1 i t De strijd aan India's grens Indiase tegenaanvallen „ar arw Knipperbol aan de hemel Jemen waarschuwt Saoedi-Arabië Het staken der kernwapenproeven PEKING-CHINA NIET IN DE V.N. De cholera op Nieuw-Guinea ,cr arufi4 „Onderwijs ook ruggegraat van bouwvak", zo blijkt op examen te Leiden ONTSLAG VAN DER PUTTEN NIETIG VERKLAARD OP FORMELE GRONDEN N. Guinea wordt Indonesisch Gemeenteraad van Leidschendam geeft bijdrage voor Kniplaan o, arts-"1 Scheepsberichten WOENSDAG 31 OKTOBER 1962 DE LEIDSE COURANT Een woordvoerder van het Indiase ministerie van defensie heeft dinsdag meegedeeld, dat Indiase troepen twee aanvallen hebben ingezet tegen Chi nese stellingen in het noordoostelijke grensgebied, doch zich uit een voor uitgeschoven post hebben moeten terugtrekken na een krachtig offen sief van de Chinese troepen. Indiase artillerie deed een aanval op de ten oosten van de door de Chi nezen bezette stad Tawang gelegerde Chinese troepen, terwijl nog meer naar het oosten Chinese stellingen in de buitenwijken van Walong, om streeks 25 kilometer van de Birmaan- se grens, met mortiervuur werden be stookt. In de centrale sector moesten de Indiase troepen zich echter uit een vooruitgeschoven post terugtrek ken en naar hun basis terugkeren, als gevolg van een krachtige Chinese aanval.' Twee eerdere aanvallen wa ren afgeslagen. Aan het front van Ladach, in het westen, is de situatie onveranderd, na de bezetting op maandag van Demtsjok door de Chinese troepen. Volgens gezaghebbende kringen in New Delhi hebben Engeland en de V.S. Pakistan benaderd om te trach ten verbetering tot stand te bren gen in de betrekkingen van Pakistan met India, zodat laatstgenoemd land in zijn strijd met China niet gehin derd zal worden. In Karatsji heeft de Pakistaanse minister van buitenlandse zaken, Mohammed Ali, dinsdag verklaard, dat als India belangrijke militaire steun van de V.S. krijgt, Pakistan die ook zou moeten krijgen. Geei Migs Volgens welingelichte kringen in N. Delhi heeft de Sowjet-regering offi cieel aan India medegedeeld, geen straaljagers van het type „Mig 21", die bestemd waren voor modernise ring van de Indiase luchtmacht, te kunn enleveren. De eerste twee es cadrilles van deze vliegtuigen had den in december a.s. in India moe ten arriveren. Q 's morgens Ul ca m (Advertentie) De vice-premier van de revolutio naire Jemenitische regering, El-Bei- dany, heeft dinsdagavond verklaard, dat Jemen de oorlog naar Saoedi- Arabisch grondgebied zal verplaat sen als de „agressie" van Saoedi-Ara bië tegen Jemen voortduurt, zo meldt het persbureau voor het Midden- Oosten. „Tot dusver zijn wij geduldig ge bleven en hebben wij er genoegen mee genomen, de Saoedi-Arabische agressie op ons eigen grondgebied te bestrijden. Maar wij verklaren plech tig dat. wanneer deze agressie langer voortduurt, koning Saoed de volle dige verantwoordelijkheid voor wat dan zou kunnen gebeuren zal dra gen". Egyptische inmenging Uit Amman wordt gemeld, dat de Koninklijke Jemenitische troepen in twee vierdaagse veldslagen bij Ma- rib en Sirwa Egyptische strijdkrach ten hebben verslagen. Dit werd dins dagavond door radio-Mekka omge roepen. De soldaten van de Imam zouden enkele zware tanks en een hoeveelheid schiettuig hebben buit gemaakt en honderdtachtig Egypte- naren hebben gedood. De radio deel de verder mee, dat Egyptische een heden en „rebellen" in de omgeving van Dibeen