ZATERDAG 1 DECEMBER 1962 DE LEIDSE COURANT PAr-'"A 7 Raad van Leiderdorp herdacht prinses Wilhelmina In een speciale raadsvergadering, waarbij ook tegenwoordig waren mevr. Gallas en mevr. Hobo, zomede het voltallig personeel van de ge meente-secretarie, heeft burgemees ter R. M. Gallas in een bewogen en gevoelvolle rede het overlijden van prinses Wilhelmina herdacht. Deze rede werd staande door de raadsle den aangehoord, waarna een ogen blik van stilte werd betracht. Als oudste raadslid beantwoordde de heer Evers de rede van de burge meester met de volgende toespraak: „In deze haastige en zakelijke we reld past het een wijle stil te staan en het afgelopen leven te herdenken van onze dierbare Oranje-vorstin, die langer dan welke telg ook van dit doorluchtig geslacht een plaats en wel de hoogste innam in het staat kundig leven. Door haar verscheiden worden in herinnering gebracht de waarden van het aards bestaan. Zij was voor ons H.M. Wilhelmina en toen zij, na een halve eeuw het hoogste ambt neer legde, konden wij ternauwernood wennen aan een andere titulatuur. Vooral voor de ouderen onder ons bleef zij Koningin Wilhelmina, „Ma jesteit", het blijvend symbool van onze eenheid. Dankbaarheid vervult onze harten voor de lange periode, dat zij ons werd geschonken. In deze sterke Vrouw werd de oude spreuk van de verre voorvader, Willem van Oranje, levendig gehouden: „Wij be hoeven niet te overwinnen om te strijden. Wij behoeven niet te slagen om te hopen". Al is er geen diepe droefenis in ons hart, toch is er meer dan treur nis om de onverbiddelijkheid van de Dood, die dierbaren wegrukt. In het donkerste uur van de ge schiedenis, overweldiging en bezet ting, moest zij het land verlaten en elders een toevlucht vinden. Hoe groot moet haar teleurstelling zijn geweest omdat wij dat verlaten zo pijnlijk ondervonden. De strofe uit het Wilhelmus: „Oorlof mijn arme schapen, die zijt'in groten nood zal haar stellig in gedachten zjjn ge komen. En weldra won ons vertrouwen veld, wanneer wij in die moeilijke tijd haar stem van overzee mochten horen. Met ontroering hebben wij haar begroet bij de terugkeer op de vader landse bodem. Thans staan wij allen met eerbied dicht bij het Koninklijk huis en zul len het in gedachten nabij zijn wan neer haar stoffelijke resten aan de laatste rustplaats worden toever trouwd. Moge zij in het hemels vaderland de veilige en blijvende haven vinden, waarvan haar leven de vaste pool was". BOSKOOP GEMEENTERAAD Onder voorzitterschap van burge meester Verkerk kwam de raad vrij dagmorgen voor een korte openbare spoedvergadering bijeen. Voordat met de afwerking van de agenda werd begonnen werd staande een korte herdenkingsrede van de voor zitter aangehoord in verband met het overlijden van H. K. H. prinses Wil helmina. Met het aangaan van een vaste geldlening tot een bedrag van 440.000 kon de raad zich wel ver enigen. Wat de aankoop van een zestal onbewoonbaar verklaarde woningen betreft wilden enkele leden weten wat de bestemming van de vrij ge komen grond zal zijn. Het is de bedoeling, aldus de voorzitter, dat de grond wordt aangewend voor openbaar groen en wel om het en tree naar Snij del wijk te verfraaien. Er behoeft geen angst te zijn, dat aldaar opslagplaatsen of iets derge lijks