!ïf Eenrichtingverkeer en verplaatsing van markt binnenkort in de raad Weerbericht MAANDAG 21 JANUARI 1963 DE LEIDSCHE CJURAi\ PAGlt. 3 Burgemeester van Leiden in Nieuwjaarsrede: De burgemeester van Leiden heeft hedenmiddag in de raadszit ting zijn gebruikelijke nieuwjaarsrede uitgesproken. Over het verkeersvraagstuk zei hij onder meer: Mede in verband met de op handen zijnde reconstructie van de Breestraat, zullen de raad binnenkort voorstellen bereiken, die beogen te komen - minstens als proef - tot een verder doorvoeren van het, ook in deze raadszaal nog onlangs bepleite, éénrichting- verkeer in onze stad. Ook hier zullen belangen tegen elkaar moeten worden afgewogen. Het college vertrouwt, dat de gedeeltelijke verplaatsing van de woensdagse en zaterdagse markt, die hiervan het gevolg is, deze markt op den duur niet ongunstig zal beïnvloeden. De laatste hindernissen, die een verwezenlijking van de door de raad reeds herhaaldelijk urgent verklaarde noord-zuid verbinding en oost-westverbinding in de weg staan, moeten worden weggeno men. Met name is de laatste maanden herhaaldelijk geijverd voor het verkrijgen van de rijksgoedkeuring op het projekt van de nieuwe veemarkt. Ook deze marktverplaatsing immers zal zódanig dienen te geschieden, dat de positie van Leiden, als centrum voor het marktwezen, in de toekomst behouden blijft. Wat het aantal verkeersongevallen in 1962 .betreft, zeer tot mijn leedwe zen moet ik vaststellen, dat dit in to taal 2592 bedroeg, waarvan 8 met do delijke afloop. Deze cijfers bedroegen in 1961 respectievelijk 2440 en 5. Tekenend is, in dit verband, dat van de 10.327 processen-verbaal, die in 1962 terzake van overtredingen werden gemaakt, er 9657 op ver keersovertredingen betrekking had den. In 1192 daarvan ging het om het niet in acht nemen van de voorge schreven maximum-snelheid. Ik zal het op prijs stellen, wanneer de politie, óók in 1963, voorzover dit, gezien de getalssterkte van 't ogen blik, mogelijk is, in het belang van de veiligheid en de vrijheid van het verkeer, een scherpe controle zal blij ven uitoefenen op de gedragingen van de deelnemers aan het verkeer. Dit jaar nog. Voor de nieuwe huisvesting van de G.G. en G.D. in het voormalige Jood se Weeshuis werd de rijksgoedkeu ring verkregen en de verbouwing werd inmiddels aanbesteed. Gehoopt wordt, dat de werkzaamheden een zodanig vlot verloop zullen hebben, dat het nieuwe gebouw nog dit jaar in gebruik kan worden genomen. De vestiging van dependances in de stadsdelen Noord en Zuid-West wordt dan wel zeer urgent. Ik kan U in dit verband mededelen, dat het gezond heidscentrum pi Leiden-Noord in een vergevorderd stadium van voorberei ding verkeert. Zwemmen. Wat de openlucht-zweminrichting aan de Voorschoterweg betreft, de eerste paal zal, ijs en weder dienende, waarschijnlijk in februari kunnen worden geslagen. Het streven is erop gericht, dat de nieuwe zwembad bij de aanvang van 't zwemseizoen 1964 in gebruik kan worden genomen. Ook overigens zijn de vooruitzich ten, voor wat betreft de zwemgele- genheid gunstiger geworden, omdat de ingebruikneming van het instruc- tiebad aan de Kagerstraat nu spoedig te verwachten is. IJs en vuil. Over de Gemeentelijke Reinigings- en Ontsmettingsdienst: deze dienst heeft het gehele afgelopen jaar en de laatste weken wel in het bijzonder, onder