GLYCA HET NIEUWE POSTKANTOOR IN ZOETERWOUDE GEOPEND Ruwej panden' Benoemingen Bisdom Haarlem DE VERDREVENE VRIJDAG 11 JANUARI 1963 DE LEIDSCHE COURANT PAGINA 2 verheugd nu het Staatsbedrijf van de PTT deze waardige huisvesting in Zoeterwoude heeft verkregen. Van tranen naar vreugde. BURGEMEESTER KOCHT DE EERSTE POSTZEGELS sticht, is door de volksmond het „tra nendal' genoemd. Spr. meent dat deze mooie nieuwe wijk waar scholen, verenigings- en kruisgebouw en nu ook het postkantoor is gevestigd nu met recht en rede de Vreugdeheu vel kan genoemd worden en spraakt de wens uit dat ook de Hoge Rijndijk nu spoedig postaal kan geholpen worden om het gewenste evenwicht met het Dorp te behouden. Aan de Jan van Banningstraat is een prachtig en zeer doelmatig post kantoor gebouwd, dat gistermiddag officieel is geopend en in gebruik is genomen. Hiermede is een eind gemaakt aan een zestig jarige treurige primitivi teit van de huisvesting van de PTT in Zoeterwoude. In het jaar 1903 werd de postbode de heer W. J. Koot bevorderd tot hulppostkantoorhouder op voorwaar de dat zijn woning aan het Watertje, thans bewoond door de fam. Van der Drift voor zijn rekening zou worden ingericht tot kantoor Dit „postkantoor" had een werkruimte van 3 x 4 m., met een wachthokje voor het publiek van 1 x 2 m. In deze kleine ruimte moest in 1907 de eerste Zoeterwoudse tele fooncentrale worden geplaatst en 'n telefooncel geplaatst worden. Een en twintig jaren lang werden op dat kleine plekje alle PTT-zaken afge daan. In 1924 werd door de nieuwe kantoorhouder, de heer H. in 't Veld een nieuw kantoor gebouwd, dat niet zoveel groter was; het publiek heeft zich daai 39 iaren lang in een op pervlakte van 1 x 4 m., rond het loketje in de kou, moeten verdringen. Het was er koud en duister. In deze uiterst primitieve inrichting heeft de heer In 't Veld 24 jaar en de huidige kantoorhouder J. H. de Water bijna 15 jaar de zeer omvang rijke postzaken moeten afwikkelen. Protest. Toen een jaar geleden burgemees ter J. A. Detmers bij het bestuur van de PTT een herhaalde poging deed om tot een beter postkantoor te komen werd door de burgemees ter ronduit gezegd, dat deze huisves ting het Staatsbedrijf van de PTT onwaardig was. Om tot zaken te komen werd toen aan de directeur van het district 's-Gravenhage, de heer W. L. P. Eom aangeboden een regeling te treffen waarbij de gemeente een van de panden, die door de heer H. A M van Ulden zouden gebouwd worden omgebouwd tot postkantoor en wo ning voor de kantoorhouder, zou aan kopen, waarvan de heer J. H. de Water onder garantie van de PTT huurder zou worden. Binnen drie dagen ging het hoofd bestuur met dit voorstel akkoord en al spoedig nam het college van b. en w. en de raad hiertoe een besluit dat op korte termijn goedxeuring verkreeg van Ged. Staten, Doelmatig. Het is een goed geheel geworden, zeer doelmatig zonder onnodige luxe. De gehele benedenverdieping is aangewend tot inrichting van het kantoor en er is bovendien een voor- utspringende bouw aan toegevoegi waardoor dit pand liggende in een blok van woningen tot openbaar ge bouw is geaccentueerd De inrichting is zodanig dat de stoutste verwachtin gen van een gemeentelijke uitbrei ding met dit gebouw nog vele jaren kan opgewacht worden. Door een tochtsluis binnengekomen bereikt men een groot wachtlokaal waar aan twee doelmatige loketten het publiek kan geholpen worden en waarin ook de telefooncel is ge plaatst Deze cel is ook, als het post kantoor gesloten is, dag en nacht van buitenaf te bereiken. De appa ratuur is echter nog niet gereed en het zal nog