Verkoud heid RIJNSTREEK 'ASPRO' GEMEENTERAAD VAN WOUBRUGGE SCHOLTF EN VERVEST STEVIG AAN DE LEIDING IN HUELVA naar Monte Carlo ZATERDAG 12 JANUARI 1963 DE LEIDSCHE COURANT PAGINA 8 ALPHEN AAN DEN RIJN DAKPANNENLOODS AFGEBRAND In de afgelopen nacht omstreeks drie uur is een dakpannenloods van de Dakpannenfabriek v.h. D. van Oordt n.v. door tot nu toe nog onbe kende oorzaak in brand geraakt en tot de grond t«e afgebrand De loods stond aan de vroegere Woubrugseweg, langs de Heimans wetering. Toen de Alphense brand weer arriveerde viel er van het hou ten gebouw niet veel meer te red den. Ook de brandweer uit Aarlan- derveen werd gewaarschuwd, omdat door de enorme vonkenregen over slaan naar andere percelen en woon huizen niet denkbeeldig was. Geluk kig is het niet zover gekomen. De brand werd ontdekt door leden van het politiekorps, die juist het terrein van Avifauna verlieten, waar zij de Nieuwjaarsbijeenkomst van 't gemeentenersoneel hadden bijge woond. Enkele van hen liepen het Ijs van de Rijn over omdat zij een verdachte rode gloed meenden waar te nemen. Toen zij bij de betreffende loods kwamen sloegen de vlammen reeds naar buiten en waarschuwden zij de brandweer. Omtrent de oorzaak tas* men nog In het duister. Wel brandde er in de loods een grote oven, maar het is uitgesloten dat daardoor de brand zou zijn ontstaan. De schade aan gebouw en voorraad pannen is vrij aanzienlijk. In de bovenzaal van het Avifauna restaurant. door bijzondere maatrege len nu uitstekend verwarmd, is gis teravond de traditionele Nieuwjaars bijeenkomst gehouden voor het per soneel der gemeente Alphen a. d. Rijn. De belangstelling was zeer be vredigend. De avond was weer voor bereid door de Bindingsorganisatie en namens .allen" heette de gemeen tesecretaris. de heer A, Veenhuysen, „allen" welkom. In het bijzonder wel het dagelijks bestuur der gemeente met hun dames. Wethouder Deeren- berg was door lichtp ongesteldheid verhinderd aanwezig te zijr. en spre ker meende dat hij het juiste mo ment daarvoor had gekozen nu de bouwvakken toch vorstverlet hebben. Het aantal leden van de Bindings organisatie was gestegen van 220 tot 234,, dit door geboorte, niet door ves tigingsoverschot, zei de heer Veen huysen. Voor dit jaar is het voornemen een bezoek te brengen aan het stadhuis te Antwerpen en men hoopt daar ook een ontvangst door het stadsbestuur te kunnen arrangeren. Het doel van de organisatie wil men ook bevorderen door belangstel ling bij huwelijken (in 1962 zes maal); ziekte (vijfentachtig) en ju bilea (negen maal). Na deze inleiding sprak ook de voorzitter van de Bindingsorganisatie de heer P. Koren, een kort woord. Burgemeester Bruins Slot zei blij te zijn met deze Bindingsorganisatie. Contact is zeer nuttig en een goede sfeer is van belang voor de betere resultaten ten dienste van Alphen a. d. Rijn. Spr. dankte allen voor de volle -*.i brede medewerking n steun, maar had er toch wel behoefte aan ee.i extra woord te spreken tot de men sen van de buitendienst, nl. van ge meentewerken en water- en lichtbe- drijven, in deze harde winterweken. Zij hebben gepresteerd wat nodig was met name ook wat de sneeuw- ruiming betreft. Alphen a. d. Rijn werd hierdoor een v oorbeeld voor veel andere gemeenten (spontaaan applaus). Als waardering hiervoor mochten alle aanwezigen deze avond een extra warme consumptie, voor rekening van de gemeente, opnemen. Na de koffie ging het min of meer officiële gedeelte over in het