Trein sleurt een busje met negen arbeiders mee Weerbericht DINSDAG 22 JANUARI 1963 DE LEIDSCHE COURANT PAGINA 3 Vijf doden en vier gewonden niet doorgaat. Raadpleeg hierover verdere berichtgeving en agende in dit blad. De jaarvergadering wordt a.s. don derdag niet gehouden in het oefen- lokaal, maar in rest. „Het Karrewiel", Steenstraat 55. Met het oog op de grote agenda beginnen wij op tijd: 7.45 uur. (Vervolg van pag. 1) Een Volkswagenbusje met negen arbeiders is vanmorgen op de spoor lijn HilversumAmersfoort door een trein gegrepen. Vijf inzittenden kwamen om het leven, drie werden zwaargewond en de negende arbei der werd lichtgewond. Het ongeluk gebeurde om vijf mi nuten voor twaalf. De inzittenden van het busje waren sneeuwruimers van een aannemingsmaatschappij uit Noord-Holland. Zij hadden de hele ochtend werkzaamheden verricht langs de spoorlijn in Diemen. Het busje reed tijdens het ongeluk langs de spoorlijn. De arbeiders waren van plan hun lunchpauze in Diemen te gaan doorbrengen. De trein kwam het busje achterop en sleurde het over een lengte van vele tientallen meters mee. Gelijktijdig bij overgang Binnen 'n uur na het ongeluk waren de slachtoffers reeds met zieken auto's naar Amsterdam overge bracht. Langs de spoorlijn lagen in het weiland de totaal verwrongen resten van het busje. Her en der verspreid lagen ook zakjes met bo terhammen, gereedschappen en kle dingstukken. Naar wij van de politie in Diemen vernamen bereikten het in de berm langs de rails rijdende busje en de trein nagenoeg tegelijkertijd de spoorwegovergang aan de Oud- Diemerlaan. De hoge overweg bomen waren toen reeds gesloten, hetgeen evenwel door de chauf- feur van het busje niet opgemerkt schijnt te zijn. Juist toen hij de overweg wilde opdraaien, raasde de trein met een snelheid van 120 kilometer per uur op de auto. Om ongeveer één uur kon de trein, die slechts een geringe beschadiging had opgelopen, zijn weg naar Am sterdam vervolgen. E. Brilleman, die naast de spoorweg overgang in zijn tuin aan het werken was, vertelde dat het ongeluk met een enorme klap gepaard ging. Het Volkswagenbusje vloog hoog door de lucht en werd links van de spoorlijn in de sneeuw geworpen. Volgens de heer Brilleman is de lichtgewonde passagier van het busje een man die naast de chauffeur zat. Deze man zou tijdig uit de auto hebben kunnen springen. Het duurde ongeveer twintig min. voor de eerste ziekenauto ter plaatse was. Inmiddels hadden boeren uit de omgeving reeds stapels dekens naar de plaats van het ongeluk gebracht. De gewonde passagiers zijn over gebracht naar het O. L. Vrouwegast huis in Amsterdam. De doden zijn overgebracht naar het lijkenhuis op de algemene begraafplaats Rustoord te Diemen. Op dit moment (vanmiddag 2 uur) waren er nog geen namen bekend van de slachtoffers. Ooggetuigen. De beheerder van de Joodse be te Diemen, de heer Voor de St. Ldewijksparochie vindt de sluiting van de Bidweek, vrijdag avond a.s., plaats met een plechtige H. Mis te negen uur, waaronder prof. J. Stieger uit Warmond de predika tie zal houden. erVe universi'eit Aan de Rijksuniversiteit te Leiden zijn geslaagd voor het examen: kahd. geschiedenis: de heren J. Creutzberg (Overveen) en P. A. Hadders (Den Haag). Leidse Agenda DINSDAG 22 JANUARI K en O Nw Rott. Toneel, De Leugenaar, 8 uur n.m Schouwburg Ver. Koninginnedag Films over Kon. Huis, 8.15 uur n.m Doelenka zepne. Kath. Kruideniers 8 uur, v. d. Heyden Kath. Nat. Bond'voor E.H.B.O., afd. Lelden Hedenavond géén begin- cursus. WOENSDAG 23 