DUINSTREEK VRIJDAG 20 OKTOBER 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Academisch debatgezelschap te Leiden vindt, dat groentijd de vereniging niet onwaardig behoeft te zijn Motie werd met grote meerderheid verworpen Na de debatten bij het Academisch debatgezelschap „Pro et Contra", die gisteren in het Groot Auditorium werden gehouden, werd de voorge stelde motie, luidende „een groentijd is een studentenvereniging onwaar dig" verworpen. De uitslag van de stemming was 71 voor, 201 tegen en 34 onthoudingen. Onder de aanwezigen bevonden zich verscheidene hoogleraren en stafleden en een groot aantal oudere- tot zeer oudere jaars studenten. De voorzitter, prof mr. C. H. F. Polak, herinnerde er bij het begin van de avond aan, dat reeds 50 jaar geleden in het tijdschrift „Pro et Contra" een discussie was gevoerd over de afschaffing van de groentijd. Tijdens de debatten waren er veel vermakelijke incidenten, zoals bij de student, die het spreekgestoelte be klom om te vertellen, dat hij nog niet wist hoe hij zou stemmen, en die al sprekende zich zelf overtuigde, dat hij tegen moest stemmen. De felste verdediger van de motie was prof. tnr. H. Drion, die stelde, dat de verdedigers van een groen tijd allen een fraaie theorie opbou wen, maar dat de theorie niet los ge zien mag worden van de alledaagse praktijk, nog afgezien van de ook „DE TURK HEROPEND Op 4 oktober werden de deuren van „Het Schuttershof" in Leiden ge sloten voor een totale vernieuwing van het interieur. Gistermiddag reeds kon de directie van het restaurant bedrijf haar vele gasten verwelko men in een nieuwe zaak, waarin het van de Breestraat verhuisde restau rant ,,In den Vergulden Turk" in de toekomst zijn rol van gastheer zal vervullen. Deze vernieuwing ach ter de schermen reeds in juni begon nen is een volkomen succes ge worden. Een zaak, waarin de habi- tué's het oude cachet van de Bree straat zullen terugvinden in een mo dernere vorm. Een voorproefje van de gastvrij heid kregen velen gistermiddag reeds tijdens de receptie ter gelegenheid van de opening. Gelukwensen voor de direktie van o.a. de burgemees ters van Leiden en Zoeterwoude, van de heer Hagendoorn, commandant van de Leidse brandweer, van direk tie en voorzitter Van de Leidse VVV, van de heer Lambermont, voorzitter van de Leidse Middenstandscentrale, van de heer de Ruyter de Wildt, voorzitter van de 3 Oktobervereni- ging, van de deken van Leiden, van mr. Branderhorst, secretaris van de Kamer van Koophandel, van enkele Leidse raadsleden en van vele col- legae-restaurateurs. Een gezellige, ongedwongen recep tie temidden van talloze bloemstuk ken, die deze wens voor een goede toekomst onderstreepten. voorkomende excessen en dat de ze dagelijkse praktijk dégoutant is. Afbekken en lichamelijk vermoeien zijn in een academische wereld niet passend. Alleen reglement Reeds op statistische gronden mag men aannemen, dat wel eens een stu pide ouderejaars tegenover een in telligent groen zal komen te staan en dat dan de ouderejaars toch ge lijk moet hebben tegenover deze groen is ergerlijk. De superioriteit van de ouderejaars berust dan alleen op een reglement en niet op werkelijke superioriteit. De voorstanders betoogden onder meer, dat iedere gesloten groep het recht heeft om degenen, die in deze groep willen doordringen een initia tiefperiode te laten doormaken, dat dit récht in alle tijden en in allerlei soorten groeperingen wordt uitge oefend. (Als voorbeelden werden ge