WELKE FILM DEZE WEEK? Met VELPON zie Ie er geen barst van! ""li'ïT" Wethouder Deerenberg - 25 jaar in functie - kreeg geschenken en bloemen B. en w. en raad teleurgesteld over niet bouwen door „Gembouw" Bejaardencentrum „Rustoord" te Lisse door commissaris geopend ZATERDAG 1 DECEMBER 1962 DE LETDSE COURANT PAGINA 4 ken die in deze bestuursperiode tot stand zijn gekomen, zoals de Konin gin Julianabrug, de rioolwaterzuive ringsinstallatie en de Rijnhaven. Namens de gehele raad en de Al- phense burgerij dankte de voorzitter de jubilerende wethouder voor diens werk in het belang van de gemeente, waarbij hij een tweetal etsen aan- Aan het slot van de gisteravond in veren van f 51.000,- wat dan weer Mnhpnc raadzaal nnripr Ipidin? van ppns ppn mppvallpr vpnnpmd kan lphen en een van Schoonhoven, GEMEENTERAAD VAN ALPHEN a. d. RIJN waar de heer Deerenberg is geboren. Ook mevrouw Deerenberg, die het Alphens raadzaal onder leiding van eens een meevaller genoemd kan burgemeester Bruins Slot gehouden worden. openbare raadsvergadering heeft de Nadat nog met algemene stemmen voorzitter wethouder C. M. Deeren- de heer W. Geerlof, die zelf wegens slot van deze vergadering meemaakte berg in verband met het feit, dat ziekte verhinderd was deze verga- werd in de hulde betrokken. Burge deze op 22 november jl. een kwart dering bfj te wonen, herkozen was meester Bruins ölot D°?d haar een eeuw deel uitmaakte van de raad der in het bestuur van de Stichting Oud boeket bloemen aan. Namens het gemeente, op hartelijke wijze gehul- Alphen en Omgeving, volgde de hul- college var* B. en W. bood de voor- digd. Voor tot de afwerking van de raads- agenda werd overgegaan heeft bur gemeester Bruins Slot een herden kingsrede gehouden in verband met het overlijden van H.K.H. Prinses Wilhelmina. Het verkeer In Aarlanderveen diging van wethouder C. M. Deeren berg. Huldiging van wethouder VOORSCHOTEN Nieuw voorstel in dwangpositie aanvaard woningwetwoningen in Vlietwijk. Nu gaat het ineens niet door. Gelukkig zijn de feilen niet bij het college, zij hebben gedaan wat nog kon gedaan worden. Het werd nu een kwestie van bouwen of niet bouwen. Hierna rekende spr. voor hoe groot het verlies voor de gemeente werd. Minder woningen, duurdere bouw en als conditio sine qua non 20% voor de Voorschotense gegadigden (voor heen 90%), duurdere huren. Hier staat tegenover wel iets meer com fort, doch dit weegt niet op tegen de nadelen. We zullen instemmen, omdat we niet anders kunnen, maar willen toch laten zien en horen, dat wij goed doorzien, wat hier aan de hand is. Ook de heren v. d. Wilde (Prot. Chr.), de Groot (WD) en Pels (PvdA) uitten hun teleurstelling. Men sprak van een dwangpositie. Zij hadden respect voor wat het col lege nog had weten te bereiken, doch er was lering uit te trekken. Zowel wethouder Dekker als de voorzitter spraken hun teleurstelling uit. Ge tracht is het verlies tot de kleinste proporties terug te brengen, doch als het slagveld wordt overzien, dan is er verlies geleden. Maar wie zal de verantwoordelijkheid op zich ne men om neen te zeggen? Getracht zal nog worden om zoveel mogelijk de economische gebondenen aan Voorschoten in deze projecten te krij gen. Niemand stemde uiteindelijk te gen, want er moet voor 6 december begonnen zijn, anders gaat het niet door. De huizen zullen dus gebouwd gaan worden volgens het Muwi- systeem. Twee grote Rotterdamse bouwbedrijven zullen dit object ten uitvoer brengen. zitter nog een boekwerk aan. De heer L. C. Slootjes sprak als nestor van de raad hartelijke woor den van waardering tot de zilveren wethouder en diens echtgenote. De De voorzitter wees op de grote raad had een bloemenmand in de verdiensten van de heer Deerenberg woning van de heer Deerenberg la- voor de gemeente betoond. Vanaf ten bezorgen. 