element ontspanning. De koninklijke vereni ging „Litteris Sacrum" uit Leiden bracht het blijspel „Kleine kinderen worden groot" voor het voetlicht. We hebben over dit prettig verhaal reeds eerder uitvoerig geschreven, en werd ook al eerder in Alphen ge bracht. Het stuk vond opnieuw een hartelijk onthaal! Geboorten: Diana d.v. H. Bausch en H. M. Michels; Kobus z.v. K. Tol lenaar en P. de Rover; Jacqueline d.v. C. Neven en M. H. Hoogerbrug- ge; Dirk A. z.v. A. P. Vare! en M. Kloet; Cornelia M. d.v. J. Bogerman en G. J. Wolmerstett. Overlijden: A. Waterman, 80 jaar; C. A. Eikelenboom, 75 jaar. Ondertrouw: J. Overduin en J. A. Tuinman; H. Wiggemansen en M. L. van Veen. AARLANDERVEEN Ouderavond L.T.M., L.T.J. Zeer geslaagd in de opzet boden dinsdag avond de afdeling Land- en Tuinbouw Jongeren aan de ouders van hun le den een attrakt'e-avond aan, waarbij eveneens uitgenodigd waren de LTB- er. LTV-leden. De voorzitter van de LTJ, de heer Gerard Vork, mocht een volle zaal genodigden bij v. d. Berg verwelkomen, in het bijzonder pastoor Jac. Duivenvoorde. „Voor onze groei naar de volwassenheid worden er veel offers en steun van onze opvoeders gevraagd", aldus de voorz., „het is daarom temeer een vreugde voor ons LTM- en LTJ-leden deze avond ui* dankbaarheid aan u te mogen aanbieden". De avond werd in hoofdzaak ver zorgd door de leden zelf, met de medewerking van de conferencier, de heer A. Gerritsen. Onderwijl er con sumptie werd uitgedeeld, werd een programma van kleinere voordrach ten uitgevoerd in een vlot en pittig tempo, waarbij men zich kennelijk goed amuseerde. Afgewisseld door de conferencier trad als eerste op mej. Gerda Kempen met „Het telefoon gesprek". Vervolgens de dames Suze Zeijerveld, Riet Kroft, en Corrie Stigter met „De drie Nonnen". Henny Pennings en Jrke Visser met „Vrouw zoekt man", Suze en Rika Zeijerveld met een muzikaal op treden, Ireen Klein en Gerda Kem pen met „De domme dienstbode", Tonny Klein, Suze Zeijerveld en Gerda Kempen met een feestelijke potpourri in spel. Verder werd de avond gevuld met een feestbal. Na dat de voorzitster van de LTM, mej. Corrie Stigter, allen haar dank had betuigd, keerde men laat in de avond voldaan huiswaarts. ALKEMADE Raadsvergaderingen. Voor h,et jaar 1963 hebben b. en w. voor de gemeenteraad onderstaand verga derschema vastgestelde maandag 28 jan. '63; woensdag 13 maart 63; maan dag 22 april '63; maandag 27 mei '63; maandag 24 juni '63; maandag 29 juli '63; maandag 9 sept. '63; maandag 28 okt. '63; maandag 2 dec. '63en maandag 13 jan. '64. LOOP DER BEVOLKING Voorlopige vaststelling bevolkings cijfer per 1 januari 1963: Aantal inwoners per 1 januari 1862: 4885 m., 4555 vr., totaal 9440. Gebo ren te Alkemade: 91 m., 108 vr., to taal 199. Elders geboren: 31 m. 17 vr., totaal 51. Gevestigd: 115 m„ 149 vr., totaal 264. Overleden te Alkema de: 14 m„ 18 vr., totaal 32 Elders overleden: 14 m., 10 vr., totaal 24. Vertrokken: 140 m., 164 vr., totaal 304. Aantal inwoners per 1 januari '63: 4957 m. 5637 vr., totaal 9594. Aantal verhuizingen binnen de ge meente: 618 (1961-352): aantal vol trokken huwelijken: 82 (1961-70); geboorte-verhoudingscijfer per 1000 inw.: 26.0 (1961-29.8). HAZERSWOUDE Winst en verlies. Het herenteam van de tafeltennisvereniging Slag vaardig is de inzinking, die zich te gen het einde van 1362 openbaarde, nóg niet te boven. Op eigen terrein leden de Rijndijkers namelijk een 64 nederlaag tegen Play Fair uit Leimuiden. Egbert