Anderhalf jaar geëist wegens verduistering totogelden Rundveemarkt moet voorlopig beschermd worden Overheidssteun nodig Nieuwe uitgaven Wilt u ook eens iets aparts DONDERDAG 22 NOVEMBER 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 12 Kascommissie vroeg i%2gd de peri°de 1957 niet naar spaarbankboekje Medeschuldig De officier van Justitie bij de recht- De verdediger, mr. G. H. Stein, beuk te Amsterdam mr. E. Schilder, 2ei dat eigei3y^ deze man hier nie{ heeft gistermiddag tegen de 39-jange all terecht staat, het hele be- verzekeringsagent tv. A. de 3. uit s, zoals het toe^ was samenge_ Amsterdam wegens verduistering steld>' is medeschnldig. Zeker de gepleegd, van m totaal penningmeester moet geweten heb- 27.524,87 aan toto-gelden, ten na- ben er zich afspeelde." Mr. Stein dele van de Amsterdamse voetbal- v de rechtbank een gecombineer- veremgmg „Jan Hansen Kwartier", de straf uit te ken VQOr y SeVaDgenU- cliënt, die al vijf maanden in voor- met flelk straf met aftrek geëist. De verdachte, die als voorzitter van de vereniging de toto-administra tie voerde moest het aan de vereni ging toekomende deel van de binnen gekomen toto-gelden storten op een spaarbankboekje op toonder, maar hij bracht slechts een enkele maal een klein bedrag weg. Op het spaarbankboekje stond niet meer dan 11,87. In de boeken werd echter keurig staat gehouden van de inkomsten. i>e controles door de kas- commissie, die eenmaal per jaar wer den gehouden in plaats van de vol gens het reglement van JHK voorge schreven vier maal brachten niets aan het licht. „Omdat de verdachte speelde met de onwetendheid van de leden van de commissie," aldus mr. Vriesema. De verdachte was, zo bleek uit de rapporten, in de vereniging een groot man. Hij was van zijn twaalfde jaar arrest zit. „Naast uw vonnis is hij al maatschappelijk gestraft, hetgeen voor hem wellicht nog zwaarder zal wegen dan de gevangenisstraf." De rechtbank zal in deze zaak op 5 december itspraak doen. Mist, gladheid, duisternis. En soms ulle drie tegelijk. Man achter 't stuur, denk aan melk. Melk houdt fit, spitst ogen en oren, verhoogt concentratie- en reactievermogen. Drink een. Ïlas extra, thuis of onderweg.- 6 verstandig. Is veilig. Is nog lekker óók. KORT GEDING Oud-verzetsstrijdster contra KRO-TV Loonbeleid is voor Stichting v. d. Arbeid nog niet aanvaardbaar wv/Aucii uc uw M vxj JÊ De Stichting van den Arbeid acht van „Louise"). Deze reeds begonnen heer De Veer, begrensd door de het nieuwe systeem van.loonvorming, TV-s-rie is gemaakt naar de oor- slachtcapaciteit. Enkele bestuursle- zoals de regering dit aan-de stich- spronkelijke verhalen van wijlen wapen dit echter niet met hem £inS heeft voorgelegd, onaanvaard- rundvlees de koelhuizen ingegaan. Een oud-verzetsstrijdster uit Den inmiddels is 170 van de 2000 ton Haag heeft een kort geding tegen de rundvlees, die Spanje van Nederland KRO aangespannen, die voornemens zaj afnamen, getransporteerd. Als zou zijn in een serie spionageverha- deze export sneller gaat lopen zal len voor de TV ook een deel uit te het te grote aanbod wel wat meer zenden over de belevenissen van WOrden aangetast, maar momenteel deze vrouw als spionne (het verhaal morden de mogelijkheden, volgens de al 5589 ton schepenvlees geëxpor teerd, 1339 ton meer dan vorig jaar. De varkensprijzen zijn in de afgelo pen week met 4 cent gedaald tot 2.26 en 2.28. Het aanbod is groter geworden. De heer De Veer noemde Het Produktschap van Vee en Vlees de exP°ri niet onbevredigend. - - - - Op de Engelse baconmarkt ont- af lid van JHK, had eerst actief ge- hij de regering aandringen op voetbald maar was door ziekte ge- het beschikbaarstellen van gelden, wikkelen de prijzen zich gunstig, j«4.