De avonturen van MICKEY MOUSE Het werk van het Concilie begint morgen BelOfast 13?° Peek&Cloppenburg MEDISCHE DIENSTEN VRIJDAG 12 OKTOBER 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 Eerste fase tot 8 december Morgen zaterdag begint het giste ren plechtig geopende Algemene Con cilie zijn eerste beraadslagingen, al dus meldt het Kath. Ned. Persbureau. Iedere week volgen dan de Algemene Vergaderingen op maandag, dinsdag, woensdag, vrijdag en zaterdag, tot dat op het Mariaieest van 8 december de eerste fase afgesloten wordt. Tus sen die Algemene Vergaderingen door zijn er de commissievergaderingen, waar het moeizame werk van 't over leg op nog intensievere wijze gedaan wordt en waar de uiteindelijke re dactie der besluiten tot stand komt. Het Concilie biedt een overleg op wereldformaat. Nog nooit in de ge schiedenis der Kerk is de gehele we reld in zulk een groten getale en met zoveel bisschoppen vertegen woordigd geweest. Het aantal deel nemers aan het Tweede Vatikaanse Concilie is al vier maal zo groot als dat van het Eerste Vatikaanse Con- Botsing in Athene Voor het ministerie van arbeid in Athene hebben donderdag politie en stakende metselaars schoten gewis seld. Een voorbijgangster is door een verdwaalde kogel ernstig ge wond geraakt. Volgens de politie zijn bij het gevecht 30 arbeiders en 13 politicmannen gewond. Het treffen volgde op een massa bijeenkomst van duizend metselaars, die tot linksgeoriënteerde vakver enigingen behoren. Zij hielden een staking van één dag om hun eisen, waaronder een arbeidsdag van zeven uur, kracht bij te zetten. Nader wordt gemeld, dat twaalf arbeiders en zeventien politieman nen werden gewond. De verwondin gen van drie politiemannen zijn van ernstige aard. Twee arbeiders had den kogelwonden gekregen. Zeven tien personen zijn aangehouden. Van politiezijde is nog meegedeeld dat er gevuurd moest worden, nadat tenminste twee stakende metselaars op politiemannen hadden geschoten. In een donderdagavond door de Griekse regering uitgegeven bekend making wordt meegedeeld, dat de ordeverstoorders leden zijn van ze ven communistische vakverenigin gen van metselaars, die kortgeleden uit het algemene Griekse vakverbond zijn gestoten. Gerona liep onder Als gevolg van hevige regenval is in de nacht van donderdag op vrij dag de rivjer de Onar in noordoost- Spanje buiten haar oevers getreden. Daardoc - kwam het gebied van Ge rona, een stad op ongeveer 100 km ten noordoosten van Barcelona, on der water te staan. De straten in het oude gedeelte van de stad leken wel rivieren en brandweerlieden, mili tairen en politiemannen moesten daar de bewoners van verscheidene hui zen evacueren. Een brug over de ri vier is door de stroom meegesleurd. Er zijn voor zover bekend geen men senlevens te betreuren. Het gebied van Gerona was ge vrijwaard gebleven van de overstro mingsramp, die zich '-ortgeleden bij Barcelona voordeed en waarbij meer dan 380 mensen het leven verloren. De Troika herleeft De Sowjet-Unie heeft donderdag haar eis inzake een „troika"-sekre- tariaat van de Verenigde Naties her nieuwd. De Sowjet-vertegenwoordiger in de begrotingscommissie der Algeme ne Vergadering, Pavel Tsjernisjev, betoogde in een commissie-bijeen komst, dat het V.N.-sekretariaat niet door één persoon dient te worden beheerd, doch door vertegenwoor digers van de drie „basisgroepen", tw. het Sowjet-blok. het Westen en de neutrale landen. Ook de interna tionale staf diende z.i. naar dit pa troon te worden aangesteld, met een gelijke vertegenwoordiging voor de drie groepen. Wat deze laatste betreft, vroeg Tsjernisjev of het normaal is, dat van de 1670 officiële funkties in het sekretariaat, er 77 procent worden bezet door staatsburgers van de wes telijke landen, 17 procent door die van de neutralistische landen en slechts 6 procent door staatsburgers van de socialistische landen. Voorts herhaalde de Sowjet-afge vaardigde de weigering der Sowjet- Unie om verantwoordelijkheid te aanvaarden voor de V.N.