DUINSTREEK ERVAREN TELEFONISTE le verkoopster ZATERDAG 12 JANUARI 1963 DE LEIDSCHE COURANT RAG1NA 5 KATWIJK AAN DEN RIJN Damnieuws. KDC won van SDV I. KDC I speelde een competi tiewedstrijd tegen SVD I uit Sas- senheim en wist deze wedstrijd met 13-7 in winst om te zetten. De gede tailleerde uitslagen waren als volgt: J. Zwaan KDC I-W. Krom SVD I 0-2, Fr. Spierenburg-Y. de Jong 2-0; Jac. Freke-N, Demmenie 2-0; C. van Klaveren-A. Wijnhout 2-0 relg. A. Vooys-J. Psauw 2-0; H. Koelewyn- J. Couvee 0-2; J. Heemskerk-J. Dreef 1-1; J. Schoneveld-A. Langelaan 1-1; J. Passchier-J. van Couvorden 2-0; H. Voorzaat-H. Brekebede 1-1. Uitslag 13-7. KDC L. speelde een competitiewed strijd tegen. RDC II en verloor deze met 13-7. Door deze nederlaag van KDC II is de kans op het kampioen schap verkeken. Maandag a.s. speelt KDC thuis te gen DON I uit Noordwij k. LISSE Schoolschaatswedstrijden Lisser broek Woensdagmiddag 9 januari werden op de ijsbaan van de ijsclub Lisserbroek school wedstrijden ge houden tussen vier schoolgroepen. Na een spannende wedstrijd was de uitslag zo, dat de groep Openbare School Lisserbroek de wisselbeker heeft gewonnen voor de 2e maal. De totale uitslag is als volgt: le prijs Openbare school Lisser broek; deelnemers: Harr Frauenfel- der, Henk Wijnhout, Adriaan Oos terhof, Piet Imanse. 2e prijs: St. Wilhelmusschool, De Engel; deelnemers: Sjaak Boekei, Gerrit Mens, Sjors van der Zon, Jos van der Voort. 3e prijs: St. Willibrordusschool, De Kaag; deelnemers: Antoon Ver- meij. Henk Rijgersberg, Kees de Ruiter, Adrie van der Maden. 4e prijs: r.k. St. Jozefschool, Lis- se; deelnemers: Dorus van der Voort. Herman Smit, Gerard Sanders en Jos Grimsbergen. Door het bestuur van de IJsclub Lisserbroek werd aan alle deelne mers een herinneringsmedaille uit gereikt. V.V.V. In „De Nachtegaal" hield de V.V.V. afd. Lisse de jaarvergade ring welke wegens verhindering in het eerste gedeelte van de avond gepresideerd werd door de heren F. C. J. van der Eerden en W. Verkerk. De bestuursverkiezing gaf geen moeilijkheden, aangezien de aftre dende bestuursleden herkozen wer den en in de bestaande vacatures werd voorzien door de benoeming van de door het bestuur voorgestelde heren J. Beelen en A. Geljon. Tijdens de vergadering werd met veel klem aangedrongen op meer ac tiviteit bij de burgerij van Lisse om •deel te nemen aan de gevelversiering. Geboren: Martinus Petrus zn van H. C. Kortekaas en W. M. Balm, Ba- rentszstrata 4; Lidwina Louisa Maria dr van J. van der Zwet en C. H A. M. Rusman, Barentszstraat 6; Ariane dr van P. C. de Jong en M. den Butter, Oranjelaan 50; Henricus Herman Fredericus Maria zn van H. F. J. v. d, Eerden en J. C. M. Westgeest, Hee- reweg 204a; Yolanda dr van P. W. Eveleens en C. A. van Donzelaar, de Ruij terstraat 16; Jacqueline Petro- nella Helena dr van J. C. van der Zwet en A. Steenbakker, Witte de Withstraat 53. Ondertrouwd: Albertus C. Suanet, te Beverwijk. Grote Houtweg 70 en Wilhelmina M. Schenk te Lisse, En gelplein 12; Theodorus C. Duiven voorden, te Lise Heereweg 86 en Cornelia P. Juffermans te Lisse, Hee reweg 386; Bartholomeus P. Wasse naar te Lisse Koningstraat 21 en Ge- rarda F. van Diemen, te Haarlemmer meer, Narcissenstraat 10; Gerardus Th. van der Lans, te Voorhout, To renlaan 30 en Wilhelmina J. v. Beek, te Lisse, Geraniumstraat 2. Gehuwd: C. P. Roelandse en M. C. G. Broekhof: A. van der Zwet en C. J. Beijk; B. Kulk en C. Tulen; J. v. Marsbergen en B. van Voorst. HILLEGOM Schaakclub „De Uil". Na de rustperiode van de feestdagen werd deze week de wedstrijd om het per soonlijk kampioenschap in de schaak club „De Uil" voortgezet. 