aan toegevoegd, dat wel opvallend dat u steeds door de- verkocht wordt en de koper dsn la- hij er beter aan deed op konijnen- zelfde agent bent bekeurd," merkte ter met de moeilijkheden zit. Betref- dieven te letten, dan u te zoeken," de kantonrechter als „een verzach- fende de kosten kunnen wij u niet merkte de kantonrechter hierna nog tende" omstandigheid op en vonniste inlichten, doch wij hebben de indruk, op. derhalve met 35 boete in totaal, dat het huis u wel bijna het dubbele „Wij zien elkaar weer spoedig te- zal gaan kosten van wat u aan huur „Hij zoekt mij inderdaad, edel- rug edelachtbare want in de maand betaalt, en misschien in de eerste ja- Een lelijk geval van wegpiraterij alcohol eveneens van de nana en acbt;barej hetgeen wel blijkt, uit al «December kreeg ik ook nog elf be- ren wel meer. Het verdient aanbe- kwam zeer uitvoerig ter sprake in weet hij het vreemde gedrag van djg bekeuringen." keuringen van diezelfde agent," aldus veling hier goed over na te denken de zaak tege^ een 55-jarige bloem- zyn client aan oververmoeidheid en Nadat de officier 4 x 15 Subs. 3 verdachte, die onder grote hilariteit als u alle gegevens hebt verzameld, bollenkweker uit Wassenaar, die in de paniekstemming waarin deze dagen en 3 x 5 subs 1 dag had van de publieke tribune met een de late avond van de 3de september raakte na de eerste botsing. geeist, bleef verdachte bij zijn me- „tot spoedig weerziens dus" de zaal j.l. binner een tijdsbestek van een Na enige re- en dupliek wees de ning, dat verbalisant hem speciaal verliet, half uur met zijn bestelauto drie ge- kantonrechter direct vonnis. Hierin Voor de Leidse kantonrechter De Britse premier, Harold Mac- millan, heeft maandag op een bijeen komst van de conservatieve partij in Liverpool gezegd, dat Groot-Brittan- nië bij zijn pogingen om toe te treden tot de gemeenschappelijke markt, een tegenslag heeft ondervonden. „Ik hoop en bid dat dit niet fataal zal zijn", aldus de Britse premier. Vol gens hem zouden de Britten loyale Europeanen kunnen zijn Enigeland geloofde volgens Macmillan nog steeds, dat de moeilijkheden over wonnen konden worden, mits de wil daartoe aanwezig was. Toen de gemeenschap onze aanvra ge achttien maanden geleden accep teerde, was het zeer goed bekend, dat er in verband met de bijzondere Brit se problemen moeilijke onderhande lingen zouden volgen, doch daarin voorzagen juist de bepalingen in het Verdrag van Rome. Als er principiële bezwaren waren, had men ons dit by het begin moeten zeggen. ZWEEDSE OLIETANKER VERMIST De 497 tön metende Zweedse olie tanker „Thuntank 7" wordt onder de Nederlandse kust vermist. Het in 1961 gebouwde schip verliet in de middag van 19 januari Delfzijl. Het zou op 26 januari in Rotterdam aan komen. Aan de scheepvaart is ver zocht naar de „Thuntank 7" uit te zien. Een Viscount van de Oosten rijkse luchtvaartmaatschappij is zon dagavond bij de start op London Air- port geslipt en in een dikke laag sneeuw terecht gekomen. Geen van de 22 inzittenden werd gewond. Hst vliegverkeer op de luchthaven kwam echter uren stil te liggen. EDELHERT NAM IJSVRIJ parkeerde auto's min of meer ern- legde hij de nadruk op het feil, dat stig beschadigde en desondanks zijn wat ook de oorzaak van verdachtes „brokkenrit" vervolgde met de opzet kwalijk gedrag is geweest, de ge- zich aan de konsekwenties hiervan volgen er niet mindei om waren, te onttrekken. In het belang van het algemeen Uit het uitvoerig onderzoek ter sloot hy zich volkomen bij de con- zitting bleek, dat in de Tramstraat clusie van de officier aan en von- te Katwijk een verbeten achtervoi- mste derhalve geheel