Castella-voordeel VIER TON VOOR STICHTING R.K. ULO 2 pakkenslechts 79 ct 2 reuzenpakken slechts f 1.52 BERT JONK EXPOSEERT IN DE BOERHAAVEZALEN DE VERDREVENE DONDERDAG 15 NOVEMBER 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA l H Op begroting 1963 Zoetermeer: Geld beschikbaar voor ontwerp van nieuw gemeentehuis NIEUWE WERKEN De volgende objecten komen in 1963 in aanmerking voor uitvoering als ka- Bltaalawerken. Omleidingsweg f 600.000. ieze weg dient ter ontlasting van het verkeer op 'n gedeelte var de Vlaming- De gemeentebegroting en de bedrUfs- straat en van de Dorpsstraat. De gelden begrotingen t.w. het wonlngbedrUt. bet hdi!1t7^or^en^ï,i1^eÖ^^OPv^kkopgeen grondbedrijf cn gemeentewerken zUn ter grondep gelegen in plan west. De bouw behandeling door de raad bekend ge- Yan 600 openbare lagere school f 400£00 x w. x ^x x twee gymnastiekzalen in totaal f 200.000. maakt. HlerbU dient opgemerkt te wof- pun voor een nieuw raadhuis f 25.000 den, dat overeenkomstig het raadsbe- De groei van Zoetermeer maakt het ,noo noodzakelijk de bouw van een nieuw sluit van 23 maart 1962 de dienst van raadhuis te bevorderen. Werkruimten gemeentewerken en het grondbedrijf voor openbare werken f 45.000, straat- Li, Him.i r weegmachine f 45.000. Uitbreiding chr. zUn aangewezen als tak van dienst. B. kleuterschool f 75.000. Uitbreiding open en w. merken bU hun toelichting op, bare kleuterschool f 75.000. Reconstruc- dal d, totaalbedragen der entwerp-be- d^B^eKg'te" «ólSrieren .roting ten opzichte' van vorlf Jaar een met rlik.sub.ldie en met finaclüle me- belangrijke atUgler hebben ondergaan, dewerking van de provincie en de ge meente Zoeterwoude. Uitbreiding riool- De gewone dienst steeg van 'U11<ltle H.°.?wel,deze f 2.453.416.98 tot 2.561.811,66. De ont- "°i "tMOd niet officieel ge vangsten en uitgaven van de gewone w*fen! uitbreiding nog dienst zijn derhalve gestegen met r f 108.394.63. Op de kapitaaladienat zijn Uitbreiding de ontvangsten tot een bedrag van J Stichting r.k. ulo f 12.606 939 22 en uitgaven ten bedrage ffiS™; Bi uitbreiding van van f 15.604.227,28 tegen reapecti.velljk oT.tdf_t! danke.n f 12.447.171,06 en f 15.089,85593 voor het E!„ n gemeente^Erzijn jaar 1962. Was het nadelig alot van de K? „S 8e*ch.,<;dt kapitaalsdlenst voor 1962 f 2.642.686,37, „f',1*" Xad viSïïf, g' Prlorllel' w°rdt voor 1953 bedraagt dit f 2.997.338.06. H.rtntlu hïdlïj f n" ^eY.en, Het college rierkt op, dat voor 1963 eernoo6 kapitajI geen sluitende begroting kan worden bedraag. f 2.765.000.—. aangeboden. Het begrotingstekort wordt geraamd op f 36.970 72. Hierbij komt dat in de begroting nog moeten worden op genomen de per 1 september 1962 ver- strekte huurcompensatie voor het tech nisch personeel en de werklieden als mede de in het vooruitzicht gestelde tweede fase van de gedifferentieerde sa larisverhoging voor ambtenaren - niet werklieden - per 1 januari 1963. Op de Dit aanbod geldt voor Castella Parels en Castella Actief Wit zullen zijn voor de afschrijving op in 1963 in uitvoering te nemen kapitaals- werken, zodat nog slechts beschikbaar blijft 'n bedrag van f 1750. Deze f 13.250 zijn bedoeld als afschrijving voor een aan te schaffen straatveegmachine, die - (Advertentie! het college nodig acht in verband met de uitbreiding van Zoetermeer en de uitbreiding van dc rioolïuiv*- ingsinstal- met drukke Werkzaamheden, zag het latie. bestuur zich genoodzaakt drie be- Gedeputeerde Staten hebben dringend stuursleden erbij zien te krijgen, aangeraden bij het opmaken van de ge- Voor de heer Giezen was door het met°xd1n