18 leden namen plaats achter de borden en er was ook nog publieke belangstel ling. Een goed begin in het nieuwe jaar. Er werd begonnen met een af scheid. Dit betekend een ernstig ver lies voor De Uil. Het heengaan van de secretaris-penningmeester, de heer F. H. Bouwman, die naar Hoorn vertrekt. De voorzitter, de heer J. Brauckman, dankte de heer Bouwman voor het vele werk dat hij voor de schaakclub heeft gedaan en na over handiging van een blijvende herin nering, wenste hij hem veel succes in zijn nieuwe functie. De heer J. van der Weijden werd tot opvolger van de heer Bouwman gekozen en daarmede was dit weer geregeld naar de wens van alle le den. Twee partijen uit het oude jaar kwamen tot een beslissing. Het wa ren die van Th. Brandsma-J. Sa- lier 0-1 en J. van Lierop-J. van der Wolf 2-0. De uitslagen van deze week waren: J. Brauckman-J. van der Berg 1-0; J. van Lierop-J. Staats 1-0; H. H. Hulsman-J. van der Wolf 1-0; Th. Brandsma-J. van der Zwet 0-1: J. Halier-J. H. Veenstra 0-1; H. Keizer- D. Kaptein '/«-V»; Th. Jonkheer-J. van den Berg en H. van Elst-L. C. Zonneveld afgebroken. NOORDWIJK Schietnieuws van .Blijf voor 't Land'. Bij de laatste schietwedstrijd van „Blijf voor 't Land" te Noordwijk, werden de volgende schutters met de buks winnaar van een wisselm' dialle: N. W. Caspers 48 pnt le klasse; J. Plug 42 pnt 2e klasse; P. Slinger land 42 pnt 3e klasse. In de le klasse behaalden N. W. Caspers en L. van der Meer beiden 48 punten, maar door het beste laag ste schot werd eerstgenoemde win naar. J. Plug, N. F. Jonkers, mevr. W. Wassing en J Luyckx behaalden in de 2e klasse een gelijk aantal punten. Hier besliste het best geplaatste laag ste schot in het voordeel van J. Plug. In de 3e klasse werd de medaille definitief gewonnen door P. Slinger land met 45, 49, 49. 45, 42 punten. Bij de KSO'ers werden winnaar: J. Luyckx 59 pnt le klasse; P. Slin gerland 59 pnt 2e klasse. In de ïe kl. behaalden J. Luyckx, D. A. Lüschen en L. van der Meer elk 59 punten, maar door het best geplaatste laagste schot werd Luyckx winnaar. Raadsagenda. De gemeenteraad zal in openbare zitting bijeenkomen op dinsdag 15 januari a.s. des avonds te 8 uur, voor de behandeling van o.a. de navolgende agenda: Erkenning sociëteiten ingevolge al gemene politieverordening; aankoop van gronden aan de Duindamse- en Randweg; verkoop van gronden ach ter de Dan. Noteboomstraat en Hoog- wakerbosstr.; onteigening va i gron den plan „Beeklaan-midden": krediet voor enige veranderingen in het kan toor van de gemeenteontvanger; kre diet voor vervanging ketel centrale verwarming in openbaar lagere school; verzoek om medewerking voor vervanging van stalen ramen in de school met de bijbel; verzoek om medewerking voor uitbreiding en Inenting hondsdolheid. Na 15 februari a.s. zal het voor een ieder verboden zijn op de openbare weg of op andere voor publiek toeganke lijke plaatsen een hond bij zich te hebben zonder dat hij deze aan een korte lijn houdt, hij een bewijs van inenting tegen hondsdolheid bij zich heeft en de hond voorzien is van een desbetreffende penning. Voor de laat ste maal in Noordwijk wordt gele genheid gegeven tot inenting op dins dag 15 januari a.s. van 19.00-19.30 uur in het gymnastieklokaal aan de Was- senaarsestraat. Loop der bevolking. Op 1 janu ari 19o2 bedroeg het aantal inwoners van Noordwijk 8896 mannen en 10109 vrouwen in totaal 19005. In 1962 be droeg de natuurlijke aanwas 212 en het overschot van vestiging en ver trek 213 dus een totale vermeerde ring met 425, zodat op 1 januari 1963 Noordwijk 19430 inwoners telt, 9092 mannen en 10338 vrouwen. De ver deling over de kerkgenootschappen is: RK 9555, Ned. Herv. 5504, Geref. 