JANUARI Rozenkranskruistocht 8 u. n.m St Petruskerk NRKM Jaarvergadering en op treden Godfried Bomans, uur n.m St Ant Clubhuis. Expogé Vergadering en dia's. Kap. Stoelinga, 30 uur, Old Dutch. DONDERDAG 24 JANUARI Kath. Nat. Bond voor E.H.B.O., afd. Leiden Algemene jaarvergadering, 7.45 uur precies in café-rest. „Het Karrewiel", Steenstraat 55. GEBEDSBIJEENKOMSTEN „EENHEID DER KERKEN" Dinsdag 22 jan. te 12.30 uur in 1e Remonstrantse kerk (Hoogl Kerk gracht 34). Woensdag 23 jan. te 12.30 uur in de Oud-Kath. kerk (Zoeterw.singel). Donderdag 24 jan. te 12.30 uur in de Dooosgezinde kerk (Pieterskerk gracht) Vrijdag 25 jan. te 19.15 uur in de Petruskerk. BIOSCOPEN De films in de week van 18-25 jan zijn door de KFC als volgt gekeurd: Casino: „Les enfants du Paradis", volwassenen. Dgl.: 2.U0 en 7.30 u.; znd 2 00, 5.00 en 8.00 u. Lido: „De overval", a.l. Dgl.: 2.30. 7.00. 9.15 u.; znd. 2.30, 4.45, 7.00. 9.15 u. Luxor: Afgekeurd. Studio: „Verleden jaar in Mariën bad" 18 jaar. Dgl.: 2.30, 7.00, 9 15 u.; znd.: 2.30, 4.45, 7.00, 9 15 u. Trianon: Gods geuzen", 14 jaar. Dgl.: 2.30. 7.00 9 15 u.; znd 2.15, 4.30. 7.00, 9 15 u. Rex: „Invasie op Guam", 14 j. Dgl. 2 30, 7 ld. 9 15 u.; znd 2.30, 4.45, 7.15, 9.15 u. HET KLEDING-KWARTJE In gemeentelijke verordeningen kun je soms nog wel eens van die ijzig negentiende eeuwse zaken lezen. Zo bleek uit de stukken, die gister middag in de Leidse raad aan een oordeel en een besluit onderworpen werden, dat de hoogte van het tarief van verpleegden in de psychiatrische tehuizen te Oegstgeest afhankelijk is van het feit, of de patiënten eigen kleren dragen of niet. We lezen: „Met inachtneming van bovenge noemde gegevens is de verpleegprijs ad 12.85 per dag noodzakelijk om een sluitende exploitatie voor het jaar 1963 mogelijk te maken. Dit ta rief kan, zoals gebruikelijk worden verlaagd met 0.25 per dag voor de patiënten, die eigen kleding dragen". Eigen japonnetje, colbert of jasje geeft dus het voordeel van een kwar tje per dag. We zijn misschien slechte financiers en van exploitatie-nota's weten we weinig af, maar een kwar tje kleding-aftrek doet ons zo muf, naargeestig, armenhuisachtig aan, dat op dit moment de vraag gewettigd lijkt of in een gemiddelde prijs niet een sierlijker oplossing gevonden is. Zonder dat kledingkwartje! Bejaardensoos Herensingel De bejaardensociëteit van de parochie ..Herensingel" is tot nadere aankon diging gesloten. Dit tengevolge van de slechte weersomstandigheden. Is het nodig nog een aanbeveling te schrijven voor de bijeenkomst van de N.R.K.M.? Godfried Bomans komt zijn licht laten schijnen over vele duistere (middenstands)-zaken. Doe daar uw voordeel mee. Als financieel deskundige kan de heer Bomans U tips geven, die U wellicht tonnen op leveren. Overigens is er ook nog de jaarvergadering en als lid behoort U daar bij te zijn. Het begint om acht uur in het St. Antonius Clubhuis. De collecte voor de Memisa (Medi sche Missie-actie) bracht in de Leo- narduskerk zondag 353.36 op. K O-VOORSTELLING GAAT NIET DOOR Een voorstelling van „Een maand op het land" door de Toneelgroep En semble voor de Leidse Volksuniver siteit K O gaat morgenavond, woensdag 23 januari, wegens ziekte van Sigrid Koetse niet door. Ook bowling-centre op Stationsplein De gemeente Leiden heeft volgens besluit van de raad de nog braak 'ig- gende grond aan het Stationsplein (links als men van het station komt) verkocht aan de n.v. Aannemings maatschappij J. P. van Eesteren, die er een kantoorgebouw, winkels en 'n bowling-centre