- - - - verschil tussen de prijzen voor dwongen geweest daar mee te stop- zodat het produktschap marktorden- - - pen. Toen wierp hij zich op het be- „ende maatregelen kan nemen in de de Deensen en de Nederlandse var- stuurswerk en werd in 1954 tot voor- rundveesector, totdat de rundveere- jf J c gujjjgr zitter gekozen. De verduisteringen geling van de EEG in werking is getreden. kens is gereduceerd tot 5 shilling. In de afgelopen periode zijn 10.000 biggen geëxporteerd naar Oost-Duits- In verband met de jaarlijkse internationale pluimvee tentoonstelling in Olympia, Londen, is hier een wed strijd-van-malle-hoeden gehouden, waarop Aage Thaarup, de hoedenmaker van de Engelse koningin, de prijs winnaars moest aanwijzen- Foto: mej. Carol Jones uit Aldershot in Hampshire toonde deze kippige hoed, ont worpen door mevrouw Looney uit Colby op het eiland Man. Silkie, de echte witte kip, had er alleen een ver ontwaardigd gekakel voor over. Koninklijk bezoek, door Noël Coward. - Uitg. Ad. C. M. Stok, Z.-Hollandse Uitgevers maatschappij, Den Haag. Een humoristisch-ironisch verhaal rond een bezoek van de Engelse ko ningin aan een Zuidzee-eiland en de grote beroering, die dit bezoek ver wekt. Fleurig en vlot geschreven, doch om de vrijmoedigheid, waarmee over huwelijken wordt heengestapt, voorbehouden voor strikt volwasse- Dit is gisteren door het bestuur land. Het bestuur besloot, niet nog van het produktschap besloten op meer biggen naar dat land te zen zijn openbare vergadering in Utrecht, den, omdat men verwacht, dat de varkens over enige tijd tegen betere De heer Joh. de Veer, voorzitter prijzen aan de EEG-partners kunnen van het produktschap, zei dat er op worden verkocht, de rundveemarkt nog geen sprake is van enige prijsverbetering. De be- langstelling voor de invriesregeling, verflauwt, tot nu toe is 1500 ton luitenant-kolonel Oreste Pinto, die eens baar. Dit is gistermiddag gebleken tijdens de oorlog lid is geweest van Da invoer van bevroren vlees loopt beraad van de stichting de Engelse Secret Service en de Ne- aanzienlijk terug, terwijl er geen le- *n Den Haag. De stichting is van derlandse contra-spionagedienst in yeij vee meer binnenkomt. De heer m6ning, dat de regering enkele wij- Londen De Veer is van oordeel, dat dit op zangen in het nieuwe systeem zal De oud-verzetsstrijdster is van me- lange tennijn wel tot een prijsverho- ^hfing^og^SabS zdn Vrijdag ning, dat zij door de vertoning van ging moet leiden en hy adviseerde ztaMmg nog accepltabeJ^et bedrijfs? deze aflevering ernstig in haar eer en de boeren dan ook, hun vee nog even v„nr da tweede mlal be- goede naam lal worden geschaad, vast te houden. Hij gelooft, dat er voor d£ tweede maal be- Aan de president van de Amster- slechts sprake is van een tijdelijke loonbiSéid damse rechtbank, voor wie maandag- inzinking op de rundveemarkt, de roexomsug ïoonoe eiu. ochtend dit geding zal dienen, wordt verwachting is, dat op 1 april de gevraagd de KRO te verbieden de rundveeregeling van de EEG van reeds opgenomen gewraakte TV-af- kracht zal worden, en in de zes EEG- levering uit te zenden, met 'n dwang- landen dekt de rundveeproduktk? som van een halve ton voor over- de consumptie slechts voor 90 pro- treding van dit verbod. cent. En God zag dat het goed was, door Fritz en Margrit Hug. Uitgeverij Hollan- dia, Baarn. Ds. H. J. Kater zorgde voor de Ne derlandse bewerking van dit boek, dat met prachtige, kleurige platen en een korte toelichtende tekst de kinderen een pakkende kijk geeft op het scheppingsverhaal. Prismagids voor studie en be roep, door B. P. de Bont. - Uitg. „Het Spectrum", Utrecht -Antwerpen. Een uitgebreide handwijzer ten dien ste van ouders en opvoeders bij de beroepskeuze voor de jeugd, die de lagere of de middelbare school ver laat. Een achter in het boekje opge nomen beroepenregister vergemak kelijkt het naslaan. Japanners in de Pacific. Rauw en onverbloemd, maar met veel, zij het soms ongezouten humor. Het vale paard, door Agatha Christie. - Uitg. A. W. Sythoff, Leiden. In de bekende Accolade-serie van Sythoff verscheen deze misdaad roman van de bekende schrijfster van detectiveverhalen. De wat ge zochte, maar niettemin boeiende in trige houdt de spanning bij de lezer er tot de laatste bladzijde