2429, diversen 517, geen 14*25. Sport na arbeid. De klaverj as- vereniging „Sport na Arbeid" speelde een competitiewedstrijd waarvan de uitslag als volgt luidde: 1. G. Hoekstra 4987 p.; 2. A. van der Voorn 4978 p., 3. S. Wijnands 4671 p.; 4. A. van den Berg 4936 p.; 5. W. Mooijetkind 4566 u.; 6. M. van der Voorn 4490 p.; 7. J. Augustinus 4484 p.; 8. D. Wijnands 4290 p.; 9. A. Plug 4124 p.; 10. K. Steenvoor den 3987 p Kruisjasvereniging „Noordwijk". De kruisjasvereniging „Noord wijk" speelde een competitiewedstrijd in rest. „De Beurs". De uitslag luid de: 1. W. van der Meer 8344 p.. 2. me vrouw Van der Meer 8261 p., 3. H. Caspers 8060 p.: 4. J. Brederode 8054 p.: 5. C. van der Meulen 8020 p.; 6 G Caspers 7968 p.; 7. E. Wijnands. 7891 p.; 8. W. Caspers 7868 p.; 9 L. Caspers 7820 p.; 10. Th. Vink 7771 p. Geboren: Peter C. z.v. P. J. Win- gerder en Tr. S. H. Mulder; Josephina R. Chr. d.v. P. M. A. Hoek en E. A. v. d. Weijden; Hendrikus A. z.v. J. Th. de Lincel en A. A. M. de Haas; Anthonie D. z.v. A. Dekker en W. G. Rienks; Kitty W. d.v. J. C. Marijt en W. v. Roon; Johannes W. z.v. C. P. v. d. Burg en A. J. v. d. Slot. Getrouwd: Willem v. Os en H. Schaap; H. Frauenfelder en M. G. J. Terink; G. Mourits en J. Reijken; J. W. Verkade en G. L. Vork; J. P. J. Vink en J. M. Sloos. Ondertrouwd: Siegfried H. Poss en Johanna C. M. Bel. Overleden: Steven J. de Jonge, 30 jaar. ™OORDW7TKEï?HOïJT AFSCHEID OP GEMEENTEWERKEN In de burgerzaal van het raadhuis heeft de heer A. Th. van der Voet, aan wie met ingang van 1 januari 1963 wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd eervol ontslag uit de gemeentedienst werd verleend, afscheid genomen. Voor dit afscheid waren het voltallig college van burgemeester en wethouders, de gemeente-sekretaris, de direkteur en alle personeelsleden van gemeente werken bijeengekomen in de bur gerzaal van het raadhuis. Nadat de scheidende funktionaris met zijn vrouw was binnengeleid en een kopje koffie was gepresen teerd. richtte de burgemeester hel' woord tot hem om hem te bedan ken voor de vele jaren van trouwe dienst bij de gemeente. Zes-en-dertig jaren lang is de heer Van der Voet als werkman in dienst der gemeente geweest en de burgemeester stelde vast, dat het gemeentebestuur in al die jaren geen enkele reden tot kla gen heeft gehad over zijn toewijding en dienstbetrachting. Hij was plichts getrouw en zag niet tegen hard en zwaar werk op. Daarom verdient hij bij zijn afscheid de oprechte dank van het gemeentebestuur. In zijn dank betrok de burgemeester ook mevrouw Van der Voet. Zonder haar trouwe zorg zou hij zich nooit zo volledig aan zijn werk bij de ge meente hebben kunnen geven. Namens de dienst van gemeente werken sprak de direkteur F. H. Stikkelbroeck hartelijke woorden van afscheid. Hij roemde zijn trouw en ijver en zijn hartelijke collegiali teit. Namens de gehele dienst bood spreker de scheidende collega een fraai armbandhorloge aan. Zijn echt genote werd verrast met een mooi boeket bloemen. Namens de collega's van de sekre- taris bood de heer C. J. Duijndam aan de heer Van der Voet sigaren aan. Hierna bleef het gezelschap nog enige tijd bijeen en had de heer Van der Voet met de bij hem zittenden de gelegenheid herinneringen op te halen aan de tijd, dat hij bij de toen nog maar kleine dienst één collega in vaste dienst had. VVSB-nieuws - De dames-senioren van de