Tentoonstelling van verantwoorde gebruiksgrafiek bij Samsom in Alphen Benoemingen Bisdom Haarlem TOT VREUGD VAN LIDUINA-JEUGD VRIJDAG 28 SEPTEMBER 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 Verf Wan Vettewinkel sterk... prachtig ELECTRA TAXIEDE NAAST DE BAAN Het KLM-vliegtuig PH-LLK „Pal- las", een Lockheed Electra, dat gis terochtend om 10 uur van Schiphol naar Bagdad zou vertrekken, is met 2 passagiers aan boord van de taxi- baan gereden. Gezagvoerder J. T. Braaksma kreeg deze pech door dat hij iets moest uitwijken voor een lan dend toestel op baan 23. Door deze uitwijk manoeuvre reed de machine met het linkerwiel van het landings gestel in het gras naast de verharde rolbaan. Na enige tijd was de machi ne weer „vlot getrokken" door een trekker van de KLM. Het toestel werd niet beschadigd, maar de Pallas werd alvorens te ver trekken toch eerst grondig nageke ken. Om 12 uur vertrok het voor de vlucht naar Bagdad. TWEE DOKWERKERS na val van tien meter ERNSTIG GEWOND Twee Amsterdamse dokwerkers, de 51-jarige J. H. Bitter en de 52-jarige B. van der Veen, zijn gistermiddag tijdens hun werkzaamheden op de werf van de N.D.S.M. van een hoogte van ongeveer tien meter in een tank van het Nederlandse schip „Kately- sia" gevallen en met ernstige verwon dingen in het Wilhelminagasthuis op genomen. De twee dokwerkers waren bezig met het afbreken van een hang- steiger in de stuurboordzij tank van het schip. Door onbekende oorzaak zijn zij met steiger en al naar beneden gestort. Nota reklame-TV is onderweg „De memorie van antwoord betref fende de „nota inzake reclametelevi sie" zal de Kamer spoedig bereiken". Dit wordt door minister Cals mede gedeeld in de memorie van toelichting op de begroting 1963 van het depar tement van O. K. en W. Hierin zegt de bewindsman voorts, dat hij in be ginsel bereid is extra zendtijd ten be hoeve van de schooltelevisie ter be schikking te stellen. Inzake de financiering van de radio en in het bijzonder van de Wereld omroep zegt minister Cals het met de commissie „radio- en televisiewet geving" van mening te zijn, dat het aanbeveling verdient dat aan de zoge naamde luisterpot een bepaald be drag uit de algemene middelen wordt toegevoegd. Voor dit doel is op de be groting f 1 miljoen uitgetrokken, ter wijl dit in 1964 ongeveer 7 miljoen zal zijn. BROERTJE EN ZUSJE ERNSTIG GEWOND BIJ AANRIJDING Gistermiddag om vijf uur stopte een dienstautobus op de Eindhovense- weg bij Weert om twee kinderen uit te laten, t.w. Frans en Petronella Kwaspen uit Budel, respectievelijk 8 en 11 jaar. Het jongetje, dat aan kinderverlamming lijdt, was met zijn zusje op weg naar de masseuse. Bij het uitstappen van de bus zijn de kinderen voor de bus om gelopen, juist op het moment dat een perso nenauto naderde, bestuurd door de heer J. F. uit IJsselstein. Beide kin deren werden door de auto gegrepen. De jongen is wel zeer ernstig ge wond, maar verkeert niet direkt in levensgevaar. Zij zijn in het St. Jans ziekenhuis te Weert opgenomen. Jongeman richt ravage aan in katholieke kerk Een 11-jarige jongen, die dezer da gen ontsnapte uit een verbeterings gesticht in Zuid-Limburg, heeft da nig huisgehouden in de r.k. kerk van het Limburgse plaatsje Schinnen. De jongen werd betrapt en in de kraag gevat, nadat hij ongemerkt de elektrische luidinstallatie van de klokken in werking had gesteld. Op het altaar richtte de jongen een geweldige ravage aan. Verschillende sierstukken, kandelaars en een kruis beeld smeet hij tegen de grond van het priesterkoor. Ook heeft hij ge probeerd het tabernakel open te bre ken. Toen men de jongen bij de uitgang van de kerk inrekende bleek hij in het bezit van een stola, die hij uit een biechtstoel gestolen had. „Zeg, wat te zeggen is, in schone vormen ENIGE TIJD geelden is in het Ste- waaronder die der grafici, omvatten- ken, waarbij we wijzen mogen op del ijk Museum te Amsterdam de circa 10 Oleden. De heer W. A. „Die weise van Liebe und Tot des een tentoonstelling ingericht van een Crouwel, bestuurslid van de GKf, Cornets Christoph Rilke". Indringen- verzameling