gaat plaatsen. De verkoopprijs is 400.000. Samen met de bebouwing rechts krijgt r en hier straks een mooi sy- metrische gevelwand. De heer Roorda (PvdA) vroeg naar aanleiding hiervan of er onder de gebouwen geen schuilkelders ge plaatst kunnen worden. De heer Frans (PSP) diende een princiepiële motie in, waarin de raad wordt uitgenodigd zich tegen deze verkoop te verzetten. Zijn partij wenst geen verkoop van openbare grond aan particulieren, maar alleen uitgifte in erfpacht. De motie werd niet gesteund. UITBREIDINGSPLAN De Burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat met ingang van 23 januari 1963 tot en met 5 februari 1963 ter gemeentesecretarie, afdeling Openbare Werken (Stad huis, kamer 111), voor een ieder ter inzage zal liggen een plan tot herzie ning (aanvulling) van het partiële uitbreidingsplan „Leiden-Cronestein- sepolder 1961" met betrekking tot grond, gelegen nabij de Lammebrug, zomede een wijziging, (aanvulling) van de bij het partiële uitbreidings plan .Leiden-Cronesteinsepolder 61" behorende bebouwingsvoorschriften. Een en ander heeft de Gemeente raad vastgesteld in zijn vergadering van 21 januari 1963, zulks met in trekking van het ten aanzien van het onderhavige gebied geldende uit breidingsplan. Leiden, 22 januari 1963, De Burgemeester voornoemd, F. H. van Kinschot. (Advertentie) v. W. C. v. d. Hoorn en M. W. v. d. Jagt; Désirée E. dr v. T. van Tuijl en C. v. d. Berg; Marcus A. zn v. J. L. M. van Heugten en E. G. Rohrmoser; Reinier J. zn v. R. J. den Hertog en D. W. Stegink; Petrus A. M. zn v. P. A. M. J. Pieterse en C. H. C. Bui tendijk; Anneke S. dr v. K. Seriier en A. H. Bijlsma; Albertina M. dr v. D. Ouwehand en N. Plokker; Henri- cus zn v. H. Noorduin en G. M. Bouw man; Renaldus M. S. zn v. K. Schols en J. M. v. d. Post; Renatus L. M. zn v. C. M. Streng en H. J. M. Lubbe; Mattheus A. P. zn v. J. A. Hoogduin en J. M. Loozen; Jan W. S. zn v. D. J. Stronck en E. M. Rasker; Corine I. E. dr v. J. J. F. de Cler en C. M. Czizek; Saskia G. B. M. dr v. G. A. Stolwijk en H. A. Koeleman. Gehuwd: H. J. Zandvliet en H. A. Sinteur; L. S. Vreeburg en J. M. de Groot. Overleden: J. A. Edelaar, 67 jaar, man; M. Guijt, 102 jaar, wed. van J. de Jong; M. C. v. d. Zon, 74 jaar, vrouw; A. M. M. van der Spek, 61 jr, vrouw; F. T. Buijs Trompetter, 60 jr, man; T. Koster, 31 jaar, echtg. van L. J. v. d. Berg; J. M. van der Poll, 73 jaar, wed. van G. L. de Vreese: S. M. de Mooij, 85 jaar, vrouw; A. W. Verver, 65 jaar, man; A. P. Nijholt, 9 maanden, dochter; A. van Hove, 46 jaar, man. Nabij Lammebrug goede plaats voor café? Nabij de Lammebrug aan de zij de van f3- Trek vliet is volgens de raadsleden Zitman (VVD) er. Win- semius (PvdA) de plaats zeer ge schikt voor een Horeca bedrijf. Bij de behandeling van he .artieel uit breidingsplan ter plaatse kwam deze visie in de gemeenteraad gistermid dag aar bod. De, Provinciale 'Water staat wil hier wat huizen plaatsen ft witte houten huis zal verdwijnen) met kantoren en woningen voor «_m- ployé's. Beide raadsleden willen de mogelijkheden voor de bouw van n café-restaurant met gezellig zitje open laten. Volgens het antwoord van het college blijft deze kans ech ter bestaan. Het voorstel inzake het verkopen van een perceel bouwterrein gelegen aan het Lammenschsnsplein (auto mobiel- en servicebedrijf (MEAS) is teruggenomen door B. en W. De heer G. van der Vliet is ge ïnstalleerd als lid van de gemeente raad in de vacature ontstaan door het overlijden van de heer L. Questroo. Compromis-voorstel van