MENSEN IN NOOD 1963 Weerbericht DONDERDAG 17 JANUARI 1963 DE LEIDSCHE COURANT PAGINA 3 Stichting katholieke school- en beroeps keuze thans ook gevestigd in Leiden De school- en beroepskeuze voor lichting op katholieke grondslag te Leiden en omstreken werd voorheen verzorgd door het Katholiek Peda gogisch Beroepskeuzebureau, welk bureau uitging van de standsorgani saties en de Katholieke onderwij zersvereniging. De standsorganisaties hebben dit Jaar het beroepskeuzewerk gestaakt en zijn toegetreden tot de Stichting Katholiek Bureau voor School- en Beroepskeuze, welke Stichting bu reaus heeft te Amsterdam, 's Gra- venhage en Rotterdam. Aan deze Stichting is een staf van bevoegde en deskundige medewerkers ver bonden, welke er borg voor staat, dat men inlichtingen en adviezen ontvangt, welke in alle opzichten verantwoord zijn. Op verzoek van de standsorgani- saties en de katholieke onderwijzers vereniging en na overleg met en met instemming van de Deken van Lei den, zal bovengenoemde Stichting thans haar werkterrein gaan uit breiden. Met ingang van 1 jan. a.s. zal de Stichting ook te Leiden spreekuur houden en wel elke eer ste en elke derde woensdag van de maand van 7.30 tot 9.00 uur in 't ge bouw van het Sociaal Charitatief Centrum, Rapenburg 85. Op dit spreekuur kunnen: a. inlichtingen worden ingewonnen over scholen, opleidingen, beroepen, studiebeurzen e.d.; b. inlichtingen worden ingewonnen over phychologisch onderzoek en aanmeldingen plaats hebben voor psychologisch onderzoek. Het psy chologisch onderzoek (behalve het onderzoek in schoolverband, dat op Boeiende lezing over de Bedoeïnen der 20ste eeuw In de serie winterlezingen uitgaan de van het museum voor Volken kunde, sprak gisteravond in de mu seumaula dr. D. G. Jongmans, con- ervator van de Afrika-afdeling voor een klein gezelschap over „Bedoei- nen van de twintigste eeuw", in een korte inleiding schetste spreker al lereerst de leefwijze van de Bedoei- nen van oudsher het nomadenvolk in Centraal- en Noord-Afrika, waar het zich tot ver in de woestijngebieden voornamelijk bezighoudt met de vee teelt op die plaatsen waar voor het vee nog enig voedsel te vinden is. Van oudsher genieten de Bedoei- nen in het bijzonder buiten Afrika een vrij ongunstige reputatie en wer den zij altijd beschreven als ruwe, plunderende en bijzonder oorlogs zuchtige Arabieren voor wie have noch goed veilig was als zij „op trek" waren naar meer vruchtbare ge bieden Zich bepalend tot de twin tigste eeuw verwees spreker een en ander naar „het rijk der fabelen" ook al komt zo nu en dan een klein „stammen-oorlogje" nog wel eens voor. Zich in het bijzonder bepalend tot het oorspronkelijke Franse kolo niale gebied Tunesië, was spreker tot de conclusie gekomen, dat de aldaar gevestigde Franse kolonisten- boeren met hun klachten over de Bedoeinen-overlast w.o. veediefstal, plundering e.d. de waarheid op z'n zachtst uitgedrukt een niet gering geweld aan hadden gedaan en hierbij tot zijn niet geringe bewondering van Franse overheidswege nog in niet geringe mate werden gesteund. Na de pauze kregen de aanwezi gen via een aantal fraaie dia's en een niet minder fraaie film een in teressante en leerzame indruk van de zeden, gewoonten en-leefwijze der Bedoeinen in de 20ste eeuw, waarbij dr. Jongmans een en ander monde ling nader toelichtte. Erelidmaatschap voor ex-voorzitter Borghart van „De Natuurvriend" Gladde straten en een scherpe vrieswind hebben leden van de Leid- se Aquariumhoudersvereniging „De Natuurvriend" niet kunnen weerhou den hun jaarvergadering bij te wo nen. Voorzitter C. Barkhart, die