visie televisie DE VERDREVENE VRIJDAG 2 NOVEMBER 1962 OE LETDSE COURANT PAGINA 18 J\i» WLMF I Kon KLM-overalls nu ook indanthren-blauw W m HtH Longer onder merk KLM-EX1 IbI M~.. I Vraag er naar! |i WERKKLEDING Mee! (Advertentie) Jhr. Roëll, voorzitter van het dage lijks bestuur van de Avro, heeft woensdagmiddag een brief aan het dagelijks en algemeen bestuur van de omroepvereniging gestuurd, waar in hij zijn besluit tot aftreden heeft medegedeeld. „Naar aanleiding van de verwikke lingen". schrijft hij in deze brief, „die zijn ontstaan over de vervulling van de functie van directeur van de Avro verwikkelingen in het be stuur, in het bedrijf en daarbuiten, waarvoor ik ten onrechte verant woordelijk word gesteld deel ik u bij deze mede, dat ik vanaf heden niet langer mede-verantwoordelijk heid voor het bestuur van de vereni ging wens te dragen. Het presidium van de Avro leg ik derhalve hierbij neer." Jhr. Roëll deelde later nog mede, dat de hele zaak van de directeurs vacature door het dagelijks en alge meen bestuur correct is behandeld. Het dagelijks bestuur kwam na veel beraad tot de conclusie, dat er een eenhoofdige leiding moest komen. Het bestuur verzocht zijn voorzitter dit aan de bedrijfsleiding mede te delen. Het is derhalve onjuist, aldus jhr. Roëll, dat men mij verantwoorde lijk wil stellen voor de onrust onder de medewerkers. Het aftreden is voornamelijk gebaseerd op het feit, dat in het algemeen bestuur ver deeldheid en gebrek aan vertrouwen aanwezig blijken te zijn. Duitse misdadigers op Noordzee gepakt Door oplettendheid van een pen sionhoudster is de politie op Ter schelling erin geslaagd een tweetal Duitse misdadigers te grijpen. De 24- jarige H. B. en K. P. L., beiden uit Gladbeck bij Essen, waren met een gloednieuwe Opel op Terschelling gearriveerd en wilden een paar we ken op het eiland als badgast ver blijven. Hun gedrag wekte echter de achterdocht van de familie V., van wie zij een zomerverblijf hadden ge huurd. De familie V. waarschuwde de politie. De Duitsers hadden inmid dels lont geroken en waren spoor loos verdwenen. Zij werden ontdekt op de sloep ..Noord-Friesland", waarmede zij trachtten naar het vaste land te ont komen. Met behulp van het douane vaartuig „Stormvogel" werden zij weer aan land gebracht. Zij zullen zich nu in Nederland moeten verant woorden voor het ontvreemden van de sloep, daarna zullen zij aan de Duitse politie worden uitgeleverd. Ook hun auto bleek gestolen te zijn. KNLC niet tevreden met regeringshulp voor de landbouw Op een gisteren door het Kon. Ned. Landbouw-comité te Zwolle gehou den persconferentie is meegedeeld, dat 't KNLC ter leniging van de hui dige noodsituatie in de landbouw gevraagd heeft om: a. Een toeslagregeling voor de ge mengde bedrijven, b. Een verruiming van de krediet- mogelijkheden, c. Een regeling ter vergemakkelij king van bedrijfsbeëindiging, d. Meer direkte marktordenende maatregelen ter verbetering van de vee- en vleesmarkt. De minister van landbouw is aan het gevraagde in de punten b. en c. tegemoet gekomen. Voor direkte hulp verlening echter is de genomen be slissing totaal onvoldoende. De minister denkt voor leniging van de acute nood een bedrag van 25 miljoen gulden beschikbaar te stellen in de vorm van voorschotten. Dit bedrag is veel geringer dan het KNLC noodzakelijk acht. Bovendien wordt het verstrekt in een vorm die beslist onvoldoende is ter verlichting van de huidige financiële nood op de gemengde bedrijven. Het KNLC acht het noodzakelijk dat er voor direkte hulpverlening een grol er bedrag beschikbaar wordt ge steld in een zodanige vorm, dat hier aan