1945 heeft de heer Deerenberg zit ting in het college van B. en W. Tot slot dankte de heer Deerenberg De heren Honout en Van Leeuwen waarbij hij de portefeuilles van ge- voor de hartelijke woorden tot hem spraken er hun teleurstelling over meentewerken en water- en licht- en zijn vrouw gesproken en de fraaie uit, dat uit de ter inzage gelegde bedrijven heeft beheerd. Vervolgens geschenken die hem daarbij zijn aan- correspondentie inzake het kruispunt noemde de voorzitter de grote wer- geboden. Dorpstraat-Prov. weg in Aarlander- veen met Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland is gebleken, dat dit col lege geen snelheidsbeperking op de provinciale weg voor dit zeer ge vaarlijke kruispunt wil, omdat deze provinciale weg naar het oordeel van Ged. Staten niet de bebouwde kom van Alphen aan den Rijn kruist. Bij de behandeling van het voor stel de subsidie aan de Stichting Wijk en Jeugdcentrum Lage zijde der Her vormde gemeente te verhogen van 20 pet tot 40 pet van de totaal kos ten, was het de heer Duin die er op Er werd tot vaststelling besloten. Zo als in de vergadering van 28 septem ber was ook nu de PvdA tegen. Het voorstel van aankoop van de gronden in Boschgeest en d$ tussen- Gisteravond kwam de raad van de tijdse beëindiging van pacht werd wees. dat daardoor de gemeente ook gemeente Voorschoten bijeen ter af- z.h.st. aanvaard. De heer Rombouts het deel gaat betalen, dat feitelijk werking van een lange agenda. Zo informeerde nog hoe groot de be door het Rijk aan deze stichting voor waren er veel hamerpunten, maar lastingschade zou kunnen zijn. Vol- haar werk verschuldigd is. Alleen enkele voorstellen vroegen toch bij- gens de voorzitter een getal dat niet omdat het stichtingsbestuur geen zondere aandacht van de raadsle- te bepalen is. Op 2 november werd kans ziet een vaste jeugdleider aan- den, vooral de twee toegevoegde besloten tot de bouw van 36 woning- gesteld te krijgen, onthoudt het rijk voorstellen over de wijziging van het wetwoningen in Boschgeest. B. en deze bijdrage van 20 pet der totaal bouwplan van Gembouw vergden w. stelden voor het architectenbu- kosten. De heer Duin betreurde het een lange bespreking. Afwezig waren reau Van Oerle-Schrama-Bos een voorts, dat het-college van burge- de heren Bakels en Huizinga. Voor schetsplan te laten maken. De heer meester en wethouders blijkens de de aanvang hield burgemeester L. de Veldhuis van de PvdA informeerde aan de heer Duin verstrekte gege- Kool een herdenkingsrede naar aan- hierbij naar de mogelijkheid van vens, reeds aan het Stichtingsbestuur leiding van het verscheiden van prin- „Prefabricated" bouw. inschakeling de toezegging heeft gedaan, dat de ses wilhelmina en er werd enige tijd van de vrouwelijke adviescommissie gemeente de subsidie zal verhogen stilte in acht genomen. bij het tot stand brengen van de tot 40 pet voor het voQrstel daartoe plannen en naar centrale blokver- ln de raad is geweest. De voorzitter werkgroep Opgeruimd warming. Voor prefab-woningen is zegde toe dit te onderzoeken warn-- staat netjes» verzocht dë gemeente dit project echter te klein. Er zul- na de raad met algemene stemmen Qok voor 1962 een bedrag van 4 ct len goede woningen komen volgens tot verhoging van de subsidie be- pgr inwoner als subsidie evenals is waarschijnlijk niet mogelijk in ver- sIoot- zulk was geschied in 1961. B. en w. traditionele bouw. Blokverwarming Afgewezen en me* ^en de raad st°nden °P band met de prijs. LISSE Drs. G. A. Kamerbeek promoveert Op 12 december a.s. zal aan de Leidse universiteit promoveren drs. G. A. Kamerbeek, werkzaam aan het Laboratorium voor Bloembollenon- derzoek te Lisse tot doctor in de wis- en natuurkunde op proefschrift „Respiration of the iris bulb in relation to the tempera ture and the growth in primordia". De promotie zal plaats hebben om 3 uur. Promotor is prof. dr. A. Qui- spel. KATWIJK Verenigd. - De winkeliers wonen de Kon. Julianalaan, het Bosplein