van Bennekom en Jacob de Jong tekenden voor Slagvaardig elk twee overwinningen in het enkelspel aan. Voldoende was dit niet, want Eric Pietersz. volkomen van slag af, verloor al zijn wedstrijden. Boven dien: Play Fair was ook de sterkste bij het dubbelspel Slagvaardig 2 daarentegen ging in dit nog zo nieuwe jaar èlk goed van start. Dit team versloeg RTC name lijk met 73. Theo Wortman, terug uit militaire dienst, bleef in het en kelspel al zijn tegenstanders de baas. Frans Zandbergen en Paul van de Pluym wonnen elk twee keer. Het programma voor de volgende week ziet er als volgt 'it: 14 januari: ATTC - Slagvaardig (dames); Steeds Vooruit (heren)- Slagvaardig; TOV- Voorkom Rillerig? Onprettig? Vlug: Slagvaardig; TOV (junioren) - Slag vaardig. Voetballers gaan schaatsen. De voetbalvereniging „St. Bernardus" organisseert zondagmiddag om 2 uur schaatswedstrijden (o.a. een afval- match) voor haar leden. Inschrijvin gen worden tot half twee ingewacht. Nadere inlichtingen worden verstrekt door secretaris C. de Jong, Groene- stein 22. Schaatsen Wéér was de ijssport- vereniging Hazerswoude-Rijndijk gis teravond aktief, door gisteravond op de veld ijsbaan nabij de Coöp. De Hoop wedstrijden te organiseren. Zo wel dames als heren kwamen name lijk aan bod, doordat een zogenaam de schaatssnelheidswedstrijd met be mande slee plaats vond onder het fonkelend licht der schijnwerpers en de frisse klanken, die via de micro foon de deelnemers opvrolijkten. Wat de wedstrijd betreft: Hans Camper en Anneke Kaptein gleden en schaatsten het best en wonnen dan ook de eerste prijs. Karei Vertegaal en Sjaan Kaptein legden beslag op de tweede plaats, terwijl Huib Ver tegaal en Cobi Verkleij de derde prijs voor zich opeisten. Twintig pa ren gaven tijdens deze wedstrijd acte de présence. Kortebaanwedstrijden Ook de Hazex-swoudse IJsclub deed gisteren weer van zich spreken. Ge noemde vereniging organiseerde gis termiddag kortebaanwedstrijden op de veldijsbaan aan de Voorweg. Zo wel mannen als vrouwen werden in staat gesteld om via hun prestaties op de 140 meter-baan een prijs in de wacht te slepen. Zestien dames kwamen er aan de start en van hen toonde mejufrouw C. v.d. Waay zich het sterkst. De dames B. de Gelder, C. v. Eijck en A. Moerland legden beslag op de tweede plaats tot en met de vierde plaats. Liefst 31 heren beproefden hun geluk tijdens deze kortebaanwed strijden. Uiteindelijk ging C. Tor met de eerste prijs strijken. J. v. Beek, W. Rijkaard en D. v. Eijk wisten zich resp. als tweede, derde en vier de te klasseren. Sigarettenautomaat-diefstal - De diefstal van o.a. geld uit automaten in het lezersgebied van „De Leidse Courant" heeft thans ook in deze ge meente opgang gemaakt. In de nacht van donderdag op vrijdag namelijk is het geld ontvreemd, dat zich be vond in de sigarettenautomaat van de winkelier J. Vergeer aan de Dorpsstraat. De rijkspolitie stelt een onderzoek in. HOOGMADE Feestavond bouwvakarbeiders Met in het vooruitzicht, door de strenge voret, de volgende morgen niet vroeg op hun dagelijks werk aanwezig te behoeven zijn, waren vele leden met hun echtgenote of ver loofde van de plaatselijke afdeling der bouwvakarbeiders „St. Jozef" aanwezig op de feestavond, welke in café v. d. Eng werd gehouden. De voorzitter, de heer P. v. Klink, opende met een hartelijk welkom, en ging er van uit, dat deze avond, door het bestuur belegd, zou bijdragen de onderlinge band, waarover reeds met lof gespoken kan worden, nog ster ker aan te halen. Nadat vele gesprek ken waren gewisseld, werd de avond gevuld met prijskaarten, om zeer uiteenlopende prijzen, waarvan de winnaars waren als volgt: Klaverjassen: 1. B. Bax. 2. mej. Tr. de Dubbelde, 3. N. v. d. Ploeg Wzn, 4. H. v. d. Ploeg Wzn, 5. mevr. v. d. Ploegde Dubbelde; 6. J. v. d. Ploeg Wzn. 7. L. v. d. Ing, 8. L. Elstgeest, Kruisjassen: 1. Th. van Goozen, 2. mevr. v. GoozenBaak, 3. D. v. Goo zen, 4. P. van Klink. HOOIGRACHT 54 LEIDEN PRINS BERNHARDSTR. 