noemd het noviciaat bij monniksor den en de graden bij de vrijmetse larij), dat deze initiatiefperiode ook noodzakelijk is, omdat anders een vermenging van allerlei invloeden optreedt, die een vereniging spoedig doet verwateren. Dat in de groentijd, die voornamelijk uit gedwongen gesprekken bestaat, de groen leert zijn eigen ideeën beter te bezien, ze te verdedigen en eens buiten zijn eigen wereld te kijken. Zoiets is on mogelijk op voet van gelijkheid, want in dat geval zou de groen, zodra men aan zijn „heilige huisjes" komt kun nen weglopen. Corpora groentijd onwaardig Ook velen der tegenstanders ver klaarden uitdrukkelijk, dat zij de gröentijdsincidenten, die ieders ver ontwaardiging hebben gewekt niet wensten goed te praten. De eerste befetrijder van de motie, M. Schelte- ma, steide, dat nu er blijkt dat er groentijdsexcessen Voorkomen men niet mag zeggen, dat een groentijd onwaardig is, maar dat men dan moet stéllen, dat er studentencorpora zijn, die een groentijd onwaardig zijn. De voorzitter dankte na aïloop de vele sprekers, ook uit de zaal, die in enkele afgemeten minuten hun me ningen naar voren hadden gebracht en hij herinnerde aan het woord van een Utrechtse hoogleraar dat over de groentijd niet rationeel kon worden gesproken, omdat het onderwerp niet rationeel is. textielbedrijf op toneel Het Nederlands Instituut voor Ef ficiency (NIVE) houdt op 21 en 22 november te Utrecht zijn najaars congres. Op de tweede dag zal o.m. aandacht worden gevraagd voor het actuele thema: „Gecoördineerde jaar planning voor het middengrote be drijf". Op speelse, doch niettemin serieuze manier zal deze ongemakke lijke materie tot leveh worden ge^ bracht. Het onderwerp wordt name lijk toegelicht aan de hand van to neelschetsjes. De bezoekers zijn ge tuige van de bedrijfsbesprèkingen iri de gefingeerde oVerhemdenfabrlêk „Trevo", waarin de verschillende as pecten van planning adn de ordê komen. Verscheidene bekende figuren Uit de textielbranche spelen een rol ill deze schetsjes. Zo treedt de heer L. Kerk van de Overhemdenfabrlek ELMI te Leiden op als bedrijfsleider. Burgerlijke Stand Geboren: Dick z.v. A. Bavelaar rn D. Paüw; Angelina Maria Gerarda Peti-onella d.v. C. G. J. Kerkvliet én J. M. Moerings; Robertus Anthonius z.v. J. M. Koopman en M. Hughes; Jacob Fieter z.v. J. A. Meihdèrs en A. P. de Bock; Nancy d.v. R. de Vries en J. v.. Boles; Margafëtha Jo hanna d.v. J. Disseveld en S. v. Veg- ten; Maria Wilhelmina d.v. F. H. Holswilder en S. v. d. Reijden: Eer- ko z.v. E. Mooibroek en A. Dobna. Gehuwd: C. G. Röling en J. W. J. Schuster; P. ten Hage en H. Ben schop; J. v. Roijen en M. C. Ruis; J. C. Raaphorst en C. v. Rijn; L. A. v. Zandwijk en J. P. M. Laagland; J. v. d. Kaaij en T. M. Fakkel; J. J. V. Biemen en E. A. Tebrugge; K. Dis- telvelt en G. A. Deel en; S. Ossevoort en B. M. Oostrum. Overleden: W. E. Blok 78 j., w. v. J. Galjaard; J. F. Knijnenburg 68 j., m.; A. Ottenhof 53 j., m.; T. Sluis 61 j., m.; A. v. Garden 81 j., e.v. P. A. v. Setten V. d. Meer C. Brandt 66 j., m. DIPLOMA-ZWEMMEN „DE SLEUTELSTAD" Voor het diploma-zwemmen van de Lèidse zwem- en polo vereniging De Sleutelstad, slaagden de volgende deelnemers: Diploma A: J. Regeer, M. HanêVêld, S. Smit, T. v. Es, T. de Koning, C. Slingerland, A. v. Hooidonk, M. Moot, E. Thijssen, E. v. d, Berg, M. v. Delft, D. Hooyerink, J. v. d. Veen, P. Plu, G. Arends. Diploma b: C. Zeilstra, C. v.d. Lin den, C. Bon, J. Sinteur, J. v. Eygen, E. Devilee, G. Bey, H. Kruit, D. Ver