DE KAARTENDANS Veel amusement op de t.vmaar weinig om van te leren WU WETEN HET.. Alleen m n hart y kan ik geven VRIJDAG 28 SEPTEMBER 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 18 TOONBEELD VAN VAKBEKWAAMHEID Moderne vormgeving.Volmaakfc- heid in techniek. Vele modellen uitgerust met een systeem voor het kiezen van een al of niet lijnenvrij beeld. Fantastisch in beeld- en geluidskwaliteit. 4fc Onze erkende fabrieksdealers demonstreren u gaarne I LEIDEN v Radio Peltenburg Breestraat 109 Fa. A. de Lange Hoge Rijndijk 74 en LEIDERDORP Hoofdstraat 26 NOORDWIJK Radio Caspers v. L. Stirumstraat 6 (Advertentie) wel wat zien van andere, belang rijker of complete verzamelingen; knutselaars zitten verveeld voor het scherm of kijken niet eens, terwijl ze via de beeldbuis nuttige wenken zouden kunnen ontvangen om een beter werkstuk te vervaardigen, of iets gemakkelijker voor elkaar te krijgen. En zo zijn er nog hele groepen televisiebezitters, die geen rende ment halen uit hun dure aankoop Dat zijn niet alleen de opera-lief hebbers, maar ook vele studerenden, die zo graag wat onderwijs in beeld zouden krijgen (en hoe goed zouden taallessen en speciaal conversatieles sen het doen!), maar ja, zelfs van de schooltelevisie is nog niets terecht gekomen, hoe zou het onderwijs dan iets voor ouderen kunnen opbren gen? De toekomstdromen HET KOMT, zegt de KRO en wijst dan op een opmerking in het nieuwe programma - schema, dat in daad van ontspanning, «aar op het E ZIJN ER WEER, de vertrouwde en Mak, een creatie van Wim Meul- ogenblik in het geheel geen even- Maar dat is slechts een enkele gezichten en de graag geziene vervanging van Pipo de w.cht.ge tegenhanger tegenover staat. ^0™aVpas in 1963. clown. Daarnaast za. het veie klem- er nu eer e„ ;l0g lfds „nt. vrouwenprogramma, waar breekt zijn de populair instructieve de m yan de televisiekijkers al programma s zoals het buitenland d Uen jaren wachti komt die wel kent en die tal van kijkers, ook Mnar eveneens in 1963. Dat is die ergens wel eens meer van willen d de leister op de worde voor al weten, iets meegeven voor het Ie- hetgeenFwe nog missen. Het komt ven- wel eens, maar nu niet. Later. Als Om maar één voorbeeld te noe- het zover is. In 1963, of 1965 of in men: waar zijn nu de hele of halve 1970 als er drie programma's in de uurtjes voor de man met een hobby, lucht zijn. die eens iets wil opsteken over het En een speciaal kleuterprogram- Waar blijven de instructieve programma's? uivwu. A/aanmaal, xai net veie kiciii- figuren van ons avond-poppenkastje. tjes p)ezicr doen te merken, dat de Rudi Carell is terug uit Nieuw-Guinea hond Lassie geregeld op het scherm enPierre Janssen is over zijn be- zal verschijnen, zwaren heengestapt en aan een nieu v/orden nu immers eerst studierei zen gemaakt naar allerlei landen, waar de schooltelevisie al bestaat. En er is nog overleg nodig met de autoriteiten. Dat overleg is er al tien jaar, maar dat was nog niet afge rond. En als de studiereizen gemaakt zijn naar de landen waar al lang schooltelevisie bestaat, volgt er eerst overleg hoe de schooltelevisie daar reilt en zeilt en dan zullen er weer studiereizen nodig zijn naar landen waar nu nog geen schooltelevisie is, maar dan tegen die tijd wél en dan volgt er nog eens uitvoerig overleg, hoe het in die landen, v/aar nu nog niets is, dan weer is aangepakt. En misschiet. is het dan helemaal niet meer nodig er aan te beginnen Radio Televisie Door E. Eeckhoff we reeks kunstgrepen begonnen, zo mogelijk nog indringender en nog veelzeggender dan vorig jaar; Het Haags studentencabaret is weer bij ons binnen gestapt met breder visie en minder persoonlijke tenentrappe- rij en het Grand Gala du Disque