In de Krantentuin Het knutselhoekje ZATERDAG 6 OKTOBER 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 12 't Gouden schoentje Op de bewaarschool vertelde de zuster ons reeds het verhaal vam het gouden schoentje. Misschien zijm er wel onder Jullie dde het ook al eens gehoord- heb ben. Maar dan is 't toch mooi genoeg om 't aan de anderen eens te vertellen. In vroeger tijd trokken veel muzikan ten die dorpen langs om met viool- of ander spél een schamel stukje brood te verdienen. Daar de mensen op 't platte land 't over 't algemeen ook niet breed hadden, werden de muzikanten vaak niet vriendelijk ontvangen en zonder belo ning voor hun snel weggestuurd of soms zelfs weggejaagd. Zo was er een oude, haast afgeleefde violist, diie vergeefs de hele dag zijn deuntjes gespeeld had en nauwelijks en kele centen gebeurd had». De vogeltjes wairen zo beleefd om met zingen op te houdien als hij zich uitsloofde om zijn liedjes zo mooi mogelijk te spelen. Maar die meeste dorpsmensen gingen hem ach teloos voorbij. In die tijd stonden er op 't platteland op de hoeken van straten en bij kruising van landwegen veel kruisbeelden en ka pelletjes. Vermoeid- en droef te moede na veel vergeefs spelen op zijn oude viool, zette de oude muzikant zich op een bankje voor een kapelletje, dat ver scholen lag tussen dirie hoge lindebomen. Door de open deur zag hij een mooi Mariabeeld je met gouden schoentjes aan haiar voeten en 't kindje Jezus op haar airm, Opeens kreeg hij een mooie in geving. Hij staat moeizaam op, neemt zijn viool en zegt: „Moeder Maria, de mensen hebben vandaag niet naar me willen luisteren, wellicht zult Gij het wel aangenaam vind-en, als ik voor U en uw Kindje wat speel". En toen begon hij teer en innig de Marialiedjes te spe len, diie hij in zijn jeugd geleerd had. Als hij klaar was, hief hij zijn ogen op tot het beeld. En wat ziet hij? Maria knikt hem toe, trekt één harer schoentjes uit en met een aanminnige glimlach reikt zij het die arme speelman toe. Met een diepe, eerbiedige buiging brengt hij haar dank. Wat 'n rijkdom een gouden schoentje! Wat zal het wel waard zijn! Hij spoedt zich naar een goudsmid. Maar als hij daar zijn schat te koop aanbied, krijgt men verdenking tegen hem en men wil hem voor de rechter brengen. Hoe hij ook bezweert, dat hij het schoentje eer lijk gekregen heeft van Maria, men ge looft hem niet en lacht hem uit. Hij voelt zich daep ongelukkig. Maar dam krijgt hij een gelukkige ingeving. „Goede mensen, wilt gij mij, voordat ge iets -tegen mij onderneemt, toestaan rnog eenmaal voor Maria van het kapel letje te spelen?" Nou, dat mocht dan wel en allen trokken mee om dat te zien. Daar aangekomen groet hij Maria eer biedig en speelt dan weer zijn melodie tjes. En zie, als hij klaar is, herhaald die lieve Moeder haar eerste beloning en reikt hem haar andere schoentje aan. Stomverbaasd en beschaamd ging iedereen stilletjes heen en dacht geen kwaad meer van de oude speelman. CORRESPONDENTIE Jeannette ten Cate, Binnenweg 9, Rijp- wetering, vraagt een correspondentie- vriemd-inuetje. Ze is 13 jaar en ze zou het liefst een meisje hebben, dat niet zo in de buurt woont. Wie heeft er zin in. Nellie Olierook, Hazerswonde. Je hebt je