wel enige tijd duren totdat Zoeterwoude voor aansluiting aan de beurt is. Het aangrenzende kantoor is groot en doelmatig ingericht met moderne bureaus, opbergkasten enz. Achter dit kantoor ligt de kamer, waar de bestellers hun poststukken kunnen sorteren, hun staten kunnen bijwer ken en hun zaken met het naastge legen kantooi kunnen afwikkelen. Van alle zijden ontvangen de loka len door grote ramen volop licht en koude maar twee grote kachels zor gen, dat hebben wij aan den lijve ondervonden, voor een heerlijke warmte, ook in de wachtkamer. Alle wanden 'zijn uitgevoerd als schoon metselwerk in gele kleur. Al les is in frisse en fraaie tinten uitge voerd en de electrische verlichting is modern geïnstalleerd. Vanuit een gang zijn de lokalen en ook de ambtswoning van de kan toorhouder te bereiken, zodat alles centraal te bereiken is. Van buiten af zijn ook postbussen op ieder uur beschikbaar. Op de tweede en derde verdieping ligt de riante woning voor het gezin van de kantoorhou der, met grote balkons aan de voor- en achterzijde van het huis. De opening. Voor de officiële opening en in ge bruikneming waren als genodigden bijeengekomen burgemeester J. A. Detmers, wethouder J M. Kraan, de gem. secr. de heer H. A. Friebel, de directeur van het district 's-Graven hage van de PTT de heer W. L. P. Bom, de directeur van het postkan toor Leiden, waaronder Zoeterwoude als hulppostkantoor ressorteert, de heer E. J. Bongers, de inspecteur van de PTT de heer N. K. J. Steffers de heer Van Maurits, referendaris te Leiden, de kantoorhouder, de heer J H. de Water met zijn familieleden, mevr. Van Ulden, de architect Scheep stra, en de heer Rijppink, opzichter van gemeentewerken. Verder waren aanwezig de bestel lers van de PTT, enz. De heer Bongers verwelkomde de genodigden in het bijzonder de bur gemeester van Zoeterwoude, waarna de heer Bom een toespraak hield aanvangende met de mededeling, dat hij deze opening zou delegeren, er mede bedoelende dat burgemeester Detmers de eerste ingebruikneming zou doen. Spr. toonde zich verheugd, dat dit gebouw in Zoeterwoude tot stand was gekomen vol lof sprekende tot de burgemeester, die dit initiatief had genomen voor de niet door de PTT verwende bevolking van Zoeterwou de. In dit verband releveerde spr., het prettige verloop van deze wordings geschiedenis, dank brengende aan allen die hieraan hebben medege werkt. Hierbij bracht de heer Bom het droeve feit in herinnering, dat tijdens dit verloop de heer H. A. M. van Ulden, door een ongeval om het leven is gekomen er aan toevoegende dat de aanwezigheid van mevr. Van Ulden op dit uur de grote betekenis heeft, om de nagedachtenis te kunnen herdenken Spr. hoopt dat ook spoedig aan de Hoge Rijndijk een inrichting kan komen. Burgemeestér Detmers sprak zeer De heer De Water is blij, dat hij na 15 jaar in dat kleine hokje gewerkt te hebben in dat prachtige kantoor mag gaan werken, hopende dit nog vijf jaar te kunnen doen om dan zijn taak te beëindigen bij zijn 5G-jarig jubileum bij de PTT. De heer Bongers verzocht nu de burgemeester over te gaan tot de ingebruikneming van het nieuwe postkantoor. De heer De Water begaf zich naar zijn kantoor en de burgemeester ver voegde zich voor het loket om te vra gen „mijnheer De Water mag ik zo en zoveel postzegels van u ontvan gen?" De nieuwe postzegels werden over handigd, de betaling werd gedaan er onder applaus was hiermede de ingebruikneming geschiedt. De aanwezigen werden gevulde glazen geserveerd om op dit toch wel heuglijke feit te kunnen klinken. Burgemeester v. Alkemade klaagt over dure nootjes