een zware belasting moeten werken. De moeilijkheden, waarvoor deze dienst, met een voortdurend personeelstekort, vooral ten gevolge van de ongekende sneeuwval, werd geplaatst, mogen niet te licht worden gewogen. De beschikbare mankracht en het materieel moeten zodanig wor den verdeeld, dat enerzijds de afvoer van het huisvuil naar Noordwijk zo weinig mogelijk stagneerde en dat anderzijds de hoofdverkeerswegen in onze stad zo goed mogelijk berijd baar bleven. Bezien wordt, in hoe verre, door gecoördineerd handelen van verschillende diensten, aan win- De benjamins van Docos- voetbal tafeltennisten De jongste generatie van DOCOS, de pupillen-afdeling, heeft afgelopen zondag haar krachten in onderlinge wedstrijden gemeten. Het was een welkome afwisseling oor de jongens nu aan de voetbal voorlopig nog niet valt te denken. Bij het spelen der wedstrijdjes sprong al gauw in het oog welke jongens het meer deden en welke weinig praktijk hadden. Nadat de gehele zondagmiddag op vier wedstrijdtafels was gespeeld, kon de jeugdvoorzitter van DOCOS, de heer J. Nijssen tot de prijsuitrei king overgaan. H:: sprak z'n dank uit aan het bestuur /an de afdeling Tafeltennis voor genoten gastvrijheid in de gymnastiekzaal aan de Potgie terlaan. Ook de wedstrijdleiding van de afd. Tafeltennis, de heren Van der Staak, gebrs Vreeburg en Van Cassel, werd speciaal genoemd voor het vele werk door haar verricht en tenslotte de assisterende scheidsrech ters voor uitstekende leiding. De prijswinaars waren in de winnaars ronde: 1. P Rodenburg; 2. J. van Vel- zen; 3. A. Preenen; 4. H. Rodenburg en 5. H. Mulder. In de verliezersronde was de vol gende klassifikatie: 1. J. Bavelaar; 2. T. Bavelaar; 3. F. de Groot; 4. A. v. d. Broek; 5. H. Vermeulen; 6. H. Klein; 7. G. v. Kordelaar; 8. D. van Tongeren en 9. P. Overdijk. terperikelen als wij momenteel bele ven, beter en efficiënter het hoofd kan worden geboden. Woningbouw. In 1962 kwamen 635 woningen ge reed, waarvan 268 woningwetwonin gen. In aanmerking genomen, dat de gemiddelde produktie over de vijf voorafgaande jaren 583 woningen be droeg, zijn de resultaten over het af gelopen jaar niet ongunstig te noe men. Dat het contingent woningwet woningen voor 1962 werd vastgesteld op 350 woningen, was op zichzelf al leszins verheugend, na de lage toe wijzing van 250 woningwetwoningen voor 1961. Ten laste van genoemd contingent van 350 woningwetwoningen zijn in het afgelopen jaar in aanbouw ge komen het complex van 172 wonin gen in de Meerburgerpolder (de laat ste arbeiderswoningbouw aldaar) en dat van 104 woning in Groenoord. De overige 74 woningen maken deel uit van een plan-combinatie contingenten 1962 en 1963 voor 187 woningen in Zuid-West. Nu het ont eigeningsplan „Fortuinwijk" inmid dels door de Kroon is goedgekeurd, mag verwacht worden, dat ook dit bouwplan spoedig gerealiseerd kan worden. Helaas hebben echter de ge voerde onderhandelingen nog niet tot een, ook voor de hogere overheid ac ceptabele, prijsaanbieding geleid. Wat de sanering betreft, ligt het in de bedoeling van het college, in de eerste plaats alle inspanningen te richten op de sanering van de wijk tussen de Herengracht en de Zijlsin gel. Daarnaast zal ruimte dienen te worden geschapen ten dienste vat een aantal doorbraken voor het verkeer en een aantal parkeergelegenheden. Aan