mond, E. v. d. Weydèn, B. Schot- meyer, M. Onvlee, G, Elzenga. óf/t LEIDSE AGENDA Promoties aan de d,?E universiteit Gisteren promoveerde tot doctor in de geneeskunde, op proefschrift getiteld: De stratigrafie van het dor sale polsgebied als uitgangspunt Vöor een onderzoek naar de positie van de m. extensor catpi ulnaris tijdens het proneren en supineren Van de onderarm", de heer B. de LeéuW, geboren te Rotterdam in 1932, thans wonend te Oegstgeest. Promotor was prof. dr. J. M. F. Landsmeer. Het on derzoek betreft de laagsgewijze bouw (stratificatie) van het over gangsgebied tussen de strekzijde van de onderarm en de handrug. De on derlinge samenhang van de fasciën zijn in stratigrafisch opzicht iden tiek, dit in tegenstelling tot de gang bare opvattingen. De teVens gevon den eigenaardige stratificatie van de dorso-ulnaire zijde van het pols- gebied werd vervolgens in functio nele zin geëvalueerd, waarbij bleek dat de m. extensor carpi ulnaris tij dens het draaien van de onderarm geen vaste positie op de ulna in neemt. Voorts wordt een snelle en eenvoudige methode beschreven om deze verschuivingen driedimensio naal vast te leggen door middel van afgietsels. Tevens is gepromoveerd tot doctor in de geneeskunde op proefschrift getiteld: Premenstruele spanning, de heer F. J. J. van Assen, geboren te Rotterdam in 1917, eveneens wonend aldaar. Promotor was prof. dr. A. J. M. Holmer. Aan de hand van bestu dering der wereldliteratuur worden de theorieën betreffende het ont staan van het premenstruele syn droom kritisch besproken. De ver schillende behandelingswijzen wor den op hun Waarde getoetst. Even eens word de aandacht gericht op de sociale aspekten van het premen struele syndroom. Voorts heeft de schrijver getracht klaarheid te bren gen in het probleem van het even tuele verband tussen kriminaliteit en premenstruele spanning. Het moet betreurd worden dat hij ten dele door geringe medewerking van de autoriteiten niet erin geslaagd is dit belangrijke juridische vraagstuk op te lossen. Tot slot bleek uit het uit gebreide onderzoek van de patiënten van een grote gynaecologische prak tijk dat psycho-therapie en de far- maca methyl-oestrenolon en methyl- testosterom de grootste waarde heb ben bij de behandeling van het pre menstruele syndroom. De heer C. Spaanderman zal dins dag 30 oktober a.s. veertig jaar in dienst zijn van de Leidse Duinwater maatschappij. Hij Zal op de gebrui kelijke wijze worden gehuldigd tij dens een ontvangst ten kantore van de maatschappij aan dé Hooigracht. Abusievelijk stonden gisteren tien verdiepingen genoemd voor de be jaardenflat aan de ChuTchillaan. Het is wel een hoog gebouw maar met zes verdiepingen is het Wel be keken, zoals ook al bleek uit het fütd'tje, dat bij dit artikeltje stond. OPENINGSUREN LEGERMUSEUM Het is noodzakelijk gebleken de openingstijden van het Nederlands Leger- en Wapenmuseum „Generaal Hoefer", Pesthuislaan 7 te Leiden, te herzien. Met uitzondering van de zaterdag in het museum alle werkdagen ge opend van 10.00-16.00 uur en des zondags van 13.00-16.00 uur. „St. Christoffel" voorgelicht over Concilie De Kath. Vereniging van Handels vertegenwoordigers „St. Christoffel" hield een vergadering op donderdag 18 oktober 1962, in hotel-rest. „Old Dutch". Een kleine groep van leden kon de voorzitter op deze bijeen komst begroeten, wat bepaald te leurstellend was voor de belangrijk heid van deze avond, nl. het conci lie te Rome, besproken