WINTERMODE-TROEVEN Verhulst GOEMAAT de KONING De moeder die met portemonnee-beleid haar jongens goed kleden wil, stapt regel- recht naar Verhulst DINSDAG 6 NOVEMBER 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 Op 5 november 1962 is van ons heengegaan, ge sterkt door de Genademiddelen der H. Kerk, onze lieve zorgzame, onvergetelijke moeder, be- huwdmoeder, grootmoeder en overgrootmoeder Catharina Sprengers weduwe van Johannes Cozijn in de gezegende ouderdom van 87 jaar. Roelof arendsveen: P. M. Cozijn C. M. Cozijnvan der Zwet en kinderen Leiden: H. J. BremmerCozijn J. Bremmer en kinderen Oegstgeest: J. C. Cozijn Oegstgeest, 5 november 1962 Nassaulaan 47 De plechtige gezongen H. Mis van Requiem als uitvaartdienst, zal gehouden worden op vrijdag 9 november 1962, te 10.30, in de kerk van O.L. Vrouw Geboorte te Rijpwetering, waarna de bij zetting te half twaalf in het familiegraf op het r.k. kerkhof aldaar. Rozenkransgebed: dinsdag-, woensdag- en don derdagavond om 8 u. aan het sterfhuis, Nassau laan 47, Oegstgeest. Tot onze grote droef heid overleed heden, nog geheel onverwacht, voorzien van de Gena demiddelen der H. Kerk in het St. Elisabeth zie kenhuis te Leiden, mijn lieve man en onze zorg zame vader, behuwd- vader, broer, behuwd- broer en oom, de heer CORNELIS JOHANNES GRUNDEKEN echtgenoot van Elisabeth Emerentia van Vliet in de leeftijd van 59 jr. E. E. GRUNDEKEN- VAN VLIET kinderen en kleinkinderen Voorschoten, 6 nov. '62 Voorstraat 12 De H.H. Uitvaartdien sten zullen gehouden worden in de parochie kerk van de H. Lauren- tius te Voorschoten a.s. vrijdag 9 nov. 1962. De ?elezen H.H. Missen te uur en 7.45; de plech tige gezongen Ht Mis v. Requiem te 10 u., waar na begrafenis in het fa miliegraf op het r.k. kerkhof aldaar. Rozenkransgebed woensdag- en donder dagavond 8 uur Voor straat 12. Gevraagd: flinke jongeman voor werf werkzaamheden. een in zeer goede staat zijnde houten woning dubbelwandig; bestaande uit: woonkamer 4x5 mtr; slaapkamer 3x4 mtr; keu ken 2x3 mtr en w.c. (closet met doortrek). Uitneem- baar te zien en te bevra gen bij: Th. v. d. Wereld, Oud Adeselaan 45, Rijpwe tering. 2 Woensdagmarkt. Voet balbadhanddoeken: Docos, Leidse Boys, UVS, LFC, Quick Boys, Noordwij k, Elinkwijk, Velox, DHC, Fortuna VI. enz. Boter markt over lunchroom Snijers. Japie. 2* Woensdagmarkt. Sen satie, opgelet. Superwit rib herensportgoed, dat zo mooi blijft in de was, geen 1.98, geen 1.59, maai alle maten nu 1.25. Botermarkt over lunchroom Snijers. Japie. 2 Schrijfbureau, slaapka mers, boekenkasten, leg kasten, 4 fauteuiltjes, 2- pers. opklapledikanten en bedden, gasstellen, nacht kastjes, 14 blanke stoelen, ameublementen, bijzetta feltjes en fauteuiltjes. Jan Pluym, Hooigracht 51, tel. 25955. 2 Gevraagd: geroutineer de stiksters in regenkle dingbedrijf. Hoog loon; reiskostenverg.; prettige werkkring; 3 weken va kantie. Aanm.: dagelijks, ook na 5 uur, Hatex con- fectieindustrie, Stationsw. 12, Den Haag. 2? Kinderwagen half Eng. wit ƒ50.