geen aflossingsplicht is verbon den. Het KNLC blijft aandringen op meer direkte marktordenende maat regelen voor de vee- en v* ^ssector. Het KNLC heeft besloten, op korte termijn de leden van zijn organisa ties bijeen te roepen voor nader be raad. VOORTVLUCHTIGE PENNING MEESTER GEARRESTEERD De politie te Groningen heeft woensdagavond laat de voortvluch tige penningmeester van de roeiver eniging „De Hunze", de 32-jarige G. A., in het huis van zijn ouders te Groningen gearresteerd. A. verklaar de bij zijn arrestatie, dat hij sinds zijn verdwijning in Parijs was geweest. Men had aangenomen, dat hij naar Spanje was gevlucht. A., die van be roep accountant is, zou als penning meester van de roeivereniging 34.000 gulden ten nadele van deze vereni ging hebben verduisterd. De vereni ging kwam hierdoor in grote finan ciële moeilijkheden te verkeren en moest grote leningen afsluiten. ONTSLAG VOOR RUIM HONDERD MENSEN 120 van de 150 personeelsleden van de afdeling spoorrijtuigen en wagon herstellingen van een constructie- werkplaats in Bergen op Zoom moe ten een andere baan zoeken doordat de Nederlandsche Spoorwegen hun rollend materieel zelf gaan onder houden. Het bedrijf in kwestie is de firma B. Jansen en Zonen, die al sinds de bevrijding voor dc- N.S. werkte. Het was begonnen met het herstellen van in de oorlog vernielde wagons in een oude bierbrouwerij, maar in de loop der jaren had het werkterrein een lengte van vele honderden meters gekregen. In overlf-g met de Spoorwegen, de vakbonden, de werkgeversorganisa ties en het arbeidsbureau heeft de firma vijftig arbeiders tegen 1 ja nuari ontslag aangezegd. Zeventig anderen krijgen tot het voorjaar de tijd om naar een andere werkkring uit te zien. Premiestijging AOW en AWW De minister van sociale zaken en volksgezondheid heeft, op grond van een complex van oorzaken, een wij ziging aangebracht in de vaststel ling van de premiepercentages alge mene ouderomswet (AOW) en alge mene weduwen- en wezenwet (A.W.W.). De premiepercentages waren tot nu toe vastgesteld voor de A.O.W. op 5,75 procent en voor de A.W.W. op 1,25 procent. Voor de periode van 1 januari 1963 tot en met 31 decem ber 1966 worden deze percentages resp. gebracht op 6,8 procent en 1,3 procent. Het premiepercentage voor de al gemene kinderbijslagwet (AKW) zal voor het kalenderjaar 1963 1,9 pro cent bedragen. Het premie-percenta ge voor de kinderbijslagwet voor loontrekkenden (KWL) is voor 1963 vastgesteld op 3 procent. Deze wet ten treden 1 januari a.s. in werking. VOORSCHOTEN 100.000 zilveren sleuteltjes van Begeer Meer dan twee kilometer zilver- band, die een waarde vertegenwoor digt van 100.000,-, ligt momenteel bij de N.V. Koninklijke Begeer te Voorschoten op zijn menslievende bestemming te wachten. Dezer da gen zal namelijk met de produktie van honderdduizend zilveren sleutel tjes worden begonnen, waarvan de opbrengst bestemd zal zijn voor het nabij Arnhem te bouwen dorp voor blijvend minder-validen. De sleuteltjes, die voorzien zullen zijn van het staatswaarborgteken, zijn gemaakt naar een ontwerp van de edelsmid Frit Jaritz uit. Doorn. Ondanks de gestegen zilverprijs zul len de sleuteltje- in de vorm van broches en reverspelden voor het goede doel verkocht worden voor de prijs van 1,50 per stuk. Stroper aangeschoten Tijdens een aktie onder de ge meente Asten van enkele manschap pen van de „Vliegende brigade" woensdagavond is een stroper ge wond. Hij bedreigde de politieman nen met zijn geweer. Een revolver kogel, afgevuurd door een der agen ten, trof het geweer en de onderarm van de stroper, die zich daarna ge willig liet arresteren. Een tweede stroper kon ontkomen. Het geweer en een lichtbak werden in beslag genomen. De jagers van Asten hadden zich beklaagd over de slachting, die stro pers onder het wild aanrichtten. De gewonde, een zekere S., is, na te zijn verbonden, opgesloten. ZEEPOST. Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tus sen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Ver. St. van Amerika: ss „Kamper- dijk" (7-11). Australië: ms „Port Lyt- telton" (6-11); ms „Ixion" (7-11); ms „Talabot" (8-11). Brazilië: ms „Alioth" (6-11); ms „Louis Lumière" (7-11); ms „Cap Vilano" (8-11). Brits- Oost-Afrika: ms „Jean Laborde" (4-11); ms „Si-Kiang" (7-11). Canada: ss „Rijndam" (6-11); ms „Pr. Willem van Oranje (7-11). Chili: ts „Havel- stein" (8-11). Indonesië: verkeer ge staakt. Ned. Antillen: ss „Breda" (6-11). Nieuw-Zeeland: ms „Mirra- booka" (5-11). Suriname:' ms „Wil lemstad" (7-11). Rep. van Z.-Afrika en Z.-W.-Afrika: ms „Pendennis Castle" (4-11); ms „Jagersfontein" (7-11). Inlichtingen betreffende de ver zendingsdata van postpakketten geven de postkantoren. WÊ op De alleenwonende 80-jarige we duwe W. P. van Dijk is dood in haar woning aan de Rijnstraat te Amster dam aangetroffen. Een brandwacht klom de op de eerste verdieping ge legen woonkamer binnen en consta teerde dat de vrouw door kolendamp vergiftiging om het leven is geko men. MAX TAILLEUR in LEXI-TIME elke zaterdagavond 18.30 op Radio Veronica „Slagveld" bij de KRO. In tweeërlei opzicht was het don derdagavond een slagveld bij de KRO. Vertoond werd namelijk Bridget Bo- lands spel „Cockpit", in het Neder lands „Slagveld" genoemd, en de uit voering geschiedde in de toneelzaal van „Concordia" te Bussum, die een waar t.v. slagveld vertoonde. Pakken sto en dekens lagen er verspreid en tal van figuranten uit Hilversum waren aangevoerd voor zwijgende deelname aan het spel. Het stuk zelf was vol dramatische gebeurtenissen binnen een doorgangscentrum, waar Russen en Polen, Joegoslaven, Fran sen en Engelse soldaten als hoofdfi guren optraden. Allen moesten naar een ander Europees land worden af gevoerd en allen waren ze vol ze nuwen na doorgestane ellende onder het regiem van Hitier. Er werden ruzies gemaakt om niets; de zaken werden simpel gesteld. Het stuk was op beeldband vastgelegd, maar was toch voldoende duidelijk om de kij ker aan het scherm te binden. Luc van Gent had als regisseur een gro te opgave te vervullen, maar hij kon rekenen op spelers, die kwaliteit en routine bezitten. Intussen hadden de camera's veel te omvatten en dat zal wel eens berekening hebben ge kost. We kunnen verder zeggen, dat Nel Bakker voor een vlotte vertaling in het Nederlands had gezorgd. TV-rechtbank bij de Vara. De kijkers zullen tussen maandag en woensdagavond wel in spanning hebben doorgebracht. Want toen gold voor hen de vraag, wat de t.v.-recht- bank van de Vara wel zou doen met de beide huwelijkszwendelaars en op lichters, die in de goed gecamoufleer de studio 3 te Bussum zich moesten verantwooorden. Het leek alles net echt en men was het er wel over eens, dat gerechte straffen behoorden te worden uitgedeeld. Intussen hebben rechters en beklaagden, verdedigers en getuigen gezamenlijk een drankje gebruikt in de naast de studio gele gen cantine en hebben toen gelaten de afloop van het proces afgewacht. Toen begon de tweede en beslissende zitting, misschien wat minder van spanning na het spectaculaire verhoor van de vrpuwelijke getuigen, maar toch vol spitsheden, die kwamen zo wel van de kant van de president als van de officier van justitie en niet te vergeten van de zijde der ver dediging. Steeds