het slot van zijn rede stelde spr. dat verzekerd succes geen nood zakelijke voorwaarde behoeft te zijn voor goed handelen. „Ik meen, dat handelen, ook als bestuurders dezer gemeente, vooral dan goed te noe men is, wanneer het gedragen wordt door een eerlijke overtuiging er. een daaruit voortvloeiend groot verant woordelij kheidsbesef gebeds^Som|tenerken„ Burgemeester van Leiden Dinsdag 22 jan. te 12.30 uur in ie Remonstrantse kerk (Hoogl. Kerk- gracht 34). Woensdag 23 jan. te 12.30 uur in de Oud-Kath. kerk (Zoeterw.singel). Donderdag 24 jan. te 12.30 uur in de Doopsgezinde kerk (Pieterskerk gracht) Vrijdag 25 jan. te 19.15 uur in de Petruskerk. NEDELANDSE BRIDGE BOND District Leiden en Omstreken. De stand in de viertallencompetitie is als volgt: gaat met pensioen In de raadsvergadering van hedenmiddag heeft de burge meester van Leiden, jhr. mr. F. H. v. Kinschot meegedeeld, dat hij per 1 november 1964 met pensioen zal gaan. Hoofdklasse 1 T.O.G.V. 1 Rijnland 2 Rijnland 4 A.B.C. 1 Hoofdklasse 2 Rijnland 1 H.J.B. 1 Rijnland 3 Sleutels 1 JJzJ GEEN CENTRALE S=?b TRAINING 18—0 8—10 4—8 0—12 Rijnland 3 en Sleutels 1 één wedstrijd minder gespeeld. Eerste klasse 1 A.B.C. 3 H.J.B. 2 Sleutels 2 Sleutels 4 12—6 11—7 10—8 Eerste klasse 2 Sleutels 3 Riinland 5 A.B.C. 2 T.O.G.V. 2 18—0 11—7 5—13 Leidse Agenda T.I.G. liet zijn supporters lachen Gezellige muzikale klanken klon ken door de behaaglijk verwarmde grote zaal van de Stadsgehoorzaal. In de zaal óók dames in frisse vro lijke toiletjes, heren in stemmiger kledij en op het toneel een goed- gespeeld blijspel. Ziehier de ingre diënten die de eerste avond van het seizoen var de toneelvereniging „Tot Ieders Genoegen" tot een heel ple zierige maakten en de aanwezigen rap windkracht 7 en de temperatuur onder nul deden vergeten. Voorzitter A. Arendse, die jaren lang de regie voerde voor TIG, heet te de talrijk- dames en hertn wel kom. Tot zijn spijt moest hij mede deling doen van het feit, dat door de hoge financiële lasten jaarlijks twee opvoeringen konden worden gege ven in plaats van drie. De hoge zaal- huren brengen het dilettanten-toneel in gevaar, aldus de voorzitter. „Gasten in Eigen Huis" goede klucht. Voor de eerste 'maal regisseerde de secretaris, I. Boon, de groep. Het was een klucht van het goedt soort, ge schreven door Dick v Maasland: Het gezin Boot (vader, moeder, dochter en opa) staat op het punt te emigreren naar Australië. Twaalf uur vóór i ct vertrek is Opa zoek. Hij liet een briefje achter, „dat hij niet meeging" De vader des huizes wil toch vertrekken, maar nu blijkt, dat. mevr. Boot de tickets, reis- chèques en de opbrengst van 't huis, dat ze met inboedel en al verkocht Gezellige feestavond Smit-Röntgen Vele personeels leden van de Smit- Röntgen Apparatenfabriek waren j.l. zaterdagavond naar het St. Anto- nius Clubhuis getogen om de grote feestavond mee te maken, die door de Personeelsvereniging van dit be drijf was georganiseerd. De heer Van Remundt, waarne mend-voorzitter, deed het veel ge noegen, dat hij ondanks de heersen de koude een goed bezette zaal kon verwelkomen. De heer J. Vink, die vele jaren de voorzittershamer had gehanteerd, kreeg een kleine hulde aangeboden. Om privé-redenen had de heer Vink enige maanden gele den zijn functie beschikbaar moeten stellen. De hr. Van Remundt