omsingeld zijn en dat de weg naar Sanaa is afgesloten. De Jemenit^-he legatie in Amman maakte dinsdag bekend, dat de Imam heeft beloofd, een vooruitstrevende regering en een raadgevende verga ring te zullen vormen. DE SPORTTOTO Degene, die vijf gelijke spelen goed had, was in de sporttoto van zondag jl. het beste af. Hy was de enige en streek daarmee de gehele extra-prijs, groot 44.547 gulden op. Met aftrek van de 15% krijgt hij netto 37.864,95 in zijn handen. De eerste prijs, waar voor 163.338.45 beschikbaar was, wordt gedeeld door veertien deelne mers, die allen 13 uitslagen goed had den. Zij ontvangen elk netto ƒ9.916,95 Er waren 453 inzendingen binnen ge komen met 12 goede uitslagen, waar bij van een deelnemer, die vijf rijtjes met 12 punten had, terwijl er 4 perso nen waren, die tweemaal 12 punten hadden. Onder de tweede prijswin naars was een bedrag van 89.093.70 te verdelen, hetgeen neerkomt op on geveer 193 gulden per persoon netto. De totale inleg voor de sporttoto van zondag jl. was 899.935 gulden. Op de rijksweg 20 ter hoogte van het Fortuna-terrein te Vlaardin- gen is vanmorgen omstreeks half ze ven de 40-jarige motorrijder L. van der Meide uit Vlaardingen bij een verkeersongeval om het leven geko- De westelijke afgevaardigden naar de Geneefse onderhandelingen over een staking van kernwapenproeven hebben dinsdag er op aangedrongen, dat de „impuls", geboren uit de ont wikkelingen in de Cubaanse crisis, levendig gehouden wordt bij de po gingen om het eens te worden over een staking van de kernwapenproe ven. De onderhandelingen, die donder dag hun vijfde jaar ingaan, zijn vast geraakt in de kwestie van de onder grondse proeven. De Amerikaanse en de Britse afgevaardigde merkten op, dat premier Chroestsjov van de Sowjet-Unie akkoord gegaan is met inspectie door de V.N. van de ont manteling van Russische raketbases op Cuba. De Amerikaan zei, dat de gebeurtenissen in het Caraibische gebied duidelijk gemaakt hadden, dat er geen vrede of veiligheid voor wie dan ook kan zijn zonder behoorlijke waarborgen. De Russische afgevaardigde Tsa- rapkin zei, dat het Westen de gun stige impuls van de gebeurtenissen in de Cubaanse crisis probeerde te benutten als steun voor „zijn eisen tot controle, die niet kunnen worden ingewilligd". De Algemene Vergadering van de V.N. heeft gisteren (dinsdag) 'n Rus sisch voorstel om communistisch- Chinea tot de V.N. toe te laten ver worpen. De Algemene Vergadering ver wierp met 56 tegen 42 stemmen bij 12 onthoudingen een Russische ont- werp-resolutie, waarin wordt voor gesteld „de vertegenwoordigers van Tsjang Kai-Sjek" uit alle V.N.-orja- nen te verwijderen en vertegenwoor digers van het bewind in Peking uit te nodiger hun plaats in te nemen. Een dergelijke resolutie werd vo rig jaar met 48 tegen 37 stemmen bij 19 onthoudingen afgewezen. India en Engeland behoorden tot de landen, die dinsdag hun stem aan de Russische resolutie gaven. De V.S. en Frankrijk stemden tegen. Nederland onthield zich van stem ming. Artsen en verpleegsters van de ge zondheidsdienst op Nieuw - Guinea zijn dinsdag in allerijl naar het dorp Kokonau aan de zuidkust gedirigeerd, nadat in Hollandia een melding was binnengekomen, dat in Kokonau cho lera was geconstateerd. Kokonau ligt op ongeveer honderd kilometer ten westen van Agats. Door de V.N. is woensdag officieel bekend gemaakt, dat de melding nog wordt onderzocht en dat