zullen komen. Na deze toelich ting werd tot aankoop besloten. Bij de begroting van de gemeente bedrijven deelde de voorzitter mede, dat daarin is gerekend op een yer- hoging van de gasprijs met 1 cent per m3. In verband hiermede moet de begroting voor 1 januari 1963 wor den aangeboden. Aanvankelijk kon de raad zich hier niet mee vereni gen, doch na toelichting door de voorzitter, dat men later hierop kan terugkomen kon men zich wel met de gang van zaken verenigen. Op een daartoe door de heer van Wengerden gestelde vraag deelde de voorzitter mede dat de datum voor het slaan van de eerste paal voor de contingenten woningwetwoningen in Snijdelwijk definitief op 17 decem ber a.s. is gesteld. Leidse Universiteit Geslaagd voor het doet. ex. Franse taal- en letterkunde mej. H. M. M. Boudens te Vlaardingen. MEDISCHE DIENSTEN Leiden en Omgeving Leiden. In spoedgevallen nemen waar, de artsen v. Wingerden, Bos- huizerkade 28. tel. 30791, 's-Graven- sande, Stationsweg 10, tel. 31919, De Jong, Rijndijk 15, tel. 32877, Veldhuy- zen, Zoeterwoudse Singel 57B, tel. 20617, Gaasbeek, Hogewoerd 138, tel. 20266, en Verhoef, Zoeterwoudse Sin gel 4, tel. 32505. Tandarts: R. W. Zaad Noordijk, tel. 53486; apotheek v. Driesum, Mare 110, tel. 20406. Alkemade en Leimuiden De art sen v. d. Werf, tel. 01712-202, Rijp- wetering, en Van Hase'en, tel. 01713- 217, Oude Wetering. Alphen a. d. Rijn. Dkt P. Ste- houwer, tel. 2170; Wit-Gele Kruis zuster Verkuyl, Vlierboomstraat 13. Bodegraven. Dkt. D. Ragay, tel. 2030; zr. A. de Groot, tel. 2599; dieren arts: J. Oosterom, Burg. Vonklaan. tel. 2136. Hazerswoude zie Koudekerk en Leiderdorp. Hillegom dkt. Van Andel, tel 5471; Wit-Gele Kruis, zr. E. Snellen berg, M. Trompstraat 29, tel. 6316; tandarts: C. Beek, Hoofdstr. 8, tel. (02520)-5723. Katwijk a. d. Rijn dkt. E. E. v.d. Laan, tel. 2810; apotheek Princestr. 3, tel. 2755. Katwijk aan Zee dkt. K. J. E. Slagmolen, tel. 2336; apotheek, zie Katwijk a. d. R^jn. Koudekerk aid. Rijn dkt. H. A. Blaauwendraad, tel. 01714-208; zr., zie Leiderdorp. Langeraar zie Woubrugge. Leiderdorp zie Koudekerk; zr. Hoogvliet, tel. 01710-24909. Leidschendam dkt. Hannig, tel. 3494; Groene Kruis, tel. 3449; zie kenauto, tel. 4200. Lisse. Dkt. F. Haase jr., tel. 3685. Tandarts, zie Hillegom. Nieuwkoop en Noorden dkt. B. P. Visser, Noorden, S. v. Capelweg 16, tel. 01724-203; dkt. K. Gill, Zwam- merdam, tel. 01726-2527. Nieuwveen zie Woubrugge. Noordwijk dkt. J. v. Nes, tel. 2405; Wit-Gele Kruis, zr. Laaper, tel. 2338 of 3067; apotheek, alleen De Duinrand. Noordwijkerhout en De Zilk - dkt. K. A. v. Praag, tel. 02533 385; tand arts, zie Hillegom; Wit-Gele Kruis, Rusthof 1, tel. 468. Oegstgeest de artsen E. W. F. v. Walchren, tel. 52130, en A. B. J. v.d. Vliet-de Vries, tel. 53i21; Wit- Gele Kruis, zr. Warmenhoven, tel. 51188, b.g.g. 52426. Rijnsburg zie Katwijk a. d. Rijn. Sassenheim dkt. H. Kwint, el. 02532-7253; wijkverpl. zr. Groene- stege, tel. 7645; Groene Kruis, zie Voorhout; tandarts, zie Hillegom. Valkenburg zie Katwijk a. d. Rijn. Voorhout dkt. A. W. Bots, tel. 02532-7393; Groene Kruis, zr. Mul- haus, tel. 02532-7764, Dr. Kuyper- laan 3. Voorschoten dkt. S. v. d. Kooy, tel. 2527, J. W. Frisolaan 5. Warmond zie Voorhout. Wassenaar de artsen J. A. Ro mer, tel. 