en de Boslaan ten getale van 20 hebben zich verenigd in de winkeliersver eniging „De Koestal". Gistermid&g heeft de officiële opening plaats gehad van het Prot. Chr. Bejaardencentrum „Rustoord" te Lisse, waarvoor een zeer grote be langstelling bestond. Om half 3 werden de Commissaris en zijn echtgenote door de burge meester van Lisse, mr. Th. M. J. de Graaf en zijn echtgenote mevr. De Graaf-Theling. Na de begroeting van het dagelijks bestuur werd de Com missaris in de recreatiezaal binnen geleid door de voorzitter, de heer H. Nieuwenhuis. Bij de aanvang van deze gedenk waardige middag voor de stichting „Rustoord" werd door de voorzitter gelezen Psalm 146, waarna hij voor ging in gebed en een welkomstwoord sprak. De Commissaris hield een toespraak. De Commissaris mr. J. Klaases hield eveneens een korte, kernach tige rede. Hij betrok in zijn speech het verscheiden van HKH prinses Wilhelmina, die zelf, hoog bejaarde, in haar levensavond getoond heeft, dlat de levensarbeid bij het bereiken van de leeftijd der bejaarden niet eindigt. Aan mevr. Klaesesz werden bloe men aangeboden door mevr. Van Ar- kel-Mulder, welke dankbaar in ont vangst werden genomen. Namens het gemeentebestuur van Lisse voerde het woord burgemeester mr. De Graaf. Er is blijdschap bij het gemeente bestuur en hij wenste de bejaarden geluk met dit hun huis. Nadat de predikanten der protes tantse kerkgenootschappen korte toe spraken hadden gehouden, werd na mens alle bejaarden gesproken door mevr. Enthoven-van der Sluis, die zeker wist namens allen te spreken toen zij het uitsprak, dat men het hier fijn had en allen dankbaar zijn voor het feit dat men in dit huis een plaats heeft mogen krijgen. Namens de Diaconale Kamer sprak die heer Cox enkele gevoelvolle woor- dien, waarna tenslotte een kort woord gesproken werd door de heer Steen winkel, initiatiefnemer tot de oprich ting. Hij bracht dank aan allen die gehoor gaven aan de oproep tot me dewerking, speciaal de heren G. Mar seille en W. Boot, zijn schoolvrienden uiit veel vroeger jaren! De dank aan hem gebracht wilde hij voor een groot deel overbrengen op z'n vrouw die ook ontzettend veel gedaan heeft voor de stichting tijdens al deze ja ren door het in ontvangst nemen van zeer veel telefoongesprekken, ont vangen van bezoeken, enz. Hierna werd het officiële gedeelte gesloten, waarna een rondwandeling werd gemaakt en de Commissaris 't gebouw bezichtigde en ook een kort bezoek bracht bij enkele bejaarden op hun kamer, vergezeld door het dagelijks bestuur en de burgemeester met zijn echtgenote. Tot besluit van deze officiële ope ning werd een gezamenlijke maaltijd gehouden, waaraan aanzaten de be stuursleden en de leden van de raad van toezicht, allen met hun dames of heer. Het ligt in de bedoeling om met alle bejaarden nog een gezellige avond te houden. Voorzieningen voormalig MOC. standpunt, gezien de geringe activi- Het voorstel van^college^- Artt eTReMeiori^i^bjfïe^bsidi^ zou ziln' EenPblidraSe van f 10® werd een te treffen voor het hoofdgebouw riS van^ de Dlaatseliike muziekverl voldoende geacht. B. en w. stelden van het voormalige MOC tot een be- a. voor de tarieven van de huur van drag van 11.800. teren die daarvoor aanbevolen wor- bet Cultureel <~en'run?l de behandelin8 van 1114 v00r- den door de vier landelijke federa- te handhaven, doch alleen de prys slel wdden diverse raadsleden, zo- ties van harmonieën en fanfares, van de consumphe te verhogen van als de heer de G t yan de y^D werd door de raad zonder stemming 45 ct naar 50 ct De raad stemde hier- en de heer van Eerde van de PvdA aangenomen, ook al omdat de raad mede irv doch stelde wel, dat de con- eerst wel eens. nader geïnformeerd in meerderheid van mening bleek, cierge hier geen schade van moest z^n naar de bestemming van de ge- dat met de kwijtschelding van de hebben. Wethouder Schrama deelde bouwen en