nog niet met zekerheid is te zeggen of het dorp inderdaad met cholera is be smet. In het gebied rondom Agats, waar de cholera-epidemie een maand ge leden voor het eerst uitbrak, zijn deze week zeventien Papoea's aan de ge vreesde ziekte overleden. Het totale aantal doden is daarmee gekomen op 140. In het afgegrendelde gebied zijn deze week geen nieuwe dorpen ge- infecteerd. Wel werden in de zieken huizen in Agats en omgeving 54 nieuwe cholerapatiënten opgenomen. Dit is in vergelijking met vorige week. toen tweehonderd nieuwe pa tiënten moesten worden opgenomen, een gunstig cijfer. Woensdagavond is van Cape Cana veral knippeimaan „Anna" gelan ceerd. Het toestel, dat voorzien is van instrumenten or de vervaardiging van een nauwkeuriger wereldkaart mogelijk te maken, heeft vier bakens aan boord, die met tussenpozen licht signalen geven. Camera's van speurstations over de gehele wereld zullen deze lichtflitsen fotograferen. Aan de hand daarvan kunnen afstanden, de vorm van het aardoppervlak en de sterkte van het zwaartekrachtveld met een nog niet geëvenaarde nauwkeurigheid worden berekend. Zodra de plaats van de kunstmaan bepaald is, en dat zal nog ongeveer drie dagen duren, zullen de knipperlichten, die een gezamen lijke sterkte van tienduizend kaars bezitten, in werking worden gesteld. Bij goed zicht kan men met behulp van een kijker of een kleine tele scoop de knippermaan waarnemen. Als alles goed gaat zal over drie maanden een internationaal geode tisch waarnemingsprogramma begin nen, waarvoor o.a. de Sowjet-Unie is uitgenodigd. De knippermaan Anna maakt iede re 108 minuten een baan om de aarde Ui ca IT m Q. s middags C* ZOETERWOUDE (Dorp) Kaartavond L.T.J. De LTJ van Zoeterwoude organiseert vrijdag avond a.s. om acht uur in het Don Boscohuis een kaartavond voor leden van de LTM, de LTB de LTJ. Bibliotheek In verband met Al lerheiligen is de bibliotheek deze week geopend vrijdag 2 november, van 18.30 - 20.00 uur. HAZERSWOUDE AUTO'S BOTSTEN Gisteravond zijn twee personen auto's, bestuurd door inwoners uil Alphen aan den Rijn, met elkaar in botsing gekomen ter hoogte van de boerderij Stoopenburg aan de Rijn dijk. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor, de materiële schade was aanzienlijk. Omstreeks 18.30 uur stond ter hoogte van genoemde boerderij een vrachtauto geparkeerd. Toen een per sonenauto vaart minderde voor een tegenligger, hield ook een tweede auto, bestuurd door de Alphenaar v. K. in. Een derde personenauto, even als de andere automobilisten richting Alphen rijdend en bestuurd door de Alphenaar B., kwam evenwel in aan raking met de voor hem rijdende wagen. Jonge bouwvakkers een week naar school voor ontslag duidelijk Het Indonesische plan om nog vóór november in Hollandia een univer siteit te openen gaat niet door, omdat nog geen geschikte ruimte is gevon den. De voormalige Leidse student Frits Kirihio, adviseur van het „Irian Barat" bureau in Djakarta, reist nog druk tussen Hollandia en Djakarta heen en weer om voorbe reidingen te treffen. Het staat wel vast, dat binnenkort een groot aantal jonge Papoea's uit Nieuw-Guinea naar Indonesië zal gaan om daar een opleiding tot be stuursambtenaar te ontvangen. Vol gens de Indonesische vertegenwoor diging hebben zich reeds meer dan 1000 Papoea-jongeren voor het vol gen van een opleiding in Indonesië aangemeld. In Hollandia verblijven thans reeds bijna 