handbalafdeling spelen zon dag a.s. op veld 3 van de Houtrust een competitie-wedstrijd tegen Hellas 2. Voor VVSB komen uit de dames R. Kuipers, G. Groot, A. Augustinus, R. de Klerk, R. van der Meer, G. van der Meer, H. Augustinus, W. van den Berg, R. van den Berg en R. Duin dam. De junioren spelen, eveneens op de Houtrust een wedstrijd tegen HIOS 2. SASSENHEIM Tafeltennisclub „Sassenheim" Na ongeveer een maand rust was het TCS 1. die in het nieuwe jaar de strijd be gon. Het le team ging naar Steeds Vooruit 2, om zijn geluk te beproeven. Aanvankelijk leek het op een ..dikke'' nederlaag. Met een 41 achterstand be gon P. Tibboel aan de 6e wedstrijd, die hij won. P. Tibboel, B. van Biezen en A. Bos hebben zich nadien „schrap" gezet en niet meer verloren. Vooral P. Tib- boei zwaaen wij grote lof toe. Hij wist al zijn wedstrijden te winnen. Grote eer gaat naar Dick van Biezen Jr., die zijn laatste wedstrijd heeft omgezet in „on ze" overwinning n.l. 64. Dit was weer eens een ouderwetse strijd waar voor al de laatstgenoemde wedstrijd grote aandacht had. Dick verloor de le game met 22/20, de tweede won hij met 18/21 en de derde game was voor hem 10/21. Zowaar een groot succes. WARMOND „Steeds Vooruit" Hier zijn de uit slagen van de gespe^lden competitie wedstrijden (heren 3de klas). Steeds Vooruit 2 nam een 41 voorsprong op TCS I, en verloor met 64. De heer Th. v. Tongeren wist twee partijen te win nen. De heer R Ritzen wist een partij te winnen, ook werd het dubbel ge wonnen. Eindstamd 64. (Heren 4de klas). Reflex 3Steeds Vooruit 3 100. Baronie 3Steeds Vooruit 4. Uitslag 4—6. De heer H. v. Wissen wist allen drie zijn partijen te winnen. De heer G. v. Tongeren kwam tweemaal tot winst en K. Juffermans eenmaal tot winst. Eind stand 64. (Dames 4de klas) Steeds Vooruit I— DDC 5 Uitslag 10—0 Steeds Vooruit 2 Tennico I. Uitslag 73. Mej. H. Sik- king. ook L. Post en M. Broxsterman wisten all endire twee partijen te win nen, ook werd het dubbel gewonnen. Eindstand 73. De competitiewedstrijden voor de volgende week zijn: (heren 2de klas): (19 jan.) Steeds Vooruit ISalamanders 8. (Heren 3de klas): (14 jan.): Steeds Vooruit 2ATTC 3. (Heren 4de klas): (14 jan.: RTC 5Steeds Vooruit 3. (14 jan.) Steeds Vooruit 4Slagvaardig I. (Dames 4de klas) (14 jan.): Rustenburg 1Steeds Vooruit I. (15 jan.): Play Fair 2Steeds Vooruit 2. Aanvang der com petitiewedstrijden om 19 uur 30. Raadsvergadering. De raad ver gadert op 15 januari a.s. des namid dags te 8 uur. De agenda bevat niet minder dan 21 punten. Onder meer staat op de agenda vermeld de vast stelling van de gemeentebegroting voor het dienstjaar 1963, een voorstel tot het verlenen van een subsidie aan de stichting Leidse muziekschool, een voorstel tot vaststelling van een verordening op het verlenen van ge meentelijke bijdrage in de kosten van studie, het verlenen van een aanvul lende subsidie in de kosten van uit wendige restauratie van het „Huijs te Warmondt" het verlenen van subsidie aan de RK Parochiebibliotheek, het vaststellen van een nieuwe studiere geling voor de in de gemeente War mond werkzame muziekverenigingen, een wijziging der gemeentebegroting in verband met de aanstelling van een directeur voor gemeentewerken, aankoop van grond van C. Heijkoop, gelegen in de Zwanenburgerpolder, verhoging van de jaarwedden der wethouders, voorstel tot het verle nen van machtiging om aan de op heffing en liquidatie van het armbe stuur van gemengde aard alhier mede te werken. Indien zulks nodig mocht blijken, zal de vergadering op woens dag 16 januari om acht uur