huurtermijnen. Er zou schuld voor de uniformen, reeds meer dlt standpunt. niet langer verhuurd worden dan dan de normale subsidie is verleend. voor een jaar en nu hadden zij gele- Wel pleitten de heren Duin en Sloot- D® sportvelden. zen, dat er voor 5 jaar verhuurd ging ies nog voor een hogere uitkering. „r^on worden. Ook vroegen zij enig in- f 1Qft, Al de fractievoorzitters waren zicht het totaalbeeld van de kos- Bij het voorstel de over 1962 aan het eens met de verdeling van de ten uit de diverse ontwerpen van de dienst van sociale zaken uit te sp0rtvelden. De hockeysport kan nu een uitbreidingsplan in deze wijk ïo n™ sub4sldif te verhofen met f worden beoefend en de korfbal krijgt bleek wel> dat het hoofdgebouw niet 48.000 en te brengen op f 445.000,— een beter speelveld. Het tijdstip van dü. t odig zal zijn> gebouwen kwam 'n «schrijven van een der amb- de verhoging voor het gebruik van zijn getaxeerd en er wordt verhuurd tenaren ter sprake, die aan het col- de sportvelden werd niet gunstig van ;aar tot jaar met een maximum lege zip mening over deze verhoogde geachti immers de sportverenigingen van jaar. zo is bepaald, bij de ver- «ubsidie heeft weergegeven. maken hun begroting op voor het buur van het hoofdgebouw, dat een Het voorstel werd zonder stem- speelseizoen. Als er weer verhogin- bestemming krijgt als kerkgebouw ming aangenomen. gen of verlagingen van de huurprij- van de njeuwe parochie te Voorscho- Mede in dit verband wees de voor- zen op komst zijn, dan zal dit in den ten jjet andere gedeelte van dit zitter er op, dat de rekening 1962, vervolge eerder bekend worden ge- hoofdgebouw wordt verhuurd aan zoals de zaken er op dit moment maakt. Voor de beide voetbal vereni- de openbare school en de rest krijgt voorstaan een batig saldo zal ople- gingen werd een verhoging van 100 bestemming als opslagruimte. per veld, gezien de exploitatiekos- Allen gingen met het voorstel ak- ten, redelijk geacht. Dit wordt nu koordt doch de raad wilde wel een 600 per jaar per veld. Al de on- overzicht van het rendabel maken ALPHEN AAN DEN RIJN derwijs voorstellen werden z.h.st. aan- van de gebouwen en van de bezet- „St. Bonifacius". - Als uitvloeisel vaard of vastgesteld. ting van de gebouwen van het voor- Vn de goed geslaagde uitvoering in Oranlekade" malige MOt. Avifauna" te Alphen aan den Rijn p,an "0ranjekade van de operette „Wiener Café ont- Eet partiële uitbreidingsplan WBoeiSaciuse" taengAtohen ..Oranjekade" was nog niet vastge- Hierna werd de vergadering on- g 3 "I™ a.Radio steld- Vaststelling was voor 3 maan- derbroken. De beide voorstellen, die aan den Run van de Katholieke Radio d(m TCrdaagd. Door de N.v. Electri- aan de agenda werden toegevoegd, Omroep een uitnodiging o P citeitsbednjf Zuid-Holland was tegen betroffen de wijziging van het bouw- terdag 12 januari 1963 inhet radio- djt ontwerp bezwaar gemaakt. Door lan van de Gembouw. Aangezien programma „Musicerende dilettanten overleg bereikt dat genoemde N.V. kort voor de aanvang wel een com- eew^verenle^ette Sint Bonifacius" haar hezv/aren heeft ingetrokken, missievergadering had plaats gevon- Welke operette „Sint Bonifacius Dit p)an omvat een nieuw weg-tra- den waarin dit besproken was, wilde O.Lv. de heer Chr. A. w cé van de Papelaan naar de Wijngaar- de beer Pels toch even bespreking dan zal uitvoeren is nogme p den]aan en bet door wegen en de met zyn fractie. Na heropening van In zijn twintigjarig baataan beez4 d'_ Oranjekade omsloten bouwterrein. de vergadering namen alle fractie- ho?e gebracht! 