bracht hem dank voor het vele werk, dat hij voor de P.V. had gedaan. Als blijk van waardering mocht de hr. Vink een boekenbon ontvangen. Tot bijna middernacht presenteer de het gezelschap Coos van der Velde een cabaretprogramma onder de titel „Alle Hens". De aanwezigen zullen zich ongetwijfeld hebben ge amuseerd met dit programma, dat opviel door haar veelzijdigheid. We zagen achtereenvolgens Greetje van Schaik met enkele pittige cabaret liedjes, The Movers, 2 matrozen in een gymnastisch schetsje, Nick Nicholls, als een zeer snelle-snelte- kenaar en Chic en Co, 2 gekke kna pen met enkele kostelijke grappen. De stunt van de avond was wel het optreden van Coos van der Vel de, de leider van het gezelschap, als illusionist, die bier tapte uit een leeg biervat en vele andere dranken inschonk uit een kan met water. Enkele dames en heren hebben zich persoonlijk kunnen overtuigen, dat de hun aangeboden dranken wel degelijk echt waren. Coos van der Velde praatte dit programma met leuke moppen aan elkaar en 't trio Henk Baving zorgde voor de muzikale omlijsting. Vele aanwezigen bleven nog enige uurtjes in de warmte om te dansen op muziek van het Dans- en Show- orkest The Game Breakers onder leiding van Jan de Graaf. hebben aan le fam. Kever, in de portefeuille vai. opa heeft gedaan. Voldoende stof voor complicaties dus Alle spelers waren goed gekozen en speelden hun rollen sterk genoeg. Mevr. en de he*-- Boot, resp. gespeeld door C. v. Oyen-Beekman en E. de Wekker: ruim voldoende. Mony, hun dochter, door Els Aarentsen gespeeld met een opvallend gemak. Henny v. Brero maakte zijn debuut in een voor hem zware rol als de heer Ke ver en deed da veelbelovend. Riet, zijn vrouw, door M. Boon-Schild, werd zonder veel moeite gespeeld. De jeugdige A. Je Jong als zoon Rob, voelde zich volkomen thuis in z'n rol. Clovis Kraai door de routinier J. Bodenstaff was een kostelijk ty petje. Het publiek reageerde gretig op hetgeen zich afspeelde -»p 't to neel. Lachsalvo's klonxen op; en 'n gul applaus na afloop. TIG weet zich verzekerd van een grote schare sup porters, en terecht. én De brandweer van Leiden heeft gisteren op de Maredijk dertig vogels uit het ijs gehakt. Het waren meer koeten en enige zwanen; vijf dieren waren niet meer te redden; vijf-en- twintig winterslachtoffertjes zijn naar het Natuurhistorisch museum ge bracht. Maar of de heren er daar raad mee weten? De jaarvergadering van de KAB, wijk St. Joseph (Herensingel-paro chie) gaat hedenavond niet door. SHOW VAN „COLUMBIA" Onder zeer slechte weersomstan digheden heeft ook de Leidse post duivenvereniging, Columbia haar jaarlijk e show gehouden. Ingezonden waren pl.m. 100 vo gels van zeer goede kwaliteit en keurmeester A. M. Boonaards uit Uden had het zeker niet gemakke lijk. De overwinnaar van de dag was zeker de heer G. Oude Elferink, die niet alleen alle hoofdbekroningen kreeg toegewezen, maar ook vele prijzen in de diverse klassen in de wacht wist te slepen. Een fraai suc ces. Andere namen van bek.oonden waren: C. W. Betcke, K. A. Boekee, R. P. de Graaf, G. W. ten Braak, J. v. Klaveren, Gebr. de Vrind, J. Ro- zier. Burgerlijke Stand Geboren: Lenie d.v. D. N. Bakker en G. M. Overdevest; Mariette He- leen d.v. J. P. Fokkelman en C. J. du Mee; Marcel z.v. K. Csorba en P. G. Laman; Michel z.v. R. J. van d'er Meulen en