in. Het verborgen verraad, door Storm Jameson. - Prisma nr. 783. Uitg. „Het Spectrum" Utrecht-Antwerpen. Een indringende roman rond de fi guren van een voormalige Franse verzetsgroep en een boven Frank rijk gedropte Engelse agent, die na een aantal jaren in dat land terug keert voor een bezoek aan zijn oude mede-strijders. Hij ontdekt in die kring de schuldige aan een verraad, dat de Fransen reeds jarenlang, ieder op eigen wijze, in de ban heeft ge houden. AANBIEDINGEN VOOR WERKLOZE BOUWVAKARBEIDERS Naar aanleiding van persfaerich- rayon, hierdoor weer aan de slag zullen kunnen. De heer W. J. Andriessen, lid van de Tweede Kamer (kvp) heeft in middels de minister van volkshuis vesting enbouwnijverheid schrifte lijke vragen gesteld over deze kwes- De laatste kogel, door Robert ten over het steeds stijgendaqntal tie. Lecke. Prisma nr. 781. - Uitg. werkloze bouwvakarbeiders in Oost- De heer Andriessen vraagt of deze „Het Spectrum", Utrecht-Ant- - werpen. Een bundel boeiende verhalen over de belevenissen van de Amerikaan se mariniers in de strijd tegen de Brabant, zijn er inmiddels, aldus de werkloosheid moet worden toege- directeur van het gewestelijk ar- schreven aan het niet geven van vol- beidsbureau te Veghel, de heer J. doende goedkeuringen voor bouw- Bak, een aantal telefoontjes geko- objecten. Hij vraagt de bewindsman men van aannemers uit Eindhoven, indien deze vraag bevestigend wordt 's-Hertogenbosch en Oss, die nog beantwoord, of hij de nodige goed- Molen ingestort bij restauratie Economische Zaken, binnenkort een commissie in te stellen, die tot taak zal krijgen voorstellen ter verbete ring van het detailhandelsonderwijs te doen. mensen kunnen gebruiken. Het ziet keuringen op korte termijn wil ver- ernaar uit dat de thans in Veghel strekken en voorts of hij wil mee- geregistreerde werkloze bouwvak- delen, waarom de goedkeuringen arbeiders, zij het buiten het GAB-achterwege zijn gebleven. Velen van ons willen wel eens iets aparts in de garderobekast, een kledingstuk anders dan anders! Over het algemeen valt het niet mee om zoiets te vinden dat dan ook werkelijk naar de zin is. De moeilijkheid is veelal, dat een kle dingstuk dat apart is niet geschikt zal zijn voor iedereen. De Italiaanse modeontwerper Veneziani uit Milaan heeft daar nu eens wel kans toe gezien. In zijn haute couture modellen ontwierp hij een waarlijk fantastisch mooie trui, die door iedere vrouw die een trui kan dragen ook geaccepteerd kan worden. U zult het beslist met ons eens zijn, dat hier sprake is van een zeer aparte trui, die het ju weeltje van uw garderobekast kan zijn. Dit kledingstuk is vervaardigd uit „Örlon" en maakt de draagster slank doordat de ingebreide motie ven in de lengte lopen. De kleuren zijn licht paars op blauw-grijs, maar dat is van minder belang. Het leuke zit in het model. Op de trui zit een forse zee manskraag, die in de trui uitloopt in een bef. Op zich is dit al heel leuk waar de strakke lijnen van de bef een contrast vormen met de soepele lijnen van het ingebreid motief. Maar daar zijn we er nog niet mee. Van hetzelfde materiaal is er een shawl-hoofddoek, die in de grote kraag bevestigd is. Deze hoofdbedekking verlengt het gehele model, waardoor het slankmakende element in dit kledingstuk nog sterker naar voren treedt. Al met al hebben we hier te ma ken met een pracht kledingstuk dat voor veel jonge vrouwen en meis jes een grote aanwinst voor haar garderobe zal betekenen. ELLY MARTINS. (Nadruk verboden) Dit wordt door minister De Pous (Economische Zaken) meegedeeld in de memorie van antwoord op het voorlopig verslag over de begroting 1963 van diens ministerie. Nadat de voorstellen van deze commissie zijn ontvangen, kan een onderzoek wor den ingesteld naar de eisen waar aan de opleiding van leraren ten be hoeve van het middenstandsonder- wijs moet voldoen. In antwoord op de vraag, of er in beginsel een mogelijkheid is, dat de overheid positieve, financiële steun verleent aan deze leraren-opleiding, wordt