voor de glastuinbouw Het Tweede-Kamerlid Kolfschoten (KVP) heeft de ministers van eco nomische zaken en van landbouw en visserij schriftelijk gevraagd maat regelen te nemen tegen de prijsstij ging en kwaliteitsdaling van anthra- ciet voer de glastuinbouw. De heer Kolfschoten, die tevens burgemeester van Alkemade is, sig naleert, dat anthraciet-nootjes-6 op het ogenblik worden geleverd tegen een-prijs he 20 tot 25 gulden per ton hoger ligt dan in het begin van het stookseizoen en dat de kwaliteit van het geleverd inferieur is. Ten bewij ze van dit laatste heeft vragenstel ler een monster van bedoelde noot jes aan de minister van eeonomischp zaken gezonden. Alléén helpt direct! DR. E. J. SWAAB'S VERENIGDE FABRIEKEN (AdvertPi tié) BLOEMENEXPORT UIT AALSMEER GESTEGEN Het bloemcncentrum Aalsmeer ex porteerde in 1962 voor 73.000.000 aan snijbloemen, ongeveer 20 procent meer dan in 1961. De export van bloemkwekerij planten steeg met on geveer 30 en bracht 17.000.000 op. West-Duitsland was de grootste af nemer met 64 van de snijbloemen en 56 van de bloemkwekerij- planten. Dit vermeld het jaaroverzicht van de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Haarlem en omstreken. De laatste twee Duitse misdadigers, die in Frankrijk gevan gen zaten, generaal Karl Oberg (de slager van Parijs) en zijn medewer ker Helmut Knochen, zijn op 28 no vember 1962 in vrijheid gesteld, zo wordt thans vernomen. Zij waren aanvankelijk ter door veroordeeld. Later is hun straf veranderd in le venslang. De vrijlating wordt „een daad van clementie" van president De Gaulle genoemd. Let op de orkesten. Het kan zeer wel voorkomen, dat in de volgende dagen de muzikale begeleiding van bepaalde t.v. pro gramma's wijziging oplevert. Dat komt door het gerezen conflict tus sen de toonkunstenaars enerzijds en de Ned. Televisie-stichting aan de andere kant. De Avro heeft het al geprobeerd met een duur betaald orkest uit België en ook anderszins trachten de omroepen vóór enig ak- koort tot een veiligheidsmaatregel te komen. Zo zal het ons benieuwen, hoe de Vara er morgen in zal sla gen ondersteuning te vinden voor het veertig minuten durende pro gramma vanwege de 75ste verjaardag van Heintje Davids. We vernamen intussen, dat voor de begeleiding geen gebruik van enig orkest zal worden gemaakt. Mgr. dr. J. A. E. van Dodewaard, bisschop van Haarlem, heeft benoemd tot kapelaan te Bussum (O.L. Vr. v. Altijdd. Bijstand) de weleerw. heer C. B. Kouwenhoven, tot kapelaan te Haarlem (H. Liduina) de weleerw. heer L. J. Timmermans, tot kapelaan te Gröotebroek de Weleerw. heer J. A. M. Smit, die kapelaan was te De Leere, en tot kapelaan te Haarlem (St. Jan de Doper) de weleerw. heer C. N. M. J. Blokker, die kapelaan was te Aerdenhout. (Advertentie) Geslaagd Concilie-forum. De kijker weet uit ervaring van vroeger en nu, dat een t.v.-forum doorgaans verzandt. Komt de dis cussie eerst goed op gang, dan is de beschikbare tijd verstreken. Een ge lukkige uitzondering leverde het Con cilieforum, dat onder leiding van professor Diepenhorst door de NCRV werd gehouden en waarbij twee pro testantse geleerden en twee katholie ken, anders gegroepeerd: twee theo logen en twee recntsgeleerden, el kander niet ontweken en toch groot begrip opbrachten voor de verschil lende standpunten. De katholieke kijker zal met vertrouwen hebben geluisterd naar professor Haarsma van Rijsenburg, die op het Concilie er bij is geweest als raadgever en publicist, en die van het Concilie heel veel afweet. We stellen in alle gerustheid, dat dit forum ver uitging boven het vroegere concilieforum