zijn functie wegens drukke werkzaamhe den moet neerlegdenheette alle aanwezigen voor de laatste maal wel kom. Na enkele mededelingen bracht de heer J. A. Ulfman namens de kascontrolecommissie verslag uit over de financiën. Het bestuursbeleid over 1962 werd door de leden onder de loupe ge nomen, nadat secretaris-penningmees ter en comm. van materiaal ver antwoording van hun beleid over het algelopen boekjaar hadden afge legd. Hierna droeg de heer C. Borg hart, die zich niet herkiesbaar had gesteld als voorzitter, de hamer over aan de heer P S. Geertsma, waarna de heren J Vorst en J. A. Ulfman in de vacatures van secretaris cn penningmeester werden benoemd. De nieuwe voorzitter dankte oud voor zitter Borghart voor de bijzondere wijze waarop hij de vereniging (het schio) steeds om de klippen heen heeft weten te manoeuvreren en ste' de de vergadering voor het erelid maatschap aan de heer Borghart tof- te kennen. Een voorstel wat voor de vergadering met applaus werd on derstreept. Na de pauze werd het beleid voor het komende jaar ter sprake ge bracht Verschillen dp suggesties van leden ten aanzien hiervan zullen door het bestuur nader worden uitge werkt. de school zelf gebeurt) zal voorlopig nog op het bureau 's Gravenhage (Westeinde 99) plaats vinden, doch bij voldoende aanmeldingen zal dit in de toekomst ook in Leiden ver richt worden. De bespreking van 't advies na psychologisch onderzoek gebeurt te Leiden. Inlichtingen over scholen, oplei dingen, beroepen enz. worden gratis verstrekt, behalve wanneer het ver strekken van deze inlichtingen vee) tijd vergt. In dit laatste geval wordt een klein bedrag in rekening ge bracht (nooit meer dan 5. Het psychologisch onderzoek in schoolverband kost 5.—; voor het individueel psychologisch onderzoek dp het bureau wordt een tarief vol gens draagkracht in rekening ge bracht, dit bedrag varieert van 5.— tot 65.— (bij een inkomen van 16.000.-). De 14-jarige scholier, verdwenen uit Leiden sinds maandag, die in een pension te Utrecht is weergevonden, is door de politie aan dt tand ge voeld. Het blijkt thans, dat hij in Leiden verschillende malen binnen geslopen is in gebouwen en daar portemonnaies heeft ontvreemd Met het geld kon hij in Utrecht onderdak krijgen en een goed leventje leiden. Hij is o.m. binnenbedrongen in de universiteitsflat bij het station, in de flat boven het Motorhuis aan de Sta tionsweg, in de Kath. Vakschool voor meisjes, Galgewater, waar hij ook beursjes uit Ie jassen stal, in het Leids Volkshuis en bij V. er. D. Vrij ernstig gewond is gister middag op de Herenstraat de 18-ja- rige Maria Smit, wonend aan Ie Montgomerijstraat. Zij slipte met haar fiets en kwam tussen de wie len terecht van een personenauto uit tegenovergestelde richting. Een achterwiel van het voertuig reed over het slachtoffer heen Zij .moest met inwendige kneuzingen naar het Ac. Ziekenhuis worden overgebracht, De 47-jarige mevr. J. Kieboom- Taverne is op de Steenstraat tenge volge van de gladheid gevallen, om streeks half zeven. Zij brak 't linker onderbeen. In totaal werden in Leiden als gevolg van de gladheid vijftien aan rijdingen geregistreerd. KVP-STATENKRING De KVP-Statenkring Leiden e.o., houdt hedenavond een bijeenkomst in rest. v. d. Heyden, aanvang 7.45 uur n.m. BLINDE LEERLINGEN SLAAGDEN! Blinde leerlingen van de Leidsehe Onderwijsinstellingen hebben door middel van schriftelijke lessen met zeer goede cijfers het diploma be haald van de Ned. \ssociatie voor Praktijkexamens. Het zijn de heren J. Verheule, Franklinstraat 5, Wor- merveer; C. Szirmai, Warmonderweg 37, Leiden, en