in de memorie van antwoord meegedeeld, dat in dit stadium nog geen principe-beslissing kan worden genomen. „LAAT HOOFDEN WEER ECHT HOOFD ZIJN!" Herwaardering van hoofdschap „Geef de hoofden van scholen weer gelegenheid hoofd te zijn". Aldus het rapport van de „Vereniging van hoofden van scholen" en van de „Vereniging van hoofden van scho len bij het prot. chr. onderwijs" over de herwaardering van het hoofd schap. In dit rapport wordt gewezen op de, wat genoemd wordt, onhoudbare toestand, waarin het hoofdschap thans verkeert. „Wil het ambt van hoofd ener school weer een begerens waardig ambt worden, dan zal men de hoofden in staat moeten stellen zich zonder overbelasting en daar door met meer arbeidsvreugde te geven aan een werkelijk leiderschap van de school", aldus een van de conclusies uit dit rapport. Naar het oordeel van de beide ver enigingen kan een rechtstreekse po sitieverbetering alleen gerealiseerd worden door het hoofd van de school, al naa. gelang de grootte van de onderwijs-inrichting, geheel of ge deeltelijk vrij te stellen van het ge ven van onderwijs. Voorts wordt aangedrongen op een aparte salaris schaal voor de hoofden van scholen. De Franse politie heeft woensdag te Rijssel een 42-jarige man gearres teerd, die in 1945 bij verstek ter dood werd veroordeeld wegens daden, die. hij gedurende de tweede wereldoor log had begaan. De man had zich zeventien jaar lang in het huis van zijn moeder verborgen en was in die tijd geen moment buiten de deur geweest. Amateurfoto's voor postkaarten en boekje Voor de nationale fotowedstrijd „Knipoog naar het kind" werden bijna 8000 foto's en dia's ingezonden. Uit de bekroonde en niet bekroonde foto's is een selectie gemaakt voor het samenstellen van een mapje post kaarten door de mede-organisatrice van deze wedstrijd, het Nederlands comité voor kinderpostzegels. Deze kaarten zullen in het komende jaar worden verkocht. De opbrengst komt ten goede van het misdeelde kind. Voorts zal de stichting ter bevor dering van de amateurfotografie een boekje samenstellen met kinderfoto's, waarbij gebruik zal worden gemaakt van niets bekroonde foto's. Dit boek je zal o.a. tips voor kinderfotografie bevatten. CONSUMENTENPRIJS Ook nu weer kwam de te hoge consumentenprijs aan de orde. Men vroeg zich af, of het produktschap aan de hand van de producentenprijs en met inachtneming van behoorlijke margeberekeningen geen richtprijs zou kunnen vaststellen, die voor de consument niet te hoog is en waarin voor de handel een redelijke winst zit. Volgens de heer De Veer zijn er ech ter verschillende slagersbedrijven, die hun prijzen hebben aangepast, met name in de grote bevolkings centra. Maar als de consument het beste en het magerste vlees wil heb ben, zal hij daarvoor ook meer moe ten betalen. De betere kwaliteiten koeien zijn namelijk nog duur. DE HANDEL De schapen brengen momenteel zeer goede prijzen op. Er is dit jaar Twee molenbouwers werden ern stig gewond, toen zij dinsdagmorgen getroffen werden door vallend ge steente tijdens restauratiewerkzaam heden aan de eeuwenoude korenmo len van Goudswaard in de Hoekse Waard. De oude molen stortte plot seling in. Zo spoedig mogelijk zal begonnen worden met het herstel van de schade van de restauratie werkzaamheden. Tot nu toe hebben de kap en de wieken een grondige opknapbeurt gekregen. Toen de mo lenbouwers de muur onderhanden namen, stortte- de korenmolen in. Middenstandsonderwijs moet verbeterd worden Het ligt in het voornemen van de staatssecretaris van O. K. en W., in overleg met de staatssecretaris van De minister-president, prof. De Quay, en zijn echtgenote hebben de Japanse minister-president en mevr. Ikeda woensdagavond in Den Haag een diner aangeboden. Op de bijgaande foto, welke-kort voor het diner werd gemaakt, zien we vlnr: de Japanse ambassadeur in ons land, Z. Exc. Miyazake, minister-president Ikeda, me vrouw Luns, prof. De Quay en mevr. Ikeda.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 12