250 Indonesiërs. Nu de „Indo- nesianisering" van het ambtelijke ap paraat vrij snel in zijn werk gaat (volgens de Indonesische vertegen woordiging zou de aanvoer nog veel sneller kunnen geschieden als er maar genoeg accommodatie was), wordt Hollandia hoe langer hoe meer een stad van Indonesiërs. Het is zelfs zover, dat de Indonesiërs een eigen krant gaan uitgeven, die behalve Ma- leise berichten ook een klein aantal berichten in de Nederlandse en En gelse taal zal bevatten. De redactie van de Indonesische krant berust bij het Nieuw-Guinea- raadslid Bonay, die wordt bijgestaan door de Papoea's Kirihio en Tang- gahma. Zo verdwijnt snel en zeker het Ne derlandse element uit de samenle ving op Nieuw-Guinea en wordt het Indonesische element even snel en even zeker ingevoerd. KORTE GOLF President Jitzjak Ben-Zvl is gis^ teren (dinsdag) herkozen als presi dent van Israel voor een derde ambts termijn van vijf jaar. Hij wordt in december 78 jaar. De secretaris-generaal van de N.A.V.O. mr. D. U. Stikker is volle dig hersteld van de operatie, die hij drie weken geleden onderging, en zal volgende week uit het Walter- Reed-ziekenhuis worden ontslagen. Mr. Stikker is, zoals bekend, ge opereerd wegens een darmgezwel en een ontsteking aan de galblaas. Volgens een mededeling van de Duitse „Automobilklub" zijn op het ogenblik 13 Alpenpassen niet te ge bruiken. De Simplon- en de Pilon- pas zijn alleen met sneeuwkettingen te passeren. AFFAIRE NOG LANG NIET AFGEDAAN Hoewel de Centrale Raad van Be roep in Utrecht het door de minister van defensie aan de heer F. H. van Ul CD m Minister Viarl vnnrwnarrlen Van der Putten zich dus vanmiddag Minister naci voorwaarden weer bij zijn commandant m0eten hebben melden. Dit is dus niet het geval nu hem bericht zal worden dat moeten stellen hij tot nader bericht de dienst niet zal behoeven te hervatten. De Centrale Raad van Beroep in Utrecht heeft vanochtend de nietig verklaring van het ontslagbesluit in zake de heer F. H. van der Putten uit Bussum door het ambtenarenge recht in Arnhem bevestigd. De Raad oordeelde het door de minister van defensie tegen deze beslissing ingestelde beroep onge grond, omdat de motivering, die de minister voor het ontslag heeft aan gevoerd, niet voldoende is om dit besluit te dragen. De raad verklaart in zijn uitspraak het ontslagbesluit nietig, omdat een besluit moet worden gedragen door de motivering, die voor het besluit is gegeven. Ten aanzien van de overige rechts overwegingen stelt hij in de uitspraak dat omtrent het gesprek dat de heer Van der Putten met twee hoofdambte naren op het ministerie van defensie heeft gehad onzekerheid is blijven be staan ten aanzien van de aan Van der Putten verstrekte opdracht. Hij moest namen noemen van offi cieren, die mèt de Japanners hebben samengewerkt en thans nog in dienst zijn. Van der Putten heeft dit niet gedaan, maar de minister had niet duidelijk gesteld dat dan ontslag zou volgen. De raad deelt de conclusie van de minister, dat Van der Putten een ambtenaar is die vervuld is van grieven tegen het apparaat, waarin hij zijn taak moet vexwullen, dat hij een grief niet als afgedaan kan be schouwen, dat hij vervuld is van ach terdocht tegen degenen met wie hij moet samenwerken en andere be schuldigingen, die tijdens de terecht zitting van de Centrale Raad van Beroep door de raadsman van de mi nister zijn geuit. De conclusie, dat hij