M. v. d. Linden, Boni plein 3 I, Amsterdam-O. Deze schriftelijke lessen worden gebrailleerd door de Nederlandse Blindenbibliotheek, Den Haag, voor blinde en zeer slecht ziende leerlin gen. De oefeningen van de leerlin gen uit de lessen worden door deze leerlingen op de schrijfmachine uit gewerkt en door de docent op de normale wijze gecorrigeerd. Beschikt de blinde leerling niet over hulp om de gecorrigeerde uit werking aan hem voor te lezen, dan worden ook de correcties in braille overgezet. Opdracht. De firma J. L. Nou- wens te Oegstgeest kreeg van de N.V. Panagro uit Warmond de op dracht tot het aanleggen van de licht -. zwakstroom - en kracht - stroominstallaties en het centraal an tennesysteem in 77 woningen te Am stelveen en van de e'ektrische instal laties in 59 woningen, 11 winkels en 11 bovenwoningen, eveneens te Am stelveen. Leidse universiteit Aan de Rijksuniversiteit fe Leiden zijn geslaagd voor de examens: doc toral Scheikunde: de heer F. M. A. H. Schuimmans (Leiden) en A. Koo- revaar (Haarlem): kand. L Wis- en Nat k.: mej. E. Dazert (Leiden): kand. B Wis- en Nat.k.: de heer G. M. D. Zaaijer (Leiden): kand. A Wis- en Nat.k.: de heer H. R de Beun (Lei den): kand. A Wis- en Nat.k.: mej. A. de Leeuw van Weenen (Leiden); kand. F Wis- en Nat.k.: de heer H. A. T. M. Koets (Den Haag), H. J. Munter (Delft) en J. A. v. d. Sande (Leiden); kand. K Wis- en Nat.k.: mej. H. E. Pieters (Leiden); kand Geneeskunde: J. A. van der Snoek (Oegsteeest); kand. Engels: de heer F. H. Beukem? te Den Haag; kand. kunstgeschiedenis: de heer H. G. J. Wennekers te Leiderdorp. Gepromoveerd tot doctr- in de Wis- en Natuurkunde op proefschrift ge titeld: „Successive hercynian in some areas of he Central Pyrenees" de heer D. Boschma, geboren te Oegstgeest in 1925 en thans wonende te Leiden. Promotor was prof. dr. L. U. de Sit ter. Gepromoveerd tot doctor in de God geleerdheid op proefschrift getiteld: „Jean Gerson, zijn kerkpolitiek en eclessiologie" (avec une table des ma- tières) de heer G. H. M. Posthumus Meyjes, geboren te Amsterdam in 1927 en thans wonende te Oegstgeest. Promotor was prof. dr. J. N. Bak huizen van den Brink. De promotie geschiedde cum laude. Burgerlijke Stand Geboren: Yvonne A. M. d.v. J. D. v. d. Ham en A. M. W. van Lienden; Pieternella C. d.v. W. Vermeer en G. Reijnen; Renaldus A. C. M. z.v. J. den Hollander en C. M. E. Bredero- de; Robèrt M. z.v. F. Wareman en T. R. Beekenkamp; Helena MC. d v. H J. Warmerdam en C. S. M. Seijsener; Marine I. J. d.v. J. H. E. Hutjes en M. H. J. v. d. Krogt; Aziya- dé L. d.v. S. S. Mutal en L. R. A. M- Vermeulen; Pieter z.v. H. Ouwehand en K de Jong: Geertje M. d.v. C. A. Leuering en M. E. van Ede; Danièle I d.v. G. Seheltes en J M. de Ridder. Overleden: D. van den Oever, 88 jaar, w.v. C. Kraijenoord; T. van den Haak, 47 jaar, man; G. E. van den Lof, 93 jaar, w.v. H. de Nobel. Laat hen die alleen van AOW moeten leven niet in de kou zitten. Geef spoedig uw bijdrage om de aanvraag van kolen en dekens te kunnen beantwoorden. MARIA- EN H. HART-CONFERENTIE VAN DE ST. VINCENTIUS-VERENIGING, LEIDEN H. M. FILBRY Nieuwe Rijn 80 Leiden J. J. JANSEN Herenstraat 6 Leiden J. SCHERMERVOEST Fagelstraat 37 Leiden TH. PLEY Lage Rijndijk 106 Leiden J. L. SOMMELING, penningmeester Louise de Colignylaan 34 Oegstgeest Giro-rekening 457835 t.n.v. penningmeester Maria-conferentie St. Vincentius-ver. (Advertentie) Minder gevaar voor uw kolenhandelaar Wanneer u dezer dagen uw kolen handelaar met de zo broodnodige brandstof verwacht, zoudt u deze lieden, die in deze glibberige vorst periode vaak overbelast zijn en van