-operaties tot behoud van de vrede, in het bij zonder die in Kongo. De Amerikaanse vertegenwoor diger in de begrotingscommissie, se nator Gordon Allott. antwoordde de Russische gedelegeerde, dat door een „troika"-sekretariaat de integriteit van de Verenigde Naties verloren zou gaan en hij verzette zich tegen elke poging om de beroepsfunctio narissen van de Volkerenorganisatie te vervangen. De Sowjet-Unie heeft op wnd. se- kretaris-generaal Oe Thant druk uit geoefend om omstreeks tachtig in gezetenen van het Sowjetblok op belangrijke posten te benoemen, zelfs ten koste van westelijke functiona rissen, die deze posten thans bezet ten. cilie in 1869-1870. Alle landen, naties en rassen zijn aanwezig. Het Concilie is de representatie der Wereldkerk. Het velt beslissingen, die onfeilbaar zijn en verplicht voor alle gelovigen. De problemen, waar voor dit best voorbereid Concilie der historie staat, zijn onoverzienbaar. Maar naar de wil van Paus Johannes zal het Concilie toch vooral drie doel stellingen nastreven: de ontwikkeling van het christelijke geloof, vernieu wing van het christelijk leven en aanpassing van de geloofsverkondi ging en beleving aan de eisen, die bijzonder deze tijd stelt. FAKKELOPTOCHT Ongeveer tweehonderdduizend in woners van Rome en buitenlandse toeristen hebben donderdagavond op het St. Pietersplein en langs de daar heen leidende wegen een fakkelop tocht gadegeslagen, die door het ge meentebestuur van Rome was aan geboden als bijdrage van de Eeuwige Stad aan het Algemene Concilie. De optocht werd gehouden ter ere van Paus Johannes en de Vatikaanse Concilieraad. Mannen, vrouwen en kinderen droegen 70.000 toortsen met zich. Zij hadden ook zelf vervaardigde aan plakborden bij zich, met leuzen als „Lang leve de Paus" en „Leve de Concilievaders". De deelnemers aan de optocht zon gen, op het St. Pietersplein aange komen, liederen, tot de Paus voor de verlichte vensters van zijn particu liere vertrekken verscheen. Dit werd met een stormachtig applaus begroet. De Paus sprak tot de menige over het belang van het Algemene Con cilie. Hij zei tot de aanwezige ouders dat zij, bij thuiskomst, hun kinderen namens hem moesten liefkozen. „Ver tel ze, dat dit een liefkozing van de Paus was". De Russische waarnemers De twee waarnemers van de Rus- sisch-Orthodoxe Kerk bij het Alge meen Concilie, Vitali Borovoi en Vla dimir Koliarov, zijn vrijdagmorgen uit Moskou per vliegtuig via Parijs naar Rome vertrokken, zo heeft een woordvoerder van het patriarchaat in Moskou meegedeeld. Verwacht werd dat zij hedenmiddag om drie uur in Rome zouden aankomen. Gisteren verspreidde een Italiaans persbureau het onjuist gebleken be richt, dat genoemde waarnemers reeds in Rome zouden zijn aange komen. HERENMODE-TIP Met versterkte boord en manchetten.100% katoenen garens. Dezeperfectzittende shirts strijken zich zelf in de was. P a C-Adelborst Kerko 15.'° King 16.'° Kenmore SPAN0-FAST 16.'