bestuur kandidaat gesteld dé heer J. de loop ven het begrotingjaar*"te w- J' j?' Rocken die door de vwgadering ...nnU<4X1P - J rrtézT I domana ctnromnn ziror-/-) rrob-/->_ wachten kapitaalsuitgaven. LEIDERDORP JAARVERGADERING KVP met algemene stemmen werd geko zen. Verder werd het bestuur aan gevuld door het verkiezen van de he ren Tieken en Vervloet, die beraxd gevonden werd tot aan de eer f ei gende bestuursverkiezing zitting te nemen. Hierna kwam het punt, bespreking rond de gemeentepolitiek. In zijn in- Op de jaarvergadering van de afd. leiding memoreerde de voorzitter de Leiderdorp der KVP, gisteravond ge- grenswijzigingen en zei het niet inte- houden in het Dorpshuis waren ook ressant te vinden door Leiden te wor- uifcgenodiigd alle katholieken niet- den geannexeerd. Voorts schetste hij leden in de gemeente. De voorzitter, het verloop van de afgelopen ver- de heer L. Wagenaar, sprak in zijn kiezing voor de gemeenteraad, openingswoord zijn grote teleurstel- Nadat hij hierover verschillende ling uif over de op het laatste mo- vragen had beantwoord kwam de ment vastgestelde uitzending van de scholenkwestie ter sprake en wel in voetbalwedstrijd op de tv, waardoor het bijzonder over de scholen in het deze vergadering, en ongetwijfeld Zijlkwartier, waarbij de heer Van vele andere m het land, min of meer Maarle de aandacht vestigde op 'n een mislukking werden. Hij hoopte, uitspraak van het schoolbestuur van dat in het vervolg dergelijke onge- die Alphons Ariësschool aan de Ti- lukkige beslissingen achterwege zou- morsrtr. te Leiden dat had verklaard, den blijven. In het vervolg van zijn dat er een leerlingenstop zal worden openingswoord memoreerde hij de ingevoerd en in de eerste plaats de winst van een derde raadezetel bij de kinderen uit Leiderdorp zullen wor- gemeenteraadsverkiezing en hij wil- den geweigerd. Het advies van dit de niet nalaten zijn dank te uiten aan schoolbestuur was dat men deze kin- de katholieke kiezers van Leiderdorp, deren maar in de Professoren wijk Van de gelegenheid tot het stellen op school moeat doen. Door betrok- van kandidaten voor de 2e kamerver- kenen in het Zijlkwartier is reeds kiezing werd geen gebruik gemaakt, het plan geopperd om zelf 'n school Wel zal gevolg worden gegeven aan te stichten. De voorzitter de heer het verzoek van de afdeling Wasse- Wagenaar, zelf lid van het ouderco- naar om hun kandidaat, dr. J. J. M. mité van genoemde school, zei echter Veraart, te steunen. Volgens het ver- dat naar een oplossing zal worden slag van de penningmeester telt de gestreefd en daarvoor alle belang- afdeling 173 leden. Ondanks de vele hebbenden zullen worden uitgeno- bedankers door de verhoogde contri- digd. butie heeft de heer Van Maarle het De heer Kleise voegde hieraan toe, ledental voor een al te grote terug- dat in de eerstvolgende raadsverga- loop kunnen behoeden, dank zij zijn dering medewerking zal warden ge- onvermoeide propaganda. Tot grote vraagd aan 't gemeentebestuur voor spijt van het bestuur deelde de heer het stichten van een kleuterschool. W. v. Es uit Achthoven mede, dat hij, De medewerking voor een lagere in verband met zijn leeftijd, zich ge- school is ree«ds toegezegd, maar het noodzaakt zag als propagandist en hangt vah de urgentieverklaxing van contributie-inner voor Achthoven te de onderwijsinspectie af wanneer bedanken. De penningmeester, de hr. met de bouw kan worden begonnen. Kleiss, dankte de heer Van Es recht Het bovenstaande onderstreepte nog hartelijk voor al hetgeen de heer eens duidelijk hoe groot het gebrek Van Es gedurende tal van