Adenauer Volgens kringen uit de omgeving van de Westduitse delegatie naar de besprekingen in Parijs, heeft bonds kanselier Adenauer aan president De Gaulle een compromis-voorstel voor gelegd met betrekking tot Engelands toetreden tot de EEG. De bondskanselier zou de Europese commissie een gedetailleerde lijst willen laten opstellen van de geschil punten, die tussen de -es EEG-landen en Engeland bestaan. In Duitse krin gen spreekt men van een veertig-tal punten. BRAND IN TEXTIELFABRIEK Bij de N.V. Brabantse textiel- maatschappij Artex te Aarle-Rixtel is maandagavond brand uitgebroken. Volgens de voorlopige schattingen is de schade anderhalf miljoen gul den. Van de spinnerij ging het gehele machinepark verloren. Ook de bejaardensociëteit van de Hartebrugparochie zal tot nader aan kondiging gesloten zijn. Aan de leden van de Kath. Nat. Bond voor E.H.B.O., afd. Leiden „Peerke Donders", wordt medege deeld dat door bijzondere omstandig heden de begin-cursus hedenavond Burgerlijke Stand Geboren: Arie zn v. D. v. d. Marei en R. Hoek; Justus H. R. zn v. H. B. Jonkman en J. G. M. Majoor; Renato zn v. A. van Haalem en N. Slinger land; Edwin M. zn v. J. A. Pol en J. G. Kraan; Jean Jacob zn v. J. J. Slokker en C. H. Langezaal; Wilma A. dr v. M. Imthoorn en J. Haasnoot; Johannes G. zn v. J. A. J. Paulides en M. A. C. Derks; Renatus G. IJ. zn KORTE golf Door een storm, die de Japanse kusten teistert, is een aantal vissers boten vergaan. Twaalf lijken zijn ge vonden, maar er worden nog 26 vis sers vermist, die hoogstwaarschijnlijk zijn verdronken. Van de 38 mannen zijn 31 Japanners en zeven Zuid-Ko- reanen. Ongeveer 1600 woningen werden vernield of beschadigd. Een huwelijk in een Italiaans dorp bij Pesaro aan de Adriatische kust is maandag met zeven uur ver traging ingezegend. De bruid moest zich met een schop een weg door de sneeuw naar de kerk banen. In haar spoor volgde de moeder met de trouwjapon in een koffer. BEURSOVERZICHT VAN DINSDAG AKU opnieuw in de belangstelling De stemming voor de internationale waarden in vanmiddag bij de ope ning goed prijshoudend geweest ten opzichte van het voorgaande slotni- veau. Dit geldt echter niet voor Hoog ovens, die op 549 een paar punten lager noteerden. De handel verliep in de meeste hoeken van de hoofd fondsen zeer rustig. In de AKU-hoek ontbrandde zo nu en dan het hausse- vuur. Gedurende het eerste beurs- halfuur gaf deze hoek van een grote activiteit blijk. Nu stond er weer een andere grote koper in deze markt die steun kreeg van wat „meelopers". Onder grote hilariteit liep de koers voor de rayor-aandelen in genoemd halfuur op van 436Vi tot 439'/i. De vorige slotkoers was 435 Toen werd er gewacht op een koersdaling, doch deze wilde niet snel genoeg komen. Men ging toen over tot het opstuwen van de koers en wel tot 442Vi. Het valt de beurs op dat de AKU-aande- len de laatste tijd op grote schaal steeds afwisselend door één „groot huis" uit de markt worden genomen. De beurs weet echter niet in welke richting dit duidt. De prijzen van de overige internationale waarden ga ven een goed prijshoudende stem ming te zien. Philips, Unilevers als mede Kon. Olies noteerden een paar dubbeltjes hoger. Hoogovens konden zich optrekken tot 551. De vraag voor de olie-aandelen werd gestimuleerd door het record resultaat over 1962 van de „Shell Oil" (dochteronderne ming van de Kon. Shell Groep). Wallstreet startte maandag zeer weifelend. Aan deze houding kwam later op de dag een einde als gevolg van kooporders. Hierdoor ontstond