2501, en J. H. Jaarsma, tel. 9676; apotheek Siderius, Langstraat 86, tel 2141. Woubrugge dkt. J. Nooter, tel. 01729-104 Zwammerdam dkt. K. Gill, tel. 01726-2527. DE MISHANDELING IN ALKMAAR DADER WAS BROER VAN NEERGESTOKEN WOONWAGENBEWONER Naar is gebleken, was de 29-jarige chauffeur M. S., die donderdagmid dag de Italiaan Paolo F. te Alkmaar molesteerde, de broer van de 22-ja- rige Janus Schouten, dié veertien da gen geleden bij een treffen tussen een groep Italianen en woonwagen bewoners dodelijk met een messteek werd getroffen. In de donderdag gehouden gemeen teraadsvergadering noemde burge meester mr. H. J. Wijtema, het tref fen een incidenteel geval. De dader was, zo zei hij, niet afkomstig uit het woonwagenkamp. Hij vond het betreurenswaardig dat er verband was gelegd met het incident van 14 dagen geleden. De chauffeur M. S. woont weliswaar niet in het woon wagenkamp, doch het staat wel vast, dat hij daaruit afkomstig is. De officier van justitie, jhr. mf. A. J. Reigerman, acht de zaak be langrijk genoeg om deze zo snel mo gelijk voor de rechter te brengen. Hij stelt zich op het standpunt dat burger en vreemdeling, dus ook Ita lianen, gelijke rechten hebben op be scherming. Hij wil paal en perk stel len aan elke vorm van molestatie of mishandeling, die hij dan ook zo snel mogelijk zal vervolgen. Op 10 de cember zal S. voor de Alkmaarse politierechter wegens mishandeling terecht staan. Felle pakhuisbrand in Rotterdam Een felle brand heeft in betrekke lijk korte tijd een einde gemaakt aan het bestaan van het pakhuis „Ame rika" in het vrije, gemeentelijke entre pot aan de Rotterdamse Binnenha ven. Rond acht uur vanmorgen rukte de brandweer uit toen er vuur was ont dekt in de voorraad lompen, die op de zolderverdieping van het juist een eeuw oude pakhuis was opgeslagen. Kort daarna werd groot alarm ge maakt. Om half negen had het vuur zich over de gehele bovenverdieping van het gebouw doorgevreten en werd het zaak maatregelen te nemen om de flankerende pakhuizen, „Europa" en „Afrika", te beschermen. De vloer van de zolderverdieping brandde op enkele punten door en de grote hoe veelheid wijn en cognac, die op de middenverdieping en de voorraad kof fie, die op de benedenverdieping op geslagen was, werden ook bedreigd. Omtre de oorzaak tast men nog steeds geneel in het duister. In Haarlem wordt de laatste maan den intensief overleg gepleegd tussen het gemeentebestuur van Haarlem en afvaardigingen van het bedrijfsleven om te komen tot de oprichting van een parkeergarage aan de Dam straat te Haarlem. De garage is in de eerste plaats bedoeld is een stallings ruimte vor z.g.n. kort-parkeerders, in casu het winkelend publiek. Door de beperkte grondoppervlakte, die be schikbaar is zal het autotransport ge heel automatisch met liften en rol- lerbanen worden geregeld. INKTVISSEN VOOR ZEEAQUARIUM VAN SCHEVENINGEN Bij de visserij in het Kanaal heeft schipper J. Bakker van de Sch. 65 drie inktvissen gevangen van nogal forse afmetingen. De achtarmige monsters meten van de ene arm over de andere ongeveer 1.20 meter. Hun zuignappen hebben de grootte van een kwartje. De drie inktvissen (octo pus vulgaris) zijn ondergebracht in het zee-aquarium te Scheveningen, waar men de dieren in bassins van 4000 liter in