het ene adres naar het andere trek ken met vrachten van 35 tot 50 kilo op de schouders, een groot plezier doen als.u de trottoirs, paadjes en brandgangen wat minder gevaarlijk wilde maken door er as of zand op te strooien. De „kolenboer" laat u óók niet in de steek. ZWITSERLAND IN HET DONKER Donderdagmorgen in alle vroegte bezorgde een storing in het landelijke elektricteitsnet de Zwitsers een on aangename verrassing. In alle Zwit serse steden kwamen de trams plot seling tot stilstand en stopten liften tussen de verdiepingen terwijl in het gehele land het treinverkeer stil kwam te liggen. Toen Zwitserland zo eensklaps in duisternis werd ge huld werd het verkeer een chaos. Al leen elektrische installaties die door eigen generators worden gevoed, zo als die in ziekenhuizen, bleven wer ken. In Zürich kwam de voltallige brandweer in actie om mensen te be vrijden die in liften waren opgeslo ten. Na ruim een uur was de storing opgeheven. Actie: warmte in vrieskou Voor de actie: „warmte en vries kou" ten bate van door de koude in moeilijkheden geraakte plaats genoten te Oegstgeest en Leiden ontving de penningmeester de volgende bijdragen: mej. L. f 15,-, M.B. f 25,-, T.P. f 50,-, N.N. f 10,-, K.N. 3,-, n.n. f 50,-. Voorts vier mud brandstof, dekens o.m. uit Noord wijk. Het gironummer is 457835 t.n.v. de penningmeester van de St. Vincentiusvereniging te Oegst geest. Zie ook de advertentie. De verantwoording zal geregeld in dit blad worden opgenomen. Leerlingen van Rembrandt-lyceum brachten rechtzaak in Schouwburg IN DE SFEERVOLLE en behaag lijk verwarmde schouwburg te Lei den vond gisteravond een opvoering plaats van „De nacht van de 16e ja nuari" van Ayn Rand, door leerlin gen van het Rembrandt-lyceum hier ter stede. Het stuk werd vertaald door Caro van Eyck en Dick Stern- heim en speelt zich geheel af in de rechtzaal van het Hooggerechtshof no. 11 van de staat New York. Bij het betreden van de schouwburg was het doek reeds opgetrokken en neemt men plaats op de publieke tribune van genoemde rechtzaal. Dit brengt voor de aanwezigen de verplichting met zich mede op te staan, wanneer de rechter ten tonele verschijnt. Uit de zaal wordt een jury gekozen, die op grond van de feiten, welke tij dens de behandeling van de 'echt zaak naar voren komen. De schouw- burgbe oekers zijn bij dit toneelspel geen toeschouwers, maar weten zich veeleer „betrokken" bij de hande ling op het toneel. In de nacht van de 16e januari is «en zekere mr. FauLkuer, een man aan de top in 't harde klimaat van het Amerikaanse zakenleven, op een nogal opvallende manier om het leven gekomen. Hij werd levenloos aangetroffen op het trottoir voor zij flatgebouw. Is hier sprake van moord of pleegde Faul- kuer zelfmoord? De hele opvoering deed denken aan de onlangs met zo veel succes opgevoerde rechtspraken voor de televisie. Een belangrijk ver schil echter, die de spanning ten goede 'rwam: gisteravond werd er op Amerikaanse wijze rechtgespro ken. Alle feiten, die van belang kun nen zijn voor de tenlastelegging ko men tijdens de behandeling van de zaak pas naar voren; zodoende is 't mogelijk, dat de kansen van de par tijen nogal eens wisselen. De behan deling van deze moordzaak ligt voor een groot gedeelte in het emotionele vlak. De overledene, directeur van een grote onderneming heeft een plan bedacht om zijn zaak (nog) groter te maken, maar komt op een gege ven moment, voor (naar zijn mening tijdelijke) grote financier moeilijk heden te staar Hoewel hij zijn se cretaresse bemint, huwt bij de doch- tei van mr Whitfield, een groot industrieel, die hem „als betaling" een