° (Advertentie) Kamer van Koophandel BRACHT WERKBEZOEK AAN DE GEMEENTE SASSENHEIM Een groot aantal leden van de Kamer van Koophandel en fabrieken voor Rijnland, met voorzitter ir. v. Hoek en secr. mr. v.d. Branderhorst aan het hoofd, bracht gisteren een zogenaamd werkbezoek aan de ge meente Sassenheim, waar - na een ontvangst door het gemeentebestuur - bezoeken werden gebarcht aan twee vooraanstaande industriële bedrijven, namelijk „Hygia" en Rohn's bijtelfabriek. Film bracht Stasjinski tot nadenken Op de vierde dag van het proces tegen de 30-jaTige Sowjet-onderdaan Bogdan Stasjinski, die te Karlsruhe terecht staat wegens moord op twee Oekrainische bannelingen in West- Duitsland, verklaarde de beklaagde, dat hij na de moorden op Bandera en Rebet over een vlucht naar het Westen begon na te denken, toen hij een filmjournaal over de moord op één van zijn slachtoffers had gezien. Dit was voor hem, zoals hij het uit drukte, een „vreselijke ervaring". Na de moorden ^p Bandera en Re- bet in Moskou teruggekeerd, begon zijn plan om naar het Westen uit te wijken, vastere vorm aan te nemen door cynische opmerkingen van zijn chefs over zijn slachtoffers en door de omstandigheid, dat overal waar hij met zijn vrouw woonde, verbor gen microfoons waren geplaatst. Na dat zij in hun woning in Moskou ach ter planken kabels hadden gevonden, „converseerden" Stasjinski en zijn vrouw alleen nog maar door middel van briefjes. Ook begon Stasjinski naar zijn zeg gen van gedachten te veranderen, toen hii opdracht kreeg een derde slachtoffer te doden, n.l. Jaroslov Stetzko, in 1941 premier van de Oe krainische republiek, die thans in ballingschap in Munchen woont on der de naam Jaroslav Dankiev. Deze laatste woonde de rechtszitting van donderdag bij. Stasjinski verklaarde onder geen omstandigheden een nieuwe politieke moord te willen begaan. Hij begon te twijfelen aan de juistheid van de communistische ideologie en zijn vrouw was toen de enige tot wie hij zich voor begrip en steun kon wen den. Eén dag vóór de oprichting van de Berlijnse muur vluchtte het echtpaar naar West-Berlijn, waarna beklaagde zich bij de politie meldde en bekende Rebet en Bandera te hebben ver moord. Tijdens de ontvangst ten Raad- huize, waarbij naast burgemeester J. baron van Knobelsdorf, aanwezig waren wethouder A. Vogelaar en sekretaris Stolwijk, gaf de burge meester een kort overzicht van de huidige structuur der gemeente, die in plm. 1860 nog slechts 1000 in woners telde en thans, honderd jaar later, elk ogenblik de 10.000ste kan verwachten. Als bollengemeente is Sassenheim voor velen nog steeds een begrip en als industriegemeente dan ook veel minder bekend. Sas senheim krijgt een min of meer dualistisch karakter en de vraag wordt wel gesteld of de industrie de bollenteelt niet in gevaar brengt. De oppervlakte waardevolle bol- lengrond is vrij gering maar het aantal bollenbedrijven aanzienlijk. De grond van deze bedrijven ligt hoofdzakelijk in de gemeenten Voor hout en Noordwijkerhout, terwijl vele bedrijven ook in de kop van Noord-Holland telen. De werkgelegenheid in de land en tuinbouw is relatief sterk gedaald. De ook in de laatste jaren ingevoer de mechanisatie in de bollen heeft ook het werkelijk aantal in de land- Tsjombe stuurde geld President Tsjombe van Katanga heeft gisteren - precies een uur voor de aankomst van V.N.-funktionaris Gardener - verklaard dat hij meer dan zeven miljoen gulden in buiten lands geld ter onmiddellijke beschik king van de centrale Kongolese re gering heeft gesteld. Het bedrag is overgemaakt naar 'n Londense bank ten gunste van de monetaire raad van Kongo. Tsjombe zei dat deze storting be langrijke deviezenbeperkingen in Katanga noodzakelijk zal maken, maar hij bood niettemin aan om een tweede betaling te doen na het be reiken van een overeenkomst. Tsjombe zei te hopen dat de finan ciële bijdrage van Katanga door de Kongolese regering gebruikt zal worden om het verkeersnet te ver beteren - voornamelijk de spoor- en ri vierverbindingen tussen Metadi en Katanga. De centrale Kongolese regering belegt een conferentie van provin ciale presidenten, welke van 16 tot 21 oktober in Leopoldstad