jaren voor is aan schoolruimte in deze gemeen de KVP heeft gedaan. De voorzitter te. onderstreepte deze woorden nog eens Na de langidurige besprekingen namens bestuur en leden. volgde nog een verslag van de Kring- Bracht de bestuursverkiezing aan- vergadering door de afgevaardigde vankelijk maar één vacature voor de de heer Evens. onlangs vertrokken secretaris, de Voor die rondvraag was geen stof heer F. Giezen, door het tijdens de meer over eil die voorzitter kom de vergadering bedanken van de heren vergadering sluiten, niet alvorens Welling en Van Maarle in verband echter na dank te hebben gebracht SCHILDERIJEN, AQUARELLEN, TEKENINGEN DERT JONK is geen onbekende meer in Leiden. Reeds herhaalde malen heeft hij hier geëxposeerd, onder meer in De Lakenhal, „Negen Leidse tekenaars" (1960) en in de groepstentoonstelling van Ars aemula (1961) waar een drietal pentekenin gen van hem de aandacht vroegen. In de eigen tentoonstelling, die hij op het ogenblik in de Boerhaave- zalen heeft, komt Jonk (naar wij menen voor de eerste maal) ook met schilderwerk voor het forum. En ook in dit picturale genre kan hij, naar het ons voorkomt, zijn woordje mee gaan spreken. Ouderwets-figuratief bewandelt hij toch een eigen weg. Nog niet gerijpt weliswaar, toont hij toch reeds een bepaald eigen hand schrift en bovendien reeds hier en daar een aantrekkelijk kleurgevoel. Z'n toets is fors, soms bij het wat slordige af, een trek, die we overi gens ook bij meerdere tekeningen aan die heer Van Maarle, die hij maar nodie uit het bestuur ziet heengaan. Hij hoopte, dat, als de heer Van Maarle weer eens over meer tijd beschikt, hij weer een beroep op hem mag doen, hetgeen de heer v. Maarle toezegde. Nadat hij ook nog woorden van dank had gesproken aan de af getreden secretaris, de heer Giezen, sloot de voorzitter de vergadering. Ruilbeurs Onder auspiciën van de KAB zal a.s. maandag 19 novem ber des avonds van 6.30 tot 8 uur in De Drie Eendjes aan de Hoge Rijn dijk, een ruilbeurs wodren gehouden voor verzamelaars van postzegels, sigarenbandjes, suikerzakjes enz. terugvinden maar z'n stillevens voor al zijn met liefde geschilderd. Er is zeker verschil in kwaliteit enkele zijn compositorisch goed afgewogen, zoals het stilleven met groene fles (nr. 6), andere zijn wat rommelig. Een mooi doekje is „vissen" (5), met forse, doch trefzekere streek, waarbij Jonk zelfs niet geschroomt heeft het materiaal (hier het linnen) in de compositie te laten meespelen. Op enkele uitzonderingen na, kunnen zijn portretten ons minder bekoren. De afweging van de kleur is niet altijd fraai, waardoor het beeld brok kelig aandoet. Het best geslaagd von den we „Janny" (13) met de krach tige expressie, en zij het in min dere mate „zelfportret" (nr. 1). W/IJ ZIJN GENEIGD vooralsnog zijn tekeningen hoger aan te slaan dan zijn schilderijen. Ook in de tekeningen, valt soms een zekere slordigheid, een niet-klaar-zijn op en er zijn er ook wel bij die wat dilet tantisch aandoen, maar de meesten treffen toch wel door een goede sfeer- en ruimtewerking. Dat is ook bij de aquarellen het geval, waarvan we de twee prentjes Costa Bra va en het landschap bij Arles noteerden. Mooi zijn zijn schetsen van paar den (24, 25 en 44), waarop de dieren trefzeker zijn neergepend. Hij is ech ter op de eerste plaats een tekenaar van het landschap in kleine prentjes, sfeervol en direct to the point. „Hoog- made" b.v. (29) en vooral een twee tal „Landschapjes buiten Leiden" (32 en 38). Het drietal prentjes dat Jonk met de balpen maakte beschouwen we maar als „technische