leven hoopt te houden op een dieet van levende strandkrab- betjes. Prof. dr. Mulder hoogleraar in Djakarta Tot opvolger van prof. dr. J. Ver kuyl, die definitief naar Nederland komt, is benoemd tot hogleraar aan de theologische hogeschool te Djakarta prof. dr. D. C. Mulder te Djokjakarta. De nieuwe hoogleraar werd 5 okto ber 1919 te Leiden geboren. Hij werd in 1945 door de gereformeerde kerk te Amsterdam uitgezonden als mis sionair predikant voor Djokjakarta. In 1948 benoemde de synode van de Javaanse kerken hem tot docent in de theologische school te Djokja. In 1950 werd hij docent aan de theologische school te Djokjakarta. Vanaf 1956 is prof. Mulder ook hoogleraar aan de christelijke uni versiteit te Salatiga, en vanaf 1953 bijzonder hoogleraar aan de staats universiteit te Djokjakarta. In Dja karta zal prof. Mulder filosofie en apologiek doceren. Aan de christelijke universiteit te Djakarta blijft hij fi losofie doceren. Op verzoek zal hij voorlopig zijn colleges der geschiede nis aan de staatsuniversiteit voortzet ten. 65-JARIGE MAN NA VAL UIT RAAM OVERLEDEN In het Dijkzigt-ziekenhuis in Rot terdam is gisteravond aan de gevol gen van 'n val uit het raam van zijn woning overleden de 65 jarige heer G. H. Bijl uit de Da Costastraat in Rotterdam. De heer Bijl wilde gis termiddag het zonnescherm verwij deren van een raam op de tweede verdieping. Het scherm sloeg los en hij werd door een touw ruggelings meegesleurd uit het raam. Het slacht offer viel met het hoofd op een tuin pad. In bewusteloze toestand werd hij naar het ziekenhuis overgebracht, waar hij korte tijd later overleed. Van tien meter hoogte doodgevallen De 26-jarige monteur L. P. Smit uit Haarlem is gisterochtend bjj het in aanbouw zijnde Brouwershuis van de Amstelbrouwerij in Amsterdam gestruikeld en van een hoogte van tien meter naar beneden gevallen. Hij was vrijwel op slag dood. De hr. Smit was van plan een lus te leggen om een op te hijsen balk. Hij stootte tegen 'n roerkuip en struikelde. Het slachtoffer was gehuwd. Bij bushalte overreden en gedood Op de verkeersweg Apeldoorn- Amersfoort bij Nieuw Milligen is gis teravond de 19-jarige korporaal van de L.S.K. W. A. M. Willekens, afkom stig uit Rockanje, dodelijk veronge lukt. Hij liep na beëindiging van de dienst de poort van het aldaar ge legen militaire kamp uit om zich snel naar de aan de overkant van de weg staande V.A.D.-bus te begeven, die op het punt stond te vertrekken. Hij lette daarbij niet op het verkeer en werd gegrepen door een uit de richting Amersfoort naderende vracht-auto. Monument voor gesneuvelden in voormalig Ned. Indië Van de commandant van het regi ment Limburgse Jagers (het regi ment, dat de traditie voortzet van het voormalige tweede, zesde en elf de regiment infanterie) is het initia tief uitgegaan om te komen tot een monument voor in het voormalig Ne derlands Indië gesneuvelde militai ren. Men wil komen tot het maken van een gedenkplaat voor ieder vroe ger „Indië-bataljon". Die gedenk platen zullen dan later op een monu ment worden bevestigd. Dat monu ment zal vermoedelijk in Maastricht worden opgericht. Er wordt naar ge streefd om het gedenkteken op 8 ja nuari 1964, de dag waarop het regi ment Limburgse Jagers 150 jaar zal bestaan, te onthullen. Laatste