weer kon men thuis er zich over verbazen, dat alle op tredenden zo rolvast en echt warer., ofschoon niemand tevoren een rol had ingestudeerd. Twee maanden eer der was men begonnen met de voor bereiding; er werd niets van papier gedaan en het was zelfs zo, dat ver schillenden van de optredenden el kaar niet eerder dan bij de generale repetitie hadden ontmoet. Toen men voor de camera's stond, ging alles zo realistisch mogelijk. Milo An- stad had eer van zijn werk, temeer als men weet, dat naast de vakmen sen uit de rechtspleging ook particu lieren optraden, allen personen uit het dagelijkse leven. Bijvoorbeeld: kroongetuige Tine Bosgraaf is arts en gehuwd met de directeur van, een sa natorium, Elisabeth Lantink is de echtgenote van een socialistisch Ka merlid, de verdachten Hartveld en Sierhuis zijn onderscheidenlijk jour nalist en hoofdinspecteur van een verzekering. Men heeft na de zaak Klein opnieuw kunnen genieten van een presentatie, die tevens voorlich ting beoogde te zijn, een voorlichting die zich uitstrekte tot een gesprek met een sexuoloog en de leidster van een huwelijksbureau. We hebben ons bovendien verbaasd, dat in de ge compliceerde ruimte met publiek en perstribune de camera's weinig fe'len hebben gemaakt. In februari komt de Vara opnieuw met een rechtzaak in de t.v.-studio. Aanstaande uitzendingen. Rika Jansen treedt vanavond op in Treslong te Hillegom, waar ze als gaste van de Avro zal deelnemen in het repertoire van musichall. Men weet het: op zaterdag is het al om drie uur t.v. geblazen; het zwaarte punt ligt wel in de avond, als de NCRV Coen Flink brengt als Anton Holfath, eerste deel van een nieuwe serie. Zondag komt het amusement van de Vara, met'Rita Reys en het t.v.-spel „Een kwestie van identiteit". De dan volgende behandeling van problemen uit het gezinsleven is ui teraard voor de ouderen bedoeld. Aetherklnnken ZATERDAG 3 NOVEMBER HILVERSUM I, 402 m. 7.00-24.00 KRO 7.00 Nws. 7.15 Geest, liederen. 7.30 Voor de jeugd. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Lichte gr. muz. 9.00 Dj inn: gevar. progr. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinb. 12.33 Licht ens. met zangsol. 13.00 Nws. 13.15 Platennws. 13.20 Musice rende dilettanten. 13.45 Franse les. 14.05 Voor de jeugd. 15.00 Klass. strijkkwartet (gr.). 15.45 Lichte ork. muz. 16.00 Als de dag van gisteren, cratie, toespraak. 15.05 Lichte gevar. en zangsol. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Gr. muz. 17.30 Boekbespr. 17.40 Instr. Octet 18.00 Kunstkroniek. 18.30 Cor- te Metten: licht progr. 18.50 Praatje voor politieke voetgangers. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.30 De Oelewappers, licht progr 20.00 Rario-Filharm. ork. en zangsol.: pop. klass. 20.50 Lichtbaken, lezing. 21.00 Tierelantijnen, gevar. progr 22.00 Gramm. muz. 22.20 22.25 Boekbepsreking. 22.30 Nws. 22.40 Wij luiden de zondag in, religieus progr. 23.00 Nieuwe klass. gr. platen, met comm. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II, 298 m. 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19 30 VPRO, 20.00-24.00 VARA 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymn. 7.20 Soc. strijdlied. 7.23 Lichte ochtend klanken (gr.). (Om 7.35 Van de voor pagina, praatje). 8.00 Nws. 8.18 Lich te gr. muz. 8.40 Dilettantenkoor. 9.00 Gymn. voor de vrouw. 9.10 Klass. pianoconcerten (gr.). 10.00 Samen thuis, lezing. 10.05 Een brief uit Ga- lilea, bijbelbespr. 10.20 Lichte gr. muz. 10.45 Rotonde, gevar. progr. 12.15 Tussen mens en nevelvlek, lezing. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinb. 12.33 Sportact. 