-; kinderstoel, hout 15; 2 pits gasstel, Atag 25; rookstoel 5; trap na ai machine 25; vo- felki 2,50; 2 pits l forta 17.50; Berini, eitje 2,50; 2 pits gasstel, Com- 10; bromfietsband, maat Hiermede betuigen wij on ze oprechte dank aan de heer dr. Tegelaar en de eerw. zusters van het Wit- Gele Kruis voor de goede zorgen tijdens de ziekte en na net overlijden van on ze lieve moeder, grootmoe der en overgrootmoeder ADRIANA PETRONELLA VAN RIJN Uit aller naam: H. M. PaardekoOper Hoogduyn Leiden, november 1962 Hoge Morsweg 152. Gouden dames- en herenringen. Verlovingsringen ook moderne modellen. C. DE KEMP JUWELIER BOTERMARKT 12 A.s. moeders een grote keuze BABY-ARTIKELEN vindt U bij: Drog. J. Vrijenhoek Zwitsal babyderm; Wills- Penate, enz. enz. Volledig kraampakket reeds v.a. 10.Vraagt U ook eens naar de speciale babyschaal-service Natuurlijk: Drog. J. VRIJENHOEK speciaal kruidenadres t.o. Hartebrugkerk Haarlemmerstraat 119 Gevraagd: Correspondent(e) Duits die leiding kan geven op klein bloembollenkantoor, omg. Noordwijkerhout. Br. onder no. 1861 bur. v. d. blad. TANDARTS ASSISTENTE geleid wil worden', met MULO-diploma. Br. onder no. 1846 our. v.d. bl. 2 Woensdagmarkt. Leuk dames- en kinderonder goed, hoe bestaat het nu, alle maten 69 ct.; kinder - pettycoats 0.98; herensok ken nu 69 ct.; pracht he renflanellen nu 3.75. Bo termarkt over lunchroom Snijers, Japie. <2 Woensdagmarkt. Bij aankoop van onze kwali- teits ondergoederen geven wij geheel gratis een paar Flamingo nylons cadeau; charmeuse onderjurken, alle kleuren tot 48 4.98, nu 2.98. Botermarkt over lunchroom Snijers. Japie. 2 Woensdagmarkt. Da- mespyama's tot 48, 7.98, nu nog alle maten 4.98; leuke j ongens/meis jespyama's herenpyama's 5.98; vlotte nachtjaponnen tot 52 4.98. 2 Bon. Leerdam koek doos met gematteerde dek sel, vastgestelde prijs 6.10. bij ons slechts 4.98. Bon bondoos van 2.85 nu voor 2.45; bij passend. In de Ba zar, Janvossensteeg 56. 2 De zemenspecialist heeft ontvangen: pracht partij zeemleer met garan tie, van 2.95, 3.50, 4.25. Ook sponzen, zeer voordelig. De Bazar, Janvossensteeg 56. Ook uw adres voor goed zeemleer. 2 Markiezen: rolscher- men; al. jaloezieën. Groot ste sortering zonwering. Prima afwerking. Vraagt inlichtingen en prijs bij het verkoopkantoor van Melcher's Markiezenfa- briek C. E. Jedeloo, Oegst geest, Jufferman9straat 35, telef. 01710—53105. Hcrfst-en-winter ensemble Italiaans twin set, héél fijn gebreid, vestje met twinkelende parelmoer knoopjes. Kies uit 6 schattige nieuwe modekleuren. Voor 4-14 jaar. Vestje en pullover samen voor 8 jaar 19.75 Daarbij: 'dralon'! Pittig plooirokje. Schots geruit, in 'dralon'-met-wol, dus makkelijk wasbaar, zo droog, plooihoudend en zélig warm! Voor 2-14 jaar. 8 Jaar 15.90 Italiaanse import Weldadig-warme wollen pullover in 6 nieuwe modekleuren Voor jongens van 6-14 jaar. 6 Jaar 11.50 Terlenka. broek staat leuk daarbij! En is gewéldig sterk «^stelbare band, achterzak, ri' stcckzakken. Voor 