werkdag staatsmijn „Beatrix" Gisteren is in de staatsmijn Beatrix te Vlodrop-Herkenbosch de laatste werkdag volbracht. Met ingang van vandaag werd het werk in de Bea- trixmijn definitief stilgelegd. De twintig personeelsleden, die er nog werkzaam waren, gingen gister avond voor het laatste de poort uit en zullen maandag allen elders in de mijnbedrijven te werk worden ge steld. Slechts één man van de staatsmij nen keert maandag naar de staatsmijn Beatrix terug, om er zich blijvend te vestigen als waker van het bedrijf. (Advertentie) Van de Haagse rechtbank JONGEMAN BESTAL BEVRIENDE FAMILIE Een 18-jarige boomkweker uit Bodegraven had zich voor de Haagse rechtbank te verantwoorden wegens diefstal van 1.200 ten nadele van een bevriende familie. Toen hij op bezoek was, haalde hij uit een geldkistje 600 weg. Het zou een gevolg zijn geweest van financiële moeilijkheden. Reke ning houdend met gunstige inlich tingen over verdachte, eiste de Offi cier 6 maanden gevangenisstraf waarvan 4 maanden voorwaardelijk en aftrek van 2 maanden preventief doorgebracht doch met opdracht om binnen 1 jaar de 1.200 terug te be- talen.De rechtbank heeft verdachte veroordeeld tot 5 maanden gevange nisstraf waarvan 3 maanden voor waardelijk met proeftijd van 3 jaar en aftrek van het voorarrest, bene vens de voorwaarde tot terugbetaling. VRIJSPRAAK Een landbouwer te Leimuiden had op zijn erf vergif neergelegd, omdat hij veel last ondervond van honden en katten die het op de kippen had den voorzien. In verband met geva ren daaraan verbonden, heeft de landbouwer zich voor de Haagse rechtbank te verantwoorden gehad. De rechtbank heeft uitspraak gedaan en verdachte van het tenlaste gelegde vrijgesproken. TWEE DODEN BIJ AUTOBOTSING. Vanmorgen vroeg is op rijksweg E-l bij Grijpskerk een personenauto achterop een truck met oplegger ge reden. Hierbij kwamen twee van de vier inzittenden van de personenauto om het leven, de chauffeur, de 37-ja rige K. van der Ploeg en de naast hem zittende 65-jarige P. W. de Boer, bei den uit Grijpskerk. Zij waren op weg gegaan zonder de ruiten, die bevroren waren, schoon te maken. Zodoende hebben zij vermoedelijk, mede door de duifeernis, de voor hen rijdende truck 11 ^t opgemerkt. De beide andere inzittenden van de personenauto kregen lichte verwon dingen. OEGSTGEEST Geboren: Franciscus Matrinus Petrus z.v. G. C. van Leijden en M. J. van der Ploeg; Bonita d.v. P. W. F. J. Boogh en A. den Besten; Leentje Matthea d.v. J. J. Macdaniel en J. Zandbergen; Frede- rik Pieter z.v. J. A. Stoffel en M. J. Steensma. Ondertrouwd: W. Vianen en H. F. Epker; G. W. v. d. Bend fen J. C. J. den Ouden. Getrouwd: J. C. M. Beijersbergen en G. A. M. Bruschke; N. Ouwersloot en G. Huizinga; J. Scheurwater en K. Rijs- dam; A. Schaap en B. I. den Butter. Overleden: M. J. W. Stoltz, w.v. Rade- In hot Orpheus-theater in Athene is de Griekse première gegaan van „I Loved an Angel", de nieuwste film van maker; W. M. Weckert, w.v. van Harte- het Spaanse sterretje Marisol, die wij in Nederland tijdens, de Rudi Carrell-show hebben gezien en gehoord. C; J-Lombaers; H. Rooij- De 14-jarige Marisol werd bij deze gelegenheid voorgesteld aan Don Juan Carlos en prinses Sophie. a. F^kuijsten. 6 w,v' Dekkers;

Leidse Courant | 1962 | | pagina 7