tijdbeelden" zonder meer. AL BIJ AL is deze tentoonstelling een bevestiging van Jonk's reeds éerder geconstateerde talent. Onder de zo langzamerhand goed bevolkte Leidse tekenaarsbent neemt hij een eigen plaats in. De tentoonstelling is geopend tot 24 november, dagelijks van 2 tot 5 en van 8 tot 10 uur. Wpr. 4 ether klanken PRIJS DE NEDERLANDSE LETTEREN VOOR STIJN STREUVELS De Belgische minister van Cul tuur, de heer R. van Elslande te Brussel en de Nederlandse staats secretaris van Onderwijs, Kunsten en wetenschappen, mr. Y. Scholten hebben, overeenkomstig het advies van de jury, besloten de prijs dei- Nederlandse Letteren 1962 toe te kennen aan Stijn Streuvels te In- gooigem (België) voor zijn letterkun dig werk. De prijs zal in december worden uitgereikt bij gelegenheid van de 12e algemene conferentie der Nederland se Letteren in Den Haag. De jury be stond uit: Achilles Mussche, voor zitter, prof. dr. Jose Aerts, Ad den Besten, Clement Bittremieux, prof. dr. N. A. Donkersloot, dr. G. P. M. Knuvelder, leden, K. Jonckheere en H. J. Michael, secretarissen. Radio Televisie DIT EMBLEEM In de etalage garandeert U, dat U daar veilig kunt kopen. Levering met waarborgcertificaaL (Acvertentie) VRIJDAG 16 NOVEMBER HILVERSUM I, 402 m. 7.00-24.00 NCRV. 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.10 Dag opening. 7.25 Klass. kamerrnuz. (gr.). 7.45 Radiokrant. 8.00 Nws. 8.15 Klan ken uit Zwitserland (gr.). 8.30 Lichte gram. 9.00 V. d. zieken. 9.35 Waterst. 9.40 V. d. vrouw. 10.10 Gram. 10.15 Morgendienst. 10.45 Viool en clave- cimbel: klass. muz. 11.15 Voor oude re luisteraars. 12.00 Lichte gram. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinb. 12.33 Meisjeskoor en instrumentaal kwintet: lichte muziek. 12.53 Gram. evt. act. 13.00 Nws. 13.15 Per plaat door Zweden. 13.45 Pianospel: lichte muz. 14.05 Schoolradio. 14.25 Le Roi David, oratorium (gr.). 15.45 Lichte gram. 16.15 Duizendschoon: wenken voor de tuin. 16.30 Slotconcert 3e In ternationale Harpweek 1962. 17.00 Voordracht. 17.20 Lichte gram. 17.40 Beursber. 17.45 Ierse liedjes (gram.). 18.00 Harmonie-ork. 18.20 De hang mat: een programma dat schommelt. 18.50 Regeringsuitz.: De Industriële Adviesraad voor Suriname en de Ne derlandse Antillen, door mr. Ph. H. Noordwal. 19.00 Nws. en weerpraat- je. 19.10 Licht instrumentaal kwar tet. 19.30 Radiokrant. 19.50 Licht en semble: muziek uit de twintiger ja ren. 20.10 Prisma, gevar. progr. 21.15 Commentaar en discussie: Hoogcon junctuur - maar niet in het dienst betoon. 22.00 Operettefragmenten (gr.). 22.30 Nws. 22.40 Wijd als de wereld, lezingen. 23.00 Lichte gram. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II, 298 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 16.00 VARA. 1' 30 VPRO. 21.00 VARA 22.40 VPRO. 23.00-24.00 VARA. 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymn. 7.20 Soc. strijdlied. 7.23 Lichte ochtend klanken (gr.). (Om 7 35 V. d. voor pagina, praatje). 8.00 Nws. 8.18 Lich te gram. 9.00 Gymn. v. d. vrouw. 9.10 Klass. gram. 10.00 Schoolradio. 10.20 V. d. vrouw. 11.00 V. d. kleuters. 11.15 Klass. kamerrnuz. 11.40 Orgel spel. 12.00 Instrumentaal kwintet. 12.20 Regeringsuitz.: v. d. landbouw. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinb. 12.33 Sport en recreatie, afgewisseld met gram 13.00 Nws. 13.15 Meded. evt. act. of gram. 13.25 Beursber. 13.30 Dansork. en zangsol. 14.00 Pia norecital: klass. muz. 14.24 Literair klankbeeld over Vondel. 14.50 Klass. kamerrnuz. 15.00 Klank-omrankte levens, muzikaal geïllustreerde bio grafie. 16.00 Grepen uit de muziek geschiedenis, muzikale lezing. 