grote som geld loet toekomen. Dan volgt de „moord". Tegen het einde van het stuk worden de ne velen, welke over deze gecompli ceerde zaak schijnen te hangen rol- ledig opeefrokken. De officier van Justitie, Edgar Danz, wist een grote persoonlijkheid op het toneel te zetten. Rolvastheid vaardige mimiek en een goede uit spraak waren de „attributen", die een belangrijk deel van het succes van de avond op zijn naam. lieten schrijven. Kees Nix, als advocaat, deed in tegens;elling tot hetgeen zijn naam doet vermoeden, wel degelijk iets. Beheerst en overtuigend pleitte hij "oor zijn cliënt. Hij deed ons ge loven in een onrecht jurist. Een suc ces voor het Rembrandt lyceum, dat een toneelstuk koos, dat binnen zijn mogelijkheden ligt. BEURSOVERZICHT VAN DONDERDAG Stemming viel mee. De stemming voor de internationale waarden is vanmiddag bij de ope ning zeker niet tegengevallen. Phi lips en Unilevers lagen op dat mo ment op resp. 144.80 en 142. Zelfs twintig cent boven het vorige slot- niveau. Hoogovens moesten drie pun ten prijsgeven op 542. AKU praktisch onveranderd op 422. Kon. Olies had den wat aanbod te verwerken waar door dit fonds op f 157.80, circa f 1.50 lager noteerde. Evenals gisteren was ook vandaag de omvang van de han del minimaal. Hoewel ondermeer de gang van zaken bij het AKU-con- cern in het afgelopen boekjaar reeds eerder deze maand door de president- directeur van het concern is bekend gemaakt, maakten de vandaag gepu bliceerde jaarcijfers van AKU ter beurze een goede indruk. Deze aan delen hebben de voorgaande dagen steeds vast in de markt gelegen. Hier op volgde deze week een technische koersreactie. Er kwamen op genoem de gepubliceerde cijfers kopers in de markt waardoor de koers van de rayon-aandelen steeg tot 426. De stuk ken verlieten de markt op circa 424. Gezegd moet echter worden dat de koersstijging niet gepaard ging met een ruimere handel, integendeel, de markt bleef klein. Philips had hij de opening blijkbaar wat te hoog ge grepen. De koers daalde tot 144.30. Daarentegen liepen Unilevers op tot 142.70. Beide fondsen noteerden bo ven pariteit New York. Gedurende de verdere beursduur konden Hoog ovens het geleden verlies geheel in halen op 545. Wallstreet deed woensdag, na de twee voorgaande kwakkeldagen, po sitief een stapje terug als gevolg van aanhoudende winstnemingen. Voor deze winstnemingen waren op de Newyorkse beurs geen aanwijsbare redenen aanwezig. Ook de Neder landse hoofdfondsen lagen er weder om zwak in de markt. Dat dit geen stimulans voor het Damrak was laat zich gemakkelijk begrijpen. De ove rige internationale beurzen waren licht verdeeld. Hiermede rekening houdend viel de tendentie vanmid dag op het Damrak voor de hoofd fondsen beslist mee. In de scheepvaartsector konden de slotkoersen van gisteren zich zeer gemakkelijk handhaven. Scheepvaart- unie^ lagen goed gedisponeerd in de markt De stemming voor de leidende cultures was prijshoudend tot eerder iets luier. In de staatsfendsenhoek kwamen geen veranderingen van enige betekenis voor Op de inschrij vingen gisteren op de 4'/2 procent lening Bank voor Nederlandsche ge meenten groot f 100 min, a pari, zal een zeer belangrijke red**"tie moeten worden toegepast. In de lokale afdelingen was weinig te doen. Aandelen „Kip Kampeerwa gens" werden iets lager geadviseerd. De resultaten van dit concern over het afgelopen boekjaar zijn, blijkens het eerste verslag na de introductie van deze vennootschap ter beurze, bij de verwachtingen ten achter ge bleven. Dit was voor de beurs een tegenvaller. „Hollandse Beton Maat schappij" werd op 