nog een vast slot. De aanhoudende havenstaking, alsmede de aanstaande onderhandelingen tussen de staalin dustrie en de vakbonden, manen de beleggers in Wallstreet tot enige voorzichtigheid. Van de Nederlandse hoofdfondsen lag alleen Philips op de Newyorkse beurs gunstig in de markt. De Westduitse beurzen waren vandaag nauwelijks prijshoudend met weinig zaken. In de cultuursector was de stem ming goed prijshoudend tot vaat. Hiervan profiteerde Amsterdam Rub ber. De scheepvaartwaarden kor.den zich op het slotniveau van maandag zeer goed handhaven. De vaste stem ming van gisteren in de Staatsfond- senhoek werd vanmiddag verder voortgezet echter met weinig zaken. In de lokale afdelingen was het rustig. Aandelen Van der Grinten werden op 1410 (1375) geadviseerd als nawerking op het verhoogde di vidend, plus de aandelenbonus. Schuppens Sajet werd op 433 gead viseerd tegen gisteren 415 bieden en een laatst gedane notering cp 410. De lagere winst over het afgelopen boek jaar van „Gazelle" was niet van in vloed op de koers van de aandelen die praktisch onveranderd werden geadviseerd. Over de gang van zaken in het eerste kwartaal van het nieu we boekjaar is de directie van „Ga zelle" tevreden. Op verzoek van net beursbestuur werd vanmiddag geen notering opge maakt in aandelen „Buhrmann Pa pier" en die van „Lettergieterij Am sterdam v.h. Tetterode", dit in ver band met een te verwachten bericht. De beurs spreekt over een fusie door middel van aandelenruil. (Meegedeeld door het K.N.M.I. Geldig van dinsdagavond tot woensdagavond. Opgemaakt te 11.15 uur). DROOG WEER. Droog weer met enkele wol- kenvelden, in de nacht en och tend hier en daar mist. Overwe gend zwakke wind. Vannacht matige tot strenge vorst, morgen middag matige tot lichte vorst. Het weer in Europa HELSINKI onbew. -13 —18 STOCKHOLM zw. bew. —7 —7 OSLO onbew. —6 —12 KOPENHAGEN 1. bew. —6 —3 ABERDEEN on^ew. 2 —4 LONDEN onbew. 1 —8 AMSTERDAM onbew. —6 —13 BRUSSEL onbew. —7 —12 LUXEMBURG onbew. —7 —12 PARIJS onbew —2 —10 BORDEAUX onbew. 7 —5 GRENOBLE geh. bew. —2 —7 NICE geh. bew. 10 BERLIJN geh. bew. —3 —2 FRANKFORT onbew —5 —11 MUNCHEN onbew. —9 —18 ZURICH onbew. —6 —12 GENEVE geh. bew. —5 —9 LOCARNO geh. bew. —0 —5 WENEN zw. bew. —6 —13 INNSBRUCK onbew. —7 —21 BELGRADO zw. bew. —8 —19 ATHENE zw. bew. 7 ROME onbew. 8 —4 AJACCIO geh. bew. 10 3 PAUZE Morgen: 6e dag van de bidweek. OUDERWETS? NEEN, ZEGT SWAMI SEWANANDA! Als heldhaftige daad van nederig heid leggen we ons soms op in een volle kerk vóór de mis begint de rozenkrans te bidden. Men vindt ons dan olie-ouderwets, en wie vindt dat prettig? Onze moed wordt ge schraagd dor de herhaalde aanbeve ling van Maria in hoogst eigen per soon. Het is van minder belang, maar toch wel interessant, dat haar mening gedeeld wordt door Swami Sewananda, „de grootste thans lé vende Yogi, arts en psycholoog", die aanraadt de rozenkrans te bidden, omdat het de concentratie en medi tatie vergemakkelijkt. Hij zegt: „on ze stemming wordt verheven, onze bedoelingen worden zuiver en goed. De gedachten worden tot krachten". Maar een rozenkrans afraffelen, heeft weinig zin. In 't algemeen: voor het gebed het slaperigste kwar tiertje van de avond overhouden, is niet bepaald hoffelijk. Men moet ook tegenover O.L. Heer de vormen in acht nemen. PUZZEL Raad kwam niet tegemoet aan de wensen van Rotogravure Maatschappij Verandering richting verkeer ongewenst 1415 was de uitslag in de strijd b. en w.