door pater v. d. Brom O.F.M. In een scherp ge trokken lijn nam spr. de doelstelling, het streven, en de belangrijkheid van deze kerkvergadering met ons door. Het concilie wil zijn een retraite van de bisschoppen met de Paus, waarbij het wel en wee der Kerk van de laatste honderd jaar onder de loupe wordt genomen, terwijl met voor uitziende blik de plannen op kerke lijk gebied aan de hand van de be reikte resultaten, zo nodig worden herzien of vervangen. Spreker adviseerde om 't boekje „Wat weet U van het Concilie"? te gen de kostprijs van 0.25, aan de pastorie te bestellen. Een levendige discussie over het behandelde onder werp besloot deze zeer interessante avond. vrijdag 26 oktober St. Aflelbert. LezingcyclUs „Heeft de Kerk de moderne mens iets te zeggen? Inleiding door dr D. H. Prins oud-bestuurslid Humanistisch Ver bond. 8.15 uur. Doelen. K. en O. Schouwburg. Wim Kan, 8 uur ham. Con a more. Jubileumconcert „Samson", 8 uur nam. De Leidse Comedie - Opvoering van „Een meisje om te stelen", St. Antoniusclubhuis, 8 uur n.m. Smalfilmliga. 8 uur nam. v. d. Hey- denf zaterdag 27 oktober R.K. Gymnastiekver, Victorie. Zaal Maria Gijzensteeg. Bal. 8 uur. P.V. Nekobu Feestavond 8 üür nam. St. Ant. Clubhuis. Eucharistisch trefpunt St. Lo- dewijkskerk, 3-6 uur n.m. ZONDAG 28 OKTOBER Rijksmuseum voor Volkenkunde - 14.30 uur: Films: Washo, en het Bun- raku-poppenspel (Japan). De films worden ingeleid door de heer C. Ouwehand, conservator van dé afde ling Japan. tentoonstellingen De tentoonstelling Kind en Kleur in het Stedelijk Museum de Laken hal wordt verlengd tot en met 28 oktober 1962. apothekersdiensten Geopend voor spoedeisende geval len: apotheek D. C. Kok, Rapehburg 9, tel. 24807 Apotheek R. v. Breest Smallehburg te Leiderdorp is ge opend. bioscopen De films deze week zijn door de KFC als volgt gekeurd: Casino: Mr. Vlubber, de vliegende schoolmeester, alle leeftijden. Aanvang 2.30, 7.00 en 9.15. Lido: Een fijn stel dochters, alle leeftijden. Aanvang dagelijks 2.30, 7.00 en 9.15; zondag 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15. Luxor: Jerry als loopjongen, alle leeftijdgn. Aanvang dagelijks 2.30, 7.00 en 9.15; zondag 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15. Studio: Shadows, volwassenen. Aanvang dagelijks 2.30, 7.00 en 9.15; zondag 2.30, 4.45, 7.00 en 9,15. Trianon: Sergeants 3, veertien jaar. Aanvang dagelijks 2.30, 7.00 en 9.15; zondag 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15. Rex: Greep naar de macht, 18 jaar. Aanvang dagelijks 2.30, 7.15 en 9.15; zondag 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15. Greenway: 'Voorschoten) - Battle Cry, vrijdag 8.15, zaterdag 7 uur en 9.15 en zondag 4.00. Misdaad achter het voetlicht, zondag 7 en 9.15, maan dag en donderdag 8.15. KATWIJK Aanbesteding 112 woningen Na mens de Katwijkse bouwvereniging en de Woningbouwvereniging „De Brittenburg" werd door architect J. Splinter aanbesteed de bouw van 112 eengezinswoningen in het uit breidingsplan Hoornespolder. Door zeven gegadigden werd, op uitnodi ging, als volgt ihgeschreven: Marel's Bbuwbêdr. N.V., Katwijk ƒ2.113.900; ftDe Lange Vart dér Plas, Oegst geest 2.119.000; fa. W. Ouwehand Zoon, Katwijk 2.175.000; fa. A. Verdoes «Sc Zoon. Katwijk 2.229.000; fa. gêbr. J. «Sc A. de Best, Katwijk 2.232.500; A. de Waard, Katwijk 2.238.000; fa. J. v. Rhijn Zonen Katwijk 2.243.000. Er werd geen begroting bekend gemaakt. De gun ning werd aangehouden. Gemeenteraadsvergadering