best gedaan met dat lange verhaaltje. Leuk dat je al die verhaaltjes in je plakboek plakt. HET CIRCUS Het was zondagmorgen en ik was al vroeg naar de kerk geweest. Daar kwam mijn vriendinnetje Cokky. Ze kwam vragen of ik met haar vader en moeder mee naar het circus mocht. Ik ging het gauw aan mijn vader en moeder vra gen of het mocht. Mijn vader zei: „Voor uit dan maar". Ik vroeg aan Cokky hoe laat ik bij haar moest zijn en dat was om 2 uur. Ik zat de hele ochtend maar te wachten tot het twee uur was. Eindelijk gingen we eten. Na het eten heb ik even de boel opgeruimd en ben toen weggegaan. Toen ik bij Cokky kwam 'gingen we dadelijk weg naar de bus. We hoefden niet lang te wachten. De bus kwam zo. We bleven zitten tot het station in Leiden en we lie pen naar het Schuttersveld, waar het circus stond. Wat was het veld nat; m'n schoenen zaten onder de bagger. Toen we onze kaartjes aan de circusman ha-d- den laten zien, mochten we dadelijk doorgaan. Het was een grote tent en we haddien een goede plaats, helemaal bo ven op de tribune. We konden alles goed zien. We waren wat te vroeg want het begon om drie uur. Er speelde in drie tijd een orkest. Het was een lawaai van jewèlste. Toen het drie was kwam er een man aan, diie begon te spreken en toen hij uitgesproken was, kwamen de meisjes die een dans uitvoerden. Daarna kwamen er jongens die van alles deden. En er kwam een mevrouw met 4 zwarte paarden. Ook kwam er een man met 4 biggetjes, die kunstjes moesten doen maar dat lukte niet erg, één deed het steeds verkeerd. Toch was het wel mooi. Toen kwam het ergste: een man met vijf leeuwen. Eén leeuw wou steeds die man aanvallen, dat was wel een beetje eng. Maar ja, het is goed afgelopen. Ook kwam er nog een man met een tijger. Hij liet die tijger allerlei kunstjes doen en later kwam er nog een paard bij want de tijger moest op dat paard springen. Toen dat afgelopen was begon de pauze. Onder de pauze kon je de dieren in de tent gaan bekijken, dan werden ze 'ge voerd. Ik ben er niet geweest want het was nogal duur. Na de pauze werden er enige sprookjes gespeeld-. Dat was wel leuk. Toen kwam er nog veel meer, maar dat weet ik niet meer zo goed. Het circus was nog niet afgelopen toen we al weggingen anders konden we de bus niet halen. Toen we uit de bus kwamen girae ik bij Cokky m'n fiets halen en gelijk vroeg haar moeder of ik bleef eten. Na het eten heb ik nog even ge holpen met de afwas en toen heeft Cok ky me naar huis gebracht. Ik was half acht thuis. Wat was dat een fijne mid dag geweest. Jeanette Bakker, R'veen. Dat heb je goed opgelost Jeanette. Mooi postpapier heb je en zo ffijn dat er lijntjes op staan, briefje zag er keurig uit. Een pluim op je zondagse hoed. Anneke v. d. Helm, -Zoeterwoude heeft het h^el plezierig op de club maar ze schrijft niet welke club. Zijn het soms de kabouters? OP DE CLUB 4 tot half 6 is er club. Eerst gaan we dan bidden in een kring en dan beginnen we met een spel. De vo rige week speelden we: agentenspel. Toen we dat gedaan hadiden gingen we een wedstrijd houden. Dat was pas fiin. Mieke Kret zei toen: we gaan een liedje leren dat niemand kent. Na het zingen gingen we afscheid houden. Juffrouw CoTrie zei: „We krijgen elke