2xï!t het niet moeilijk Dit plan is afgestemd op het bouw- voorzitters het wmiari Deihieer R01»: Tül 7iin tiidi» uit de vele vrijwel zon- plan van 32 eensgezmswoningen en bouts van de KVP wees erop, hoe blu der uitzondering a^Iema^ uitstekend 36 etagewoningen in 9 woonlagen, eenieder was toen in september de eeslaaede concerten, een gelukkige In dit plan is ook geprojecteerd een N.V. Gembouw kwam met het bouw- keuze te doen. nieuw spoorweg-annex busstation, plan voor 105 premiewoningen en 63 Lido Deze week wordt in Lido weer eens een spektakelfilm ge draaid, van Italiaanse makelij, met als titel „Ursus, de gesel der Tarta ren". Als spektakelstuk overigens een vrij gunstige rolprent. Er wordt wel flink in gehakt en gevochten, er zijn aan aantal wreedheden te zien, Ursus toont wat sterke staaltjes van zijn kracht, doch ook weer niet in overmatig aantal en dan is er verder de romance tussen de dochter van een Tartarenvorst en 'n Poolse prins. De basis van het verhaal is de aan val van de Khan op Polen. Het zoon tje van Ursus, Michael, wordt door een Tartarenpatrouille ontvoerd en aan het hof van de vorst opgevoed tot Tartaar onder de hoede van de prinses. Ursus wil zijn zoontje be vrijden en sluit zich aan bij een le gergroep onder bevel van prins Ste- phan. Deze groep valt echter in een hinderlaag en wordt gevangen geno men. Ursus vindt evenwel zijn zoon tje terug en beraamt middelen tot ontsnapping. Intussen ontstaat een romance tussen de prinses en de prins, doch er verschijnt een rivaal in de persoon van de zoon van de Grote Khan. Stephan overwint zijn mededinger echter in een tweege vecht en wordt deswegen ter dood veroordeeld. Eer het echter zo ver is weten de Polen met Ursus' zoontje en de prinses, die Stephan niet wil opgeven, te ontsnappen. Het geluk kige einde voor de twee gelieven en voor Ursus laat zicht dan wel raden. Het is een vrij tamme film gewor den, bovendien zijn de kleuren slecht De KFC keurde haar goed voor 14- jarigen. Luxor „Ontsnapping onder sper vuur". Een historisch gegeven ligt aan deze film ten grondslag; de film bewerking is echter omgeven door een verfilmbaar verhaal. En dit ver haal gaat over een partisanenstaaltje van moed en gedurfdheid. In een door de Duitsers bezette stad komen twee partisaneneleiders aan, waar van er één en met hem zijn chauf feur wordt gepakt. Daar het voor mogelijk wordt gehouden, dat zij on der pressie zullen spreken, zetten de partisanen een zeer gedurfde onder neming op touw om deze twee men sen aan de vijand te ontnemen. Voor de chauffeur is het al te laat, hij werd door de Duitsers „verhoord" en kwam niet meer terug in het zieken huis waar de twee gevangenen ver bleven. De leider werd echter op spectaculaire wijze bevrijd en hierbij wordt zwaar slag geleverd. De film is, daar zij niet alleen uit schieten bestaat maar ook uit goede andere spelmomenten waarbij de humor niet geheel is vergeten, het aankijken waard. Veertien jarigen kunnen hem gaan zien. Trianon Programma afgekeurd. Casino Weer eens een echte Tarzan-film draait in Casino, ditmaal geheten: „Tarzan en zijn vijanden". Nu heeft Tarzan behalve vele vrien den natuurlijk ook vele vijanden en één van hen is een oude vijand, nl. Slade, die een moordenaar is. Tarzan gaat wraak nemen, maar zo gemak kelijk gaat dat niet. Hij wordt bijv. opgehouden door een knappe avon turierster, die expert blijkt tj zijn in noodlandingen en nog wel in ge vaarlijk water, waar krokodillen en zo huizen. Tarzan moet haar vanzelf sprekend redden en dat gebeurd dan ook. Maar tenslotte volgt toch de ont moeting van Tarzan met Slade, wel ke ontmoeting eindigt met de beken de overwinningsschreeuw van Tar zan. Om enkele wreedheden is de toegangsgrens verhoogd tot 18 jaar. Rex Een grote film is „Alamo", één die een hele middag of avond vult. Alamo is oorspronkelijk een Franciscaner klooster geweest in Texas, maar later weer opgebouwd tot een fort. De strijd om Alamo be gon op 23 februari 1836 en eindigde dertien dag enlater op 6 maart. In deze ruïne, in alle haast geïmprovi seerd tot een fort, bevonden zich 185 mannen, allen vrijwilligers, een zon derling soort onderling onenige vrij buiters, tezamen gebracht door één wil en met