conform de ging werd ingezet, nadat verdachte eis. een aldaar geparkeerde auto had om de ongemakken van de koude voor de bevolking zoveel mogelijk te verminderen. Show Toon Hermans Wanneer komt voornoemde show in Amster dam er kunt u mij ook vertellen hoeveel tijd d.' arvoor men aan kaar ten kan komen? (Th. v. d M.). Voor het bespreken van plaatsen en informaties betreffende toneel en dergelijke, verwijzen wij u naar Theatex bespreekbureau, Keizers gracht 349 te Amsterdam, tel. 020- 63678. Men kan u hier ook inlichten betreffende data, waarop een voor stelling gegeven wordt. De aanhoudende felle koude, ge- In Zuid-Slavië zijn op de lijn van paard met zware sneeuwval, heeft de Zagreb naar Split al drie dagen drie moeilijkheden in vele landen in Eu- treinen ingesneeuwd. De stoomver- ropa nog vergroot. warming functioneert echter nog, zo dat de passagiers het niet al te koud In westelijk Oostenrijk zijn sinds hebben. Voor hun voedselvoorziening het weekeinde vele dorpen door wordt ook gezorgd, sneeuw van de buitenwereld afgesne- A ir den- Honderden politiemannen, mili- Jn. Zwitserland zal het meer van Eer. 44-jarige veehouder uit Kat- fairen en burger,ijke vrijwilligers z"rl<* bmrienkort geheel zijn dicht- een geparkeerde auto In de Buis w,,k verscheen m de verdachten- proberen den» plaatsen uit hun isole- gevroren, iets wat in de winter van hij gisteren aan het Congres voorleg ter Duinstraat wisten de achtervoi- bank omdat zijn hond hem in de ment verios§en. jn het weekeinde 1928-1929 het laatst is gebeurd. ^e. verklaard, dat alleen een grote gers, waarbij zich inmiddels nog de maand november j.l. .liet minder zjjn mjnstens Vier mensen in dit ge- belastingverlaging voorspoed en vol- eigenaar van een der twee andere dan 7 processen-verbaal had bezorgd, bjed door de kou<j€ om het leven ge- In vel€ delen van Frankrijk is hiet doende economische groei van 't land „gemolesteerde" auto's had gevoegd, t.w. 4 processen-verbaal omdat het komen> wegverkeer geheel onmogelijk. Met ka7J verzekeren aangereden en er vol gas vandoor was gegaan. Tijdens deze achtervol ging, ingezet door de eigenaar van de beschadigde auto en een bevrien de automobilist, slingerde verdachte zo nu en dan gevaarlijk over de weg, ontweek o.m. nog juist een tegen ligger en beschadigde te Noordwijk „en passant" tot tweemaal toe _nog Een privé-verbalisant 18 PROCESSEN- VERBAAL DOOR DEZELFDE AGENT President Kennedy heeft in zijn jaarlijkse economische boodschap, die verdachtes bestelauto „in te sluiten' en hem tot stoppen te dwingen. name is dit het geval met de weg van De Amerikaanse economie is goed, In Engeland zijn maandag de lijken Parijs naar Turijn en met die van maar niet goed genoeg en zij „staat van drie mensen onder de sneeuw Parijs naar de Rivièra. In Noord- thans gebalanceerd op een beslissend gevonden. In Lancashire werd een Frankrijk ligt de binnenscheepvaart moment" 20-jarige student slachtoffer van de stil. Het gebruik van stookolie is 40 De president deed een krachtig be- procent hoger dan in dezelfde periode roep op het Congres zijn voorstel van het vorige jaar. gedaan in zijn boodschap over de stand van zaken in de Unie voor In de kustwateren van Noord- een netto belastingverlaging van tien Duitsland, Denemarken en Zweden miljard dollar in de komende drie neemt het ijs zo zeer toe, dat de jaar te aanvaarden. Hij kantte zich tegen het standpunt in sommige Congres-kringen, dat een beest los door de Katwijkse straten had gezworven en drie omdat het in strijd met het door b. en w. Daar zy, aldus hun verklaringen, uitgegeven lastgeving niet ge- de indruk kregen, dat verdachte