van de Vara met als voorzitter-prater Van Rrandwijk. KRO op zaterdag. Wel lang is de KRO a.s. zaterdag in de lucht. In de namiddag komt de eerste Springplank naast de radio nu ook op de t.v. Dan is er de eerste van een reeks informatieve uitzen dingen over de mogelijkheden om de leefbaarheid in en rond de woning te verhogen. Ria Dohmen regisseert daarna het twaalfde deel van „Flip, de tovenaarsleerling" en dan komen de avonturen van Ivanhoe In de avond is er eerst Brandpunt, gevolgd door een amusementsprogramma „Tijd voor Teddy". We weten ui teraard nog niet, hoe het met de begeleiding zal gaan. Jos van Loon en Pim Dikkers komen met hun in- telligentiesp.el „Dat geeft te. denken en dan is er inspecteur Bollinger van Scotland Yard. Zondag komt de Avro met „Onze vriend Higgings' en met een nieuw, maar nu rechtstreeks uitgezonden gesprek met Godfried Bomans. (Advertentie) Zwemonderricht voor invaliden Bollenstreek Het bestuur van de Kath. Nederl. Invalidenbond „St. Liduina", afdeling Bollenstreek, is er in geslaagd, zwem- gelegenheid te vinden voor haar ge handicapte leden en wel te Noord- wijk in het privé bad van hotel Zee- rust, Quarles van Uffordstraat 103 te Noord wijk aan Zee. Dit bad werd door de directie van het hotel gratis aangeboden en te vens werd de beschikking gegeven over gediplomeerde instructeurs en het materieel om de leden van de bond in staat te stellen het brevet voor „geoefend zwemmer" te beha len. Maandag a.s. 14 januari wordt des avonds om 7 uur gestar+ met een groep van tien personen, komende uit de gehele bollenstreek. Het les uur is steeds: 's maandagsavonds van zeven tot acht uur. A etherklanken ZATERDAG 12 JANUARI HILVERSUM I, 402 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00-24.00 VARA. 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymn. 7.20 Soc. strijdlied. 7.23 Lichte ochtend klanken (gr.) (7.35 V. d. voorpagina, praatje). 8.00 Nws. en soc. strijdlied. 8.18 Lichte gram. 8.40 Klass. orgel spel 8.50 Tips voor trips en vakan ties. 9.00 Gymnastiek v. d. vrouw. 9.10 Klass. gram. 9.35 Waterst. 9.40 Omroepkamerkoor. 10.00 Samen thuis, lezing. 10.05 Het spoor van Zijn komst, lezing. 10.20 Licht instru mentaal sextet. 10.45 Rotonde: gevar. progr. 12.15 In dienst van de gemeen schap, toespraak. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinb. 12.33 Tussen start en finish: sportnieuws. 13.00 Nws. 13.15 Vara-varia. 13.20 Jazzmuz. 13.45 V.d. jeugd. 14.20 Radio Jazzclub 14.50 Lichte gram. 15.00 Een microfoon voor het Socialisme, toespraak. 15.30 Lichte gram. 16.10 Balalaika-ensem ble en zangsol. 16.40 Boekbespr. 17.00 Licht vocaal-instrumentaal ensem ble. 17.15 Lichte gram. 17.3». Week- journ. 18.00 Nws. en commentaar. 18.20 Operamuz. (gr.). 18.45 Af'cb ;id van een bestuurder, gedeelten van de afscheidsrede van de heer J. W. Lebon. 19.00 Artistieke staalkaart. 19.30 N.euwe Vaart, lezing 19.45 Gram. 19.55 Deze week, lezing. 20.00 Nws. 20.05 Oude en nieuwe dansen. 20.40 Smaken verschillen: amuse- mentsprogr. 21.35 Soc. commentaar. 21.50 Gram. 21.55 In de tijd van de baas, hoorspel. 22.30 Nws. 22,40 Baby sitten: licht progr. 23.10 Dorus maakt er een bende van, licht progr. 23.40 Lichte gram. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00-24.00 KRO. 7.00 Nws. 7.10 Morgengebed. 7,15 Gram., strip v d. jeugd. 7.45 Geeste lijke liederen. 7.55 Overweging. 8.00 Nws. 8.15 Lichte gram. 9.00 Djinn, gevar. progr. 12.30 Meded. t.b.v. land en tuinbouw. 12.33 Lichte gram. 12.55 Lezing over de Pax Christi Bede vaart. 13.00 Nws. 13.15 Platennieuws. 13.20 Musicerende dilettanten. 