één doel hun recht om als vrij mens te leven te verdedigen. Een formidabele vijand trok tegen hen op, een gedisciplineerd leger van zevenduizend man, hard in de strijd, goed gevoed en gekleed en uitgerust porteerd uit Europa en met de op- met de modernste wapens geïm- dracht geen genade te laten gelden. Na dertien dagen werd het fort ver overd. Maar de verliezen van de vij- ant waren enorm. Meer dan zeven tienhonderd man van „de bloem van het Mexicaanse leger" lagen gedood in de velden rondom Alamo toen de strijd geëindigd was. Een bewogen episode dus uit de geschiedenis van Amerika. De film is toegankelijk voor personen boven de 14 jaar. Studio De film „The Connec tion", die deze week in Studio draait behandelt een kennelijk voor Ame- rokaa zo delicaat probleem, dat het stadsbestuur van New York het raad zaam oordeelde deze rolprent niet „en plein public" te vertonen. De consumptie van Amerika's verboden vrucht no. 1, de narcotica, schijnt dergelijke vormen te hebben aange nomen, dat zelfs het meest zwakke verweer van de verslaafden in de film een funeste inbvloed zou kun nen hebben. De radicale veroorde ling, die uit de film spreekt zou wel licht de massa kunnen ontgaan. Het door -Shirley Clarke verfilm de toneelstuk van Jack Gelber is echter ruimschoots het aankijken waard. Het milieu en de karakters van de verslaafden, die in een krot op „The Connection" (de verbin dingsman) en zijn zaligmakende spuitjes zitten te wachten is zeer goed getekend. De dramatische wen ding, die het verhaal krijgt, doordat de regisseur, die een film van deze omgeving opneemt, zich laat verlei den om zich met heroïne te laten in spuiten, komt echter wat onwaar schijnlijk uit de lucht vallen. Wij konden tenminste geen minuut ge fascineerd worden door de lijzige zelfrechtvaardiging van de geestelijk en lichamelijk zieke figuren. De film eindigt tenslotte met een vermaning aan het publiek van de regisseur, die zich omwille van de sensatie een keer liet verleiden en verslaafd werd. Toegang 18 jaar. GREE. JW A Y-THE ATER VOORSCHOTEN Nadat de dieven het in een vorige film als eens een keer erg moeilijk hebben gehad is thans, wegens groot succes klaarblijkelijk, een vervolg op deze Italiaanse film uitgebracht onder de zeer conseauente titel „Die ven hebben het wéér moeilijk". In deze Italiaanse klucht, die zondag avond, maandag- en donderdagavond te zien is, beramen enkele linke jon gens een ingenieus plan om de op brengst van de voetbalpool 80 miljoen lire in handen te krijgen. Er wordt echter zo ontzettend ge stunteld, dat het een wonder mag heten, dat ze de poet inderdaad bin nen krijgen. De politie legt hen ech ter al heel gauw het vuur na aan de schenen en het einde van het droevig liedje is, dat ze het geld maar weer liever kwijt zijn. Het filmverhaal is Italiaans-verwarrend en luidruchtig rnaar er valt smakelijk te lachen om de dolste situaties en daar bij kan men een onbenullige strip-tease van een dom schepseltje op de koop toe nemen. Toegang 14 jaar. Tijdens het weekeinde kan men in Greenway kennis nemen van een episode uit de Chinese burgeroorlog van 1950, toen de troepen van Mao Tse Toeng de nationalisten van TTsjang Kai Tsjek voor zich uitjoe gen. En dan ontstaat er de „Strijd om de Gele Rivier", zoals de film heet. De plannen om de dam in deze rivier op te blazen, waardoor mil joenen mensen het leven zouden verliezen, zijn in handen var. een Amerikaanse journalist, die de ge heime tekeningen ten eigen bate wil gebruiken om er een „lekker" ver haal over te kunnen schrijven. Als de liefde in het spel komt, verandert er iets in het innerlijk van de Ame rikaan, maar de ommekeer komt te laat voor hem. Het is een film, die goed in elkaar zit en veel spannends te genieten geeft. Ook de verschillen de rollen worden prima vertolkt. Toegang 14 jaar.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 4