zal wor den gehouden. Premier Adoela zal hierop een ontwerp federale grond wet voor Kongo indienen, dat met behulp van juridische deskundigen der Ver. Naties is opgesteld. Ook president Tsjombe is uitgeno digd. bouw tewerkgesteld en doen dalen. De nijverheid (industrie) is zeer in betekenis toegenomen. Het gemeentebestuur meent, dat de nu bestaande verhouding gunstig is en strëeft er niet meer naar zo veel mogelijk industrieën aan te trekken. Wel moet een bepaalde ex pansiemogelijkheid aanwezig blijven. Met het kortgeleden vastgestelde streekplan is het gemeentebestuur niet erg gelukkig, aangezien een ver dere industriële ontwikkeling al te zeer aan banden is gelegd. Het woningtekort blijft onvermin derd groot. Als woongemeente is Sassenheim in trek. Burgemeester en Wethouders streven er naar de niet-inwoners, die ook economisch niet aan Sassenheim zijn gebonden, zoveel mogelijk te weren. 'Nog teveel werknemers in de plaat selijke industrie zijn elders woon achtig. Ir. Hoek bedankte de burgemees ter voor de ontvangst, enkele leden stelden nog vragen naar aanleiding van het gesprokene. Het gezelschap bracht vervolgens een bezoek aan de „Hygia"-fabrieken waar de moderne nieuwbouw werd bezichtigd en de fabricagemethoden van kinderkleding en andere artike len in ogenschouw werden genomen. De thans gerealiseerde nieuwbouw is gebaseerd op grote uitbreiding, door de direktie van het bedrijf „Plan 2000" genaamd. Het tweede bedrijf, dat werd be zocht was de bijtelfabriek van Rohn, een vestiging van het Stokvisconcern. Ook hier kon de fabricage van begin tot einde worden gevolgd, na een korte technische inleiding van de heer Rohn, direkteur van het be drijf. Dit bedrijf, dat vooral expor teert naar Duitsland en Zwitserland, is gespecialiseerd in de vervaardi ging van bijtels voor industriële doel einden. Uit het feit, dat wordt ge ëxporteerd naar hoog-geindustriali- seerde landen als Duitsland en voor al Zwitserland met de precisie-in- dustrie, bewijst de betekenis van dit bedrijf. Ook „Hygia" expprteert, en wel kinderkleding naar eigen ont werp. Het zijn dus niet alleen bollen die de naam van Sassenheim over de wereld brengen. De dag werd besloten met een bij eenkomst, die niet slechts het einde betekende van het „officiële gedeel te", in het Oude Koningshuys. Een Britse fabriek van veiligheids gordels voor automobilisten heeft een van haar produkten om veilig heidsredenen uit de markt genomen. Proeven hadden uitgewezen, dat on der bepaalde omstandigheden de gor del zou kunnen slippen en het hoofd van de gebruiker zou kunnen afruk ken. Er zijn op het ogenblik in Enge land naar schatting 250.000 van deze gordels in gebruik, en drie miljoen in Europa, Australië en Nieuw-Zee- land. Leiden en Omgeving MEDISCHE Leiden Tandart R. Schreuder, tel. 32828; apotheken Doezastraat 31, tel. 21313 en Haven 18, tel. 20085. Alkemade en Leimuiden De art sen Muskens, Roelofarepdsveen, tel. 01713-329 en Brinkhorst, Leimuiden, tel. 01721-269. Boskoop Dkt. Jongeneel, tel. 2019. Hazerswoude zie Leiderdorp en Koudekerk. Hillegom Dkt. A. van der Kaa- den, tel. 5114; Wit-Gele Kruis zr. E. Snellenberg, M. Trompstraat 29, tel. 6316; tandarts zie Noordwijkerhout. Katwijk Rijn Dkt. H. M. Hueting, tel. 2102, apotheek Julianalaan 18, tel. 4370. Katwijk Zee Dkt. K. J. E. Slag molen, tel. 2336, apotheek zie Katwijk Rijn. Koudekerk a. d. Rijn zie Leider dorp; wijkverpl. zr. Van Leeuwen, tel. 01714-505. Langeraar Dkt. Sandkuyl, tel. 01722-139. Leiderdorp Dkt. H. Bakema, tel. 01710-24828; voor zuster zie Koude kerk; apotheek Haven 18, tel. 20085, Leiden. Lisse Voor tandarts zie Noord wijkerhout. Nieuwkoop en Noorden Dkt. G. J. Bremer, tel. 01725-103 