maamd een andere naam". Deze maand heten we: zet je beste beentje voor". Ria Borst, R(jpwetering stuurde ons: EEN INBRAAK Ik ken een boerderij, daar hebben ze drie jongens en drie meisjes en ook een heleboel dieren: scha,pen, koeien, kippen een hond en een poes. Op een keer kwam er een jongen op de boerderij. Hij wou komen werken. Maar de boer wilde hem niet hebben omdat hij er zo verdacht uit zag. „Ga van mijn erf af" riep de boer boos, maar de jongen bleef staan en zei: „Gierigaard". „Ga van mijn erf af", zei de boer weer. Maar de jongen ging niet weg. De boerin kwam er ook bij. „Toe laat de jongen toch voor de kip pen zorgen. Daar hebben we toch geen tijd voor", zei ze. jongen en ging weg. „Bah, die ellendige dieren", zei de „Opgeruimd staat netjes", vond de boer en ging weer aan het werk. De da gen gingen voorbij. Het was zaterdagavond. De boer ging naar bed. De kinderen sliepen allang. In de hooischuur zat de jongen van een paar dagen geleden. Hij was er stilletjes binnen geslopen. Toen 't nacht was ging hij uit de hooischuur en liep naar de voordeur van de boerderij. Met een breekijzer brak hij het slot open en ging op 2oek naar de brandkast. Die had- hij gauw gevon-den en opengemaakt. Hij haalde er een briefje van honderd gulden uit en vluchtte weg. De volgende dag bemerkte de boer dat er was ingebroken. Een dochter belde gauw de politie op en die had de Piet Berg, Zoeterwoude ONS MISDIENAARSREISJE We gingen eerst om zeven uur naar de kerk. Toen de H. Mis uit, was, sprak de pastoor nog een woordje en we gingen daarna naar buiten. Daar stond de bus al op ons te wachten. We sta-pten in, mdjn vriendje Jan moest nog op zijn brood wacht, dat zijn zusje zou bren gen. Toen dat gebracht was, gingen we rij dien. We gingen eerst naar Rotterdam en vandaar naar Utrecht. Bij de rotonde gingen we richting 's Hertogenbosch. Toen we een flink eind gereden hadden stopte de chauffeur en we gingen wat drinken. Daarna reden we verder naar Uden, naar het college. We gingen eerst de kerk bezichtigen en toen mochten we ga-an voetballen. We hadden het warm gekregen en we mochten naar het zwembad. We hebben heerlijk gezwom men. Dicht bij het zwembad was nog een boerderij en d-ie mochten 'we ook bekijken. Ook was er een groot bos waar we zeker anderhallf uur gespeeld heb ben. Het werd tijd om te vertrekken en die bus op te zoeken, maair eerst kregen we nog een ijsje. Het was een fijne dag geweest. Hans Waeyer, Leidien vertelt over: IN DRUNEN We zijn in de vakantie een week weg geweest. Papa had daar een huisje ge huurd. Het stond in Drunen, in Bra bant. We hebben heel lang moeten zoe ken voor we 't vonden. De omtrek was heel mooi en je kon er lekker spelen. Er groeiden daar veel paddestoelen, die we iedere dag gingen plukken. We heb ben er ook veel gevoetbald en getennist. Er groeiden daar ook veel eekhoorn- nootjes. Jammer dat het geen mooi weer was. De eerste dag ging het nog wel, maar verder regende het heel veel. We konden daar heerlijk slapen. We zijn woensdags al weggegaan omdat het zo lelijk weer was, maar we hebben het thuis ook nog leuk gehad. Coble (uit de 3de klas), Leiden HANS EN ELSJE Hans en Elsje waren allebei 8 jaar. Dicht bij hun huis was een