f GERESERVEERDE PLAATSEN! VRIJDAG 26 OKTOBER 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA S Gebarricadeerde raadhuiskelder baarde onrust in Steenwijk In de omgeving van Steenwijk is Nu de Cubaanse kwestie tot ver gisteren enige verwarring ontstaan scherping van de internationale toe door het feit, dat de bij de BB in ge- stand heeft geleid werd het echter bruik zijnde kelderruimte onder het raadzaam geacht de barricadering raadhuis van Steenwijk met zand- niet langer uit te stellen. Overigens zakken werd gebarricadeerd. De be- zullen de zandzakken van een laag woners van Steenwijk vonden on- aarde worden voorzien en daarop geveer dezelfder tijd een stencil in zal een plantsoen worden aange- hun brievenbus, waarin werd aan- bracht. geraden om bij wijze van voorzorg nej. schrijven aan de bevolking em0e maatregelen te nemen zoals ^a(j volgens de burgemeester ten het inslaan van levensmiddelen voor doei n0g eens attenderen op circa een week en het navolgen van de richtlijnen, welke enige maanden oo101! veiligheidsmaatregelen zoals inder- geieden door het ministerie van bin- TELEF. 33186 tijd door de regering zijn aangege- nenlandse zaken zijn gegeven. Een en ander baarde nogal wat BOERDERIJ AFGEBRAND opzien, hetgeen de burgemeester genoopt heeft een nadere toelich- Vanmorgen vroeg is door nog on- ting te verstrekken. De burgemeester bekende oorzaak de kapitale boer- wees erop, dat tot het barricaderen derij bew00nd door d<f veehouder £e.,5?;kelder al lang geleden G. Merkus te Beetgumermolen (gem. Menaldumadeel), geheel uitgebrand. De bewoners konden zich ternau- SUèDE HERENVESTEN zonder mouwen, slechts f 24.90 „DE GAZELLE" HAARLEMMERSTRAAT 4 LEIDEN (Advertentie) De zaak van de valse El Greco's was besloten. E.E.G. doet geen concessies De zes landen van de EEG zijn niet tuigen. De boerderij was laag verze. bereid tot concessies aan de Britse kerd. landbouwpolitiek. Tegen de 57-jarige kunstcriticus F. H. uit de hoofdstad heeft de pro- wernood in veiligheid stellen. Zij cureur-generaal bij het gerechtshof werden pas wakker toen de boer- te Amsterdam gisteren wegens vals- derij reeds in lichtelaaie stond. heid in geschrifte -het afgeven van Het woonhuis bleef behouden. De certificaten van echtheid voor valse schuur en het achterhuis gingen ver- schilderijen - vier maanden gevan- loren met de gehele inventaris waar- genisstraf waarvan twee voorwaar- onder een grcte voorraad hooi, een delijk geëist met als bijzondere voor tractor en vrij veel landbouwwerk- waarde, dat H. zich gedurende een Een woordvoerder van de Europese commissie, het permanente adminis tratieve lichaam van de Euromarkt, verklaarde gisteren in Brussel dat de VRIJGESPROKEN VAN POGING TOT ZWARE MISHANDELING proeftijd van drie jaar zal onthou den van het afgeven van expertises. De rechtbank had de kunstcriticus vrijgesproken na een eis van zes maanden waarvan drie voorwaar delijk wegens: medeplichtigheid aan oplichting door afgifte van genoem- heeft de certificaten plus valsheid in ge- i De rechtbank te Haarlem zes er op staan dat Engeland zijn vandaag de 36-iarige fahrteksarhfh- schrifte pprf mi MM86»™ V-n subsidiebetalin~ der G. L. uit Haarlemmermeer, vrij- H. is voor een soortgelijke affaire k-Zw T00f ê^Proken van de hem ten laste ge- in 1959 door het gerechtshof te Arn- nt f ?i 4 toetreden tot legde poging tot zware mishandeling, hem tot zes maanden voorwaardelijk de