-overige raadsleden, die gis termiddag in de raadzaal werd „uit gevochten" over de richting van het verkeer op het Galgewater. De Ned. Rotogravure-Maatschappij had aan b. en w. het verzoek gericht de richting van het verkeer Galge- water-Weddesteeg om te draaien in Weddesteeg-Galgewater. De zware wagens van Van Gelder Zonen, die zo'n vier keer per dag papier komen brengen naar de Rotogravure kun nen de draai van Galgewater naar Weddesteeg niet maken. Andersom kan het mei. Het kost de Rotogravure geld als de papierleverancier gedwon. gen is met kleinere wagens te komen. B. en w. waren unaniem de Roto gravure ter wille maar niet de ge hele verkeerscommissie, waarin men in mening verdeeld was, en ook niet de raad, die bij de stemming over het voorstel tot verandering van de rij richting het niet 15' tegen 14 ver wierp. De heer Lambermont (KVP), die sprak voor een grootst mo-gelijke meerderheid van zijn fractie, vindt de Rotogravure een belangrijk bedrijf, dat men zeker tér wille moet zijn. Maar lust gaat hier deels om een be langrijke verkeersstroom, die zowel Morskwartier als Zuidwest bedient. We hebben onlangs het besluit geno men op het Galgewater eenrichting verkeer in te stellen, in de meest lo gische richting K. Rapenburg-Noord einde. Het gaat niet aan, daar nu op zo'n korte termijn weer verandering in te brengen; we maken de mensen kopschuw, er komen misschien on gelukken van. Ook de schooljeugd: Vakschool, Ambachtsschool maakt van deze achteromgang gebruik. Met 't omdraaien van de verkeersrichting drijft men de schooljeugd naar het drukke kruispunt K. Rapenburg- Prinsessekade, terwijl aan de zijde van het Noordeind)e een uitspringend pand verkeer, komend uit de Wedde steeg beschermt. Het gaat hier om algemeen belang, aldus de heer Lam bermont en dat moet het zwaarst we- gena Een dergelijk standpunt neemt men toch ook in bij onteigening. Zeer veel nadruk legde het raadslid op de noodzaak, dat het college zich laat voorlichten door een verkeersdeskun- dige. De heer Van Baarle (PvdA) meende, dat het mogelijk moest zijn voor de fietsers een uitzondering in de verkeersrichting te maken. Pleidooi. De heer Lij ten (KVP> trok zich het probleem van de Rotogravure-maat schappij aan. Hét bedrijft heeft hard behoefte aan deze betrekkelijke ge ringe verkeersmaatregel. Het kost de Rotogravure énkele duizendén per maand. Het bedrijf wil toezeggingen doen tijden® dé spitsuren het zw&re vrachtverkeer buiten dé stad te hou den. Onder de spitsuren wil men dan in dit verband in overleg met de ver keerspolitie verstaan, alle middagen tussen 4 en 6.30 uur, alle woensdag middagen en alle vrijdagochtenden tot 12 uur, voor zover er veemarkt is. Ook legde hij tsr de nadruk op dat de Leidse verkeersvAagstukken met deskundigen bekeken moeten wor den. Rust De heer De Kier viel de heer Lam bermont bij. „Er moet rust komen in de verkeerssituatie. We hebben de laatste tijd al genoeg wijzigingen ge had. Is het niet mogelijk het pand op de hoek van de Weddesteeg en het Galgewater, dat in de weg staat af te breken? Dan is de draai groot ge noeg". Uit het antwoord van wethouder Van Hoek bleek dat slopen van dit pand bezwaarlijk is omdat er kostbare apparatuur van de Rotogravure is geplaatst. De Rotogravure woekert en worstelt met ruimte. Natuurlijk wil hjet college op de eerste plaats het algemeen belang dienen, maar bij een beslissing van uit verkeerstech nisch oogpunt gezien ondergeschikt belang kan men wel aan een bedrijf tegemoetkomen. Dat is hier h«»t geval. Het bezwaar van de fietsende leer lingen tilt de wethouder niet zo zwaar. Hij vindt het Galgewater als verkeersweg van weinig belang. „Van belang of niet het is een ver keersweg" aldus de heer Lamber mont. De wethouder verbelde nog, dat hij binnen afzienbare tijd een onderhoud hoopt te hebben met een belangrijk internationaal deskundige op ver keersgebied. Na re- en dupliek verwierp de raad het voorstel als resultaat van de stemming over het b. en w.