grafisch werk door le- beeft er gisteren bij de opening van de prenten van Wim Strijbosch en den van de Vereniging van beoefe- de tentoonstelling in Alphen, zo het Mart. Kempers o.a., welke laatste naars der gebonden kunst (GKf), een en ander van verteld. Hij gaf ook boekillustraties inzond. Artistie- welke tentoonstelling thans door toe- daarbij een beschouwing van het ver- ke kranteopmaak is er van de Haar- doen en onder auspiciën van een vijf- anderde statuut, vergeleken bij vroe- lemmer Jansen en er zijn prachtige tal grote bedrijven is ondergebracht per en stelde de ontwerper-in-op prenten van Jan van Oosten. Dat OP DE UITKIJK VOOR 3 OKTOBER De kermismensen komen graag naar Leiden. Het Leidse Luna park behoort met zijn ruim honderd inrichtingen van ver maak nog steeds tot de groot ste kermissen van Nederland. Op bijgaande foto een over zicht van de voorbereidingen van de exploitanten. Sommi gen zijn reeds twee weken met hun materiaal in Leiden. De feestvreugde moet dus in an derhalve dag wel „intens" zijn. de gebouwen van N. Samsom n.v. te Alphen aan den Rijn. dracht naast de vrije kunstenaar. Er alles kan im grossen Ganzen worden is veel plaats in het moderne be- gerangschikt onder het nuchter-klin- De ^tentoonstelling omvat grafiek drijfsleven voor jonge ontwerpers en kende woord „reclame", van allerlei genre en toepassing. Van de kustnijverheidsscholen leveren vrij £je tentoonstelling, die met een verpakking en fles-etiketten, via veel afgestudeerden aan het bedrijfs- kort woord werd ingeleid door de briefhoofden en suidei- zakelijk druk- leven af. Toch gaan de meesten vat iieer R H gamsom, voordat de heer (foto De Leidsche Courant). De minister van defensie, ir. S. H. Visser aan 't woord in de vergadering van de Tweede Kamer van gister middag, bij het beantwoorden van vragen van de heer W. Wierda van de PvdA betreffende uit Nieuw- Guinea terugkerende dienstplichtige militairen. Belastingfraude Wegens het doen van onjuiste aan gifte voor de inkomstenbelasting in de jaren 1953 tot 1958, heeft de offi cier van Justitie bij de Haarlemse rechtbank tegen de 50-jarige winke lier C. D, uit Beverwijk een ge vangenisstraf geëist van zes maap- den, benevens een boete van f 30.000. Uit het onderzoek was gebleken, dat de winkelier f 42.500 inkomen te wei nig had opgegeven. Ook- had zich voor de Haarlemse Rechtbank te verantwoorden de 60- jarige J. P. V. uit Haarlem, directeur van een particuliere school, die jongelui voor de handel opleidt en wien ten laste was gelegd, het doen van onjuiste aangifte voor de inkomstenbelasting in de jaren 1958 tot en met 1960. Verdachte merkte op, dat hij school gelden van een aantal leerlingen niet in zijn boeken verantwoorde, omdat hij het geld uitkeerde aan tijdelijke leerkrachten, die verzocht hadden geen boekingen te doen. De officier van Justitie sprak er zijn verwondering over uit, dat een man, die boekhoudles gaf zelf in de boeken knoeit. Zijn eis luidde een gevangenisstraf van zes weken. In beide zaken zal de Rechtbank op 11 oktober uitspraak doen. werk tot affiches voor tentoonstel lingen, letterprpe-yeh, boeken 'en kran tengrafiek toe. Deze zo op het oog nuchtere op somming dekt echter een boeiende gevaar van te veel gebonden zijn aan expositie, die laat zien wat met het cori dg t naar onze begrippen toch „alledaag se" drukwerk, mits in schone vorm „gezet en gegoten" in letterlijke en figuurlijke zin, ook in artistiek op zicht kan worden bereikt. hen later het beroep zelfstandig uit- Crouwel haar officieel opende, is tot oefenen en is het bedrijfsleven meer en met g oktober te bezichtigen, een springplank dan een „geborgen heid". De ontwerper vreest altijd het D J5 GKf-FED'ERATIE van Gebon- oMgr. Dr. J. A. E. v. Dode waard, bis- een bedrijf, waardoor hij in zijhi fan- glazenwassfr vfrdacht van schoP,van Haarlem, heeft in overleg tasie wordt geremd en op den duur a^nwaj>sek verdacht van met de pr(mnciaal der Missionans- „leeg raakt". Daardoor komt het ook, berovingen sen van Mariann Hill eervol ontslag dat zovele ontwerpers daarnaast de