blijk geeft van eigenschappen van karakter, geest en gemoed die maken, dat hij in het ambtelijk defensie-ap paraat niet past, zijn evenwel niet van toepassing op het' onderhavige geval, zo meent de raad. Mr. N. J. Geleijnse, de raadsman van de heer Van der Putten, was over de uitspraak van de Centrale Raad van Beroep bijzonder voldaan. Zoals iedere Nederlander dage lijks kan vernemen wordt men in de bouwvakken herhaaldelijk gecon fronteerd met een grote vraag naar goed-geschoolde arbeidskrachten. Des te minder rooskleurig is deze situatie als men weet, dat de toeloop van jon gelui naar verhouding niet groot is. Reeds in de eerste jaren na de Tweede Wereldoorlog hebben werk gevers- en werknemersorganisaties de symptomen onderkend. Uitgaande van het gegeven, dat onderwijs de ruggegraat is van de economische in standhouding van de bedrijfstak kwam men met medewerking van de overheid ruim tien jaar geleden tot de oprichting van de Stichting Vak opleiding Bouwbedrijf. Behalve het stimuleren van werken in de bouwvakken, kreeg deze stich ting speciaal de taak de ontwikke ling van de gediplomeerde LTS-er tot bekwaam vakman te bespoedigen. Het zgn. leerlingen-stelsel, reeds toegepast in vele andere beroepen ('n moderne versie van het gildenstel sel) bleek voor deze taak de aange wezen weg. Na het diploma LTS gaan nu de jongelui de praktijk in en vol gen twee jaar lang een dag per week, terwijl de werkgever het loon door betaalt, de cursus algemene vorming en vaktheorie, die in nauw overleg met de consulent en de werkgevers is samengesteld. Diploma's. Ook in Leiden en omgeving is de Stichting al vele jaren werkzaam. Deze week worden in de Don Bosco-school en de Ambachtsschool aan de Haagweg 57 timmerlieden en 24 metselaars uit Leiden en omge ving op hun theoretische en practi- sche kennis aan de tand gevoeld. Zaterdag is de diploma-uitreiking in de Don Bosco-school door de voorzitter van de opleidingscommissie voor Leiden en omgeving, de heer C. Meerburg. Voor de jongelui is het diploma een begerenswaardig vooruitzicht en met hartelust heeft men de werkplaats of het bouwterrein voor de school banken verwisseld, want niet alleen maakt men ineens een sprong van twee treden op de loon-ladder van de CAO, maar bovendien geeft het ge tuigschrift toegang tot de cursus ge zel van de Stichting. En ook daarna kan men weer doorklimmen: tot de top van het bouwvak. Binnen afzienbare tijd hoopt de Stichting haar activiteiten in Lei den en omgeving uit te breiden met een cursus voor betonijzervlechters, stukadoors en natuursteenbewerkers. VC- 's avonds der Putten verleende onslag nietig heeft verklaard, (van dit besluit is geen beroep mogelijk) betekent dit geenszins dat de „zaak Van der Put ten" volledig is afgedaan. Het amb tenarengerecht in Amsterdam moet nog een beslissing nemen over de klacht Van der heer Van der Putten betreffende zijn overplaatsing van Amsterdam naar z.i. minder belang rijke functie in Nieuw-Millingen. Voorts ligt er bij de raad voor de journalistiek een aanklacht van de heer Van der Putten tegen de hoofd redactie van het Algemeen Dagblad op behandeling te wachten. Hierbij gaat het om een publikatie in dit dag blad, waarin de heer Van der Putten woorden in de mond worden gelegd betreffende hoogverraad door offi cieren in het voormalig Nederlands- Indie die hij nimmer zou hebben uitgesproken. Een woordvoerder van het