51 NOORDWIJK (Advertentie) (Vervolg) Een voorstel van b. en w., om dit college andermaal voor 5 jaar de gerechtelijke inning van bedrijfs gelden te verlenen, werd zonder meer aanvaard. Wel drong de heer Van Lu iing er op aan, gezien enkele geval len van wanbetaling in de gemeen te, dat het college dit recht dan ook werkelijk toepaste als dit nodig was. De honden. Vee) kritiek ontlokte vea voorstel, de hondenbelasting van 5 op 6 etn 10 op 12 gulden te brengen, resp. voor waak- en luxe honden, hetgeen een extra-inkomen van 200 gulden bete kent. De heer Van Lui ing achtte het niet helemaal juist, dat b. en w. beoordelen, tot welke categorie een hond behoort en vergeleek dit met een aanslag over zijn eigen doe hon den. Ook haalde hij andere voorbeel den uit het dorp aan. Overigens was het raadslid niet gekant tegen verho ging, doch hij zag liever alle aan slagen even hoog. De scheiding in twee groepen is niet te veranderen, aldus de voorzitter, gezien de in houd van de gemeentewet. Hierover ontspon zich een langdurige discussie over honden in het algemeen tussen de voorzitter en dit raadslid. Met de stem van de heer Van Lu iing tegen werd tenslotte een voor stel van de heer Grandia aangeno men, de belasting te verhogen tot 7 en 12 gulden. De voorzitter deelde mede, dat de begrotingen over 1963 van het ge meentelijk waterleiding- en woning bedrijf waren goedgekeurd. Door ver schillende begrotingswijzigingen over 1962 was het tekort met 2780 gulden verkleind. Vuil storten. Veel kritiek ontlokte een voorstel, een nieuwe vuilnisstortplaats te zoe ken bij de heer Van Vliet te Ofwe- gen, door een sloot op diens land daarmede te dempen, hetgeen 8 gul den per week zal gaan kosten, be houdens nog de extra-kosten voor het aanleggen van een dam, afraste ring, bedekken met grond e.d. De heer Van Luiing vond de gevraagde vergoeding erg hoog, daar deze land bouwer er tenslotte alleen maai voor deel bij had. Nu Leiderdorp echter daar dicht bij een bedrag van 10 gulden betaalde, was de prijs uiter aard vergald. Hy adviseerde b. en w. dan ook, eerst elders naar een goedkopere stortplaats om te zien. De heer Grandia meende, dat de be trokken landeigenaar wel extra-kos ten kreeg, doordat hij het naastliggen de land moest laten draineren. Als wij nu niet toehappen, gaan andere ge meenten ons voor, aldus de heer Van der Wereld, die overigens ook de ge kozen plaats zeer centraal gelegen vond. Nadat de voorzitter er nog op ge wezen had, dat ook de hinderwet, de provincialet waterstaat en andere instanties hun goedkeuring dienden te verlenen, nam de raad het voor stel toch aan. Uit de begroting van de school tandartsendienst, district Alphen a. d Rijn bleek, dat de gemeentelijke bijdrage zal moeten worden verhoogd van 450 tot 623 gulden per jaar. Een verzoek om over 1963 een subsidie te mogen ontvangen, groot 140 gulden, van de IToogmadese handbalvereni ging MMO, werd welwillend inge willigd. Evenzo een subsidie