Bij de ingekomen stukkeh was ër éën van de heer v. d. Vijver om bij de woning Sandtlaan 1 een bloemenkas te mogen bouwen. B. en w. willen deze zaak eerst bezien, waarhiee de heer G. v. d. Does niet akkoord kan gaan, omdat er voor zijn bedrijf haast bij is. De voorzitter antwoordt dat b. en W. wel spoed zUllén -betrach ten, maar dat zij de toestand daar eerst in ogenschouw moeten nemen. Met de meeste voorstellen, waarover Wij reeds eerder uitvoeiig medede ling deden, ging de raad akkoord. OVer verkoop vangrond aan de Kerkvoogdij der Ned. Herv. Kerk te Katwijk aan Zee, vroeg de heer Van Eltên inlichtingen, die de voorzitter gaf. Het verlenen van een crediet voor de vervanging van een surveil- latlce-auto voor de politie werd door de heer C. Pronk toegejuicht. Het onbewoonbaarverklaren van de pan den Noordstraat 3a, 3b, 5 en 7 ont moette bezwaren bij de heren D. Kleen, Nic. v. Duyvehbode, J. de Krijger en D. Nasveld, maar de voor- zittel- zette uitvoerig uiteen, dat hét laten bewonen dezer huizen econo misch niet verantwoord zou zijn. Ook de wörtingirtspectie is van het zelfde gevoelen en hééft op verschil lende gronden zich met dit voorstel akkoord verklaard, waarna het voor stel z.h.st, werd aangenomen. Damnieuws K.W.Z. I speelde haar derde competitiewedstrijd te gen HDC I uit Alphen a.d. Rijn. De partijen wikkelden hun spel goed af waardoor uiteindelijk een 12-8 over winning voor KWZ uit de bus kwam. De gedetailleerde uitslagen: KWZ 1 C. Varkevisser - HDC I 02: P. van Duyvenvoorde-C. Vërboöm 11; P. MéijVogelN. Schoonderwoerd 11, B. van Rijn—J. Dissel res. 20; A. Herbert—G. van Winkel l—l; A. v. DuyvenvoordeW. Verboom 20; Jac. de BestA. Van der End 11; T. van der Pl&sR. Verkade 20; C. J. van Duyvenvoorde—J. P: Baer- veldt 02;_ C., van Duyn res.—P-. Kalshaven 2Uitslag 12—8. SASSENHEIM MIKO heeft moeilijkheden met winkelacties Uit de matige belangstelling op de vergadering Van de MIK O, het over koepelend orgaan der Sassenheimsé middenstand, zou men kunnen aflei den dat de middenstand zijn tijd nog steeds niet verstaat. Van de ruim vijf tig leden waren er slechts twintig aanwezig en daardoor kotl ntert moei lijk tot een beslissing komeh. Doordat de aftredende voorzitter, de heer L, R. van Vliet niet aanwe zig was, werd deze functie wdargehó- ttiëit door de heer Sdholten, die iii Openingswoord het verscheiden Van de heer H. Noordermeei herdacht. Noordermeer heeft voor de MIKO en in het belang van de leden zeel veel werk verricht. Over het agendapunt „St. Nicolaas- aktie 1962" kon men geen overeen- de voor om tijdens de winkelweek voor het kopende publiek een paar denrace-wedstrijd te houden. Zij had een aanbieding gekregen van een bu reau, dat zich in het organiseren van dergelijke akties specialiseert, waar door de MIKO ex heel wenig wérk aan heeft. Vélen aanwezigen haddeii hierte gen bezwaar, omdat de prijzen, die döör het publiek gewortrien zouden Worden tiiet groot gehöeg zouden zijn. Er werd tenslotte een commissie be noemd, die de mogelijkheden van een andere aktie zal onderzoeken, nadat een van de leden nog had i-pgemerkt, dat het heel moeilijk is een leuke ak tie te vinden, d'e door de wet is toe gestaan. Verdeeld was de mening ook ten aanzien van de verlichting tijdens de feesten in december. De verlichting van vorig jaar is in een zodanige toe stand, dat repcratie a eel óeld zou kos ten. De heer Scholten stelde voor, het dit jaar zonder verlichting te doen, echter moeilijk kondeh