Uilolcn. gcduun.t heeft het scherm nu voor twee avon- komt er een wekelijks plekje in het ontwikkeling van al diegenen, die op En de schooltelevisie komt ook, zo den helemaal veroverd (waarmee programma op de vrijdagavond, uus ^eze ^ag <joen aan nuttige vrije- werd ons verzekerd. Is het niet in DIT EMBLEEM in de etalage garandeert U, dat U daar veilig kunt kopen. Levering met waarborgcertificaat (Advertentie) Eigen programma voor 10'ers Vr\r\xj T\v tjttdtt-r-p Timnn ir, Vvot onderwerp dat hem zo na aan het maatje komt er. In 1963 natuurlijk, a „V hart ligt? Zou de zaterdagmiddag want het kan niet allemaal in één Nedeilands teen-agers genaamd, 1,4 j niet meer te hooi en te gras eens gelijk is getoond, dat er heus nog een uftzendinkje tussen die van de wel een kans is voor de reclame, als ouderen door, maar steevast elke het maar dure reclame is en geen vrijdag, beurtelings verzorgd door elke omroep, doch elk op zijn eigen s wijze. En op 13 oktober komt Dorus ook Zo presenteert de Vara in dat pro- weer kijken en dan hebben we s»ic- gramma Top of Flop, en daar Rudi cessievelijk Teddy en Henk Scholten Carell ook op de maandelijkse Vara- en Theo Eerdmans en Mies Bouw- vrijdag opkomt, is dat wel de beste man, ja zelfs Johnny Kraaykamp dag voor de tieners. De Avro begint Het Duitse zangeresje Conny Fro- (lang niet gezien), Wim Sonneveld, de vrijdag rnet Rooster, dat vroeger w« is ristprmirlrliV on Srhinhnl Rens van Dorth om beurten °P de °P woensdagmiddag een tikkeltje e 1 j buis. De kinderen zullen naast oude ongelukkig geplaatst was, en laat er aangekomen. Conny zal zaterdag op- vertrouwde figuren ook nieuwe se- later op de avond Music Hall op vol- treden tijdens het Grand Gala du ries te zien krijgen, waaronder Mik gen, dat ook voor de andere gezins tijdsbesteding? Verzamelaars willen 1963, dan toch in 1964 of 1965. Er MOTORFIETS IN MINIATUUR Disque. WILT U IETS WETEN Vraag van J. v. L. te K., waar hij zich moet vervoegen om verbetering te krijgen voor zijn huurhuis, dat er haveloos uitziet. U kunt zich w n- den tot de dienst voor bouw- en wo ningtoezicht in de gemeente van uw inwoning. Nadere inlichtingen kan de secretarie u geven. Vraag van J. B. te N. Kortste route van Noordwijk naar Valken burg (L.): Noordwijk - Leiden - Utrecht - 's-Hertogenbosch -Eindho ven - Weert - Maaseik - Sittard - Hoensbroek - Valkenburg. De kort ste en beste weg is via Nederland. Wilt U toch via België reizen dan moet U in het bezit zijn van een „groene kaart". Stelt U zich daar voor in verbinding met de verzeke raar van uw voertuig. Persoonlijke papieren: bewijs van Nederlander schap, toeristenkaart of een pas, die niet langer dan vijf jaar verlopen is. Vette kraag: Kunt u mij een mid del aanraden om vette kragen van jassen schoon te maken? M. v. d. K. Antwoord: U kunt het ontstaan van vette kragen voorkomen door een sjaal te dragen. Het gedragen kle dingstuk en de kraag na uitborste len afnemen met water en ammonia (1 lepel op 1 liter water). Wordt de kraag op deze manier niet meer schoon, dan een oude lap onder de kraag leggen en deze betten met 'n doekje tetra of vlekkenwater. De kraag droogwrijven met een schone doek om het ontstaan van kringen te voorkomen. De bewerking zo no dig enige malen herhalen tot de kraag in zijn geheel schoon is. Zeer vuile kragen van kleurechte stoffen (hieronder vallen ook kragen van colbertkostuums, mantelpakken, man tels, enz.) kunnen worden schoonge- borsteld met een lauw sopje van huishoudzeep of synthetisch wasmid del. Pas echter op dat andere delen van de jas niet nat worden en bevei lig deze zo nodig met een doek. Wan neer de kraag schoon is, het zeepsop wegborstelen met water en azijn, tot alle zeepresten zijn