van 400 gulden voor de plaatselijke afdeling van Veilig Verkeer, waarmede deze vereniging materiaal kan aanschaf fen, om daarmede door eigen krach ten een verkeersmaquette te laten vervaardigen De Stichting Recreatie ontving een subsidie van 4 cent per inwoner. Uit voerig lichtte de heer Van Luiing in zijn functie als bestuurslid een subsidie-aanvrage toe van de Wou- brugse IJsvereniging, zodat deze kleine vereniging haar plannen kan verwezenlijken inzake het organise ren van schaatswedstrijden en op lan gere termijn de aanleg van een ei gen ijsbaan. Ook het bespuiten van het ijs op de Wetering, waardoor nu een prima baan was gevormd, had geld gekost. Nadat ook de toevallig aanwezige voorzitter, de heer C. Mul ler nog de financiële positie der ijs- vereniging uiteen had gezet, besloot de raad, zulks op voorstel van de voorzitter, 150 gulden subsidie over 1963 te verlenen. Voorts stelde de raad een krediet van 1700 gulden beschikbaar, teneinde een riolerings plan voor Woubrugge-west te laten samenstellen. Uitbreiding. In ons blad van dinsdag vermeld den wij reeds de plannen tot het gedeeltelijk bouwrijp maken van het plann Woubruggewest, dat nog steeds niet goedgekeurd is. De heer Van Lu iing vond het pijnlijk, dat het ge raamde bedrag van 125.000 gulden in de openbare raad ter sprake kwam, dus via de pers wereldkundig werd gemaakt. Aannemers zouden bij het opstellen van hun begrotingen met dit bedrag rekening kunnen houden. De voorzitter deelde mede, dat der gelijke uitgaven nu eenmaal in de openbaarheid behandeld moeten wor den. Bij de rondvraag vernam de heer Schraverus, dat zijn waarschuwing voor het gevaar van dijkverzwakking door oververschuiving in de dijk van de Vrouwgeestpolder inmiddels op hoger niveau was gebracht. De heer Van Luiing informeerde naar de plannen van de Provincie inzake verbetering en rechttrekking van de oostelijke oever der Woud wetering .De voorzitter betoogde, dat hiermede niet veel haast wordt gemaakt. De heer Van der Wereld vernam tenslotte op een desbetreffende vraag, dat de Rijnlandse Molenstichting tot restauratie van de Vlietmolen in por tefeuille heeft. Het polderbestuur moet echter ook in actie komen. LEIDERDORP De uitslag van de dam wedstrijd, welke op maandag 7 januari werd ge speeld in de Overgangsklasse van de Leidse Districts Dambond tussen ADC (Alphen a. d. Rijn) en LDC (Leiderdorp). ADC-LDC. 1. N. Brunt-W. Huis man 0-2; 2. A. Robbé-A. van der Zwan 1-1; 3. S. Koopman-C. Deege naars 1-1; 4. M. L. v. d. Tol-D. Hasse- fras 1-1; 5. C. van Wageningen-H. v. d. Vecht 0-2; 6. H. Brunt-J. v. Sandwijk 0-2; 7. J. Gelderblom-C. de Koning 0-2; 8. J. P. Vrolijk-L. Matze 1-1; 9. J. Koelewijn (res.)-A. Dorsman 0-2; 10. A. J. v. d. Poel (res.)-C. Verweij 1-1. Totaal 5-15. NIEUWKOOP Loop van de bevolking over 1962. Het aantal inwoners per 1 jan. 1962 bedroeg 2835 m., en 2796 vr. Samen 5631. Geboorten 72 m., en 75 vr. Samen 147. Overleden 31 m., en 21 vr Samen 52. Het geboorteoverschot bedroeg dus 95 personen. Er vestigde zich in deze gemeente 120 m., en 128 vr. Samen 248. Vertrok ken 129 m., en 117 vr. Samen 246. Vestigingsoverschot 2 personen. Toename van de bevolking 97 per sonen. Aantal inwoners per 1 jan. 1963 2867 m., en 2861 vr. Totaal 5728. Vergeleken bij een reeks van voor gaande jaren is het vestigingsover schot zeer gering. Gezien de vele wo ningen, die nog in aanbouw zijn en dit jaar bewoond zullen worden ligt het voor de hand, dat er over 