verenigen. Na veel heen en weer praten besloot men alshog stappen te ondernemen om dit jaar zo mogelijk een verlichting te hu ren. Volgend jaar wil men dan begin nen met de aanschaf van een nieuwe verlichting. Tot slot werd de heer Scholten met algemene stemmen voor de tiju van één jaar gekozen tot voor zitter. Geen hertenkamp in Sassenheim Sasenheim krijgt geen hertenkamp, daar het park zich niet leent voor h dergelijke vestiging. Dit bericht kre gen de initiatiefnemers van het plan dezer dagen van het college van b. en w. te horen. Nadat het college zich deskundig had laten voorlichten over de inrich ting ett het voor- en nadeel van een hertenkamp kwam het tot de slotsom dat de plannen om technische en hygiënische redenen niet uitvoerbaar iren. Men was van gemeentewege wel vol lof over dit particulier initiatief, waarbij de gemeente met een attrac tie zoj' worden verrijkt, maar de na delen wogen het_ zwaarst. Zo was de bodemgesteldheid van het park niet geschikt voor herten. Zij zouden bol- •-ming van de hoevert oplopen, waartegen door de dierenbescher ming wordt gewaakt. Plaatsing van het kamp in het beboste parlcgedeeltè zou tot vernieling vkh de bossages leiden. Het belangrijkste nadeel was de bedreiging van de volksgezondheid, daar een hertenkamp zeker om streeks en tijdens de bronstijd eeli ondragelijke stank verspreidt, terwijl ook allerlei ongedierte wordt aange trokken. Deskundigen verzuimden dan ook niet op te merken, dat alle bestaande hertenkampen ver buiteh de bebouwing van stéden zijn ge- ouden. Aangezien Sassenheim moet met de grohd is Vësetg'ng elders in de gemeente Onmogelijk. LISSE Aankoop boekhoudmachine B. en W. stellen de raad voor om voor de mechanisering van de boekhou ding der gemeente een boekhoud- automaat aan te schaffen, waar voor een bedrag van 18.250.50 nodig is. Raadsagenda Aan de agenda voor de openbare raadsvergadering van Lisse, die ma&ndag 29 oktober des avonds 8 uur zal worden ge houden, ontlenen we o.a.: benoe ming ledéh woonruimtecommissie en van de algemene raad van de G.G.Z.H., huurverhoging gemeente lijk woningbezit en opheffing ge meentelijke woningstichting, verle nen van subsidie aan „De Hollands^ Molen" en aan de VVV Zuid-Holland, verschillende onderwijsvóorstellen, reconstructie van de Nassaustraat, treffen van Voorzieningen tegen wa teroverlast, grondVerkoop, vaststel len van een tweetal uitbreidings plannen irt onderdelen) verlenen van krediet voor aanschaffing van een bdèkhoudaUtortiaat.. NOORDWIJK Schiëtver. Blijft voor 't Land. Wisselmedailles gewonnen op 19 oktober met buks door: A. v. Eg- mond 46 pnt le kl., J. dé Groot 45 pt 2e kl., L. Hazenoot 46 pt 3e kl. Wisselmedailles gewonnen met KSO door: J. Plug 55 pt le kl., N. W. Cas- pers 57 pt' 2e kl. BEllRSOVERZlEHT VAN VRIJDAG Gemakkelijker voor internationals Het Damrak heeft vanmiddag af scheid genomen van deze woelige beursweek met wat lagere koersen voor de hdofdfondsert bij zeer kalme handel. De stemming was gemakke lijker. Philips schommelde rond de 126,00, tegen 127,30 als vorige sldtprijs. Kon. Olie gaf 30 cent prijs op 134,00. Unilevers lagen aan geboden in de markt dp 120,00, min 2,20. Hoogovens daalden van 470 tot 466 waardoor dit fonds ruim acht punten beneden donderdag kwam te liggen. Later op de middag werd 469 gedaan. AKU kon zich goed handhaven op 366% (336 5/8). De scherpe kanteii ten aanzien van de internationale spanning rond de kwestie Cuba zijn, aldus de beurs, wat