13.00 Nws. ^3.15 Vara- Varia. 13.20 Lichte ork. muz. 13.45 Voor de jeugd. 14.20 Radio Jazzclub. 14.50 de EEG en de eisen der Demo cratie, toespraak. 15.05 Lichtae gevar. muz. 16.55 Boekbespr. 17.15 Vocaal- instr. ens.: lichte muz. 18.00 Nws en comm 18.20 De Metropolitan. 19.30- 19.40: Operafragm. 19.00 Artist, staal kaart. 19.30 Nieuwe Vaart, uitz. ge wijd aan de vernieuwing van de Christelijke gemeente in deze tijd. 19.45 Gr. muz. 19.55 Deze week, le zing. 20.00 Nws. 20.05 Al is het niet met de bruid: oude en nieuwe dans- muz. 20.40 Specialiteitentheater: ge var. progr. 21.35 Soc. comm. 21.50 Hamm. orgelspel. 22.10 De vriend van Telemachus, hoorspel. 22.30 Nws. 22.40 Babysitten: licht progr. 23.10 Dans- ork. en zangsol. 23.40 Lichte gr. muz. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NCRV: 15.00 Verhalen van Dickens: Tante Betsy Trotwood, TV-film. 15.25 Onder de loupe: philatelistisch aller lei. 15.40 Daar zit muziek in!, licht progr. 16.10 Dier in 't vizier, maan delijks progr. over dieren. 16.35 Las sie de Schotse herdershond. TV-film. 17.00 Voor de kinderen. (-17.45). 19.30 Muziek voor u. NTS: Journaal en weeroverzicht. NCRV: 20.20 Memo. 20.30 Kennismaking, gevar. progr. 21.05 Pakistani Sindebath, doe. pro gramma. 21.30 Amusementsprogr. 22.20 Voordracht. 22.40-22.50 Morgen is het zondag. door Louis de Bourbon 23) Uiterlijk is hij rustig, maar inner lijk groeit met de seconde de aan drift tot wraak. Hij staat nu vlak voor de man, met wie hij dient af te rekenen, eens en voorgoed. Want de machten dezer wereld worden geleid door de Boze; wie recht wenst op aar de, met een temperament als dat van Karl, niet wachten kan op de zege der eeuwige, na-aardse gerechtigheid, moet eigenmachtig de rol van rechter en gerechtsdienaar vervullen. En des noods tevens die van scherprechter En wat, by God, belet hem? De waan zin van het lot, die dit scharminkelig schreeuwertje op de plaats stelde, die zijn, Karls, vader toekwam, naar alle wetten van hemelse en aardse ge rechtigheid. Die deze man tot mede moordenaar maakte van zijn vader Hoe waren Uw woorden ook weer? Oog om oog, hè, tand om tand? De heilige, heidense moraal! Waar achtig, ik ben bekeerd, mijnheer Ro senberg, ik voel veel, ik voel alles voor dit soort heidendom. Mijn vader is dood. U blijkt het te weten en wat dacht U nu, dat ik kwam doen!? De toorn is uit de bilk van de an der geweken. En heeft plaats ge maakt voor angst, een angst, die niet alleen zijn gelaatskleur, maar zelfs de kleur van zijn ogen wijzigt, Nog tracht hij de doodsangst te verber gen. Maar heb i k dat dan gedaan? Ben i k verantwoordelijk voor wat er in die kampen gebeurt? En trou wens Houd je bek. Het woord, in snel, kort Duits gesproken, halt's Maul klinkt als een schot. Het her stelt in Karl het innerlijk evenwicht dat even gewankeld had, en het ont neemt aan de ander het laatste restje bravour. Ik moest je neerslaan, of dood schieten als een dolle hond, zegt Karl. Waarom doe ik het niet? Omdat U zelf zou moeten boe ten. U zou spijt hebben van die daad, al ware het enkel om de gevolgen voor U zelf. De stem van Dr. Rosenberg klinkt nu zacht, onderdanig, licht-overre- dend. Bah, wat zouden ze me doen? Om zeep brengen? Dat is jullie ster- ste wapen, jullie laatste woord En dacht je, dat ik aan dit leven hechtte, aan dit hondenleven, in deze rottige, stomme maatschappij, waar imbecie le sadisten als jij de boventoon voe ren en een beschaafd, fijnzinnig man als mijn vader wordt doodgemaitold in kampen, waarbij de oublietties uit de middeleeuwen liefdadigheidsin stellingen waren? Dacht ie. dat ik nog iets om dit leven