min muilkorfd was. of meer „onder de invloed was" na- „Het is een waakhond en wat heb koude. Volgens de weersverwach- men zij hem het contactsleuteltje ik aan een waakhond met oen muil- tingen zal het koude weer in Enge- af, brachten hem „veilig thuis" en korf om." „Hij heeft destijds een land nog minstens een week aanhou- waarschuwden vervolgens de politie, vreemde snuiter die op mijn erf liep den. Hoewel verdachte, die werd by- gebeten en moest daarom zo'n ding gestaan door zijn raadsman, uiteraard op zijn snuit dragen," beklaagde ver- In West-Duitsland, waar de Rijn- niet kon ontkennen, dat hij zich aan dachte zich tegenover de kantonrech- vaart tot Stilstand is gekomen, zijn scheepvaart" ernstig wordt belem- vier zeer ernstige overtredingen had ter. Dat de hond er enige malen stil- militairen dag en nacht in de weer merd. schuldig gemaakt, wees hij de be- sehulaiging „ondei invloed" te heb ben gereden zonder meer van de hand Toer. de politie hem dezelfde avond nog een bezoek aan huis kwam brengen teneinde de nodige processen-verbaal op te maken, rook hij weliswaar naar de alcohol, maar dit kwam omdat hij na te zijn thuis gebracht een paar borreltjes had ge dronken om weer wat bij te komen van de schrik. Hoewel het „rijden onder invloed" verdachte ditmaal (hij was daarvoor al eens veroordeeld) niet ten laste kon worden gelegd, achtte de of ficier een en ander toch wel dermate ernstig, dat hij naast vier geldboeten t.w 3 x 75 subs 15 dagen voor de drie aanrijdingen en 25 sub. 5 da gen t.a.v. het zig-zag rijden, de on voorwaardelijke intrekking van de rijbevoegdheid voor de tijd van 1 jaar eiste. In zijn pleidooi wees ver dachtes raadsman het gebruik van Privé-ijspret van een flinke edel hert-bok heeft gistermorgen de jacht- bekwaamheid van de Rotterdamse politie zwaar op de proef gesteld. Het dier ontsnapte uit het Pias wij ckpark in het noordelijk stads deel en ging na een tocht over be vroren sloten en plassen avonturie ren in de buitenwijken van Hille- gersberg. De pret duurde lang, want noch het personeel van het park noch de politie kon het dier tot betere ge dachten brengen. Ten einde raad riep men tenslotte de hulp in van diergaarde Blijdorp, die twee vakm°nsen op het spoor zette. Het slippertje van de bok was toen snel afgelopen, want de dier gaardemannen dreven be4: dier al binnen een kwartier in het nauw bij de oude begraafplaats van Hille- gersberg en voerden het vervolgens in triomf terug naar Plaswijck, waar de andere leden van het hertengezin de losbandige vader cynisch lachend opwachtten. „De absolute loonkosten in de drie landen van Benelux liggen thans op „vergelijkbaar" niveau". Tot dezie vaststelling is de ministeriële werk groep voor de coördinatie van de con- junctuurpolitiek van België, Neder land en Luxemburg gekomen bij een bespreking van het loonbeleid in de drie landen. Het rapport van de werkgroep is maandag in Brussel be sproken door het Benelux-comité van ministers, dat onder voorzitterschap van de staatssecretaris van buiten landse zaken, dr. H. R. van Houten, een aantal technische onderwerpen afhandelde. De vaststelling van het „vergelijk bare niveau" van de loonkosten in Benelux betekent, dat in de afgelopen drie jaar een verschil van ongeveer 20 procent tussen België en Neder land is overbrugd. Dit was mede het gevolg van de economische unie. Terwijl in België het niveau van de absolute loonkosten vry constant is gebleven, zijn er vooral het laatste jaar in Nederland belangrijke stij gingen geweest, die in sommige ge vallen tot dertig procent bedroegen.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 4