en dokt. M. Sanders, tel. 01725-555, Nieuwkoop. Nieuwveen zie Langeraar. Noord wijk Dkt. Goudriaan, tel. 2333; Wit-Gele Kruis zr. Hooymans, tel. 3388 of 2524; apotheek alleen de Duinrand. Noordwijkerhout en De Zilk Dkt. B. C. C. Wösten, tel. 02533-285; landarts L. Caris, Herenweg 20, Noordwijkerhout, tel. 02533-417; Wit- Gele Kruis, Rusthof 1, tel. 468. Oegstgeest Dkt. H. A. Reterink, tel. 50394; Wit-Gele Kruis zr. van der Kleij, tel. 52426, b g.g. 33773. Rijnsburg zie Katwijk Rijn. Sassenheim voor tandarts zie Noordwijkerhout. Valkenburg zie Katwijk Rijn. Voorhout Dkt. A. W. Bots, tel. 02532-7393. Voorschoten Dkt. Th. van Schaik, tel. 3344. Warmond zie Voorhout. Woubrugge zie Langeraar. Zwammerdam Dkt. G. J. Bre mer, tel. 01725-103, Nieuwkoop. Koningin Juliana moest platform van Schiphol over „hollen" Het op de luchthaven Schiphol sa- mengroepende personeel heeft van ochtend om kwart voor twaalf ko ningin Juliana letterlijk over 't plat form zien hollen. Een ogenblik later omhelsde zij de juist aangekomen Deense koningin Ingrid en zei in het Engels: „Nog net op tijd". Onze landsvrouwe was niet te laat, doch het vliegtuig van de SAS 10 minuten te vroeg op Schiphol aan gekomen. Nog had men pogingen ge daan de gezagvoerder op te dragen tien minuten rond te blijven vlie gen, doch op het moment dat dit ver zoek de verkeerstoren bereikte, be vond de machine zich reeds in de landing en was het te laat De trap werd aangerold en konin gin Ingrid kwam naar buiten. Achter haar volgden twee van haar doch ters, de 22-jarige prinses Margrethe en de 18-jarige prinses Benedikte. Naar bekend brengen de hoge Deen se gasten dit weekeinde een prive- bezoek aan ons koninklijk gezin op. paleis Soestdijk. Onder aan de trap volgde de eer ste begroeting door de ambassadeurs, maar nauwelijks was deze uiterst formeel verlopen of daar remde de hofauto vlak voor de ontvangkamer, het portier zwaaide open en onze koningin kwam ir looppas naar haar gasten bij het vliegtuig gerend. Hier omhelsde zij koningin Ingrid en de beide prinsessen. Daarna schreed het gezelschap naar de ontvangstkamer, wa?x men een verfrissing gebruikte. Na circa 20 minuten nam het ko ninklijke gezelschap afscheid van de ambassadeurs en vertrok in 2 hof- auto's van Schiphol naar paleis Soest- Soestdijk. Maandag tegen het middaguur ke ren de Deense gasten met een toestel van de SAS naar Kopenhagen terug. Het Nederlandse schip „Narwal" (rederij P. van Streun), dat in het westelijke deel van de Oostzee voer, heeft woensdag geseind, dat het een lek had en dreigde te zinken. De Oostduitse tankboot „Schwedt" en de Oostduitse mijnenveger „Neubran- denburg" zijn het schip te hulp ge komen. De matrozen van de mijnen veger hielpen het lek dichten. Later is de „Narwal" weggesleept door de Westduitse sleepboot „Hamburg". LEIDEN OUDERCOMITé AGNESLTCEUM Maandag a.s. wordt in restaurant Van der Heyden te Leiden de jaar lijks0 ouderbijeenkomst van het St. Agneslyceum gehouden. Op het pro gramma staat o.m. samenstelling van het oudercomité 1962-1962. Het af tredende comité heeft de volgende candidaten gesteld: le klassen: mevr. J. C. M. v. Ier- sel-Knüppe, Leiden; mevr. H. M. Boot-v. d. Broek, Noordwijk; II Gymn:. P. F. M. v. d. Broek, Leiden; III Gymn.: F. C. de Hosson, Leiden; IV Gymn.: A. M. Menken, Hazers woude; V Gymn.: W. F. C. M. Smeets, Wassenaar; VI Gymn.: mevr. M. v. Gils-Scheerder, Alphen a. d. Rijn; 2 MMS: A. Warnau, Leiden; 3 MMS: P. J. Huiberts, Oegstgeest; 4 MMS: mevr. J. Gouverneur-v. d. Veld, Sas senheim; 5 MMS: mevr. S. Vlaming - Etman, Sassenheim. ZIJ GELOVEN HET WEL! De meeste kinderen zijn onverschillig als het hun fiets betreft. Een stuur zonder bel of een achterwiel