415 geadviseerd, tegen een laatst-gedane notering op 396, in verband met het plan van de „Landbank" tot het doen bouwen van een wolkenkrabber in Den Haag. VOORSCHOTEN Feestavond Voor de feestavond van de buurtvereniging „Recht door Recht" bestond ondanks de weers omstandigheden een vrij grote be langstelling. Uit dit feit is wel af te leiden dat de buurtvereniging var. de Donklaan en omgeving leeft en iets te betekenen heeft. De feestavond, die gisteravond gegeven werd, was een toneelavond, verzorgd door de onderafdeling van de buurtvereni ging, de toneelclub „De Vrienden kring". De voorzitter van de buurt vereniging, de heer M. J. de Ruyter, ontvouwde de plannen, die de ver eniging heeft met de kinderen. Men wil van de zomer met de kinderen een bustocht gaan maken. Voor de te maken onkosten werd een verloting gehouden. De toneelclub had dit keer een stuk gekozen van ernst en luim, een toneelspel in 7 taferelen van Jan Lemaire Jr., getiteld „Vader meen de het goed" Regisseur J. v. d Hulst had weer goed gekozen, want het to neelspel deed het wel. Het was een stuk met een ernstige inhoud, da* op gefleurd werd met geestige zetten van een zeeman, welke rol dooi de heer N. van Bemmelen uitstekend werd vertolkt. Trouwens in de Vrien denkring speelden meerdere leden van de familie van Bemmelen een rol, die zij keurig wisten uit te beel den. Een goede keus van de regis seur was ook mej. F. v. d. Hulst. Ook voor de overige vertolkers alle lof. Het werd een uitvoering waarnaar met plezier gekeken kon worden. De dames ontvingen aan het einde een doos bonbons en de heren werden onthaald op een rokertje. Na het to neelspel bleef men nog,geruime tijd bijeen voor een gezellig samenzijn, waarbij de band van *,The Johnny Wimtils" o.l.v. de hee^J. den Hollan der voor de muziek zorgde. Geboren: Saskia dr van Eduard Verhoeve en Cornelia Pieternella Kramer, wonende Gustav Mahler - laan 22; Yvonne dr van Dirk Land stra en Cecilia Hendrika Cornelia Mahieu, wonende Prof. Einthoven- laan; Catharina Maria Jacoba cL van Jacobus Nicolaas Ligthart en Maria Geertruida Dekker, wonende School straat 98; Gerda Francisca dr van Gerrit Rekvelt en Magdalena Levina van der Ben, wonende Debussylaan 20; Leonardus Johannes Cornelis zn van Johannes Leonardus Cornelis de Cort en Cornelia van Rijn, wonende Rijndijk 258. Overleden: Johanna Cornelia Ma ria van der Hulst, geb. 26 ju.i. '61, gewoond hebbende Leidseweg 560; Petrus van der Werf, geb, 13 sept. 1891, gewoond hqbbende Veurseweg 8; Nicolaas van der Meij, geb. 5 april 1892, gewoond hebbende Leidseweg 519. (Medegedeeld door het KNMI. Geldig van donderdagavond tot vrijdagavond. Opgemaakt te 11.15 uur). WEINIG WIND Tijdelijk veel bewolking, maar geen sneeuw van betekenis. Overwegend zwakke verander lijke wind. Matige to* strenge vorst. Marktberichten 's-Hertogenbosch, 16 jan. Vee Aanvoer 5415 stuks. Runderen 1111, graskalveren 116, vette kalveren 511, nuchtere kalveren 862, schapen 181, getien 7, fokzeugen 5, slachtvarkens 577, lopers 17. biggen 1337, slachtrun- deren 691, melk- en kalfkoeien 550- 1085, gustekoeien 475-915, graskalve ren 175-300, kalfvaarzen 700-1060, klamvaarzen 575-775, guistevaarzen 525-725, pinken 375-550, nuchtere kal veren voor fok of mesterij 65-150, weideschapen 60-90, drachtige scha pen 85-125, drachtige zeugen 225- 300, lopers 55-70, biggen 40-52. Slachtrunderen extra kw. 2,90-3,05; idem le kw. 2,60-2,85, 2e kw. 2,40- 2,60, 3e kw. 2,20-2,35; vette stieren 2,55-2,80; worstkoeien 2,00-2,15, vet te kalveren le kw. 3,00-3,30, idem 2e kw. 2,70-2,90, idem 3e kw. 2,40-2,65. GOUDA, 17-1. Kaas