Euromarkt afschaft. De rechtbank achtte de man niet toe- veroordeeld. ur j t> rekeningsvatbaar op het ogenblik, In de gisteren behandelde en al f0 zei *i'0. dat de Britten dat hij het hem ten laste gelegde uit 1958 daterende zaak hebben twee zulke directe subsidies vervangen misdrijf pleegde. L. werd ervan be- valse El Greco's een belangrijke rol door indirecte hulp door middel van schuldigd in mei van het vorig jaar gespeeld. Een confectionnair uit de de consumentenprijzen, een stap die vergif in stamppot te hebben gedaan hoofdstad had met deze twee schil- ïn zou gaan tegen de Britse politiek en rattenkruit op een boterham te derij en op onderpand waarvoor H. van lage voedselprijzen. hebben gesmeerd, welke etenswaren certificaten had afgegeven, van een Zelfs dit, zo besloten de ministers bestemd waren voor zijn broer. De bejaarde kunsthandelaar drie mille van de zes gisteren in Brussel, zou verhouding tussen de broers was weten los te krijgen. Deze confec- slechts kunnen worden toegepast tij- destijds slecht, maar is op het ogen- tionnair werd indertijd wegens op- dens een overgangsperiode tot het blik weer goed te noemen. lichting veroordeeld. Uitspraak op einde van 1970. 8 november. Tijdens werkzaamheden bij het BOERDERIJBRAND goederenstation Noord te Rotterdam In de rietvelden van het nog on- In de afpelnnen nar-ht ic j}s glsAte™dda# de 40-jarige kolenwer- ontgonnen gedeelte van Oostelijk derh van de heer HwtvïJJker A" Schimm >r verongelukt. Het Flevoland 5 gistermiddag een 19- VbStiLwM on«eval fleurde bij het optakelen jarige hulpmachinist, G. J. Timmer El "Ju VlaStweddf) van een 700 kg wegende betonnen uit Doornspijk onder een der rups- ïïlkSr lïn' ri?w£i 5°UWWaSn' k.eerwand- Het gevaarte schoot uit de banden van een rijdende dragline dit jaar gingen viienre°neIT?egs^hId2 a? i,1°agt,tagen ,het lit,haam van terechtgekomen. Het slachtoffer werd ggn verloren. De schade t slachtoffer. Bij aankomst in't Dijk- diep in de zachte modder wegge- bedraagt naar schatting 100.000 gul- zigtziekenhuis bleek de heer Schim- drukt Onderweg naaThït riek^nfuL den' mer te z«n overleden. te Zwolle is hü overleden. Om de klompen van een archivaris Om gezondheidsredenen kon de streekarchivaris voor Asten, Bakel, Deurne en Someren, de heer E. van Emstede, niet lan ger meer tegen de koude, be tonnen vloer van zijn werkka mer. Op advies van zijn huis arts vroeg de streekarchivaris aan b. en w. van Deurne toe stemming om een houten vloer in zijn werkkamer te leggen. Publieke Werken ging aan het rekenen en kwam tot een kostenbegroting van 178 gul den. De zaak werd bij b. en w. besproken en men keek een beetje zuinig. Totdat een wet houder de olijke opmerking maakte: „Laat hem dan maar een paar klompen kopen Men vond het een best voor stel en aldus werd besloten. Een brief ging naar de archi varis om hem van het besluit op de hoogte te stellen. De burgemeester toonde zich evenwel uitermate ontstemd toen in de volgende vergade ring van b. en w. de notulen werden voorgelezen. „Wat is dat voor een akelig grapje?" vroeg Deurnes burgervader boos. Hij vroeg meteen het af schrift van de brief aan de ar chivaris. Toen hij zag, dat deze brief door hemzelf en de se cretaris was ondertekend stond de burgemeester sprakeloos. Dit blad is op reclamegebied de meest betrouwbare wegwijzer! DODE EN TWEE GEWONDEN BIJ AUTO-ONGELUK Vannacht is te Wildervank een per sonenwagen onder