A. W. Kion. Overleden: J. J. Hollebeek, 74 jaar, man; A. C. F. v. d. Meerendonk, 83 jaar, wed. van G.G. Aalders; A. v. Tongeren, 80 jaar, wed v. A. Brou wer; P. Habraken, 54 jaar, man; S. Bij, 82 jaar, echtgen. v. B. Viele. Ondertrouwd: H. v. d. Weerdt en A. H. A. Guldemond; M. Bouman en W. D. v. d. Cingol; J. Kluivers en A. P. C. v. d. Hoogen; M. Crama en E. Fakkel; J. C. v. Velzen en G. M. v. d. Veer; H. Donker en M. L. T. van Es; W. Samson en I. N. Meijer. MAANDAG 21 JANUARI Raadsvergadering Stadhuis, 2 uur n.m. VEBO Prijsuitreiking, 7.30 uur n.m., Stadsgehoorzaal. DINSDAG 22 JANUARI Ken O Nw Rott. Toneel, De Leugenaar, 8 uur n.m., Schouwburg. Ver. Koninginnedag Films over Kon. Huis, 8.15 uur n.m., Doelenka zerne. Kath. Kruideniers 8 uur, v. d. Heyden Kath. Nat. Bond voor EHBO, afd. Leiden Aanvang cursus, 8 uur, gebouw GD en GG, Mare. WOENSDAG 23 JANUARI Rozenkranskruistocht 8 u. n.m., St. Petruskerk. NRKM Jaarvergadering en op treden Godfried Bomans, f uur n.m., St. Ant Clubhuis. Expogé Vergadering en dia's, Kap. Stoelinga, V30 uur, Old Dutch. K en O Toneel: Een maand op het land, 8 uur, Schouwburg. DONDERDAG 24 JANUARI Kath. Nat. Bond voor EHBO, fd. Leiden Algemene jaarvergadering, 7.45 uur precies, in het gebouw GG en GD, aan de Mare. BIOSCOPEN De films in de week van 18-25 jan. zijn door de KFC als volgt gekeurd: Casino; „Les enfants du Paradis", volwassenen. Dgl.: 2.00 en 7.30 u.; znd.: 2 00. 5 00 en 8.00 u. Lido: „De overval", a.l. Dgl.: 2 30. 7.0Ó, 9.15 u.; znd. 2.30, 4.45, 7.00, 9.15 u. Luxor: Afgekeurd. Studio: „Verleden jaar in Mariën bad" 18 jaar. Dgl.: 2.30, 7.00, 9 15 u.; znd.: 2.30, 4.45, 7.00, 9 15 u. Trianon: Gods geuzen", 14 jaar. Dgl.: 2.30. 7.00 9 15 u.; znd 2.15, 4.30. 7.00, 9 15 u. Rex: „Invasie op Guam", 14 j. Dgl.- 2 30, 7.15. 9 15 u.; znd.. 2.30, 4.45. 7.15, 9.15 u. ACTIE: warmte in vrieskou De K.N.V.B. heeft besloten de trai ningen van het Nederlands elftal en van de amateur-selectie, die respec tievelijk dinsdag 22 en woensdag 23 januari op het KNVB-centrum te Zeist zouden worden gehouden, in verband met de slechte toestand van de wegen, geen doorgang te laten vinden. VOETBALLERS GAAN WEDSTRIJDSCHAATSEN Nu het komende weekeinde de voet balsport waarschijnlijk opnieuw stil zal liggen, kunnen de Amsterdamse voetballers zich op een andere ma nier bezig houden. De afdeling /mi- sterdam van de KNVB organiseert namelijk zondag 27 januari op de Jaap Edenbaan schaatswedstrijden voor voetballers, Er wordt gereden in drie groepen: senioren, junioren A en junioren B. Gelukkig klopt cr bü velen een warm hart voor de door de koude gedupeer den. De St. Vlncentiusvereniglng ontving ln de actie „Warmte In de vrieskou" de volgende bijdragen: Gespreksgroep L'dorp f 50.N.N. via T.P. f 25.wed. v. L., L.dorp f 25.-; N.N. f 1.—; N.N. f 25.N.N. f 10.— -f- deken; J.N. f 8.50. Per giro f 457.50. Het gironummer is 457835 t.n.v. de penningmeester van de St. Vinc.Ver. wonend te Oegstgeest. Wat lezers schrijven GEDUPEERDEN Leiden, 2LM963 De strenge winter brengt volgens steller dezes een zeer urgente zaak naar voren en wel de bouw van een vooral grote veemarkthal. Als die er staat, dan zal de ellende van het sneeuwvrij maken van de veemarkt tot het verleden behoren. Dan zullen de aanvoeren normaal door kunnen gaan tot voordeel van de handel, de Leidse