5—14 jaar. S Jaar 9.75 Leuk 2-rij model! Een pracht van een jongensccvt met vaste capuchon en „dubbeldik voe ring, gecapitonneerd. Stoersterkc ruit- stof in grijs en bruin. Uw zoon voelt zich een „hele vent" in zo'n coat en terecht! Voor 5-13 jaar. 5 Jaar 38.75 KATWIJK - RIJNSBURG Haarl. straat hèek Donker steeg - Leiden 2 Eerste 10 rijlessen voor 47.50 in de nieuws*e Re nault Dauphine '62. Gedipl. instr. Erkende bondsauto- rijschool „Irene" Lammen- schansw. 80, Leiden, telef. 31949, b.g.g. 01729—286. g* Aangeb.: keukenafval. ej aardencentrum „Rijn en Vliet", Aaltje Noorde- wierlaan 2, Leiden. 2 Te koop: 1 ijzeren vlet 12 ton; een watertank, 900 liter, bij: J. P. Zandvliet, Poel 3, Rijpwetering, tel. 01712331, Rijpwetering. 2 Kredieten voor aan koop van auto's, machines, motoren, tractoren, vee, enz. Hypotheken van 4Vt% Ook top-hypotheken. Ass. kant. J. Schouten, v. Boet- zel.straat 93, Alphen a. d. Rijn, tel. 01720—3449. 2 Vakkundig uw bed overtrekken! 2-pers. v.a. 26.50; 1-pers. v.a. 19.50. In één dag klaar! De Kleine Winst, Haarlemmerstr. 51, tel. 24958. firijzen. De Lichthal, Haar- emmerstraat 293, t.o. De Overdekte. 2 Een nieuwe woning? Voor al uw lampen De Lichthal. Gratis plaatsen van lampen boven de 20.-. Haarlemmerstraat 293. Vermager zonder moei te met Gracial. 50 dragees 1.98. Bij apoth. en drogist. 2 Gaat U trouwen of heeft U een nieuwe wo ning? Kredieten voor iedereen tot 5000.- voor aanschaf meubilair/wo ningtextiel. Vraagt gratis folder, dan krijgt U alge hele inlichtingen. Postbus 1371, Rotterdam. 2 Gevraagd: geroutineer de stiksters in regenkle dingbedrijf. Hoog loon; reiskostenverg.; prettige werkkring; 3 weken va kantie. Aanm.: dagelijks, ook na 5 uur, Hatex con- fectieindustrie, Stationsw. 12, Den Haag. 2 Gratis één origineel Sherryglas, bü aankoop van 2 flessen S.L.O sherry a 4.85. Verkrijgbaar bij: Slijters, Leiden en Omge ving. 2 Gevr.: enkele jongens van 14 a 15 jaar en enke le meisies van 15 a 16 jaar voor licht schoon werk; event reiskosten worden vergoed. Verpakkingsin dustrie v. d. Meulen, Ch'de Rijn 36, Leiden. 2 Bon. Voor de komende feestdagen: reclamever koop wijnglazen, gildemo- del, per stuk 0.69. 6 stuks slechts 3.75. In ae Bazar, Janvossensteeg 56. 2, Bon. Wij brengen reclame sierlijke glazen vaas, 23 cm. hoog opj voet van 1.75. Verkoop met ad vertentie slechts 1.15, ten hoogste per klant 2 stuks. In de Bazar, Janvossen steeg 56. 3F Rijksgedipl. pedicure. ehanaeling volgens afspr. bij U aan huis. G. Pieterse, Hoge Rijndijk 135, Zoeter- woude, teL 0171034929. prettige werkkring; 3 weken va kantie. Aanm.: dagelijks, ook na 5 uur, Hatex con- fectieindustrie, Stationsw. 12, Den Haag. 2 Te koop aangeboden: gotisch theemeubel; mah. salontafel: stofzuiger 130 volt; Philips koffiemolen, 130 volt. Te bevragen: Hu- go de Vriesstr. 4, Leiden. 2 Aangeb.: motorfiets, merk „Matchless" 350 c.c., in prima staat. Te bevr.: v. Alkemade, Pickéstraat 72, Noordwijk (B), tel. 01719 —2401. 