een stilstaande, beladen vrachtwagen gereden, ten gevolge waarvan een inzittende van deze personenauto, de 49-jarige heer J. Jager uit Winschoten, het leven verloor. De bestuurder van de auto, de heer H. H. uit Waddinxveen werd licht gewond, de derde inzittende van de auto, de heer J. P. uit Pekela werd zwaar gewond. Beiden zijn zij naar het Academisch ziekenhuis te Gro ningen overgebracht. De auto werd totaal vernield. Vanmorgen is het reizen met de Parijse Metro weer gratis geweest, als gevolg van een staking van 24 uur van het stationspersoneel en de stationschefs. TWENTSCHE BANK TEVREDEN Tot nu toe is het bestuur van De Twentsche Bank tevreden over de gang van zaken in het lopende boek jaar, zo werd in een buitengewone aandeelhoudersvergadering medege deeld. De bruto inkomsten ontwik kelen zich bevredigend, doch de on kosten zijn gestegen, een stijging waar volgens de direktie inderdaad rekening mee moet worden gehou den. Het ligt in de bedoeling t.z.t. houders van certificaten van aandelen aan toonder van 100 in de gelegenheid te stellen deze te verwisselen in aan delen aan toonder van 1000. De onderaandelen van 500 zullen dan verwisseld worden in vijf certifica ten van 100 aangezien deze cou pures blijven bestaan. De voorge stelde statutenwijziging, o.m. inhou dende een verhoging van het maat schappelijk kapitaal van 75 milj. tot 150 min, werd zonder enige dis cussie goedgekeurd. Wat lezers schrijven Leimuiden, 25 sept. 1962. Geachte redactie Hondsdolheid Naar aanleiding van de verontrus tende verschijnselen van deze hon denziekte, wil ik het volgende onder uw aandacht brengen! Als die bezitters van die zieke honden, hun dieren beter onder con trole hadden gehad waren deze ern stige dingen zeker niet gebeurd. De allereerste symptonen van hondsdol heid zijn toevallen, waar de hond aan lijdt, en komt het in *n verge vorderd stadium, dan pas wordt de hond kwaadaardig, het schuim staat op z'n bek. en hij kent zijn verzor gers niet meer; dus een hond heeft het niet zomaar opeens! En om zulke dieren de straat op te laten gaan, en er misschien uit angst voor onkosten, geen veearts bij te halen, getuigt van een verregaande zorgeloosheid en weinig verantwoordelijkheidsgevoel ten opzichte van anderen. Ook gezonde dieren laten veel mensen uit gemakzucht, de straat opgaan, en tot hun verontschuldiging voeren ze aan, dat het dier toch zo lief is, en niemand kwaad doet, en intussen bezorgen die „lieve dieren" hun omgeving veel last, deponeren hun behoefte op de trottoirs! Ik voor mij hoop dat er een wet komt, die verbiedt dat er nog honden zo maar vrij rond lopen. Dan zullen we van veel narigheid verlost wor den! Een bezitster van een hond! (Van redactiewege ingekort). Haagse politierechter MET GESTOLEN AUTO TE WATER De politie te Boskoop trof in de nacht van 19 op 20 sept twee jonge mannen op straat aan, die druipnat waren. Het tweetal werd gearresteerd en toen bleek, dat zij het natte pak te danken hadden aan het feit, dat zij met een auto in Boskoop te water waren gereden. De auto hadden zij in het water gelaten en zelf konden zij zich redden. Er was reden de auto achter te laten, want die was door het tweetal gestolen. Het bl"?ek, dat zij nog meer op hun geweten hadden. Want de automaat voor de sigaren winkel van F. in Boskoop was gefor ceerd en daaruit was een bedrag van f 50.gestolen. Voor diefstal van de auto en van dat geld had het