16.30 V. d. zieken. 17.00 Tijd voor teen agers. 17.50 Act. 18.00 Nws. 18.15 Po litieke lezing. 18.25 Lichte ork.muz. en zangsol. 18.50 Onder het mes, praatje. 19 00 V. d. kinderen. 19.10 Meisjeskoor. 19.30 "olksmuz. uit Macedonië. 19.50 Daérom praat je. 20.00 Nws. 20.05 Ons geloof en onze concrete beslissingen, lezing (VI). 20.20 Klass. pianomuz. 20.25 Voordracht van gedichten. 20.45 We reld in beweging, lezing. 21.00 Ne derlandse amus.muz. 21.35 Signale menten vanhet andere Ik, radiodo cumentaire. 22.15 B iitenl. weekover zicht. 22.30 Nws. 22.40 Verre-kijken, gesprek over de televisie. 23.00 Soc. nieuws in Esperanto. 23.10 Vergelij kenderwijs: muzikale discussie. 23 55- 24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S VARA: 19.30 Top of Flop. NTS: 20.00 Journ, 20.20 Espresso. 21.00 De Rudi Carrell Show, gevar. progr. 21.45-22.35 Perry Mason - Het ge heim van de Corregidor-dollars, TV- film. door Louis de Bourbon 34) XIII. EEN KANS UIT DUIZENDEN. Hét bericht van de stortvloed der Duitse legers over West-Europa be reikte Karl Schwengler in Bern. Het was een stralende lentemor gen. Twee weken tevoren had hij hier zijn intrek genomen in een mid delgroot hotel. Het was voor de twee de maal, dat Karl zich aan Charlotte van Buren's charme onttrokken had. Aanvankelijk, in het Bilrgenstock- hotel aan het VierwaldstStter-meer was hij verliefd geweest op het mooie, ranke, intelligente meisje, dochter van een schatrijke, Hollandse rente nier. Maar hij wist niet, dat die ver liefdheid alleen maar een afstraling was van zijn verliefdheid op het le ven. Meer nog misschien van zijn eigenliefde, want het vleide hem, dat ook zij de tedere gevoelens voor hem koesterde en dat zij haar ver liefdheid openlijk toonde. Voor het jonge verwende meisje was Karl Schwengler de vertegen woordiger van een wereld van wer kelijkheid, waarvan zij het bestaan tot dan toe alleen maar theortisch had vermoed. Uit literatuur, uit de dag- en weekbladen, die ze las, die ze gretig las, uit een koortsachtig verlangen naar contact met de echte, ruige, onopgesmukte werkelijkheid Ze had er zich nooit rekenschap van gegeven, dat haar bedienden, dat de kellners en kamermeisjes van hotels, dat haar chauffeur eveneens behoor den tot die andere wereld van de werkende, zorgenbelaste dag-, week en maandlcners. Want personeel was voor haar een ontmenselijkt begrip geworden, even abstract als de leren bekleding van haar auto of als de toiletspiegel in de dure hotelkamers. Karl had jegens Charlotte, van het begin af aan, geen ogenblik gehui cheld, waar het zijn verleden betrof. Misschien vond hij het jonge, ver wende meisje een te gemakkelijke prooi, om op haar een vermomming van rijke cavalier of welke andere vermomming ook, bot te vieren. Mis schien ook voelde hij intuïtief, dat het juist de sfeer van het echte, har de leven was, die Charlotte onweer staanbaar tot hem aantrok. Maar werd je dan echt ver volgd zaten ze achter je aan?, had ze gevraagd, de eerste avond reeds, toen ze. na een paar maal te heb ben gedanst, een wandelig maakten in de uitgestrekte hoteltuin, onder het feeërieke licht van de lam pions. Maar je kon toch in een andere stad gaan wonen? Hoezo? Had je daarvoor geen geld? Hoezo? Geen geld? En twee dagen later: O, wat heerlijk, Karl. Je moest dus werken om te kunnen leven? Wat deed je dan? Ik vertaalde boeken. Voor uitge vers, die mijn vader hadden gekend. En je vader woont nog in Frankfurt? Mijn vader is dood. Vermoord door de Nazi's in een concentratie kamp. Och, mijn arme jongen. Ze sloeg