worden voortgezet. WOUBRITGGE Prijsjassen. Aan de wedstrijd klaverjassen, die dinsdagavond in Het Oude Raedhuys werd gehouden namen 28 personen deel. De uitslag was: 1. T. van Luiing, 5640 p.; 2. H. Ro denburg, 5426 p.; 3. H. Haaks, 5388 p.; 4. J. Schijf, 5379 p.; 5. Mevr. M. L. Beuk, 5289 p.; 6. C. C. Wijsman, 5165 p.: 7. C. van der Horst, 5014 p. De volgende wedstrijd van de se rie om de wisselbeker wordt gehou den op dinsdag 22 januari. Schaatswedstrijden voor de school jeugd. Op de door de plaatselijke iisvereniging in de kom van het dorp aangelegde fraaie ijsbaan werden vrijdagmiddag schaatswedstrijden voor de jeugd gehouden. De uitsla gen waren: Jongens 6-8 jaar: 1. Henk de Win ter; 2. Eldert van Luiing; 3. Cor van 't Wout. Meisjes 6-8 jaar: 1. Janny van Stra len; 2. Nelly van Dam; 3. Tilly Wind- horst. Jongens 9-11 jaar: 1. Gerrit van Stralen; 2. Bram Buntsma; 3. Cor Rodenburg. Meisjes 9-11 jaar: 1. Annemarie van Heusden; 2. Leny Walraven; 3. Elly Slingerland. Jongens 12-13 jaar: 1. Kees van Klaveren; 2. Ton Buntsma; 3 Leen Buitelaar. Meisjes: 1. Adrie Bulk; 2. Joke van der Eyk; 3. Annie de Boer. BOSKOOP Hoofdwaterleiding gesprongen Vanmorgen vroeg zaten ae bewoners van de Goudse Rijweg en achterlig gende straten zonder water. De oor zaak lag in het springen van de hoofdleiding halverwege Reijerskoop. Gemeentepersoneel is vanaf vier uur - in een ijskoude nacht - bezig ge weest het euvel te verhelpen. Door de hard bevroren grond kwam de leiding pas na uren werken bloot te liggen, waarna men met repareren kon beginnen. Om kwart voor tien stroomde het water weer uit de kra nen. Een pluim voor het gemeente- personeel, dat onder weinig benij denswaardige omstandigheden moest werken, is hier op zijn plaats. Dick van Rijn sprak voor de In stuif Door het distriktsbestuur van Rijn en Gouwe van de r.k. Instuif werd te Boskoop een gespreksavond belegd, alwaar de bekende sportver slaggever, de heer Dick van Rijn, van voorlichting zou dienen. Ondanks de geringe belangstelling werden vele vragen door de heer Van Rijn beantwoord. Zo kwam ter sprake het betalen van de sportman of -vrouw voor de door deze geleverde prestaties. Spreker vergeleek hierbij de betaalde sporter met artisten die ook voor hun kunst worden betaald. Overigens blijkt toch nog ongeveer 99 van de sport-beoefenaars de amateurstatus te bezitten. Ook werd behandeld het gedrag van de voet baller wanneer hij het niet eens ii met de beslissingen van de scheids rechter. Een goed sportman moet zich kunnen beheersen en zich bij de beslissingen van een scheidsrechter kunnen neerleggen. Langdurig werd gesproken over het verschil tussen een algemene, katholieke of chris telijke sportbond. De verhouding tus sen de bonden en de spelers is vol gens spreker veel verbeterd doch op het sportveld moet men ten alle tij de sportief blijven en dat wordt nog maar al te vaak vergeten. Ijsbaan op de Gouwe. - Tot grot# vreugde van de initiatiefnemers (de Gouwekantbewoners) tot het onder- water-spuiten van een gedeelte van de Gouwe benoorden de hefbrug ia ter plaatse een prachtige gladde ijs vloer ontstaan. Gisteren (vrijdag) werd daar al druk gebruik van ge maakt. Gezien dit succes werd dea middags nog een gedeelte onderge spoten en wel tot aan de Dwars Nieuwstraat. Dank zij de strenge vorst zal ook op dit gedeelte wel een goede ijsbaan ontstaan, woordoor de schaatsliefhebbers vandaag dan de beschikking hebben over 'n baan met een lengte van 500 meter. Dammen - De competitiewedstrijd van het damdistrikt Gouda tussen Oudewater en Boskoop 2 werd door Boskoop verloren met 119. Om het persoonlijk kampioenschap van Boskoop werden gespeeld: J. MesmanH. Trimp 11; J. v. Soest H. v. Klaveren 20; A. Koetsier M. Vuyk 2—0: D. v. Wijk—D. v. d. Zijden 20. H. van KlaverenA. Koetsier 20: E. J. Hoogerbrug A. Koetsier 20; D. van WijkA. Koetsier 20. 