tweetal, een 19-jarige koopman en 22-jarige loswerkman zich voor de Haagse rechtbank te verantwoorden. Het tweetal bezit een slechte reputatie, want ieder van hen is reeds 12-maal veroordeeld, waarbij de loswerkman het speciaal op automaten had voor zien. Deze verdachte was trouwens nog maar twee dagen tevoren uit de ge vangenis ontslagen. Hij wilde met de gestolen auto naar Duitsland, waar zijn meisje heen was ^jegaan. Zijn col lega in het kwaad was kort tevoren uit een inrichting in Den Dolder ont snapt en had enige tijd door België en Nederland gezworven, totdat hij de loswerkman had ontmoet. De Officier van Justitie deelde me de, dat zelfs de reclassering niets meer met verdachten weet aan te vangen, zodat er geen zachtaardige pogingen meer zijn te ondernemen. De eis luid de daarom thans 1 jaar en 6 maanden jeugdgevangenis. De verdedigers we zen op de moeilijkheden, die verdach ten in hun leven hebben en verzoch ten nadere rapporten over hen te doen uitbrengen. SCHEEPSBERICHTEN Achilles 25 v. Rio de Janeiro n. Salvador; Bengkalis 25 v. Penang n. Karachi; Dongedijk 25 te Los Ange les; Gabonkust 25 te Antwerpen; Irazu p. 25 Paitra n. Callao; Kara (t) 25 v. Curagao n. Maracaibo; Kat- sedijk 25 v. Bermuda n. Miami; Kennemerland 25 v. Salvador n. Rio de Janeiro; Kerm ia (t.) 26 te Pta. Cardon; Medon 26 te Jeremie; Oos- kerk 25 v. Durban n. Lorenzo Mar ques; Rondo 25 v. Antwerpen n. Rot terdam; Sumatra 25 v. Singapore n. Sorong; Ulysses 26 te Le Havre; Vi- trea (t.) 25 v. Montreal n. Curasao; Willem Ruys 25 v. Suez n. Colombo; Wonogiri 26 te Port Elizabeth; Wo- nosobo 26 te Bremen. Mediform- schoenen hebben een fantastische pasvorm Draagt u steunzolen? Er is op gerekend. Extra ruimte is ervoor gereserveerd Een bepaalde plaats voor advertenties kan niet worden gegarandeerd. Aan VERZOEKEN wordt gaarne alle aandacht geschonken. 2* Gevraagd jong meisje in k 2 C.V. in goede staat, tie huishoudir.fi voor halve Tel 26409 Leiden..Vrijdag dagen. De Kempenaerstr. 39. Oegstgeest, tel. 50892. 1 tussen 7-10 uur. 2T Metalen constructiedoos f 1.98. Jongens maken zelf Imskraan, wagen, totaal 43 modellen. Compleet met ge reedschap en voorbeelden boekje. Alleen met adver tentie voor f 1.98. I.V.A. - Noordeinde 43. Leiden. 2* Wegens vertrek: Phi lips radio, pracht toestel i .et golfbanden f 75. Da- messportfiets met torpedo, heel compleet f 50. He- renspo-tfiets, merk Mag neet met trommelrernmen cn 3 versnellingen f 95. Te- lefunken platenwisselaar met snelheden f 40. Aloë- laan 18. Groot Deventer vast kleed, gasfornuis, grote uit- schuiftafels, eiken en ma honie, oliestookhaard, ka chels, oude koperen hang- olielamp. grcte mahonie ronde tafels, hoekkastje. Inkoop Antiek enz. W. F. Ilooreiran, Nieuwe Rijn 9 t.o. V. D. bij Hoogstr., tel. 232C1. 2* Zaterdagmarkt. Wij gr an door met het aanbie den van gratis Flamingo nylons bij aankoop van 10 Sulden textiel. Ondergoe- eren charmeuse onderjur ken tot 48 nu 298. Koren- brugsteeg over Muziekhan del Servaas Japie. 2" Zaterdagmarkt. Vlotte dames Pyama's 798. nu nog alle maten 498. Leuke jon gens- en meisjes-pyama's. Vlotte nachtjaponnen 498. Herenpyama's 598. Dames slips 69. Korenbrugsteeg over Muziekhandel Servaas Japie. 2* Zaterdagmarkt. Leuke voetbalbndhanddoekcn: UVS, Docos, Lcidse Boys, LFC, Quick Boys. Noord- wijk, Feijenoord BI. Wit, DÓS. Sparta, Ajax, PSV, Elinkwijk 298. Ver. be langrijke korting. Koren brugsteeg ove. Muziekhan del Servaas Japie. 