2 Verloren van Sassen- heim naar Voorhout: een bril. Tegen beloning terug te bezorgen bij: P. van der Geer, Jac. van Beierenweg 41, Voorhout. 2 Rijpwetering. Heren: wij hebben Fnilipshave scneerapparaten; Pi traion, Aqua vel va, Brylcream; nagelknippers- Silvikrin haarcrème; Tabac after shave lotion, Berken haar water; Boldoot after-shave stick; Nivea klit wortelolie; een andere artikelen. Kap salon Hogerwerf. 2 Rijpwetering. Dames: wij hebben Bolaoot haar- verstevigers; Boldoot eau de cologne; Atrix hand crème; Jean Raimond haarlak; Frotté droog- shampoo; haarnetjes- on breekbare kammen; Fixa- tief, beschaafde parfum; Tosca; 4711; Zwitsal baby shampoo. Kapsalon B. Ho gerwerf. Autoschade en exper tise, snelle afwerking. Eigen plaatwerkerij en spuitinrichting. Blonk's Autobedrijf, Nieuwstraat 33-41, Leiden, tel. 30600. 2 Analiste vraagt per 1 dec. gestoff. kamer, liefst met kookgelegenheid, om geving Acad. Ziekenhuis. Br. onder no. 1822 bur. v. d. blad. 2 Gevraagd: kamer(s) in Leiden of Leiderdorp, ge stoff. (eigen vloerkleden), door dame alleen, 45 jaar, secr., weinig eisend, meest al weg, geen gr. was of maaltijden thuis. Voor waarden: beslist zeer rus tige, niet-gehorige omgev., gas voor water koken, fl. ergruimte. Br. aan: mej. E. Arnold, Torenflat 66, Leiden. 2 Oudere dame m. klein dochter zoekt gestoffeerde etage of suite met keuken, op goede stand in Leiden of directe omgeving. Br. onder no. 1814 Dur. v.d. bl. Alphen a. d. Rijn ABONNEMENTEN ADVERTENTIES HANDELS- op: DRUKWERK bij: De Leidse Courant v. LEEUWEN EMMALAAN 4 Bij Drukkerij E. J. BRILL kunnen HANDZETTERS geplaatst worden. Aanmelden: Planteynstraat 2 (einde Lammenschansw.) slaapkamer en keuken, compl. 800.-. Spoed. Geen grond. Tel. 02533—830. wisselende baan in Oegst geest of omg., liefst geen winkel of kantoor. Br. on der no. 5453 bur. v. d. bl. Hoog loon. P. Boef, School straat 44, Voorschoten, tel. 01717—2386. 2 Nu is het dan zo ver. 22 november zullen wij star ten met een kursus bloem schikken. Wij zorgen voor de bloemen. Iedereen kan het leren. Komt U ookl Aanmelden: Bloemenma gazijn C. L. Mulder, Haar lemmerweg 21, Leiden, tel. 20550. 2 Pakhuizen. Te huur: 5 pakhuizen m. zolders, tota le gevelbr., 20 m. diepte 4 m.; eventueel ook afzon derlijk te huur, omg. Mid delstegracht. Te bevr.: Rijnkade 12, tel. 22954. Een moeder, wie het geld niet op de rug groeit heeft in Verhulst haar adres voor de jongens gevon den. Verhulst is een garantienaam voor tegelijk oersterke en pittig- modern gesneden jongenskleren. Keuze? En bf! In even grote mate voor de broekeman van 4 als voor de ravotters tot en met 14. JONGENSPARKA cco „Hazewind" produkt in dubbele Egyptische katoen met uitknoopba- re mouton-voering. Leef tijd 6 jaar: f 47.