zonder afscherming is geen uitzondering. Zij staan niet stil bij het gevaar dat zij lopen als er iets mis is aan hun fiets. Zij trappen zorgeloos door. Des te meer reden voor de ouders om er oog op te houden. Een reparatie kost iets, maar niét repareren gaat héél wat meer kosten. De vakman de fietsenhandelaar heeft er de beste kijk op. Stuur ze daarom morgen nog met hun fiets naar hem toe al is het maar voor controle. (Advertentie) Haass gerechtshof Flessentrekkerij Voor de Haagse rechtbank heeft zich te verantwoorden gehad een 44-jarige chauffeur uit Leiden, die er een gewoonte van maakte goede ren te kopen zonder te betalen. Hij kocht een tv- en radio-toestel, fiets, koelkast, scheerapparaat enz. en maakte op die wijze een schuld van plm. 3.500. Dit alles zou gebeurd zijn om indruk te maken bij zijn toekomstige echtgenote, een vrouw met acht kinderen. De officier van justitie had tegen verdachte 10 maanden gevangenis straf, waarvan 3 maanden voorwaar delijk en aftrek van voorarrest ge- eist. De rechtbank veroordeelde hem tot 6 maanden gevangenisstraf waar van 4 maanden voorwaardelijk en aftrek der 2 maanden in voorarrest doorgebracht. Valse recepten Teneinde aan het verdovende middel Palfium te komen, had een 44-jarige chauffeur uit Leiden die in dienst was van het Academisch Ziekenhuis een bloc met recepten gestolen en door die met een gefingeerde naam in te vullen, 60 tabletten verkregen bij een apotheek in Wassenaar. Tegen hem had de officier 8 maan den gevangenisstraf waarvan zes maanden voorwaardelijk en aftrek van het vooarrest geëist. De rechtbank veroordeelde wegens de diefstal tot 6 maanden gevange nisstraf. waarvan 4 maanden voor waardelijk en aftrek der 2 maanden in voorarrest doorgebracht, terwijl voor het onrechtmatig in bezit zijn van een verdovend middel, twee weken hechtenis met aftrek van de twee weken hechtenis in voorarrest doorgebracht werd opgelegd. Op het verkeerde pad Een 19-jarige kelner uit Leidschen- dam werd door de officier van jus titie als een moeilijk jongmens aap- gemerkt, die al veel jaren in tehui zen heeft doorgebracht en in Frank rijk reeds tweemaal in de gevangen nis heeft gezeten. Verdachte had juist een jaar geleden op 11 oktober ingebroken in een café te Den Haag en er 280 gulden buitgemaakt. Daar na was hij naar Frankrijk vertrok ken, waar hij eveneens diefstallen pleegde. De officier eiste thans 8 maanden gevangenisstraf waarvan 3 maanden voorwaardelijk en aftrek van voor arrest. De rechtbank besloot over verd. eerst een reclasseringsrapport in te winnen. ScLcensbericMen Alamak 11 vn Livorno en 12 Alicante verw.; Arendskerk 11 te Hamburg; Ar- keldijk 11 vn Antwerpen nr Londen; Averdijk p. 10 Straat Messina nr Port Said; Caltex Delfzijl (t) 11 van Emden nr Rotterdam; Casamance 11 te Nantes; Elizabeth Broere 11 vn Thameshaven nr Dordrecht: Liberiakust 12 te Le Ha vre verw.; Meliskerk 11 te Hamburg; Neder Weser p. 11 Casquets nr Antwer pen: Palamedes 11 vn Antwerpen nr Am sterdam; Pendrecht 11 vn Aruba nar Paulsboro: Rijndam 11 vn Southampton nr Le Havre; Salatiga 11 te Dimmam; Silindoens 12 te Das Island verw.- Slo- terkerk 12te Marseille verw; Stib Alk maar 11 vn Funchal nr Amsterdam: Straat Clarence 12 te Melbourne verw.; Straat Lombok il vn Sydn nr Mèl- bourr.e, Straal Toirei 11 te Monrovia; Tjinegara 11 te Adelaide verw.; Zafra 11 vn Thameshaven nr Mena. Alhena 11 vn Buenos Aires nr San tos; Bonita 11 vn Nw York nr La Cei- ba; Hilversum 11 te Bremen; Memnon 11 vn La Guaira nr Maracaibo; Staten dam 12 te Southampton: Themis 11 vn Paramaribo nr Savannah; Towa 12 te Hamburg; Ulysses vn Cristobal nr Cu rasao.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 4