maalde" Maar, maar Houd je bek. Ik discussieer niet met je. Ik spreek met mezelf. Dacht je, dat ik hier met jou van ge dachten stond te wisselen of een koe handeltje te om je leven. Het kan me niet schelen wat de gevolgen zijn van wat dan ook, onthoud dat goed De enige overweging, die je misschien zou kunnen redden, is deze, dat ieder mens moet trachten het doel te be reiken, wat zijn natuur stelt. En dat doel is niet alleen jou, maar de hele bende, waarvan jij maar een atoom pje, een molecuul bent, te vernieti gen. Nu ter zake. Je weet, wat je me indertijd hebt toegezegd: 50 R.M. per maand. Je begrijpt, dat ik je bloed geld niet heb gewild. En je hebt ook nooit enige moeite gedaan het mij te doen toekomen. Maar nu heb ik het geld nodig. Ik wil niet marchanderen, of het 25 of 30 of 35 maanden zijn, ik weet het niet. Ik eis een rond be drag van 1000 R.M., dan ben je, wat dat betreft, van me af. Ja, maar maar we hadden afgesproken, dat U zou gaan wer ken, werk zoeken Ik had U daarbij kunnen helpen. Eén slag van Karls krachtige vuist slaat de kleine Rosenberg tegen de vloer. Hij valt langs de kant van zijn bed. Als hij overeind scharrelt knip peren zijn oogleden, van angst en machteloze woede. Nog eenmaal slaat Karl toe. Rosenberg valt nu naar de andere kant, in het midden van de kamer. Hij begint te roepen, te schreeuwen. Karls vuist komt recht in zijn ge zicht. Uit het linker neusgat spuit, even, een snelle fontein bloed, dat neerkomt op de kimono en op het vloerkleed. De kleine man begint te janken, te jammeren. Als je nog één kik geeft, sla ik je gezicht in puin, zegt Karl. Hij is nu weer even rustig in houding en geba ren als toen hij de kamer binnen kwam. Alleen is zijn gelaat bleker dan ge woonlijk en zijn ogen hebben een zonderling donkere kleur. Het is of hij moeite heeft zich te beheersen. En nu het geld, zegt hij. Ik kan je ook bewusteloos slaan en het ne men, begrijp je. Tenslotte komt het mij toe. En het is je eigen schuld, dat ik over ben gegaan tot maatregelen, die ik in beginsel verfoei. Schiet dus op. X. DE ZWERFTOCHT BEGINT. Lindau? vroeg de conducteur van het eerste klasse-rijtuig. Als mijnheer naar Zwitserland moet, kan hij blijven zitten. Dit is de Bodensee-expresse. Wij gaan tot St Gallen over Rorschag. Op dat moment wist Karl, dat hij verloren was. De conducteur monsterde hem met onverholen nieuwsgierigheid. Het was voor het eerst, dat Karl in belang rijke zaken zijn intuïe wantrouwde. Had de drank hem parten gespeeld? Hij was, inderdaad, een beetje onder de invloed geweest. Maar niet van de talrijke cognacs, eerder van de emo tie, voorgoed de stad van zijn ge boorte te verlaten. Van het eenzijdig afscheid, want. behalve de oude, trou we Kurt, had hij natuurlijk niemand verteld, dat hij wegging. Het was ver bazingwekkend geweest, hoe snel en soepel der beurzen hun medeplich tigheid hadden verleend. Het was maar goed dat hij dit tevoren niet geweten had. Hij zou in de loop der laatste, zware maanden, voortijdig zijn crediet hebben verspeeld. Geen van de vijf personen, die hij had be zocht twee oude vrienden van zijn vader, twee vrienden van hemzelf uit zijn gymnasiumtijd, die nu een be langrijke betrekking bekleedden in de onderneming, een kriegsfichtige on derneming natuurlijk, van hun vader, en tenslotte Moeder Strudel had maar één ogenblik geaarzeld hem te helpen. En op één na hadden allen het bepalen van het bedrag aan nem- zelf overgelaten De eerste keer had hij even geaarzeld. Duizend mark, had hij gezegd. En Arthur von Schlemitz had hem duizend mark ge geven.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 18