afgeslepen. Meh gaf er echter ih Amsterdam de voorkeur dan een afwachtende houding aan te némen, mede in verband met het naderende weekeinde. Hierdoor bleef ook ge durende de verdere beursduur de omvang Van dë handel binhen zeer nauwe grenzen. Wall-Street kon donderdag de moed niet opbrengen het herstel van woensdag verder voort te zétten, Men moest er zelfs een stapje terug doen. De omzet liep sterk terug. Vrijwel gelijk met het slot werd op de Newyorkse beurs bekendgemaakt dat het grootste staalconcern ter we reld de „Bethlehem Steel" het kwar taal dividend drastisch verlaagt van 60 dollarcent tot 37Vs dollarcent. In Amsterdam vreest men, dat deze verlaging van invloed zal zijn van daag op de koersen in Wall-Street. Unilever en KLM konden zich op de Newyorkse beurs goed handha ven, Philips was er fraktioneel la ger. Dit viel voor het Damrak tegen. Men had donderdag op hogere slot- koersen in Wall-Street geanticipeerd. Hiermede is de lichte terugslag in Amsterdam vandaag verklaard. Wanneer de balans wordt opgemaakt dan moet worden geconstateerd, dat Philips deze beursweek, vergeleken met de slotkoers van de vorige week een daling laat zien van bijna 6 gul den. Unilever ruim 2 gulden lager, Kon, Olie min 6,50. AKU gaf slechts vier, doch Hoogovens circa twintig punten prijs. In de scheepvaartsektor was het eveneens zeer rustig met koersen die weinig verschilden met die van gis teren. De leidende cultures door el kaar wat lager. Staatsfondsen prak tisch onveranderd met zeer weinig zaken. Ook in de lokale afdelingen viel weinig te beleven. Grote koersver schillen werden niet waargenomen. De incourante afdeling van de beurs werd vanmiddag zeer verrast door het bericht van een fusie tus sen de n.v. assurantie maatschappij „De Nederlanden van 1845" met „De Nationale Levensverzekering-Bank n.v." Deze concentratie van het Ne derlandse bedrijfsleven werd ter beurze druk besproken. Op verzoek van b?t beursbestuur werd in beide fondsen niet gehandeld. De beurs acht de fusie gunstig voor aandeel houders Nationale Levensverzeke ring-Bank. Gisteren bestond er voor deze aandelen grote vraag. IN ALLE PROVINCIES HONDEM AAN DE LIJN Alle commissarissen der Koningin in de provihcies van ons land heb ben van regeringswege het Verzoek ontvangen zo deelt het ministerie van Landbouw en Visserij mede in hun ambtsgebieden het voorschrift uit te vaardigen, dat honden aan de lijn moeten wofdert gehouden. Dit voorschrift gold reeds voor de pro vincies Noordholland en Utrecht, maar Öm rëdënëh van voorzorg wórdt het gewenst geacht in het gehele land de vrijheid van de honden te be perken om de kans op bijten te ver kleinen en daarmee uitbreiding van 't gevaar van besmetting met honds dolheid zó gering mogelijk te houden. Frontale botsing eist drie zwaargewonden Vanmorgen is op de provinciale weg HilverSüm-BufcsUm-Wèesp-Am- sterdam eeh Vëtkëersöngëluk ge beurd onder de gemeente Weesper- karspel Waarbij drie personen le vensgevaarlijk werden gewond. Mevr. E. j. K. uit Bussum reed met haar auto in de richting Amster dam en wilde ëveii vdofbij „De Gaasp" een vóór haar rijdende auto passeren. Op dat moment echter na derde uit de richting Amsterdam oen ailtó, bestuurd door de heer G. A. uit de hoofdstad. Deze reed geheel rechts vah de wég. Mevr. k. kon niet tijdig genoeg op het rechterWegge- deelte komen en haar wagen botste frontaal op die van de heer A. Diens aüto werd aan de voorzijde gehéél ingedrukt en de bestuurder raakte