verleend aan pater L. van den Ber- vrije kunsten blijven beoefenen. ^p °*e Zeedijk in Amsterdam is gen als assistent van de parochie St. vannacht de 22-jarige glazenwasser Paulus te Amsterdam-Osdorp. In i de w.e. heer bisschop heeft rovingen in de hoofdstad te hebben tenslotte tot kapelaan te Bergen - H. DE TENTOONSTELLING zoals die Amsterdam aangehouden, die diens plaats is benoemd de w.e. heer thans bij Samsom is'ingericht ervan verdacht wordt een aantal be- A. J M Brabander. De bisscho] pppff van ctnio+ii„n n n ro non rovingen in de hoofdstad te hebben tenslotte tot kapelaan te Bergt den Kunstenaars werd in 1946 u jAgepleegd, onder meer op het droog- H. Petrus en Paulus, benoemd de opgeri^t Ze tdt rond 3300 leden, ^^eW^Op de eerste plaats door ^en het sïn|el ondergebracht in een 7-tal groepen] ?e düIwlJl3 plct"rale kwaliteiten van e heer C. J. M. Overtoom, neomist. Adspirant-leden van de R.K. Studentenvereniging „Sanc- tus August in us" zijn gistermid dag „tot vreugd van de jeugd" met een welgeschapen raket naar het Liduinahuis aan de Zoeterwoudsesingel getrokken, waar met veel lawaai 't lucht vaartuig de ruimte koos. Op dit moment reageerde de raket met een buitje snoepgoed over de hoofder van de kinderen. De Augustijnen-in-spe gaven hiermee het startsein voor de diocesane actie „tot vreugd van de jeugd", een kerkcollecte ten bate van het jeugdwerk in het bisdom. Zondag zult u raketjes van kleiner formaat kunnen kopen met kans op een geldprijs je. Het jeugdwerk ook in uw eigen parochie profiteert van uw bij drage. b.v. affiches en illustraties, maar ook door de vormgeving van nuchtere zaken als etiketten voor flessen, kleurtoepassing bij verpakking, b.v. verfblikken, zo op het eerste gezicht toch allemaal prozaïsche voorwer pen. Het voert tever alle inzendingen op de voet te volgen. Er zijn fotowerk en affiches van Jan Bons (Rietveldten toonstelling), affiches van Ralph Prins (Teatro der arte de Guatema la). Voorts prachtig uitgevoerde boe- Douane vindt marihuana op koopvaardijschip Een speciale opsporingsploeg van de douane heeft woensdag in de Rot terdamse Waalhaven aan boord van het Zuid-Afrikaanse schip „South African Skipper" een partij van ca. 500 gram marihuana-hennep in beslag genomen. De hennep, met een waarde van 250 a 300 gulden, was verborgen in een luchtkoker in het achterschip, een plaats die voor alle bemannings leden toegankelijk is. Het eerste politionele onderzoek naar de „transporteur" heeft dan ook geen resultaten opgeleverd. Het moest bovendien vrij snel worden afgebro ken omdat de „South African Slap per" woensdagavond laat al weer naar zee ging. Het schip was in de ochtenduren in Rotterdam aangeko men via Las Palmas, de Canarische Eilanden en enkele Britse en conti nentale havens. GALANTE JONGEMAN WERD BESTOLEN Heel geraffineerd is gisteren in Scheveningen de vrijwel nieuwe bromfiets van een 19-jarige Haagse jongeman gestolen. Op de Gevers Deynootweg zag hij een meisje, dat grote moeite had met het starten van haar (oude) bromfiets. Galant bood hij zijn hulp aan. Over een af stand van een vijftig meter probeer de hij de brommer aan te „fietsen". Zijn eigen bromfiets had hij tegen een hek gezet. Plotseling verscheen een scooter ten tonele. Het meisje ging achterop zitten. Een onbekende man greep de nieuwe bromfiets en ver dween daarmee in het duister. Een uurtje later arriveerde de bestolen jongeman met de oude bromfiets aan de hand op het politiebureau, waar lui) z\jn verhaal deed. Vrolijk middelpunt van bijeenkomst Prinses Beatrix, die in de Westerkerk in Amsterdam, donderdag de viering van het tienjarig bestaan van de Nederlandse orde van advocaten bijwoon de, zou voor de fotografen poseren, samen met buitenlandse gasten. Mr. G. van Hall, de Amsterdamse burgemeester, die vreesde voor een „stijf" plaatje, verzocht daarom de prinses, om, hoewel dat niet in het protocol stond, kwasi te tekenen in het gastenboek. De prinses speelde het spelletje olijk mee en vermaakte zich, evenals de gasten, bijzonder.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 9