middenstand, en ook de inkomsten van de gemeente zullen stukken beter blijven dan nu, nu de aanvoeren zo klein zijn. Bovendien bespaart de gemeente zich veel geld aan sneeuwruimen, zand- en pekelkosten, die dan elders beter gebruikt kunnen worden. In deze hal zou men dan ook de weekmarkten kunnen houden bij zo'n bar klimaat als nu regeert. Dus laat men zo spoedig mogelijk ertoe over gaan om het plan de vee markthal te bouwen tot werkelijk heid te maken, aan plannen alleen heeft niemand iets, om met Feijen- oord te zingen: Geen woorden maar daden. Een abonnee BEURSOVERZICHT VAN MAANDAG Unilevers vast Het Damrak heeft vandaag de forse koerswinsten van vrijdag voor de internationale waarden niet alleen geheel kunnen behouden, er werd zelfs nog een schepje bovenop ge gooid. Dit was het gevolg van het feit, dat de Nederlandse hoofdfond' sen in Wallstreet gevraagd in de markt lagen en hoger sloten. Hier door konden de koersen van genoem de fondsen vrijdagavond in Amster dam aantrekken. Als hoogste prijs werd toen voor Philips betaald 149.40, Kon. Olie f 161.50, Unilever 146.20 en voor AKU 436. Vanmid dag opende Philips op f 149 30. De vorige slotprijs was f 148.40. Kon. Olies 40 cent beter op 160.70. Voor Unilever bestond goede belangstel ling. Dit fonds lag vast in de markt bij een notering op f 146, ca. 1.60 boven de slotkoers van vrijdag. Er bestond voor dit fonds vraag voor Amerikaanse rekening. AKU plus een pun'- op 436, terwijl ook Hoog ovens een punt verbeterden tot 556'/2. De har.del in alle hoeken van de hoofdfondsen wa. zeer kalm. Wallstreet sloot vrijdag verdeeld. De mogelijkheid tot record uitgaven van de federale regering in het ko mende begrotingsjaar, waardoor een zeer groot tekort ontstaat, werkt de inflatie-gedachte op de Newyorkse beurs in de hand. Deze inflatie-vrees bracht begin beurs kopers in de markt. Later verflauwde de activi teit waardoor de stemming verdeeld werd. De Westduitse beurzen gaven vandaag kleine doersdalineen te zien Ook Londen was lager. Veel steun ondervond het Damrak vandaag dus niet. Gedurende de verdere beurs- duur bleef ie handel een zeer rustig karakter vertonen, waarbij de koer sen niet veel veranderden. In de scheepvaartsector was de stemming goed prijshoudend zonder meer. De cultures werden verwaar loosd. De activiteit in de staatsfond senhoek was groter dan men de laat ste tijd in deze afdeling gewend is geweest. De stemming was er vast. In de lokale afdelingen werden aandelen „Arnhemsche srheeosbouw" op 120 ex vijf procent dividend ge adviseerd. De vorige koers was 117 cum dividend. In de jaarvergadering van deze maatschappij werd op aan dringen van een aandeelhouder be sloten toch nog vijf procent (vorig jaar acht procent) uit te keren. Aan vankelijk was besloten het dividend geheel te passeren. „Meelfabrieken Ned. Bakkerijen" lagen goed prijs houdend in de markt op het onver anderde dividend van vijftien pro cent over het verhoogde kapitaal. Van der Grinten werd op 1375 (1305) geadviseerd op de dividend verhoging tot 25 procent (vorig jaar 24 procent) plus de tien procent in Agio - aandelen. .Schuppen Sajet" werd niet onbelangrijk hoger gewaar deerd op de gunstige gang van zaken over de eerste acht maanden van het lopende boekjaar. MarLtLericMen LEIDEN, 21 januari, Groenten Kroten gekookt 55, Boerenkool 40- 47, Stoofsla 45, Spruiten 35-144, uien middelfijn 35-10, idem middelgrof 36-70, idem grof 37-90. Witlof 85-124, Knolselderij 24-47, Sla 6-34. AMSTERDAM, 21 jan. Vee - Aange voerd 229 runderen- le soort 3.10 3.20, 2e soort 2.60—3.00; 3e soort 2 20— 2 50; 112 varkens: le soort 2.20—2.26, 2e soort 2.102.15. ROTTERDAM. 