- m. st. per maat „HAZEWIND" JONGENSJASJE in mooie kwaliteit mo hair met gewatteerde voering en capuchon. Door praktische sluiting geschikt voor jongens en meisjes. Leeftijd 5 jaar: f 34.25 m. kl. st. p. maat. f 20,- CONTANT OP UW HAND Wie bij Verhulst loopt, ontvangt de kaart-die-spaart. Voor een volle kaart (f250,- besteed) krijgt U f20,- contant op de hand terug. Profiteer daarvan - koop alle kleding voor Uw jongens bij Verhulst HEREN- EN JONGENSKLEDING Den Heafl: Grote Markt 1». Lelden: Breestraat t/o Stadhuis. Wat lezers schrijven BREESTRAAT Is het u al opgevallen, dat er sinds enkele weken een file auto's op de Breestraat staat te wachten tot zij aan de beurt komen om door het stop licht aan de zijde van het Kort Ra penburg te mogen rijden? Er staat n.l. tussen twee en vier uur bijna elke dag een lange rij aut'os te wach ten, elke keer een klein stukje op schuivend, om door te mogen rijden. Daar tussen staan dan ook de bus sen, die overal moeten stoppen om passagiers in en uit te laten stappen. Laat men de Breestraat vrijmaken van bushaltes, dat neemt heel wat moeilijkheden weg. De mensen die anders op de Breestraat opstappen kunnen die honderd meter heus wel lopen. Het is tenslotte ook voor hun eigen veiligenheid. Een abonnee (Van redactiezijde ingekort). Leiden, 31-10.-'62. HET ZWEMBAD Ondanks het feit dat er over het zwembad al zo veel gesproken en ge schreven is, kan ik het niet laten hier nog enige kritische woorden aan toe te voegen. Ik vraag mij n.l. af hoe het moge lijk is, dat het zo urgente bad pas in 1965 gereed zal zijn. De opening was toch op begin '63 gepland? Dat de oplevering door de over spannen bouwmarkt een paar maan den vertraagd wordt kan ik begrij pen, maar dat dit 20 maanden moet schelen, komt me onbegrijpelijk voor. De tekeningen zijn nog niet eens ge reed, terwijl de vergunning er toch al geruime tijd door is. Ik weet niet wie voor deze vertraging aansprake lijk is, maar ik vind het gewoonweg een misdrijf de Leidse sportwereld nog 2 jaar te laten wachten. Is het niet een schande dat een stad van bijna 100.000 inwoners niet eens over een behoorlijk zwembad beschikt? Leiderdorp dat sinds enkele jaren, over een prachtig zwembad beschikt heeft dank zij (m i.) de grote Leid se toeloop, zijn uitbreidingsplannen al in een vergevorderd stadium! Ik hoop dat de gemeente spoed achter dit geval zet. J. A. MEERPOEL De Sitterlaan 106. WASSENAAR AANTAL WONINGZOEKENDEN STEEG Uit een door burgemeester en wet houders aan de gemeenteraad ver strekt overzicht blijkt, dat op het ogenblik bij het bureau huisvesting staan ingeschreven 732 erkende aan vragers voor woonruimte of grotere woonruimte. Dat is ten opzichte van het vorig jaar, toen 680 gegadigden stonden ingeschreven, een stijging met 52. Ongeveer een derde van de geregistreerde aanvragen is afkom stig van jongelui die wensen te trou wen of van jonggehuwden, die nog niet over eigen woonruimte beschik ken n.l. 234. Verder zijn er 142 ge zinnen van 2 personen (of met een kind dat volgens de maatstaven nog niet als „persoon" geteld wordt), die over onvoldoende woonruimte be schikken, 113 gezinnen van 3 perso nen, 90 gezinnen van 4 personen, 63 gezinnen van 5 personen, 18 gezin nen van 6 