grote wei, 'a-air gingen ze dikwijls spelen. Op een keer gingen ze naar de speeltuin in Was senaar. Dat was een grote sueeltuin met een draaimolen en twee glijbanen. Hans ging eerst in de draaimolen en Elsje op die glijbaan. Wat gang dat lekker. Na een poosje wou ze op de andere glij baan. Ze ging een trapje op en daar stond een bordje: verboden te glijden. Maar diat zag Els niet. Ze begon te glij den en opeenshield de glijbaan op en Elsje viel pardoes naar beneden. Ge- luikkig lag er een dikke laag zand on- DE FAMILIE ELF Er woonde in een groot bos een elfen familie. Ze woonde onder een grote den- neboom in een schoen. Die schoen had een deurtje, ramen op zij en een klein schoorsteentje. Het kacheltje brandde want er kwam rook uit de schoorsteen. Ma-ar?? Weet je van wie dlie schoen was? Het was de schoen van mijnheer v. Berg. Hij had zijn schoe nen alle twee op de slaapkamer neer gezet en toen hij ze 's morgens aan wilde doen stond er nog maar 1. Veel tijd om te zoeken had hij niet, want hij moest naar zijn kantoor. Hij keek al gejaagd naar de klok. Wat nu? Op een schoen en een sok stapte hij na-ar de deur en toen die straat op De mensen keken hem alle maal aan. Wacht hij zou maar door het bos gaan, daar was het lekker stil en rustig. Toen hij zo doorliep zag hij in eens onder een denneboom een schoen staan. Zijn schoen! Hij bukte zich. raapte hem op en zag toen de elfjes. De elfjes begonnen te zuchten en te huilen. Ze hadden juist zo'n fijn huisje. Waar moes ten ze nu weer naar toe? Mijnheer v. d. Berg vond het ook wel erg en zei goedig: „Komaan, jullie hoe ven er niet uit. En bovendien kan ik die schoen toch niet meer gebruiken met dat deurtje en die raampjes". Wat waren de elfjes blij en mijnheer v. d. Berg kocht een paar nieuwe schoenen. Dag allemaal! Wie stuurt er ons een aardig verhaaltje van het 3 oktober feest? Als het mooi is komt het in de krant Daaaaaag. Tante Jo en oom Toon ander i elke dag van de maand delgerecht De dadel vormt een zeer voornaam voedingsmiddel voor de bewoners van Arabië en Noord-Afrika. Maar ze ge bruiken heel wat meer dan alleen maar de vruchten van „de koning van de Oase" die met de voeten in het water staat en met zijn hoofd in de felle gloed van de hemel. Het merg en de jonge bladeren wor den gegeten als een soort groente; van de grote bladeren worden matten en korven gevlochten en de stam levert planken en brandhout. 'n Arabisch spreekwoord zegt: een goede vrouw kan dadels op vele wij zen toebereiden en haar man ontvangt REMI EN ZIJN VRIENDEN 25. Gelukkig vonden wij een verlaten houthakkershut met 'n open haard en hout. We hadden ook nog eten genoeg in onze etensbuideL Vitalis ontstak het vuur, we kookten 'n maaltijd, terwijl de dieren zich warmden bij het vuur. Na het eten zei Vitalis dat hij de wacht zou houden om te zorgen dat het vuur niet uitdoofde. Ik mocht gaan slapen. Maar midden in de nacht wekte hij mij. „Nu moet jij de wacht houden en op het vuur passen" zei hij. De honden werden ook wakker en dachten, dat ze nu naar buiten moch ten. Maar ik beval hen rustig te blijven en weer bij de haard te gaain liggen. Ik zelf zette me ook bij het vuur en tracht te wakker te blijven, maar al spoedig won de