2' Zaterdagmarkt. Onze bekende pracht Nylons 198 nu twee paar 250. Noorse lakens 125. Leuk kinder goed 69. Lange Jeager on derbroeken 398. Pracht he renflanellen "hu 375. Koren brugsteeg over muziekhan del Servaas Japie. 3? Sportrijwielen als nieuw Moderne clubstellen. Chi que bankstellep, dressoir, eethoekjes, linnenkasten, schrijfbureaus, clubfau teuils. tweeling wandel wagen, kachels, bedstellen, ledikanten, opklapbedden, kinderledikanten, vloerkle- ieuwenburg, hooigracht 55 (geen win kel). 2 Metalen droogrek f 2.98. Uitklapbaar, kan aan de deur. trapleuning enz. op gehangen worden. Niet ge- pvntlast, doch extra zware co:*jtruotie, prima gegal vaniseerd. dus antiroest. I.V.A., Haarlemmerstraat 48. Nova, Noordeinde 43, Leiden. *2 Aangeb. Handnaaima- chines door inruil verkre gen w.o. Sing 1 en Leeu- wenstein f 35, f 65, f 85. Machines prima werkend, verkoop met garantie. Haag'v/eg 172A. Leiden. Tel. 32833. 2* Metalen krukjes f 4.98. Voor keuken, badkamer, jengens- of meisjeskamer enz. Zware kwaliteit stalen buis. Zitting met zwaar plastic bekleed in diverse frisse kleuren. I.V.A., Haarlemmerstraat 48, No va, Noordeinde 43. Leiden. 21 Zig-zag-naaimachines behoeft niemand per brief kaart ergens uit Nederland als sensationele aanbieding te bestellen. Rechtstick elektr. marle pl. 195 zig zag vanaf f 350.Meer- pccl. Breestraat 71. telef. 24815. 2* Bon. Pedaalemmer 3.88. Prima constructie. Geheel compleet. Stevige uitvoering. Onbreekbaar plastic. Normale Drijs f 5.95. Uitsluitend met inlevering van deze bon slechts 3.88. Victorie - Mag. Hogewoerd 22. 2 Bon. 2 stofdoeken 39 ct. Grote maat, 40x50 cm., prachtige stevige kwali teit; diverse mooie pastel tinten; normale prijs 98 ct. Uitsluitend met inlevering van deze bon 2 stuks voor 39 ct. ictorie-mag., hoge woerd 22. Emaille kolenkitten, 50 cm. hoog f 2.98, 55 cm. hoog f 3.85. Metaler strijkplank, verstelbaar, zwaar buisma teriaal f 13.95. Losse kopjes, boerenbont 65 cent. Keu- kenkrukken, metaal, zware uitvoering f 4.95. Victorie - Mag. Hogewoerd 22. 2* Kop en schotels, mooi gedecoreerd, 6 stuks f 3.98. Metalen droogrek, onze be kende kwaliteit, grote maat f 2.65. Plastic botervloot, langwerpig model 49 cent. Kachelzeiltjes 58 cent. Vic torie - Mag. Hogewoerd 22. 2* Bon. Kinderboodschap penmand 79 cent. Kleine uitvoering van de bekende hengselmand. Geheel van plastic. Onbreekbaar. On verslijtbaar. Normale prijs f 1.25 Uitsluitend met inle vering van bon 79 cent. Victorie - Speelgoed Mag. - Hogewoerd 31. sportrijwielen vanaf 89.-. Ook Rudge en Sim plex voorradig. Firma Du- soswa. Turfmarkt 1-3. tel. 24409. 2' Hij loopt weer pnik met onderdelen v. Struik. Dus voor al uw motor-, scooter- en bromfiets-on derdelen naar het vanouds bekende adres T. Struik, Groeneateeg 3. 6 en 8. tel. 01710-22026. 2 OVERMAN 1UVS. De ze wedstrijd begint om 2 uur i..m. De supportersbus x rekt om 12.30 uur. Voorverkoop Lissen 11 en 12 uur. Junior 'is een héle meneer in dit moderne kostuum! Jazeker... schuingeplaatste zakken en gladde pantalon. 79.-tot 118.- Nieuw - pas binnen! Ele gante collectie ankiets en sokken uit Italië; effen en met streep. 2.95tot 5.95. Hoogstraat - Leiden Hoe wil de moderne, progressieve jongeman zijn overjas? Details geven 't antwoord: I ceintuur afneembaar, borstklepje en aparte voering! Brixon overjassen 118.- tot 168.-

Leidse Courant | 1962 | | pagina 5