personen en 33 gezinnen van meer dan 6 personen. Verder zijn er 25 ouden van dagen en 14 alleenstaanden als woningzoekenden ingeschreven. Wat de huurgroepen betreft, waar in woonruimte wordt gezocht, 110 aanvragen betreffen woonruimte met een huurprijs tot 50 per mnd. 282 gegadigden hebben zich opge geven voor een huurprijs tot 75, 250 gegadigden voor een huurprijs tot 100 per maand, 89 gegadigden voor een huurprijs van meer dan 100 per maand. Bouwaktiviteit. Uit een ander overzicht van bur- gemeester en wethouders blijkt, dat W/J II ifl «a/aIaI! V in de eerste 9 maanden van 1962 in W UI U ICio WtlCII totaal 50 woningen zijn gereed ge komen n.l. 24 premiewoningen en 26 woningen in de vrije sector. In aanbouw zijn 48 woningwetwonin gen en 50 woningen in de vrije sec tor. Voor 1963 zijn plannen gereed voor 30 woningwetwoningen, 48 pre mie-woningen en ongeveer 160 wo ningen in de vrije sector. heeft laten maken en overleg heeft gepleegd met de Hoge Raad van Adel. Deze raad adviseerde een blauwe vlag vast te stellen met drie wassenaars. B. en w. geven er ech ter de voorkeur aan in de gemeen- tevlag de kleuren van het gemeen tewapen te verwerken. Voorgesteld wordt de vlag als volgt in te delen: een blauwe baan met drie wasse naars, een rode baan en een gele driehoek. Geboren: Bartholomeus H. G., z.v. G. J. J. van Gent en F. M. J. Borsboom; Sandra J. G., d.v. J. G. A Koot en A. H. G. Groeneveld. Ondertrouwd: A. Onderwater (Delft) met M. J. C. P. Raaphorst; J. van der Hilst (Delft) met C. Stigter; P. J. van Gent met A. C. van Steen; H. Kiers met P. J. Kareis (Katwijk); G. A. A. Jansen met J. H. van der Plas; L. C. M. Peters met M. T. G. Campfens. Getrouwd: J. W. Braaksma met A. D. Radsma; H. J. Wensveen met A. C. M. Paardkooper; A. W. Wijsman met W. M. van der Meulen. Overleden: J. M. H. van Uden, 36 jaar (Wateringen); Engeline J. Adriani. 99 jaar, Lambertus L. van het Kaar, 86 jaar; H. van der Stighel-Sipkes, 66 jfcar; W. van Swieten, 56 jaar (Pijnatker); A. Koops, 61 jaar (Den Haag). WARMOND Geslaagd Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht is geslaagd voor het kandi daatsexamen fysische geografie mej. H. M. Haarsma. WASSENAAR KRIJGT GEMEENTEVLAQ Burgemeester en wethouders schrij ven aan de raad, dat het bij bepaal de gelegenheden zinvol kan zijn te beschikken over een gemeentevlag. Vandaar dat het college een ontwerp Rechten van huishoudster: Ik ben voor hele dagen in de huishouding. Geniet wel vakantie, doch heb ik nu reoht op vakantiegeld? Wanneer ik 4 a 5 weken thuis ben, heb ik dan recht op kostgeld? vraagt mej. B. Antwoord: Voor huishoudelijk per soneel bestaat geen wettelijk recht op vakantie en vakantiegeld. Dit is dus een kwestie van voor afgemaakte orvereenikomst. Is hieromtrent niets bepaald, dan kunt u hierop geen aan spraak maken. Wel natuurlijk op kostgeld vergoeding tijdens vakantie omdat de maal tij dien een onderdeel van het loon vormen.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 5