1963 een flink wat groter vestigingsover schot zal zijn. Men verwacht dan ook, dat dit jaar het aantal inwoners bo ven de 6000 zal stijgen. Het aantal huwelijken bedroeg 47 (in 1961 37). Echtscheidingen geen. OUDE-WETERING Jaarvergadering IJsclub. Temid den van dichtgevroren wateren heeft de IJsclub Oudewetering grote moei te met de aanleg van een of meer behoorlijke baren. Slechts zeer wei nigen stellen zich ter beschikking om het ijs berijdbaar te maken. Het be stuur deed alsnog een beroep op de leden om medewerking. Wellicht dat in de toekomst de problemen iets makkelijker worden want men is met naburige ijsclubs in serieus overleg getreden om te komen tot een veld ijsbaan in de gemeente. De wegens ziekte van de secreta ris, P. H. Verdel, uitgestelde verga ring was zoals gewoonlijk goed be zocht. Het jaarverslag over het sei zoen 1961-1962 maakte melding van een wel zeer korte winter waarin op nauwelijks betrouwbaar ijs alleen jeugdwedstrijden werden gehouden. De pennningmeester rapporteerde 'n batig exploitatiesaldo van f 21,62. In de kascommissie werden be noemd de heren H. Langhout, P. van der Meer en C. Boers. Bij enkele candidaatstelling wer den in het bestuur benoemd de he ren I. Bos, D. v. d. Meer Joh.zn., H. Schijf en J. Turk R.zn. De jaarlijkse contributie werd ge handhaafd op f 2,50 per gezin en f 1,50 per oersoon. Het voorstel tot -aststelling van nieuwe statuten en een huishoudelijk reglement werd aangehouden tot de volgende vergadering omdat aan de voorstellen nog niet voldoende be kendheid was gegeven wegens ziekte van de secretaris. Het ligt in de bedoeling naar de a.s. schoolwedstrijden te Lisse een viertal jongens te zenden Hiervoor komen in aanmerking: E. v. d. Meer Pzn, M. de Boer, P. Willems en W. Boogaarts. Bij aanhoudende vorst en voldoen de medewerking van de leden voor de aanleg van een baan kunnen ver dere wedstrijden in het vooruitzicht worden gesteld. De aankondiging van wedstrijden zal geschieden door mid del van raambiljetten in de café's. ROELOFARENDSVEEN Jaarvergadering NKJB. In de Pancratiuszaal kwam de NKJB voor haar jaarvergadering bijeen. Voorz. W. v. d. Meer zei in zijn openings woord, dat het bestuur dit jaar we derom op enkele mooie successen mocht terugzien. Voorts mocht spr. wederom enkele nieuwe leden be groeten. Mej. N. Warmerdam ver meldde in haar jaarverslag de vele activiteiten van het afgelopen jaar. Ook penningmeesteresse mej. M. v. d. Zwet, was optimistisch, inzake de financiën Ook de geestelijk advi seur, pater Weisenborn had in de kor te tijd dat hij in de Veen werkzaam is, bemerkt dat de NKJB vol brui send leven is. Hij prees vooral de voorzitter, omdat deze bij gebrek aan kandidaten voor zijn vacature toch nog weer een jaar zal aanblijven. In het bestuur werden hierna nog ge kozen mej. N. Warmerdam als secre taresse en voorts Har Bakker en Hein Klein als bestuursleden Vervol gens sprak voorz. een dankwoord tot de scheidende bestuursleden t.w. Toon Koek. Kees Kennis en mej. Rini Klein. Nadat enkele leden voor de door hen ingezonden ideeën van voorz. v d. Meer een beloning in ontvangst hadden mogen nemen, deelde de voorz. mede, dat er weer een to neelgroep gevormd zal worden, men gelegenheid zal zoeken voor de vol leybal sport, en een fotohobbyclub opgericht zal worden, alsmede dat nog enkele leden zich kunnen aan sluiten bij de discussiegroep. EUR. KAMPIOENSCHAP ANKER KADER ZOETERWOUDE H.R. OUD-PAPIER-AKTIE Overal in Zoeterwoude stapelt het oud-papier zich op, maar men zal begrijpen dat het onder de huidige weersomstandigheden onmogelijk is om een oud-papier-aktie te houden. Wij verzoeken daarom iedereen nog even geduld te hebben. Mochten de weerberichten niet veranderen, dan zal binnen een paar weken naar een oplossing worden gezocht. Bejaardensocieteit - Wegens de koude weergesteldheid is de bijeen komst van de bejaardensocieteit uit gesteld tot nader bericht. S.J.Z.