haar armen om zijn hals en trok zijn hoofd tegen haar smalle schouder. Had ik het toch geweten. Vader zou jullie hebben gered, hij zou jouw vader wel hebben vrijgekocht. En een week nadien: En wat is nu je liefste wens? Medicus worden, Charlotte. O, wat heerlijk, Karl. O, wat verrukkelijk. En ik kan je daarbij helpen. Ik kan je geld geven, zoveel als je wilt. Het was de nacht,„die volgde op dit gesprek, dat Karl voor het eerst sinds zijn vlucht uit Duitsland begon na te denken over zichzelf, over zijn lot en zijn toekomst. Vreemd, dacht hij. Een maand ge leden zou ik er geen enkel bezwaar te gen hebben gehad, het meewerkend voorwerp te zijn van een dergelijke weldadigheidsaandrift. Ik zou ieder een een imbeciel hebben genoemd, die zo'n kans voorbij zou laten gaan. Nu ik zelf in de gelegenheid ben, zonder enige moeite, binnen de wet telijke grenzen, de grote droom van mijn leven vervuld te zien, nu aarzel ik. Het was in diezelfde nacht, dat hij, voor het eerst, de rekening op maakte van zijn materiële mogelijk heden. Zijn kapitaal van ongeveer 8000 marken was nagenoeg gehal veerd. Als hij op deze wijze verder leefde, zou hij na twee maanden een bedelaar zijn. Een paar dagen lang vermeed hij Charlotte's gezel schap. Toen hem duidelijk werd, dat het verwende meisje, radeloos nu haar wensen een handicap hadden ontmoet, op zoek naar hem, iedereen, zonder onderscheid van persoon, in haar achtervolging betrok, monsieur Gaspard, de kellners, de kamerjuf frouw en zelfs de picolo-knaapjes, be sloot hij tot een ernstig gesprek met haar. Hij was nog altijd verliefd op Charlotte. Bovendien waardeerde hij haar zuiver en offervaardig karakter. Luister, Karl, had ze gezegd. Als je mijn geld niet wilt aannemen luister, ik heb daar lang over na gedacht, ik kan dit begrijpen van je, ik geloof, dat ik juist daarom zo vre selijk veel van je houd Mag ik je eerlijk zeggen, hoe ik het meen? En toen hij toestemmend had ge knikt: Ja, ik ben in jouw ogen natuur lijk een heel erg dom meisje. En dat is ook zo. Ik weet niets van het leven. Alleen uit boeken. Je zult lie ver iemand hebben uit je eigen we reld, is het niet, Karl? Is het niet? Ze had haar arm ófn zijn schou ders gelegd en rukte aan hem, alsof uit die beweging een contact kon ontstaan, dat hen beiden inniger ver binden zou. Luister je, Karl? Maar zo dom ben ik niet. Ik heb er zó naar ver langd, werkelijk te leven. Ik kan het toch leren, en je kunt toch mijn leer meester zijn? O, ik zal je volgen, al les, alles, wat je zegt, zal ik doen. Ik wil ook armoe met je delen, als je dat nodig vindt, Karl. Maar als je dan zó mijn geld niet aannemen wilt, Karl, dan kunnen we toch trouwen. Dan is mijn geld jouw geld, werke lijk jouw geld. En dan kun je er mee doen wat je wilt. Je kunt stude ren, je kunt schrijven, je kunt een zaak beginnen, of je kunt rusten. - Je hebt dat alles verdiend na de vrese lijke dingen, die je hebt meegemaakt. Karl. Nee, nee, je moet dan niet denken: het is haar geld. Want wat jij meebrengt in het huwelijk is zó veel meer. Je naam, die geadeld is door de dood van je vader denk eens aan, de martelaren worden ver eerd als heiligen, maar je vader is toch óók een martelaar, hij stierf toch óók voor zijn geloof! En al je gaven breng je mee, Karl, je persoon lijkheid. Weet je, dat je de mooiste, knapste, interessantste man bent, die ik ooit heb ontmoet? En ik heb heel wat mannen gezien, op al mijn reizen en zo, 'dat begrijp je toch? Maar niet één man, niet één echte- man zoals jtil (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1962 | | pagina 2