verdwenen. De kraag in een baddoek uitknijpen, snel laten drogen en in vochtige toestand aan de achterkant glad en droog strij ken. Bijpersen door de kraag aan de goede kant door te stomen en daar na met de platte kant van de kleer borstel glad te drukken. Bloemenwinkel Welke diplo ma's heb ik nodig om een bloemen winkel te beginnen en waar kan ik die halen, vraagt L. W. Voor het beginnen van een bloe- menzaak moet u in staat zijn finan cieel een bedrijf te stichten, in Ne derland zijn gevestigd en bevoegd en bekwaam tot het verrichten van alle in het bedrijf voorkomende rechts handelingen, vakbekwaamheid; in het bezit van een diploma van een alge mene tuinbouwwintercursus, in het vak bloemisterij, gedurende ten min ste 5 jaar onafgebroken in de bloe misterij werkzaam. Diploma's van ho gere tuinbouwinrichtingen geven meer rechten. Het uitoefenen van een bedrijf is slechts toegestaan indien u als bedrijfsgenoot bent erkend door Produktschap voor Siergewassen, Stadhoudersplantsoen 12-18, 's-Gra- venhage, telef. 070-514011 en u bo vendien het vereiste teeltrecht op uw naam hebt staan. Op dat adres kunt u verder alle gewenste inlichtingen krijgen. leden gezehige kleinkunst biedt. De KRO geeft op vijdag het woord aan Johnny Kraaykamp, Rens van Dorth en een enkele maal (eenmaal tegen Sint-Nicolaas) aan Wim Sonneveld, aan gevarieerde documentaires (waar onder speciale uitzendingen tussen 7.30 en 8 uur voor de jongeren), en „Schatten op zolder", dit laatste naar een veelbekeken serie van de Vlaam se televisie. •Misschien zal de Ncrv het eeuwig 16 blijvende meisjeskoor Sweet Six teen wel eens op vrijdag voor de lens brengen, maar we hopen toch maar, dat er van deze omroep ook ééns wat afwisseling koïht. Het belangrijkste ontbreekt! IJELEMAAL tevreden zijn we nog niet met de nieuwe opzet. Naar ons gevoel is de balans nu weer een tikkeltje doorgeslagen naar een over- In Frankfort wordt de vijfde internationale tentoonstelling van motor rijwielen geopend, waaraan 250 firma's uit 14 landen deelnemen. Op de foto een nieuwtje: een liliput-produkt van de Japanse Honda-fabrieken. Geschikt om mee te nemen in de auto. JnomnfwirM'j/ilitid, Mheett&mkhnsilitenw'jM leen Me krimerinfieuin/t meen mpe/ern y/rMif.Wiiir- Minui,Sidonini. Diemrbee/di/tfow/twe ftmwnnrdifmMm/ r 1 meer/ rji»üu.i!au /s n /imp I Qnionunnnnn mnmimenn I ome vniennen een cinne. iinwune/iipoffmpy em iwde wiiwen/eraë! jy VlnnMief/nenm- men mm Anne Mm ween rin innen in hetnnmeL. VeonunnvcHmiine eescniepems wme nwnenmn... Aetherklanken ZATERDAG 29 SEPTEMBER 1962 HILVERSUM I, 402 m. 7.00-24.00 KRO. 7.00 Nws. 7.15 Geestelijke liede ren. 7.45 Morgengebed en overwe ging. 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte gram. 8.50 V. d. huisvrouw. 10.00 V. d. kleu ters. 10.15 Lichte orkestwerken (gr.). 11.00 V. d. zieken. 11.45 Klassiek or gelspel (gr.). 12.00 Middagklok noodklok. 12.04 Lichte gram. 12.30 Meded. t.b.v, land- en tuinbouw. 12.33 Lichtr gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Platennieuws. 13.25 Accordeon- muziek. 13.45 Franse les. 14.05 Gram. 14.10 V. d. jeugd. 14.30 V. d. jeugd. 15.30 Metropole-ork. 16.10 Als de dag van gisteren, klankbeeld. 16.40 Lich te orkestmuz. (gr.). 17.00 Sportact. 17.10 Fragmenten uit Madame But terfly, opera. 17.30 Boekbespr. 17.40 Moderne kamermuz. (gr.). 18.00 Kunstkroniek. 18.30 Instrumentaal trio en solist: jazzmuziek. 18.50 Praatje voor politieke voetgangers. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Pianore cital (gr.): Moderne muz. 19.45Licht baken, lezing. 19.55 Populaire klas sieken (gr.). 20.50 Vragenbeantwoor- ding. 21.00 De platenkoffer: gevar. progr. 21.45 Operettemuz. 22.20 Re portage Landdag St. Adalbert 1962 te Rotterdam. 