-schaatswedstrijden. - Zon dagmiddag half twee worden nabij de Noord-Aa kortebaanwedstrijden gehouden; voor de adspiranten 120 meter, voor juniores 160 meter; voor seniores 160 meter. ZOETERWOUDE LANGE BAANKAMPIOENSCHAP Door de bevroren sneeuw was het niet mogelijk op de Noorda een baan te leggen voor toegezegde langebaanwed- strijden. Door de zeer gewaarde medewerking van het bestuur van de Ijsbaan te Lei derdorp konden gistermiddag de wed strijden gehcuden worden om het kam pioenschap van de leden van de IJsclub Zoeterwoude. De technische leiders van Leiderdorp stonden daarbij zeer goed ter hulp. Er was voldoende deelname; 22 leden kwamen aan de start voor de 500 en 1500 meter wedstrijden. Op de 500 m werd le Martin van der Geest 52.4 sec., 2e Henk Borst, wonende te Krommenie, lid van de IJsclub, 52.6 sec. 3e Henk Semp 54 sec. Op de 1500 m werd le Martin van der Geest 2.55.5; 2e Henk Borst 2.56.6, 3e Wim Borst Thz. 3.02. Voor de deelname aan de 3000 m. werden de 12 beste rijders geplaatst. Dit waren: Martin van der Geest, Henk Borst, W. Borst, Jan van der Geest, A. Vreeswijk, H. Semp, G. van Cromvoort, A. Bos, A. van der Poel Gz., W. Olst- hoorn, W. van der Post en N. Looman. Voor de 3000 m werden de sterkste rijders tegen elkaar geplaatst. De uit slag was 1 Martin van der Geest 5.55.6, 2 Henk Borst 5.57.2, 3 Win 3orst 6.12.6. Algemeen klassement: 1 Martin van der Geest, kampioen wisselbeker en medaille) 9.03.5; 2 Henk Borst 9.06.3; 3 Wim Borsit Dzn. 10.09.3; 4 H. Semp; 5 A. Vreewijk; 6 G. Cromvliet; 7 A. Bos, 8 W. Olsthoorn; 9 J. v. d. Geest; 10 A. v. u. Poel. Martin van der Geest was dus in drie wedstrijden als eerste uitgekomen. Op merkelijk was dat zijn broer Jan van der Geest die vorig° week op de korte baan, 160 m kampioen werd en zich in de 500 m. niet wist te plaatsen. Zijn >terke rivaal Henk Semp wist dit wel bereiken. Als een nieuwe ster aan het firma ment is nu Wim Borst opeens sterk naar voren gekomen en wel in een zeer goe de vorm. HOOGMADE Voor de nationale kortebaanhardrij- derij te Hoogmade hadden 38 deelne mers zich aangemeld, onder wie cracks als De Braber (Volendam) Kroon en Van Pol (Langeraar), Tanmaat (Neder- horst den Berg), Bottema (Wassenaar) en De Lange (Leiderdorp). Na vele spannende ritten eindigden de broers C en Th. Borst, de kampioen van Z.- Holland, als resp. eerste en tweede na goed voorbereidend werk van Dorus Borst. Derde werd Bottema. vierde De Braber. De prijzen waren 80. 50, 25 en 10 gulden. Er was grote publiek be langstelling. Henk Scholte heeft na de tweede dag De stand luidt na de derde ronde als de leiding in het toernooi om het Euro- volgt: pees kampioenschap anker-kader 47/2 1 Ver vest en dat dankt htf aan José Galvez, de 2 Scholte Spanjaard, die enkele maanden geleden 3 Wijnen in het wereldkampioenschap 71/2 te 4 Rudolph Oberhausen juist tegen Scholte een 5 Guyot stunt uithaalde door zün party in vüf 6 Galvez beurten rond te maken met een hoogste 7 Aguilera serie van 166. 