Aangevoerd 9 partijen kaas. le kw. 2.16-2.27 per kg. Handel kalm. UTRECHT, 17-1. Vee Aanvoer 2481; runderen 778, ette kalveren 71, graskalvcren 32, nuchtere kalveren 396, schapen 284, varkens boven 100 kg 305, varkens beneden 100 kg 121, biggen 475, bokken en geiten 19, Prijzen: melk en Kalfkoeien 780-1169, kalfvaarzen 740-1120, vare koeien 590-780, pinken 320-500, stieren 480- 690. graskalveren 180-320, nuchtere kalveren 40-75, schapen 90-130, lam meren 90-135, varkens boven 100 kg 250-350, id. beneden 100 kg 60- 85, biggen 40-50, bakken en geiten 12- 37 vette koeien le kw. 2 80 3 00, id. 2e kw. 2.60-2.80, id. 3e kw. 2 40-2.60, vette kalveren le kw. 3 30-3.50, id. 2e kw. 3 00-3.30, id. 3e kw. 2 60-3.00. nuchtere kalveren 1.00-1 40, varkens boven 100 kg 1.80-1.85, id. beneden 100 kg 1.70 1.80, slachtzeugen 1.42- 1.45, jonge id. i.45-1.47. Melk- en kalfkoeien, handel redelijk, prijzen als vorige week; vette koeien, stroef, niet geheel prijshoudend; vare koeien matig, prijshoudend; vette kalveren, vlug, ruim prijshoudend, graskalvc ren, matig, als vorig week; nuchtere kalveren, flauw, even lager; schapen en lamoeren, willig, prijshoudend: varkens, matig, niet geheel prijshou dend; biggen, traag, prijshoudend. Het weer in Europa De weerrapporten van hedenmor gen 7 uur luiden: HELSINKI onbew. —15 —16 STOCKHOLM zw. bew. 7 —16 OSLO onbew. 9 21 KOPENHAGEN onbew. 7 —10 ABERDEEN sneeuwbui 1 11 LONDEN sneeuw -f- 1 6 AMSTERDAM onbew. 7 —11 BRUSSEL onbew. 2—10 LUXEMBURG onbew. 2 13 PARIJS geh. bew. 3 5 BORDEAUX zw. bew. 2 6 GRENOBLE zw. bew. 1 10 NICE zw. bew. 8 2 BERLIJN onbew. 4 14 FRANKFORT zw. bew. 6 —14 MüNCHEN l. bew. 4 —23 ZüRICH geh. bew. 5—11 GENEVE geh. bew. 3—11 LOCARNO geh bew. 4 7 WENEN 1. bew. 6 —13 INNSBRUCK sneeuw 3 15 ATHENE h. bew. 11 1 ROME zw bew. 7 1 MADRID zw. bew. 7 4 MALLORCA geh. bew. 10 1 IJSSAEON regen 15 9 PAUZE DE SCHAATSEN ONDER! De Elfstedentocht is het belang rijkste nieuws. Behagelijk als poe zen naast de warme kachel gaan we de vlijmscherpe strijd volgen. De gene, die zich afvraagt wat die schaatsenrijders bezielt, heeft (mis schien) een nuchter, logisch-den- kend verstand, maai krijgt de gehe le natie tegen zich, tot de oudste dames in de hofjes toe. Indien Pau- lus ooit de kans gekregen had een Elfstedentocht mee te maken, zou hij die barre tocht van vallen en opstaan gewis vergeleken hebben met het christenleven, en geschreven hebben: Schaats dus geen scheve schaatst. Sta op als je in een kloof gestruikeld bent, schaats dapper door „opdat ook gij die kroon be haalt". Ook het christenleven is een sport met als beloning een konink lijke medaille en de eer, die onver gankelijk is. PUZZEL Oplossing no. 539. Hor.* i dop, 3. rob, 5. ets, 7. ara, 9. Wormer, 11. A.E., 12. d.d., 13. Geneve, 16. Ede, 17. Erp, 19. tor, 20. nol. Vert.: 1. die, 2. peso, 3. raam, 4. baard, 6 Tweed, 8. reder, 19. ree, 11. agent, 14. neer, 15. veen, 18. pol. No. 540 Hor.: 1. bekend Nederl. bouwmeester, 7. spil v. e. wiel, 8. ri vier in Duitsland, 9. *elwoord (Eng), 10. ontkenning (Eng), 11 lidwoord, 12. schraal, 13. schrobnet, 14. land bouwwerktuig, 15. honigbij16. mak, 18. zijtak Fulda, 20. rivier ir Italië, 21. volgens de regel. Vert.: 1. danspartij, 2. boom, 3. zeer brandbaar koord, 4. vaarwel, 5. voor- naamw., 6. hoekbalkon, 9 lichaams deel, 10. bijwoord, 1. schraal, 12. schermwepen, 13. deel van een helm, 15. buisvormig ingewand, 16. voor zetsel, 17. woedend, 9. muzieknoot, 20 familielid. Oplossing morgenavond. PUNT Nee U bent verkeerd, dat dansfeest is boven.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 3