slaap het van mijn goede wil. Ik ontwaakte, toen Brio, die in de deur stond, begon te janken. Vitalis werd eveneens wakker. „Wat drommel, je hebt geslapen en het vuur uit laten gaain, 't is wat moois!" Opeens hoorden we buiten luid ge blaf. Va-ps en Zerbino waren geen van beiden in de hut. Daar weerklonk een langgerekt gehuil. Ik wou naar buiten snellen, maar Vitalis hield me tegen, zeggende: „Maak eerst vuur en neem een blok hout ipee!" 26. Wat is er toch gebeuird?" vroeg ik angstig. „De wolven hebben Vaps en Zerbino overvallen", antwoordde Vitalis. „De honden zijm naar buiten geslopen, toen jij sliep...." Ik voelde me diep onge lukkig. We zochten overal, maar ten laatste zei Vitalis: ,,'t Heeft geen zin meer om nog langer te zoeken, laten we naar de hut teruggaan naar Janke en Brio". Maar toen we terugkwamen, was Jam- ko ook verdwenen. Hoewel we hem lekker warm toegedekt hadden, voor we weggingen, was hij ons toch gevolgd. „Ocharm, nu vriest hij vast dood", klaagde ik. maar het was zo donker, dat we hem toch niet zouden vinden. Nauwelijks werd het tegen de och tend wat lichter, of we gingen weer op zoek. Al gauw bleef Brio luid blaffend bij een boom staan. En jawel, helemaal in de top van de oude eik zat de arme Janko geheel verkleumd en sidderend van angst De Indische Oceaan vroeger zee van Sindbad de zeevaarder is tot he den toe weinig onderzocht. Maar vanaf dit jaar hebben verscheidene onderzoe kers uit meerdere landen (21) zich op gemaakt om daarin verandering te brengen. Op de grote aardrijkskundige bijeenkomst in 19571958 steld-en de ge leerden vast, dat men nog maar weinig wist over bodemgesteldheid, de zeestro mingen en het weer van deze oceaan, die even groot is als de Atlantische oce aan. De Indische regering heeft een stad met de vereiste uitrustingen voor oceanisch onderzoek gebouwd in Co chin. De Fransen hebben een dozijn me teorologische stations in de omgeving van die stad ter beschikking gesteld-, terwijl Amerikanen, Russen, Engelsen, Fransen, Australiërs en Japanners met nog andere landen met oceaan-onder zoekers medewerken, voorlopig tot het jaar 1964. Daarbij doen zich heel wat wetenschappelijke problemen voor, die in de loop dezer jaren opgelost moeten worden. Maar het voornaamste doel van heel deze onderneming is wel, de moge lijkheden voor een rijkere visvangst uit te zoeken, zodat meer voedsel kan ge vonden worden voor de millioenen hon gerlijdende mensen in Zuid- en Zuidoost Azië. WIE KWAM HET EERST AAN? Fig d. Ofschoon de onderzoekers van het heelal van de tegenwoordige tijd alles overtreffen, wat door de vroegere pio niers gepresteerd is geworden, zijn er toch veel beroemde mannen, die met inzet van hun leven en zonder noemens waardige technische hulpmiddelen on derzoekingstochten ondernamen naar toenmaals ondoorzochte gebieden en daarbij alle hindernissen overwonnen. Die mannen mogen wij nooit vergeten. Het zijn: Roals Amundsen, bereikte in 1911 de Zuid-pool. Robert Peary, tocht naar de Noord pool in 1909. Vasco da Gama, vond de zeeweg naar Indië om Kaap de Goede Hoop. Erik de Rode, ontdekte in 982 Groen land. Christoffel Columbus, ontdekte in 1492 Amerika. Ferdinand Magellan, zeilde in 1520 1521 de wereld rond. Vitus