22.30 Nws 22.40 Wij luiden de zondag in. 23.00 Moderne muziek (gr.). 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II, 298 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00-24.00 VARA. 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymn. 7.20 Soc. strijdlied. 7.23 Lichte ochtend- klanken (gr.) (Om 7.30 V. d. voor pagina, praatje). 8.00 Nws. en post- duivenber. 8.19 Lichte gram. 9.00 Gymn. v. d. vrouw. 9.10 Klass. piano concert (gr.). 9.45 Berlijns Radio koor (gr.). 10.00 Samen thuis: De rechten van het kind, lezing. 10.05 Een brief uit Galilea, bijbeloverden king. 10.20 Ballroomorkest. 10.50 De wilde vaart, cabaret. 11.20 Sport nieuws. 11.45 Lichte muz. 12.15 Tus sen mens en nevelvlek, lezing. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. Aan sluitend: Postduivenber. 12.34 Vers van de pers. 13.00 Nws. 13.15 Vara- varia. 13.20 Tijd voor teenagers. 14.10 Streekuitzending: Friesland. 14.30 Hammondorgelspel en zang. 15.00 Omroeporkest en sol.: Klass. muz. 16.40 Boekbespr. 17.00 Radio Jazz club. 17.30 Act. 18.00 Nws en com mentaar. 18.20 Gram. 18.30 Theater- orkest. 19.00 Artistieke staalkaart. 19.30 Op de helling: Gesprek over heroriëntatie der Kerken. 19.45 Gram. 19.55 Deze week, lezing. 20.00 Ns. 20.05 Tango-Rumba-ork. en zang sol. 20.30 Grand Gala du Disque uit Scheveningen (In de pauze: 21.45- 22.00 Soc. commentaar; 22,00-22.10 Nws.). 23.30 Lichte gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S AVRO: 15.00 Weekend-kroniek: cultureel programma en reportages. 17.00-17.30 V. d. kinderen. 19.30 Langs berg en dal, dierenfilm. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. 20.20 Televizier. 20.30 Grand Gala du Disque 1962 te Scheveningen. 21.45 De Sjaal, film (dl. VI - slot). 22.15-23.30 Grand Gala du Disque te Scheveningen. NAN ASyUITH Liz greep vlug een van de regen jassen en hield die als een tent bo ven de brancard om te voorkomen dat mr. Doonan in een paar seconden drijfnat zou worden. Mr. Jordon wendde zich tot Ro ger Ik rij met Rory mee naai* het ziekenhuis. Zeg tegen tante Jane, dat ik haar van daaruit zal opbellen voor het geval ik vannacht in Ipswich moet blijven. Breng jij Liz naar huis en zorg voor alles. Natuurlijk oom. We zullen vol spanning op nieuws wachten. Het kleine gezelschap stond in de deuropening van de boerderij de zie kenauto na te kijken, die heel lang zaam en voorzichtig de ongelijke op rijlaan naar de grote weg afreed. —We kunen beter teruggaan, Liz, zei Roger. Tante Jane zal zich on gerust maken. En hier kunen we toch niets meer doen. Hij keek mr. Vertaling: JAW van Hacht Tuddenham aan. Wat is er eigen lijk van die stier geworden? "Mr. Tuddenham haalde de schou ders op. Heb hem neergeschoten. Hij klik te spijtig met zijn tong. Bekroond dier was het. Maar ik moest wel. Het was hem of mr. Doonan. Pech! zei Roger vol meegevoel. Het spijt me, mr. Tuddenham. Ja, het kwam door de hitte. Heeft het beest vermoedelijk dol ge maakt. De boer wierp een blik op de lucht, die in het westen al weer begon op te klaren. De storm trekt weg. We hebben het ergste weer gehad. De storm was inderdaad uitgewoed. De hemel werd voortdurend lichter de regen nam af tot een zachte, regelmatige motregen. Ziezo dat is weer dat, zei Ro ger, terwijl zij over het boerenpad hobbelden. Arme, ouwe Rory dat is vanmiddag voor hem op het kantje af geweest. De hemel zij ge dankt, dat het niet erger afgelopen is De firma schijnt ongelukkig. Net nu oom Harry weer aan het werk gaat, krijgt Rory een ongeluk. Hij draaide het hóófd half om en keek Liz aan. Het is maar goed, dat ik blijf. Heeft oom Harry het je verteld? Liz knikte. Ja, ik wel gefeliciteerd. Met het compagnonschap. Haar stem klonk