8 Pinto Slechts 1000 kaarten voor Feijenoord in Parijs Slechts 1000 toegangskaartjes heeft 6 pnt alg. gem. 60.00 Feijenoord toegewezen gekregen voor 6 pnt alg. gem. 42.86 de eerste wedstrüd in de kwartfinale 4 pnt alg. gem. 37.13 van het toernooi om de Europa-Cup te- 2 pnt alg. gem. 28.59 gen Reims op 6 februari te Parijs. Feij- 2 pnt alg. gem. 26.89 enoord had, gezien de verwachte be- 2 pnt alg gem. 22.95 langstelling gevraagd om 10.000 kaartjes. 2 pnt Mg. gem. 21.08 De Franse Voetbalbond is p deze wens 0 pnt alg. gem. 17.58 echter niet ingegaan. Reims komt er evenwel niet beter af. De uitslagen >an de vrijdagnacht ge- SCHAKEN De supporters van Féijenoords tegen speelde partijen in de vierde ronde lui- HOOGOVFNSCHa aktdernddi stander kregen 2000 toegangsbewijzen den: VENSCHAAKTOERNOOI ter beschikking. Het stadion Pare des De partij uit de eerste ronde tussen Princes kan 36.000 toeschouwers bevat- Gereben (Israël) en Langeweg (Ned.) ten De overblijvende 33.000 plaatsen die vrijdag werd gespeeld, is opnieuw zullen over de verschillende Franse afgebroken. verenigingen worden verdeeld. Wijnen 400 5 185 80.— Guyot 235 5 125 47.— Pinto 400 10 108 40.- Rudolph 136 J0 57 13.60 Vervest 9 5 5 1.80 Galvez 400 5 326 80.— Scholte 400 4 327 100.— Aguilera 14 c 7 3.50 AUTOMOBILISME De stand na de vierde ronde luidt: 1 Scholte (Ned.) 2 Vervest (België) 3 Wijnen (Ned.) 4 Galvez (Sp.) 5 Guyot (Swits. 6 Rudolph (Did.) 7 Pinto (Portugal) 8 Aguilera (Sp.) 108 112 ..Waarom mag dit?. Een gemiddelde dag 19 tot en met vrijdag 25 januari 48.36 van 55 kilometer per uur over die we- a.s. wordt gehouden. 43.41 gen. Het is voor mij onbegrüpeiyk. On- Niet alleen het weer hebben de rijders 28.89 der redelük goede weersomstandighe- tegen, ook de vaak onontbeerlijke steun 29.23 den is het al vr«wel niet te halen. Laat van de ralleyclub.. Holland* zullen de 24.54 staan nu. nu de wegen glad en vaak Nederlanders vaak moeten missen. 24.17 büna onbegaanbaar zijn". Stonden vorig jaar in Chambery. Uria- Dat waren de woorden waarmee Rob ge. Casteilane en aan de finish ruim De cijfers betr. resp.: pnt.. h.s.. alg. Gcris vrijdagmiddag in het Kurhaus. tij- twintig "coaches,"diünaM uilen slechts gem- dens de jaarlijkse KNAC-bijeenkomst zes getrouwen de tocht naar het zuiden van deelnemers aan de Rallye Monte maken. De overigen lieten, afgeschrikt De uitslagen van de derde ronde wa- Carlo zijn mening over de 32e editie door de barre omstandigheden, verstek ren- van de sterrit naar het zuiden ga£. gaan. De meningen van de andere coureurs, Geen prettige geluiden du. voor de 101 36.36 die ruim 800 kilometer lange route van dapperen, die sneeuw en ijs willen gaan 133 29.54 Chambery naar Monte Carlo - het ge- trotseren. En zó er nog een van de Ne- 79 26.66 meenschappelijke traject dat alle rijders derlanders met gematigd optimisme aan 95 22.40 moeten afleggen - hebben afgelegd was de toekomst dacht, dan werd hij wel iloc altTift ?nders-, erë op de proef gesteld, want het laat- 43 16.85 Het ziet er heel somber uit voor de ste beschikbare weerberich* uit Zuid- 162 66.66 341 equipes die zullen uitkomen in de Frankrijk luidde: „lage temperaturen 40 16.16 32e Rallye Monte Carlo, die van zater- en sneeuwval in de hogere gebieden. Wijnen (Nederland) 400 11 Galvez (Spanje) 325 11 Rudolph (Did.) 400 15 Guyot (Zwitserl.) 336 15 Scholte (Ned.) 400 7 Pinto (Portugal) 118 7 Vervest (België) 400 6 Aguilera (Spanje) 97 6

Leidse Courant | 1963 | | pagina 8