13.45 Franse les. 14.05 V. d. jeugd. 15.00 Klass. muz. (gr.). 15.10 Slotconcert (deel II) van de Intern. Zomercur sus vooi Vocalisten 1962. 16.00 Als de dag van gisteren, klankbeeld. 16.30 Licht ork. en zangsol. 17.uO Voor de jeugd. 17.15 Gouden Platen Kabinet. 17.30 Boekbespr. 17.40 Licht instru mentaal octet. 18.00 Kunstkron. 18.30 Corte Metten: licht progr. 18.50 Gram. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.22 Sportperiscoop. 19.30 De Oelewap pers, gevar. progr. 20.00 Populaire klassieken. 20.50 Lichtbaken, lezing. 21.00 Tierelantijnen, gevar. program ma. 22.C0 Populaire gram. 22.20 22.25 Boekbespr. 22,30 Nws. 22,40 Wij luiden de zondag in. 23.00 Nieu we klass. gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 12.55-14.00 Eurovisie: Skiën: Lauberhornrennen te Wengen: Afda ling heren. KRO: 15.00 De laatste der Mohikanen, TV-film. 15.30 Spring plank: televisiedebuten. 15.50 Ster vend dorp, documentaire film. 16.00 Rond thee-tijd in Kitzbühel, amuse mentsmuziek. 16.30 Huis, thuis, wo nen, documentair progr. 17.00-17.45 V. d. kinderen. 19.30 De avonturen van Ivanhoe, TV-film. NTS: 20.00 Journ. KRO: 20.20 Brandpunt. 21.00 Tijd voor Teddy, amus.progr. 21.45 Dat geeft te denken, test van alge mene ontwikkeling en intelligentie. 22.10 Inspecteur Bollinger van Scot land Yard, TV-film (deel 6). 22.35- 22.45 Epiloog. door Louis de Bourbon 79) Het is misschien vreemd, dat een vrouw zoiets schrijft, darling, maar als je mij tot vrouw wilt hebben, ik zou niet liever willen. En ik zal nooit vragen wat er tussen jou en Frank Danby is gebeurd, ik houd van je zoals je bent. Natuurlijk zou ik het heerlijk vinden, als je zou biech ten, maar ik weet, dat je dat ook zult doen, is het nu niet, dan zeker later. Maar zie je, Charles, ik houd van je zoals je bent, zonder reserves en zonder restrictie en ik weet, dat je zult doen wat voor jou, en wat voor ons beiden het beste is. En als wij getrouwd zijn, dan heb je toch ook al mijn geld, ik weet, dat dat voor jou ook een hele zorg is. Je hebt geen geld en je weet niet, hoe je moet beginnen om een praktijk in te richten, maar ik heb veel geld, darling, en ik geef er niet om. Het is allemaal voor jou, als je wilt, en als je geen praktijk wilt hebben en liever bijvoorbeeld wetenschappe lijk wilt werken, dan kan dat ook, want van de rente van mijn geld kunnen we ook leven, als we een beetje zuinig zijn. Een beetje maar, weet je. En, luister, Charly, als je niet wilt trouwen, of je vrien din in Duitsland, Friedl, die vroegere verloofde, weet je wel, zou nog van je houden ta vrij zijn of je zou haar niet kunnen vergeten dan zal ik je toch helpen. Je kunt in alle gevallen op mij rekenen, want ik wil niet, dat mijn liefde voor jou egoïs tisch is. Het is zo iets groots en moois, dat gevoel in mij, o, dierbare vriend, ik kan het je helemaal niet beschrij ven. Ik wil op de achtergrond staan en volstrekt niets voor mezelf vra gen, als je me maar de gelegenheid wilt geven, je te helpen. Ik zou dit kunnen doen en daarna wat father Oswald van mij verwacht; ik zou weten, dat ik toch ook mijn wereldse plichten heb vervuld. Maar natuur lijk, Charly, blijf ik liever bij jou, voor altijd, als je wilt, en in elk ge val zo lang je me nodig hebt De derde maal, dacht Karl, dat een vrouw mij haar leven en haar aardse bezit aanbiedt. Wat vrouwen betreft, heb ik in alle geval mijn kansen van het geluk gehad. En toch zal ik ook deze moeten afwijzen. Waarom? Ja, waarom? Om de herinnering aan die ene? Die hem ontrouw geworden was? Die hem nu al zo veel jaren niet meer had gezien of