2e klasse: H. GlazenborgT. de Bruin 11: J. v. EsJ. v.d. Hoorn 20; D. v.d. ZeeuwP. Trimp 02; H. GlazenborgT. de Bruin 11. Politietentoonstelling Raad en Daad Dinsdag 15 januari a.s. zal in het r.k. Verenigingsgebouw aan de Rozenlaan een expositie, ver zorgd door de Rijkspolitie, onder de naam „Raad en Daad" worden ge opend. De duur van deze tentoon stelling is van 15 januari tot en met 18 januari elke dag van 15 tot 22 uur. Open het Dorp Thans zijn alle resultaten bekend van de gevoerde akties in Boskoop ten bate van Open het Dorp. De lucifersdoosjes-aktie op de eerste avond van de uitzending bracht 6.500 op. De sleutel-aktie, o.l.v. mevrouw Verkerk-Biesheuvel 1.543,29. Zoals reeds eerder bekend werd gemaakt zullen de Boskoopse kwekers de beplanting van het dorp verzorgen tot 'n bedrag van 25.000. Tenslotte werd een collecte voor het misdeelde kind gehouden waarbij 1500 w^rd bijeengebracht. In to taal werd dus 34.543,29 bijeen ge bracht. Geboren: Felix Alexander, zoon v. A. P. Oskam en P. J. v.d. Meer. Gehuwd: Nelis Ver woerd en Mar- garetha Johanna Benschop. Overleden: Dirk Pellekoren, 72 jr., Hendrik Baars, 62 jaar. Schaatswedstrijd Voor de door de ijsclub Otweg uitgeschreven schaatswedstrijd voor dames over 500 meter, op de veldijsbaan aan de Berkenweg, bestond grote belang stelling, zowel voor deelname als voor toeschouwers. De Boskoopse dames moesten echter de eer aan de bewoonsters van de buurgemeenten laten. Het resultaat was: 1 Ria van Leeuwen, Nieuwveen 1.6.9; 2 Flora Rietveld, Alphen a.d. Rijn 1.7.8; 3 mej. van Kempen, Alphen a.d. Rijn I.12.4; 4 Nel Blanken, Alphen a.d. Rijn 1.13.6. DIVERSEN Een nieuwe woning? Voor al uw lampen: De Lichthal. Gratis plaatsen van lampen boven de 20.- Haarlemmerstraat 293. Behangwerk Wilt U uw kamers laten behan gen? Bel dan eerst 25813 en wij komen kijken en prijs opgeven. Keuze uit 1000 dessins. Verfhandel Pelikaan. Pelikaanstr 27 2? Nu een nieuwe lamp uit De Lichthal. De groot ste sortering. De laagste prijzen. De Lichthal, Haar lemmerstraat 293, t.o. De Overdekte. 7* Trouwplannen?? Als eerste in Nederland pre senteert „Het gespeciali seerde trouw autobedrijf de nieuwste Chryslers Vr inl. De Jong, Zeemanlaan 12a. tel 23055 Nieuwe auto's zonder chauffeur. Taunus 17M. Consul, Opel Rekord; Volkswagen; Anglia; VW- busje met radio All-risk verz. Werkhovens garage bedrijf, Maredijk 34, telef. 90300—32735. 2T Kinderrijwielen vanai 49 50: sportrii wielen vanal 89 - Ook Rudge en Sim plex voorradig. Firma Du- soswa. Turfmarkt 1-3. tel 24409 <2? Sierteelt. Het adres voor in- en verkoop, huur en verhuur van alle sier teeltvergunningen, ook alle inlichtingen hierover J. Elstgeest, Roelofarends veen, tel. 01713—291. Rotan meubelen, wie gen, mandenwerk, koopt U het voordeligst bij Fa. Van der Vaart, Lange Pie- terskerkkoorsteeg 24, tel. 30534. Speciaal adres voor reparaties en bekleden van wiegen. 2? 12 Lesuren voor 49. Modern lesmateriaal, gedi plomeerde instructeurs. Halen en brengen gratis Theorieavonden met licht beelden. Erkende bonds autorijschool De Centrale. Veerstraat 31, Leiden, tel 24600 (na 19 uur). 2? Helpt U mee een kerk bouwen ter ere van Sint Jozef. Elk dubbeltje is welkom, giro 227223. A. A. J. Buys, bouwpastoor, Leidschendam. 