ministe rie van Defensie heeft vanmorgen in antwoord op vragen meegedeeld, dat de minister de uitspraak van de Cen trale Raad van Beroep in Utrecht, waarbij de nietigverklaring van het ontslagbesluit inzake de heer Van der Putten door het ambtenarengerecht in Arnhem werd bevestigd, nog moet bestuderen. De minister was nog niet in het bezit van de uitspraak. De minister zal de heer Van der Putten laten weten, dat hij zijn dienst nog niet onmiddellijk zal behoeven te hervatten. De heer Van der Putten kan daarover nader bericht van de bewindsman afwachten. Dit laatste moet zo worden begrepen, dat nu de Centrale Raad de heer Van der Put ten in het gelijk gesteld heeft, de situatie is ontstaan dat de heer Van der Putten als het ware geheel niet uit de dienst ontslagen geweest is. Bij wy'ze van spreken zou de heer Aagtekerk p. 30 Gibraltar n. Mar seille; Acmaea t. 31 v. Port Fortin n. R'dam; Alchiba, 30 v. Genua n. Na pels; Arendskerk 30 v. Marseille n. Genua; Artemis 30 te Lissabon, 31 te Leixous; Bonita 30 v. Laceiba n. Char leston; Bovenkerk 31 te Antwerpen; Camerounkust 30 v. Bordeaux n. Dakar; Castor 21 te Elensis; Ceres 31 te Calloa; Charis 31 v. Antwerpen n. R'dam, p. 31 Vlissingen; Karimun p. 30 Cook eiland n. Noumea; Kasimbar 31 te Sorong; Katelysia t. 29 v. Three- rivers n. Curasao; Keizerswaard 30 te Curasao; Kermia t. 31 te Curasao; Korenia t. 31 te Suez; Korovina t. 31 v. Thameshaven n. Stanlow; Krebsia t. 1 te Port Apieere verw.; Mainlloyd 31 te Hamburg; Medon 30 v. P. Plata n. Ponce; Memnon 30 te Baltimore; Mentor 30 v. Beyrouth n. Famagusta; Molenkerk 31 te Port Said verw. Bij de ingekomen stukken in de vergadering van de gemeenteraad van Leidschendam was een schrijven van mr. Westerouwen van Meteren, waarin hij mededeelde, dat hij ontslag van het raadslidmaatschap gaat ne men in verband met zijn verhuizing naar Den Haag. Hier doet zich, aldus de burgemeester het feit voor, dat iemand die van Den Haag naar Leid schendam is komen wonen, weer naar 7iin vroegere gemeente terugkeert. Dat is niet, omdat de heer Van Me teren zich hier niet op zijn plaats ge voelt, maar omdat hem in Den Haag een grotere woning is aangeboden Spr. betreurde het, dat de enige ju rist in de raad nu gaat vertrekken en wenst hem toe, dat het hem in De Haag naar wens zal gaan. De heer Boone sloot zich hierbij gaarne aan. De lange agenda vermeldde 27 pun ten, welke in betrekkelijk korte tijd werden afgehandeld. De heer Roos mag voor 5 jaar een stukje grond van 1100 m2 van de ge meente huren voor 250.per jaar en de neutrale kleuterschool in Park Leeuwenbergh kan de gemeentelijke barak in huur krijgen voor ƒ727,40 per jaar. Het R.K. Patronaat zal een zaal beschikbaar stellen voor gym- •'^konrWwijs waarvoor de ge meente 1750.per jaar zal betalen inclusief verlichting, verwarming en schoonhouden. D-> fraude-verzekering voor ge meentegelden is verhoogd van ƒ60.000 tot 75.000. De invoering van een krotoprui- mingspremie vorderde een nogal lan ge bespreking met als resultaat dat b. en w. in een der volgende verga deringen van de raad met een uitge werkte regeling omtrent het toeken nen van die premie zal komen. Voor de verbetering door de R.K. woningbouwvereniging van 61 wo ningen in de St. Josefstraat e.a. werd een bedrag groot ƒ240.847,72 uitge trokken. De R.K. Woningbouwvereni ging vroeg tevens een bedrag groot 3.490.457,97 voor de stichting van 130 