Bering, vond de zeeweg tussen Noordoost Azië en Alaska (Berin-gs- straat). PART TIME-BEMIDDELING VOOR VROUWEN Het Gewestelijk Arbeidsbureau in Amsterdam heeft sinds de oprichting van de afdeling part time-bemidde- ling voor vrouwen, vorige maand, 350 aanmeldingen van vrouwen ge kregen die een gedeelte van de dag willen werken. Het betreft hier voor ruim de helft administratief perso neel. Ook van de zijde van de werk gevers blijkt de belangstelling groot, 150 Werkgevers namen contact op met het G.A.B. Er konden de afge lopen weken reeds ruim honderd vrouwen, als resultaat van de part time-bemiddeling, worden geplaatst. Aetherklanken ZONDAG 7 OKTOBER 1962 HILVERSUM I, 402 m. 8.00 NCRV. 9.30 KRO. 17.00 IKOR. 19.00 NCRV. 19.45-24.00 KRO. 8.00 Nws. en weeroverz. 8.15 Klass, en modern orgelconcert. 8.30 Mor gendienst. 9.15 Klass. gram. 9.30 Nws. 9.45 Klass. gram. 9.55 Inleiding hoog mis. 10.00 Hoogmis. 11.30 Romantisch klass. muz. (gr.). 12.05 Klein beraad, vragen en antwoorden. 12.15 Melo dieën-Cascade. 12.50 Buitenl. com mentaar. 13.00 Nws. 13.05 De stem vork, een opera-progr. met toelich ting. 13.45 De kerk in Duitsland, le zing. 14.00 V. d. kinderen. 14.30 Strijkkwartet: Moderne Amerikaan se muziek (gr.). 15.15 Verzoekprogr. 13.55 De kerk zijt Gij, lezing. 16.00 Sport. 16.30 Gezongen Rozenkrans. 17.00 Blijf zitten waar je zit, radio drive-in voor jonge mensen. 17.15 Zingt het voorbedachte lied: koor zang. 17.453 Mensen, lezing. 18.00 Het Geladen Schip: critieken. 18.30 De kerk aan het werk, act. van het ker kelijk erf. 18.45 Waar blijft 't Wilde Ganzen-geld?, praatje. 19.00 Nws. uil de kerken. 19.05 Vocaal ensemble. 19.30 De Openbaring aan Johannes, lezing. 19.45 Nieuws. 20.00 Boubou- lou, hoorspel. 20.40 Licht ensemble (gr.). 21.00 Klass. pianokwintet. 21.30 Wissewassenlicht programma. 21.50 Lichte koorzang. 22.20 Concilie journaal. 22.30 Nws. 22.40 Avondge bed. 22.50 Moderne kamérmuz. (gr.). 23.20 Gram. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II; 298 m. 8.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.30 IKOR. 11.45 VPRO. 12.00 AVRO. 17.00 VPRO 17.30 VARA. 20.00-24.00 AVRO. 8.00 Nws, Soc. strijdlied. 8.18 Weer of geen weer, gevar. progr. 9.45 Gees telijk leven, toespraak. 10.00 Voor dei kinderen. 10.30 N.H. kerlcd. 11.30: Vraag en antwoord. 11.45 Flitsen: nieuws van eigen erf. 12.00 Operet temuziek (gr.). 13.00 Nws. 13.07 De toestand in de wereld, lezing. 13.17 Meded. of gram. 13.20 Op de plaat...; rust!, gevar. progr. v. d. strijdkrach ten. 14.00 Radiofilh. ork. en sol.: klas^ sieke muziek. 15.05 Licht instrumen taal kwintet. 15.30 Gehoord, gezien, gelezen: maandelijks kunstsymposion. 16.00 Licht ork. met zangsol. 16.30 Sportrevue. 17.00 Het herlevende liberale Jodendom, lezing. 17.15 Stad en land, gesprek. 17.30 V. d. jeugd, 17.50 Nws., sportuitsl. en sportjourn. 18.30 Salonork. met zangsol. 19.00 Bij nader inzien, journalistenforum. 19.40 Vrij entree, cabaret. 20.00 Nws. 20.05 Zing met ons mee. 20.30 Voor dracht. 20.45 Licht ensemble. 21.00 Paid Vlaanderen en het Margo-Mys- terie, hoorspel. 21.45 Groten van het concertpodium (gr.). 22.05 Had U toen maar geleefd licht progr. 22.30 Nws. 22.40 Act. 22.55 Sportuitsl. en meded. 