2? Eerste 10 rijlessen voor 47.50 In de nieuwste Dau- phine. Gedipl. instr. Theo rieles volg. afspraak. Erk. bondsautorij school „Irene" Nieuwe Beestenmarkt 5, Leiden, tel. 25251. b.g.g. 01729—286. 2? Te koop: 2e hands da mes-, heren- en kinder- rijwielen. Alles gemoffeld en onder garantie Rijwiel handel A. Grimbergen, Dubbelebuurt 11, Ryns- burg, tel. 01718—2967. 2e keus granito aan- rechtbladen met gootsteen tegel bodem en koperen plug, Fa. Jac. Arnoldus, Minnebroedersgracht 9. tel. 21510 en 24166. Bremmer vraagt antie- k meubelen, koperwerk. ristal. porseleinen, groe pen. goud. zilver, Verder alle soorten antiek. Brem mer, Goegerritst. 1. telef. 22791. 2T Gelden beschikbaar zondei borg voor iedereen. Kant.uren van woensdag t.m. zaterdag van 10 tot 3 uur of br. Adm.kant. Koe dam, Middelharnisstraat 150b, Rotterdam. *2* Haart uw auto bij auto- -ïrhuur „Centraal". Opeis en Volkswagens 1962. All- risk verzekerd. Hooigracht 71, tel. 31607. TELEFONISTES GROOT HANDELSKANTOOR STREEK, zoekt in het centrum van de BLOEMBOLLEN- Uitsluitend geroutineerde krachten gelieven te solliciteren. Brieven onder no. 5627 aan het bureau van dit blad. COöP. DE VOLHARDING vraagt voor één van haar schoenenfilialen te DEN HAAG: die zelfstandig kan werken. Loon plus provisie. 5-daagse werkweek. Mondelinge of schriftelijke sollicitaties kunt U richten tot de afd. Perso neelszaken, Delftselaan 58, Den Haag. Telefoontjes PERSONEEL 2T Besch. r.k. dame-huis houdster, m.l„ goede hui ze zoekt voor direct een rustige, geheel zelfst. werk kring, geheel als huisgeno te bij r.k. heer of dame al leen, van betere stand, v. verzorging en gezelschap, liefst buiten. Br. onder no. 5922 bur. v. d. blad. Gevraagd geroutineer de modinettes Wegens uit breiding kunnen wij nog 20 modinettes plaatsen. Komt U eens praten Goed loon en 5-d. werkweek Aanm. maandag tot vrij dag van 8—17 30 u. Heren gracht 84, Leiden, telef. *2* Mevr. Luijendijk, Priiió Bernhardlaan 60, Oegst- geest, zoekt per 1 febr. a.s. flinke zelfst. hulp in de huish., eventueel intern. Doktersgezin. Telef. 01710 51812 (na 7 u. 's avonds) 2? Huishoudelijke hulp gevraagd voor enkele och tenden per week. Mevr. v. Drecht, Pr. Bernhardlaan 8, Oegstgeest. 2? Gevr. r.k. huishoudster in keurig moederloos ge zin met drie kind. 13-18 jr. Br. onder no. 5566 bur. v. d. blad 2P „Zoekt U bijver- dïenste-avondwerk?" Ook U helpen wij hieraan! N.l Postbus 21, HI.Ambacht. 2? Gevr.: flinke verkoop ster in winkel wol en lin gerie, centrum stad. Wol- lana, Haarlemmerstr. 196a Leiden, telef. 23214. Meisje gevraagd als hulp ir. de huishouding voor 2 da gen per week. Resp. maan dag en donderdag. Th. v. d. Zwet Verbey, no. 153, Roe- lofarendsveen. 2T Gevr.: nette werkster voor 3 ochtenden p. week. Mevr. Groenewegen, Roo- denburgerstraat 57, telef. 20464, Leiden. 2? Gevraagd: werkster v. een morgen of middag in de week op kleine flat. v. Swietenstraat 43, Leiden telef. 's avonds 53656 of br. onder no. 5920 bur. v. d. blad. Uw adres vooi het hu ren van 1ste klas oruids- toilet compleet met petty- coat, kapje, sluier, tasje en handschoenen in de nieuwste modellen is al leen Fa. Sloos, Stille Rijn 11, tel. 20868. 2? Kredieten tot ƒ4000. voor aankoop meubelen, woningtextiel. Vraagt gra tis folder. Discrete behan deling en zeer lage aflos singen. Postbus 1083, Rot terdam. grip. Nu verlaagde prijzen. Revisie overbodig. Vraag uw handelaar of oei Acifit Leiden 24850 dag en nacht. Acifit accu-service, Hoge Rijndijk 165, Zoeterwoude bij Leiderdorp. 2? c.v. N. Bakker Hin., Roelofarendsveen, telef. 