gesproken. Omdat ze verbonden was met zijn ieugd. met zijn vaderland? U bent een geleerd man, zei de man achter de tankast, terwijl hij Karl een glas whisky reikte. Karl zag opeens de ogen van vijf mannen op zich gericht, die schuin tegenover hem aan de bar zaten. Hij had ze niet gezien of gehoord. En toch moesten ze na hem zijn binnen gekomen. Hoezo? Waarvan weet u dat? De ander lachte, goedhartig en dom. U zit hier maar, als maar door te denken en u laat zich storen door niks. Ik ben een dokter, zei Karl. Het deed hem plezier, dit te zeggen en te weten, dat hij, wat dat betrof ten hebben een paar mooie kamers, wer- minste, de waarheid sprak. kelijk mooi. Ik meen het, dok. Ik Een van de mannen was opgestaan ^en m'n pappenheimers. Jij bent en liep langzaam in de richting van Seen bangeboks en je heb' al wat Karl. Het was een grote, breedge- meegemaakt ook. Als je er zó een schouderde man met een doordrin- kent hij legde een vuist, met de gehde blik. duim omhoog, op het zinken schenk- Dokter, hè, u zei: een dokter, hè. "'L- nou' dan is hier bedie «e" Hij keek Karl strak aan. Karl kon zich niet herinneren, hoe «baar M Mt^n 2 SïSJ onschuldige - uitziende, maar soms scnenken. plotseling zeer rumoerige gangsters- Kom eens mee> zei de man en legde bars van Chicago bevond. een hand op Karls arm. U hoeft niet bang te zijn, zei de Zy zaten nu tegenover elkaar aan man, die op het barkrukje naast dat een tafeltje voor het venster, van Karl was gaan zitten. •p» Het lijkt op een grap, ze; hij. Noem Dacht je, dat ik niet allang had me Bill, net als de anderen. Later gezien, dat je geen stille bent. Goed: kom je wel te weten wie ik ben. dokter, hè, zei je. Ik koop je. Je zult Maar daar hebben de anderen niets niet ontevreden zijn over je.je mee te maken. Een funny joke, hè? honorarium. Het is nu net wat we Luister. Ik doe je een voorstel. Ik hier missen. Onze vroegere dok is ben van betere huize. Niet stom, er vandoor gegaan. Naar een andere maar geen ploert. Kerels met spieren gang, bedoel ik. Ze hebben er niet heb is genoeg. Wat ik nodig heb, zijn langer dan, ruim gerekend, vier we- brains. Brains, hersens. Wij samen, ken plezier van gehad de ande- dat kan wat worden. Niet langer dan ren. Ik zeg dat maar, om je te waar- een paar werken, misschien een paar schuwen. Heb je al een praktijk? maanden maar. Je moet dit werk Nee, niet te lang doen. Vooral niet als All right. Dan vestig je Je hier. We leider. Die daar htf hief het hoofd in de richting van de bar die werken een leven lang. Loonslaven. Bij de ene baas of bij een andere, het. kan ze niet schelen, maar ik wil er tijdig uit. Een, twee goeie slagen. Gehoord van Mac Kennedy? Ken nedy, hee? Bruggen openen, op het bal van de Red Cross naast de Duke of Windsor. Een partijtje schaak met de President van het Hof! Wat dacht je, hee? Banksaldo's van hier tot gunder, een herenhuis aan de Madi son, een paleis op Cuba, een jacht. Societv, hee, hoogste level. En vroe ger? Een gang, zoals ik, niks meer en niks minder. Ik ken 'm toch! Twee, drie jaar gewerkt. Dan d'r uit. zonder kleerscheuren. Iedereen weet hee, maar wat^kan 'em dat donderen? Een geeltje hier, daar een rooie rug. en geen man, die niet buigt, hee! Kan ik hebben, kan jij hebben. Het licht was grijs geworden in die sombere straat. Er passeerden een paar magere mannen, een zwangere vrouw. Een schelle stem riep iets on verstaanbaars over straat achter een man aan, die schommelend, moeite deed op de smalle stoep langs de grauwe gevels te blyven. (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1963 | | pagina 2