bekneld. De verkeerspolitie van de groep Amsterdam kon hem later bevrijden, maar hij bleek zeer ernstig geWond te zijn. Ook de naast hem zittehde rheVr. A. liep ernstige verwondingen op. Mevr. A. werd evenals mevr, K,, die ook ernstig gewond was, overgebracht naar de „St. Gerardus Majella Stichting" té Bussum. Dé heer A. is opgenomen in het DiakoneSsert-zi ekenhuis in Nflar- den. De toestand van het drietal is zorgwekkend. LEIMUIDEN Vereniging voor Veilig Verkeer Zes-honderd-een-en-dertig leden telt de Vereniging Vöor Veilig Verkeer, afdeling Leimuiden en Rijnsater- woude. Op de vergadering, die gis teravond in café Sneeboer werd ge houden, toonde voorzitter D. Broêré zich Uitermate verheugd oVer dit grote aantal, hoewél hij het teleur stellend vond, dat slechts tien leden prëöeüt waren op de algemene leden vergadering. Nadat een ogenblik stilte in acht Was genomen ter nagedachtenis vah het kortgeleden overleden lid, de héér F. Van Nieuwpoort, deed de voorzitter mededeling van de voor genomen activiteiten in het kohlehde seizoen. Ongeveer 250 personen in Rijnsa- terwoude en Leimuiden zijn door het volgen van dé verkeerScursussën in het bezit van het verkéersdiploina. Ook dit jaar zal onder leiding Vöh opperwachtmeester V. d. Have weer een cürsus Worden georganiseerd, welke op 8 november aanvangt. De jeugd zal dit seizoen ook aan zijn trekken komen door de Jeugdver- keersschöol, welke van 5-9 novem ber, in de grote garage van Maarse en Kroon zal worden gehouden, Er zal daar een verkeersparc'ours wor den gebouwd, waarop de jeugd prac- tisch zal kUnneli oefenen. De verkeerstafel, die voor de cur sussen wordt gebruikt is in de loop der jaren geheel verouderd. Door een dit jaar van de gemeente Lei muiden ontvangen subsidie van 2500,- is men nu in staat deze ge heel te vernieuwen. Wel zal men dit om de kosten zoveel mogelijk te be perken geheel met eigen krachten doen. In de loop van de winter zal weer een grote propaganda-avond worden gehouden, waarvoor uit de vergadering reeds verschillende sug gesties naar voren kwamen. Ondanks het grote aantal leden hoopt men dit aantal nog op te voeren tot 700. Het financiële verslag gaf een nadelig saldo te zien van 315,85, De heer A. Los werd bij acclamatie als be stuurslid herkozen. Marktberichten LEIDEN, 26 okt., Vee Aanvoer 16 kalfstieren, prijs 300375, handel kalm; 70 melkkoeien, pr. 700100, h. stroef; 300 vette koeien, pr. 2.303.00 h. iets vlugger; 35 vare koeien, pr. 360815, h. kalm; 20 pinken, pr. 278 425, h. kalm; 10 graskalVeren, pr. 160225, h. kalm; 89 vette kalveren, pr. 1.892,00, h. kalm; 32 nuchtere kalveren, pr. 1.201.40, h. kölm; 40 vette schapen, pr. 85100, h. goed! 120 fokschapen, pr. 90-125, h. rus* tig; 1931 vette lammeren, pr. 100— 130, h, iets stugger, doch goed; 44 drachtige zeUgen, pr. 225325, h. matig; 135 schrammen, pr. 6595, h. matig; 809 biggen, pr. 354045, h. matig; 5 geiten. Totale aanvoer 3656. Kaas Aangevoerd 16 partijen Goudse kaas en 4 part. Leidse kaas. Noteringen: Goudse extra kwal. tot 2.42, le kwal. tot 2.38; Leidse le kwal. tot 2.56. Handel kalm. LEID SCHEND AM, 26 oktober, Elefcit Op de eiermarkt waren aangevoerd 83600 kipeieren. De notering was voor 2700 eieren no. 0 1600- 15.35; 7800 no. 1 13.40-14.03; 15300 no. 2 12.40-12.95; 18300 no. 3 10.80111.60; 203G0 no. 4 9,50-10.30| 6000 no. 5 8.50-9.20; 1700 no. 6 7.50*8.15; 1300 kneus I 8.50-9.00; 200 kneus II 10.00- 10.20.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 2