koeler dan zij wilde. Zij voelde zich plotseling verlegen met Roger. Sinds dat moment in de keuken van Tud denham, toen hy haar had aangeke ken. Een soort van besef van zijn aanwezigheid, dat haar bezorgd maak te was er de herinnering aan An- thea. Kon iemand anders dan wel gelukkig zijn met een man als Roger? Hij zou een ideale echtgenoot zijn Sterk, vriendelijk en betrouwbaar. Liz beet op haar lip. Wat gaat het mij aan, wat Roger is of zou kun nen zijn? dacht zij in groeiende af keer. Wat scheelt mij toch? Zy merkte, dat Roger haar door het open autoportier stond aan te kijken. Hij was net uitgestapt om het laatste hek te openen en achter zich weer te sluiten. Scheelt er wat aan, Liz? vroeg hij. Je ziet zo bleek. Liz schudde het hoofd. Neen, natuurlijk niet. Hij klom weer achter het stuur. Het zal wel een natuurlijke reac tie zijn. Het is een zenuwslopende middag voor ons allemaal geweest. We zullen op de terugweg ergens stoppen en wat drinken. Neen protesteerde Liz. neen werkelijk niet ik heb niets nodig. Onzin, zei Rogex onverstoord. - Net wat je nodig hebt. Sta me alsjeblieg toe dat zelf te beoordelen, barstte Liz uit. Speel niet zo de baas over me. Bewaar dat. Bewaar dat maar voorZij had byna gezegd, bewaar het voor An- thea, maar haar stem was zo gaan beven, dat de zin onafgemaakl bleef. Rogers donkere blik was meer ver- oaasd dan boos. Liz je bent absoluut op. Ik had er geen idee van, dat het ge beurde je zo had aangepakt. Het spijt me. Het is helemaal niet mijn bedoeling de baas over je te spelen. Hij glimlachte. Liz wist niets te bedenken en dus bleef zij zwijgen. Zij was zich er van bewust, dat Roger haar onder het rijden zo nu en dan van terzijde aankeek. Plotseling uitte Roger een kreet, waarop Liz hem verrast aankeek. Wat is er? Hij maakte een gebaar in de rich ting van de weg. Ik vergat terug .te rijden over Kimberley. Kijk de weg voor ons staat volkomen onder water. Liz staarde vol afkeer naar het wateroppervlak, dat de gehele weg bedenkte. Kun je er niet doorheen? vroeg zij- Onmogelijk. Het water staat meer dan drie voet hoog. Indien de motor nat wordt, staan we hier de hele nacht. Liz haalde de schouders op. Dan zullen we moeten terug gaan vanwaar we gekomen zijn en omrijden over Kimberley, net als de ziekenauto dat gedaan heeft Roger fronste de wenkbrauwen. Dat is mijlen om. Wat een pech. Liz was reeds tot het uiterste ge spannen door de dichte nabijheid van Roger. Door het voortdurend besef, flat hij vlak naast haar zat in de be slotenheid- .van de kleine wagen. Zij verlangde bevrijd te worden van dit ongewone gevoel van spanning, van verwarde emoties. Nu zou die min stens nog een uur moeten voortduren. Kortaf zei ze: Je had er aan moeten denken, dat de weg onder water stond. Waar heb ie in hemelsnaam aan zitten rlenkèn? Roger draaide zich met een ruk om «*n staarde haar aan. Ik heb te veel aan jou gedacht. Liz hield haar adem in. Aan mij? Maar waarom aan mij? Roger schudde het hoofd. Ik weet het niet Liz. Enkel aan jou. Ik heb je toch niet bele digd, wel? Liz sloeg haar ogen neer voor zijn daardrin°ende blik. Natuurlijk niet. Hoe absurd. Maar waarom ben je plotse ling zo kort tegen mij? Nadat we juist wat meer eh vrienden geworden waren? Hij stak een grote hand uit en legde die op de hare. - Liz? Zijn stem maakte een vraag van haar naam en een liefkozing te vens. Liz voelde zich beven. Zij wil de zich juist wat terugtrekken, toen Roger's andere arm zich om haar schouder legde en haar tegen zich aan trok. Voorruit, lucht, bomen alles verdween uit het gezicht en zij zag niets anders dan Roger's gelaat. Het duurde een minuut. Het duurde een eeuwigheid.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 18