01713487 in Groenten- teeltvergunningen en Sier- teel tvergunningen. Voordeel voor U. Zijn uw stoelen, fauteuil of bankstel in versleten staat, geen nood. Wij stofferen, repareren, overtrekken, lijmen in onze eigen stof- feerderij. Van der Berg, Gerrit Doustraat 1-2, tel. 34824. Trompstraat 66. 7? Pullman-, Aupine- en kapokmatrassen vindt U in de grootste sortering en de laagste prijs bij: De Kleine Winst. Haarlem merstraat 51, Leiden *5? Er is maar één Van der Berg. die in eigen stoffeer- derij stoffeert, repareert, overtrekt, liimt, Gerrit Doustraat 1-27. tel. 34824 Trompstraat 66. 2T 10 Rijlessen a 60 min voor 47 50 in fonkelnieuwe Ford Andlia. Erk. bonds- autorijscmibl „Joon Groe nendijk", Morsweg 135 Leiden, tel 31283; Spoor- laan 17, Voorhout. 7^ Naaimachine-koopjes. Victorie 25.-; Junker Ruh 50.-; Titan 30.-; Sin ger 70.-- Singer 35.-; in- zinkb. Naumann 55.-; Sin ger 40.-; Singer op salon- kast 85.-. Allen met garan tie. Dernee, Waaigat 17, Katwijk aan Zee. 2T Woningruil. Aangeb. te Zevenhoven woning, nieuw bouw. Gevraagd een goe de woning te Nieuwveen. Inlichtingen: H. Egberts, W. P. Speelmanweg 3, Nieuwveen. Van het Rijk: bureaus, mooie bankstellen, schrijfta fels 7.50, banken, schuiftafels, volop fauteuils, mimitafels, zes stoelen, theekasten, keu- kengeyser, wasmachine, stof zuigers 220 en 125 b, boeken molens. salontafels, slaapka mer 125, binnenveringsma- l assen. Pluym. Hoogewoerd, Tel. 21266, 2T Het telefoonnummer voor uw huwelijksrepor tage is 01715353. Foto van Bemmelen, Zoeter woude. 2? Nu grootbeeld t.v., su per ontvanger, van 895 nu 698.- Betaling in ter mijnen mogelijk en abso lute avondservice Inl. en proefplaatsing: Kraaier- straat 2a. Leiden, tel 33805 2? De Sleutelkoning Bij maken van alle sleutels, repareren, veranderen en leveren van elk slot Haar lemmerstraat 273 (bij de Overdekte), tel 33958 Le vering aan rijk en ge- me nte. Zaterdagmiddags en maandagmorgen geslo ten. Autorijden leren? Frans Goddijn erkende rij school geeft les in nieuwe Opel. Snelle dus voordeli ge opleiding, ook theorie lessen. Madoeratraat 29, Garenmarkt 5, Leiden, tel. 34430. *2* Te koop gevraagd een gaar in goede staat zijnde oge Noren, maat 43-44. Hoge Rijndijk 241, telef. 01710—30173. Welk r.k. gezin in Lei den kan mij voor enkele maanden helpen aan een slaapkamertje en wat ge zelligheid. Ik ben een r.k. werkend meisje 20 jr. Br. onder no. 5910 bur. v. d. bl. Gitaren-opruiming v.a. 10.-; verder compl. slag werk 345.-; electr. gitaren v.a. 55.-; accordeons v.a. 75.-; trompetten; klarinet ten; blokfluiten; melodi- ca's, enz. enz. Korevaarstr. 5, showroom le etage. 2? Te koop aangeboden: electr. Miele wasmachine met electr. wringer. C. H. v. d. Meer, Korevaarstr. 4, Leiden, telef. 20179. 2? Voor aanleg en nder- houd van tuinen, leveran ties van vaste planten, heesters, coniferen, flag stones, tegels, rotssteen, *?raszodi_ mest, grond, bloembollen, zoals tulpen, narcissen, hyacinthen. cro- cussen. blauwe druifje», enz. C L. Mulder. Haar lemmerweg 21. Leiden, tel. 20550 *2* Wij verzorgen al uw drukwerk tegen zeer scherp concurrerende prij zen. o.a. visitekaartjes, ge boortekaartjes. verlovings kaartjes. huwelijksaank. en uw zakendrukwerk en*. Prima afwerking, vlotte bediening Halpa, Vul penservice. Haarlemmer straat 64, naast muziek handel Gé Hofenk. 7? Dierenvrienden opge let! Stichting AmivedL Den Haag, registreert ook in Leiden kosteloos gevon den en verloren dieren. Adres voor opgave: mevr. Hovius, Sunngarstr. 17, tel. 23556. Dieren kunnefc ni worden opgenomen.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 5