woningwetwoningen in het plan „De Heuvel". De heer Wilke (KVP) achtte de huur van deze woningen nl. 140. per maand te hoog voor woningwet woningen omdat deze woningen fei- feliik bestemd zijn voor de minder draagkrachtigen. Het is vooral het aanbrengen van een centrale verwar ming, welke de huur zo hoog opdrijft en de heer Wilke zou gaarne zien, dat voor de verdere woningbouw een la gere huurprijs berekend kon worden. Weth. v. d. Laan meende, dat centrale verwarming tot de eisen van de tijd gaat behoren en daar de woning bouwvereniging ook voor de verre •oekomst aantrekkelijk wil maken, is een centrale verwarming noodza kelijk. Het gevraagde crediet werd tenslotte toegezegd. To* onderwijzeres aan de Pr. Bern- hairdschool werd met algemene stem men benoemd mevr. T. Fuchs van Lohuizen te Bilthoven en in het be stuur van maatschappelijk hulpbetoon werd met 10 van de 16 stemmen be noemd het lid van de raad mevr. Xraayvamger-Buskens (KVP). Kniplaan Ook de verbetering van die Knip laan veroorzaakte een lange bespre king. Deze laan ligt in de gemeente Voorschoten, maar is volgens de bur gemeester sinds 1812 eigendom van Leidschendam. De gemeente heeft steeds de grasbermen verhuurd aan de exploitant van het café-restaurant onder beding dat hij het wegdek on derhield. Daarom heeft de exploitant van de uitspanning thans aan het ge meentebestuur gevraagd om een bij drage in de kosten van de voorgeno- wegverhetering. welke begroot wordt op 5950.Meerdere raads leden zouden de zaak willen omdraai en, zodat de gemeente de weg verbe tert en de heer Grundeken de helft van de kosten voor zijn rekening nam. echter, aldus de burgemeester, wil de heer Grundeken de weg zelf op- Vnaooen in het belang van de ex- oloitatie van zijn café en daartegen bestaat toch geen enkel bezwaar. De heer De Boer van Stompwijk, merkte op, dat de weg voor Stompwijk geen enkel belang meer heeft, omdat de heer Grundeken na 18 uur het over zetveer niet bedient en daardoor voor de Stomp wij kers het vervoer per '*ohu,c des avonds is uitgesloten. De burgemeester zegde toe hierover met de hee~ Grundeken te gaan praten, want dit zou inderdaad een onhoud bare toestand zijn. Het voorstel, om de helft van de wegko9ten voor reke ning van de gemeente te nemen, werd ten slotte aangenomen, maar voor het verdere onderhoud van de weg wilde de raad slechts voor één jaar maxi- -"■■m ƒ450.toestaan. De voorstellen voor het aanleggen van waterpartijen in „De Heuvel" en langs de spoorlijn Den Haag-Leiden werden zonder stemming aangeno men De kosten zijn resp. 50.024,70 en .fm 15.315.Ook de voorgenomen verbreding van de Boslaan werd goedgekeurd. RIJP WETERING Prijsiassen beiaarden De uitslag van het vrijdag jl. gehouden prijsjas- sen t.b.v. de bejaardenkas was als volgt: kruisjassen: 1. R. Straathof 3669 p.; 2. mevr. WeeninkHoger - vorst 3586 p. Klaverjassen: 1. A. van Egmond 5434 p.; 2. C. Warmerdam 5197 p.; 3. H. Straathof 5189 p.; 4. mevr. DongelmansColijn 5035 p.; 5. Ant. Koot 4943 i.; 6. mej. A. Zoete melk 4891 p.; 7. B. van Haastregt 4885 p. De puntentelling over het gehele seizoen wordt, evenals vorig jaar, weer bijgehouden door de heer Ant. Koot. A.s. vrijdagavond verwacht het comité weer een grote deelname als het prijsjassen gehouden wordt in café „De Vergulde Vos". Om 8 uur precies. Zie ook de advertentie in dit blad.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 4