-voorsbeL Marktberichten ROTTERDAM, 22 jan. Ve« Totale aanvoer 2235, Weekaanvoer 3731, Vet te koeien, ossen 200, Gebruiksvee 595, Vette kalveren 17b. Graskalveren 118, Nuchtere kalveren 927, Varkens 12, Lo pers 6, Biggen 30, Paarden 32, Veulens 2, Schapen, Lammeren 126, Bokken, Geiten 12, Vette koeien 25f>—285, 230- 255, 210—230, Vette kalveren 320—350, 280—320, 260—280, Graskalveren 290, 225, 190, Nuchtere kalveren 130, 110. 100. Lopers 100, 90, 75, Biggen 55, 48. 42, Slachtpaarden 260, 240. 210, Schapen 130, 110, 90. Lammeren 140, '20, 90, Kalf- melkkoeien 1050, 950, 750, Vare koeien 700, 600, 500, Vaarsen 825, 725, 525, Pin ken 500, 375, 325, Vette koeien, iets ruimer, kalm, ongewijzigd; Vette kal veren, even meer, vlug goedprijshou- dend prima boven notering; Graskalve ren, als vorige week, traag, iets lager; Nuchtere kalveren, iets minder, stroef, iets lager, prima boven notering. Lopers, biggen, iets minder, rustig, prijshoudend, Slachtpaarden, als vorige week, kalm, iets hoger; Schapen, lammeren, gewoon, tamelijk, stabiel, Kalf-, melkkoeien, iets meer. stil, iets lager; Var koeien, als vorige week, stroef, prijshoudend; Vaar sen, Pinken, gewoon, kalm, vaarzen Iets hoger. RIJNSBURG, 21 jan. Bloemen Tulpen: Christmas Gold 1.251 30, Ma dame Spoor 1.75. White Sail 901.15, Apeldoorn 4.60, Lustige Witwe 1.151.35 Krelage 1.151.25. Preludium 951.15, Sulfur Triumph 1.20, Sulfur Cloud 1.05, Paul Richter 2.30, v. d. Eerde 1.351.40, Prominence 1.45, Copland 2.05—230, Emmy Pieck 1.20—1.35, White Gold 1.20, Karel Doorman 1.701.85, Tohn Glay 155. Hyacinten gemengd bos 7585, Narcissen: Helios 6065, ""arlton 1.05— 1 20, Verger 5055, Flower Record 50, Cracford 6575, Golden Harverst 1.25, Early Glory 1.00 per bos, Anjers: Jim rose 38.0041.00. Sim rood 37.00, Elisa beth 21.00, Hyacinten gemengd I 25.00 Der 100. BODEGRAVEN, 22 jan. Kaas Aan voer 17 partijen. Noteringen: le kwal. 2.24—2.31, extra kwal. 2.37. Handel ma tig LEIDEN, 22 jan. Vette varkens Aanvoer 110 varkens. Noteringen (in f per kg levend gewicht). Lichte varkens 1.85—1.90, Slagersvarkerts 1.921.95, Zeugen 1.50—1.55. Handel vlot. No. 505. Horizontaal: 1 kropge zwel, 3 bundel, 5 insekt, 6 vreemde munt, 7 familielid, 9 onbekende, 10 na dato (afk.), 12 meisjesnaam. 14 niet dicht opeenstaande, 15 kleur, 16 lidwoord (Eng 17 zwemvogel, 19 maanstand, 21 bijwoord, 22 bekende afkorting, 24 vaarwel, 25 voorzetsel, 26 dof, 27 traag van begrip. Vertikaal: 1 pers. voornaamw.. 2 zuster 3 puntig voorwerp 4 lengte maat (afk,), 5 danspartij, 8 vis, 9 spijker, 11 vreemde munt 13 voor zetsel, 16 gesloten, 18 hoenderachti ge vogel, 20 huisdier, 21 plechtige ge- I lof te, 23 lengtemaat (afk.), 25 voor- I zetsel. Oplossing morgenavond. Oplossing no. 504 Horizontaal: 1 gehaa.-t, 7 Ne, 8 as, 10 ed, 12 ten, 14 i.e., 15 gat, 17 end, 18 orgel, 19 oor, 21 ka*- 23 n.s., 24 pro, 26 li, 27 ha, 28 om, 30 gedogen. Vertikaal: 2 en, 3 het, 4 aan, 5 s.s., 6 gegrond, 9 gedurig, 11 da, 13 enger, 14 in, 16 tor. 17 elk. 20 os, 22 al, 24 pad, 25 oog, 27 hé, 29 me. PUIST Foei, Snoepje, we iyn weer drie pond aangekomen.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 3