21 jan. Vee Totale aanvoer 1496: Vette koeien, Ossen 1115. Varkens 381. Prijzen: Vette koei en 260—290. 235—260 215—235; Var kens 190. 188, 185. Aanvoer, handel, prijzen: Vette koeien: kerter, vlotter, even stijver in prijs prima boven no tering; Varkens: kleiner, kalm, hoger prima vleesvarken» boven notering. Slachtzeugen f 1.50 per kg. (Medegedeeld door het KNMI. Geldig van maandagavond tot dinsdagavond. Opgemaakt te 11.15 uur). AANHOUDEND MATIGE TOT STRENGE VORST Over het algemeen weinig be wolking. Overwegend matige noordoostelijke wind Matige tot strange en vannacht op enkele plaatsen mogelijk zeer strenge vorst. Het weer in Europa HELSINKI onbew. —10 —16 STOCKHOLM onbew. —6 —12 OSLO onbew. —2 —12 KOPENHAGEN onbew. —4 —9 ABERDEEN geh. bew 1 LONDEN 1. bew. —1 —3 AMSTERDAM onbew. —5 9 BRUSSEL onbew. —2 —9 LUXEMBURG onbew. —11 PARIJS onbew. 0 —6 BORDEAUX regen 7 2 GRENOBLE geh. bew. 0 —9 NICE gegh. bew. 11 6 BERLIJN geh. bew. —3 —12 FRANKFORT onbew. —3 —12 MüNCHEN onbew. —6 —18 ZüRICH onbew —7 —11 GENèVE geh. bew —4 —11 LOCARNO onbew —6 —12 WENEN onbew —6 —12 INNSBRUCK geh. bew. —6 —17 ATHENE regen 18 11 ROME geh bew. 4 1 AJACCIO zw. bew. 11 2 MADRID zw. bew. 11 5 MALLCRCA h. bew 16 4 LISSABON geh. bew. 15 7 PAUZE Heden: 4e dag van de bidweek voor de eenheid van de christenen. Morgen: de 5e dag! ALLE PLAATSEN WAREN REEDS BEZET. Het had niet veel weg van een bruiloft te Cana, toen we gisteren ter kerke gingen! Alle zitplaatsen waren reeds ingenomen door moe dernaakte, mismaakte kindertjes. „Hij openbaarde zijn heerlijkheid" besloot het evangelie. Met bank aan bank etterende ellende kon dit van wijn schuimende evan gelie gevoelloze spotternij schijnen, indien we niet beter wisten. De man. die de feestvreugde kwistig ver hoogde, onderging enkele jaren daarna een lot, dat, op een hond toe gepast, als de wreedste dierenmis handeling kan worden uitgekreten, en zijn moeder was gedwongen daar van getuige te zijn. Al zouden voor de waarheid van het christendom geen andere „bewijsgronden" kun nen worden aangevoerd dan het kruis, dan nog Want de godde lijke openbaring van „zijn heerlijk heid" slorpte de menselijke ellende in Zichzelf op. Er zullen er zijn, die denken: dat is niet meer dan billijk! In ieder geval getuigt het en dat is de diepste openbaring dat God zowel in vreugde als in lijden: menselijk is. PUZZEL Horizontaal: 1 door haast gedre ven, 7 scheik. element (afk.), 8 spil van een wiel, 10 bekende afk. 12 voorzetsel, 14 dat is (Lat afk.), 15 opening, 17 eind, 18 muziekinstru ment, 19 lichaamsdeel, 21 voertuig, 23 staatsbedrijf (afk.), 24 voor, 26 munt in China, 27 uitroep, 28 voor zetsel, 30 dulden. Vertikaal: 2 voegwoord, 3 lidwoord, 4 voorzetsel, 5 stoomschip (afk.), 6 gerechtvaardigd, 9 aanhoudend, 11 afkorting van dona, 13 nauwer, 14 voorzetsel, 16 kever, 17 ieder, 20 rund, 22 telwoord, 24 smalle weg. 25 lichaamsdeel, 27 uitroep, 29 voor naamwoord. Oplossing morgenavond. PUNT al weer lijn eigen geld, Mien?

Leidse Courant | 1963 | | pagina 3