23.00 Klass. gram. 23.25 Licht ork. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 19.30 Weekjourn. 20.00 Sport in beeld. VARA: 20.30 Improvisaties: lichte muz. 20.55 De wereld van van daag, politieke lezing. 21.05 Morsdood, TV-spel. 22.15-22.35 Gezond gezin, documentair progr. MAANDAG 8 OKTOBER 1962 HILVERSUM I, 402 m. 7.00-24.00 NCRV. 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.10 Dag opening. 7.25 Klass. kamermuz. (gr.). 7.35 Sportuitsl. van zaterdag. 7.45 Vandaag: radiokrant. 8.00 Nws. 8.15 Gewijde muz. (opn.). 8.30 Lichte gram. 9.00 V. d. zieken. 9.35 Waterst. 9.40 V. d. vrouw. 10.10 Moderne muz. (gr.). 10.20 Rondom het Woord: theol. etherleergang. 11.05 Cello en piano: moderne muz. 11.35 Lichte gram. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Mededelingen ten behoeve van land en tuinbouw. 12.33 Licht instrumen taal kwartet. 12.55 Morgen zijn er weer kinderpostzegels, praatje. 13.00 Nws. 13.15 Licht ensemble. 13.45 Lichte gram. 14.05 Schoolradio. 14.35 Kamermuz. uit Tsjecho-Slowakije (gr.). 15.35 Rusische volksliederen (gr.). 15.45 Lichte gram. 16.00 Bijbel overdenking. 16.30 Twee violen en clavecimbel: klass. muz. 16.50 Mars- muz. (gr.). 17.00 V. d. kleuters. 17.15 V. d. jeugd. 17.30 Lichte gram, 17.40 Eeursber. 17.45 Regeringsuitz.: Surir name exposeert in Amsterdam, dootf W. S. B. Klooster. 18.00 Populaire orgelbespeling. 18.30 Met band en plaat voor U paraat. 19.00 Nws. en weerpraatje. 19.10 Gram. v. d. teen agers. 19.30 Vandaag, radiokrant. 19.50 Licht ensemble. 20.10 Radio filh. ork.: klass. muz. 21.15 Canon van een inkijkhuis, «lankschets. 22.15 Pianorecital: klass. muz. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Uit de boekerij. 23.05 F"ar.s. gram. 23.40 Licht ork. (gr 23.5Ï-24.00 Nws. HILVERSUM II, 298 m. 7.00-24.00 A\RO. 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymn. 7.20 Lichte gram. 8.00 Nws. 8.15 Progr. - overz. 18.20 Lichte gram. 9.00 Och tendgymn. voor oudere luisteraars. 9.10 De groenteman. 9.15 Oudp muz. (gr.). 9.40 Morgenwijding. 10.00 Ar beidsvitaminen. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 voor de huisvrouw. 12.00 Licht ensemble. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Voor ons platteland. 12.40 Instrumentaal licht kwintet. 13.00 Nieuws. 13.15 Mede delingen eventueel actueel of gram. 13.25 Beursberichten. 1.30 Metropole orkest en solist. 14.00 Cello en piano: Oude en moderne muziek. 14.30 Lich te gram. 14.50 De draad van Ariadne ontrold, hoorspel. 15.15 Klas. muz. 16.30 Lichte gar. 16.45 Perseus en Andrma, hoorspel. 17.15 Lichte gram. 17.30 Licht ensemble. 17.50 Militair commentaar. 18.00 Nieuws. 18.15 Pol. lezing. 18.25 Van, voor en door ama teurs. 18.50 Openbaar kunstbezit, le zing. 19.00 Operamuz. (gr). 19.55 Pi anorecital (gr.): klas. muz. 20.00 Nws. 20 05 De Radioscoop. 22.30 Nieuws en mededelingen. 22.40 Act. 23.00 Jazz- muz. 23.55-24.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 19.30 Huckleberry Hound, te kenfilm. 20.00 Journaal en weerover- zicht. 20.20 Zendtijd pol. partijen: C.H.U. 20.30 Zoals de vis het ziet, doe. film. 20.40-22.30 De avonturen van Don Juan, speelfilm.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 12